De Vrouw en de Sigaret WmWerelllter Mittwen Annie C. Avis, bil M *-!'•! ii ülü ren leuk en handig avondtasje tandarts te Wormerveer Ambassadrice /O o. v. e. /t. '8- Toilet voor de komende feestdagen Recept van Kers: Radioprogramma voor dit week-end „Rookt u? Nee, dank u" OnH„. gezegd '(ja ons, de .nannen^uèn°ta dezen niet mee, die zijn al te ver heen): zoiets mag je in een de!?\g<ï,zelsch?P 11161 Zfggen' Jeni° Het staat niet, het is pedant het is een demonstratie van degelijkheid en ouderwetsheid, het is - enfin hit niet modern. Een niet-rokendeman is langzamerhand al een getolereerde buitenissigheid geworden. Hij is niet van vandaag of gisteren. BQldebrand introduceerde hem al fa de Camera Obscura bij monde van de bemMj. ke Nfirks, die het verschijnsel vriende- trt fZett6- met: "J°ngens. ik Vind dat het zo mal staat als iemand met roken kan. Hij zit altijd met zijn vingers ergens aan". Als je iets meer'dan honderd jaar volhoudt, beginnen de mensen er ten slotte aan te wennen. Een man die ten overstaan van een volle sigarettendoos zegt. „Ik rook niet is alleen maar een beetje eigenaardig type, hij heeft een afwijking die overigens volkomen ongevaarlijk is, hij staat op één lijn met een vegetariër of een afschaffer. Of, bij mildere naturen; hij wordt verondersteld een delicaat zenuwgestel te hebben, of een hart dat niet meer honderd procent is. „Maal- dan lust u toch zeker nog wel een petitfour", zegt de gastvrouw tactvol, en als de uitbij- ter dan toch èrgens op bijt is de har monie weer gered. Maar een vrouw, een normale moder ne jonge vrouw die niet rooktNu ja, men zegt het niet hardop, men vraagt ook niet verder, maar in het ge baar waarmee de aanbieder zijn eigen sigaret opsteekt ligt iets van: Hm nou ja óók geen vlot type hoor valt me eigenlijk wel wat tegen, maar je hebt nog van die doetjes.... En hij kijkt met welgevallen naar de sportieve mondaine typen die zo vak kundig zijn aangeboden vlammetje in zuigen, die in de foyer van de schouw burg, op de officiële receptie of na het geslaagde soupertje zo zelfbewust cn elegant haar rookgerei hanteren De vrouw, die voor een aangeboden sigaret bedankt? Een vervelende uit zondering, een levende critiek op het rokend mensdom. En dus? Dus grijpen veel vrouwen die in het diepste putje van haar hart helemaal niet zo dol zijn op zo'n papieren cylindertje met wat tabak er in in arren moede óók maar naar de sigaret. Zij roken, omdat de anderen 't doen. Omdat het zo gek en stijf staat om het niet te doen. Omdat manlief anders zegt, als hij zijn schoenen uittrekt: „Mens, wat sloeg ik weer een figuur met jou vanavond. Moet je zien hoe die vrouw van Dinges rookt. Zo echt charmant, ik mag zo'n modern type wel, weet zich vlot te bewegen, die Dinges is maar goed af". En dus rookt ze en vindt het eerst helemaal niet lekker en kijkt angst vallig de vrouw van Dinges de kunst af. die altijd het middelpunt van een schertsende kring is, zowaar. Als zij het vaak doet, begint zij het misschien toch lekker te vinden, het blijft geen tractatie meer maar wordt een gewoonte, een aanwensel, één van die gezelschapsplichten als kaartjes stu ren en naar concerten gaan (ook al verfoei je de lui voor wie het kaartje bestemd is en al ben je zo onmuzi kaal als een leeg petroleumblik)Niet afwijken, niet