DM I VALDA §11WËÊËÊËBÊÊKBÊËBÈÊÊÊKÊÊË Sint Nicolaas-prijsvraag voor de jongeren ewogen week-eind r Een rare sies. Het Radioprogramma Neem een doos echte UW HOEST XI. i/NORREKNORREKNOR, zei er iets, toen ze daar nog alsmaar stonden en Nicodemus N. P. (Hipp.) al voor de derde maal had beweerd: „Daar sta ons nou vir een half kwartjie, neef," en dat iets was Jumbootje z'n maag, die een dof gerommel gaf, want Jumbootje had sinds-ie Afke had ontmoet met die kokosnoot niets meer gegeten. ^om," zei-die, „dan gaan we 't bos in, eten," en hij slikte een zucht in, want eigenlijk was hij nog maar erg verdrietig. „Ja," zei Nico N. P. H., „en ons ga pootjie baai in die Nijl en dit is baje beter as soon badkuipie in een dieren tuin, neef!" Ja, Nico had makkelijk praten, vond Jumbootje, toen ze wegslenterden naar het bos van de Dertig Denne- bomen. 't Was natuurlijk wel waar allemaal, en achter de tralies dat was ook niet alles, maar Jumbootje was zomaar geweldig van de mensen gaan houden, vooral nu hij ze ook had ge zien, al hadden ze dan ook nög zo kinderachtig en gek gedaan en het kostte Nico maar een bende moeite om hem weer wat op te fleuren. Jon ge, en dat-ie bovendien bijna al z'n vriendjes kwijt was, Jumbootje bleef er een beetje verdrietig van. „Ben je getik," zei Nico N. P. (H.), die vrindjies, niks gedaan, oom- pie. Die zuurstengel van een Gerrit en die fludderig Fiepje, tien aan elk vinger. Laat hulle maar ga vir die artis. Ons ga lekker bokkiespring en frg is fossie." Ja, dat was een goed plannetje van Nico. „Wat is dat?" vroeg Jumbootje. Nu wist Nico zelf niet precies meer wat bokspringen eigenlijk was, maar het ging vanzelf, zei-die en ze moesten het maar eens proberen. Hij liep een eindje vooruit en ging daar dwars over het pad staan. „Spring maar oër mjj ruggie, neef," zei hij. Jumbootje nam een geweldige aanloop en: WIP, daar was hij over Nico gesprongen. Maar ja, Jumbootje was eend eind hoger dan Nico en Nico had kortere poten, zodat diè de er- ste keer met een plof boven op Jum bootje terecht kwam en daar als een lor bleef liggen. „Dat is nie die manier nie," zuchtte hij, „dit is nie die rechte manier niet." Maar-ie gaf de moed niet op en wel dra vlogen ze als razende Roeland tus sen de bomen door, HUP, haasje-over, HUP, zo ging dat, HUP, van je hela hola, HUP, houd er de moed maar in. HUP, van je hela hola, HUP, we moeten de ïout maar in, HUP, en zo schoten ze ontzettend op. In het Lom merrijk Loofwoud gingen ze lekker een hapje eten en toen gingen ze weer verder, zomaar in hgt wilde weg. In de Donkere Hoek, een heel don ker en dicht gedeelte van het oer woud, waar Jumbootje en alle anderen woonden, zijn drie heel kleine meer tjes. De eerste is precies rond en heet de Ronde Kom, de tweede is langwer pig als een ei en heet De Ovale Kom. Maar de derde is wat groter en lang en kronkelig, net alsof ze een stuk van een beekje hebben afgeknipt en dat daar neergelegd, dat is de Slan- genkom. Aan het ene eind van die Slangenkom heb je een verdwaald stuk rots van de Ruwe Rotsen, die wat ver der liggen, en in dat stuk rots is een echte grot, een echte donkere grot. Opa Jumbo houdt er van om daar te wandelen 's avonds na het eten bij voorbeeld, dan zegt hij: ik ga even de kommetjes om, dat is goed voor de spijsvertering. Wel, op de avond dat Jumbootje terugkeerde met Nico, van zijn avon tuur met de val en de mensen, was opa daar aan het kuieren voor de spijsvertering, toen hij iets bijzonders zag. Boven ie opening van de Grot bij de Slangenkom zag hij een bordje, dat er vroeger nooit geweest was en waar dit op stond: TIM TRUFFEL, KLUIZENEER. En daaronder in kleine lettertjes: „Niet te spreken Morgen weer." „Drommels," zei