IJshockey geen sport voor kostschoolmeisjes Piet Knijnenburg maakte ernstige val r ewogen week-eind Hei snelle spel van puck en schaatsen Een spannend schouwspel Nog te weinig mogelijkheden de superie"r® tandcream Hei Radioprogramma Bokser vergat een kledingstuk Zweden kregen klop in Boedapest Arsenai verloor op Highbury OP HET MATJE J (Van onze sportredacteur) ALS HET WAAR IS dat het Nederlandse publiek alleen in groten getale naar spectaculaire sportgebeurtenissen trekt is het voor ons niet duidelijk dat bijvoor beeld jjshockeywedstrjjden slechts zelden voor een uitverkocht huis worden gespeeld. Want als één sport spectaculair mag worden genoemd is het toch ze ker wel dit spel van schaatsen, sticks en puck. Mogelijk dat het publiek nog* vreemd staat tegenover deze, uit Canada geïmporteerde, sport en dat men er nog te weinig van af weet om haar ten volle te kunnen waarderen. Daaromj wijden wij deze keer in ons sportpraatje aandacht aan de jjshockeysport en maakten wij een afspraak met de heer Jan Suurbeek. uit ging en zijn sabel de tocht alleen voortzette. Dat was me een sensatie. De ogende wedstrijden was de Apollohal nrtuurlijk uitverkocht. Ik geloof dat de baan nog nooit zo'n goed seizoen heeft |mee gemaakt". Als u zich nooit voor ijshockey heeft geïnteresseerd zal deze naam u niets zeggen. Wij zullen u daarom even aan hem voorstellen: Ongeveer 1.65 meter lang, sterke brede schouders, om en na bij de 45 jaar, studeerde in Zwitserland waar hij ijshockey leerde spelen, kwam meerdere malen uit voor het Nederland se team, is voorzitter van „De Ijsvo gels" (Amsterdam) en is thans nog ac tief speler. Als u deze man over zijn sport hoort praten, bekruipt u het ver langen ook eens een kijkje te gaan ne men op een van de drie overdekte ijs banen die Nederland rijk is. Reeds vier-en-twintig jaar speelt Jan Suurbeek dit moeilijke spel. Als er dan ook een Nederlander is die weet hoe met schaatsen en stick te manoeuvreren is hij het wel. In 1925 speelde Suurbeek in het eerste team van BSC (Berlijn) en het scheelde maar weinig of hij was voor Zuid-Duitsland in een semi-inter- land wedstrijd uitgekomen. Pas op het laatste moment kreeg men in de gaten dat hij Nederlander was, zodat hij de wedstrijd alleen maar vanaf de tribune mocht volgen. Dit om te illustreren dat Jan Suurbeek geen vreemde in Jeruza lem is en de juiste man was om ons iets meer van deze snelle, spectaculaire sport te vertellen. In 1928. „Wanneer is men in Nederland ijs hockey gaan spelen?" „Ik meen in 1928 met die strenge win ter. Wij hadden in Nederland toen nog geen overdekte banen en eerst in 1934 konden wij hier op geregelde tijden spelen en trainen. Amsterdam en Den Haag kregen in dat jaar hun overdekte banen. Tot op dat ogenblik liet het spelpeil nog al wat te wensen over. In 1935 werd het beter. Er kwamen drie Canadezen in Nederland, May, Griffen en Boyd, uitstekende ijshockeyspelers. Het volgende jaar konden wij een vrij sterk team samen stellen, de Blue Six, waardoor er wedstrijden gespeeld konden worden die een propaganda waren voor de ijscoskeysport. Sindsdien werd het spelpeil aanmerkelijk beter en werden er meerdere teams opgericht. Wij hebben in Ne derland thans drie eerste klas- sers, Tilburg, Den Haag en Am sterdam, die behoorlijk mee kunnen komen en in de West- Europa-competitie allerminst tot de zwakste behoren. „Is het spelpeil in