rr Assaut tevens uiting van jegens ingezetenen van dankbaarheid Den Helder ESIU-stoffen Spo0"*" rrrrrrx 7 aI nieuwe Ambachtsschool in het voorjaar van 1952 gereed zijn? Meisje voor dag en nacht Helderse V.V.V. wil te Alkmaar in 1950 goed voor de dag komen Adelborsten vieren feest Feeëntrein arriveert morgenmiddag vier uur HEDEN COUPONS Is nylon een kunstvezel? Overste Velderman vertrekt naar Den Haag Tussen Haaks en Kuitje Meervoudige Kamer Werken voor de Genie Jan van Dok jubileert Zaterdag Zij kregen het diploma Ledenvergadering N.V.V. r-e en Verbeterde Spoorwegverbinding mogelijk Jaarvergadering in „Bellevue" VAN MANSDIEP TOT IJ Koopf bij De nieuwe avonturen van PimPam en Pom Besommingen l|muiden DONDERDAG 15 DECEMBER 1949 JN DECEMBER 1946 organiseerde het Korps Adelborsten het eerste na-ooriogse Assaut, waar mede een schone traditie in ere werd hersteld. Het jaar daarop volgde het tweede Assaut, waarvan wfl ons nog levendig de buitengewoon pret tige sfeer herinneren. De aanwezige burgers konden zlcb verheugen over de uiterst correcte wijze, waarop de jonkers zich als gastheren gedroegen. Onge twijfeld werd op het Assaut 1947, overeenkomstig de woorden van de toenmalige president van de Senaat, sergeant-adelborst W. Gonggrijp, de band tussen het Korps en de burgerij van Den Helder verstevigd. Verleden jaar kon het Assaut niet worden gehouden, in verband met de restauratie van het Koninklijk Insti tuut, maar thans hebben de Adelborsten een prachtige zaal ter beschikking. Be grijpelijkerwijs stellen zij zich veel voor van het Assant 1949, waarop meer dan duizend feestgangers worden verwacht. Aankomst „Feeëntrein" De trein, waarmede de „feeën" naar Den Helder komen, zal morgenmiddag om 13.57 uur binnenlopen. Zij hebben daarna nog ruimschoots gelegenheid om met hun gastvrouwen en -heren kennis te maken, want het Assaut wordt morgenavond door de president van de Senaat, jonker A. F. de Bruine om acht uur geopend. Het programma, dat daarna wordt afgewerkt, vermeldt de gebruikelijke demonstraties, een „Assaut-operette", een muziekvoor- dracht en enkele andere onderdelen Aan de voorbereiding van het geheel hebljerl de Adelborsten vele weken lang de grootste zorg besteed. Niet in het minst aan de aankleding van het „Zaaltje" en alle ruimten van het In stituut, die voor het Assaut zijn ge charterd. Jonkerdom Onder dt titel „Jonkerdom" wordt In de Assaut-krant 1949 iets verteld over de bedoeling van dit jaarlijks terugkerend festijn. Men wil iets uit dragen van de sfeer, die op het oude trouwe „Gesticht" (zoals de Jonkers het Instituut vertrouwelijk noemen) heerst. Wij zullen uit dit artikel en kele alinea's overnemen: „Meer en meer zal men moeten be seffen, dat wjj, alhoewel een kleine maatschappij vormend in die grote, die Nederland heet, een belangrijke bij drage leveren tot het welzijn van ons Vaderland Het Assaut vormt één van de hoog tepunten van 't jaar. Maanden van te voren al worden de hoofden bijeen ge stoken en wordt de organisatie van dit festijn in alle finesses geregeld. Allen popelen om het hunnen gasten zo aan genaam mogelijk te maken en als dan de spanning ten top gestegen is, is daar de dag. De dag waarop honderden „feeën" Nieuwediep binnenstromen Hun eerste schreden, aan de zijde van hun „jonker", zullen ongetwijfeld ge richt zijn naar het „onderdak-adres", en hoewel het misschien buiten het kader van dit stuk valt, is deze gele genheid toch te mooi om niet te wij zen op de gulle gastvrijheid waarmode, ieder jaar weer, de burgers van Den Helder de invitées van de Adelborsten ontvangen. Zonder hen was dit festijn ten ondergang gedoemd. Heel de bur gerij van Nieuwediep leeft mee, ook zij zijn zich bewust van de onschatbare waarde, die deze luttele dagen verte genwoordigen. de verhouding van Adelborst en Marine enerzijds, burgerij en Nederland anderzijds". Met genoegen hebben wij deze zin sleden geciteerd, omdat ook wij van mening zijn dat geen gelegenheid on benut mag worden gelaten om in de ogen van het Nederlandse volk de Ko ninklijke Marine te maken tot een le vend onderdeel dat bestaat door en voor halve prijs Fabriekscoupons in Japon- en Mantelstoffen v.a. f 0.45. 