opa, „mijn ouwe ogen zijn nog goed hoor." Toen kwam hij wat dichterbij om eens te kijken wat hier aan de hand was. In de grot stond een tafeltje en een stoel en ook nog een kist vol rommel, maar het allervreemdste ws dat er in de ene hoek een divan stond en op die divan lag een vreemd wezen. Een Wezen dat erg op een aap leek, een Gorilla hebben ditmaal de prijsvraag in het teken van Sint Nicolaas gezet. Hierboven zien jullie vijf familieleden, vader, moeder, een grote zuster, een klein broertje en een zusje. Sint Nicolaas heeft voor hen elk twee cadeautjes gebracht, die de tekenaar hierboven getekend heeft. Als we de oudste zuster Willy, de jongste broer Henk en het meisje Marietje noemen, geeft dan eens op voor wie van de familieleden deze cadeautjes bestemd zyn. Oplossingen inzenden vóór Zondag 27 November aan het bureau van dit blad. of zo, maar het had een oranje pof broek aan en een groen vestje van zij, en schoenen met opgekrulde pun ten aan zijn voeten. Een geweldig grote tulband steunde op z'n grote zeiloren en ik weet niet of hij die zeil oren had tengevolge van die tulband of dat hij die tulband droeg tengevolge van die zeiloren, in ieder geval waren ze er allebei en het was een komiek gezicht. Over dit Wezen, dat een band om „Bent u een olifant?" vroeg Tim Truffel. Opa zei van ja. „O, het is niets hoor," zei Tim toen, „maar ik meende dat al te merken. Heeft U mijn bordje gelezen?" „Drommels ja," zei opa, „mijn ogen zijn nog best hoor," en hij liep even naar buiten om te kijken wat er ook nog meer op dat bordje stond. „kluizeneer," zei hij, toen hij weer binnen kwam, „U bent dus een klui zeneer, ja, ja. Wat is een kluizeneer, als ik U vragen mag?" „Een kluizeneer," zei Hm Truffel triest, „een kluizeneer is iemand, die vandaag niet te spreken is." „Morgen weer?" zei opa. „Ehvroeg Tim Truffel, hoe langer hoe raadselachtiger. „Of U morgen dan te spreken bent, vroeg ik," zei opa. „Vandaag niet," zei Tim Truffel en toen stak hij zijn hand uit om opa even in z'n vel te knijpen, „stevig huidje," zei hij. „U bent een rare sies." zei opa boos, „blijf alsjeblief van m'n huid af, an ders word ik nijdig." „Met alle pleizier," zei Tim Truf fel droog, „maar doet u dat buiten boos worden, ads het U hetzelfde is." En werkelijk, opa liep de deur uit, of tenminste de plaats waar een deur had kunnen zitten, om meteen nijdig naar huis te gaan en voortaan zijn kuier tjes voor de spijsvertering een andere kant uit te maken, maar toen hij bui ten vóór de grot stond, hoorde hij in eens een razend kabaal uit het bos ko men, een gegil en een getoeter en daar tussendoor alsmaar BOEM! BOEM!BOEM!alsof er een paar olifanten aan het dansen waren. En dat was ook zo ongeveer zo, want het volgend ogenblik kwamen Jum bootje en Nicodemus N. P. (Hippopo tamus) als een wilde windhoos uit het bps te voorschijn gestoven, haasje over, HUP, zo gaat dat, HUP, van je hela hola, HUP, zo staat dat, HUP, en we moeten de hout maar in, HUP... ze stoven opa zó rakelings voorbij, dat die achterover zou zijn gevallen als hij niet tegelijkertijd ook een duw tegen z'n achterste had gekregen. Wel, opa dacht eerst, dat nu de we reld was vergaan. Hg ging plat op de grond zitten om rustig uit te puzzlen wat de oorzaak van al die schokkende dingen van voren en van achteren kon zijn en toen-ie daar niet onmid dellijk achter kwam, wreef hij eerst maar z'n ogen uit en keek waterig om zich heen Daar zag hg twee grijze dieren, een olifantje en een nijlpaard bokspringen in kringetjes rond de Ronde Kom en toen hij goed keek zag hij ook iets, dat oranje was en groen en dat een tulband op had. Dat iets was Tim Truffel, die lus tig méésprong (Volgende