Sport in 't kort „Rajk -proces tegen Kostof begonnen Engelandvaarders werden in IJmuiden gearresteerd Beklaagde ónikent echier schuld SMOKKELAARS HADDEN OMZET VAN f 108.000 TREINRAMP IN EGYPTE Hel1 debat over China Rusland c.s. zullen er niet aan deelnemen Vijfling was een mop Medio 1950 R.T.C. voor de West Toscanini pasie.... Amerika vóór Pearl Harbour gewaarschuwd? Staking in Amerikaanse atoomstad Sjahrirs partij zal blanco stemmen Amerika erkent Mao Tse Toeng nog niet President Li in ziekenhuis te New-York Derde rapport van de Enquête-commissie H. H. Y. C. versloeg Parijse Leeuwen Pandii Nehroe en de sport Piloot laat zich uit vliegtuig vallen Subsidieregeling huisslacht- varkens Diploma's voor landbouw- ambachten Congres waterschapslasten Glimlachje VAN MARSDIEP TOT IJ Texel De viering van Ouwe Sunterklaas Callanisoog Scheepvaartberichten Prodent voor elk gezinl Heerlijk schuimend! DONDERDAG 8 DECEMBER 1949 Het proces tegen de voormalige Bul gaarse vice-premier Traitsjo Kostof en tien anderen, waarvan velen vroeger hoge communistische functionarissen waren, is Woensdag voor een speciale rechtbank in de grote zaal van de mi litaire club te Sofia begonnen. Het proces zal waarschijnlijk slechts een week duren. De president van het hooggerechtshof, Boris Losanof, las de acte van beschuldiging tegen Kos tof eh zijn mede-beklaagden voor. De voorlezing van 20.000 woorden nam 2 uur en een kwartier in beslag. Kostof, die slechts 1.50 m. lang is, stond kalm te luisteren. Hij wordt beschuldigd van spionnage ten behoeve van Engeland en Amerika, van een poging om de overleden pre mier Dimitrof te arresteren en te ver moorden en een werktuig te zijn ge weest bij het aan de macht brengen van Tito in 1943. Bij zijn werk voor de Brit se Geheime Dienst was een zekere ko lonel William Bailey hem behulpzaam. De president van het Gerechtshof deed een beroep op de beklaagden „om openhartig te zijn, opdat de gehele waarheid aan het licht gebracht zou worden". Het Hof zou zulks doen gel den bij de uitspraak der vonnissen. De eerste getuige zal Vrijdagmorgen ge hoord worden. Kostof verklaarde niet schuldig te zijn aan capitulatie voor de Bulgaarse fascisten in 1942; spionnage voor de Britse Geheime Dienst en samenzwe ring met Joegoslavische leiders met het doel een tegen de Sowjetunie gerichte Balkanfederatie te vormen. Wel zeide hij schuldig te zijn aan te gen de Sowjetunie gerichte activiteit en „gebrek aan waakzaamheid" waar door „agenten" door konden dringen in de partij en het staatsapparaat. Hij zei- de verder gepoogd te hebben zijn macht in de partij te vergroten ten koste van Dimitrof. ICostofs verklaring cp verschillende punten onschuldig te ziii., wekte bij het Hof verbazing. Kostof, die te voren hoog geprezen was als architect van Bulgarije's we deropbouw, de leider van de Bulgaar se verzetsbeweging tegen de Duitsers Zes verdachten aangehouden In verband met een smokkelhandel, die de economische dienst van de cen trale recherche dezer dagen op het spoor kwam, werd in een perceel in de Van Speijkstraat te Amsterdam een onderzoek ingesteld. Aangetroffen werd een hoeveelheid luxe artikelen, zoals armbanden, broches, vulpenhou ders, vulpotloden, colliers, reisklokjes, alles kenelijk van Duits fabrikaat. De goederen, drie flinke koffers vol, wer den in