Stad en Omgeving, 0ISCHOFF Hernieuwde kennismaking methet Helders Mannenkoor Bemanning van de„U.K.36' ontsnapte ternauwernood aan de dood In het Helderse kanaal werd een scheepje te water gelaten Notaris Engelmann mocht talloze gelukwensen in ontvangst nemen „Huisduiner Belang" bestaat op 30 Mei twintig jaar rrw M CM Nljmei,er M°orLm Botter kreeg Vrijdagmiddag mijn in zijn net Ten Noorden van Terschelling PIET SCHMIDT Fort Erfprins doet weer enkele maanden dienst De heer P. Klein bouwde een moiorjachi Receptie in Bellevue'' werd druk bezocht HCSC zegevierde met 2-1 over EVC I Basketbilcompetitie Politie had de straat afgezet Achter de wolken schijnt toch de xon Gezellige feestavond van „De Duinkanters" Klachten en tevredenheid tijdens rondvraag De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Adelborsten speelden gelijk in Amsterdam Koopl bij Verzorgd programma met geslaagde soli WGW won met 50 slecht gespeelde wedstrijd IN HET KORT Uit het zakenleven Tussen Haaks en Kuitje Texel VAN MARSDIEP TOT J MAANDAG 12 DECEMBER 1949 De bemanning van de botter „U.K. 36" is Vrijdagmiddag op het nippertje aan de dood ontsnapt. Het was ongeveer drie uur, toen de Urker visser Klaas Hakvoort en zijn knechts, K. Hakvoort (een neef van de schipper) en J Baarsem, plotseling door een hevige ontploffing werden opgeschrikt. Het bleek, dat de botter, die ten Noorden van Terschelling negentien vaam diep viste, een myn in zjjn net had gekregen. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en ook het scheepje bleef, zover men kon nagaan, bjjna voltallig in tact. Schipper Hakvoort zat op het mo ment waarop de explosie zich voor deed midden tussen andere Urker en Texelse vissers. Hij verzekerde ons in tegenstelling tot andere berichten, dat het op de plaats des onheils niet ge vaarlijk was. De vissers weten, dat er in de buurt mijnen liggen, doch daar waar zij Vrijdag voeren, hebben zij al weken lang gevist, zonder ook maar iets van mijnen te hebben bemerkt. Hakvoort vermoedt, dat een grote trawler door een mijnenveld is ge gaan, en daarvan één kabel heeft los getrokken Hij vertelde, dat aan de versleepte kabel nog meer mijnen zaten, zodat hij van geluk mocht spreken dat hij er zo goed af is gekomen. Wanneer de mijn zou zijn ontploft, terwijl de mannen 't net hadden ingehaald, dan zouden de ge volgen zeker niet te overzien zijn ge weest. De „U. K. 36" heeft vermoedelijk geen grote schade opgelopen. Het schip was tenminste niet lek, en kon op eigen kracht verder varen. Het net ging na tuurlijk verloren, en ook een belang rijk deel van de inventaris van het bootje moest het ontgelden. Zo werd bijvoorbeeld van het fornuis de zware ijzeren plaats afgerukt. Maar het erg ste was wel, dat ook het kompas werd vernield. „We voelden ons zonder kompas net als blinden", zei Hakvoort. „We hebben toen eerst de kotter „U. K. 7" maar gepraaid en die is ons voorge- stoomd naar Den Helder, waar we Vrijdagnacht om half twee aankwa men". Schipper Hakvoort was het er met ons over eens, dat hij en de zijnen door het oog van de naald waren gekropen. ClOlHterjaóóen naar maat Ruime keuze - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 - Tel 3176 „Ik begrijp nog maar niet, dat het zonder ongelukken is afgelopen. Maar ik ga daar niet meer vissen, en de Ur- kers en Texelaars die bij ons waren ook niet". Zaterdagmorgen om acht uur is de „U. K. 36" weer uit Den Helder ver trokken. EREMETAAL VOOR EEN KONIJN Op een te Wormerveer gehouden tentoonstelling van konijnen werd een hoofd-ereprijs, bestaande uit een