S. BEEN Hebben buurtverenigingen nog een taak? Reicher bracht Metz aan de kop Na Engeland erkende Noorwegen Mao Tse Toeng H.R.C. aan de Sportlaan tegen S.D.W.; voor Helder is het oppassen Zeemacht heeft Zondag tegen L.S.V.V, kans op de overwinning Wat zal Schagen bij Vitesse '22 doen? Watervogels naar Oudesluis Glimlachje VAN MARSDIEP TOT IJ Schaden 2—Grasshoppers 2: S.R.C.—Geelzwari HRC 4—Alw. Forward 2 Onstuimig weekeinde verwacht Urk Gij hebt ons levend begraven" INGEZONDEN: Opruimingis nog geen uitverkoop ZATERDAG 7 JANUARI 1950 Bondag wacbt de voetballers dan eindelijk weer eens een volledig programma. Bet wordt trouwens tijd ook, want wie weet wat de weergoden nog van plan zjjn. In buna elke afdeling varieert het aantal gespeelde wedstrijden tussen aeht en elf. wat de overzichtelijkheid zeker niet ten goede komt. Laten wij hopen. dat van nu af elke. Zondag geen wedstrijd meer zal worden afgelast. In de tweede klasse A ontvangt het leidende Elinkwijk Volendam, dat ïicb niet zo maar gewonnen zal geven. Een kleine overwinning voor de Utrechters lijkt ons wel mogelijk. De Spartaan zendt UW met een ne derlaag huiswaarts, en Zaandijk achten wij na de 50 overwinning op HVC tegen AFC tot alles in staat. HVC krijgt Vriendenschaar thuis. De Amersfoor- ters zouden ons erg teleurstellen, als dat geen overwinning werd. Met be langstelling zien wij de uitslag van dé wedstrijd Rapiditas—Alcmarla Victrix tegemoet. Hier ligt een prachtige kans voor de thuisclub om Alcmaria te dwingen met haar de laatste plaats te delen. 2 B. In deze afdeling loopt OSV te gen TOG weinig gevaar. Nummer twee van de ranglijst. Westfriaia. gaat op bezoek bij hekkesluiter WFC. Een over winning voor de gasten. Stormvogels moet de strijd aanbinden met Hercu les. Eerstgenoemde club kan winnen Watergraafsmeer verslaat Velox. ZFC kan WA hebben. Wij verwachten al met al weinig verandering In de stand. De kans is er.... S A. HRC speelt morgen aan de Sportlaan tegen SDW. Wij zien voor de roodjakken geen andere mogelijkheid dan een overwinning. Voorzichtigheid Is echter geboden, want Always For- ward krijgt Beverwijk thuis. En dat redden de Beverwijkers niet. Het zal ons benieuwen wat Schagen er bij Vt- tesse '22 van terecht brengt. Een over winning durven wij de Sehagenaars niet te voorspellen, maar de kans daar- op is er wel. Kinheim kan op hevige tegenstand van Zilvermeeuwen reke nen. Terrasvogels verslaat DIO. 3 B. QSC behoudt haar prachtige voorsprong, door bij Halfweg te win nen. ZSGO handhaaft zich op de tweede plaats, want.DTS zal het haar waar schijnlijk niet moeilijk kunnen maken. Spannende strijd wordt verwacht tus sen de Kennemers en ZW. Wij slaan ZW iets hoger aan. Succes en IW zullen niet veel voor elkaar onder doen. ADO '20 zal alles in het werk stellen om te trachten bVO naar de onderste plaats te verwijzen. Heerlijk kluifje. 3 C. Voor Helder staat de wel zeer zware uitwedstrijd tegen OVVO op het programma. De witjakken staan er twee punten voordeliger voor dan OWO Het komt ons voor, dat met hard „vechten" een overwinning binnen het bereik ligt. DCG en Velsen krijgen een heerlijk kluifje. Eerstgenoemde club maakt kor- Moeder de vrouw geeft, me altijd wat extra's mee voor nachtwerkl Ged. Staten doen Prov. Staten het voorstel een bijdrage van ruim f 10.000 te verlenen aan de stichting. „Het Noordhollands Landschap" ten behoeve van de aankoop van het nabij de Zaanstreek gelegen Ilperveld. Hierdoor zal onze provincie een nieuw recreatie