Nederland sinds 1940 nog belangrijk ver beterd?" „Ik geloof van niet. Nog niet in ieder geval. Weet u, wij hebben, meer nog dan in de andere takken van sport, last gehad van die vijf oorlogsjaren. Er is een aantal jaren niet gespeeld en zelfs niet getraind en daardoor hebben wij een achterstand in te halen. Op het ogenblik beschikken wij over een aantal veelbelovende jeugdige spe lers maar met ijshockey moet men niet op al te jeugdige leeftijd aan wedstrij den gaan meedoen. Vooral de wedstrij den om de West-Europa Cup zijn zeer zwaar. „Maar die jeugdige spelers kunnen toch trainen in lichtere wedstrijden?" „Dat is lang niet altijd waar. U moet goed begrijpen, dat er in Nederland slechts drie banen zijn waar regelma tig kan worden getraind. Alleen de eer ste klassers kunnen hun training be hoorlijk verzorgen. De tweede klassers die wy in Nederland kennen, komen daar practisch niet aan toe. Neemt u nu eens „Wind Mills" uit de Zaan. Die jongens kunnen hier op het ogenblik zelfs geen trainingsuur krijgen. Overi gens begrijp ik niet dat daar in de Zaan nog nooit een overdekte baan is geko men. Men loopt daar toch heus wel warm voor de schaatsensport en ik ben er van overtuigd dat een baan daar zeer goed is te exploiteren". Is ijshockey een ruwe sport. „Is ijshockey nu wekeljjk zo ruw.' „Het is een harde sport. Maar ruw dat kan ik niet zeggen. In de vier-en- twintig jaar dat ik nu speel heb ik tweemaal een hersenschudding gehad en dat was nog mijn eigen schuld. Ik speelde toen zonder valhelm. Natuur lijk, er gebeuren weieens nare dingen. Vooral in Canada zijn de gemoederen nogal eens spoedig verhit. Maar dat is waarachtig toch niet alleen bü ijshockey het geval. Zelf heb ik slechts éénmaal meegemaakt dat er onregelmatigheden voorkwamen. Wij speelden toen in de Apollohal te gen een Parijse club. U moet weten dat wij daar van nog nooit hadden gewon nen en op die dag stonden wij met nog een paar minuten te spelen met 21 voor. Tervaart kreeg een stomp van een van de Parijse achterspelers en een van cnze jongens maakte zich daarover zo kwaad dat hij de aanvaller van Ter vaart te lijf ging. In minder dan geen tijd waren beide ploegen aan het vech ten geslagen en het werd zo erg dat de politie er aan te pas moest komen. Een inspecteur van politie stapte met ge trokken sabel het ijs op maar de man vergat dat ijs doorgaans nogal glad is. 'et gevolg was natuurlijk dat hij lang „Kunt u ons in het kort de meest elementaire begrippen van ijshockey vertellen, zodat onze lezers, als zij eens een wedstrijd gaan zien, niet als een kat in een vreemd pakhuis staan te kijken? Want dat is vermoedelijk wel de reden dat de belangstelling minder groot is dan men wel zou mogen ver wachten". „Ik geloof dat u gelijk heeft. Maar om met een paar woorden te vertellen wat ijshockey nu eigenlijk is en wat de spelregels zijn, is niet eenvoudig, maar ik zal het proberen. Een ijshockey-team oestaat uit zes spelers, meestal zijn er negen reserves aanwezig die in mogen vallen zodra een van de spelers op het ijs vermoeid raakt. De ideale afmetin gen voor een ijshockeyveld zijn; 61 me ter lang en 26 meter breed. Het veld wordt, evenals bij korfbal, in drie vak ken verdeeld, een aanvalsvak, een neu traalvak en een verdedigingsvak. De speeltijd is driemaal twintig minuten zuiver spel. Dat wil zeggen dat bij op onthoud de tijd stil staat. Het vreemde met ijshockey