Prestaties der lagere elftallen Duitse bleekneusjes genieten gast vrijheid in Noordhollandse gezinnen Heeft de Pyramide van Gizeh een historische betekenis? Commando's klinken weer op Erfprins Stad en QmqwwQ* Ontvangst in de regen op station Den Helder Daad van naastenliefde Ledenvergadering KNBO Sint Maarten Suriname-tcntoonsteHmg Vijf generaties Derde lezing Maandag in Formosa Uitbreiding Dunselman Voor oorlogsgetroffenen Kolonel Kommer herstellende Twee compagnieën komen tien dagen oe^e"en De Bioscopen TIVOLI DE WITTE: De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom In Het kort Bruinvissen Zondag in de winter-competifie Hockey voor morgen Tussen Haaks en Kuitje Wiener Sangerknaben in Den Helder Jeugddienst Opening Kraamzorgcentrum Julianadorp Lezing Anth. van Kampen Sinterklaasfeest In het als altyd behoorlijk op temperatuur gehouden bureau van de heer C. M. Schneiders, chef van het station Den Helder der Nederlandse Spoorwegen, zat gisteravond een klein gezelschap in spanning te wachten op de trein van half zeven. Daarmee zouden de 105 Duitse pleegkinderen aankomen, die door bemiddeling van de Charitas-Missie enige weken gastvrijheid verkrijgen in Noordhollandse gezinnen. met liefde tegemoet te treden en hun enige onbezorgde weken te bereiden. Met drie autobussen werden de kin deren gisteravond over de pleegadres- sen gedistribueerd. Zes moesten er naar Texel, en deze hebben in Den Helder overnacht De anderen hebben inmid dels reeds de eerste gastvrijheid in Noordhollandse gezinnen genoten. In Den Helder 26, Breezand 4, Anna Pau- lowna 7, 't Zand 21, Schagen 15, Wie- ringen 4, Wieringermeer 12, 't Veld 2, Harenkarspel 4, Waarland 1 en Burger- brug 8. De pleegouders in al deze plaatsen stellen er een eer in, de kinderen in 't begin van het volgend jaar met gezonde kleuren, gesterkt en opgewekt naar Beieren te laten terugkeren, en hun een dankbare herinnering aan het gast vrije Noord-Holland mee te geven. Op het Stationsplein stonden, in de gietregen, drie bussen gereed, en in het kantoor van de chef luisterden kapelaan Dekker en enige Helderse «ames naar het gesprek, dat de heer Schneiders met zijn collega's van an dere stations voerde. Dat ging in het Hollands, soms met indrukwekkende pauzes, maar de leek kon weinig wijs uit het hyper-gecomprimeerde vak taaltje. Het moet overigens vrij een voudig zijn geweest. Ai het overbodi ge werd weggelaten, zodat nagenoeg uitsluitend treinnummers, tijdstippen en andere cijferaanduidingen overble ven. Wij werden gewaar, dat de kin deren niet met de trein van 18.34 zouden meekomen, en dus met de vol gende konden worden verwacht. Der halve 19.10, met een vermoedelijke vertraging van een kwartier, dat werd dus 17.25 uur. Er kwam echter nog een kwartier tje bij, zodat het reeds tegen achten liep, toen de trein met de twee extra wagons binnendaverde. De achterste wagons waren bevolkt met de lang verbeide jeugd. De hoge lantaarns op het emplacement beschenen de klets natte tegels van het perron, waarop 4* wagons hun prille inhoud spuiden. Daar kwamen ze, Karoline Hart- mannsgrtiber en Ingeborg Scheitz, Berta Baumgftrtner en Helga Ederer, Karl Fahrnbauer en Helmut Woj- ciechowskiJa, daar waren ook Poolse namen te lezen op de identifi catiekaartjes, die de kinderen aan koordjes om de hals droegen. Vluch- telingetjes uit Polen, die een onderko men hebben gevonden in het geteis terde Beieren, verscheidene zonder vader of moeder. Monica Müller en Edeltraut Thometzki, Dietmar Kat- zenmaier en Rainhard Quisinski, Lis- selot en