Vroedschap kloof aan zware problemen Geopend Van Willigen Het geheim der Klazen en Pieten ontsluierd ür gezelligdansen Dinsdagmorgen gesloten Veldmaarschalk Montgomery redde baggermolen van vernieling Tien gelukkigen onder 759 inzenders i RAADSREFLEXEN Zestigduizend woorden „CENTRAAL Belangrijke opdrachten voor N.V. Smeulers Maandagmorgen Graven van gracht bij Burg. Houwingsingel Uw oor alle voorkomende Radio JELLEMA Afscheid en intrede bij de Lutherse gemeente Marineschermers boekten successen in Haarlem Tussen Haaks en Kuifje In hef korf PIET^CHMIDT Toneelavond Fryske Krite „Gysbert Japicx" Hengelsport bloeit A. v. d. Lagemaat heropenf vanmiddag De Bioscopen TIVOLI: De Rat DE WITTE: Mijn vriend Trigger ZATERDAG 3 DECEMBER 1949 JN AMERIKA (natuurlijk in A:nerika) is een neger-trompettist, die honderd uur aan één stuk getrompetterd heeft. Geen olifant doet het hem na. Maar in Berlijn woont Heinz Kubitsky en die wil het eens proheren. Zondag is hij begonnen en hij schijnt nog bezig te zijnDe gedachte aan deze record- brekers schonk ons dt kracht om tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering door te gaan met luisteren. Alleen maar luisteren naar die eindeloze stroom van woorden en woorden en woorden, die aanving (althans voor onze oren) cm kwart vóór negen en eerst wegebde om kwart over drie. Wilt u geloven dat wij niet alles hebben opgeschreven? Geduldig stouwden wij alles in het brein en vonden tegen het eind een ogenblik van opflakkering des geestes. In dei heerlijke moment van helderheid berekenden wij, hoeveel woorden in de raadzaal hadden geklonken, nadat de voorzitter om kwart vóór negen had ge zegd: ,fie openbare vergadering van de raad is geopend" (of zoiets, want wij kunnen dat nooit zo goed verstaan). Wilt u eens raden? beetje, en dat was niet te vermijden. Bij zulk een belangrijk object kunnen momenten niet uitblijven, waarop deze of gene zegt: „Als ik dét van tevoren geweten had!" Maar men kén nu een maal niet alles van te voren weten, zelfs niet met de beste wil van alle be trokkenen. Twee onderdelen kunnen voor iemand volkomen aanvaardbaar zijn, terwijl pas later blijkt dat de combinattie hem minder voldoet. De heer Brons zei op een gegeven moment: „Nu deze kwestie hier wordt aange roerd...." Hij bedoelde waarschijnlijk „omgeroerd", en nog niet eens met honderd procent resultaat, want de fracties van KVP, WD, AR en CH stemden tegen het voorstel, omdat zij meesden dat niet alle mogelijkheden waren overwogen. peze fracties hadden enige uren tevo ren de aandacht getrokken door haar weigering om aan de stemming van commissieleden deel te nemen. Som mige PvdA ers zaten zich te verbijten, anderen hadden meer oog voor het hu moristische van de zaak. De voorzitter zag het sportief in. en zei: „Ik heb de tijd. we gaan opnieuw stemmen De minderheden pleegden een poging tot recordverbetering. die zij opgaven toen het reglement van orde te hulp was geroepen. Hun vertegenwoordiger* werden toch in de commissies gekozen met uitzondering van de heer Prins Men behoeft hierachter geen persoon liike dingen te zoeken, want in een Liet zijn er méér dan zestigduizend ge weest. Voor de juistheid van dit minimum staan wij absoluut in. En weet u hoeveel kolommen van de krant wij nodig gehad zouden hebben, wanneer wij alles van A tot Z hadden opgenomen? Méér dan zestig, geachte lezer, dat is méér dan tien volle pagi na's! Voelt u nu iets van de loodzware verantwoordelijkheid, die Maandag avond op onze schouderen heeft ge drukt? Zestig kolommen moesten in nog geen drie worden samengevat. Het is gelukt, en slechts weinigen weten, wat wij allemaal hebben weggelaten Er