is dat men door spelers van de tegenpartij nooit buitenspel kan worden gezet. Buitenspel kan men al leen maar staan als bijvoorbeeld een aanvaller zich in het aanvalsvak be vindt als de puck, de schijf waarmee wordt gespeeld, daar nog niet is. Hier door wordt het samenspel bevorderd en voorkomt men, dat het spel door lange passes van doel tot doel wordt bedor- les omdraait en waarmede de meeste toeschouwers zich nogal eens vergissen. Daarnaast zijn er natuurlijk nog tal van strafbepalingen maar die zijn voor iedereen begrijpelijk. Het is duidelijk dat men niet mag schoppen of slaan. Zelfs als een speler dreigt iemand te zullen schoppen wordt hij al gestraft. Daar het spel zo razend snel gaat zijn er twee scheidsrechter en die hebben hun handen vol. Men kan voor twee, vijf of tien mi nuten van het ijs worden gestuurd en zelfs voor de duur van de wedstrijd." „Als een speler van de baan wordt gestuurd betekent dat meestal zeker wel een goal voor de tegenpartij?" „Heel vaak wel. Maar het is wel nut tig dat de strafbepalingen vrij streng zijn. Er zijn altijd wel spelers die niet over voldoende discipline beschikken en brokken zouden maken." Jan Suurbeek vertelde ons nog veel meer. Te veel om hier allemaal te ver tellen. Het zou slechts verwarrend wer ken. Een aardige bijzonderheid van het ijshockey willen wij u echter niet ont houden. Het is bij deze sport zelfs mo gelijk dat er een doelpunt wordt toege kend als de puck niet eens de doellijn i" gepasseerd. De scheidsrechter zal een dergelijk doelpunt toekennen als een aanvaller op doel schiet en een verde diger slechts kans ziet om zijn doel voor een doorboring te vrijwaren door zijn stick voor de puck te gooien. Dat zal overigens niet zo gemakkelijk zijn want snelheidspuzzelaars hebben uitgerekend dat een puck soms met snelheden van tegen de honderd kilo meter over het ijs scheert. Scheenbe schermers, knie- en schouderstukken zijn dan ook geen overbodige luxe, te meer daar het geoorloofd is een tegen stander de weg te versperren door zon der meer voor hem te gaan staan. Als u nu weet dat die tegenstander soms met een vaart van 55 tot 60 kilometer komt aanvliegen, is het wel duidelijk, dat ijshockey geen spel voor kostschool meisjes is en dat Suurbeek tweemaal een hersenschudding opliep. Het is echter wel een sport die waard ven. Dat is wel het kernpunt waar al-is om er eens kennis mee te maken. Uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en de speciaalbranche. 383 VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 meter. Nieuws om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.40 radio ochtendblad, 9.03 instrumentale solis ten, 9.30 korte gesprekken, 9.35 aubade, 10.00 morgenwijding, 10.15 arbeidsvita minen, 10.50 „kleutertje luister", 11.00 het Lyra trio. 11.30 „de wekker", 12.00 Ihe Rhythm Club, 12.30 voor het platte land. 12.40 Orgelspel, 1.15 Dolf van der Linden, 1.45 „In comedy style", 2.00 Met naald en schaar, 2.30 John Storey zingt, 3.00 Radio-matinee, 4.15 Honderd be roemde componisten, 4.30 Zenderslui ting, 5.30 Avro's kinderkoor, 5.45 Rege ringsuitzending, 6.15 Tom Erich, 6.30 Strijdkrachten, 7.00 Het klokje van ze ven uur, 7.05 Achter het voetlicht, 7.20 Fanfare, 7.40 Paris vous parle, 7.45 Pier- le Fournier, 8.05 In het radio-zoeklicht, 8.15 Avro's bonte Dinsdagavondtrein, 9.30 Wereld melodieën. 