103 De eerste zaak die de Economische Politierechter in Alkmaar, mr. Peere boom, gisteren te behandelen kreeg, kenmerkte zich door een interessant pleidooi dat de verdediger van ver dachte B. M. N. uit Den Helder, mr Knuwer, hield. N. was ten laste gelegd dat hij van een zekere T. achtendertig paar nylonkousen had gekocht en deze in zijn manufacturenwinkel weer had verkocht. Dat deze kousen van diefstal afkomstig waren wist N niet, doch dai was van weinig invloed op het von nis. De Officier, mr. dr. J. M. Vellinga. vond het een ernstige misstap van ver dachte. dat deze zich bij de aankoop van zijn waren niet uitsluitend tot de erkende groothandelaren had gewend M de uit preventief oogpunt eiste mr Vellinga 200, subs. 30 dagen. De verdediger, mr Knuwer, vroeg zicht af of nylons textielproducten zijn in de zin van de Beschikking 1944. Hij meende deze vraag ontkennend te moe ten beantwoorden. Volgens mr. Knu wer kan men de nylonvezel niet rang schikken onder de opsomming die in artikel één van de beschikking wordt gegeven. Spreker meende dat nylon geen kunstmatige vezel Is en daar de textielbeschikking 1944 niet rept over synthetisch bereide vezels, was spre ker van mening, dat hier vrijspraak moest volgen. Mr. Peereboom was van mening dat nylon wel een kunstmatige vezel is Als verdediger een andere mening was toegedaan, had hij een getuige-des- kundige moeten meebr ngen. Mr. Pee reboom veroordeelde N. tot 150, subs 80 dagen. Ook Catharina J. M. uit Den Hel der had zich schuldig gemaakt aan on geoorloofde handel in nylonkousen Tegen haar eiste mr. Vellinga 50 subs 15 dagen. De uitspraak was 30 subs. 10 dagen. voor de gehele natie. Gelukkig leeft het Nederlandse volk méér dan vóór de oorlog met zijn Marine mede. Deze goede verstandhouding moet gehand haafd blijven, en zo mogelijk nog wor den verbeterd. Naar wij hopen kan ook het Assaut 1949 hiertoe iets bijdragen. Zonder iets ten nadele te willen zeg gen van de andere genodigden, mogen wij wel verklaren dat de .feeën" met de grootste belangstelling worden ver beid. Zij immers zullen het feest, zoals ook in het programmaboekje te lezen staat, dcor hun aanwezigheid, maken tot een hoogtepunt in het Adrlborsten- •rven. Laten wij hopen, dat de dames zich zullen amuseren in de feestelijke omgeving, die nog veertig kilometer boven „het Noordelijkste beschavings centrum, Alkmaar" is gelegen! De kapitein-luitenant ter zee B. J Velderman. die van 1 April 1948 tot het begin van deze maand de functie van Chef-staf rm het Commandement der Marine te Willemsoord bekleedde is met ingang van 27 December be noemd tot commandant van de Ma- rirekarzerne te 's-Gravenhage. Chef staf van de Commandant Zeemacht Nederland te Willemsoord is thans de kapitein-luitenant ter zee S. den Boeft Gistermorgen liep de „Helena" de haven binnen. Het scheepje komt van Lenden en is inmiddels naar Wierin- gen vertrokken. Het motorschip .Santa Luca" deed Nieuwediep crok even aan Het is van Hamburg op weg naar Rotter dam. Op de ree is komen bijleggen het motorschip „Memeiland", geladen met hout. Het scheepje komt uit Korka i Finland) en is bestemd voor Antwer pen. Het is morgen hoog water om 3.35 en 16.35 uur en laag water om 10.15 en 22.