zaten bij het scheiden van de markt nog twee getrouwen op de publieke tribune. Zij zullen de volgende dag bij het lezen van ons raadsverslag wel meewarig het hoofd hebben geschud: „Neen, het is niet volledig, ik ben blij dat ik tot het eind gebleven ben". Mu, dat zijn wij ook, want we hadden niet graag één van de zestigduizend woorden willen missen. En zeker niet het hoogst interessante debat over de tussenvelden aan de Sportlaan. Het lot stelde de raad voor de keuze tussen twee noodzakelijkheden. Op de (onvol tooide! tussenvelden werd de eerste wedstrijd gespeeld De sport en het ambachtsonderwiis vochten verwoed om de zege. Aan beide zijden regende het doelpun*-n. en de school behaalde tenslotte de overwinning Natuurlijk tot teleurstelling van de sportsupnor ters. voor ie de wetenschap dat er minstens vier velden zullen overblijven maar een schrale troost betekent. Zii zullen de tering naar de nering moeten zetten. Het bezit van vier sportvelden aan de Sportlaan (plus de terreinen elders) betekent het bezit van een be paalde capaciteit, welke op de meest verantwoorde wiize moet worden be nut Dat wil zeggen, dri het maximale profiit van ieder terrein moet worden getrokken, en tevens dat de te snel en wedstrijden tot het uiterste moeten worden geselecteerd. Misschien zal dan (vooral in de zomermaanden) de snort een veer moeten laten Om de zaken juist te stellen, zal men deze veer moe ten afwegen tegen het bezit van een ambachtsschi ol voor 760 leerlingen De uitslag liikt ons niet moeilijk De raad heeft, dunkt ons. na een grondige be schouwing van het vraagstuk, de juiste keuze gedaan De nieuwe ambachts School zal aan de Snortlaan komen prachtig. Maar nu hebben de sport beoefenaren er ook recht op dat zo spoedig mogelijk in de behoefte aan velden wordt voorzien. naar was nog een probleem, dat mevr Hamel en de heren hoofdbrpkens berokkende: de grondnriizen in Oud Den Helder Voor de zuiver rechte liin die B en W. wildpn trekken, snraken veel argumenten Daar ligt grond, en wie daaron bouwen wil zal de normale priis moeten betalen Het ligt niet op de weg der gemeente, of financiële te gemoetkomingpn te verstrekken aan doopnen. *Ve door de oorlog schade hehben geleden Verder dan het Riik gaat. wanneer het onderscheid maakt tussen herhouwnliehtiepn en niet her bouwplichtieen. kan de gemeente niet gaan Aan de andere kant is het on prettig, wanneer men de oorlnesgetrof feneo niet ten volle kan bevredigen Mi Mulder zei tpreeht. dat het benalen van de schade (c q het voordeel) dat leder door de onrlfte heeft geleden een onmogelijke ongave is Zekere schade posten zal men moeten aanvaarden Wethouder Van der Vaart lichtte het gPToeenteliikp Standnnnt voortreffelijk toe. Het is jammer, dat ziin areumen tering niet in extenso in het raads- venslag kon worden ongenomen Waar schiinliik zou de laatste bezwaren ver dwenen ziin behalve waar het gin-* Over de détailnunten van h°t nlan Oud Den Helder. Hier wrong het nog een ZATERDAG en ZONDAG AVOND met de „CONTINENTALS" raadscommissie moeten minstens twee leden zitting hebben. Derhalve moest voor één der drie minderheidsvertegen woordiger een PvdA raadslid worden benoemd. Men liet de heer Prins het veld ruimen, omdat anders óf mr. Mul der óf de heer Luijckx had moeten wijken, waardoor één der takken van bijzonder onderwijs niet vertegenwoor digd zou zijn. Theoretisch natuurlijk, want het is niet waarschijnlijk, dat zij hun benoeming zullen aanvaarden. Cen aardige gedachtenwisseling leverde het voorstel betreffende de wegen belasting. Julianadorp en Huisduinen moesten voorlopig maar daarbuiten vallen, „om psychologische redenen", zoals de heer