anders zijn dan de an deren, niet voor ouderwets doorgaan: dat is voor vele vrouwen een levens wet, al van de schoolbanken af. En dus dampt sweet seventeen (of moet sweet er langzamerhand af?) met bravour haar sigaret, liefst twee of drie, al had zij net zo lief een mocca- punt. Want o, als de jongens haar toch eens niet vlot en sportief en modern vonden! En zij blijft roken, zij „wenst geen stap terug te treden op de afge legde levensbaan". Misschien "dat zij, hoewel vrouw, de veilige matigheid zal blijven betrach ten. Dat zij een vrouwelijks arts, een advocate, een violiste, een beeldhouw ster zal worden, die na een moeilijk geval, een periode van ingespannen en zenuwslopende arbeid haar sigaretje zal opsteken om weer een beetje op verhaal te komen, of als stimulans voor een volgende inspanning. Maar het is ook en eerder mogelijk, dat zij. als vrouw, de rokerij met intensi teit zal gaan behoeven, dat zij „er nie af kan blijven" steeds sterker prikkels nodig zal hebben, en in het uiterste ge val een kettingrookster wordt. Hoorde ik laatst voor de radio een jonge laboratorium-assistente met ver klaren, dat zij achttien sigaretten per dag rookte? Achttien - dat slaat me nige man met stukken. Waarom deed zij dat? Wist zij niet. zomaar, kon cr niet meer afblijven. Een vrouw weet nu eenmaal heel zelden maat te houden. Zij doet alles veel intenser, veel overgevender vee) heftiger dan een man. Als u het nie gelooft moet u maar eens een ™a" en vrouw aan het inpakken van Sinter klaassurprises zetten. En hebt u oo van één man gehoord, voor de invoe ring van het algemeen kiesrecht, die zich aan een hek liet klinken of zich voor een koninklijk rijtuig wierp, om dat hij zo zielsgraag stemmen wou. ZATERDAG 17 DECEMBER lSMs. (Van onze redactrice) Qelukkig dat u nog komt vóór het donker is, want ik wil u zo graag het prachtige uitzicht laten zien." Zo begroet mej. Avis mij in haar spreek kamer. Deze kamer is boven, aan de achterzijde van het huis. De ruimte is niet groot, zodat mej. Avis aUe beno digdheden voor haar werk gemakke lijk bij de hand heeft. In het midden staat, met veel glimmend chroom, de behandelstoel, van waaruit men door een groot raam over het prachtige, wijde waterland kijkt. Op grote afstand van elkaar draai en regelmatig de wieken van oude. Noordhollandse molens die reeds lan ge jaren een eigen cachet gaven aan het Zaanse land met zijn nijvere be volking. Daarboven is de hemel donker. Het weer is buiïg en het regent bij vlagen. De schemering nadert vlug en steeds nieuw aangroeiende, donkere wolken velden steken langzamerhand minder scherp af, om straks in het somber grijs van de hemel te vervloeien. „Er is waarschijnlijk geen tandarts in Nederland die zo'n prachtig uitzicht heeft. Altijd wisselt het beeld. Het ver veelt nooit en iedere dag geniet ik er weer van", zegt mej. Avis, terwijl zij zich langzaam van het raam afkeert. Zij schuift twee zitbankjes aan om het ons wat gemakkelijker te maken. ,U wilde wat over mijn werk weten, is het niet?" „Erg graag", antwoord ik. „Ik zou graag eerst willen horen wat u er toe heeft geleid om tandarts te worden." „Ik kan u wel vertellen wanneer en hoe het gekomen is", antwoordt mej. Avis. „Het plan om tandarts te worden kwam bij mij op toen ik een jaar of vijftien