week weer méér). „Tjonge, m'n oude ogen zijn nog best hoor..,." In Vught is Dinsdagavond in de leeftijd van 80 jaar overleden de heer E. v. d. ortel. Hij was o.a. lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Pad vinders. zijn buik droeg met diezelfde naam er op: TIM TRUFFEL, boog opa zich heen en hij hoorde aan de snurkgelui- den, dat het Wezen sliep, wat iemand die minder doof was als opa vast wel aan de andere kant van Afrika had kunnen horen. Maar terwijl opa zo stond te kijken, gingen de ogen van Tim Truffel ineens slaperig open. „Zo," zei het Wezen droevig, „kij ken hè? Nieuwsgierig hè? Hindert niets hoor, lach maar wat," en daarbij keek hij opa zo vervélend aan, dat opa er kriebeltjes van kreeg in zijn maag. „Ik dacht, dat u misschien ziek was," jokte hij. „Bent u een aap?" OPLOSSING PRIJSRAADSEL. De SCHOORSTEENVEGER zit wel eens op "het dak, bij ons thuis. De METSELAAR is nodig bij het bouwen van een huis. De KRUIDENIER verkoopt mij vaak iets uit zijn zaak. En als de TIMMERMAN op een spij ker slaat, dan is het raak. Er kwamen deze week stapels goede oplossingen binnen en het lot moest beslissen wie de gelukkigen zouden zijn. De boeken werden gewonnen door: Jannie de Jong, Groenelaan 6, Bever wijk (11 jaar). Marie Swagerman, Stads Ziekenhuis Hoorn (11 jaar). Elly Karseboom, P. L. Takstraat 4. Alkmaar (11 jaar). Loesje Bok, Brakkeveldweg 122, Den Helder. Henk Post, Weiver 134, Westzaan. Gefeliciteerd jongelui. De prijzen worden toegezonden. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM 1, 301 m. Nieuwsberichten om 6. 8 en 11 uur. - 6.15 Sportpraatjc. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.35 Salomé's dans. 7.45 Regerings-uitzending. 3.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Piano-duo. 8.55 Avro's Avondschool. 9.20 Piano-duo. 9.55 Leeuwarder Kamerkoor. 10.15 De geschiedenis \an het geslacht Mountbatten. 10-30 The Sky- masters. 11.15 Aansluiting met de Apoïlohal. 11.30 Reünie van oude bekenden. HILVERSUM II, 415 ra. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils. 6 15 C.M.B.-kwartier. 6.30 Het Radio-jeugd journaal6.55 Een goed woord voor een goede zaak. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.40 Vandaag. 8.05 Holland viert feest. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Marion Anderson. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Beroemde concerten. 11.45 The Kentuckv Minstrels. VOOR VRIJDAG HILVERSUM 1 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.38 Frankie Carle. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Sympho- nie-concert. 10.00 Thuis. 10.05 Morgenwijding. 10.20 BBC-Theater-orkest. 10.30 Voor de vrouw 10.45 De Regenboog. 11.15 Accordeon-orkest. 11.40 Apcnpootje. 12.00 Cordoba. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.45 Orgelspel. 1.15 The Romancers. 145 Under the Prairie Sky 2.00 Kookkunst. 2.20 Ömroep-Kamerorkest. 4.00 Filmland presenteert. 4.30 Zendersluiting. 5.30 Vvij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. b.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Cor Steyn. 7.30 Cursus: „Mensen Komen tot het geloof'. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Her man Krebbers. 8.30 Cursus: „Mensen in Neder land". 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.25 De rode japon 9.50 Buitenlands week overzicht. 10.05 Pennies from Heaven. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding. 11.15 Siehera- zade. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.35 Te deum Laudamus. 8.50 Muziek hij het werk. 9 15 Ochtendbezoek. 9.35 National Symphony Orchestra. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. lx.35 Sextet Jonny. 