Van der Vaart vrij plau sibel argumenteerde. Sommige raads leden gevoelden voor een dergelijk? Dsvchologische interpretatie van wet telijke regelingen niet veel. Wij ver wachtten, dat één der leden zou vra gen: ..Betekent de vrijstelling misschien dat Julianadorp en Huisduinen voor lODig niet op al te grote verbeteringen behoeven te rekenen?" Immers, wie bptaalt heeft rechtenDe vraag werd niet gesteld, dus wij mogen aannemen dat het plattelandsgedeelte der ge meente de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Qver de voorstellen, waarmee grote bedragen gemoeid waren, werden betrekkelijk weinig woorden verspild De raad ging aecoord met de bouw der Airey woningen, al vreesde men dat de nieuwe stadswijk geen wonder van schoonheid zal worden. Maar ook hier woog gelukkig het zwaarst, wat het zwaarst wegen moest Huizen moeten er komen, en vooral nu moest even worden doorgehakt, want van ons bouwvolume mocht geen kubieke me ter verloren gaan. Het rioleripgsnlan een bijzonder interessant onderwerp liet de raad voorlonig onbesproken Het was al laat genoeg, en nu heeft men tterminste voor He volgende vergade ring vast een kluifje.... jj>esluiten wij met een woord van lof vooral gericht aan de raad Mevr j Hamel en de- heren hadden zich. on danks de korte tijd van voorbereiding jen de veelheid van feiten, toch behoor jliik in de materie ingewerkt. En dat het snraakwater maar vloeien bleef ondanks het feit dat ander ..snraakwa ter" niet werd geschonken, was haast een wonder te noemen RAADSREFLECTOR £)E BAGGERMOLEN „MONTGOMERÏ" van de N.V. Smeulers' Bajgermaal- schappjj uit Utrecht, die enige tijd geleden de strijd aanbond met de modder van het Kemperbankje, is intussen zover opgeschoten dat men verwacht van daag met de werkzaamheden gereed te komen. De molen is het omvangrijke ..bankje" al door geweest, maar het is begrijpelijk, dat zo n eerste „streek" niet overal precies 6.80 meter diep is gegaan. Er waren nog wat oneffenheden, doch ook die zijn na een tweede streek uit de weg geruimd. van het complex Centrale Marine magazijnen, nabij het Bassin. Verschei dene \(an deze reusachtige loodsen zijn reeds In gebruik genon.en en binnen afzienbare tijd zal ook de laatste kun nen worden opgeleverd. Gelijk bekend zal om dit hele com plex, inclusief de Autopool der Konink lijke Marine, een gracht worden ge graven, welke de scheiding zal vormen lussen de terreinen van Marine en Ge meente. Ook hiervoor werd dezer da gen de opdracht aan de N.V. Smeulers verstrekt. Het werk, waarmede men over enkele weken hoopt te beginnen, wordt uitgevoerd voor rekening van de gemeente, die de helft van de kost prijs aan het Rijk zal kunnen delca- reren. Alleen a.s. Week Misschien zal men zich hebben af gevraagd hoe de „Montgomery", die de volgende week zal beginnen met het uitbaggeren van de Zeedoksluis, aan zijn naam is gekomen. Het 'igt voor de hand, dat hij is genoemd nas. de grote veldheer, de man van El Ala- mein, Montgomery. De baggermolen van de firma Smeulers is echter wel licht het enige werktuig, dat het ver diende „Montgomery" te worden ge doopt. Tijdens de bezetting lag de bagger molen in onderdelen verspreid op de opslagplaats van de maatschappij te Jutphaas. Het leek er op, dat ook hij het slachtoffer zou worden van de Duitse terreur. In de omgeving klon ken herhaaldelijk explosies, die er op wezen dat de bezetters op gulle en on verantwoordelijke wijze met spring stoffen omsprongen. Voor J in Brabant is in die tijd veel vernield. Water molens, baggermolens en polderbema lingen werden, alsof het waardeloze stukjes speelgoed waren, geofferd aan de vernielzucht van een tot ondergang gang