was. Ik had zelf een niet al te best gebit en was daardoor geregeld onder behandeling. In die tijd kwam de gedachte in mij op dat tand arts toch wel een mooi beroep was en dat ik het zelf wel zou willen worden, 't Is typisch dat een vriendin van mij op die leeftijd hetzelfde ondervond. Wij ontmoetten elkaar pas voor het ee^st in Utrecht, toen wij daar kwa men studeren. Ik werk nu al zes en twintig jaar." „Dat is al een flinke tijd", merk ik op. „U kunt er dan wel over oordelen of uw beroep mooi en geschikt is voor een vrouw." Och, een echt vrouwelijk beroep is .at nu iu Wil dit hele betoog nu zeggen dat de doorsnee man een matig roker is. Ik houd mijn beide oren v°?f protesten Maar daar_ S^Jret met Ik wilde alleen maar dcr dr bakvis, do jonge vrouw, de mo grootmoeder met de sigarettenkoker m haar handtasje Waarom rookt u. Om dat u bet lekker vindt? Doet u het dan vooral, ook al is het misschien ruineus voor uw tanden, uw vingers, en nog het een. en ander van b nne 1 nog nei een pt Maar doe het dan alstublieft smaak en matigheid. Of vindt u her helemaal niet lekker? Toe. ^eg iieiemaaj mei - tI.0itfp ronduit: Nee. en blijf er even wel* moed onder De wereld gaat t aan na-apers. maar blijft draaien door de persoonlijkheden En bakvis, aardi ge kleine bakvis op het schoo fuif^ Hii kijkt naar ie. stiekum. en hu vind roken voor vrouwen wel te vei Maar niet voor zijn eigen ine'g^SKjJa, ««KENDE ,»oii»8M nooro-holland Blijf Irouw aan uw eigen type Bij een dansjurk of gelegenheids japonnetje hoort een tasje, dat we ge makkelijk aan de arm kunnen hangen. We maken het van dezelfde stof als de japon of van een lapje, dat er wat materiaal en kleur betreft heel mooi bij past. Het bestaat uit vijf delen: de bodem, twee geplooide zijstukjes, een glad voor en dito achterkantje. Alle het natuurlijk niet, maar geschikt? Ja, dat geloof ik zeker. Het werk van een tandarts is erg pietepeuterig. Een vrouw heeft in de regel kleine handen en dat is voor dit beroep wel prettig. Toch gaat dat niet altijd op, want ik heb vaak prachtig werk gezien van mannelijke tandartsen met flinke, gro te handen. De gemiddelde levensduur van tand artsen is echter niet lang. Je staat zo'n gehele dag en bent voortdurend in spanning. Dat laatste is het ergst. Steeds moet je opletten hoe de pa tiënt reageert en de aandacht mag geen ogenblik verslappen. Je werkt met scherpe dingen in de mond van de pa tiënt en bij et i onverwachte beweging zit je in het tandvlees. En wat het staan betreft, er zijn wel tandartsen die zit tend werken, maar ik kan het niet." „Het is dus een zwaar beroep". „Ja, zwaar is het zeker", geeft mej. Avis toe, maar het is mooi werk en als ik nog eens mocht kiezen wat ik wilde worden deed ik het weer." „Zijn er op het ogenblik al veel vrou welijke tandartsen?" „In mijn studietijd waren er al elf meisjes van de vijftig studenten en tien jaar later was het aantal meisjes even groot als dat van de jongens. Sinds een half jaar is er ook in Groningen gele genheid om in de tandheelkunde te studeren. De studie is nu ook verlengd van vier tot zes jaar en krijgt de brede ondergrond van de geneeskunde. Dat is belangrijk en erg nodig." „En hoe staat het er de laatste tijd voor met de mondverzorging op de scholen?" „Daar kan ik u wel wat van vertel len. Ik