Blauwe Ridders voelen zich al thuis in Dorus-Rijkershofje - m Nog drie huizen zijn niet bewoond Haags Strijkkwartet speelt Dinsdag voor de Volksuniversiteit OPRUIMING bij De Bioscopen Des levens leesplankje, dertien lesjes, van Meester A.B.C. Hr. Ms. „Schorpioen" zal over enige weken in Nieuwediep terugkeren ES Oud Den Helder groeit Tussen Haaks en Kuitje In het kort M» sm Üa Beroemde composities in de Nieuwe Kerk m TIVOLI Dt onsterfelijke wals DE WITTE: Wet zonder recht Met Wim Kan terug naar de schoolbanken NICO DROOG 729 Nieuwe ligplaats achter de Atjehloods Volleybalcompetitie Oosterland Op weg naar hui> Garry in hongerstaking? Een Grieks zakenkabinet De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom ZATERDAG 7 JANUARI 1950 Midden tassen de geraamten van wordende huizen, stapels stenen en hopen puin in Ond Den Helder is sinds eind Jani van het vorige Jaar een vriendelijk blokje halzen gegroeid: het Dorns-Rijkershofje. Het valt eigenlijk niet eens op, zoals het daar staat. De tien huisjes zijn zo goed als klaar en zeven er van rijn reeds bewoond. De ramen zien ait op een flink plein, dat na nog modderig en kaal is, maar waarop van de zomer gras en bloemen rallen groeien. En in het midden wordt het borstbeeld van Dorus Rijkers geplaatst, dat zoveel jaren het Helden der Zeeplein sierde. Gisteren hebben wij een poosje gebabbeld met Claudy Blokker, de oadste bewoner van het hofje, en met Jaap Been. die ons kort en krachtig leerde dat tien min zeven drie is, want wij waren zo dom te veronderstellen dat er acht woningen door Blanwe Ridders of hnn weduwen waren betrokken.. Blokker heeft ons zjjn huisje laten tien, en hij en zijn vrouw waren er wat trots op. Maandag zijn ze er in geko men, en ze waren al zover geïnstalleerd dat we rustig konden rondneuzen. De woning van Blokker telt een huiska mer, twee slaapkamers, een keuken, een W. C. en een .washok", zoals de één en tachtigjarige het noemde. Alles ls gelijkvloers wat voor de meesten natuurlijk erg prettig is. „En dan heb ben we nog een zolder", vertelde de vrouw van Blokker. Blokker zelf beweerde, dat hij meer verstand heeft van een vlet dan van een huis, maar hij kon toch wel zien dat hij er nu prima bij zit. Een licht behangetje aan de muur, tot ver In de middag zon aan de voorkant, en daar na baadt het achter in een vrolijk licht. Vier van de tien huisjes hebben twee Slaapkamers. Die werden toebedeeld aan hen die nog iemand in huis heb ben, een zoon of een dochter, of (als Blokker) een zwager. Het fonds. „Ik heb ln mijn vorige huis vijf gul den tien verwoond", zei Blokker, ter wijl hij zijn pijpje liet knetteren. ,Nou moeten we van 's Rijkswege vijf vijf en zeventig betalen, maar dat wordt wel door het fonds geregeld". Eén van de oud-redders vond dat veel te hoog, maar Blokker heeft het volste vertrouwen ln het Dorus Rijkers fonds, dat hem ook in zijn levenson derhoud voorziet. En of hij nu tevreden is? Wat dacht Je". Zolang je leeft ben je nog niet dood, zeg ik altijd. Wij hopen hier nog heel wat jaartjes te zitten. Ja, Janus Kuipers die lijdt erg. ja. maar neem de vader van mijn vrouw, die was vier en negentig toen 'ie stierf, maar die prik te nog een draad door een naald. Ja, die huisjes zullen heel wat gekost heb ben; hoeveel weet ik niet. Ik zei zo even al, ik heb verstand van een vlet, maar niet van huizen. Toen we hier pas kwamen. Maandag, was het wel vreemd. Ik heb alle deuren geteld, het zijn er vijftien! Toen ik dacht dat we Jn het voorhalletje waren, zaten we in de W. C.". Blokker en zijn vrouw lachten er smakelijk om. „Maar", vervolgde de oud-redder, „het heeft zijn voordelen. Je loopt nooit mis. of.... je verdwaalt maar dat zal wel meelopen". Het hofje