beslag genomen- Aangehouden werden twee vrouwen, de 25-jarige V. en de 46-jarige Van G. Het onderzoek leidde naar een plaats in het Oosten van het land, waar nog drie personen werden aangehouden, die allen ervan worden verdacht be hulpzaam te zijn geweest bij het smokkelen van goederen van Duits land naar Nederland. Tijdens het on derzoek werd voorts een actentas met bescheiden gevonden, waaruit zou blij ken, dat in de maand November een omzet van ruim f 108.000 werd be reikt. Het onderzoek wordt voortgezet. Alle verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. en de auteur van de nieuwe Bulgaar se grondwet, werd in Maart van dit jaar gearresteerd. Iwan Stefanof, de voormalige minis ter van Financiën, die als tweede ver dachte werd verhoord, bekende alles wat hem ten laste was gelegd. Hij zei- de in 1932 voor de Britse geheime dienst te zijn geworven, waarvoor hij samen met Kostof zou hebben gewerkt om „de Bulgaarse economie en de be trekkingen met de Sowjetunie te sa boteren". Joegoslavisch commentaar Vlado Dedier, hoofd van de Joego slavische regeringsvoorlichtingsdienst, heeft te Belgrado verklaard, dat het proces tegen Kostof in eerste aanleg was gericht tegen de goede naam en onafhankelijkheid van Joegoslavië. Dedier zeide, dat men door dit proces wilde trachten „de diepe sympathie welke Dimitrof voor Joegoslavië en zijn strijd om onafhankelijkheid koes terde" te verbergen. Zeven doden, vele gewonden Voor de tweede maal in één maand tijds heeft in Egypte een treinramp plaats gevonden. De nachtexpresse tus sen Cairo en Alexandrie is Woensdag avond op een stilstaande trein te Alexandrie gelopen, waardoor zeven reizigers werden gedood, terwijl 45 an deren zijn gewond. Vier wagons liepen uit de rails, terwijl een vijfde omsloeg. Brandweer en reddingbrigades werden met grote spoed naar het toneel van de ramp gezonden. Bij de vorige trein ramp in Egypte werden zes personen gedood en tien gewond. De politieke commissie heeft de Al gemene Vergadering der Ver. Naties twee resoluties voorgelegd. In de eer ste wordt op alle landen en beroep ge daan zich niet te mengen in de bin nenlandse aangelegenheden van China en het recht van het Chinese volk te eerbiedigen om in vrijheid de regering te kiezen, die het zelf wenst. In de de tweede wordt voorgesteld de klach ten der Chinese nationalistische dele gatie over steun, welke door de Sow jetunie aan de Chinese communisten zou zijn verleend, voor te leggen aan de interim-commissie of „kleine assem- blée", die ze moet onderzoeken en rap port over haar bevindingen moet uit brengen in de eerstvolgende zitting van de Algemene Vergadering. Zo nodig moet dit rapport aan de Veilig heidsraad worden uitgebracht. Rusland en de andere Slavische lan den hebben de Algemene Vergadering medegedeeld, dat zij geen deel zullen nemen aan het debat over China. Jessup. de Amerikaanse afgevaar digde, achtte de houding van de-Sow- jetdelegatie een „bekrachtiging van de gerechtvaardigde verdenking van de Sowjetrussische politiek en voorne mens in China". Deze houding, zo zei de hij, „toont een laffe veronachtza ming van de belangen van China en van het Chinese volk". Volgens Reuter lacht heel Co- lumbia om, de mop van de vijf ling, die het gehele land voor de gek gehouden heeft. Duizenden waren naar het stadje