be ker. toegekend aan de heer G. J. Zils. alhier, als inzender van de beste Lotharinger. In de loop van de vorige week is de eerste afdeling Territoriale Luchtdoel- artillerie van Alkmaar naar Den Hel der verhuisd. Vrijdag kwamen de laat ste auto's en soldaten op Fort Erfprins aan. In het totaal zijn ongeveer tweehon derd en vijftig soldaten naar Den Hel- dei gekomen, waar zij verwachten goe de vrienden te worden met de burgerij Zij brachten drie batterijen 4 centime ter (4 TX..) en een batterij 2 centime ter (2 T.L.) geschut mee. De afdeling beeft de beschikking over vijf en tach tig auto's. De soldaten zijn verplaatst, omdat de oarakken waarin zij in Alkmaar waren geiegerd, werden afgekeurd voor de winter De mannen van de LuA olijven waarschijnlijk tot Februari/Maart van het volgende jaar. want dan hebben ii) bun diensttijd er op zitten, en dan zal Fifprins vermoedelijk weer leeg komen Majoor Van der Broek is afdelings- ommandant. en als kazerne-comman dant fungeert kapitein W. Boegheim Ce soldaten vinden het wel leuk in Den e'd«r «li* v-rteld. maar. „het Is hier verschrikkelijk koud". Het Fort ligt naar hun zin te ver van de stad af Verder voelen zij zich in Nieuwediep uitstekend thuis. De heer P. Klein, die tot voor kort in de Van der Duin van Maasdam straat woonde, heeft bewezen, dat er veel te bereiken is wanneer men, na een tegenslag, niet bij de pakken gaat neerzitten. Het vorige jaar leende hij zijn prachtige zelf-gebouwde plezierjacht uit, om het voor goed te verlie zen. De mensen, die met het bootje op het IJ voeren, hadden de benzine tank te vol gegooid, met het gevolg, dat het jacht in brand geraakte. Het liep tamelijk goed af, hoewel de inzittenden met brandwonden in het zieken huis moesten worden opgenomen. We zeiden het al, de heer Klein gaf de moed niet op. Boot kapotf Wel, dan maken we een nieuwe! Zaterdagmor gen was hij zover gereed gekomen, dat het motorjacht te water kon worden gelaten. in de jachthaven gedaan. Daar wordt het scheepje ook verder afgewerkt zodat de beer Klein, wanneer bet weei wat beter is geworden, zijn vrije da gen in een nieuw motorjacht in het water rond 'Nieuwediep kan door brengen. En dan geloven wij wel, dat de heer en mevrouw Klein, die tijdelijk in Am sterdam wonen, hun wilskracht vol doende zien beloond. Trouwens, er is nog een reden waarom wij dat denken We hoorden namelijk, dat een kennis van deze familie van plan is eveneens zelf een jacht te gaan maken. Wy wen sen ook hem veel succes toe. De heer A. M. Engelmann, die gistermiddag ter gelegerd van zjj dertigjarig Jubileum als notaris in „Bellevue" recipleer la» niet over belangstelling te Magen gehad. Van vier uur tot o het een drukte van belang, en mochten de heer en mevrouw g haast verscholen tussen talloze bloemstukken, vele welgemeen e e in ontvangst nemen. W'U zijn er van overtuigd, dat de notaris de? K licht zal vergeten. De notarissen J. W. de Wijn en H. Cranenburgh waren, na het personeel, rte eersten die hun jubilerende collega kwamen gelukwensen. Zij dedeD ïat namens de ring Alkmaar van de Broe derschap van Notarissen. Namens de Nutsspaarbank en het bestuur van de Ambachtsschool werd de heer Engel mann gehuldigd door de heer J. N. E. Teune. Onder de aanwezigen merkten we in de loop van de middag onder an dere op de heer en mevrouw Ritmees ter, de directeur van de Rijkswerf, de beer S. G. Barendregt, en deputaties van de R.K. Spaarbank „St. Antonius van Padua", de Commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs, de WV. het Weeshuis, de Dierenbescher