9.45 Buitenlands overzicht, 10.00 The Skymasters, 10.25 Romanzen aus Tieck's Magelone. 11.15 Luc van Dam weer in de ring, 11.30 Russische orkestwerken. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsbe richten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.35 Pluk de dag. 9.03 Programma door de huisvrouw, 9.35 Lichtbaken, 10.15 Ame rikaanse componisten, 10.40 Schoo'-" dio, 11.00 Muziek houdt fit. 11.40 P: delphia orkest, 12.03 Orkest zonder naam. 12.30 Voor land en tuinbouw. 1.20 Symphonette, 2.00 Les petits chanteurs, 2.30 Onder ons. 3.00 Schoolradio. 3.30 Ziekenlof. 4.00 De Zonnebloem, 4.30 Zen dersluiting. 5.30 Na schooltijd. 6.20 Sport praatje. 6.30 Radiovolksuniversiteit. 8.05 De gewone man. 8.12 Radio Philharmo- risch orkest. 8.45 Katholiek overleg. 9.35 Kamermuziekconcert. 10.20 Sint Caeci- liafeest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Muziek programma. PROGRAMMA 3E LIJN. 7.057.30 Gram. 8.30 Eng H.S.: Gram 8.50 „Lift up your hearts" 9.05 Gram, 11.00 Londensch Licht Concert ork. 11.30 Eng. H.S.: Lass Garrett en ork 12.00 Vlaams Brussel: Zang; 12.32 Ork Peter Welffens. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Fr. Br.: Koor. 14.50 Gram. 15.00 Kalund- borg; Strijkens. Rich. Madson. 16.00— 16.30 Eng L.P.: Fred Alexander en ens. 17.30 Kootwijk: Batavia. 18.00 Fr. Br.: Voor de sold. 18.30 VI. Br.: Voor de sold. 19.30 Zuidafrikaanse liedjes. 19.50 Bero- münster: Act. 20.00 Symph. conc. met cello solist. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Gram. 23.15 „Topic for to-night". 23.20 Sydney Thompson Olde Tyme Dance Orch. Hessten7 0AMP0-B0NB0NS DE BEKENDE Nederlandse motor- crack Piet Knijnenburg heeft Za terdagmiddag een ernstige val ge maakt. Knijnenburg nam deel aan een door de KNMV uitgeschreven be- irouwbaarueidsrit, de zgn. „Zuid- Hollandse grensrit". Nabij Woerden wilde Knijnenburg op een vrij smalle weg de motor met zijspan van de heer Van Schaak passeren. De motor van Knijnenburg slipte echter waardoor hij in botsing kwam met de zijspan en vervolgens tegen een boom reed. Met een hersenschudding en ernstige schaafwonden is Knijnenburg naar het Ziekenhuis Westeinde te Den Haag overgebracht. Van Schaik geraakte met zijn motor en zjjspanpasagier in de, langs de weg gelegen, wetering. Zjj konden spoedig, zonder letsel, op het droge worden gebracht. Vele deelnemers aan deze be- trouvjbaarheidsrit kwamen zonder strafpunten binnen. Het was daarom noodzakelijk door middel van een ac celeratie remproef uit te maken welke coureurs als prijswinnaars konden worden uitgeroepen. Bij de seniores, 125 cc, werd Van der Bron (Utrecht) winnaar. In de kwartliterklasse v/eid H. Veer (Borculo) winnaar en in de zware klasse Moeke (Heemstede». D zijspanklasse werd door Van der Marei (Pijnacker) gewonnen. Jack MacDonald Strode zat rus tig in zijn kleedkamer te Niagara Falls te wachten totdat men hem zou halen cm zijn wedstrijd te boksen. MacDo nald kon rustig wachten, want hij was sterk favoriet en er was geen en kele reden om aan te nemen, dat hij een nederlaag zou lijden. Van de over winning overtuigd, kroop hij later tus sen de touwen van de ring en vol strijdlust trok hij zijn badjas uit, boog zijn spieren en.... een iuicl gejuich klonk hem uit de zaal tegen. Veel sneller dan hij gekomen was, vertrok hij weer naar zijn kleedkamer. Met zijn rust en zelfvertrouwen was he gedaan. Niet zozeer omdat het publie hem had