gekomen om de vijfling te zien. Toen de opgewonden menigte met pers fotografen en verslaggevers zich voor de woning van de „geluk kige ouders" verdrong, vond zij vijf jongens van verschillende leeftijd.... De mop zou zijn be dacht door een familielid. Door de gouverneur van de Neder landse Antillen is medegedeeld, dat de Nederlandse regering voornemens is de Ronde Tafelconferentie voor West-Indie waaraan wordt deelgenomen door Nederland, Suriname en Cura?ao omstreeks medio 1950 te hervatten. Arturo Toscanini heeft een uitnodi ging om Italiaans ere-senator voor hft leven te worden, beleefdelijk van êe hand gewezen. De 82-jarige dirigent had de uitnodiging ontvangen op grond van een bepaling in de grondwet, vol gens welke de president vijf senatoren voor het leven kan aanwijzen wegens verdiensten op het gebied van kunst en wetenschap. Verraders in beroep iegen de doodstraf De Hilversummer Vermeeren stond gistermorgen voor de Bijzondere Raad van Cassatie met twee straffen op zijn rekening. Voor zijn verraderswerk bi) de Feldgendarmerie te Hilversum was Vermeeren door het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam tot de doodstraf veroor deeld. Tijdens de behandeling van deze zaak kwam nog een tweede misdrijf aan het licht. In 1943 zou V. in samenwer king met Joppe uit Amsterdam een val hebben opgezet voor Engelandvaarders die in IJmuiden werden gearresteerd en waarvan er vier in Duitsland de dood vonden. Voor dit feit was de ver dachte door het Bosse Hof tot vijftien jaar veroordeeld. Na een pi"'dooi van mr. Kokosky wilde de procureur fiscaal de doodstraf voor de „Hilversumse zaak" veranderd zien in levenslang. Wat betreft de „IJmuidense" zaak concludeerde hij tot verwerping van het beroep. Gelet op' de levenslange gevangenisstraf, wilde de procureur-fiscaal volstaan met schul digverklaring zonder oplegging van straf. De Amsterdammer B. Joppe, die sa men met Vermeeren de val voor de Engelandvaarders had opgezet en hen met het beruchte tweetal Poos en Slag ter in een trawler, die voor de gefin geerde vaart klaar lag, arresteerde, was in cassatie gekomen tegen de doodstraf. De verdediger bestreed de overweging van het Amsterdamse Hof, als zcu Jop pe geldelijk voordeel hebben nage streefd. De procureur-fiscaal vroeg een voorlichtingsrapport over verdachte. De Raad zal in beide zaken uitspraas doen over drie weken. Doodstraf voor Rothert geëist De procureur-fiscaal aan het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam heeft de doodstraf geëist tegen de 41-jarige P. Rothert, die als V-man voor de Duitse „AbwehrsteUe" gewerkt heeft. „Deze man, die zich in allerlei illegale orga nisaties drong, heeft niet alleen ver raad gepleegd, maar heeft zelfs Neder landers, die niet van plan waren gro te verzetsdaden te verrichten, aange wakkerd tot verzet om hen zo beter tot zijp slachtoffers te kunnen maken", aldus de procureur-fiscaal. Rothert, ciie geen enkel berouw toonde, heeft een aantal geallieerde piloten aan de Duitsers overgeleverd en heeft het verraad van de illegale groep-Brandon Bravo op zijn geweten. Uitspraak op 21 December. Generaal kreeg de tip op Java De gepensionneerde Amerikaanse brigade-generaal Elliott Thorpe ver klaarde in een persgesprek, dat hij het Amerikaanse ministerie van oorlog tien dagen vóór de Japanse aanval