ming en O. en O. Verder gaven tal van vooraanstaande personen uit de Helderse zakenwereld van hun belang stelling blijk. Na afloop van deze geslaagde receptie werden de Jubilerende notaris en zijn gelukkige vrouw op de foto gezet Er werd ook een portret gemaakt, waarop HCSC ontving Zaterdagmiddag haar aloude tegenstandster EVC. Deze moei lijke wedstrijd werd met 2—1 door onze stadgenoten gewonnen. HCSC ging onmiddellijk in de aanval. Ei werd goed over de vleugels gespeeld en er was voortdurend gevaar vóór het doel van de gasten Hasselbach toonde zich een zeer beweeglijk rechts buiten. Een hard schot van hem kwam tegen de buitenkant van de paai te recht. We noteerden trouwens nog en kele schoten, die een beter lot hadden verdiend. Bij een aanval van EVC speelde Bais slecht op zijn doelman terug en ont stond een gevaarlijk moment Einde lijk kon .iendriks redding brengen. HCSC trok opnieuw ten aanval. Eer goede pass werd door R. Ruiten op gevangen en met een prachtig schoi gaf hij HCSC de leiding (1—0). De Edammers waren niet ontmoedigd en begonnen zich los te werken. Hun linksbuiten wist de partijen op gelijke voet te brengen (1—1). In de tweede helft werd er had ge streden. HCSC beging de fout het spel te kort te houden. De aanvallen var de gasten waren niet van gevaar ont bloot, doch de achterhoede van de thuisclub kon onheil voorkomen. Veer was goed op dreef. Hij zette voortdu rend de voorhoede aan het werk Na een half uur spelen hielp Ruiten zijn club opnieuw aan de voorsprong (2— 1). Toen scheidsrechter Boekei het ein de aankondigde, had HCSC een kleine maar verdiende overwinning behaald. Voor de Helderse basketbalcompe titie werden Vrijdagavond de volgen de wedstrijden gespeeld: HAV—Open bare Werken 20-3. Off. KIM—Hermet 37—5: Helder—Adelborsten 2 16- 17 Dat een wedstrijd nooit is beslist v' ordat de scheidsrechter het eina< tuit, is weei eens duidelijk geoleker bij de ontmoeting tussen Heidei er Adelborsten 2 Binren weinige minu ten werd een flinke achterstand inge lopen Een gelijk spei konden de bas ketbaliende voetballers er echter niet meer uithalen. De Off KIM gingen op de ingesla gen weg voort. Hermes werd er he' slachtoffer van Hermes zowel als de ploeg van Openbure Werken speelt nog veel te on De-heerst Bet wedstrijdprogramma voor Vrij dag 16 December luidt: afdeling B 19 uur GSS—Zeemacht 2: afdeling A. 20 Uil' Hermes- Openbare Werken; af deling B. 21 uur WSV—FAC. Dilmaat karnen vrijwel gelijkwaardige ploeger tn het veld zodat spannende wedstrii der mogen wrtrden tegemoet g°zien Voor de volleybalcompetitie worden Op Donderdag 15 l>erember g speen •td C. 19 uur Pro Patria 2—HKV I «fd A. 10 45 uur WSV 1—Mulo 2: afd B 20 30 uur Openbare Werken 2- HAV 1; afd. C, 21.15 uur Hermes- WSV 2. De heer Klein begon in Juli in een pakhuis van de heer Schnellenberg aan de Spoorgracht met het stellen van de spanten. Sedert die dag ge bruikte hij elk uurtje van zijn vrije tijd om verder te werken. Zijn vrouw was hem daarbij steeds behulpzaam. Het is een mooi jacht gewoiden. Het is negen en een halve meter lang, ruim twee en een nalve meter breeo en geheel van mahoniehout vervaar digd. Vóór is het twee meter veertig hoog; het heeft een slaapruimte vooi zes personen en herbergt achter een salon en een keuken. Veertig p.k Iedere avond en elke Zaterdagmid dag waren de heer en mevrouw Klein in het pakhuis aan de arbeid. De heer Klein is timmerman, dat weten wij, doch dat neemt niet weg, dat hij een keurige prestatie leverde. Het maken van een boot is immers lang geen klei