STEGEMAN'S VAN HOUTEN &M, Qd i J ewogen week-eind Weduwe van Maarschalk Ludendorff staat terecht V. Niks hoor, zei Tim. „Eén der grooisie Nazi-misdadigsiers" Mathilde Ludendorff „nieuwe geestelijke leidster De „Prawda" beschuldigt Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Niwin-kerstpakketten toch op tijd Hei Radioprogramma XII. j\Ls JE Nicodemus Nijlpaard zegt, dat zullen jullie ook wel gesnapt hebben, dan zeg je water en als je met Nico ergens wilde spelletjes verzint, dan kom je altijd in het water terecht, dat is zo zeker als wat. Maar Jum bootje had dat blijkbaar nog niet he lemaal door, want hij schrok zich een hoedje, toen hij onder het haasje-over apringen eensklaps niks dan nattigheid om zich heen voelde. „Gom," zei hij, maar dat bekwam hem slecht, want meteen kwam er een behoorlijke plas water zijn keel bin nenstromen, die er door zijn neus en oren weer uitwou. „Help," dacht hij toen, „dat gaat niet goed, vrijer," en om toch wót te doen stak-ie toen zijn kop boven water en begon-ie eens van harte te proesten en te snotte ren. Toen keek-ie hulpeloos om zich heen. Voor de grot zat opa, die nog steeds niet helemaal van de schrik beko men was, versuft voor zich uit te sta ren en te mompelen: „Drommels. Drommels." En links van Jumbootje, óók in het water, verscheen een bobbelig geval, dat allemaal sputtertjes om zich heen strooide en al blazend en snui vend: „Hè, hè," zuchtte, en „Poeh, „poeh", en „Tjonge, tjonge". Dat was Nicodemus N. P. Hipp. „Hee, Nico," zei Jumbootje. „Hallo," zei Nico, „sit jij lekker?" „Jonge ja" zei Jumbootje blij, „lek ker watertje hoor." Toen herinnerde hij zich, dat er naarnet nóg iemand mee gesprongen had, iemand, die oranje was en groen, maar hij had zo gauw niet kunnen zien wót het voor iemand was geweest. „Hee, Nico," zei-ie, „waar is die andere snijboon?" Toen stak juist die andere snijboon ook zijn hoofd boven water en zei met een gezicht als een natte lap: „Móge, mannen." „Hallo," zei Nico, „sit jij lekker?" „Gaat nogal," zei Tim, „Beetje nat, hè Hinder niets hoor, lach maar wat" en hij peuterde met een vinger het water uit zijn zeiloren. „Water is die lekkerste ding, die er is, oompie," zei Nico wijs. „Met jou kan ik praten,"' zei Tim, „maar daar dachten de mensen ón- ders over. Toen ik nog bij de mensen was Oei! Het was of de duvel er mee speelde: daar had Jumbootje alweer iemand gevonden, die over de men sen begon. En deze iemand was zelfs bij de mensen geweest, dat was nog iets anders dan wanneer je alleen maar een keertje wat bange nikker tjes had zien wegvluchten. Natuurlijk moest Tim nu ook wat over de men sen vertellen. „Nou," zei Tim, „da' doe ik lie ver niet, want i! ben een kluizeneer en ik wil niks meer met de mensen te maken hebben. Ik heb mijn pleizier er wat óf," zei Tim, „maar als je het zo vriendelijk vraagt." „Toe nou maar," zei Jumbootje en-ie begon ineens te lachen omdat Ze nog steeds alle drie op een rijtje in de Slangenkom zaten met alleen hun hoofd boven water, „vertel nou maar." „Goe dan," zei Tim, „toen ik nog bij de mensen was „Jumbootje!" klonk er opeens een stem, een heel boze stem, die van opa kwam. „Jumbootje, wil je wel eens onmiddellijk hier komen!" Want eindelijk had me die opa in de gaten gekregen, dat dat olifantje niemand minder was dan zijn eigen kleinzoon en je begrijpt, dat opa nogal