uitgelachen Neen. de reden van het lachen was <-•> i-zaak, dat het zelfvertrouwen van "cDonald op de loop was gegaan. H'j had namelijk vergeten z\jn broekje aan te trekken Volkomen uit concentratie kwam hij enkele minuten later weer in de ring en verloor de wedstrijd. - Te Boedapest heefr. het Zweedse voetbalelftal een overtuigende neder laag van Hongarije moeten incasseren. De Zweden verloren met 50. Slechts éénmaal konden de Zweden het doel van de gasten bereiken. Practisch tweemaal drie kwartier werden de Olympische kampioenen in de verde diging gedrongen, waarmee wal is be wezen, dat ook zij geen behoorlijke vervangers hadden voor de topspelers, die de laatste tijd naar het buitenland zijn vertrokken. De ijshockeyploeg van HHIJC heeft, na een spannende wedstrijd, te Parijs van Racing verloren, in de laatste speeltijd scoorde Dinger de ge lijkmaker. De wedstrijd kreeg een ruw karakter en op *en gegeven mo ment zaten twee Hagenaars op het st-afbankje. Racing profiteerde van de numerieke meerderheid en scoorde het vijfde en beslissende doelpunt. Door deze overwinning heeft Racing de leiding in de competitie om de West-Europabeker genomen. In Den Haag werden dit weekeinde tenniswedstrijden gespeeld tussen een Nederlands en Belgisch team. De Ne derlanders verloren met 54. De laat ste partij tussen de dubbels moest de beslissing brengen en het scheen dat de Nederlanders deze partij gingen winnen. In de laatste set stonden Wilton en Van Meegeren op winst. Zij verloren de beslissende game nadat zij met 400 hadden voorgestaan. De voetbalwedstrijd tussen Tur- kye en Syrië, die werd gespeeld voor de voorronde van het wereldkampioen schap, werd door de Turken met 7—0 gewonnen. GEKWETSTE. Usbt u dat nou ook? Soms, in een verwaaid ogenblik, zingt er 'n me neer een liedje door de radio, zo'n melodie van niemendal, zo'n vlot hupsakeeding, dat zich vastkleeft in je brein. Je vergeet het. maar de vol gende ochtend sta je blotevoets op het zeil en daar gaat het gonzen onder je schedel van tralaho-pingpingelo. Dat duurt tot koffietijd. Na de middag komt het terug pompomdejee en j als ge tegen middernacht uw dekens over de oren haalt om er eindelijk af te zijn, dan sijbelt het tussen de lakens verder. Dat is Positiv-Erinne- rung. Zo staat het wel nergens in de hoeken maar ik vind het zo'n prachtig woord. Negatiev-Erinnerung is de intelli gentsia voelt dat wel honderdactitig graden andersom. Dan zvt ge zomaar ietr kwijt. Een naam, een woord, of de flard van een toestand; een regiment Wolgaslepers zou het niet uit uw me morie hijsen. Daar zat ik nou mee te tobben, toen die dikke juffrouw tot de rechter sprak, dat ze in haar diepe ziel g*. kwetst was. Men had haar, tijdens een conferentie met de buurt, het praedi- caat moffengriet uitgereikt. Ze was achtermekander naar de brigadier ge lopen; die had nog willen sussen, maar zei de getergde ziel ais ze nou nog vullis of luizebos hadden gezegd, zou ik me goeie hart laten werken, maar moffengriet néém ik niet. Zó grandioos van toorn was het ge baar, waarmede de Gescholdene haar armen in horizontale stand bracht dat de officier z'n bef recht trok. En, op dat ogenblik wist ik klaarlijk: ik heb dat méér gezien. Een vrouw, fors in zo'n soepjurk, tegenover de harde justitie, die toeziet hoe zij de spieren spant en wenend roept om recht. Was dat Fie Carelsen indertijd? Of die actrice in