nigheidje! Alleen het materiaal waar aan nu eenmaal niets te timmeren is. zoals de motor, moest worden geleverd En daarvoor zorgde garage Schneilen berg. De voortstuwing geschiedt door een veertig p.k. Fordmotor. Zaterdagmorgen om ongeveer negen uur is men begonnen 't jacht uit zijn box los te maken. Over losse houten rol len werd het naar het water gezeuld, waarin het om goed kwart over tier netjes terecht kwam. Het spreekt van zelf, dat de zeven mannen die aaD dit karweitje hebben meegeholpen, voor zichtig aan deden. Toen het gevaarte eenmaal uit het pakhuis was, moest de politie er aan te pas komen om de straat af te zetten. Er waren heel wal belangstellenden, die met bewonderen de blikken het motorjacht op zijn weg naar het Helders kanaal volgden. Afwerking De boot is nog niet helemaal gereed want het pakhuis was te laag om met een de stuurhut te bouwen. Dat wordt Op Woensdag 14 December organi seert de buurtvereniging L.O.K/S.M voor haar leden in Casino een feest cvond. De toneelvereniging „De Ooie vaar" zal voor deze gelegenheid op v-.eren „Achter de wolken schijnt toch de zon", een spel in drie bedrijven van Kees Speringh en R. Veenstra De muziek wordt verzorgd door The Musical Ramblers" onder leiding van J. Kwak. De wandelsportvereniging „De Duin kanters" hield Zaterdag in Casino haar laarlijkse feestavond. De voorzitter memoreerde, dat de avond gedeelte- ijk in het teken van de Niwin stond daar het toneelstuk door de jury zou worden beoordeeld. De spreker heette in het bijzonder de ere-Ieden en de afgevaardigden van zusterverenigingen hartelijk welkom. De afdeling dames-toneel van de Bond van Militaire Oorlogsslachtof fers voerde met veel succes het blij spel „Mina Lina" op. Wij schreven hierover reeds eerder, zodat wij kun nen volstaan met te zeggen, dat men heeft genoten van het vlotte spel Hierna was men in de goede stemming "oor het bal. dat onder leiding stond van Jaap Kwak. De collecte, die voor de Niwin werd gehouden, bracht f 10.58 op. De vereniging „Huisduiner Belang" kwam dezer dagen in „Dennenheuvel" in jaarvergadering bijeen. Op de agenda stonden enkele belangrijke punten, waarvan vooral de bespreking over de viering van het twintigjarig bestaan van de vereniging op 30 Mei 1950 de belangstelling had. Er kwamen dien aangaande betrekkelijk weinig voorstellen uit de vergadering, zodat werd besloten het bestuur de vrije hand te laten, om zodoende later gevorderde plannen te kunnen bespreken. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden onder ap plaus onveranderd goedgekeurd. Het batig saldo bedroeg ongeveer 250, waarmee men ongetwijfeld tevreden mag zijn. De heer J. Boon, die de functie van secretaris bekleedde, werd herkozen. De heer J. Manni werd tot nieuw bestuurslid gekozen. Het bestuur bestaat dus nu uit de heren A Tesse- laar, P. Bruin, J. Manni, J. Boon en Wijnia. De functies zullen onderling worden verdeeld. De penningmeester, de heer London, die waarschijnlijk bin nenkort naar Den Helder verhuist en niet herkiesbaar was, werd dank ge zegd voor het vele werk dat hij in het belang van de vereniging had verricht. Het bestuursvoorstel, om op de dag van het twintigjarig bestaan de oprichters van „Huisduiner Belang" tot ere-leden te benoemen, werd met algemene stem men aanvaard. Deze eer zal te beurt vallen aan de heren Boot, Kreuger, De Jong, Griek en Sleper. De heren Kreu ger,. De Jong en G'iek zijn nog lid. doch van de anderen is niet met zeker heid bekend waar zij wonen, en of zü nog wel in leven zijn. Tijdens de rondvraag werd weer steen