Sukarno benoemt vier kabinetsformateurs Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Echtpaar ging gemaskerde indringers te lijf Ook N.V.V. eist loonsverhoging Vliegende storm eist 2 zeemanslevens Maandag 19 Dec. 1949 74e Jaargang No. 10765 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Moh. Hatta, Anuk Agung, Sulian van Djokja en Sulian Hamid van Poniianak Duizenden juichten Sukarno toe Giuliano ontsnapt? De voorraad stapelproducten in Noord-Holland Weerbericht „De Franse Spionnage" in Polen Nachtelijk gevecht in Haagse woning Dakota vliegt tegen een huis Hongaren arresteren Amerikaan K.V.P. wenst stevig contact met Indonesië Vijf procent voor allen boven 23 jaar ER IS WEER een nieuw record ge vestigd. Pan American Airways stuurden een vliegtuig van New-York naar Shannon, dat de 4200 km in zeven rur en 49 minuten aflegde. Dat is ge middeld 632 km per uur. O Een oude getrouwe is van de wereldzeeën ver dwenen. De Aquitania, eens 's werelds grootste schip, is uit de vaart genomen Het deed in twee oorlogen dienst als troepen- en hospitaalschip en het heeft tienduizenden passagiers naar de Nieu we Wereld en terug gebracht. O Ge hebt allen gelezen, vrienden, van de J ondergang van het oude Franse schip Implacable. dat met springladingen tot zinken werd gebracht door de Engel sen. Thans komt de „Onverbiddellijke' in het land van herkomst, la douce France, terug. Onophoudelijk spoelen wrakstukken van de romp op de Ka- nualkust aan.... Redders gaven hun leven om anderen te helpen Vier reddingboten voeren uit Menzies' nieuwe kabinet BUKiSAU: Koningstraat 78—80 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: J BIJLSMA en C. KRAK HELDERSE (MANT TAzUEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Kleine advertenties ...Juttertjes*'1 tot 15 woor den f 1.elk woord meer 5 rent Abonnementen per fcwar taal 4.— r>ü vooruitbe taling, plus incassokosten Hs!ttrl('\nLSAkarn0 kabinet8formateurS aangewezen, tw. Moh. Pnnttani Lt^gH de Su,tan van Di°kia en Sultan van wm a' 18 ^nsewezen als premier. Ir. Sukarno heeft mede- gwleeld, dat afgeweken was van de voorschriften van de grondwet (waarin drie kabinetsformateurs zijn aangewezen) omdat hij een „feilloze overeen stemming wilde Naar men verwacht, zal het kabinet hedenavond geko zen worden. Intussen hebben Nederlandse autoriteiten gisteravond bekend gemaakt, dat onder Nederlands commando staande eenheden van de Indo nesische politie uit andere gebiedsdelen zullen komen teneinde mede te werken aan het handhaven van de orde b(j de viering van de souvereiniteits- overdracht op 27 December. Voorts zouden zesduizend Republikeinse sol daten komen ter versterking van de drieduizend man politie te Batavia. Betrouwbare militaire kringen schatten dat ongeveer dertigduizend Neder landse soldaten in het gebied van Batavia geconcentreerd zullen worden. Zaterdagmorgen heeft zich een gro te menigte naar het veld voor de Kra ton begeven, om van de plechtige eedsaflegging door ir. Sukarno getui ge te zijn. Sukarno was vergezeld van Hatta en werd ontvangen door Moh. Rum en Anak Agung. Voor de eedsaf neming namen alle aanwezigen twee minuten stilte in acht, ter herdenking van de gevallenen. Tijdens het uitspre ken van de eedsformule werd een Ko ran boven Sukarno's hoofd gehouden. Na de plechtigheid bracht de president een groet aan de vlag en schreed ver volgens langs het front der Republi keinse troepen. Gedurende zijn rit naar het paleis werd hij door grote mensen menigten geestdriftig toegejuicht. De uitslag van de stemming, waar mede het KNIP de resultaten van de RTC aanvaardde, was 226 voor en 62 tegen. Voor de stemming gehouden werd, verlieten 31 leden de vergade ring, waarvan zeventien behoorden tot de labourgroep (de Golongan Buruh). Op de volgende vergadering van het KNIP werden