ben een jaar of acht school- tandarts geweest van Wormer, Jisp en Oost-Knollendam, waar ik zo bij el kaar ongeveer duizend kinderen had. Ik ging dan de scholen langs om de monden na te kijken en de kinderen die een behandeling nodig hadden, kwamen bij mij thuis. Op het ogenblik wordt er hier ir de Zaan aan gewerkt om een algehele schooltandverzorging in te stellen. In de scholen wordt daar voor een eenvoudige installatie aange bracht. Die schooltandverzorging is zeer no dig. Op ouderavonden heb ik vaak le zingen gehouden en er steeds op ge wezen hoe belangrijk het is dat er bij kleine kinderen al aandacht aan het DE WIL VAN DE MODE-ONTWERPERS is voor vele vrouwen wet. Zjj vragen zich dan niet af, of het ontworpen model wel by haar type past; ZÜ zeggen: het is toch immers móde. Een veel voorkomende zonde is ook het verkeerd of te overvloedig gebruik van accessoires. In Amsterdam werd onlangs een juwelenshow gehouden. Met nadruk werd er op gewezen, dat overdaad schaadt. Zwaar beringde vingers geven aan de persoon in kwestie een opzichtige indruk. Het verhaal wil, dat één der dames, die de juwelen- show bezocht, na de afkeurende woorden over het teveel aan sieraden om zichtig een ring van haar vingers schoof en in haar tasje liet v erdwijnen. Links op de foto ziet U een eenvoudig fluwelen avondtoilet, dat het juwe len-ensemble voordelig laat uitkomen. De clip aan de rechter kant bij de hals geeft aan de japon het a-symetrische effect. Door het korte kapsel, waarop een tulen hoedje prijkt, komen jle oorbellen voordelig uit. De arm band is over de tulen handschoen geschoven. Bjj de diep uitgesneden hals had de om de nek liggende ketting niet mogen ontbreken. De Parrjse haarkunstenaar Guillaume moet wel heel wat met zijn vrou- welijke klanten uitgestaan hebben, anders had hij nooit voor haar het „duivelskapsel" ontworpen (midden). Niet alleen zijn twee lokken haar als duivelshorentjes op het hoofd gekruld, neen, ook de wenkbrauwen lopen op waarts en naast de ogen is een klein lijntje omhoog getrokken. Het is, dat wij geen duiveltjes willen lijken, monsieur Guillaume, maar anders zouden wij uw nieuwe haardracht niet eens zo onaardig vinden. Rechts komt de vrouw, die haar type trouw durft te blijven. Het mooie blonde haar ligt in een Griekse rol rond het hoofd. De make-up is, zoals het bij een blonde vrouw behoort, uiterst bescheiden. Bij het eenvoudige mantel pak behoren eenvoudige sieraden, zoals het uit drie snoeren bestaande parel collier. Van deze vrouw kan worden gezegd, dat zij het belangrijkste bezit wat e'en mens kan bezitten, n.1. persoonlijkheid. Mevrouw Eugenie Anderson uit Min nesota in het centrale Noorden van de Verenigde Staten, die door president Harry S. Truman als eerste vrouw van Amerika is benoemd tot ambassadrice gebit wordt besteed. Het is toch te dwaas dat er tegenwoordig zoveel ge zonde, jonge mensen zijn die een heel kauworgaan moeten missen! Ik zeg wel eens tegen collega's: 't Is onze eigen schuld. We maken de ge bitten veel te mooi. Bij de ouders dring ik er steeds op aan om de kinderen geregeld mee te nemen. Zij moeten het doodgewoon leren vinden dat vader en moeder ge regeld naar de tandarts gaan. Deze behandelstoel beviel mij niet voor kinderen en ik heb er eens over gepiekerd hoe ik dat zou