Erika, Martha en Hedwig, zij horen alle thuis in Regensburg en omgeving, in Aschaffenburg, Ober scheiding, Wilrzburg, of Kitzingen. Zij waren vol van de reis (Martha had het in de trein erg benauwd ge vonden), en slechts hun vale gezichtjes verrieden dat deze kinderen (zes of ze ven jaar oud, een enkele boven de tien jaar) een paar dagen geleden waren vertrokken uit een landstreek, waar armoe en honger hoogtij vieren. Zij gingen nu logeren, maar het zal voor hen toch anders zijn geweest dan voor ons, toen wij als kinderen een weekje naar familie mochten. Toch willen hun r.k. pleegouders hun een paar feeste lijke maanden bezorgen. Kinderen zijn kinderen. En deze moesten nog geboren worden toen de fatale oorlog uitbrak. Een honderdtal gezinnen wil het ge bod der naastenliefde in practijk bren gen, met voorbijzien van zoveel oor logsellende, door deze kleine stakkers Op Maandag 21 November houdt de afdeling Den Helder van de Konink lijke Nederlandse Bond van Oud-On derofficieren een ledenvergadering. Eén der agendapunten is de bestuursverkie zing. Blijkens het Novembernummer van .De Oud-Onderofficier" groeit de afd. gestadig. Het ledental bedraagt thans ruim 270. Ook de onderlinge clubs mo gen zich in een flinke belangstelling verheugen. De reisclub bijvoorbeeld heeft méér dan honderd leden. De da mesafdeling, die allerlei mooie hand werken, zowel „fraaie" als „nuttige" (kan dat niet samengaan? Red.), heeft vervaardigd, houdt op Woensdag 30 November een verkoopdag. Een goed idéé, nu Sint Nicolaas in aantocht is. JJOEVEEL, honderden kinderen zonden gisteravond door de straten van Den Helder hebben gedwaald, op het feest van Sint Maarten? Het is niet te schatten. Zelfs na achten klonken alom zin gende kinderstemmen en overal werden geperforeerde schoenen dozen, uitgeholde suikerbieten, lampions en verlichte transparan ten langs de huizen gedragen Duizenden keren hebben de bellen in heel Nieuwediep geklingeld en in honderden toonaarden werd medegedeeld, dat de koeien staar ten droegen en dat het zo koud was. Met smekende ogen, de prach tige lichtbak als talisman vooruit gestoken, bedelde de jeugd „om een turfje of wat hout". Maar nie mand keek teleurgesteld, wanneer in plaats van een turfje een geld stuk, of in plaats van een stuk hout een lekker koekje werd ge offerd. Het was voor de kinderen erg jammer, dat die nare regen maar vallen bleef. Vooral de lam pions konden de besproeiing niet lang doorstaan, maar dat mocht geen bezwaar zijn. Je kunt toch wel zingen, al heb je alleen maar een lap doorweekt papier aan een stokje? De dragers van de carton- ntn dozen bewogen zich op hun kruistocht met de trots van een rijkaard en zij lieten de bijeenge gaarde centjes eens lekker ramme len. Een bedelpartij? Niets daarvan. De kinderen hebben hun buit ver diend. Of hebt u zin, om op een regenachtige avond een paar uur lang door de stad te kuieren, met een lampion aan een stokje en dan doorweekt thuis te komen met zeven en vijftig cent plus acht zuurtjes en wat koekkruimels? Daarin moet je plezier hebben. Het is het voorrecht van kinderen, dat zij die vreugde nog kunnen be leven. De volwassenen, die gister avond daartoe hebben bijgedragen (door technische hulp bij de illu minatie of door het brengen van een klein offer), hebben een goed werk gedaan. In de school aan de Weststraat wordt op het ogenblik een tentoon stelling gehouden van gebruiks- en kunstvoorwerpen van de inheemse be volking van Suriname, Het is de zo genaamde werkcollectie van het In donesisch Instituut te Amsterdam, waarmee het gehele land wordt af gereisd. Gedurende twee uur worden leerlingen van de vijfde, zesde en zevende klassen der lagere scholen en leerlingen van U.L.O.