enige moties aangeno men, waarin werd voorgesteld zo spoe dig mogelijk economische adviesraden in het leven te roepen, waarin verte genwoordigers van het handels- en het bedrijfsleven zullen zitting hebben. Voorts werd besloten zo spoedig moge lijk verbodsbepalingen te scheppen te gen de uitoefening van de handel an ders dan door regeringslichamen of door de regering aan te wijzen licha men. Tenslotte werd nog een motie aanvaard betreffende persaangelegen heden. Hierin werd voorgesteld het persbureau Antara te erkennen als na tionaal persbureau en voorts om stap pen te ondernemen, opdat de journa listen, die thans nog in verschillende plaatsen van Indonesië gevangen zit ten. in vrijheid te stellen. Op Sicilië doen onbevestigde doch hardnekkige geruchten de ronde, dat Sicilie's „bandietenkoning" Salvatore Giuliano door het net van de politie ge slipt is en Sicilië heeft verlaten. Nadat Giuliano de laatste keer het eiland had verlaten werd hij in een bar in een beruchte wijk van Rome her kend, toen hij een guitaar-speler vroeg een bekend Italiaans lied „Geef mij vrijheid en de hoge bergen" te spelen. In de afgelopen week hebben drie personen, die zich metgezellen van Giuliano noemden, zich bij de politie gemeld. „Salvatore Giuliano moet weg zijn. Deze bandieten hebben hem altijd meer gevreesd dan de politie. Hij zou hu*- nooit toestaan zich bij de politie aan te geven", zo zegt men. De inventarisatie van de stapelpro ducten in voorraad per 1 Dec. 1949 bij de tuinders van de veilingen, aangeslo ten bij de Prov. Commissie van Noord- Holland heeft de volgende cijfers opge leverd: Rode kool 2375 wagons, vorig jaar 2047 (wagons van 10 ton), Gele kool 1241 wagens (1292), Witte kool 1843 wagons (2138), Uien 468 wagons (1215), Peen 668 wagons (1220), Kroten 748 wagons (1043). Totaal 7345 wagons: vorig jaar 8957 wagons. OOSTDUITSE VLUCHTELINGEN NAAR ZWEDEN In het afgelopen weekeinde zijn 43 Duitsers uit Oostduitsland in kleine boten aan de Zweedse Zuidkust ge land. Verwachting geldig tot heden avond. Zwaar bewolkt met voor al aanvankelijk nu en dan regen en later enkele verspreide opkla ringen. Krachtige tot harde en langs de Waddenkust wellicht stormachtige wind tussen Z.W. en West. Ongeveer dezelfde tempera tuur als gisteren. DINSDAG: Zon op: 8.45, onder 16.30; Maan op: 10.09, onder 16.36. Inmiddels is door de regering van In dia reeds een gezant in de Ver. Staten van Indonesië benoemd. De nieuwbe noemde diplomaat is dr. Subbaroyan, vroeger minister van Binnenlandse Za ken van Madras. De Indiase gezant zal nog voor de souvereiniteitsoverdracht naar Batavia vertrekken. Beklaagden bekennen schuld Yvonne Bassaler, vroeger typiste op het Franse consulaat te Wroclaw, heeft zich Zaterdag op het proces te Wroclaw schuldig verklaard aan het verzamelen en versturen van Poolse staatsgehei men en militaire geheimen ten behoeve van Frankrijk via de Franse Ambassa de te Warschau. Zij noemde bijzonderheden over een netwerk van Franse spionnage en con- tra-spionnage in Polen. Zij noemde Marcial Boitte, Frans viceconsul te Warschau, het hoofd van de Franse contra-spionnage in Polen. Op de vraag van de president van het Hof: „Denkt u, dat er een Frans spionnage-netwerk in geheel Polen be stond?" antwoordde zij bevestigend. De Pool Jan Kubisiak, geboortig uit frankrijk, had eerder verklaard schul dig te zijn aan hetzelfde feit In de nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 4 uur wisten twee gemasker de en gewapende mannen zich toegang te verschaffen tot een perceel aan de Fannius Scholtenstraat te 's-Gravenha- ge waar een mode-atelier is gevestigd Zij klommen aan de achterzijde via de eerste verdieping het huis binnen, en na de trap afgedaald te zijn, werd be neden een aantal kostbaarheden ont vreemd. De bewoners van het perceel, het