en been geklaagd over de slechte riolering, de bestrating en het hekwerk in Huisduinen. Gedurende anderhalf uur werd over deze punten en over de 41. Pim. Pam en Pom zijn nu toch wel erg geschrokken De rammelende ■onservenblikjes tonen aan. dat er iemand in de buurt moet zijn. maar... ze zien geen sterveling! Voorzichtig gluren ze onder de schone lakens door Niemand (e zien! ..Begrijp jij er iets van?" vraagt Pam „Nee. maar we zul- ien op onderzoek uit moeten", antwoordt Pim. „Als het de korporaal niet is, dan moet er toch Iemand anders zijn, die ons stoort. Zo kunnen we nooit rustig slapen!" Pim heeft gelijk en zo sluiper de drie hondjes even later voorzichtig ever het terrein voort Ze kunnen nog steeds niets ontdekken Werkelijk niet? Ja toch! Wat beweegt daar? Vol ont zetting staren de drie broertjes naar één van hun schone witte lakens, dal langzaam over de grond voortschuift vuilnis-ophaaldienst gesproken. Men had met genoegen geconstateerd dat op de Tuintjesweg en op de Duinweg wel verbetering is waar te nemen. Op som mige plaatsen is men namelijk bezig hekken en afrasteringen te vernieuwen. Hierna werd deze zeer geanimeerde /ergadering gesloten. .de jubilaris. de heer en mevrouw Engelmann met het personeel staan. Voordat de receptie begon, kreeg de notaris van zijn personeel enkele fraaie geschenken. De oudste klerk, de heer D. Pot, riep de belangrijkste gebeurte nissen van de afgelopen dertig jaren in de herinnering, waarna hij de jubila lis nament het personeel een prachtige bureaulamp overhandigde. Mevrouw Engelmann werd in de hulde betrok ken en ontving een fraaie fruitmand De heer Engelmann werd voorts een felici totie-register aangeboden dat was ver lucht met grappige tekeningen. In zijn dankwoord legde de geziene notaris er de klemtoon op. dat hij het woord „personeel" eigenlek niet juist vond. en het liever zag vervangen 4oor bet woord „medewerkers" Hij sprak ne wens uit nog lang var, de goede sa menwerking te mogen genieten. Wij menen te weten, dat de heer Engel mann daarop zeker kan rekenen. Het eerste elftal van de hockeyende Aoelborsten heeft gisteren in Amster dam tegen Ijsvogels I gelijk gespeeld Het was geen erg fraaie wedstrijd, hetgeen zijn oorzaak vond in het moeilijk te bespelen veld. Met de rust was de stand 1-0 voor de Amsterdammers In de tweede helft werd deze opgevoerd tot 2-0. De Adel- oorsten wisten echter vrij spoedig ge lijk te maken. Bij deze stand moest een speler van Adelborsten wegens een blesure de strijd staken. De gast heien besloten daarop ook met tien nan te spelen. Een zeer sportieve geste, die door de Adelborsten zeer cp prijs werd gesteld. Ijsvogels wist nog eenmaal de leiding te nemen, waarna de Adelborsten tegen het ein de eveneens hun derde doelpunt kon den maken (3-3). De Adelborsten be zetten nu op de ranglijst van de pro motieklasse afdeling C, de derde plaats. Adelborsten 2 behaalde in Bever wijk een 3-0 zege op DEM 3. Alle uit en thuiswedstrijden van de Helderse hockeyclub „Hermes" werden afge last. herenhandschoenen Glacé gevoerd18.7515.75 Het Helders Mannenkoor heeft Zaterdagavond in de Nieuwe Kerk weer eens bewezen, dat het tot bijzondere prestaties in staat is. De meeste aanwezigen heb ben de kennismaking met het koor hernieuwd en daarvan ongetwijfeld geen spijt gehad. De keuze van de nummers en de medewerking van mevrouw Map Strookman-De Graaf (alt) en de heer David Hollestelle (bariton) hebben er toe bijgedragen, dat het gehele programma wel zeer in de smaak is gevallen. Men zou ons op een ernstige fout kunnen