- en Middelbare scholen door hun leraren over deze tentoonstelling ingelicht. Er zijn al lerlei soorten hout en sieraden te zien en verder krijgen de kinderen onder meer een inzicht in het leven van de inlanders. Het onderwijzend personeel heeft, om de scholieren een en ander te kunnen vertellen, een speciale in structieles gevolgd. De tentoonstelling is tot en met 20 December in Den Helder en zal in die tijd ook enkele dagen in het Koninklijk Instituut te bezichtigen zijn. Toen de heer Slager van de Ruyghweg ons gisteren kwam be zoeken, meenden wij, dat hij, als zo vele malen tevoren, met ons wilde spreken over het speeltuin werk in Den Helder. Maar nee, h\j had een heel andere bood schap. De heer Slager is enige tijd geleden namelijk over-groot- vader geworden. Dit is op zich zelf al een bijzonderheid, maar als men weet, dat zijn schoon moeder, de weduwe Sturk uit de Gasstraat 58, nog in leven is en zich nu dus over-over-grootmoe- der mag noemen, dan begrijpt u. dat hier een welgemeende felici tatie op zijn p laats is. De vijfde generatie, Jacomina Lauwrina genaamd, is in Zaan dam geboren. De kleine Jacomina woont met haar ouders bij haar grootouders, het echtpaar Hoo- mansSlager, in (Prins Hendrik- plantsoen 12, Zaandam). De leeftijden van de vijf gene raties zijn: over-over-grootmoe- der Sturk 84 jaar, over-grootmoe- der SlagerSturlc 65 jaar, groot moeder HoomansSlager 44 jaar, moeder Brand—Hoomans 25 jaar en Jacomina bijna twee maan den. In een verkort uittreksel van het grote boekwerk „De stenen spreken" door de heer Van der Vecht, die voor de Volksuniversiteit een serie lezingen houdt over „De grote Pyramide", lazen wij de Bijbelse woorden: „Te dien dage zal de Here een altaar hebben in het midden van Egypteland en een opgericht teken en het zal zijn tot een getuigenis". In zijn tweede lezing bracht de spreker deze woorden in verband met het onderwerp. de hoogte waren, dit niet geweest kon den zijn. Is er een beschaving geWéest, die aan het oude Egypte vooraf ging? Wilde zij iets mededelen, dat voor het nageslacht niet mocht worden vernie tigd? Haar eigen historie? Die der toe komt? Geestelijke waarheden? Maar hiervoor zouden dan toch tijd stippen moeten zijn aangegeven, hetzij van eigen of van toekomstige tijd. En het vermoeden was er, omdat het uit wendige met tijdrekening en astronomi sche kennis was gebouwd. In 1904 kwam Robert Menzies tot de veronder stelling, dat het gangensysteem op één of andere wijze een tijdschaal moest zijn. Het was dan ook mogelijk, nauw keurig de onderlinge 'afstanden te be rekenen. Met deze tijdschaal zou de geschiedenis, die in de bouw was vast gelegd, kunnen worden bepaald. De belofgte dat de Messias zou ko men, was ook tot Egypte doorge drongen, maar de Egvptenaren ver werkten deze profetieën in hun mytho logie. En zo krijgen wij dan de oplossing van de verklaring, dat de Bijbel, de pyramide en het „Dodenboek" dezelfde openbaring weergeven. In dalende en stijgende gangen, on deraardse kamers en grote galerijen kon met tijdschalen, in inch-jaren vast gelegd, aan de hand van de Bijbelboe ken de geschiedenis worden gevolgd. Maar de profetieën in de Bijbel zijn ook voor deze tijd, en de gebeurtenis sen in de tijd, die geschiedenis maken, vastgelegd in de inwendige bouw van de Pyramide, werden door de heer Van der Vecht aangegeven en toegelicht. De derde lezing wordt op