kunnen ver beteren. Toen kreeg ik een idee en heb dit bankje laten timmeren." Mej. Avis haalt een bankje voor de dag, dat stevig op de stoel geplaatst kan worden, waardoor de kinderen ho ger kunnen zitten. Het doet denken aan de zitting van een fietsmandje, alleen is er voor de voeten een verstelbaar voetenplankje. De kinderen kunnen nu prettig zitten cn gemakkelijk behandeld worden." „Wat verbazend goed bedacht", merk ik op, terwijl ik deze constructie bewonder. „Hebt u nog meer van die kleine uitvindingen gedaan in het be lang van uw werk?" „Ja, mijn bril", zegt mej. Avis lachend. „Ik ben mechanisch aangelegd en vind het leuk om zelf dingen te be denken waarmee ik mijn werk kan vergemakkelijken." Zij zet een bril op, waar in de len- delen worden gevoerd, terwijl de bo dem en de gladde stukjes door een lin. nen tussenvoering verstevigd worden. In de zijstukjes maakt u een klein fi guurnaadje in de middenvouw. We naaien alle delen aan de binnenkant aan elkaar. De bovenkanten voorzien we van 1 cm. grote nestelgaatjes, zoals aangegeven. De middenvouw wordt naai' buiten gevouwen en de andere twee naar binnen. We halen door de gaatjes links een satijnen lint of band fluweel van 2 cm. breed en 90 cm. lang, schuiven er twee ringetjes van ongeveer 1 cm. middellijn aan en ste ken het lint dan door de gaatjes rechts. Nu halen we het lint weer door dc ringetjes en naaien dan de uitein den aan elkaar. Door dc ringetjes te gen het tasje te schuiven, sluiten we het. In plaats van ringetjes moogt u ook schuifjes van lint nemen. Desgewenst kunt u er een aardige versiering op aanbrengen van lover tjes, kraaltjes of borduursel. Dit moet u dan doen vóór u het tasje in elkaar naait. 'O- /8 f i l VOOR Z'J B4eML j y^LS een droom uit onze jeugd hangt daar veilig onder een sjfl doek de oude avond- isMMÜfe japon. Zuinig be waard in lang niet gedragen. En wij peinzenvoor dc komende feestdagen? Kerstmis? De gezel ligheid van Oud en Nieuw Maar deze- droom uit onze jeugd |j is meer dan ooit een droom geworden. On bereikbaar voor het ogenblik. De stijl va-, onze japon is ver ouderd, onze eigen lijn niet meer zo stijlvol. Zijn wjj bereid een deel van onze droom te laten varen, dan ligt de oplossing voor de hand. Wat eenmaal een elegante avond japon was, zal nu als f geklede middagjapon opnieuw op het tapijt komen. Het wereld bekende modehuis- Worth geeft een mo del, dat hiervoor in spirerend kan wer ken. De mooie zwaï rayon (kunstzijde leent zich uitstekend voor de niet inge- oningsblauwe kunstzijden japon niet witte stippen, perste plooien, die wc ontworpen door het modehuis Worth aantreffen in de rok. Het is dit plooimotief, dat wij eveneens toegepast vinden in het gedrapeerde lijfje en de kop van de mouw'. Op het mouwloze lijfje van de avondjapon is het al heel eenvoudig aan te brengen. Het ma teriaal daarvoor levert ons de strook, die wij afknipten van de rok im mers, ons geklede middagjaponnetje komt 30 centimeter van de grond te hangen en als garnering onderaan de V-hals gebruiken wij een uit drie grote rozen bestaand corsage. De „droom" van onze jeugd is verdwenen. Zjj maakte plaats voor de wer kelijkheid van een modern toilet voor de komende feestdagen. zen twee rechthoekige venstertjes zijn uitgesneden. „Het hinderde mij zo dat ik nooit eens naar buiten kon kijken tijdens mijn werk. Daarom liet ik op de goede hoogte twee venstertjes snijden. De lenzen zijn van plastic", verduidelijkte mej. Avis. ,,'t Is wel een vreemd ge zicht en iedereen lacht er om, maar het bevalt mij t." Je moet er maar opkomen! Het is echter wel zeker dat deze kleine uit vinding voor me.'