Londen, toen we met zo'n wriemelende hongermaag naar het theater renden en een uur te vroeg voor de ingang stonden? Of Henriette Davids, een jaar of twintig geleden? Ik wist het niet meer, maar wat we in het zaaltje te horen kregen, deed er niet voor onder en zonder verma kelijkheidsbelasting. Juffrouw Kwakernjat, die in een driekwarts konijnenrug de rol van be klaagde speelde, was ietwat verstil der van dictie, maar ze kende haar tekst. Kijk, zei ze tegen de Kadi, ik kom er meteen hillegaar voor uit, dat ik moffengriet heb geroepe, maar de waarheid mag gezegd. Nee, zei de rechter, dat is bepaald een misvatting. U mag niet moffen griet zeggen. Nou nog mooier. We leve vrij, we leve blij. Toen die vrijers van heur met d'r laarzepote de baas waren, moeste we onze mond houwe, maar wat waar is is waar. En de hele buurt ken et getuige, niewaar? De tribune kwam in beweging, maar de rechter sloeg een roffel en dreigde met snelle ontruiming. Ik wil me recht, riep de vrouw- in-bont en de officier eiste vijftien gulden. De rechter, grijs geworden van de mensenkennis, maakte er een tientje van. De gekwetste, haar eergevoel te laag geprijsd achtend, vroeg het woord. Maar de rechter zei nee en grabbelde in de paperassen. Als u 't mij vraagt: hij had graag „dag Griet" gezegd. Maar hij liet het na. Uit paedagogische motieven, naar ik aanneem. KAREL Arsenai, dat de laatste twaalf wed- strijden ongeslagen bleef, moest Zater dag op Highbury een nederlaag incas seren van Charlton. Dit was de eerste overwinning sedert 1936 van Charlton op het Arsenal-terrein. Liverpool gaat nog steeds voort op het goede pad. Nu werd het lang niet zwakke Aston Villa aan de zegekar gebonden. De uitslagen van de eerste divisie zijn: ArsenaiCharlton Athletic 23; Bir- mingham CityFulham 11; Bolton WanderersManchester City 30; BurnleyPortsmouth 21; Chelsea Everton 32; Derby CountyNewcast- le United 10 (kwartier vóór het ein de gestaakt); LiverpoolAston Villa 21; Manchester UnitedMiddlesbo- rough 20; Stoke CityHuddersfield Town 00; SunderlandWolverhamp- ton Wanderers 31; West Bromwich AlbionBlackpool 12 gestaakt (kwar tier vóór het einde). LAT CHAGRIJNIG GEDREIN VAN RHEUMATISCHE PIJN DOOR AL UW LIJF EN LEDEN, maakt U niet alleen humeurig en ziek, maar het ondermijnt allengs Uw hele gestel en.... de goede verstandhouding in Uw gezin. Laat het zo ver niet komen. Begin bij de geringste aanwijzing van P.heumatische Pynen een bloedzuiveren- cj kuur. Met Kruschen Salts. Niets min de dan oen wonder, die weldadige in goed van Kruschen. Dat doen de zes mi- rerale zouten, waaruit Kruschen is sa mengesteld. De aansporende werking op de bloedzuiverende organen doen Uw bloed weer krachtig circuleren en onzui verheden, die uw pijnen veroorzaken, worden regelmatig en op natuurlijke wijze afgevoerd. Stel het niet uit. Begin liever vandaag dan morgen uw Kru- schen-Kuur, tot heil van Uw hele gestel. Kruschen is verkrijgbaar by alle Apo thekers en Drogisten. PATRICIA WENTWORTH 40 Hij nam haar mee naar de biblio theek, een behaaglijk ingericht vertrek met rüen boeken langs de wanden, warm gekleurde vloerkleedjes en stoe len van donkerbruin leereen ka mer, die inderdaad gebruikt was Het deed Gregory Porlock alle eer aan. Hij paste ook goed bij de kamer, met zijn frisse gezonde.huidkleur, zijn hel dere ogen en keurige, bij het buiten leven passende kleren! Op tafel stond een blad