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 6.4 graden Cel sius. Zes maanden gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie, mr. A. W. Hol steyn, voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, tegen de vier en twintig jari ge Johannes J. uit Anna Paulowna, we gens het ontv-eemden van een porte monnaie met inhoud, ten huize van de Groot, landbouwer te Anna Paulowna. De heer Groot, die met zijn echtge note de 30ste October op reis ging, kwam bij zijn terugkeer tot de ontdek king, dat zijn woning door onbekenden was bezocht, daar verschillende deuren open stonden en diverse kasten en laadjes zich in wanordelijke toestand bevonden. De verdenking was op J. gevallen omdat hij een halve stuiver in zijn portemonnaie had dat precies de dezelfde kentekenen had als het geld stukje dat o.m. in de portemonnaie van benadeelde aanwezig was. Verdachte ontkende pertinent de Inbraak te heb ben gepleegd. In zijn requisitoir zei mr. Holsteyn, dat hij het t-n laste gelegde bewezen achtte. Verdachte is ai meerdere malen met de politie in aanraking geweest, zodat aan zijn verklaringen niet te veel waarde gehecht kon worden. De her komst van de vier-en twintig gulden kon hij niet verklaren en het tijdstip waarop de diefstal zou zijn gepleegd, had J. met „bekende" onbekende meis jes staan praten. De verdediger, mr. A. V. M. Lees berg, verklaarde, dat verdachte zeer ongelukkig had geleefd. Hij was zeer jong getrouwd, is inmiddels weer ge scheiden, en is zelfs in Roosendaal ge weest, met de bedoeling vandaar via Belgie naar Frankrijk te gaan. teneinde zich bij het Vreemdelingen Legioen te melden. De verdediger besloot zijn plei dooi met de vraag een psychiatrisch onderzoek te doen instellen naar ver- dachtes geestesvermogen. Mr. P A C Bondam, die als raads man van verdachte optrad, voerde aan. dat door de politie geen vingerafdruk ken waren gevonden en dat het onder zoek met de politiehond geen resultaat had opgeleverd. Mr. Bondam vroeg in de eerste plaats vrijspraak en subsi diair een voorwaardelijke straf voor zijn cliënt. Onderweg naar Vreemdelingen- Legioen. Hierna volgde de behandeling van de zaak tegen Hendrikus George S. te Schagen, die, nadat hij een rijwiel had gehuurd, dit bij een ijsventer had be leend voor de som van twintig gulden Verdachte was al met de Kinderrechter en met de Politierechter in aanraking geweest en volgens de Officier was er weinig met hem te beginnen. Een ver klaring van verdachtes ouders bracht aan het licht, dat zij zeer veel verdriet van hem hadden gehad en dat zij een psychiatrisch onderzoek nu gewenst achtten De eis d.e mr. Holsteyn stelde, was een jaar en zes maanden gevange nisstraf. Op het Geniebureau te Haarlem wer den de werkzaamheden, omschreven in een viertal bestekken, openbaar aanbe steed. Voor bestek nr. 637/1947 (het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen i Den Helder) schreven zes tien aannemers in, voor sommen va riërende van 74.380 (Fa. van der Plas, Den Helder) tot 60.650 (Fa. Tromp, Lyceumstraat. Alkmaar). Voor het bestek nr. 649/1949 (het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken te Den Oever) schreven ze ven aannemers in, voor sommen va riërende van 12.970 (Fa. van der Wouw, Den Helder) tot 7820 (Fa. D. Bakker. Den Oever). Voor het bestek 62 1950 (het één-jarig onderhoud van militaire gebouwen etc. te Den Hel der) schreven vijftien aannemers in, voor sommen variërende van 55.380 (Fa. Van der Plas, Den Helder) tot 43.650 (Fa. C. Th. Kwak en Zn., Den Helder). Voor het bestek 73/1950 (het éénjarig onderhoud van militaire ge bouwen etc. te Den Oever) tenslotte schreven weer zeven aannemers in. voor sommen variërende van 20.900 (Fa. Draaisma te Piaam) tot 11.500 (Fa. J. H. Keijzer, Den Helder). De gunning is nog aangehouden. Het zal reeds in ruime kring be kend zijn, dat Jan van Dok Zaterdag jubileert. Hij zal dan veertig jaar be stuurslid zijn van de reddersvereniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering", waarvan Je laatste kwart eeuw voor zitter. De avond, waarop dit jubileum