Alle acht inzittenden omgekomen Een Dakota van de Sabena is gister avond bij Parijs neergestort. Het toe stel was kort te voren van Le Bourget opgestegen en had een bemanning van vier aan boord en vier passagiers. Al len zijn gedood. Het ongeluk gebeurde bij Aulnay aan de oostelijke buitenwijken van Parijs. Het vliegtuig raakte een huis en ontplofte. De stukken van de Da kota werden in alle richtingen geslin gerd en sommige drongen in de grond. Een hoek van het huis werd wegge rukt, doch de twee inwoners bleven ongedeerd. Brandweer en politie hiel pen arbeiders van het vliegveld bij het zoeken naar de stoffelijke resten der inzittenden. Na twee uur had men ech ter nog niets gevonden waaraan men de omgekomenen kon identificeren. Israël Jacobson, de Amerikaanse di- ïecteur van de Joodse „American Joint Distribution Committee" in Hongarije, is door de Hongaarse politie gearres teerd, zo deelt het hoofdkwartier van het comité te Wenen mede. Jacobson was tien dagen geleden van verlof te- ruf gekomen en had zich Donderdag in zijn auto naar Hongarije begeven nadat bij een visum had ontvangen. Hij kwam echter niet op zijn bureau in Boedapest aan en na het inwinnen van informa ties werd zijn arrestatie medegedeeld. echtpaar L., werden echter wakker door het gestommel. Toen de beide in brekers wederom langs de bovenver dieping het huis wilde verlaten, wer den zij boven opgevangen door het echtpaar. Er ontstond een gevecht waarbij rake klappen vielen, en de neer L. de revolver van een der onver laten wist te bemachtigen. In de alge hele verwarring wist een der inbrekers tr ontsnappen en nadat mevrouw L. naar beneden was gerend en groot ~!arm had geslagen wist een surveille rende agent en een burger, die zich op genoemd tijdstip in de buurt bevonden de tweede inbreker te arresteren. Door nog twee andere, inmiddels ter plaatse verschenen, politie-agenten werd deze naar het bureau van politie overge bracht. De politie speurt thans naar de tweede indringer De man die direct gearresteerd werd is de 25-jarige stucadoor H.R., zijn maat die wist te ontsnappen, de 30-jarige kleermaker H. J. K., werd gistermid dag in zijn woning gearresteerd en heeft reeds een bekentenis afgelegd. COMMUNISTEN DEMONSTREREN IN PARIJS. De politie heeft een aantal commu nistische demonstranten, die gistermid dag naar het Parijse hotel Matignon, de Farijse ambtswoning van premier Bi- dault marcheerden, uit elkaar gedre ven. De politiemacht was twee maal zo sterk als de groep van nog geen honderd demonstranten. Het protest was gericht tegen de strijd in Indochi- na. Eerstelingen en hekke- sluiters Op de boerderij van C. van Toledo te Nieuwhoorn heerst late lengtevreugd. Een van de ooien heeft thans midden in Decem ber een tweeling gekregen. Volgens de eerste berichten ma ken moeder en kinderen het goed. Het is voor deze boerderij trouwens een merkwaardig scha penjaar geweest, want men heeft er dit jaar ook de primeur ge had. In Januaritoen dus ietwat aan de voorbarige kant, werd er ook reeds een lammerentweeling geboren. Vanzelfsprekend waren die eerstelingen even welkom als de hekkensluiters thans zijn. In een Zaterdag te Utrecht gehouden vergadering van de Partijraad der Ka tholieke Volkspartij kwam van vele zijden, via ingediende moties, het ver langen tot uiting wanneer het wets ontwerp souvereiniteitsoverdracht In donesië wet zal zijn geworden alle krachten in te spannen om de ter Ronde Tafelconferentie vastgelegde samenwerking tussen Nederland en In donesië ten zegen van beide landen te doen zijn. Omdat het wetsontwerp ech ter nog door de Eerste Kamer moet worden behandeld en door de Kroon bekrachtigd, oordeelde de voorzitter, de heer Andriessen, het staatsrechte lijk beter, zich op dit moment van een uitspraak te onthouden. Het congres was door het