gedoemd leger. De baggermolen van de heer Smeulers stond ook op het programma om te worden vernield. De maatregelen daartoe waren reeds ge nomen. Toen de Duitsers de Wieringermeer onder water lieten lopen en al die an dere vernielingen tot het oor van veldmaarschalk Montgomery door drongen, heeft deze de Duitse opper bevelhebber Blaskowitz voor verdere in Nederland aan te richten rampen verantwoordelijk gesteld. Die heeft de waarschuwing niet in de wind gesla gen. Zo kon de baggermolen, door Monty's toedoen, op het nippertje be houden blijven. De heer Smeulers is toen op de gedachte gekomen de molen Montgomery" te noemen. De kapitein E. A. Haxton uit Peterborough, die bij de heer Smeulers in huis was, was daarmee zo ingenomen dat hij foto's van de .Montgomery" maakt en deze naar Engeland stuurde, waar ze in de krant werden afgedrukt. En nu gaat de baggermolen aan de Zeedoksluis beginnen. Tussen de eb- en vloeddeuren kan echter zelfs de „Montgomery" niet komen, zodat een pompbootje hem zal moeten assisteren. Dit bootje, de „Doorman", zal waar schijnlijk de volgende week in Den Helder arriveren. Met een tien-meter pijp zal de „Doorman" de grond tussen de sluisdeuren wegzuigen. Groot werk! Dit alles is voor de firma Smeulers i og maar kinderspel. Een werk van be langrijk groter omvang is het bouwen AD DCC reParatles' revisie, om- AL/Kfca en nieuwbouw van RADIOAPPARATEN Zuidweg 3 bij de Keizersbru6. Zoals wü reeds berichtten, heeft dr. J. A. Stellwag van Enkhuizen het beroep van de Lutherse gemeente al hier aanvaard. Hij hoopt zijn intrede te doen op Zondag 8 Januari, waarmede een einde zal komen aan de periode waarin deze gemeente zonder predi kant was. Toch is dit laatste niet ge heeL juist, daar immers de oud-predi kant der gemeente, ds. C. C. G. Visser Sr., van Rotterdam, gedurende deze vacaturetijd de geestelijke verzorging van de Lutherse gemeente op zich heeft genomen. Aan de zeer gewaar- c eerde arbeid van deze grijze prediker komt dus thans een einde. In de dienst van a.s. Zondagmorgen, aanvangende om half elf, zal aan dit feit enige aan dacht worden geschonken. In de Ripperda-kazerne te Haarlem werden deze week schermwedstrijden op sabel en degen gehouden, waaraan werd deelgenomen door schermers van de Marine-Sport- en Gymnastieksohoo! te Willemsoord, de Amersfoortse poli tie en de School K-troepen uit Haar lem. Op beide wapens werd scherm- instructeur J. Abrahams van de Ma rinesportschool winnaar. Ook D. IJzen- doorn uit Den Helder behaalde een goede plaats in de ranglijst. In beide wedstrijden werd de teamprijs door de Marinesportschool gewonnen. CJONGE, sjonge, wat hehben we deze week een post gehad! Een courantenbureau wordt meestal over stroomd met papieren, maar na het verschenen van de Helderse Courant van Donderdag 24 November begon het op een vloedgolf te gelijken. Klazen en Pleten tul- melden bij dozijnen tegelijk in onze brievenbus, en stelden Tante Iet (die heel goede maatjes is met Tante Pos) lelijk In de schaduw. Beste lezer, hebt u wel eens zevenhonderd negen en vijftig brieven in acht dagen trjds ontvangen? We zagen ze komen, de meeste na tuurlijk uit ons bloedeigen Nieuwedlep, maar ook de omgeving was flink vertegenwoordigd. Het karakte ristieke poststempeltje van Julianadorp, met z'n smal le lettertjes, prijkte op menige envelop, en ook Den Burg. Oosterend, Breezand en Anna Paulowna, Hippo- lytushoef en Den Oever, Callantsoog en De Zljpe huis vestten abonné's die een kansje wilden wagen. Er kwa men zelfs inzendingen uit Amsterdam en Haarlem, Bakkum en Doetinchem en uit verscheidene andere Nederlandse gemeenten kwam één oplossing, afkoms tig van