12.10 Werken van Gabriel Fauré. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.33 Vrij en blij. 1.15 Promenade-orkest. 2.00 Sweelinck-kwartet. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Gilbert en Sullivan. 3.10 „Trio Fantasia". 3.40 Wat het hart behoudt. 4.00 Beethoven-cyclus. 4.30 Zendersluiting. 5.30 Under de Fryske flagg'e. 5.45 „De NCRV jubi leert". 6.15 Het Evangelie in Esperanto. 6.30 Geestelijke liederen. 6.45 De stem van de Cln. Vakbeweging. 7.15 Regerings-uitzending. 7.30 „Die schone Galathee", ouverture. 7.40 Van daag. 8.05 Gala-jubileum-concert. 10.45 Avond everdenking. 11.15 Veel gevraagde platen. RADIODISTRIBU TfE-DIENST 8.30 VI. Br.: Concert 9.05 Gram. 10.10 Verz. progr. 11.00 Bioscoop-orgel. 11.30 NW DR; Alt, viool en piano. 12.00 Vr. Br.: Bont middagprogramma. 12 32 Vervolg middagpro gramma. 1.15 Orgel met zang. 2.10 „Petticoat Lane". 2.55 Intermezzo. 3.00 Kalundborg: Wivex-orkest. 4,00—4.30 Eng. L.P.: Reg King en orkest. 5.30 Kootwijk: Batavia. 6.00 Bero- münster: Orkesi suite „Engiadina". 6.30 VI. Br.: oor de soldaten. 7.30 Filmmuziek. 8.00 Fr. Br.: Radio Var. met orkest en sol. 9.i5 In strumentale soli. 9.30 Eng. L.P.: „Over the garden wall". 10.00 Muzikale causerie met illustraties. 11.15 „Topic for to-night". 11.20 Exotische muziek. Voor kinderen beneden de twaalf jaar. Beste jongens en meisjes, wat bracht de post in de afgelopen week weer veel aardige brieven! Ik zal mijn best doen om ze alle te beantwoorden de kleine ruimte die er voor ons hoekje beschikbaar is, maar wanneer dat niet mocht gelukken, krijgen de kinderen, die hun naam hier niet bij vinden, deze week een briefje over de post. „Vliegenzwam" is deze week het eerst aan de beurt. Wat heb je leuk getekend bij je oplossing, neef! Je hebt verscheidene mooie paddenstoelen gevonden. Vooral de Ridderzwam en de Vliegenzwam zijn zo mooi. Of je ook een paddenstoelennaam als schuilnaam mag kie zen.'' Kijk, ik heb je al bij de gevraagde naam genoemd. Willie Boon, kun je al g'oed haken? 1'unneken heb ik ook veel gedaan toen ik klein was, maar nu weet ik niet trieer hoe het moet gebeuren. Bedankt voor het zilverpapier, Willie. Kabouter Piggelmee", wat jammer dat je zo lang rust moet houden. Ja, ik kan best begrijpen dat het niet meevalt, kaboutertje. Spaar je ook sigarenbandjes? Daar kan ik je wel aan helpen. Van harte beterschap g'ewenst, meisje! Annie Luyendijk, gelukkig dat je zo geniet van Jumbootje's avonturen. Ik was blij met de sigarenbandjes, Annie. Janna v. d. Spoel, natuurlijk mag je meedoen, meisje. Heb je een prettige verjaardag gehad? Jan Mosk, hoe is het met de schrammetjes afgelopen? Met een gewichtig woord wordt dat pirquetreactie genoemd, 't Was niet erg hè. Heb je er nog last van gehad? Bedankt voor het zilverpapier, Jan! „Madeliefje", wat heb jij aardig getekend b j je briefje. Zeg maar aan je zusje dat ik haar nog zal schrijven. Martha Visser, wel bedankt vooi het zilverpapier en de sigarenbandjes, 't Ziet er weer keurig verzorgd uit, Martha. „Papaver", jij vindt het nieuwe boek dus „schitterend". Daar ben ik blij om, meisje. Wat leuk dat je zo'n aardige correspondentie-vriendin hebt gevonden. Hoe is haar naam? Jan Fokkens, hartelijk dank voor de postzegels. Wij zijn er blij mee, Jan. Dorie Kost, wat heb jij leuke kinderkaarten! Henk Nellestein, de avond van St. Maarten heeft jou dus nog genoeg opgeleverd. Heb je geen last van je maag gelo-egen na al die tractaties? Ja, nu maar weer «■paren voor St.