boos was ook, want zelfs bij olifanten is het niet helemaal zoals het hoort, als kleinkinderen hun opa's zomaar van de sokken lopen. „Jumbootje!" bulderde opa nog een keer, „Jumbootje! Onmiddellijk!" En toen stiefelde Jumbootje, met Nico en Tim er natuurlijk achter aan, als de wind het water uit en op opa toe, terwijl Tim het verhaal, dat hjj net zou gaan vertellen, zolang maar even op zijn buik schreef. „Zo," zei opa, en dat „zo" klonk ongeveer net zc als het „zo" van een politie-agent als die je aan je oor trekt omdat-ie toevallig juist zag hoe je voetbal per ongeluk door een prachtige grote winkelruit vloog, „zobèn je daar!" „Ja, opa," dremmelde Jumbootje. „Zo," zei opa nog een keer, „was je daar „Ik was dóór, opa," zei Jumbootje, en-ie wees naar de Slangenkom, „en Nico ook eneneh „Zo," zei opa, ,,zoehóoo," zei opa. „O." Want toen zag-ie ineens, dat het druipende slierterige hoopje vodden met zeiloren, dat naast Jum bootje stond uit te lekken dezelfde Tim Truffel was van de grot, dat die kledderige bruine en zwarte lorren, die om hem heen hingen alleen maar PATRICIA WENTWORTH 43 „Beste kind, dat is niet zo. Jij weet het en ik weet het. En je weet, dat i het weet Waarom houd je dat sprookje vol? Als ik naar Lady Pemberley zou gaan en vertellen, dat ik haar armban in een winkel had ontdekt, wat zou er dan gebeuren? t Zou nogal wat herrie geven, nietwaar? Zij zou je aanv e genof neen, *we wassen ons vuile linnen niet in 't openbaar. Maar ik denk wel. dat d° naam van miss Lane uit haar testament zou worden ge schrapt en ik zou niet verbaasd zijn as het in de familie bekend werd. dat die lieve Moira haar eigen zaak had bedor ven Of, in de taal van het melodrama. „maatschappelijk geruïneerd? Moira Lane stond op. Ze legde a armband op de hoek van de schrijftate en zei vrij kalm: „Wat zou jou dat ffeven?" Hij kon haar bewonderen en deed hc Voor jongens en meisjes van twaalf lot en met zestien jaar Hallo jongelui Wij beginnen deze week met een prettige brief van Hilly Jeurink. Laat ik je allereerst van harte met je verjaardag feliciteren, Hilly. Op 1 December wordt je dus al 14 jaar. Ik hoop dat je een prettige dag zult hebben. De postzegels heb ik weer dankbaar aanvaard. Gerrit Terlouw, gelukkig dat het raadsel nu eens een beetje moeilijk was, want je moet weten dat verscheidene jongens en meisjes mij geregeld vragen waarom de raadsels zo „akelig gemak kelijk" zijn. Henny Luchies, ik heb een bewijsje van de Aministratie, dat het boek ver zonden is. Wat jammer dat het niet terecht kwam. Deze week zal ik je naam opnieuw bij de prijswinnaars zetten. Schrijf eens naar Diny Bulteel in Alkmaar. Zij kan je misschien met een Zuid-Afrikaans meisje in contact brengen. Lia Roem, ik vind het prettig dat je weer eens schrijt. Hoe gaat het op school? Jopi Blom, wat heb jij aardig postpapier, zeg! Zo heb ik het nog niet gezien. Piet Kuitwaard, leuk dat Joop ook op de fabriek werkt. Die voetbal tekening was alleraardigst, Pet. Ik heb die plaatjes voor het boek „Goal" nog niet gezien, maar je verzoekje staat onder de mededelingen. Is het zo in orde? Joop Bakker, de oplossing was bijna goed. Alleen de laatste plaats moest Rolde zijn, inplaats van Ruurlo. Wat is jouw werk op de fabriek, Joop? Henk de Ruig, prettig dat je ook mee kunt doen, al woon je nu in Kheden. Mag ik nog eens wat meer van je horen? Rietje Siersma, wel bedankt voor het zilverpapier. Spaar jij soms dezelfde voetbalplaatjes als Piet Kuitwaard? 