oord rijker worden. „Souvenirja gers" hebben te Zaandijk tegeltjes uit een ouderwetse schouw in een onbe ■woonbaar verklaarde woning ont vreemd. Op aandrang van het ge meentebestuur zijn de ontvreemde te geitjes echtei teruggebracht. De schouw was bestemd voor de Zaanlandse Oud heid kamer. Daartoe financieel in staat gesteld door haar cabaretgroep, zal de Buurtvereniging „Rooswijck te Koog aan de Zaan een speeltuin tn richten. De omzet van de veiling Noorder JVarktbond te Noord Scharwoude oe droeg in 1949 f 6.425 600 <v.j f 6.337.0001 on van de Langedijker Groenten Cei) trale te Broek op Langendijk f 5.873 700 (f 5.953.000) CJ De afdeling Schermeer van de Holl. Mij. van Landbouw heeft haar zestigjarig bestaan feestelijk ge vierd. Vanuit Beverwijk worden momen teel veel bloeiende darwintulpen van de soort Copland geëxporteerd naar Egypte. In Uitgeest is een 12 jarig» scholier spelenderwijze onder een vrachtauto geraakt en daarbij zo zwaar gewond, dat de dood na enkele uren intrad In het crematorium te Velsen zijn in 1949 1581 crematies verricht. Te IJmuiden is een 52 jarige man uit Haarlem die op de Zuiderpier ter vis vangst was, uitgegleden en In de zee verdronken. te metten met Bloemendsal, en Velsen zegeviert over Hollandia. KW en WE hebben gelijke kansen evenals Alkm. Boys en WMS. 4 A. In de kopgroep van deze af de ling gaat het geducht jpannen. Water- vogels gaat de nederlaag van tweede Kerstdag morgen goed maken tegen Oudesluis. Texel dat van Oude Niedorp verloor, schudt Wieringerwaard van j zich af. Grasshopperg geeft Nieuwe Niedorp geen schijn van kans. Bergen zegeviert over Schoorl, en BKC wint van Vrone. 4 B. Purmerend zal alle zeilen moe ten bijzetten om van ZAP te kunnen winnen. Westfriezen is sterker dan Berdos. Andijk wint van St. George, en De Rijp delft het onderspit tegen Zou- avén. Res. 2 B. Helder 2 ontmoet thuis EDO 2. Alcmaria Victrix 2—VSV 2; West frisia 2—AFC 3; DWV 8—Ajax 3; Bi. Wit 4Zeeburgia 2. Res. 3 A. Helder 3 is vrij. OSV 3 WMS 3; Aicm. Victrix 3---de Spartaan 3. ZW 2—LOC 2; de Meteoor 3—KW 2; WA 2Zaandijk 2. Res. 3 B. HRC 2 gaat naar ZFC 3. DWS 4—VSV 3; Zilvermeeuwen 2— WSV '30 2; Zeeburgia 3 KFC 4; RCH 3 QSC 2. Res. 3 C. HRC 8 speelt uit tegen As sendelft 2 TOG 2—WFC 2; Volendam 3 —ZFC 4; AFC 4—Watergraafsmeer 3; Westfrisia 3—Alkmaarse Boys 2. In de oorlogsjaren werd de marinekazerne te Den Helder zwaar bescha digd. Thans wordt deze verbouwd. De eerste etage, waarmee niets meer viel te beginnen, is gesloopt en wordt vervangen door een geheel nieuwe bovenbouw. De oude buitenmuur van de onderbouw zal plaats moeten ma ken voor een nieuwe, teneinde de kazerne een nieuw aanzien te geven. De Europese kampioenschappen 7112 Na de tweede dag van de Europese dags van de jeugdige V.'afflatl te kampioenschappen 71/2 te Luik heeft de Nederlander Henk Metz de leiding. Dit resultaat dankt hij voornamelijk aan de Oostenrijker Reicher, die Vrij dagavond voor de verrassing van de dag zorgde door de Belgische kam pioen Van Hassel na 29 beurten mei 300 tegen 278 caramboles te verslaan. Metz zelf won van Dufetelle en Waf- ftart. Ook Plet v. d. Pol komt er steeds beter in, noteerde Vrijdagavond tegen Dufetelle met 42.85 het hoog ste partijgemiddelde en wist mid- jyforgenochtend speelt Watervogels tegen Oudesluist Niet* bijzon ders zult u zeggen; Hel der speelt tegen O.V.V.O. en H.R.C. tegen S.D.W. En toch heeft die wed strijd van Watervogels morgen iets bijzonders, of is het niet de moeite