is het straatje van de oud- redders geworden. Daar wonen ze naast elkaar Blokker, Jaap Been, Albert Runnenborg en de weduwen van Klaas Blokker, Ewald, Bontes en Koster. Ze hebben hun eigen wereldje vlak ach ter de diik die hun zo dierbaar is. En toch zitten ze in het nieuwe le ven want rondom het hofje wordt hard gebouwd en straks als het borstbeeld van Dorus Rijkers met enige feestelijk heid zal worden onthntd, zullen we kunnen seggen: het hofje, dat in op dracht van het Dorus Rijkersfonds is gebouwd, is gereed. De baggermolen „Clearall" heeft deze week de Koopvaarderssluis weer eens op diepte gebracht en ligt thans ln de Binnenhaven om het bedje van de „Schorpioen" te spreiden. Het aantal elementen, dat tot nu toe van de stalen damwand werd in geheid, bedroeg gistermiddag 239. De werkzaamheden verlopen buitenge woon voorspoedig. Inmiddels is ook de tweede Morrison-stelling aangekomen. Deze moet nog worden gemonteerd. Twee slepertjes van Goedkoop brachten gistermiddag een nieuwe Poolse sleepboot, de „Zygmunt", uit Amsterdam naar Nieuwediep. Even te voren was de „Hector" van Wijsmuller Uit IJmuiden aangekomen, die de „Zygmunt" naar Delfzijl zal brengen. Het is morgen hoog water om 10.30 en 22.15 uur, en laag water om 4,55 en 1635 uur. Maandag is het hoog water om 11.10 en 23 00 uur en laag water om 5.25 en 17,10 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 5.7 graden Celsius. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712. en dr M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. De Zondagsdienst voor apotheken, alsmede de dienst na 's avonds zes uur. wordt t.m. volgende week Vrijdag waargenomen door de heer F. Bijl, Sluisdijkstraat 135 (privé-adres Soem- tastraat 44). JEUGDIGE STABGENOOT WON SCHAAKWEDSTRIJD Te Haarlem is een schaakwedstrijd gehouden voor leerlingen van middel bare scholen. De eerste prijs is ge wonnen dopr J. Bommel, leerling van het Gem. Lyceum te Den Helder. Zover ls het echter nog niet Nog drie woningen staan leeg. maar niet lang meer. Links van Blokker komt Klaas Veenstra te wonen, en dan zal het negende huis vermoedelijk Y. van Straaten binnen zijn muren krijgen. Het tiende huisje heeft men R. Rle- wers toebedacht. Rieuwers woont 'niet meer in Nieuwediep, maar men heeft hem geschreven dat het hofje voor hem een plaatsje heeft. Het is niet zeker, dat deze Blauwe Ridder in Den Hel der terugkeert, want hij heeft een zie kelijke vrouw. Als hij komt, zal het zeker een verrassing zijn voor zijn oude makkers van de zee. Een „boetje". We zouden bijna iets vergeten. Eén van de ridders, hoe tevreden hij ove rigens ook was, zag graag een boetje achter zijn huis. Daar kon hij nog eens was in zetten, want hij vond het zo'n smerig gezicht om een vuilnisemmer of iets dergelijks zo maar bulten ta laten staan. HET BORSTBEELD van Doms Rijkers wordt goed bewaard. Ko mend voorjaar zal het prijken in het plantsoen voor het nieuwe hofje, dat de naam van deze grote zeeridder draagt. En dat vonden wij het grootste com pliment dat hij het Dorus Rijkers fonds kon maken, dat hjj het jammer vond het hofje met „zo iets" te moeten besmeuren. Misschien komt dat schuur tje er nog wel eens.... tip. EEN BEELD XJ1T DE OUDE HELDER. Een flink, modern gebouw was het Rusthuis van Zuster Vermeulen, dat op het Dijkje stond. Rechts op de foto is het torentje van het voormalige Raadhuis zichtbaar. Gebouwen en bomen zijn verdwenen en het Dijkje werd afgegraven. Op deze plaats is nu het Dorus Rijkershofje verrezen. Voor wie daar een bezoek brengt, valt het moeilijk, zich de oude toestand voor de geest te halen. De eerstvolgende „grote avond" van de Helderse Volksuniversiteit zal aan staande Dinsdag in de Nieuwe Kerk worden gegeven. Dan zal het Haags Strijk kwartet een aantal composities van Haydn, Beethoven en Schubert ten gehore brengen. Weer kon, dank zj) de gemeentelijke subsidie, een bijzonder lage toe gangsprijs worden vastgesteld. Zowel het V.U.