't Zal niet gemak kelijk zijn om je verzameling gauw compleet te hebben, want koffie en thee wordt veel gebruikt, maar met toiletzeep gaat het niet zo gauw. „Bloemenprinses", de ene week is de letigdkoerier voor kinderen beneden twaalf jaar en de andere week voor jongelui van twaalf tot ett met zestien jaar. Je kunt dus slechts één keer in de veertien dagen met het prijsraadsel mee doen en naar ons hoekje schrijven. Dag bloemenvriendin! „Perhaps", ik kan je tot mijn spijt niet helpen aan een adres van een meisje dat in Indië en tevens in Australië is geweest. Wel aan het adres van een middelbare scholier, denk ik. Van je schoolvriendin „Again" ontving ik deze week nog geen brief. Zitten jullie op school naast elkaar? „Lollypop", je hebt gelijk, meisje; van vragen word je wijs. De vraag, die jij stelt, is niet zo gemakkelijk uit te leggen, maar toch zal ik het proberen. „Sneeuwklokje", wie heeft die aardige tekeningetjes gemaakt? 't Is leuk gedaan, hoor! Zit je nu in dezelfde klas als „Lollypop"? Jan Leydeckers, bedankt vcoi het zilverpapier en de postzegels. Wat doe je altijd op de dijk? Frans Ham, heb je een prettige reis gehad in de herfstvacantie? In Katwijk zal het nu wel stil zijn geweest. „Pinquin", je hebt een aardige schuilnaam gevonden, maar wanneer je een prijs hebt gewon nen komt je naam wèl in de „Jeugdkoerier". Vind je dat niet erg? Ik was blij met je aardige briet. Wat prettig dat je zo'n plezier in je werk heb! Weintje Stokhof, hoe is het met de htuine bonensoep en de havermout atgelopen? Is alles goed gelukt? Je held prachtige cijfers vooi je repetities, zeg! Wat zul jij een goede huisvrouw worden. „Zwerver", het „Handboek voor de Hengelaar" werd geschreven door Ferd. Vulsma en uitgegeven bij de „Gulden Pers" in Haarlem. In de serie „Weten en Kunnen" van de N.V. Uitg. Mij. „Kosmos", in Amster dam is ook nog een practiscbe handleiding voor de hengelsport verschenen. De schrijver is P. C. M. Wijmer, secretaris van de Algem. Hengelaarsbond. P. van Rossems, Gré Mulder, Wiro Rauwerdink, M. van Urk, J. van Zanen, Catharina de Vries, Truus Bont, Geertje ten Kate, Henny Smit, Jan Meeldijk en Ria van Hoorn, jullie zijn welkom bij ons! Jongelui, wij ziin weer aan het eind van ons hoekje gekomen. De brieven voor de volgende keer verwacht ik graag vóór Zondag 4 December. Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. OPLOSSING PRIJSRAADSEL. DELFT is een universiteitsstad in Zuid-Holland. ENSCHEDE is de plaats waar veel textiel wordt vervaardigd. VLISSINGEN heeft een standbeeld van Michel de Ruyter. EDAM is de plaats waar de ronde kaasjes naar genoemd werden. NOORDWIJK is een badplaats dicht bij Leiden. TIEL is een stad in de Betuwe waar veel jam wordt gemaakt. ENKHUIZEN is een oud stadje aan het IJselmeer ROLDE is bekend door de hunne bedden. De eerste letters vormen de plaats naam DEVENTER. De prijswinnaars van deze week zijn: Peter Hienkens, Laan van KanaSn 5, Beverwijk. Riet Siersma, Ruyghweg 12, Den Hel der. Rob Kooyman, (14 jaar), Ceramstraat 17. Wormerveer. Noortje Wagner, (16 jaar) „Huize Dennenlust", Voorstraat 12, Egmond aan Zee. Karei Deutekom, (12 jaar) Noord A 45. Schagen. Hennie Luchies. Oosteinde A. 3, Spanbroek. Gefeliciteerd