waard, dat linkshalf Been tegen Oudesluis voor de driehonderd en vijftigste maal voor het eerste elf tal van zijn club zal uit komen? Been zelf vindt, dat er teveel flauwekul van wordt gemaakt. Hij heeft driehonderd en vijftig wedstrijden in het eerste van Watervogels gespeeld, goed, maar praat er dan niet meer over. Zijn club genoten zijn het er niet mee eens en hebben er voor ge' zorgd, dat deze beschei den voetballer even in het zonnetje wordt gezet- Been is van de oprich ting af lid van Water vogels. Een jaar daarna deed Mj ziJn intrede in het hoogste elftal en daarin kunt u hem nog elke Zondag zien. Hij weet zich alleen nog te herinneren, dat hij al tijd als linkshalf stond opgesteld en dat ze zo hun best hebben gedaan „jubilaris" in de Gouden Kruistoed- strijden. £n dan springen zijn broers hem bij. Er wordt verteld over da tijd, toen in de tweed i klasse N.H.V.B. werd ge speeld (waar de jubilaris nog ontbrak), over de be slissingswedstrijd met Helderse Boys en hoe beide clubs ten slotte naar de eerste klasse N.H.V.B. overgingen. Daarop ts vrij spoedig het vierde klasserschap gevolgd. Vader en Moeder Been zitten maar wat te lachen om hun „linkshalf", die liever had gezien, dat niemand er aan had ge dacht. In het seizoen 1945- 1946 gelukte het Water vogels het kampioen schap te behalen, maar de jongens slaagden er niet in te promoveren. Dat heeft Been erg ge speten. Een bestuurslid van Watervogels heeft ons in het oor gefluisterd, dat Been in al die t(jd nooit met de straf commissie in aanraking is geweest. Ja dat hij zelfs geen enkele waarschuwing heeft ge had. En alleen daarom al verdient S. Been het dat iedereen „het" weet. Tal van sportmensen kunnen aan hem een voorbeeld nemen, dat staat vast. En dat h(j het vertrouwen van Alle Wa tervogels heeft, bleek wel, toen hij in 1943 tot penningmeester werd be noemd. Die functie be kleedt hij nog. Eén van zijn broers vond, dat we er nog moesten bi) zetten, dat de Jubilaris" de enige Been ie, die in het eerste elftal i» overgebleven Een tijdje geleden speel den namelijk zes Been's In dat elftal; vijf er van zijn nu te „oud". Links half Been gaat nog een hele tijd mee, dat hebbel we gauw bekeken. We weten niet of die wed strijd morgen door gaat (je kunt immers nooit weten), maar Als hij door gaat, dan wensen we Been veel geluk. Wordt de wedstrijd afgelast dan kan hij er van ver zekerd zijn, dat Water vogels hem niet vergeet, want de volgende week heeft óók een Zondag! winnen. Het merkwaardigi in laatstge noemde partij was, dat drie series van Van de Pol op 19 afbraken en drie maal op dezelfde manier, Telkens miste hij een lange trekstoot. Waf- flart kwam niet verder dan 198. Van Hassel had negen beurten no dig, w.o. een poedel, om Vingerhoedt te verslaan. Metz, die het tournooi begon met een rheumatische aandoe ning in de onderarm, is deze handi cap blijkbaar prachtig te boven ge komen. In twaalf beurten met een gemiddelde van 25 en een top-serie van 130 versloeg hij op solide wijze Dufetelle. Reicher verloor van Gal- mlche met 203300. In de avond-partijen bleek Dufe telle reeds na zeven beurten door Van de Pol geklopt te zijn. De Frans man had toen 89 caramboles. Na d» verrassende nederlaag van Van Has sel tegen Reicher kreeg Metz de mo rele last van het leiderschap te tor sen. Misschien was dit wel de oorzaak dat Wafflart eerst na 21 beurten de finitlef zijn stoel kon opzoeken. De stand na de tweede dag luidt: Metz 8 1300 67 130 17,91 Vingerhoedt 6 1095 50 