^ Nicolaas en Kerstfeest. Heb je al plannen gemaakt? Ferdie Nellestein, geluk kig dat je zo je best doet op school. Nee jongen, je kunt het niet helpen als je de sommetjes niet zo gauw begrijpt. Vraag maar aan je broertjes of zij een beetje geduld willen hebben, want anders zou sommen maken een verdriet worden. Dag Ferdie! Tontiie ten Pierick, jij bent dus verhuisd naar Utrecht. En. valt het je mee in die grote stad? Aardig dat je wat post zegels hebt opgespaard. Bedankt meisjel Hoe bevalt het je op de nieuwe school? Henk Post, wat leuk dat jij zo laat in het jaar nog een nestje met meesjes hebt gezien. Begrijp jij nu dat er nog jongens kunnen zijn die zo*n nestje uithalen? Herman Vreyling, je hebt gelijk, hoorl Geef de moed niet te gauw opl Hemde Klepper, bedankt voor de postzegels. Ja, die zijn best te gebruiken. Wat een leuk stelletje, die zus en broer van jou. Zij spelen zeker vaak met elkaar. Aad Tervoort, de prijsraadsels die jij zo gemakkelijk vindt, kosten sommige kin- derpn nog heel wat moeite. Er zijn ook puzzelaars van zes en zeven jaar bij. Maar zo nu en dan komt er wel eens een moeilijke opgave, hoorl Janny de Jong, wat heb jij je kranig gehouden bij de tandarts. Die reep chocolade had je wel verdiend! Jammer dat de viervoetige logé weer weg is. Je zult hem wel missen, denk ik. Tineke Jongejans, ben je al weer beter? Een prijs winnen lukt soms niet zo gauw, want er zijn zoveel kinderen die meedoen. volhouden, Tineke! Willy Luster, gelukkig dat het boek zo naar je zin was. Wat schrijf jij keung, Willie! Henk Zikkenbeiner, Rndie van Rheede, Piet de Boer, Ina Alles en Beppy van Bavinkhoven, jullie zijn welkom bij ons! Jongens en meisjes, de briefjes voor ons volgende correspondentie-hoekje kunnen vóór Zondag 27 November worden gezonden naar het bureau van dit blad. Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. GROTE TEXTIELDIEFSTAL Een partij textielgoederen ter waar de van 3000.o.a. 700 paar dames kousen, 93 meter zijden stof, twee damesmantels, vijf japonnen, zeven tig dassen, veertig overhemden en een partijtje damesondergoed, werd uit 't magazijn van de firma Storm Ranke te Rotterdam ontvreemd. JAMES ROOSEVELT CANDIDAAT VOOR GOUVERNEURSCHAP James Roosevelt, de oudste zoon van de voormalig president van de Verenig de Staten, heeft bekend gemaakt, dat hij zich volgend jaar bij de verkiezin gen candidaat zal stellen voor het ambt van gouverneur van Californie. RIJWIEL MET HULPMOTOR VORMT NOG EEN PROBLEEM In appel behandelde de Leeuwarder Rechtbank een principiële zaak tegen een inwoner van Leeuwarden, die zon der rijbewijs een rijwiel met hulpmotor had bereden. De kantonrechter had da man veroordeeld tot 6 boete, om ho ger beroep mogelijk te maken. De of ficier zeide deze strafzaak niet te be- g'ijpen, daar de wet geen andere keuze laat, dan een veroordeling uit te spreken. Hij eiste 1 boete. PATRICIA WENTWORTH 37 Justin kwam haar weldra gezelschap houden. Hij had zijn lunch gemist en had trek genoeg, om de uitstekende thee met toebehoren van zijn gastheer te waarderen. „Je nichtje komt hier dineren", zei Moira Lane. „Neeik heb geen zin in gebak. Je behoeft me geen broodjes toe te steken alsof ik iets uit een die rentuin was. Hoe heet ze?" „Dorinda Brown". Moira trok haar elegante wenk brauwen op. „Een huis-, tuin- of keuken juffrouw?" „Ik weet niet, of je haar wel zo zou noemen", zei Justin flauwtjes. Ze lachte: „Waarom heb ik haar niet vroeger ontmoet? Je hebt haar achter de mouw gehouden. Ik houd niet van verrassingen! Je kunt het me beter n u zeggenHoe ziet zij er uit?" Justin glimlachte. a „Knap", zei hij en nam nog een kren- Wbroodje. Na de thee ging men uit eikaar. De Mastermans verdwenen. Moira en Jus tin gingen een partijtje „snooker" (soort potspel) spelen. Mrs. Tote begaf zich naar haar kamer. Een half uur later verscheen ook haar echtgenoot daar en ze had hem nauwelijks aangekeken, of ze