zo'n „Sudeten"-Nieuwedieper, als u begrijpt wat we daarmee bedoelen. Het was werkelijk plezierig om deze rijke oogst van geestelijk graan te dorsen. Ja, inderdaad, er zat veel kaf tussen het koren. Vooral de heer Stalin scheen voor sommige inzenders minder bekend te zijn. Zjj ke ken deze beminnelijke Sinterklaas voor Wysjinski aan. Zo bijvoorbeeld een inzender uit de Hector Treubstraat, die bij alle Klazen en Pieten en rijmpje had gemaakt. In de geest van „Nummer vtjf is Lieftinck, de man van de centen, die wringt ons uit gelijk gedroogde krenten: bij Zwarte Pieten is hij de zondebok: hij liet ze zitten met waardeloos geld In hun oude sok!" Het rijmpje eindigde met de volgende regels: „Hierbij is het verhaal van de Sinten en Pieten uit, en ik schrijf u hierbij tot besluit: Stuur nu die vijftig gulden maar, dan is het zaakje voor elkaar!" Het spjjt ons, mijnheer Tiessen, maar we kunnen II die vijftig gulden niet sturen. Die Wysjinski ook! Hij sprak zelfs hier zijn veto uit! Er waren anders niet zo heel veel Inzenders, die hun oplossingen vergezeld lieten gaan van rijmpjes. Wel kunnen het ons voorstellen. De rijm knobbels worden in deze dagen toch al overbelast, en bovendien de kans op de vijftig pop wordt door een rijmpje niet groter. Het ging alleen om de goede oplossingen, al hebben wij vanzelfsprekend met veel genoegen de „be geleidende schrijvens en dichtregelen", alsmede de vriendelijke wensen aan het adres van „onze geheidste reporter" bestudeerd. Het heeft ons oprecht deugd ge daan. Maar het allerplezierigste was nog het wegschenken van de prijzen. Wilt U geloven, dat wij ons „senang" voelden, toen die prijs van vijftiggulden werd getrok ken' Het was alsof wij persoonlek met een breed ge- h«r tegen zomaar een willekeurige medeburger kon- „reen- Alstublieft, pakt U maai aan die vijftig vuldennen vier een vrolijk Sinterklaasfeest!" En ook de tientjes en rijksdaalders strooiden we met gulheid rond Op die manier beleefden we bij voorbaat een paar uurtïes Sinterklaas-vreugde. Die momenten zjjn altyo de beste waarin we anderen blij kunnen maken. Géén plezier deed het ons, zevenhonderd negen en veertig inzenders te moeten teleurstellen. Allemaal hebben Zt gehoopt op zo'n lekker extraatje, maar ja, vele var kens (neemt U ons de vergelijking niet kwaljjk maken de spoeling dun DE GELUKKIGEN Laten we U echter niet langer in het onzekere la ten. Of hebt U al even stiekum naar het rijtje prijs winnaars gekeken? Hier komen zij: H. Stompedissel, Goversstraat 66, Den Helder. J. Bruin, Molenstr. 174, Den Helder. A. v. Beest, Herzogstr. 6, Den Helder. Arnold Neehus, Krugerstraat 103, Den Helder. M. Staart, Goudsbloemstraat 64, Den Helder. H. Otten, Tuinbouwstraat 16, Julianadorp. L. C. v. d. Blink, Asterstraat 18, Den Helder. Gretha Schagen, Tweed Vroonstr. 96, Den Helder. A. Schouten—Andringa, Jac. v. d. Veerstraat 23, Julianadorp. M. van Amersfoort, Loodsgracht 62. Den Helder. De oplossing was: 1. Stalin; 2. Dr. Beel; 3. Truman; 4. Churchill; 6. Lieftinck; 6. Abe Lenstra. De prijzen zullen worden toegezonden. EEN KLEINE TIP Voor heel velen, die niet tot de prijswinnaars behoor den, hebben we een kleine tip. Zij hebben dan niet hele maal voor niets (afgezien van de gezellige spanning) aan de wedstrijd meegedaan. Onder de Helderse inzenders waren er ruim twee honderd, die hun oplossing over de post hebben ge stuurd. Het merendeel daarvan scheen niet te weten, dat voor de verzending van een brief binnen de ge meente een postzegel van zes cent voldoende is. Zt) bezorgden Tante Pos een ongevraagd douceurtje. Na tuurlijk gunnen wij deze oude, trouwe vriendin van harte een goede