met cocktails en hij bood er Moira één aan, zeggende: „Ik heb je hier mee naar toe geno men om je iets te vragen, begrijp je?" „Heus?" Haar stem klonk uiterst vriendelijk Na aan haar glas genipt te hebben ging ze voort: ..Dat klinkt in Iteressant. Wat is het?" Ernstig in haar lachende ogen kij kend, vroeg hy: „Wat denk je van me, Moira? Wat voor een man ben ik, denk je?" Ofschoon ze de ogen niet neersloeg, was haar blik toch veranderd. Nog al- tyd lachten haar ogen, maar er was ook een tikje achterdocht, juister: be hoedzaamheid in. Met haar aardige, hoge stem antwoordde ze: ,Dat je een goede kerel bent een goede vriend en een uitstekend gast heer". Hij knikte. „Dank je, béste kind. Ik dacht wel, dat je zoiets vond". Ze zat op ei' armleuning van een gro te stoel, achterover liggend, zeer gra cieus en losjes. Na nog eens aan haar glas te hebben genipt, antwoordde ze: .Naturlijk vond ik dat". Naar het vuur gaande, wierp hij er een blok hout 0p. Toen hij zich om wendde gl'mlachte hij weer zo inne mend mogelijk. .Nu we zover zijn, kan ik voortgaan". „Voortgaan?" „Zeker. dit was maar een inlei ding. Het feit isgeef mij je glas wel. het feit is, dat ik iets voor ie heb en dat ik vaste grond onder de voeten wilde hebben, vóór ik het ie gaf'. „Iets voor mg?" Moira begon te lachen. „Greg beste jongen, wat heer lijk! Is het een cadeau? Ik waarschuw je, dat ik mg onder valse voorwend sels hierheen gelokt zal achten, als het niet zo is. 't Zou een soort trouwbreuk zijn. want je hebt hoop bij mij gewekt". Hij lachte nu ook. „Inderdaad?" Wel, dan zal ik er wat aan moeten doen. Of misschien doe jy het. We zullen zien. Intussen, hier is het". Hij haalde een klein .pakje in vloei papier uit zyn zak, legde het op haar knieën en ging terug naar het haard vuur. Daar keek hij toe, hoe zij, recht op zittend nu, het papier er af deed. Eerst lachte ze nog, maar by de eerste aanraking van de inhoud kreeg ze een lichte schok! Haar handen bleven waar ze waren, toen ze 't gewicht voelde en door het dunne papier heen de vorm bespeurde. Er bewoog iets onder haar vingers als de schakels van een ket ting en nu wist zij wat het was. Gregory Porlock zag haar plotseling van kleur verschieten, als een kaars vlam, die wordt uitgeblazen Eerst was die kleur helder en opgewekt, maar eensklaps b»eek ze verdwenen. Haar ogen richtten zich lang en onderzoe kend op hem vóór ze haar blik op de inhoud van het pakje vestigde. Ze had nu het papier er af gedaan en dit op de stoelzitting laten vallen. Er kwam een armband te voorschyn fyn traliewerk van diamantjes tussen twee rijen mooie briljanten en afge wisseld door grotere stenen, met elk een robijn in het midden. Het waren prachtige robijnen van de echte kleur, 't Geheel was een schitterend kunst werk. Moira Lane hield de armband in de palm van haar hand. Haar kleur mocht haar hebben verraden, maar de hand beefde niet. „Wat heeft dit te betekenen?" Zijn flikkerende ogen ontmoeten de hare. Het leek wel, of hy veel plezier in het geval had. „Weet je het niet?" Toen zij geen antwoord gaf, ging hij voort: „Ik denk van wel! Maar heus, je had wat voor zichtiger moeten zijn. Natuurlyk zijn er een heleboel domme mensen, zodat iemand er toe komen kan, iedereen voor dom aan te zien. (Wordt vervolgd) Onze gedachten zijn vaak slech ter dan wij zijn. GEORGE ELIOI

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4