. Avis belangrijker is dan men op het eerste gezicht zou ver moeden, want tijdens haar werk kan zij de twee kleine vensters niet mis sen. Zij heeft ze nodig, om nu en dan haar ogen even te laten dwalen over het geliefde Zaanse land, waar haar voorouders hebben geleefd en gewerkt en waaraan zij zich zo sterk gebonden voelt. Mrs. ANDERSON en wel te Denemarken. Zij is geboren in het Midden-Westen, veertig jaar, getrouwd met een kunstenaar en heeft twee kinderen. Zij nam geruime tijd actief deel in vrouwenorganisaties en instellingen voor openbare diensten. Als uitstejeend pianiste bezocht me vrouw Anderson o.a. het Instituut voor Muziek te New York. De Andersons wonen op een boerderij bij Red Wing. Sucade zandkoekjes (zeer fijn en voordelig) Honderdvijftig gram boter of marga rine, 200 gram bruine basterdsuiker, 300 gram bloem, iets water, een mes punt zout, 100 gram sucade (fijn ge hakt) twee theelepels fijne kaneel, 1 kleine eidooier. Kneed de boter met de suiker, onder toevoeging van het zout en de fijne ka neel door elkaar, vervolgens de bloem, onder toevoeging van zoveel water, dat een mooi stevig en soepel deeg mengsel is verkregen. Laat dit deegje enkele ogenblikken op een koele plaats liggen. Rol het deeg dan uit tot een dunne plak van 2 mm op een plank of aanrecht welke te voren met een wei nig meel wordt bestoven, zodat het deeg daarop niet kan vastkleven. Klop het eidooier met enkele lepels water, bestrijk de plak deeg hiermede en bestrooi dit dan ge'ijkmatig met de fijne sucade. Snijd de plak deeg nu aan kleine plakjes van 4 bij 5 cm, leg deze plakjes op y, cm afstand naast elkaar op een bakplaat, die vooraf met een weinig water vochtig is gemaakt. Plaats deze plaat in een matig ver warmde oven en bak de koekjes circa 20 minuten tot ze mooi bruin van kleur zijn. Laat de koekjes dan enkele ogen blikken afkoelen, alvorens ze van de bakplaat te nemen. Bewaar ze in een goed sluitend trommeltje. PROGRAMMA 4t LIJN. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en XI uur. 6.15 The Inkspots, 6.30 Strijdkr. 7.00 Altist, staalkaart. 7.30 „Le zen in de Bijbel", 7.45 Regeringsuitz. 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Zweeds progr. 8.45 Radio-revue. 9.45 Soo. commentaar. 10.00 Stradiva sextet. 10.25 Onder de pannen. 10.40 Accordeola. 11.15 Gevraagde gr.muz. 11.35 Gevarieerd progr. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 André de Raaff. 6.15 Journalistiek Weekoverzicht. 6.30 Amu sementsorkest. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Katho liek Thuisfront. 7.30 De Zevenklapper. 7.50 Commentaar uit de Benelux. 8.15 Lichtbaken. 8.40 The New Symphonie orchestra. 9.00 Negen heit de klok. 9.45 „Weet U het?" 10.30 Wij luiden de Zondag in. 11.15 Biljar ten. 11.25 Concertgebouworkest. VOOR ZONDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 8, 1, 6,15, 8 en 11 uur. 8.15 gra mofoonmuziek. 8.30 voor de tuin. 8.45 or gelspel. 9.10 sport. 