Maandag 14 November in Formosa gehouden. De heer Van der Vecht behandelde in het bijzonder de bouw van de Py ramide en haar betekenis voor de ge schiedenis der mensheid. Taylor, een uitgever in Engeland met aanleg voor wiskunde, en professor Piazzi Smith, die zich bezig hielden met de vorm en de afmetingen van de pyramide, za gen in de bouw van het inwendige ook verband met het Oude en Nieuwe Tes tament. Een veronderstelling, waartoe na jarenlange studie ook de ingenieur Davidson kwam. Hij spreekt van de „Bijbel in steen". Men ging zich afvragen, waarom de ze pyramide met gangen en kamers zo geheel anders was dan alle andere. Men stelde de vraag, wie de pyramide had gebouwd, daar de Egyptenaren, die niet voldoende met de astronomie op Eén van de belangrijkste maatstaven voor de welstand van een stad, is het al of niet floreren van de middenstand. Wie nog mocht hebben getwijfeld aan de goede toekomst van Den Helder, zal de laatste tijd diverse gunstige tekenen, juist op het gebied van de middenstand, hebben waargenomen. Zaken worden gerestaureerd en uitgebreid, en er ko men zelfs nieuwe bedrijven. De afge lopen week bracht de opening van een fraai complex in de Spoorstraat, en gistermiddag de heropening van de firma Dunselman. Door het bijtrek ken van een kamer, de keuken en de tuin kon de vloeroppervlakte aanmer kelijk worden vergroot. De winkel biedt thans een flinke ruimte, waarin de grote verscheidenheid van artikelen op overzichtelijke wijze kan worden geëxposeerd. De verbouwing werd ver richt door de firma Van Essen, de win kel werd van een moderne en frisse be schildering voorzien door de firma Meyer. en een prettige verlichting werd aangebracht door de firma Tydeman. Het geheel is voor de heer Dunselman en zijn uitgebreide cliëntele een be langrijke verbetering. Het hoofdbestuur der Landelijke Fe deratie van stichtingen voor Oorlogs getroffenen deelt ons mede, dat op Vrijdag 18 November een vergadering met de leden der Helderse stichting zal worden gehouden. Ook niet-leden heb ben toegang. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Plaats en tijd van de vergadering worden nader be kend gemaakt. Naar wij vernemen, is ae toestand van kapitein ter zee D. J. Kommer, commandant van de Mijnendienst, die thans in het Marine-Hospitaal te Overveen wordt verpleegd, zodanig vooruitgaande, dat hij weldra het zie kenhuis zal kunnen verlaten. Kolonel Kommer zal hopelijk op 1 Januari zijn werkzaamheden kunnen hervetten. EXPRESSIEVE KINDERFOTO'S „MODERN" atelier voor artistieke fotografie. KONINGSTRAAT 105 TEL. 3403. Weer is een nieuwe, zq het ook korte, episode ingegaan in ^*1940) een geschiedenis van het Fort Erfprins. Sinds voor de laatste ma* heeft de bezetting van de Koninklijke Landmacht in het oude fort g g*r., JjcnDe bevolking ervan sterk gewisseld. Duitse soldaten, B.S.-ers, ge e #ortwach- laatste tijd stonden de gebouwen en onderkomens leeg, en woon e ter in een verlaten omgeving. Een enkele maal kwam er bezoek. Veertien dagen voor het troepentrans portschip „Grote Beer" thuisvoer, be zochten hoge autoriteiten van marine en landmacht het fort. In verband met de pokkengevallen aan boord van de „Grote Beer", werd overwogen het schip te Den Helder te doen binnenlo pen en Fort Erfprins als quarantaine station te gebruiken. Het is niet door gegaan en het schip arriveerde zoals altijd te Amsterdam. De laatste weken is het fort opnieuw in de belangstelling gekomen. Perso neel van de Koninklijke Landmacht, dat voor de z.g. herhalingsoefeningen moest opkomen, diende in Alkmaar te worden ondergebracht. Dat was alleen mogelijk, wanneer enige compagnieën van het 2e Territoriale Bataljon (gele gerd in het R.O.G.