113 21,90 Van de Pol 6 1179 68 113 17,35 Van Hassel 6 1178 68 130 17,32 Galmiche 4 897 81 62 11,07 Reicher 2 912 74 78 12,32 Wafflart 0 835 70 85 11,93 Dufetelle 0 640 58 59 11,04 In de afdeling 1 C van de Noordhollandse Voetbalbond wordt morgen een hevige strijd gestreden. In de eerste plaats is daar de westrijd SRC—Geelzwart, die de Sehagenaars de zege moet brengen willen zij een rol van betekenis blij ven spelen. Geelzwart is echter tot de tanden gewapend en zal alles in het werk stellen de gelijke te blijven van Koedijk, dat het moet opnemen tegen Vios, een club die nog onder de maat is. Lukt het SRC Geelzwart belde punten ïfhandig te maken (of zelfs maar één punt), dan prijkt Koedijk Maandag boven aan de ranglijst. Res. IC. Ook in deze klasse volop sponning. Schagen 2 wordt voor de op gave gesteld Grasshoppers 2 van de eerste plaats te halen. Slagen de Seha genaars daarin, dan delen zij Maandag de eerste plaats met Alcmaria 4, dat 'n flinke zege behaald op Randers 2 HRC 4 kan haar goede kans behouden door over Always Forward te zegevieren. We rekennen trouwens op een overwin ning voor de roodjakken. Alkmaarse Boys 3 verliest van Succes 2, en wij Alkmaar en VZV behoeven niets voor elkaar onder te doen. Een gelijk spel ligt in de verwachting. Foresters heeft nog niet gewonnen bij St. Victor Verder verwachten wij een enerveren de strijd tussen LSW en Zeemacht De sailors hebben een kansje op de over winning. En ze hebben hem nodig ook. (Strenge vcrrst In Zweden) Van onze weerkundige medewerker Het ziet er naar uit, dat het ook het komende weekeinde de oceaandepres sies zullen zijn, die het weer een on stuimig karakter geven met af en toe enige regen. Met vrij grote snelheid trekt er weer een actieve depressie over de Oceaan naar West-Europa, waardoor de koude vorstlucht, die zich nog over Duitsland bevindt, voorlopig nog geen kans weer krijgt om tot over ons land door te dringen, al slaagde zij daar Woensdagnacht wel tijdelijk in en veroorzaakte in het N.-Oostelijke deel van ons land nog al enige sneeuw val. In de meeste deien van Noord-Hol land, Friesland en Groningen is in deze eerste 6 dagen van Januari al meer dan de helft van de normale neerslag van de gehele maand gevallen. Zeer strenge vorst komt er de laatste dagen in Zweden voor, waar en op één station zelfs SI graden vroor, een tem peratuur, die nog niet eerder in Zwe den was voorgekomen. Ook in de overige delen van Scandinavië en Rus land komt strenge vorst voor, maar het zijn de oceaandepressies, die deze koude vorstlucht tot juist buiten onze grenzen houdt. Zo koud het in Noord-Europa is, zo zacht, regenachtig en onstuimig is het over West-Europa en de oceaan. VISSERIJBERICHT URK, 6 Jan. 1950. Door 46 vaartuigen werd aangevoerd: 13014 pond snoek baars 2932% cent; 360 pond rode baars 28% et.; 58 pond blei 8 cent en 1264 pond voorn 6 cent. Alles per pond. Nadat de Britse consul-generaal le Peking Vrijdag aan de Chinese commu nistische minister Tsjoe En Lai had medegedeeld, dat Groot-Brittannie de nieuwe Chinese Volksrepubliek de jure erkent, heeft ook de Noorse regering een zelfde besluit genomen. De erkenning van de regering-Mao Tse Toeng door de Ver. Staten zal waar schijnlijk nog enige maanden duren. Frankrijk zal Mao niet eerder kun nen erkennen dan nadat de Nationale Vergadering het verdrag, waarbij de staat Vietnam onafhankelijkheid binnen de Franse Unie wordt verleend, heeft bekrachtigd. In verband met de erkenning heeft de ambassadeur