-bestuur als het te goeder naam en faam bekend staande ensemble verdienen een volle kerk. Het Haags strijkkwartet bestaat uit de heren Sam Swaap. Adolphe Poth. H. van Calsteren en Charles van Is- terdael, alle klinkende namen. Zij zul len het programma openen met het Strijkkwartet nr. 8 in D van Joseph Haydn. Dit z.g. „Laerchen-kwartet" be staat uit de volgende delen: a. allegro moderato, b. adagio cantabile, c. me- nuetto (allegro), d. finale (vivace). De benaming „Laerchen-kwartet" dankt ^eze compositie aan het gezang van de leeuwerik, dat in de aanvang wordt verklankt. Het thema, dat de eerste viool aanheft, beheerst het gehele eerste deel. Opmerkelijk is in dit kwartet ook de finale, welke zeer gees tig jubelend naar het slot voert, in een aanhoudend gespannen vaart Als tweede werk wordt gespeeld het Strijkkwaitet opus 18 nr. 5 van Lud- wig van Beethoven, bestaande uit de Helen: a. allegro, b. menuetto, e. an dante cantabile, d. allegro. Het is een *eer geliefd kwartet, vooral door de v ariatie-vorm, tot welke vele compo- l isten zich aangetrokken voelen. In het derde deel (andante cantabile) geeft Beethoven hiervan een prachtig staaltje. De derde en laatste compositie in dit oroeramma is h°t beroemde Strijkkwar tet in d („Der Tod und das Madchen") an Franz Schubert Hiervan zijn de de en: a. allegro, b. andante con moto, c. cherzo (allegro molto), d. finale (pres- iu) Schubert. de liederen -componist bij uitnemendheid, speelt in dit dikwijls uitgevoerde kwartet zijn hoogste troe- en uit Voor het grootse eerste deel heeft Schubert het thema van één zij ner liederen („Der Tod und das Mad chen") gebruikt, en hij geeft hier een proeve van variatiekunst (welke alle vier instrumenten op hun beurt het thema laat zingen) van de allerhoogste orde Ook het scherzo en de finale zijn van grote allure. Degenen, die zich hebben voorgeno men dit concert bij te wonen, gaan een prachtige avond tegemoet. Wij kunnen hun aanraden, zich tijdig van toegangs bewijzen te voorzien en zo mogelijk gebruik te maken van de gelegenheid tot plaatsbespreking. ELECTRONISCHE WERKPLAATS VOOR DE MARINE Te Oegstgeest zal onder directie van de Rijksgebouwendienst een elec- tronische werkplaats worden ge bouwd. Deze werkplaats ls bestemd voor de Marine Radiodienst te Oegst geest. NOG VOLOP KOOPJES! Japonnen Mantels Blouses Damesstoffen SPOORSTRAAT 103 Tivoli presenteert tot en met Maan dag een prachtige muziekfilm, geba «eerd op het leven van de grote compo nist Johann Strauss. Deze rolprent draagt als titel „De onsterfelijke wals", wat zoveel betekent als: liefhebbers van de drie-kwarts maat, zet u schrap, want er i< volop van goede muziek ie genieten. Fernand Gravet speelt de hoofdrol. De grote trekpleister ls de stem van de beroemde zangeres Mlliza Korjus Een en ander waarborgt een voortreffelijk j film. Van Dinsdag tot en met Donderdag wordt vertoond „In misdaad getrouw", met Clark Gable, Lans Turner en Frank Morga in de hoofdrollen Overal waar het snorretje van Gable ver schijnt verwacht men iets aparts. En ook ditmaal stelt hij niet teleur. Zondagmorgen brengt Tivoli weer een intellect-voorstelling. Alfred Chau- mel heeft op een reis door de halve wereld het leven van onbekende vol ken gefilmd. Zo ontstond „Sortilége Exotique", een bijzondere missiefilm. Mark Heilinger heeft voor zijn film „Wet zonder recht" voldoende stof kunnen putten uit het verhaal van Robert Patterson „Brute Ebree'. Het is een beklemmend sensationele rol prent geworden, die het Amerikaanse gevangeniswezen (zij het gefingeerd) in een afschuwelijk daglicht stelt. Ge lukkig is men zo verstandig geweest aan te kondigen, dat het verhaal niet historisch is en dat wij dergelijke toe standen in Nederland niet kennen. 