zal worden gevierd, belooft weer een ouderwets MVZ-festijn te worden. De toneelgroep van „Elgawa", de perso neelsvereniging der Water- en Licht- bedrijven, zal een opvoering geven van een toneelstuk, dat wel uitermate in het kader van de avond past, omdat het betrekking heeft op schepen in nood met stormweer. De oude redders kun nen zich dan de dagen van weleer nog eens voor de geest halen. Het bestuur is nog meer van plan, maar dat moet een verrassing blijven. Wie een toe gangskaart heeft, late deze niet onge bruikt! De volgende leerlingen van de R.K. Meisjesschool (hoofd mej. C. A. Lee- wens) aan de Javastraat, slaagden voor het lingerie-diploma A en B: Gr. Beukers, C. van der Knaap, J. Kok, Fr. Knüwer, M. Lagerveld, T. Lemmers, B. Mulder, T. Mulder, E Neidhöfer, A. Mul, R. West^r, A. de Wit en T. de Wit. Niemand behoefde te worden afgewezen. Marinierskapel maakt mars door de stad De Marinierskapel der Konink lijke Marine, die onder de be kwame leiding van de kapitein der mariniers G. J. Nieuwland het Assaut muzikaal zal opluis teren. zal Zaterdagmorgen om tien uur een mars maken door de stad. Achter de kapel zal het voltallige Korps Adelborsten mar cheren. De route is als volgt: Buitenhaven, Hoofdgracht, West straat, Spoorstraat, Koningstraat Kerkgracht, Singel, Soemba- straat, Javastraat, Boerhaave- straat, Sluisdijkstraat, Keizer straat, Spoorstraat, Weststraat, Hoofdgracht, Buitenhaven. Voor de leden van het NW, met hun vrouwen en verloofden, organiseert de Helderse Bestuurdersbond morgen gewone tweeklassige ^a^tsoruier; wijs door 400 maximaal 480) leerlm gen kan worden gevolgd. Het zoge naamde „voorb eidende" leerjaar, waarover de deskundigen nog druk aan het studeren zija.kanworden&e- volgd door 240 (maximaal 280) leer lingen. Het project van de school, waarvoor het architectenbureau J A. Peters en (Vrijdag) avond een buitengewone ver- jj g Roelofs de tekeningen vervaar- gadering in „Musis Sacrum". De heer P. M. van Noorden zal spreken over het onderwerp „Hoe staan wij er thans in Nederland voor?" In de algemene le in Mn meer dan normale belangste.iu,, Den Helder en Oms r bMtuurswege medegedeeld, dat Af nieuwe pernu. mocht verheugen, we 1952 gereed kan zijn, mits alles naar werd medegedeeld) opgevoerd kunnen worden tot 760. Daarbij is erop gerekend, dat het digt, voorziet in totaal 22 leslokalen te weten voor timmeren 1, meubelma ken 1, smeden 1, bankwerken 2, elec- trotechniek 1, scheepmaken 1, auto- HOORDEN het maar heel toe valiig. Er zou nooit een haan naar hebben gekraaid, als het vriendinnetje van mijn nichtje het niet in de bus aan haar schoonzusje had verteld Schoon zusje was erg verontwaardigd, stamp voette met haar pittige hakjes op Je vloer, en verzuchtte maar steeds: „Wat een mensen heb je toch. Wat een men sen...." Het vriendinnetje was het roerend met haar eens, en zette, toen ie be merkte dat de ander één en ai oor was. meteen maar even het fijne van het fijne van het geval uiteen. Een dikxe dame, die eerst had zitten pruttelen over de kou in de bus, mengde zich nu ook in het gesprek, en het „ach" en „wee" was niet van de lucht Ja, het was een verhaaltje voor vrouwen, maar wij hebben meegeluisterd. En probeer dan maar ec»s „ongeraakt" te blijven! J-jET WAS de droeve geschiedenis van een lotgenote, een „meisje voor dag en nacht". Het meisje kwam van bui ten om zich in Den Helder alle vier en twintig uren te verhuren Er was 'n oorzaak ook, want het meisje was smoorlijk verliefd enbeleed niet dezelfde godsdienst als haar minnaar, waardoor zij genoodzaakt was de rich ting van haar moeders vinger te vol gen. die naar de achterdeur van de boerderij wees. Het „as tie dat niet voor je over heeft" moet haar nog lang in de oren hebben geklonken, toen zij het boven kamertje van haar mevrouw betrad En toen begon de