jongelui! De prijzen worden toegezonden. „Laat ons eerst eens drinken. Je ziet zo vermoeid. Luister nu eens. Moira. Ik kan je ruïneren. Maar waarom zou ik dat doen? Ik doe het ook niet; ik bewonder je zeer en ik geloof, dat we vrienden zijn. Ik zal verder gaan en je vertellen, dat ik je als compagnon wil hebben". Met haar glas in de hand keek ze hem enigszins verachtend aan. Ze dronk haar cocktail uit, zette haar glas weer op het blad en wachte met lichtelijk opgetrokken wenkbrauwen. Zeer op zijn gemak, glimlachte Gre- een beetje natter waren dam de orarnje pofbroek en het groene vestje van daarnet. Ja, eigentjjk was dat een reden voor opa om nog eens extra goed boos te worden, want met Tim had hjj immers ook nog een apenootje te pellen, maar opa wérd niet bozer, integendeel, opa werd ineens wonder baarlijk vriendelijk en welwillend. „O," zei opa, „aha, dag mijnheer Truffel." „Dag mijnheer Opa," zei Tim. „Is dit vrolijke olifantje soms een zoon tje van U?" „Een kleinzoon," zei opa en werke lijk, hij straalde al een beetje van trots, „mijn kleinzoon, maar hij is wel eens wat ongezeglijk, nietwaar, rakker?" Jumbootje begreep er niets van en Nico nog minder, maar ze wisten ook niet wat opa, toen die een kuiertje was gaan maken voor de spijsverte ring allemaal al beleefd had met Tin en ook niet wat opa allemaal haci zitten bedenken, toen-ie voor de grot wat zat bfl te komen van 't schokkend een en ander. Want toen was het tot opa doorgedrongen, dat deze Tim Truffel niets meer of minder moest zijn dan een mens en opa mocht dan net als de meeste dieren een gewel dige hekel hebben aan de mensen, hj) begreep goed, (drömmels goed), dat je er verstandig aan doet, de mensen te vriend te houden. „Psst," fluisterde opa daarom zij delings tegen Jumbootje, „denk er om, dat je je braaf gedraag L" „Wrom?" fluisterde Jumbootje te rug. „Hij is een méns!" antwoordde opa veelbetekenend. Maar terwijl Jumbootje plotseling niet meer wist waar-ie heen moest met al die Geweldige en Heerlijke ver rassingen van vandaag, schudde Tim heel triestig zijn hoofd, omdat-ie tóch alles gehoord had, wat opa fluisterde en zei: „Niks hoor," zei-ie. „Niks hoor, ik ben maar een worm „Of zo-iets," zei-ie er nog achter aan. (Volgende week weer verder.) Voor het gerechtshof te München, belast met zuiveringszaken, dat 't be langrijkste hof in zijn soort in Duits land is, is het proces begonnen tegen de twee en zeventigjarige Mathihl Ludendorff, weduwe van de bekende generaal-veldmaarschalk Erich Luden dorff, in de eerste wereldoorlog chef van de Duitse generale staf onder veld maarschalk Von Hindenburg. Mevrouw Ludendorff wordt ervan beschuldigd het Nationaal-Socialisti- sche bewind in Duitsland te hebben gesteund onder meer door het publi ceren van honderden boeken en pam fletten, waarin het optreden van Hit- Ier tegen Joden, vrijmetselaars en de Protestantse en Rooms-Katholieke ker ken, werd verdedigd. Door de openbare aanklager is geëist, dat mevrouw Ludendorff in de catego rie der „grote nationaal socialistische misdadigers" zal worden gerangschikt. Mathilde Ludendorff trad met veld maarschalk Ludendorff in 1926 in het huwelijk. Ludendorff was haar derde man. Veldmaarschalk Ludendorff Acht varkens als blinde passagiers Op de Chaamseweg te Baarle Nassau trof de politie onbeheerd een luMz auto aan. Het onderzoek van het