-gebouw nabij de Grote Kerk te Alkmaar) tijdelijk elders kon worden gehuisvest. De keuze viel op het Fort Erfprins, en de militaire lo geerpartij was met tiendaagse oefenin gen te combineren. Gistermorgen zijn twee compagnieën (ongeveer tweehonderd man) onder commando van de majoor Houbolt, op Erfprins aangekomen. En zo zagen wij even later, net als vanouds (alleen in andere uniform) weer een heuse sol daat op wacht staan voor de grote poort. In het hoofdgebouw werd hard gewerkt aan de tijdelijke inrichting van dag- en nachtverblijven. Definitieve mededelin gen over het oefenprogramma konden nog niet worden gedaan. Er is sprake van gecombineerde oefeningen met de mariniers, die in het A.O.K. op Texel gelegerd zijn. Volop Horloges Wij ontvingen een prachtige Zwitserse zending Dames- en Herenpols horloges, waaronder de allermooiste modellen in prima doublé en staal. Er waren slechts enkele ARBORS een prima roestvrij staal Herenpolshorloge, wa ter- en stof dicht en anti-magnetisch 15-st. anker met radium f 69 mooie vormhorloges vanaf f 24.50 v: KEIZERSTRAAT 15-17 - OEN HELDER „DE ONBEKENDE ZANGER" Alleen al de stem van Tino Rossi rechtvaardigt een bezoek aan Tivoli. waar tot en met Maandag „De onbe kende zanger" wordt vertoond. Hij zingt in deze film o.a. de melodie van de beroemde wals van Brahms, en het bekende Angelina, waarmee hij nu al vele jaren de harten van menige vrouw heeft gewonnen. De onbekende zanger Rossi beeft het weer eens te kwaad met de liefde. Er zijn twee vrouwen in het spel. die het hem moeilrk maken, vooral na een moordaanslag waardoor hij zijn geheu gen verliest. Als dan tegen het einde opnieuw wordt getracht de grote zan ger te doden, de onverlaat door één van Rossi's geliefden wordt doodge schoten, en de moordenares onder een auto haar laatste zucht voor „de man met de gouden stem" slaat, ts het ein de bereikt De bewonderaars van Rossi's stem geluid moeten naar Tivoli „HOLLYWOOD OP Z'N KOP" Mary Hatcher, Olga San Juan, Bing Crosby, Bob Hope, Spike Jones en vele andere sterren van het witte doek zetten in de Witte de hele week Hol lywood op z'n kop. Er is anders heel wat voor nodig, eer het zover is. Er is namelyk iets aan de hand met Catherine, die Catherine eigenlijk niet is. O'Connell, de directeur van de Pa- ramount-studio's, wil zijn bescherme- iingetje helpen om aan de film te ko men. Catherine en haar vriendin ko men inderdaad in die studio's, en dan is het lieve leven aan de gang. Alles komt op zijn pootjes terecht, maar in tussen kunnen de bioscoopbezoekers luisteren naar „goede" muziek en kij ken naar aardige shows. 16. Pim, Pam en Pom begrijpen er niets van. Niet alleen, dat ze heerlijk gegeten hebben, maar nu wordt hen ook nog een pak beloofd. Veel tijd om na te denken hebben ze echter niet. want de meneer in zijn uniform maant tot spoed aan. „Kom jongens, vlug naar de kleermaker. Jullie moeten zo gauw mogelijk op stap!" „Op stap? vraagt Pim. „Waar moeten we dan heen?" Bij dese vraag lacht da man hartelijk en port Pim eens in zijn buik. „Haha. jy bent een grappenma ker! Wacht maar tot je pakje klaar is, dan zie je het vanzelf". De drie hondjes staren de man niet begrij pend aan. „Kom, kom", zegt deze. „zijn jullie nu werkelijk zo onnozel of houd je je maar zo?" En even la ter laten Pim, Pam en Pom zich niet verbijsterde gezichten de maat ne men. De geneeskundige dienst gedurende dit weekend te Den Held waargenomen door de artsen Thorbecke, Javastraat 113, q 2103. en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981. Zondag is de apotheek van de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87. ge opend. 