partijbestuur nodig ge oordeeld omdat de partij recht heeft op opening van zaken. Professor Rom- me hield een rede, waarin hij betoogde, dat men met betrekking tot Indonesië thans vooral het oog op de toekomst dient te richten. De overdracht der souvereiniteit, zo zeide spreker, bete kent het begin van een geheel andere verhouding tussen beide volkeren. De prioriteit van politieke krachten zal plaats maken voor die der maatschap pelijke, welke thans nog teveel op de achtergrond zijn gebleven. Wij dienen ons op deze nieuwe verhouding con structief in te stellen. Alle groepen in de Tweede Kamer hebben zich de ver houding der volkeren anders voorge steld, dan thans is vastgelegd. Dit geldt ook voor de KVP. Volgens professor Romme is de uitkomst van de RTC beneden de maat gebleven van wat wij hadden moeten opbrengen. Ook wat de regering wilde, is niet bereikt. Zij had doelstellingen, die grotendeels sa menvielen met die van de KVP Toch achtte spreker in de overeenkomst cal van goede mogelijkheden aanwezig, ook al hadden wij „meer stringente omschrijving gewenst Evenals de K.A.B. heeft thans ook het N.V.V. een uitspraak gedaan over zijn standpunt ten aanzien van de loonsverhoging. Op een buitengewoon congres, dat te Utrecht tverd gehouden, is geëist, dat Per 1 Januari bindende voorschriften van kracht zullen worden, waarb\) de lonen en salarissen van alle werknemers van 28 jaar en ouder met v(jf procent worden verhoogd, met een minimum van 2.per week, en waarbij de ionen van de werk nemers tussen 18 en 23 jaar zodanig worden verhoogd, dat een geleideUj! aanpassing aan de stijging der oudere categorie wordt verkregen. Voorts, dat de verhoging van vijf procent ook zal gelden voor alle bijslagen en uit keringen ingevolge de sociale wetgeving. De loongrens voor de sociale ver zekeringswetten zal op ƒ4500.gebracht moeten worden Het N.V.V. is bereid aan de productieverhoging mede te werken en spreekt als rijn oordeel uit, dat de sociale en economische politiek onveranderd ge richt moet zijn op het in evenwicht brengen van de betalingsbalans, het na streven van de volledige werkgelegenheid en het handhaven, zo mogelijk ver hogen var: het consumptiepeil. Verlaging van het levenspeil word1 afgewezen. PEN ENGELS spreekwoord zegt: „An elephant never forgets". En hoewel een olifant wonderwel in mijn circus zou passen, wil ik toch een va riant maken op het gezegde en het hooggeëerd publiek mededelen, dat ook Hermandad niet vergeet. Dat moet u maar eens aan de dame vragen, die om vier uur in de morgen in haar hotel te Maastricht gewekt werd door de te lefoon met de mededeling, dat zij „su biet" bezoek zou krijgen van de poli tie. Voorwaar een prettig ontwaken! De Maastrichtse politie moge tactvol en mild zijn, zij is ook streng en onverbid- dellijk. En dus verscheen om half zes een dienaar van de heilige Hermandad. Er de dame kreeg het onprettige ge voel, dat zij van haar bed was gelicht. Zo'n vaart liep het echter niet. Zij ont ving slechts het vriendelijk verzoek, alsnog en liefst direct de somma van 7.20 te willen betalen, zijnde een boete plus kosten, haar in 1947 opge legd door de kantonrechter in Heerlen. Door een verblijf in het Duitenland bad zij dit helemaal (en schandelijk) ver geten. De Frankfurter Allee, Oost Berlijns grootste verkeersweg zal or z\ December, als Stalin jarig is, wor den herdoopt in Stalin-Allee. In Groot- Mokum wachtten ze niet eens tot-ie ja rig was. jyjOET llllllllllllllllllllillllilllllllllllllMllllllhhlIllltlllllllilUUlllllHIIIUIIIIIIIIIIIIIIllillUIIUUHiaHNIiaM U HOREN, wat er in de Beemster is gebeurd. Daar heeft Piet Vilten een scheersalon. Ijverig bij gestaan door zijn broer ontdoet hij zijn Klanten van overtollig hoofdhaar en Daard. En laat er nou op een drukke Zaterdagavond een weddenschap afge sloten