Sinterklaas. Maar in den vervolge kan men zich vier cent per brief besparen. En als men tóch graag wat extra port wil betalen, laat men dan Kin- de rzegels kopen. Ook doet men dan een groot plezier aan SINTERKLAAS. Ie prijs 50,—: 2e prijs 16,—: 3e prijs 10,—: 4e prijs 5,—: 5e Prijs 5,—: 6e prijs 5,—: 7e prijs 2,50: 8e Prijs 2,50: 9e prijs 2,50: 10e prijs f 2,50: Voor de verzameling De heer Smit uit Tuindorp kreeg gisteren een brief van de heer M H. Smelt, Admiralen- gracht 148, Amsterdam. De heer Smelt had het stukje in de Hel derse Courant gelezen over de Canadese brief die half Neder land had doorkruist op weg naar Tuindorp. Graag zou hij de en veloppe met de elf poststempels ontvangen voor zijn verzameling. Hij heeft een groot aantal van dergelijke curieuze enveloppen in z\jn bezit. Het spreekt vanzelf dat de oud Tuindorper geen ver geefs beroep op de heer Smit heeft gedaan. Hedenmorgen in de vroegte is Hr Ms. „Jacob van Heemskerck", geassis teerd door de sleepboten Hr. Ms „RS 21" en „Orkaan", uit Schiedam in Nieuwediep teruggekeerd. De Duitse schoener „Gold Else" is gistermorgen naar Lübeck vertrok ken. De lading is uitgebreid met een pakket, door een stadgenoot verzonden naar een familielid in Lübeck. Hr. Ms. „LT 10" is gisteren uit Amsterdam gekomen met een groot deel der bureau-inventaris van de CZM. Het landingsvaartuig is doorge- schut naar het Bassin, waar het zal worden gelost. Het is morgen hoog water om 6,30 en 19.00 uur en laag water om 0.35 en 13.00 uur. Maandag is het hoog water om 7,10 en 19,30 uur en laag water om 1,20 en 13,35 uur. De temperatuur van het zeewater was 8.0 graden Celsius. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fah- renfort, Westgracht 9, telefoon 2981, en A. J. F Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2103. De Zondagsdienst voor apotheken wordt waargenomen door apotheek Beth, Koningstraat 64, en de avond dienst t/m volgende week Vrijdag door apotheek Kingma. Polderweg 26. De prijzen van de verloting der Helderse Damclub zijn gevallen op de nummers 2779, 338, 3402 143, 393, 2441. 2239. 1529, 1353, 649, 3350 661, 1070, 411. 38, 2660. 677, 1163, 17, 504 882, 1498 en 2680; zij kunnen Maandagavond wor den afgehaald bij de heer J. Stoll, Ko ningdwarsstraat 47. Onze stadgenoot de heer J. Koe kenbier, slaagde bij het Kunststoffen instituut TJsi.O. te Delft voor het exa men van de cursus Technologie der Kunststoffen. vertrouwd adreó ooor cWu> kleding naar maat Ruyghweq 74 - T,|. 317f, De eigen toneelclub van de Fryske Krite „Gysbert Japicx" heeft in Ca sino een opvoering gegeven van het stuk „De wrald wol forriffeie wuide" een satyre in drie bedrijven van Y. C Schuitmaker. De voorzitter, de heer S. Prins, kor een behoorlijk bezette zaal het welkom toeroepen. Hij sprak de wens uit voor een steeds verdere groei van het ledenaantal der vereni ging. Hierna werd met de opvoering be gonnen en speelden zich in een oud dorpscafé, dat aan het verlopen was talrijke aardige en humoristische scè nes af tussen een .wonderdokter" die later een echte dokter bleek te ziin en talrijke oatiënten. die me' allerhande vermeende kwalen bij hem kwamen om behandeld te worden Wa' waren deze mensen ten slotte beledigd toen bleek, dat een „echte" dokter hen behandeld had Daarom noemde de schrijver ziin stuk „De wereld wil be drogen ziin".. Inmiddels had de enorme toeloop van oatiënten ertoe geleid, dat de café-zaak voor een hoge prijs kon worden verkocht De zuster van de caféhouder trouwde met de vriend die daartoe ziin bemiddeling had ver 'epnd. en de dokter kreeg één van zijn patiënten tot levensgezellin. Het was een stuk in het lichtere genre, dat