's Avonds na zes kan men zich t/m Vrijdagavond vervoegen aan adres Timorlaan 31. Onze oud-stadgenote mevrouw H F. Marcus-van den Nieuwenhuizen. thans woonachtig te Leiden, slaag e gisteren aan de Leidse Universiteit voor het arts-diploma. Zij is oud-leer linge van de Rijks HBS alhier. Morgenavond wordt in Casino op een toneelavond van de buurtvereni ging Buys-BallotstraatMiddenweg een opvoering gegeven van het ^kluchtspel ..Een vriend komt over...." Maandag- en Dinsdagavond brengt Tavenu in Casino voor haar leden en donateurs het mysteriespel „De kat en de kanarie", aanvang kwart over acht Het Stedelijk Muziekcorps geeft vanavond in Casino zijn eerste winter- concert, met „Het Slippertje" als toe gift. Onze oud-stadgenoot de heer S. Bosma te Rijswijk, slaagde dezer da gen te Delft voor het candidaats-exa- men electrotechnlsch ingenieur. Bij K.B. is aan de mariniers R de Lange en P. J. Boot de bronzen erepenning voor menslievend hulpbe toon toegekend, resp. wegens het met levensgevaar tot stilstand brengen van een paard en het met levensgevaar redden van een kind. Koopt bij HERENSHAWLS vanaf 175 5.90 6.25 Zoals wij reeds eerder meldden, hebben de eerste zeventallen van de Helderse Bruinvissen en de A.Z. en PC. de Zwaadvisch ingeschreven voor de bekercompetitie van de K.N Z.B. Dit is voor het eerst in de Helderse zwemgeschiedenis, dat een zevental aan de wintercompetitie deelneemt. Het wedstrijdrooster ziet er als volgt uit: Zondag 13 November 12 uur D.A.W.— Bruinvissen; Maandag 28 November 19 30 uur Bruinvissen—V.Z.V.; Maan dag 12 December 20.80 uur V.Z.V. Zwaardvisch; Woensdag 18 Januari 19 30 uur ZwaardvischD.A.W.; Zon dag 22 Januari 12 uur D.A.W.—V.Z.V. Maandag 23 Januari 19.30 uur Bruin vissenZwaardvisch. De Bruinvissen spelen dus Zondag reeds hun eerste wedstrijd. Het Alk- maarse D.A.W. degradeerde dit Jaar naar de derde klasse. De Bruinvissen spelen in de zomeropstelling, die luidt: doel H. v. d. Water; achter A. Gieles C. Tijsen en J. Baarda; voor J. Lede: H. Wildenberg en P Gode. De num mers één, twee en drie gaan automa tisch naar de volgende ronde over. Het hockeyprogramma voor Zondag luidt: Adelborsten 2—Hoorn 2 (13 uur»; Hermes 3 herenStrawberries 5 (14 uur); Hermes aStrawberries a (14 uur); Dames 2Hermes-combinatie (10 uur). Hermes 4 speelt uit tegen DEM 3. Hr. Ms. „Van Speyk" Vert niet, zoals wij gisteren schrev.* Woensdag naar de Nederlandse Antii len, maar Dinsdagmiddag 15 Novemb om half drie. De Matrozenkapel sbS dan op het Wierhoofd om het uitgeleide te doen. Hr. Ms. „RY 2" van de Hydro». fische dienst is gistermiddag om uur de haven binnengelopen, en door' geschut naar de Marnixkade. De coaster „Hondsbosch" 1^ nog in de haven. De schipper besta!» het vertrek weer een dag uit te stelled Het is morgen hoog water om ij uur, en laag water om 6.15 en 19 uur. Maandag is het hoog water 0» 0.00 en 13.20 uur, en laag water 0m 7.15 en 19.