wist, dat er wat aan scheelde Hij had zich blijk baar opgewonden en nu zou ze hem moeten kalmeren, opdat hij niet de hele avond zo zou blijven en die nacht geen oog dicht doen. Albert werd dik ker en het was niet goed voor hem, zich kwaad te maken; hij had zo'n korte nek en werd zo rood in het ge zicht. Toen hij binnentrad, sloeg hij de deur achter zich dicht en stak da delijk van wal. Hij zei, het niet te zul len verdragen, voor niets of niemand. „Maar Albert...." „Houd op met dat „maar Albert", moeder, want ik ben niet in staat het te verdragen. Ik heb al genoeg uitge staan van iedereen, vergeet dat niet! En anderen zouden ook goed doen, dat niet te vergeten!" Lieve help. Albert was van streek, dat leed geen twijfel! Mrs. Tote kon zich niet herinneren, hem ooit zo op gewonden te hebben gezien sinds Allie hem verliet, om met Jimmy Wilson te gaan trouwen, wiens vader in de dagen PA S "T ILLES VOOR van Clapham een winkel naast de hun ne had. Natuurlijk, Allie had wel een betere keus kunnen doen, toen Albert zoveel geld in de oorlog had verdiend. Maar ja, zo ging het je bent maar eens jong en als je jong bent, schijnt geld er minder op aan te komen dan wanneer je niets anders hebt. Ze her innerde zich, hoe Allie was opgesto ven en haar vader had toegevoegd: „Jimmy is goed en oppassend. Hij heeft een baan en ik ga met hem trou wen. We hebben uw geld niet nodig. we kunnen zelf genoeg verdienen om van te leven. We zouden graag goede vrienden met u blijven, maar als u niet wilt, dan kan 't niet anders. In elk ge val gaan we trouwen." Ja, Albert was toen heel erg van streek geweest. En zo koppig als een muilezel. Allie en Jimmy hadden wel gedacht, dat hij zou bijdraaien, maar zij, mrs. Tote, had dat nooit gedacht. Zelfs niet, toen het kleinkind werd ge boren.... ofschoon hij haar toch „moe der" bleef noemen, er nimmer aan den kend, dat zonder Allie hij er nooit toe gekomen zou zijn. Intussen wendde zij zich weer tot Al bert, die bleef uitroepen, dat hij 't niet zou verdragen en dat hij voet bij stuk zou houden. „Zeg dan, wat er aan de hand is". Ze noemde hem niet „vader", want dat zei ze nooit meer sinds Allie was weggegaan en hij haar naam niet meer wilde horen. Je kunt geen vader zijn zonder kind. En dus zei ze slechts: „Vertel me, wat er aan de hand is en loop niet zo mal heen en weer.... dat heeft geen zin". Nog rood in het gezicht en kort ademhalend, begon Albert verstaanbare taal te spreken. Hij liep nog steeds op en neer. opstuivend als hij aan de ene kant van het vertrek om moest keren voor de wastafel en aan de andere kant voor de kleerkast. Mrs. Tote liet hem zo lang mogelijk zijn gang gaan. 'Zij ging niet accoord met zijn woordkeuze, maar als je een man, die boos was, niet liet uitrazen, zou het nog veel erger kun nen worden. Dus wachtte ze tot hij, naar zij dacht over 't hoogste punt heen was en zei toen met verrassende beslist heid: „Nu, Albert, dat is wel genoeg. Kom nu eens hier en verrel mij wat er aan de hand Is. Oir. zo uit te pakken.je moest je schamen." Hij liet zich, boos en met woeste blik, naast haar op de divan zakken. Nog al tijd was hy woedend, maar hij h».a een voorgevoel van zijn torstand als zijn boosheid was verdwenen. Dan zou er koude leegheid. ce vrees overblij ven Emlly was een gr-»de vtovv., maar te veel me: zi-hzelf ingenomen. Ze was obstinaat. Echter, z* zou nooit over zijn zaken praten en det kon niet iedere man van zijn vrouw zepgen. Hij keek haar aan en zei ov gesmoorde tooi-.: ,,'t Is chantage, niets anders dan chantage." (Wordt vervolgd). Een man van woorden en niet van daden is als een tuin vol on- kruid. (TENNYSON)

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 5