niettemin door de vlotheid der handeling en uitbeelding der typen bepaalde ongaven aan de spelers stel de. Zii hebben daaraan op zeer be hoorlijke wijze voldaan De hoofdrol len waren bij mevrouw Sjoerdsma en de heren J Rudolphy en K. Holtrop m goede handen, waarnaast direct ge noemd mogen worden de heren A Brandsma en J de Jong en de dames L. Hoek en L. Hofstra Laatstgennem- 6®n goede gering van de _Bildtker -rol. De heren R. Wynia en Grypstra hadden twee kleine rollen maar deden het uitstekend. De regis seur, de heer G. Hoek. had eer van zijn werk. waartoe ook het grimeer- werk van de heer D. Steeman in niet geringe mate bijdroeg.. In het laatste nummer van „De Ne derlandse Hengelsport", het maandblad l*11 de j Algemene Hengelaarsbond wordt medegedeeld dat het ledental b°"d 'hans de vijftigduizend is gepasseerd. Dat was voor ons aan- eens aan de secretaris van Vri«C afdeling, de heer A. de j te vragen hoe de kaarten in Den Helder liggen. Hij kon ons vol enthou siasme mededelen, dat ook hier de hen nu 28? ,bl,oelende te. De afdeling telt nu 285 leden en 40 adspirant-leden die allen veel belangstelling voor hun pen o" vereniging aan de dag leg- fitpp P g6Zette tijden w°rden onder linge concoursen georganiseerd, waar bij nu eens baarsen en dan weer «nnC. bfe hP hoede moeten zijn. Tot nu toe heeft de heer Witkop de grootste zichklw^t het wSaekeibaarsje vergist caatimeter lengte* De'heef V^refen >"*te aan vis Koopt bij WOLLEN WANTEN EN HANDSCHOENEN Pracht-sortering 3.40 4.90 De zaak van de heer A. v. d. Lage maat in de Koningstraat ziet er op het ogenblik heel anders uit dan een poos je geleden. Het was eerst een kleine winkel, maar nu is het een prachtig ruim vertrek waar het een lust is even Je ogen de kost te geven en al die fon kelnieuwe fietsen, radio's, stofzuigers en wasmachines te bekijken. De heer v. d. Lagemaat heeft zelf de T.A-ver lichting aangebracht en die geeft al meteen een warmer cachet aan het ge heel. Het timmerwerk is van de fa. Roomeyer, het schilderwerk van de fa. De Boer en loodgieter Fey zorgde voor de rest. De mooie granieten vloer is aangebracht door de heer P. Schipper. De heer v. d. Lagemaat kan zijn prach tige winkel vanmiddag om drie uur met trots openen. Richard Basehart, de nieuwe Ameri kaanse sensatie-filmster, is in Neder land nog vrijwel onbekend. Wie echter deze week een bezoek brengt aan Ti- vo. ,za^ be* met ons eens zijn dat de critici in het land van de dollar niet voor niets zo enthousiast zijn. Op bij- IiJmggestieve wijze wordt in „De nat (He walked by night) weergege ven hoe de politie na maanden vruch teloos speuren erin slaagt een moorde naar in haar netten te verstrikken. De twee rechercheurs, wier taak het is de moordenaar (Basehart) op te sporen, roepen ten einde raad alle (nog in Ie* ven zijnde) slachtoffers bij elkaar, om een beschrijving van de misdadiger te rijgen. Een tekenaar tekent aan de and van talrijke mededelingen een nortret, dat sterk op de gezochte moet hjken. Het blijkt, dat „De Rat" een ex- politie-beambte is. Wij hebben zeer veel bewondering voor de wijze, waar op deze spannende geschiedenis op het witte doek is gebracht. De regie is van Alfred Werker. De film gaat tot en met Maandag. In deze bioscoop wint het beroemde hlmpaard Trigger de harten van alle bezoekers. De baas van Trigger heet Roy Rogers, de bekende cowboy-ac teur, en die garandeert altijd een goede actie-prent. Ook deze film wordt tot en met Maandagavond vertoond. Van Dinsdag tot en met Donderdag draait hier „Het lokkende goud". Een spannend verhaal van harde avontu riers en knallend revolvers.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2