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 9.7 graden Celsius, De beroemde Wiener Sangerknaben die momenteel op tournee zijn in Nei derland, hebben Den Helder niet ver geten. Op Vrijdagavond 25 November om acht uur geven de kleine zangers in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat een buitengewoon kerkconcert. Het koor treedt voordien nog enige tijd in het Zuiden van het land op, Donderdagavond oogstten de Wiener Sëngerknaben nog een overweldigend succes in Brussel. De maandelijkse jeugddienst in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat wordt morgenochtend om half elf ge houden. In deze liturgisch opgebouwde dienst zal prop. C. M. de Vries van Rotterdam spreken over: „Maar wie zijt gij?" De week van 1320 November is de z.g. „Week der gebeden". Vrouwen van alle kerkelijke richtingen worden opge- wekt om te bidden voor de noden van gezin, volk en wereld. In verband hier mede wordt Maandagavond in de Luth, kerk een gebedsure gehouden, die on der leiding zal staan van mevr. L. A LeverBrouwer. De officiële opening van 't Kraam zorgcentrum van het Witte Knus, dat gevestigd is in het gebouw Breewater- straat 70, zal op Donderdag 17 Nov, 's middags om drie uur, plaats vinden. Op uitnodiging van de buurtvereni ging „Het kleine dorp" zal de heer Anthony van Kampen op Dinsdag 15 November in de zaal van café Rol een lezing met lichtbeelden houden over zijn reis naar de binnenlanden van Nieuw Guinea, aanvang 8 uur. Voor belangstellenden is een beperkt aantal introducties verkrijgbaar bij mevrouw Meinsma, Landbouwstraat. Het Sint Nicolaasfeest voor de leer lingen der o.l. school te Julianadorp zal gehouden worden op Maandagmiddag 5 December in de zaal van café Rol. Be halve het bezoek van Sint Nicolaas staat het optreden van een goochelaar met een sprekende pop op het pro gramma. Teneinde onze lezers ook eens kennis te doe» nemen van de prestaties van de lagere ellftallen van HRC en Hel der. publiceren wij hieronder een aan tal standen. In de reserve 2e klasse B doen de re serves van Helder het vrij goed. West Frisia 2 VSV 2 Zeeburgia 2 Helder 2 Alcm. Victrix 2 AFC 3 Ajax 3 DWV 3 Blauw Wit 4 EDO 2 8 6 2 0 14 8 4 13 9 8 3 3 2 9 1 4 0 3 8 8 3 2 3 8 8 3 2 3 8 8 3 14 7 7 10 6 2 7 10 6 2 4 2 2 10 Helder 3 staat er slecht voor In de reserve derde klasse A. Het vreemde Is. dat dit elftal WA 2 dat nu aan de kop gaat, een 32 nederlaag heeft toe gebracht. WA 2 de Spartaan 3 Zaandijk 2 KW 2 Alcm. Victrix ZW 2 OSV 3 WMS 3 de Meteoor 3 Helder 3 LOC 2 7 7 7 8 7 fi 6 7 7 6 6 Het verschil in het aantal gespeelde wedstrijden geeft de stand van de re serve 3e klasse B een onoverzichtelijk karakter. De HnC-reserves mogen tot nu toe echter tevreden zijn QSC 2 Zeeburgia 3 ZFC 3 RCH 3 Zilvermeeuwen 2 VSV 3 HRC 2 DWS 4 KFC 4 DSG 3 WSV "2 se r T n ae reserve derde klas- weitXl8 ™e- e -Plaatg' met achfc dstrijden achter da rug. Ook hier 8 5 1 2 11 6 4 1 1 9 7 4 1 2 9 7 4 0 3 8 8 4 0 4 8 7 3 1 3 7 5 2 2 1 8 7 2 2 3 6 5 2 1 2 5 7 1 1 5 3 5 0 0 5 0 zijn verenigingen, die nog pas vijf keer hebben gespeeld. WFC 2 7 4 1 2 HRC 3 8 8 3 2 Volendam 3 5 4 0 1 West Frisia 3 6 3 2 1 TOG 2 6 3 2 1 Alkm. Boys 2 5 3 1 1 ZFC 4 7 2 3 2 Volewijckers 4 7 2 2 3 Watergraafsm. 3 7 2 0 5 AFC 4 6 114 Assendelft 2 6 0 1 5 Wij besluiten dit overzichtje met 4' volgende standen; Helder 4 Texel 3 Rangers 1 de Cocksdorp 1 HRC 6 Oosterend 1 Texelse Boys 2 De Koog 1 Zeemacht 2 WGW 2 Watervogels 8 ZAP 4 Helder 5 JVC 2 Oudesluis 3 Helder 6 Watervogels 4 Wiron 3 WGW 3 SRC 3 Wieringerwaard 3 Vesdo 1 Winkel 4 Sint Boys 2 4 4 3 3 2 1 1 1 3 2 2 1 1 1 1 10 9 1 6 5 4 4 1 0 1 1 0 0 0 0 2 0 1 1 1 1 Helder-DEM In de morgen te spelen belan&Ü* voetbalwedstrijd Helder—DEM. Revorwiikse club als volgt u' ard doel: J Groenland: achter: J Soanj C Appel: midden: A van Noort, Warffemius. J Starmans; voor: L Pel. A. de Boer. J. Slotemaker, Beentjes en C. Dekker.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2