op Pearl Harbour, welke in de vroege ochtend van de zevende December 1942 plaats vond, waarschuwde, dat de Japanners voornemens waren de Philipijnen en Hawaiï aan te vallen. „Doch voor zover mij bekend is, heeft het ministerie van oorlog niet op mijn waarschuwing gereageerd", ver klaarde hij. Generaal Thorpe deelde verder nog mede, dat hij op het tijd stip dat hij van deze Japanse voorne mens hoorde, als agent van de geheime dienst van het Amerikaanse leger op Java werkte. Zijn inlichtingen waren gebasseerd op de inhoud van een Ja panse boodschap, welke door de Ne derlandse inlichtingendienst op Java was onderschept en uitgewerkt. In de Amerikaanse atoomstad Oak Ridge is Woensdag een wilde staking uitgebroken, waardoor de fabriek voor gasdiffusie van de commissie voor atoomenergie kwam stil te liggen. Bij de bouw aan een nieuwe fabriek van atoom-energie gingen meer dan 3000 arbeiders in staking. Het is niet bekend wat de reden van de staking is, doch klaarblijkelijk is zij een antwoord op de aanstelling van niet-georganiseerde ar beiders. Sutan Sjahrir heeft aan een corres pondent van het Republikeinse dagblad „Merdeka" verklaard, dat zijn Partai Socialis Indonesia blanco zal stemmen inzake de resultaten der RTC. Men wil aan de bereikte resultaten niets in de weg leggen, doch zal de wijze van uit voering als maatstaf gebruiken. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft op zijn persconferentie verklaard, dat het „voorbarig" is, hetzij het communistisch regiem in China te erkennen, of zelfs de mogelijkheid van erkenning te over wegen. Onmiddellijk na zijn aankomst op het vliegveld van New York heeft de waar nemende Chinese president Li Tsjoeng Jen zich naar het Presbyteriaanse zie kenhuis aldaar begeven. Hij verklaar de geen plannen te hebben om Ame rikaanse functionarissen te spreken. Athletiek Club. De voetbalclub Haarlem heeft Woensdagavond een wedstrijd gespeeld tegen de Deense club H.I.K. De Haar lemse roodbroeken wonnen met 32. Verschijnt half December De eerste twee delen van het verslag van de parlementaire enquête-commis sie Regeringsbeleid 19401945, die het militaire beleid in de jaren 1939 en 1940, de neutraliteitspolitiek, het ver trek van de regering naar Londen en de eerste maanden in Londen behan delden, zullen half December gevolgd worden door het derde deel, waarin 't financiële en het economische beleid van 1940 tot 1945 op de voet gevolgd wordt. Als geen enkele andere periode van onze Vaderlandse eschiedenis is het tijdvak van de tweede wereldoorlog, wat het bestuur en de verantwoorde lijkheden betreft, beschreven. Ook het derde deel van het rapport, dat in 24 hoofdstukken verdeeld is en dat een omvang heeft met verhoren en bij lagen van in 1 nal 1600 bladzijden, getuigt weer van een grondig onder zoek. Niet minder dan zeven van de vier en twintig hoofdstukken houden zich bezig met de rol, die de Neder landse scheepvaart in de geallieerde oorlogvoering heeft gespeeld. Door een overwinning op de Parijse De bekende Finse athleet Viljo Heino Leeuwen heeft de Haagse ijshockeyclub heeft een uitnodiging aanvaard voor zich op de vierde plaats van de ranglijst een tournee door de Verenigde Staten van de competitie om de West Europa- in de loop van deze winter. De Fin zal beker geplaatst. Met 9-3 werden de Pa- op 11 