interieur leverde niets bijzonders op. Toen de ambtena ren echter het deksel van de bergplaats aan de achterzijde van de luxe wagen oplichtten, deden zij een merkwaardige ontdek king. Zij vonden deze keer name lijk geen nylons, of andier textiel, maar "cht varkens als haringen in een ton en met de poten aan elkaar gebonden. Het betrof hier blijkbaar frauduleuze export van levend vlees naar Belgie, die door een defecte motor evenwel verhinderd was. steunde in 1923 de mislukte Beierse staatsgreep, waarin ook Hitier betrok ken was. Strijd tegen de kerken. Ludendorff en zijn vrouw speelden beiden een vooraanstaande rol in de campagne der Duitse Nationaal-Socia- listische partij tegen 't Christendom. In 1933 werd, onder redactionele leiding van het echtpaar Ludendorff, een pe riodiek uitgegeven, onder de titel „Uit de heilige bron van de Duitse kracht". In de tenlastelegging wordt verklaard dat er in dit periodiek onophoudelijk op werd aangedrongen de strijd tegen de Christelijke kerken te verscherpen. Aanhangers van mevrouw Lüden- dorff hebben het zuiveringshof te München brieven gezonden, waarin wordt verklaard dat zij „de grootste vrouwelijke filosoof in de wereld is" en „de nieuwe geestelijke leidster". Het officiële dagblad der Sowjetrus- sische communistische partij, de „Praw- da", heeft functionarissen van partij en staat beschuldigd van „ernstige inbreuk op de staatsdiscipline" en van „ver kwisting van staatseigendom". De na men der beschuldigden werden door het blad gepubliceerd. Tenslotte doet de „Prawda" een beroep op alle be trokkenen „de staatsdiscipline in elk opzicht te versterken". DE „FRITALUX" CONFERENTIE. Aanvankelijk zouden Vrijdag te Pa rijs door Frankrijk, Italië, Nederland, Luxemburg en Belgie besprekingen worden begonnen over het ontwerp voor een tolunie. Op verzoek van de Nederlandse regering zijn deze bespre kingen enkel dagen uitgesteld en zul len zij eerst Dinsdag beginnen. RUMOER IN DE ZUID-MOLUKKEN- RAAD In de Maandag gehouden vergadering van de Zuid-Molukkenraad ontstond een meningsverschil, dat zó hoog op liep, dat de leden elkaar de deur uit werkten. Het lid van de raad, dr. Sita- nala, heeft als lid bedankt. Naar ver luidt, zou het lid Macbmud hetzelfde voornemen hebben. L De rookworst met de fijne, zachte rooksmaak In winkels mei ons resmbiljell PRIJSVRAAG Voor jongelui van 12 tot en met 16 jaar. Wat is er verkeerd in de volgende zinnen? 1. Nadat de dokter de gewonde had verbonden, werd hij de woning van de smid binnengedragen. 2. H. M. de Koningin liet zich aan de moedige redder voorstellen. 3. Het speelgoedtreintje reed in een ronde cirkel. 4. Vóór de aanvang van de hard loopwedstrijd werden de kinderen in tweeën gesplitst. 5. Onder het zingen van „Lang zal hij leven", kwam de jubilaris de feestzaal binnen. De oplossingen kunnen vóór Zondag, 4 December naar het bureau van dit blad worden gezonden. ook Moed waardeerde hij en haar be schaafd optreden schiep een afstand tussen hen. Zij zou niet schreien of enig beroep op hem doen; zij zou zich niet laten breken. Hij keek haar goedkeu rend aan „Zie je, nu kunnen we spij kers met koppen slaan. Het antwoord is dat het me n i e t s zou geven Ik zou je in geen geval willen benadelen. Al wat ik wens, is dat we nu ophouden met comediespelen en tot zaken komen" „Wat voor zaken?" Hij ging naar de tafel