9.15 Verzoek program ma. 9.45 „Geestelijk Leven", causerie. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Doopsgezinde kerk dienst. 12.00 Kwintet. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Pianospel.^ 13.15 Mededelingen. 13.20 Dansmuziek. 13.50 „Even afrekenen, heren". 14.00 Gramofoonmuziek. 14.05 Boekbespre king. 14.30 Philharmonisch orkest en solisten. 15.30 Filmpraatje. 15.45 Lichte Muziek. 16.05 Dansmuziek. 16.30 Sportrevuc. 17.00 „Tus sen Kerk en Wereld", causerie. 17.20 Cause rie, declamatie en piano. 17.30 „De avontu ren van Ome Keesje", hoorspel. 17.50 Meis jeskoor. 18.05 Reportage. 18.30 Voor de Ne derlandse strijdkrachten. 19.00 Radiolympus. 19.30 Lichte muziek. 20.05 Actualiteiten. 20.15 ,.Dic schone Galathee", opera. 21.10 Cabaret. 21.35 Omroeporkest. 21.55 „Paul Vlaanderen n liet Sullivanmysterie", hoorspel. 22.30 Strijk kwartet. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 4.15 in. Nieuwsberichten wi 8, 8.30, 1, 7,30 en II uur. - 8.15 Gr. muziek. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Kerkkoor. 9.45 gr.muz. 10.25 Toespraak door de Itali aanse ambassadeur iu Nederland. 10.30 Toe spraak door de president van radio Italiana. 1 0.35 Clavecimbelconcert. 10.55 Klokgelui. 10.56 Hoogmis. 12.15 „De Heiligdommen van Italië", causerie. 12.30 Italiaanse volkslie deren, mededelingen Katholiek nieuws. 13.20 Italiaanse muziek. 14.00 „Rome zien", klanken- beeld. 14.25 „Aida", opera, (om 15.10 „wij spreken dagelijks Italiaans"). 16.10 Klankbeeld over Assisic. 16.30 Vespers. 17.00 Nederlands „Kent gij uw bijbel?" 10.45 „Katholicisme Italië", causerie. 20.05 Napohtaanse liede- Hervormde Kerkdienst. 19.00 Kamerkoor. 19.15 reu. 20.40 Litteraire causerie. 20.50 „Aida". opera (vervolg). (21.25—22.10 „De Kruik", oorspel). 22.40 „Sport in Italië", causerie. 22.45 Avondgebed cn Liturgische kalender. 23.15—24.00 Symphonic-orkest en solisten. PROGRAMMA 3e LIJN ZONDAG - 8.05 Gram. 8.30 Dagklapper. 8.45 Gram. 9.15 Gram. 9.20 „Gesproken apé- ritif". 9.30 Lichte muziek. 10.00 Fr. Br.: Ca- sinoprogr. 10.30 Philharin Royale. 11.00 VI. Br.: Beiaard. 11.05 Gram. 11.45 Fr. Br.. Jazz- ujuz. met commentaar. 12.00 VI. Br.: liede ren. 12.13 Sweet- and Soft PJayers. 13.15 Gram. 13.30 Voor dc sold. 14.00 Opera- en Belcanto. 15.30 Gram. 16.00 Eng. II S.: Londen Philharm. orkest 17.00 Kootw: Bata via, 18.00 Eng. L. P.: „Takc it trom iiere" 18.30 „Rouud Britain Quiz". 19.30 Roman tisch progr. 20.00 Actualiteiten 20.15 „Dc Antenne zingt", gevai. progr. 22.15 Instru mentaal cns. 23.05 Ork. Chappic d'Amato. 23.30 Ork. Percy Faith. MAANDAG 8.30 VI. Br.: Concert. 9.05 „Deuntjes in den morgen". 10.10 Verz.pr. 11.00 Orgel. 11.30 Eng. H. S.: Mil. ork. 12.00 Vi. Br. Rumba's. 12.15 Trio José Fontaine. 12.40 Trio José Fontaine. 13.15 Casinopr. 14.00 Eng. H.S.: Nieuws. 14.10 „Those were the days". 15.00 BBC Welsh Orch, met cel losolist. 16-00—16.30 Eng. L.P.: „Tipica Orch." 17.30 Kootw.: Batavia. 18.00 Béromünsten Oude dansmuz. 18.30 VI. Br.: V, d. sold. 19.30 Gram. 19.50 Radiofeuilleton. 20.00 Ka- merork. met liaomsolist. 21.00 Acual. 21.15 „Op het volksbal". 22.15 VI. pr. 23.00 Div. PROGRAMMA 4e LIJN ZONDAG 8.10 Verz. progr. 8.30 Weerber. 8.32 Verzoekprogr. 9.00 Eng. L. P.: „Ran chers". 9.20 Piano. 9.40 Sandy Macpherson. 