Februari zijn debuut in Amerika tijzenaars verslagen en de uitslag gaf maken bij wedstrijden van de New York zeker de verhouding goed weer. Welis waar gaven de „Lions" in de eerste en tweede speelhelft goed partij doch in de laatste speelhelft bleek dat de Franse gasten het hoge tempo niet konden vol houden. De nieuwe aanwinst van HHIJC Carrey, bleek over wel zeer bijzondere Voor de Europese zwemkampioen- capaciteiten te beschikken en de over- schappen welke in Augustus van het winning is voor een belangrijk deel aan hem te danken. Op initiatief van de Belgische Honk- balbond wordt gestreefd naar de stich ting van een Europese Honkbalfedera- tie. De honkbalbonden uit Belgie, volgende jaar worden gehouden, heb ben zich drie steden aangemeld voor de organisatie van deze wedstrijden. Het zijn Rome, Barcelona en Wenen. Op 10 Januari zal te Amsterdam beslist worden waar de kampioenschappen ver- Frankrijk, Italië, Finland en Nederland mommen zullen worden. hebben in principe toegezegd dat zij tot deze federatie zullen toetreden. Het plan is om in 1950 Europese kampioen schappen te organiseren en men neemt aan dat minstens 50 ploegen hieraan zullen deelnemen. Twee Tsjechische ijshockeyoffi- cials, dr. Joseph Loos en Adalbert Oklichahy, mochten hun land niet verlaten om de tournee van een ijs- Kockey-team Jiaar Zweden mee te ma ken. Wat hiervan de reden is, werd Te New Delhi wordt deze week de niet duidelijk gemaakt. Wel vertelde eerste spade in de grond gestoken voor men, dat het Tsjechische team een de aanleg van een stadion waar in Oc- tobei 1950 de Aziatische Olympische Spelen georganiseerd zullen worden. Het stadion zal de naam van Pandii Nehroe dragen en de minister president van India zal zelf op 19 Januari de "erste steenlegging verrichten. wekenlange lichaam- en... politieke training achter de rug had Voor hun vertrek werd de spelers op het hart gedrukt indachting te zijn aan hun verantwoordelijkheid, niet slechts als hockeyspelers, maar ook als vertegen woordigers van de volksdemocratie. Tiger-Moih vernield, één gewonde Dinsdagavond laat is even buiten Rucphen een lesvliegtuig van het type Tiger Moth neergestort, dat afkomstig was van de vliegbasis Woensdrecht der LSK. De instructeur luitenant Schip pers en de leerling-vlieger Van der Burg konden zich echter redden met hun parachutes. Het toestel was van Woensdrecht op gestegen voor een nachtvlucht, maar instructeur en leerling raakten de weg kwijt en kwamen steeds meer in moei lijkheden. Na twee uur vliegen was de benzine opgebruikt en toen ook de accu nog storingen begon te vertonen, gaf de luitenant aan Van der Burg opdracht om het toestel te verlaten. De jonge man klom op de vleugel en sprong. Zijn parachute bracht hem veilig op Rucphens grondgebied. Lui tenant Schippers trok het toestel on dersteboven en liet zich eruit vallen. Dat was de enige mogelijkheid om de machine te verlaten. Hij had moeilijk heden met zijn parachute, die zich nog maar juist op tijd opende. Toch kwam de luitenant nog met een harde smak op de grond terecht, tengevolge waar van hij het onderbeen brak. Enige tientallen meters verder stortte de Ti ger Moth neer. (Van onze Haagse redacteur) Het dagelijks bestuur van de Stich ting voor de Landbouw heeft besloten er bij de Overheid op aan te dringen, de bestaande