ellende. Mevrouw had een paar kleine kinderen, maar dat deerde het meiske niet Ze werkte dat het een lieve lust was. want dat had ze bij pa op de boerderij wel ge leerd. En ze zong er de eerste dagen ook nog bij. Neuriënd maakte ze de bedden op, *n neuriënd waste zij de luiers drie maal met één pakje zeep poeder. Neuriënd verzorgde zij oma. want dat was zo'n lief vrouwtje, neu riënd deed z,; de vaat, en.... Plotseling wilde een klokje dat het altijd goed had :edaan. niet meer tik ken Het meisje voor dag en nacht kreeg de schu'd Ze zou die week geen loon ontvangen, omdat het klokje niet meer liep. Het meisje was hevig ver ontwaardigd, maar ze nam het voor hém. want ze wilde in zijn buurt blij ven. Ze kreeg geen eten genoeg van mevrouw, kocht zelf haar pakje boter en haar busje suiker, en slikte dapper alle moeilijkheden weg. Het kon zo echter niet langer blijven, want ze moest soep koken, en.... er was niets. Toen een van de leden van de Helderse Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer tijdens de rondvraag van de Jaarvergadering, die gisteravond in hotel „Bellevue" werd gehouden, opmerkte dat de bijeenkomst meer weg had van een uitgebreide bestuursvergadering dan van een algemene ledenvergadering, had hy volkomen gelijk. De gehele opkomst bestond uit twaalf VW-mensen, waarbij dan nog het bestuur was inbegrepen. Dit zal hun zeker leed hebben gedaan, al zag men het niet aan de heren, die, in gemakkelijke stoelen gezeten, in een vlot tempo de agenda afwerkten. kregen. De heer Schneiders deelde ver volgens enkele bijzonderheden mede over het werkprogramma voor het ko mende seizoen. Tot in de puntjes. Daar was dan in de eerste plaats de grote V. V. V-tentoonstelling, die op initiatief van de Federatie van V. V. V.'s boven het Noordzee-kanaal volgend jaar in Alkmaar zal worden gehouden. Men verwacht op deze tentoonstelling, die een terrein van 15 ha in beslag neemt en f 200.000 moet kosten, hon derdduizend bezoekers. De vergadering was het er over eens dat het paviljoen dat de Helderse V. V. V daar zal beheren, tot in de puntjes moet worden verzorgd. De plannen zijn weliswaar in een voor bereidend stadium, doch men wil de stand van onze V V. V. zo aantrekke lijk mogelijk maken, ten einde Den Helder in het middelpunt van de be langstelling te plaatsen, hetgeen de gemeente en de middenstand ten goe de zal komen. De tentoonstelling duurt ruim vier weken, zodat men volop de gelegenheid krijgt de toerist te tonen wat Nieuwediep hem kan bieden. De heer Engelmann wees in dit ver band op het belang van een gedegen samenwerking met de marine, en de verhoogde subsidie tot f 4000. die de gemeente de vereniging voor 1949 be wees Men gewaagde voorts van een subsidie van f 6000 6 t 7000 voor het jaar 1950 De heer Groenewegen greep dit „geldpraatje" aan om mede te de len dat de kosten van het betrekken van de ark (buiten de huur) f 3070 16 hadden bedragen. Nadat men had besloten in 1950 meer aandacht te besteden aan de Marine trips, werd tot de rondvraag overge gaan. De secretaris, de heer C. M. Schnei ders, riep in zijn eerste jaarverslag de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar in de herinnering, waarna de penningmeester aan de beurt was om iets te vertellen over het financiële beleid,. De vereniging mag niet ontevreden zijn. Aan inkomsten werd genoteerd f 3942.56, aan uitgaven f 3099.85, het geen dus een batig saldo afwierp van f 842.71. De bestuursverkiezing behoorde bin nen vijf minuten tot het verleden De aftredende leden, de heren H. W Ze gel. A. G. Lensen. C. M. Schneiders en W. Velthuys, werden met algemene stemmen herkozen. De voorzitter, de heer A. M. Engel mann. wierp hierno nog even een blik op de afgelopen maanden, waarbij hij vooral zijn blijdschap uitsprak over de verhuizing van het verkeersbureau naar de woonark