'Voorts heeft men met rappe hand de schaar gehanteerd, zodat wij verstoken bleven van al te harde hardhandig heden. Als wij de film bekijken als een brok onschuldige sensatie, dan kunnen we niet anders zeggen, dan dat regis seur Jules Dassin en de zijnen vol ledig zijn geslaagd Zelden hebben wij een film gezien, die zo meesterlijk naar de climax voert: de mislukte ont snappingspoging van getergde gevan genen. De inhoud van de film zullen wij u besparen. Niet, omdat het ver haal niet spannend genoeg is, maar omdat het de moeite waard is het zelf te zien. Burt Lancaster, Charles Bick- ford, Hume Cronyn en Hcfward Duff spelen de hoofdrollen. Een viertal vrouwen buiten de poorten van de ge vangenis verzorgt de romantiek, die men even goed had kunnen weglaten Deze film draait de hele week. „de sonnige, sorgelose jaren o ,||en teruggaan naar de schoolbanken heimwee allemaal, en zouden so Misschien heeft Wim Kan daaraan om die sorgelose jaren °Pn,*° kreeg: als „Meester A.B.C." op de planken, gedacht, toen hij zijn nl«uwkie van Hoogeveen uit zijn herinnering opge- Hij heeft het beroemde toespUnig«leesp,ankje in dertien lesjes". Welaan en daarvan gemaakt „u duizenderlei ervarinren en jaren onzes - heimwee allemaal, en zouden soms weer wnien^ruggaan^naar^ irei jn md -emaakt „Des levens ieespi»..«w~ - dam opnieuw naar 'school, maar nu met de laat van dulsenderlei ervaringen en gesierd met een scherpe eritiache sin. Gisteravond was Den Helder aan de gedistingeerd, en harde dingen zeggend beurt en fungeerde de Casinozaal als op beminnelyke toon. Zij gaf wel de- - - .-I--.—mm. I gelijk les aan volwassenen, en hieli Deun en iuugtxiuv schoolokaal. Driehonderd kinderen za ten te draaien in hun bank en Meester A. B C. luidde de bel. De school ging aan. Ingeleid door meester zelf nam de reeks van dertien lesjes een aan vang. Speels werd gecoquetteerd met het „weer op school" en „allang van schoor. Telkens werd het prille bele ven van toen geplaatst naast of tegen over het weten van thans. Daarin zit ten voor een humorist grote mogelijk heden. Het is het A. B. C.-cabaret wel toevertrouwd, deze ten volle uit te bui ten. Het begon al met de welhaast klas sieke schoolplaten, die nu aan de wan den van de zaal waren opgehangen. Meester vertelde erbij, met een won derlijke mengeling van ironie, spot, bonhommie, veel levenswijsheid en nog meer esprit. Meester A. B. C. vertelde helemaal geen verrassende dingen maar het zou niemand gespeten hebben, wanneer dit eerste lesje nog een uur langer had geduurd. In zoverre zaten we toch weer echt op de schoolban ken: we ondergingen 's meesters be toog met bliimoedfgheld en hingen aan zijn lippen. Wim Kan was een goede schoolmeester, Juist om die twee dingen. Ook de andere leden van het onder wijzend personeel gaven ons les. alleen of in vereniging. Natuurlijk was Cor- ry Vonk weer één brok sprankelende levenslust, een vleesgeworden eariea- tuur. Ook nu was zij de rechterhand van bovenmeester Kan, met haar prach tige kwajongens-creaties, haar karak teristieke mimiek en haar meeslepend élan. En dan Sophie Stem, ook ditmaal SLUISDÏJKSTRAAT VELOURS MANTELSTOE Zwart en Bruin 140 cm. breed gelijk les aan volwassenen, en hield hun de traditionele spiegel voor. Een uitstekend actrice, met een groot ge voel voor fiumor, en zelf nog altijd meegenietend van meesters grillige in vallen. Pam Henning kwam menigmaal in het licht van de schijnwerper als het kittige jonge vrouwtje, dat