subsidieregeling voor het varkensvlees ten behoeve van de zelf- verzorgers zodanig te wijzigen, dat ook zij redelijkerwijze het subsidiebedrag kunnen ontvangen. Voorgesteld is, voor de zelfverzorgers, die dit voorheen plachten te doen, de mogelijkheid te openen, dat zij zonder financieel nadeel ook nu hun huisslachtingvarkens, het zij op de boerderij, hetzij bij de dorps- slager, kunnen laten slachten. Daarvoor is een middel bepleit, dat voor deze zelfverzorgers de gelegenheid wordt geschapen om de op vorenbedoelde wijze geslachte huisslachtingsvarkens dorpsgewijze te laten wegen en stem pelen, opdat aan de hand van het al dus vastgestelde gewicht het subsidie bedrag kan worden uitbetaald. (Van onze Haagse redacteur) Het Contact-Oorgaan Landbouwam- bachten heeft in zijn vergadering aan dacht besteed aan he vaststellen van exameneisen voor verschillende diplo ma's. Unaniem was men van oordeel, dat men er eerst toe dient over te gaan de opleiding van de landarbeider in zijn geheel te bezien en dat men zich eerst moet afvragen, welke diploma's nodig zijn, alvorens men de verschil lende eisen kan vaststellen. Enige deskundigen ui' de organisa tie-, die in het contact-orgaan verte genwoordigd zijn, zullen met de voor bereiding van deze taak worden be last. (Van onze Haagse redacteur) De Unie van Waterschapsbonden en de Stichting voor de Landbouw houden op Donderdag 26 Januari des voormid dags om kwart voor elf in „Krasna- polsky" in Amsterdam een gezamenlijk congres ter bespreking van de oorza ken van de onrustbarende stijging der waterschapslasten en de middelen tot bestrijding dezer stijging. Over dit onderwerp is een belang wekkend rapport uitgebracht door een gemengde commissie uit de Unie en de Stichting, dat als grondslag voor het congres zal dienen. Als inleiders zullen optreden de he ren mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, directeur van de Unie van Waterschapsbonden en J. M. van Bommel van Vloten, oud lid van Gedeputeerde Staten van Zee land. WERKLOOSHEID IN NOVEMBER GESTEGEN In de afgelopen maand steeg het als werkloos geregistreerde aantal mannen van 49.246 tot 62.704, te weten 42.686 geheel werklozen (vorige maand 35.866), 19..415 arbeiders bij een DUW- object (12.902) en 603 wachtgelders (478). Portier! Breng eens gauw een fles wijn met twee glazen boven. Tegen de penningmeester van „Ka tholiek Thuisfront" te Oude Niedorp is wegens verduistering van geld en sigaretten vier maanden gevangenisstraf geëist. Het ligt in het voornemen, het traject Alkmaar-Middenmeer op te nemen in de route der wegenwacht van de ANWB Te Slootdorp heeft een binnenbrand gewoed in een woonschuit, waardoor schade ten bedrage van f 600.- werd aangericht. Te Monnikendam was op St. Nico- laasavond een oude traditie in ere her steld. De bakkers hadden hun winkels voor het eerst weer ingericht als een miniatuur-kermis. Men kon er schie ten, sjoelen, speerwerpen e.d. en mooie prijzen winnen. Eén week gevangenisstraf werd geëist tegen een inwoner van Andijk die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van 170 veilingkisten. Het vervoer per veerdienst Stavoren- Enkhuizen loopt snel terug, vandaar dat het in de bedoeling ligt, de dienst bij de winterdienstregeling1950 met één schip te onderhouden O De directeur van Gemeentewerken te