worden, om vijfentwintig pop, dat Piet z'n broer zou kaalknippen! Nu is de klant, die het voorstel deed, eer geeltje kwijt en de broer van Vil ten draagt een alpino'tje op een kale schedel. De klant plukt de hele dag Laat m'n man nou zonder z'n haar thuiskomen I spruitjes om zijn kwart meier weer te rug te verdienen en broer Vilten licht voor een dubbeltje z'n petje op. Hij re kent erop, dat zijn vijfentwintig gulden nog verdubbelt, vóór hij weer naar de kapper moet! Als ge dacht, dat er alleen gesmokkeld werd van Belgie r.aar Nederland, zijt ge ernaast geweest. De douane aan de Belgisch-Duitse grens hebben in één maand 22 ton kof fie .26 vrachtauto's, 28 auto's en 19 mo toren in beslag genomen. In de oude kanselarij te Bonn werd door John McCloy, de Hoge Commis saris der Verenigde Staten in West-Duitsland en dr. Konrad Adenauer (rechts) kanselier van West-Duitsland, het bilaterale verdrag tussen de Verenigde Staten en de federale Republiek ondertekend. De vliegende storm, die het afgelopen week-einde over een groot deel van West-Europa raasde en die van de Noordzee een razende heksenketel heeft ge maakt, heeft het leven geëist van twee Nederlanders, mensenredders, die waren uitgevaren, omdat anderen in nood verkeerden. Twee helden der zee, Stellen- dammers, vaders van gezinnen met vier en vijf kinderen, zijn niet teruggekeerd. De dienstdoende schipper H. de Blok en de matroos H. Grotebroer van de red dingboot „Kongingin Wilhelmina" uit Stellendam, die was uitgevaren naar het Zweedse stoomschip „Aslog", dat dringendiom assistentie had verzocht, zijn tij dens een zware grondzee, waarbij de boot geheel op haar zijde kwam te liggen, overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Drie reddingboten, een loodsboot en enkele sleepboten zijn het stoomschip te hulp gesneld, doch het is niet tot een redding gekomen, daar inmiddels het weer bedaarde en het schip niet langer v gevaar verkeerde. sleepboot „Goliath" en van Hoek van Holland voer eveneens een sleepboot uit, die echter wegens het zware weer moest terugkeren. Toen de schepen in de nabijheid van de „Aslog" kwamen, bleek, dat het schip voor zijn ankers lag te rijden en aan de helpers werd medegedeeld dat op hun hulp geen prijs werd gesteld. Daarop zijn alle uitgerukte schepen naar hun thuisha vens teruggekeerd, waar bleek, dat vooral de reddingboten door de ruwe zee zware schade hadden opgelopen. Andere schepen. Het Britse stoomschip „Thistleford" is Zaterdagmiddag ten Zuiden van de Nieuwe Waterweg aan de grond ge lopen, waarop het assistentie vroeg. Even later meldde de gezagvoerder echter, dat het gevaar geweken was en dat zijn schip weer bestuurbaar was. Niet alleen op zee heeft de storm de schepen belaagd. Ook op de bin nenwateren gebeurden verschillende ongelukken. Op de Westerschelde liep het Noorse stoomschip „Ogna" op een zandbank. Op het IJselmeer zonk het sleepschip „Dilles" geladen met kunst mest. De bemanning kon nog juist op tijd van boord worden gehaald. Een vissersvaartuig uit Lemmer sloeg cr i en dreef aan de grond, in het Albert- kanaal in Belgie zonk een Nederlands schip, de „Nooitgedacht". Het enige schip, dat van geluk mocht spreken, was het troepentransportschip „Zui derkruis", dat nog juist voor de storm de Rotterdamse haven binnenliep met ruim 1500 militairen aan boord. Ook de redders uit Den Helder, de mannen van de „Dorus Rijkers", hebben weer van zich doen spreken. Tezamen met de „Holland" van Doeksen vertrokken zij naar de Britse kustvaarder „Rox- ton", die in moeilijkheden verkeerde. De „Roxton" werd behouden in Den Helder binnengebracht. (Zie verder pag. 2) Zaterdagavond vroeg het Zweedse stoomschip „Aslog", groot 1401 ton, dringend assistentie, daar het door de storm onbestuurbaar was geworden en afdreef naar de Zuid-Banjaard, voor