en reikte haar een cocktail. ONZE MEDEDELINGEN. Mej. Visser en Albert Korndorffer in Den Helder, hielpen ons deze week aan grote pakken met zilverpapier. Van een onbekende afzender kwam er enige tijd geleden een pakje met een zeer groot aantal postzegels en de heer de Wit uit Alkmaar zond ons een enve loppe met lucifersmerken en waarde bonnen voor de kinderen. Aan allen hartelijk dank! Wie kan Piet Kuitwaard, P. A. de Langeplein 16, Alkmaar, helpen aan plaatjes voor het voetbalboek „Goal" door Leo Pagano? Deze plaatjes zijn verpakt bij toiletzeep en een zelfwer kend wasmiddel. En tenslotte een verzoekje van Tante Iet: Wie heeft thuis nog een boekje, kleurkrijtjes of wat speelgoed dat niet meer wordt gebruikt, om er kinderen die op St. Nicolaas nooit eens verwend kunnen worden, een pleziertje mee te doen? gory Porlock „Ik zei al, dat ik gek was op van die kleine, soms nuttige informaties Mensen, die zoiets weten, komen er mee aanzetten, soms op heel verras sende manier. Maar je moet met die dingen erg voorzichtig zijn. 't Is be ter geen fouten te maken. Sommige inlichtingen een groot deel ervan - komen uit de kringen, waartoe jij, sis bevoorrecht lid ervan, behoort Exclusieve kringen, zeer nauw aan eengesloten. 't Zou voor mij van groot belang zijn. iemand te hebben. TRAM REED OP WINKELPUI IN Dinsdagnacht is een z.g. „potwagen" van de gemeentetram, waarmede per soneel naar huis wordt gebracht na afloop van een dienst, op de Haarlem merdijk te Amsterdam uit de rails ge lopen en in een winkelpui gereden. De ruit en de etalage van een winkel in huishoudelijke goederen werden vernield. Als vermoedelijke oorzaak wordt slijtage van de wissel aange nomen. KAREN-HOOFDSTAD GEVALLEN Volgens een officiële mededelingen is Taunggyi, de hoofdstad de Karen- opstandelingen, Dinsdag in handen van de troepen der Birmese regering gevallen. De stad was in Augustus door de opstandelingen bezet. Volgens „Het Laatste Nieuws" zal het totale bedrag van de gewone Bel gische begroting van 1950 ongeveer 62 milliard frank bedragen. Zij zal een gering batig saldo aanwijzen. Voor 1949 was er een tekort geraamd van 2.5 milliard. vrouwen "en meisjeshond om ze te zeggen een correspondent, die tot deze zeer exclusieve kringen toegang heeft". Haar wenkbrauwen werden nog wat hoger opgetrokken. „Je gebruikte daareven het woord „compagnon". Je bedoelt, dat ik je compagnon moet worden in chantage-zaakjes?" Hij hief protesterend de hand op. „Hoor eens, Moira, wat heeft het voor nut, zo te praten? Misschien, da» het je opluchting geeft, maar ik ver zeker je, dat het mij absoluut niet» doet. Ik ben volkomen gewapend te gen sarcasme en dergelijke, dus je verspilt je moeite. Als je er onver hoopt toch in mocht slagen, me boos te maken, zouden de gevolgen niet pleizierig zijnNa een pauze ging hij voort: „voor jou namelijk. Ik ge loof, dat de uitdrukking „compag non" niet bijster gelukkig was. Com pagnon-zijn brengt verantwoordelijk heid mee en die zou je niet hebben (Wordt vervolgd» Het schijnt minder zeldzaam te zyn pon antipathie over te gaan tot liefde dan tot vriendschap. LA BRUYéRE Van officiële zijde is dezer dagen medegedeeld, dat de aflevering van Kerst- en Nieuwjaarspakketten naar Indonesië mogelijkerwijze enige ver traging zal hebben, i.v.m. een strenge re douane-controle op de inhoud. Het centraal bureau stelt naar aanleiding hiervan, er prijs op te verklaren, dat cleze vertraging niet geldt voor de Niwin-kerstpakketten. Deze pakketten zijn n.L onder douane-controle ver pakt, zodat de garantie bestaat, dat alle Niwin-kerstpakketten tijdig zullen worden uitgereikt. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Regerings-uitzending. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 De Radio Volksmuziekschool. 7.35 Variaties op de aria. 7.45 Regerings-uitzending. 8.15 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 8.45 Flakboek 1918. 9.30 Muziek in discussie 10.30 Mariette Serie. 10.45 Amateur-circussen. 11.15 Radio Muziek-journaal. 11.45 Ouverture Semi- ramide. HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichte» om 7, 8 en 11 uur. 6.15 Land- en Tuinbouw 6.30 Het Radio-Jeugdjoumaal 7 15 De muziek bij nader inzien. 7.40 Vandaag. 8.05 Goed Zeeuws en dus goed rond. 10.05 Gramofoon- muziek. 10.15 De vaart der Volken. 10.35 Jota Aragonesa. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Kamerorkest. VOOR VRIJDAG HILVERSUM 1, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur, 8.43 Gramo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.03 Jo- han Sebastian Bach. 10.00 Vrijzinnig Hervormde vrouwen. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 De Regenboog. 11.20 Hèlène Lu- dolph. 11.45 Grootmoedeitje. 12.00 De Zigeu- nerprimas, Pali Lakatos speelt. 12.33 Sport en prognose. 12.45 „This is America". 1.15 The Romancers. 1.45 Frans Vroons en Theo Bayle. 2.00 Kookkunst. 2.20 Jaap Drielsma. 2.45 One volk in zijn dichters. 3.05 Het Omroep-Kamer- orkest. 4.00 Tussen twaalf en zestien. 4.30 Zen dersluiting. 5.30 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 Mensen komen tot geloof. 7.45 Vrijzinnig Hervormde vrouwen. 8.05 Roos Boelsma. 8.30 Mensen in Nederalnd. 8.55 Zo juist verschenen 9.00 Men vraagt. en wij draaien. 9 40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding. 11.15 Concert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 6 en 11 uur. - 8.40 Pluk d* dag. 9.03 Moeders wil is wet. 9.35 Schoolradio 10.00 Minneapolis Symphonie-orkest. 11.00 De Zonnebloem. 11.35 Als de ziele luistert. 1145 Piano-muziek van Chopin. 12.05 Strijk kwartet. 12.33 Divertissement. 1.20 Symphonie- jrkest van Radio Paris. 2.00 Opgewekte klan ken bij de arbeid. 2.30 Vrouw en-varia. 3.00 Schoolradio. 3.30 Sonate. 4.00 Hedendaagse franse kamermuziek. 4.30 Zendersluiting. 5. Jeugduitzending. 6.00 Van Parijsnaar Panjs, kooi St. Eustache. 7.15 Re gerings-uit- '«nding. 7.30 Erasmus in Frankrijk. 8.12 Franse muziek van vroeger en nu. 9.00 Gezins apostolaat. 9.10 Concert. 9.45 Samson et Da- lila. 11.15 Het hart van Parijs. RADIODISTR1BU TIE-DIENST LIJN III:: 8.30 VI. Br.: Concert. 9.05 Licht* nuziek 10.10 V'erz prog. 11.00 Harold Smart (crgel1 11.30 XWDR: Tsjaikofski en Moui- sergski. 12.00 VI. Br.: Volkskoren. 12.32 Om roeporkest. 1.15 Gram. 2.00 Orkest-muzielc. 2.25 Fr. Br.: Canadese muziek. 3.00 Kalund- borg: Cabaret-orkest. 4.00—4.30 Eng. L.P.: Cbarles Ernesco en sextet. 5.30 Kootwijk: Ba- cavia. 6.00 Beromünster: Folklorisch concert. 3.30 VI. Br.: Voor de soklaten. 7.30 Lichte muziek. 7.45 Filmmuziek. 8.15 Filmrevue. 8.30 Omroep Symph. orkest. 10.15 Lichte muziek. 10.55 Gram.muziek. 11.00 Diversen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 7