Enkhuizen kreeg op St. Nicolaasavond het straat naambordje van de St. Nicolaasstraat aldaar in een pak toegestuurd. Voor het eerst sinds de bevrijding heeft een Russisch schip de Zaandam- se haven als losplaats gekozen voor zijn lading. De burgemeester heeft de adspirant- deelnemers aan de op Maandag 12 De cember te houden Sunderklaasmaske- rade erop gewezen, dat, „ofschoon ten aanzien van het daarbij toelaatbare de zerzijds een ruim standpunt wordt in genomen, niet alles geoorloofd is en toegelaten kan worden. Betreurd zou worden, als terzake, evenals dit in het Zuiden des lands reeds moest geschieden, politioneel zou moeten worden ingegrepen. Het gaat hier om een stukje Texelse folklore, dat niet bedorven dient te worden door de slechte smaak van be paalde lieden". Ds. SALM BLIJFT De Ned. Herv. gemeenten Juliana- riorp-Callantsoog, behouden hun predi kant. Ds. Salm heeft voor zijn beroep naar Nieuw-Weerdinge (Dr.) bedankt. Voor de gemeente Callantsoog, die 25 jaar vacant is geweest, is dit wel een bij zondere voldoening. Men heeft in Ds Salm een voorgan ger die een grote steun is voor de ker kelijke wederopbouw. Callantsoog hoopt dan ook zijn predikant nog vele jaren te behouden. Alcor, Rio Grande do Sul—R'dam, passeerde 6-12 Femando Noronha - Alcyone, Buenos Aires—Antwerpen, passeerde 6-12 Ouessant Arendskerk, Brisbane—R'dam, 5-12 te rcI mantle Boschfontein, 6-12 van Kaapstad naar Teneriffe en A'dam Breda, A dam— Chili, 7-12 te Trinidad versvacht Grote Beer, A'dam—Batavia, 6-12 673 mijl van Padang Gordias, 6-12 van Bremen en 7-12 te Hamburg verwacht - Hecuba, A'dam-Demerara. pas seerde 6-12 Smiguel - Helena, Paramaribo- A'dam, 8-12 te Punta Delgada verwacht - Jaarstroom, A'dam-Dakar, passeerde 6-12 Kaap Blonca - Jupiter, R'dam- Algiers, 6-12 te Gi b'altar verwacht - Klipfontein, Kaapstad-A'- dam, 6-12 van Teneriffe naar Southampton Kota' Baroe, 6-12 te Makassar Konta Inten, Batavia—R'dam, 6.12 22.30 uur van Aden Lievevrouwekerk, R'dam—Abadan, 6-12 van Aden naar Muscat. - Mapia, 6-12 van Java op Elbe en 7-12 te Hamburg verwacht - Molen- kerk Japan—R'dam, 5-12 van Colombo naar Aden - Muiderkerk, 6-12 van Cotonou naar Lagos - Nestor, 5-12 van Piraeus naar Alexan- c]rje Nijkerk, Dakar-A'dam, 6-12 te Le Havre - Oranjefontein, 6-12 van East Londen en 7-12 te Durban verwacht - Papendrecht (t), Abadan-Le Havre, passeerde 6-12 Gibral tar - Prins Alexander, Quebec-Hamburg, pas seerde 5-12 Kaap Race - Prins Willem III, R'damValencia, 6-12 van Gibraltar Rem- pang, A'dam—Makassar, 6-12 van Belawan naar 1'enang Samarinda, Colombo—Basrah, 7-12 te Karachi Saragan, Batavia—R'dam, 7-12 te Suez verwacht Schiedijk, Batavia—New York, 7-12 te Colombo verwacht Slamat, Batavia— New York, 6-12 van Singapore naar Port Swe^ tenham - Sloterdijk, Batavia-Atlantic-Gulf, 6-12 van Batavia naar Singapore Stentor, Valencia—R'dam, passeerde 6-12 Finisterre Sunetta (t), Ras Tanura—Lissabon, 9-12 te Suez verwacht Talisse, 6-12 van Batavia te Surabaja Tawali, Batavia—A dam, 6-12 van Penang naar Belawan Temate, R'dam—Java, G-12 van Port Said - Tibia (t), 6-12 van Aden naar Fahaheel Tjikampek, Batavia-Kobe, 6-12 van Batavia naar Manilla - Van 't Hoff, 7-12 van New Orleans te Kaapstad (blijft 2 dagen). Abbedijk, 7-12 van New York te Boston ver wacht Aldabi, 7-12 van Bahia naar Las