van de nationalistische regering te Londen verklaard: „De dag zal komen, waarop Engeland ons nodig zal hebben. De erkenning betekent, dat gij ons levend begraaft en de geschie denls zal uitwijzen, dat China de laatste slag heeft gekregen niet van zijn vijan den, maar van zijn vrienden en voor malige geallieerden". De heer A. Holtman, secretaris van de buurtvereniging Buys Ballotstraat- Middenweg, schijft ons: „Het zij mij vergund bij de aanvang van het nieuwe jaar enkele woorden in uw veelgelezen blad te schrijven. Bij voorbaat mijn hartelijke dank voor de verleende plaatsruimte. In uw blad van 31 December 1949 geeft u een algeheel overzicht van wat er alzo in het afge lopen jaar in Den Helder is gepres teerd, door overheid, bepaalde instan ties en verenigingen. U doet dit in het artikel „Tekenen van geestelijke vitali teit". Ik zou u echter willen vragen: duidt het wel op geestelijke vitaliteit om zulk een artikel te plaatsen? En dan doel ik op dat gedeelte wat in hoofdzaak neer komt op de buurtverenigingen. U schrijft hier in enkele zinnen het vol gende: „De „opruiming" onder de buurtverenigingen, die reeds in 1948 begon zette zich in het afgelopen jaar voort. Dat was een gunstig verschijnsel, want wij bezaten hier teveel van het goede De energie aan deze verenigin gen besteed, kon voor belangrijker doe len worden aangewend". Ik hoop dat wanneer u onderstaande gelezen zult hebben, u toch een andere kijk op het werk van de buurtvereni gingen en haar doelstellingen zult krij gen. In het begin der oprichtingen dezer, is van hogerhand met name door onze burgemeester persoonlijk er op gewe zen, dat juist de buurtverenigingen n orachtip stuk sociaal werk konden ver richten Alles moes* gedaan worden om deze op te richten en in stand te hou den. En ook juist uit deze buurtvereni gingen is voortgekomen de Helderse Gemeenschap. Ook al om bewerkstelligen «n uit te dit doel te breiden. En nu schrijft u hier (in het nette) wat ik reeds hierboven beschreef. Het staat er keurig netjes, maar qua inhoud Is wat u schreef, een weinig blijken van begrip in deze te hebben. Ik zou u eerst eens willen vragen: beeft een buurtvereniging geen recht van bestaan? Waarom stemt het u zo tevree, dat de opruiming onder de buurtverenigingen zulk een gunstig verloop heeft? Dit laat tenminste vol gens uw geschrijf geen twijfel meer over. (Of zou ik iets te kwaaddenkend zijn?) Is u de tijd vergeten dat talloze leden zich vrijwillig gaven om u, en alle an dere inwoners van Den Helder de le vensmiddelen uit te reiken die wij door verschillende instanties geschonken kregen? En dan wil ik nog even terug komen op het sociale werk dat wij vol gens de overheid konden verrichten. Is het geen sociaal belang wanneer er voor andere verenigingen gespeeld wordt, waarvan de baten komen voor liefdadige doeleinden? Denken wij al leen maar aan MSF. ouden van dagen, Niwin. Bond van Militaire oorlogslacht offers enz., enz. Geldt dit alles niet als sociaal werk? Is het geen sociaal belang kunder- reisjes te organiseren? En zo de kin deren wet de natuur te laten kennis maken? Is het geen sociaal belang de kinderen van de straat te houden, door het organiseren van kinderfeesten, filmmiddagen, goochel- en poppenkast- vertoningen? Is het geen sociaal belang reisjes voor de groten te organiseren om zo doende ook hen eens uit de moeilijk heden van het dagelijks bestaan te ha len? Is het geen sociaal belang één of twee maal per jaar een toneel- of re vueavond voor