10.10 Strings in Harmony. 10.30 „Pioneers of Phyhmm". 11.00 „Ray's a laugh". 11.15 Eng. II. S.: Ork. muz. 12.15 Hoorspel. 14.30 Rob. Farnon en ork. 15.00 Fr. Br.: Symph orkest. 15.45 Regementsmarsen. 16.00 Diversen 17.15 VI. Br.: Omroepsymph. ork. 18.25 Sportuitsl. 18.30 NWDR Schaljapin progr. 18.45 Béromünster: Motettenkoor uit Zurich 19.25 Mededelingen. 19.30 Diversen. 20.00 Fr. Br.: Radio Variété met sol. 20.30 L. P.. Billy Tement en ork. 23.15 Sandy Mac pherson. 23.45 „Think on hese hings". MAANDAG Fr. Br.: Concert. 9.00 Kook- praatje en kunstoverzicht. 9.10 Symph. muz. 10.00 Div. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 Eng. L. P.: „Hawaiian Serenaders". 12.30 Eng. H. S.: Tatiansa Magid (sopr.) 13.00 Eng. L. P.: BBC Midland Iight Orch. 13.30 Kerstpr. v. d. Kinderen. 14.00 BBC Schotsch ork. 13.00 Diversen. 15.40 NWDR: Ork. William Greihs met zang. 16.00—16.30 NWDR Amusements- ork. met sopr. en tenor. 17.30 Fr, Br.: Gr. 18.00 Voor de soldaten. 18.30 Gram. 18.45 Eng. L. P.: Sid Phillips cn orkest. 19.15 Aii- ton en ork. 19.45 Hoorspel. 20.00 Diversen 20.45 Fr. Br.; Lyrische muz. 21.15 Cimarosa conc. met koren en soL 22.15 Eng. L. P.: „Ladies Night". 23.15 „Topic for to-njght". 23.20 Nat Temple en orkest. VOOR MAANDAG HILVERSUM I 301 m, Nieuwsberichten cm 7, 8.30, 1, 6 8 en 11 uur, 7.15 Gram. muz. 7.30 Sluiting. 8.40 Radio-ochtendblad. 9.00 Weerberichten. 9.03 gramofoonmuziek. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Granijnuz. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Populair concert. 10.50 Gram .muz. 11.00 „Op den Uitkijk", couse- ric. 11.15 Carillon cn orgel. 12.00 Dansmuz. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't Spionnetje". 12.38 Piano en orgel. 13.15 Amusementsmu ziek. 13.50 „Vergeten Verleden", causerie. 11.00 Kamerkwartet. 14.20 „Wat gaat er om in de wereld", causerie. 14.40 Piano en cello. 15.15 Gevarieerd programma. 16.00 „Musicalender". 16.30 Sluiting. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Regeringsuitzending. 18.15 Gramofonmuziek. 18.30 Voor de strijd krachten. 19.00 Voor de kindereu. 19.05 Film krant. 19.30 Muzikale causerie. 19.45 Rege ringsuitzending. 20.05 Orkestconcert. 20.35 „Radioscoop". 23.15-24.00 Gram.muz. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 cn 11 uur. - 7.10 Sport uitslagen. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Sluiting. 8.40 Gram.muz. 9.00 Weerberichten. 9.03 Gram.muz. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Familiecompetitic. 10.10 Gr. muziek. 10.39 Moigendienst. 11.00 Gram.muz. 11.20 Noordracht 11.40 Pianorecital. 12.10 Zi geunerkwintet. 12.30 Mededelingen. 12.33 Vo caal ensemble, Cembalo-gezelschap en solis ten. 13.15 Metropole orkest cn soliste. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram. muz. 14.45 Voor de •ouderen 15.00 Accordeonorkest. 15.15 Koor- conccri 15.45 Bijbellezing. 16.30 Sluiting. 17.30 Cenibalogezelschap. 18.00 Orgelspel. 8.20 S portoverzicht. 18.30 Voor de icugd! 18.45 Boekbespreking. 19.15 Engelse les. 9.30 Gram.muz. 20.15 Moletgezelschap. 21.00 „NVind over die Berge", hoorspel. 21.35 gram. muz. 22.13 Internationaal Evangelisch com mentaar. 22.25 Strijkkwartet. 22.43 Asond- overdenking. 23.15-24.00 Gram.muz.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 9