De heer Engelmann liet' niet na de heer M. H Klerk, die op die lumineuze Idee kwam. een pluim op de hoed te steken. De spreker meende te weten, dat Den Helder de enige plaats is die zijn V. V. V -bureau op deze wij ze heeft gehuisvest, waarna hij de heer Velthuys dankte voor het vele en nut tige werk voor de vereniging verricht, en memoreerde dat deze in de heer Gouda een waardig opvolger heeft ge- Er was helemaal niets om dat koste lijke nat van te bereiden! Het meisje zat met de handen in het haar. En na dat Klokje, na die luiers, en na die soep is ze weggelopen. £)E HISTORIE is in de bus uit de doe ken gedaan: Dat meisje, dat is de eerste niet, e" dat zou het laatste ook niet zijn. Wie kon het dèèr uithouden? Geen mens immers! En wat had dat arme kind niet gehuild. Waaraan had ze dat verdiend? Voor tien gulden moest ze dag en nacht klaar staan. „Nou, ze hadden voor mij een ezel ge nomen...." „En weet je niet, dat het vorige meisje is weggegaan, omdat ze op een toffee liep te kauwen? Dat was onge geneerd, zei mevrouw!" ,Dat is nog niks. Weet je wat ze te gen een \nder meisje heeft gezegd? Nee? Nou, moet je horen, die bukte zich over de theetafel. En dat was on smakelijk. Nou, ik heb wel eens anders gehoord!" Dat was een brokje leven van een meisje voor dag en nacht Ze heeft een andere mevrouw gezocht; ze blijft in Den Helder, „want hij werkt hier, en hij is zo lief. techniek 1, schilderen 1. bakken 1, te- kenen 3, theorie 9. Bovendien zal een cantine worden gebruikt, alsmede de nodige hulplokaliteiten en magazijnen. De voorzitter, de heer J. N. E. Teune, herinnerde nog even aan de voorge schiedenis van dit plan. De beslissing van het Rijk bracht één nadeel mee, namelijk dat de ambachtsschool weer een jaar later over een eigen gebouw kan beschikken. De tekeningen voor de semi-permanente school, waarvan de bouwtijd ook aanmerkelijk korter is, waren reeds gereed. Men is nu met bekwame spoed aan de tekeningen voor een permanente school begonnen. Deze waren indertijd nog niet door de architect Berghoef gemaakt, omdat reeds voor het verstrekken van de op. dracht bekend was geworden dat de bouw van een permanente school geen doorgang kon vinden. Anderzijds is het bestuur natuurlijk zeer verheugd over het feit, dat men nu in de toekomst over een schoolge bouw kan beschikken, dat aan alle eisen voldoet. Het bezoek aan de am bachtsschool te Roosendaal heeft de verwachtingen hoog gespannen! Alleen zag de heer G. G. Termeer, de direc teur der school, graag dat het aantal tekenlokalen nog met één kon worden uitgebreid, alsook dat één bankwerke- rij meer kon worden gebouwd. De bouw van de school wordt ge baseerd op een schema van 49 lesuren per week. Het aantal bedraagt nu 44, en zal worden verminderd tot 42 Er zal dus volgens een opschuifsysteem les gegeven moeten worden. De orga nisatie daarvan zal meer moeilijkhe den meebrengen, naarmate het aantal leerlingen groter wordt De huidige cursussen worden ge volgd door in total 357 leerlingen We gens het tekort aan plaatsruimte moes. ten dertig adspirant-leerlingen voor da dagschool worden afgewezen. Nu het er naar uitziet dat het ambachtsonder, wijs zeker tot in 1952 in noodlokali- teiten moet worden gegeven, met een steeds dringender behoefte aan ruim te. hoopt het bestuur dat bij het begin van de volgende cursus weer een paar schoollokalen beschikbaar komen. Een stap in de goede richting is reeds het huren van de ongebruikte nissenhuttoa aan de Kanaalweg. waartoe het ge meentebestuur zich reeds in principe bereid heeft verklaard Vermelden wij nog. dat In de vaca tures van de heren J. B F. Meyer. H. Riemers en ir. J F. A Alozerii tot be- stuursleden werden gekozen de heren J B F. Meyer, H. Riemers en J, M. Vlaming. Een leerlinge van het Gem. Lyceum te Alkmaar, die aan Churchill een ge lukwens