de leden te organise ren? En al wordt het dan niet zo ge daan als dit van beroepsartisten ver wacht kan worden, dan kan Ik u toch wel brieven tonen van overheidsinstan ties, die deze uitvoeringen ten zeerste apprecieerden. Neen, mijnheer de redacteur, u schijnt nog maar weinig van het eigen lijke buurtverenigingsleven af te weten anders had u zich niet zo laten gaan U noemt het een gunstig verloop, ik kan het niet anders dan zeer jammer vinden. Want juist buurtverenigingen zijn er om dit sociale werk te verrich ten. Niet alleen in wat ik tot nu toe genoemd heb, maar in nog veel meer dingen. Noem ik alleen maar. verbetering in gezinsleven, hulp bij ziekte in huisge zinnen van leden, het in verbinding stellen met B. en W.'tot het verkrijgen van betere verlichting en bestrating Alle werkzaamheden die u waarschijn lijk niet bekend zijn. Maar die toch door de buurtverenigingen ter hand zijn genomen en uitgevoerd. De tijd van hoge contributie is voorbij en toch kost dit alles geld. daarom een eresa luut aan die verenigingen die zich nu nog in deze moeilijke tijd staande we ten te houden. Dit. mijnheer de redac teur, is mijn mening U schrijft verder: het werk hieraan besteed kan voor belangrijker doelen gegeven worden Ik voor mij zou geen belangrijker doe len weten te vinden, tenminste niet die in het kadër der buurtverenigingen past. En ik geloof dat velen het met mijn zienswijze eens zullen zijn. Ook die verenigingen die nu niet meer bestaan U geeft dan ook een wel zeer slechte indruk van het vele goede werk door hen verricht en nog verrichten En dat hebben zij niet verdiend!" Naschrift redactie rwij tekenen hierbij het volgende aan. en stellen eventueel gaarne ande ren in de gelegenheid, hun mening over dit onderwerp naar voren te bren gen: Het is onmogelijk om in het ka der van een jaaroverzicht uitvoerig op doel en wezen van buurtverenigingen in te gaan. Dat kunnen wij ook thans niet doen. Maar wij houden staande, dat de verdwijning van een groot deel der Helderse buurtverenigingen een gunstig verschijnsel is. Een „oprui ming" is nog geen totale uitverkoop. Tal van verenigingen, voor wie kort na de bevrijding een taak bestond (de inzender noemt o.m. de voedseluitrei king), beperkten zich nadien tot het organiseren van genoeglijke avonden, waarvoor de belangstelling steeds meer ging tanen. Sommige buurtverenigingen rekten formeel haar bestaan, doordat maar steeds een bestuur en een klein aantal leden trouw bleef Het feit, dat enkele mensen graag ln één of ander verband de eerste viool spelen, is niet voldoende om een vereniging bestaans recht te geven. In zo'n geval kan een vereniging maar beter verdwijnen. Het is goed, dat de besturen der inmiddels opgeheven verenigingen dat tijdig heb ben ingezien. Zij begrepen dat de be schikbare energie nuttiger kon worden besteed dan aan het organiseren van doelloze bijeenkomsten. Zo kunnen wij ook de „opruiming" onder de buurt verenigingen zien als een teken van geestelijke vitaliteit. Daarmede wil niet gezegd zijn. dat ook de buurtvereniging Buys Ballotstraat-Middenweg zou moe ten verdwijnen. Wij hebben teveel waardering voor hetgeen deze nog steeds presteert en zien in dit geval juist het voortbestaan als een teken van geesteliike vitaliteit. Naast de vereniging BBM is er nog een enkele die goed en nuttig werk doet Zelfs hun besturen zullen echter met ons eens zijn. dat de Helderse Gemenschap in middels goeddeels van zijn basis is be roofd Het liikt ons beter, zich