haar weetje wist. Tezamen met Louis Borel en Chris Baay zorgde zü ettelijke malen voor een frisse, charmante toets. Laatst genoemd viertal was buitengewoon op dreef in de tiende les, een kostelijke parodie op een psycho-technische keu ring. In de laatste les kwamen alle leer krachten voor de klas, met een soepel ontleedmes plaatjes en rijmpjes uit de oude doos te lijf gaand. De braafheid van de arme Hieronymus van Alphen werd goed gekraakt, en honigzoete ve nijnigheden werden gezegd over „Piet de Smeerpoets", Jan de Duimzuiger en andere pennevruchten, die ons inder tijd vanwege de moraal werden voor gehouden. Ergens diep in ons binnenst# 'jleek toch die kleermaker nog te le ven, die ieder ogenblik voor de dag kon komen om ons duimenstel met een forse knip te verwijderen. We maak- ten gisteravond even de fout af te dwa- len in de richting van „Hansje Knip perdolletje", die ook ergens in de sche mer der verdrongen complexen opdook, maar kennelijk niet voldoende drijf- vermogen bezat. Meester A.B.C. moge ons vergeven, dat wij een wijle niet hebben opgelet. Te zijner geruststelling zij gezegd, dat het niet aan hem lag. Zijn manier van lesgeven was voor treffelijk en misschien had daardoor geen zijner scholieren behoefte aan het „speelkwartier". Nog nooit hebben wij zo'n rustig en ingetogen vrij kwartier meegemaakt als gisteravond tussen de negende en de tiende les van Meester A.B.C. Ja, onze goede oude schooltijd werd gisteravond wel in het klare zonlicht gezet. Maar het was ook een mild zon licht, want ondanks alles heeft Mees ter A.B.C. oi)s er aan herinnerd, hoe fijn het op school kon zijn. Omstreeks bet einde van deze maand zal Hr. Ms. logementsschip „Schorpioen" uit Amsterdam naar Den Helder terugkeren, ter uitbreiding van de beschikbare kazerneruimte. Zjj krijgt ligplaats in de Binnenhaven achter de Atjehloods, waar het water thans door dé „Clearall" op de gewenste diepte wordt gebag gerd. Het oude plaatsje van de „Schor pioen", die Immers vóór de oorlog aan de Zuidstraat lag, is inmiddels door de „Buffel" ln beslag genomen. De plaats, waar zij thans komt te liggen, werd al een» eerder voor logementsschepen ge bruikt, zij het ook voor kleinere typen. Zo heeft na de oorlog de „Cornelis Drebbel" daar enige tijd gelegen. De directie-ark van de N.V. van Hat- tum en Blankevoort heeft nu voor de „Schorpioen" het veld moeten ruimen; zij kreeg een andere ligplaats, en wel bij de wasserij „Insulinde". Achter de Athjeloods worden nu de meerpalen voor de „Schorpioen" in orde gebracht. Dit oude logementsschip werd in 1867 te Toulon als gepantserd ramschip op stapel gezet, ongeveer gelijktijdig met de „Buffel" (die te Glasgow werd ge bouwd), de „Stier" (te Birkenhead) en de „Guinea" (te Amsterdam). Het wa ren schepen met een waterverplaatsing van 2200 ton, een bemanning van 150 koppen en een bewapening van twee 28 cm. kanons. Toen de „Schorpioen" als oorlogsschip had afgedaan, werd zij als logementsschip voor de torpedoma kers Ingericht. Donderdagavond werden de volgen de volleybalwedstrijden gespeeld: Adelborsten—G.S.S. 2 155; S.S. Kuil manZeemacht 2 015, 815; Pro Patria 2W.S.V. 2 7—15, 15—7, 11—15: Openb. Werken 1—Hermes 915, 155. 