wijzen, wanneer wij in deze aanhef niet spraken over de wijze van dirigeren van de heer Henk Arisz. Zonder schroom durven wij het succes voor een groot deel aan zijn leiding toe te schrijven. goede eind had toen hij zei, dat men by het beluisteren van de verschillende liederen veelal te vaak alleen het ..uiterlijk" kon beoordelen. Wy m nen te weten dat de aanwezigen het zeer op prijs stelden, dat hij in het kort de inhoud van het stuk vertelde Hierna was het voor hen die wat minder goed in de muziek thuis zyn geen moeilijke taak de rust, het leed. de vlucht en het sterven uit het Ued te „vatten" Het zou aanbeveling verdienen hierover wanneer mogelijk, in het vervolg iets in het programma te vermeiden. De beide eerste nummers van het programma, „Liebe" en „Die Nacht" van Schubert konden ons er nog niet van overtuigen, dat bet koor hier zijn hoogtepunt had bereikt. Misschien was dat te wijten aan bet Helders kwartier tje en de koude -n de kerk. Het „Grab gesang" van Flemming konden wij daarna op de juiste waarde schatten, waardoor wij ontegenzeglijk wat .koud" stonden tegenover het optreden van de soliste, mevrouw Strookman De Graaf. Het „O, Jubel mijn hart" van Kor Kuiler vormde een waardig slot van haar eerste optreden, waarmede zij de liederen van Catharine van Rent es bijna deed vergeten. De soliste heeft een warme stem, die eerst goed tot zijn recht kwam in twee werkjes van Schubert. „An die Musik" en „Dv L'n- denbaum". Fremdenlegionar David Hollestelle was voor ons een oude bekende en ook zijn aria uit „Der Messias" van HSndei ligt ons nog fris in het geheugen Dit vonden wi trou wens het best gekozen nummer van zijn optreden. Deze aria aoet zijn stem geluid tot zijn volle recht komen, in egenstelling bijvoorbeeld tot „Les Ber- ceaux", waarmee hij begon. Dc kwaliteiten van het koor hebben wy het meest bewonderd in het prach tige lied „Der Fremdenlegionar". Wij geloven, dat de hear Ariai het bij het Vlekkeloos Wij willen besluiten met op te mer ken, dat vrijwel alle liederen vlekke loos ten gehore werden gebracht. Slechts nu en dan constateerden wn een te vroeg beginnen. Dit had echter geen invloed op het uitstekend ver zorgde programma. Is het een wonder, dat de soliste en die mevrouw Strookman-De Graaf en héid aearnHrilleS,telle t0t 'ederS tevreden "n de vleu*pl begeleidde, na af nemenT*" ontv™^ mochten hadden h l' e" !°k David Hollestelle hadden het verdiend. Het spijt on« deHnT d8l f6" de kerk 3» waar dering met ten volle kan uiten Daar hii - m°8eUik is zuUen wij ons er bij moeten neerleggen. WIJ hebben van WGW In lange tijd niet zo'n slechte wedstrijd gezien, als die van Zondag tegen Con Zelo. Er werd over het algemeen nonchalant gespeeld, waardoor de achterhoede van de gasten dikwijls de gelegenheid kreeg om in te grijpen. De goede aan vallen leverden evenzovele doelprm. ten op. Vooral de achterhoede van de gastheren bracht er weinig van terecht Alleen Bouma was behoorlijk op dreef. In de middenlinie hebben we Laferre het meest bewonderd De voor hoede wisselde goede met slechte mo menten af, en was er als deel van de ploeg nog het beste In. Het elftal van Con Zelo maakte, uit gezonderd de linksbuiten, een zw. kkt indruk. Tegen de verdediging van WGW zoals die gistermiddag was, had men zeker enige doelpunten moeten maken. Doch zelfs voor een leeg doel schoten de voorwaartsen van Con Zelo naast. Nadat Ramler een goede kans had gemist, deed Van Amersfoort het be ter. Van grote afstand loste hij een hard schot, dat vla de keeper in het doel belandde (1—0). Uit een