Pal mes Alsorab, 6-12 van Rio Grande do Sul naar Sao Sanfrisco do Sul Andijk, 6-12 van Mobile naar New Orleans Axeldijk, Havana —R'dam, 7-12 te Antwerpen Cistula (t), Kuweit—Stanïow, 6-12 op 120 mijl zuid-zuid west van Ras Madraka Clavella (t), Abadan —Suez, passeerde 6-12 Perim Cottica, 7-12 van Demerara naar Paramaribo Edam, 7-1* van Londen te R'dam verwacht Eemdijk, 6-12 van Tampa te Boca Grande Duivendijk, Vancouver—R'dam, 10-12 (n.m.) te Antwerpen verwacht Kelbergen, 7-12 van Savona te Saffi Laagkerk, R'dam—Abadan, 7-12 te Marseille Laurenskerk, 7-12 te Khorramshar - Lombok, Java—Halifax, 6-12 440 mijl oost van Halifax Loppersum, R'dam—Spezzia, pas seerde 6-12 Kaap St. Vincent Melampus, 0-12 van Colombo naar A'dam, van Batavia Nieuw-Amsterdam, R'dam—New York, 7-12 van Havre Nijmegen, 7-12 van R'dam te Civi- tavecchia verwacht Phrontis, 5-12 van Ma kassar naar Dongala Sibajak, Batavia—Co- lombo—R'dam, 6-12 500 mijl zuidoost van Ceylon - Sumatra, 6-12 van Liverpool naar A'dam Tarakan, Java—A'dam, 6-12 60 mijl zuid van Kaap Comorin via Makalla Tero, 7-12 van Nicochea te R'dam Veendam, R' dam—New York via Bermuda, 6-12 van South ampton Willem Ruys, Batavia—R'dam, 6-12 op 720 mijl oost van Ceylon IJsel, 8-12 van A'dam te Trinidad verwacht Zuiderkruis, Batavia—R'dam, 6-12 in Rode Zee ter hoogte van Djeddah. Barendrecht, (t), 7-12 van A'dam naar Cu- ra^ao Joost van den Vondel, Gdynia—Genua, passeerde 7-12 Dungeness Woensdrecht (t), 5-12 van Cura^ao naar Engeland Papen drecht (t), 11-12 van Abadan te Le Havre en 3 3-12 te A'dam verwacht. Blommersdijk, A'dam—Beira, 7-12 te Port Sudan Lucia (t), Heysham--Coryton, pas seerde 7-12 Portland Bill Marken, 7-12 van Saffi naar Nederland. Meliskerk, R'dam— Sydney, 7-12 te Port Said Modjokerto, R' dam—Aalborg, 7-12 van Karlshamn Nestor, 7-12 te Alexandrie Sommelsdijk, 6-12 van New Orleans naar Newport News Stad Breda, Genua—Saffi, 7-12 te Gibraltar Stuy- vesant, Cristobal-A'dam, 7-12 van Barbados naar Azoren Overijsel, Bahrein—Bombay, 7- 12 te Basrah. Adinda (t), 3-12 van Pulusambu naar Sai gon Agatha (t), 4-12 van Balik Papan te Ta- rakan Antonia (t), 4-12 te Singapore Atlas, 6-12 van Poole naar Valencia Bonaire, W.-Indie—A'dam, 7-12 te Southampton Cool- haven, 3-12 van Rouaan naar Casablanca Gordias, Bremen—R'dam, 7-12 te Hamburg Hector, 6-12 van Istanbul naar Gemlik Her- silia, 5-12 van Trinidad naar Antwerpen Iris, G-12 van Tarragona naar Valencia Linge- stroom, 27-11 van Thorshaven (IJsland), be stemming onbekend Midas Cadiz, naar A' dam, passeerde 6-12 Ouessant Odysseus, 6-12 van Gibraltar naar R'dam Orpheus, Savona Livorno, 5-12 te Genua Ruys, Durban— Penang, 4-12 van Mauritius Willem Ba- rendsz, 6-12 van Kaapstad naar vangstg'ebieden Met 30 tegen 14 stemmen heeft de begrotingscommissie van de Franse Nationale Vergadering Woensdag de militaire begroting voor 1950 ten be drage van 420 milliard francs goedge keurd. De gehele begroting omvat 2300 milliard francs. Poets met Prodent 's morgens, poets met Prodent 's avonds. Parelwit wor den Uw tanden, stralend Uw glimlach. Prodent voor mooie en gezonde tanden! Uw tandarts zal het U zeggen: „alleen Prodent bevat Dispergon tegen tandsteen". Vraag daarom nooit zomaar naar „tand pasta" eis Prodent!

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3