15—11. De beste wedstrijd was die tussen de Adelborsten en de Sportschool. Deze Adelborstenploeg zal in de finale zeker een belangrijke rol spelen. Zee macht 2 was veel te sterk voor sport school Kuilman. De beide andere wed strijden waren meer spannend dan fraai. Met ingang van deze maand zijn bij de Nederlandse Volleybal Bond nieu we spelregels in werking getreden Deze zijn internationaal vastgelegd na de wereldkamnioenschappen te Praag. De Helderse competitie zal vol gen» de oude regels worden uitge speeld. Daarna zullen ook hier de "ieuwe regels worden toegepast. Het programma voor de volgende week heeft een kleine wijziging on lergaan. en luidt nu: 19 uur G.S.S 1— Openb Werken 2; 1945 uur Zee- nacht 1-H A V 1; 2030 uur HKV. 1- Off. K.I.M.; 21.15 uur Pro Patria 1— Mulo 2. Vooral de tweede en de derde wed strijd beloven spannend te worden Hier wordt uitgevochten welk team lp de B - en C -klasse voorlopig de lei ding zei hebben. In Juni 1940 werden zowel de puf fel" als de „Schorpioen" door de Duit sers naar Amsterdam versleept. De „Schorpioen" heeft nadien nog in Duits land dienst gedaan. Zij bleef tijdens de oorlog voor vernietiging gespaard en zo kan deze 83-jarige oud-gediende de Koninklijke Marine ook thans nog goe de diensten bewijzen. BILJARTERS METEN HDN KRACHTEN Donderdag hadden in café Klein te Oosterland de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de biljartclub T.O.C. plaats. Door de plaatselijke midden standers waren verschillende prijzen beschikbaar gesteld, waarom fel ge streden werd. De hoogste series wer den gemaakt door de heren C. Lont en E. Kuiper, maar ten slotte gingen alle deelnemers met een prijs naar huis. Het royale gebaar van de mid denstand is dan ook wel gewaardeerd In verband met het toenemend aan tal biljartliefhebberg is er deze week door de heer Klein een tweede groene tafel in zijn localiteit geplaatst, zo dat de mogelijkheden vergroot zijn. Aan boord van het s.s. „Groote Beer", dat op Maandag 9 Januari uit Indonesië wordt terugver wacht,, bevinden zich onze stad genoten: J. Stevens, Hoogst. 56; L. J Jansen, Prof. Zeemanstraat 8; H. Kwinkelenberg, Wilhelmina- straat 65a. Garry Davis heeft bekendgemaakt spoedig ln hongerstaking te zullen gaan. Hij en zijn vrienden zijn thans bezig een houten hut te bouwen, waarin hij aan de Rijnoever te Straatsburg wil blijven kamperen, totdat hij in Duitsland wordt toege laten, waar hrj wil medehelpen aan de wederopbouw. De vroegere Griekse politicus John Theotokis heeft een interim-regering gevormd, die tot taak zal hebben toe zicht uit te oefenen op de komende ontbinding van het zitting hebbende Griekse parlement en het uitschrijven van algemene verkiezingen, die 45 da gen na de ontbinding zullen worden gehouden. In zijn kabinet hebben pro fessoren en andere niet-politieke lei ders zitting, die zich in de verkiezin gen geen enndidaat zullen stellen De opperbevelhebber van het Griek se leger, generalissimus Alexander Pa- pagos, wiens ontslagaanvrage leidde tot het aftreden van de regering-Dio- medes, is, na een onderhoud met ko ning Paul en Theotokis, bereid gevon den in functie te blijven. 1- I I' :U 63 Ja, de kolonel weet beter dan Pim hoe gevaarlijk die woestijnrovers zijn. Zie maar, wie bomt daar heel stille tjes over de wallen van het oude fort gekropen? Het is de roverhoofdman, die vanuit de verte gezien heeft, dat Pim, Pam en Pom hun uitkijkpost hebben verlaten. Hij is nog maar al leen, want al zijn volgelingen hebben hem smadelijk in de steek gelaten maar hij i» niet bang. „Al moet ik dit zaakje in mijn een tje opknappen" mompelt hij. „Ik MOET die prinses weer in handen hebben. En dit is mijn kan». Die eaels van honden hebben de zaak onbe waakt achtergelaten". En zonder be merkt te worden, gelukt het hem um over de oude muren naar binnen t* klimmen. Enhij heeft nog meer geluk! Zachtjes voortslu'pend, hoort bij eensklaps de stemmen van Pim Paia en Pom. „Ja", zegt Pim tot zijn oroer- jes. „De kolonel zei tegen me. dat mij er allereerst van overtuigen moest of de prinses nog veilig in de strijk" kamer zit! De kolonel zegt....'"- de roverhoofdman luistert al n' meer. Dit is genoeg voor hem.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2