voorzet van Ramler kon Van Weea de stand op 2—0 brengen Een aanval van Con Zelo werd met grote moeite tot cor ner verwerkt. Kort voor de rust begon Ramler een ren langs het lijntje. Hij gaf de bal daarna keurig voor, en stel de Winkel in staat te scoren (3—0), Con Zelo kreeg nog een prachtige kans, toen P. Hendriks de bal verkeerd op zijn schoen kreeg. Bouma liep wel uit doch hij kon het leder niet bemach tigen. De rechtsbuiten van Con Zelo schoot echter naast In de tweede helft zette Schilder al spoedig Van Wees weer aan het werk. Deze omspeelde netjes de keeper, en voor de vierde maal verdween de bal in de touwen (40). Schilder passeer de even later de gehele achterhoede van de gasten en de stand was 5—0. Het laatste halve uur van de wedstrijd was het aankijken niet waard. Er ont stonden enkele gevaarlijke situaties voor het doel van WGW, doch de voor hoede van Con Zelo slaagde er niet in te doelpunten. Onze stadgenote mej. S. Reitsma is benoemd tot lerares aan de land- bouwhuishoudschool te Drachten. De heer H A. Schelvis, leerling van de Zeevaartschool in Den Helder, slaagde in Den Haag voor het examen derde stuurman grote handelsvaart. In het Handelsregister werd als nieuwe handelszaak ingeschreven: H. M. Slijkerman, Singel 90, Herenmaat- kleermakers-bedrijf. Gewijzigd werden de volgende in schrijvingen: Galvano Technisch be drijf Van Dijk. Jan in 't Veltstraat 55. Uitgetreden eigenaar: A. P van Dijk. Nieuwe eigenaar: O. Blansjaar onder ds r aam Galvanotechnisch bedrijf Blans jaar v./h. Van Dyk. Navy bar, Den Helder, Keizerstraat 46, cafébedrijf. Uitgetreden eigenaar: C. Pronk. Nieuwe eigenaar: F. J. H. Smits onder de naam Brouwers Wa pen. Het is morgen hoog water om 13 uur, en laag water om 7 en 18.50 uur. PERSONALIA De heer S. J. de Waal, in dienst by „De Eendracht", is geslaagd voor het chauffeursexamen, diploma B 1949. De politie te Schagen heeft twee Amsterdammers gearresteerd wegens het verkopen van nylonkousen. Het bleek een goede vangst, want het wa ren twee „zware" jongens. *By aankomst in Alkmaar werd in een uit Oudkarspel komende autobus da 7ü-jarige heer v. d. W. uit Koedijk t'ood aangetroffen als gevolg van een hart verlamming. De gemeenteraad van Sijbekarspd voteerde een crediet van 1 4200.— voor de bouw van vier wachtlokaaltjes hij de autobushalten en trok f 2950- uit voor de aanschaffing van een nietiV "urwerk in de torsn van Bennlngbroek. De Raad van Enkhuizen heeft twee uur gediscussieerd over het voorstel tol aankoop van het pana Westerstraat 230, teneinde dit tot ambtswoning van de burgemeester te bestemmen. Ten" -lotte trokken B en W hun voorstel in- Het pand was in 1938 door de vorige burgemeester voor f 5500 - gekocht en werd thans voor f 22.500 te koop aan geboden. Het voormalige tramstation te Pur* mei end zal plaats maken voor 'n n>etiW auti busstation van de Naco. zijnde het vrootste van Nederland. De afdeling van de L.T B heeft het gemeentebe stuur van Purmerend verzochet veemarkt te willen voorzien van ee° 'uisprekers-installatie. Bij de lossing van het Finse sJ' Kiusta" brak onder de 40 Zaandamse havenarbeiders een ongeorganiseerde staking uit Men verlangde een lo°n* -oeslag van 3 een' per uur wegen» r®* genverle1 D B en W van Zaandam «J* ot overeenstemming gekomen ove' verdeling der portefeuilles Wethoud 'lille behoudt tot einde 1950 de po"*! feuille voor de huisvesting. O OP Dec begint in de Zaanstreek 'o opP®* dienst te werken Tien Zaandamse »tu' denten fungeren als baby-sitter.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2