eens op een heroriëntatie van dit instituut te bezinnen, dan te zoeken naar mogelijk heden om kwijnende buurtverenigingen nieuw leven in te blazen. Er zijn nog genoeg verenigingen die de gehele ge meenschap dienen en daarbij belem merd wordt door een gebrek aan wer kers en financiën slaan DTS 2 hoger aan dan BKC 2. De stand is momenteel: Grasshoppers 2 10 6 1 3 18 Alcmaria 4 9 5 2 2 12 Schagen 2 9 4 4 1 12 HRC 4 9 4 3 S 11 DTS 2 9 4 2 3 10 Succes 2 8 3 3 2 9 BKC 2 11 2 5 4 9 Always Forward 2 8 3 2 3 8 Alkm. Boys 3 10 2 4 4 8 Watervogels 2 9 3 1 5 7 Randers 2 8 0 1 7 1 2 C. Hier zullen wij beginnen met de wedstrijd Con Zelo—Texelse Boys. Eerstgenoemde club staat stevig onder aan, maar kan door een zege op de Texelaars, die er iets gunstiger voor staan enigszins op adem komen. We vermoeden echter, dat de Boys geen en kel risico zullen nemen. Hoewel Petten het de laatste tijd niet zo best doet, ge loven wij toch niet dat Callantsoog suc ces zal boeken. Hugo Boys zendt JVC met een nederlaag huiswaarts. Dirks- horn en SVW zijn van gelijke sterkte. Het is echter even uitkijken voor Dirks- horn, gelet op de overwinning die SVW op tweede Kerstdag op Petten behaal de. Hollandia T. speelt tegen Wiron. WOW, dat onbedreigd de leiding heeft, is vrij. WGW 9 8 1 0 17 Hugoboys 10 5 4 1 14 Petten 11 5 2 4 12 SVW 9 5 0 4 10 Dirkshorn 8 3 2 S 8 Hollandia T. 9 3 2 4 8 JVC 8 3 1 4 7 Callantsoog 7 3 0 4 6 Wiron 8 3 0 5 6 Texelse Boys 7 2 0 5 4 Con Zelo 8 0 2 6 2 Res. 2 C. Hopelijk wordt hier uitge maakt wie de leiding krijgt. Berdos 2 staat boven aan, met één wedstrijd meer gespeeld en twee punten voor sprong op Oudesluis 2. Berdos krijgt RKAFC 3 op bezoek. De thuisclub zal het moeilijk genoeg krijgen. Oudesluis 2 ontneemt Alkmaar 2 de illusie op een zege. HRC 5 kan Texel 2 met een ne derlaag terug sturen. Bergen 2 gaat te gen ZAP 2 haar zoveelste nederlaag te gemoet. 8 H. Vrone 2Winkel 2 Vios 2— Schagen 3; Schoorl 2Holl. T. 2; Pet ten 2—Kaagvogels 2; DTS' 3—Duinran- ders 1. 3 L Rangers 1—HRC 6; Cocksdorp 1 Oosterend 1; Texelse Boys 2De Koog 1; Helder 4Texel 3. 3 J. Wiron 2—SRC 2; Wieringer waard 2Succes 3; Succes 4BKC 8; Geelzwart 2—Kaagvogels 3. Hier is de stand: SRC 2 6 5 1 0 11 Geelzwart 8 5 0 3 10 BKC 3 8 4 2 2 10 Succes 3 7 4 0 3 8 Succes 4 8 3 1 4 7 Wiron 2 8 13 4 5 Kaagvogels 3 6 1 2 3 4 Wieringerwaard 2 7 115 3 4 K. Hugo Boys 3SRC 4; Vrone 3— Koedijk 3; KSV 3—Con Zelo 8. 4 L. Geelzwart 3Hugo Boys 2; VZV 3Con Zelo 2; BKC 4—Dirkshorn 2; ZAP 5—Sint Boys 1. 4 M. Helder 7—ZAP 4; Winkel 3— Nieuwe Niedorp 3; Kaagvogels 4Cal lantsoog 2; Flevo 2—Petten 3. 4 N. Wiron 3SRC 3; Wieringewaard 3Vesdo 1; Watervogels 4—Winkel 4. 4 O. Oudesluis 3Helder 5; Zeemacht 2—JVC 2; ZAP 3—Watervogels 3. 4 P. Cocksdorp 2ZDH 1; Texelse Boys 3De Koog 2. Junioren D. Westfrisia aAlkmaarse Boys a; Schagen aAlcmaria a; HRC a —Helder a; J. Holland aHollandia a. HRC a West-Frisia a Helder a Alkm. Boys a Jong Holland a Schagen a Alcmaria a Sporters a Hollandia a 11 10 8 8 7 5 4 4 3 E. Alcmaria bWatervogels a; Kaag vogels aBergen a; Randers aBKC a; Elevo aOudesluis a; Succe» a HRC b. Alcmaria b BKC a Oudesluis a Randers a Bergen a Watervogels a Succes a HRC b Flevo a Kaagvogels a 16 12 10 9 8 6 4 4 3 0 L Con Zelo a—ZAP a; SRC a—VZV a; ZAP bGeelzwart a. VZV a 7 4 2 1 10 WGW a 3 2 1 8 Hollandia T a 7 3 2 2 8 ZAP. a 6 3 1 2 7 SRC a 6 3 1 2 7 Con Zelo a 6 2 1 3 5 Geelzwart a .6 1 2 3 4 ZAP b 6 0 1 5 1 I

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3