had doen toekomen ter gele genheid van zijn 75ste verjaardag, ont ving als dank een persoonlijk schrijven van de Britse staatsman. In de Ned. herv. kerk te Stompetoren wordt Vrij dagavond een dienst gehouden ter her denking van de zes geallieerde pilo ten, wier stoffelijke overschotten sinds 1943 rusten op het kerkhof aldaar. De radio installatie die West Fries land aan de NIWIN heeft geschonken, doet dienst in het Marinehospitaal te Surabaja. O Gisteren heeft ir. C. Riet" sema, rijkstuinbouwconsulent, de offi" ciële opening verricht van de grote tuinbouwtentoonstelling te Blokker. O wegen een verzoekschrift om verbete- gde uitgeslotenen dU de ziekenfondsen de helpende hand te Het belangrijkste punt hiervan was ongetwijfeld de kwestie spoorwegver binding. De heer Velthuys stelde, naar aanleiding van een gesprek dat hjj met een lid van de Texelse V. V. V. had gehad, voor aan de Nederlandse Spoor- rlng te richten, hetgeen Iemand deed zeggen: Laten we dan maar meteen om Diesela vragen. De vergadering was er echter over eens, dat er in deze richting (althans wat het materiaal betreft, wel iets te doen is, en besloot bö de betreffende instantie regelmatig op verbetering aan te dringen. Klë Egyptisch linnen DAMESMANTELS 71.75 7.*i A,y*\'.ri vy..v r i 44. Terwijl prinses Knageiijntje haar nu i„ het fort terecht was aeknmo„ r. geschiedenis aan Pim Pam en Pom ver- Arabieren, die haar echter aero,?fri h telt, gaan wij eens een kijkje in de den. lieten het er ook met Dy zit tin Zo' woestijn nemen. De prinses die een dra ze de ontsnapping ontdekt h»H dochter is van Sheik El-Konijn-A. na zijn ze de prinses^ariiterni melijk ontvoerd door een groep rovers dat was nogal gemakkelijk omri»? a" die haar wilden verkopen aan een an- voetetappen van KnageliLie aoeri dere Sheik. Gelukkig had ze kans ge den volgen. De hoofdman van de roven zien om te ontsnappen, maar ze wist schrikt echter wel een beetie »i t riet waarheen ze moest gaan en was ziet, dat die voetstappen re«lr Jm maar als een wilde doorgelopen, tot se het fort leideiT regelrecht naar bieden by langdurige ziekte, is te Hoorn de stichting tot behartiging van de me disch sociale belangerE in West Fries* land opgericht. Toen een auto een damhek passeerde te te Bobeldijk een jong kind met de linkerhand bekneld geraakt, tengevolge waarvan de duim moest worden geamputeerd. Een Amsterdamse fabrikant die op de provinciale weg langs de Zaanstreek tot tweemaal toe met zijn auto had „ge sneden", werd door de kantonrechter te Zaandam veroordeeld tot f 200 boet* en intrekking van het rijbewijs gedu rende een half jaar. De nieuwe brandweerkazerne te Westzaan wordt Zaterdag officieel in gebruik genomen. Een vierjarig kind kwam te Zaan dam in aanraking met het spatbord van een voorbijrijdende auto, waardoor het met een .-ebroken sleutelbeen moest worden opgenomen. De heer J- G°e* zinne te Koog aan de Zaan is benoemd tot directeur van Sociale Zorg te PW" merend. De besommingen van Woensdag wa ren: 2 stoomtrawlers f 52.000; IJm 71 f 13.700; Motorloggers met verse baring- Kw 33 f 3980; Kw 19 f 370; Schev 130 f 3400; Schev 312 f 3180, Schev 1» f 1170, Schev. 297 f 580; Schev 210 f 2lW IJm. 276 f 3340; Kustvisser: IJm- 22® f -130. De aanvoer bedroeg 3400 kisten, waar van 720 met verse haring. De noteringen per 1 kg: heilbot 2.35-" 1.85. gr. tong 2.35—2.20. gr. midd. tong 2.35—2.25; kl midd tong 2.252.05; tong 1 1.80—1.78. tong II 1.54—1.46; tarbot '1.352.15. Per 50 kg: gr. schelvis 65—55; midd schelvis 53—49; kl schelvis 47-33 midd kabeljauw 68; wyting 32-19 50: gr scho' "1—62; kl. schol 54—30.50,schar 38—»! verse haring 22-17.50; makreel 18—1*! schartong 4742; zwarte poon 13.50"" 8.00. Per 125 kg: gr. kabeljauw 236—1T* Kuoivis 6249, leng 7966 en hake 23®'

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2