de mond van de Oosterscheide. Het schip, dat in ballast onderweg was van Rotterdam naar Gent had geen loods aan boord, daar zowel aan de Hoek van Holland als aan de monden van de Schelde, de loodsdiensten gestaakt waren. De loodsboot „Markab" uit Vlissingen vertrok van de rede van Viissingen naar het schip en bleef in de buurt. De reddingboot „President J. V. Wierdsma uit Breskens is, met een loods aan boord eveneens van Vlissin gen uitgevaren. Uit Stellendam ver trok de „Koningin Wilhelmina" onder commando van schipper De Blok. De eigenlijke schipper W. de Jager lag in het ziekenhuis, waar hij een operatie had ondergaan. Vanuit Veere koos de motorreddingboot „Maria Carolina Blankenheim" zee. Om tien uur kreeg men vanaf het eiland Schouwen de in druk, dat de „Aslog" voor anker lag en geen onmiddellijke hulp behoefde. Van Vlissingen vertrok de Belgische Verboden voor mannen zonder baarden Ten gevolge van de grote droogte is de watervoorraad van de stad New York zodanig uitgeput, dat men is overgegaan tot instelling van een wa terloze Vrijdag, waarop de New Yor- kers wordt verzocht geen water te gebruiken voor baden, wassen en sche ren. De Nederlandse consul-generaal, de heer Koopmans en zijn staf werk ten op originele manier mee door de volgende kennisgeving aan de deur van het consulaat te bevestigen: .Jleden zal het consulaat slechts die genen helpen, die zich niet geschoren hebben. In geval van nood kan men ook als men zich bij vergissing wel geschoren heeft), een baard van Sint Nicolaas lenen en daarvoor 10 dollar voor het Nederlandse liefdadige ge nootschap storten". De mededeling trok veel bekijks van publiek en persfoto grafen. Beieren treedt op tegen Neo-Nazi's Het Beierse ministerie voor de zuive ring heeft de procureur-generaal op dracht gegeven om een voorlopige ver volging in te stellen tegen twee Beier se politieke leiders wegens „neo-nazi- isme". Het zijn Karl Feitenhansel, lei der van de extreme Vaderlandse Unie en Karl Meissner, lid van het Beierse parlement. Verklaard werd, dat Meiss ner had verklaard, dat het tegenwoor dige politieke stelsel in Duitsland ver nietigd diende te worden. Hij had zich uitgesproken voor een weder-oprich- ting van het Duitse leger en gezegd, dat aan de Duitse jeugd weer „orde en discipline" geleerd moest worden. De Kerstboodschap, welke de Paus elk jaar tot de katholieken richt, zal c!it jaar op 23 December worden uitge zonden. 24 December zal gewijd zijn aan de plechtige opening van de H. Poort Vijftien liberalen, vijf agrariërs Robert Menzies, de nieuwe Australi sche premier, heeft gisteren te Canber ra de samenstelling van zijn liberaal- agrarische coalitieregering bekend ge maakt. De voornaamste portefeuilles zijn in handen van: Fadden (Agrari sche partij) financiën; Spender (libe raal) buitenlandse zaken en Harrison (liberaal) wederopbouw. De nieuwe regering heeft een meer derheid van dertig zetels in het Huis van Afgevaardigden, doch tot de ver kiezingen van 1952 zal de Labourpartij in elk geval nog de senaat beheersen. Het kabinet bestaat uit vijftien libe ralen en vijf leden van de agrarische partij. Mevrouw Enid Lyons (liberaal) de weduwe van de overleden oud premier Joseph Lyons, is de eerste vrouw, die in een Australisch kabinet zitting heeft. Zij is vice-presidente van de Uitvoerende Raad. In 1943 werd zij, eveneens als eerste vrouw, in het Huis van Afgevaardigden gekozen. LIJKJE VAN ONTVOERD BELGISCH MEISJE GEVONDEN Nabij Antwerpen heeft men het lijk je van het vier weken geleden door een fietser te Borgerhout ontvoerde meisje uit een vaart te Brecht opge haald. De handen waren op de rug gebonden en uit een eerste onderzoek was gebleken, dat het kind gewurgd was alvorens het in het kanaal terecht was gekomen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1