Stad en Omgeving. Tweede I.V. A.-schooltournooi op Zaterdagen 11 en 18 Februari WA T DE THEA TER5 BRENGEN Leerzaam speelgoed voor jong en oud: de testmaquette der Ned. Spoorwegen Gedurende een week bij Vroom Dreesmann Tweede winterconcert van Winnubst Prijzen landelijke verloting Helderse Postharmonie W.C.W.-handbalnieuws PIET SCHMIDT M.S.O.-nieuws Belangrijk nieuws voor hondenliefhebbers Zwemmers en zwemsters naar Zaandam Nog éénmaal: het ijs! De nieuwe avonturen van Pim, en P0m Honderd en vijf en veertig deelnemers De bridge-competitie johanna Martzy geeft twee vioolrecitals Op 14 en 15 Februari a s De leeszaal in Januari ra. Helderse NCRV-familie in jubileum-sfeer Tussen Haaks en «uitje Na de loden, thans de gouden verrader Julianadorp IJsclub Julianadorp gaat weer contributie innen Bridgewedstrijd 't ZandTuitjehorn De meeste lezers zullen wel eens een bezoek gebracht hebben aan de speel kamer in het Centraal Station te Amsterdam. Het miniatuur-spoorwegnet, waar van de treintjes door de bezoekers konden worden bestuurd, trok voortdurend een grote belangstelling. Niet minder is het gegaan met de reizende testmaquette van de Nederlandse Spoorwegen, die nu in Den Helder is gearriveerd en tot volgende week Zaterdag op de tweede etage van de N.V. Vroom en Dreesmann te bezichtigen én te „bespelen' zal zijn. Wij hebben het instrument gisteren be proefd en leerden het kennen als een leerzaam en onderhoudend speeltuig voor jong en oud. miniatuur spoorwegbedrijf. De heer Max Vet, propaganda-chef van de Nederlandse Spoorwegen heeft ons eerst iets over de maquette verteld. Zij werd enige jaren geleden gebouwd door twee technici der N.S., de heren Bouman en Berkhout, die ruim twee jaar ermee bezig zijn geweest. Wie de maquette van dichtbij beschouwt, vindt dqt geenszins verwonderlijk, want zij bestaat uit twee volkomen gelijke, naast elkaar liggende spoorbanen, waarop wissels, seinpalen, een over weg, een hefbrug en stations voorko men. Elke baan heeft een eigen bedie ningsbord, waarop een serie drukknop pen met de bewegende delen van het miniatuur spoorwegbedrijf correspon deren. Gelijktijdig kunnen twee perso nen hun treintje van het ene station naar het andere laten rijden. Bedienen zij de knoppen verkeerd, dan blijft het treintje staan, wat tijdverlies tengevol ge heeft, maar bovendien wordt de ge maakte fout op een soort scorebord met lichtende letters aangegeven. Het moet mogelijk zijn, om het treintje in vijf tien seconden het traject te laten af leggen, zonder dat fouten in de bedie ning worden gemaakt. Zoals ook bij de echte spoorwegen is het foutloos rijden het voornaamste. Wij hebben de maquette beproefd in een soort duel met de heer Schneiders, de Helderse stationschef. Geen van bei de hadden wij het apparaat eerder ge zien, maar de chef slaagde er in fout loos het eindpunt te bereiken in 57 seconden. Door roekeloos rijden haal den wij de finish in 52 seconden, maar de automatische boekhouding wees twee ernstige fouten aan. De trein was door ons over een openstaande brug ge dirigeerd en wij hadden verzuimd, een sein op veilig te zetten. Toen de chef het apparaat eenmaal goed door had, brak hij alle records.. In ieder geval hadden wij ons ervan kunnen overtuigen, dat de heer Vet deze maquette terecht een miniatuur van het echte spoorwegbedrijf noemde. Zi' trekt de belangstelling, maakt de mensen duidelijk, hoe geperfection- neerd het beveiligingssysteem van de Nederlandse Spoorwegen is en zij stelt de bezoekers bovendien in de gelegen heid, hun reactievermogen te peilen. Daarom worden iedere dag prijsjes uit geloofd voor degenen die de beste prestaties hebben geleverd. Het aantal gemaakte fouten weegt het zwaarst. Van degenen, die geen fouten hebben gemaakt, is de snelste winnaar. Het is werkelijk alleraardigst. U moet er be slist eens gaan kijken. Op Woensdag 8 en Donderdag 9 Febr. geeft de Harmoniekapel „Winnubst"', onder leiding van de heer H. B. Schen kels, in Casino voor donateurs en geno digden het tweede winterconcert. Op het programma staan onder andere de volgende werken: La Muette de Pot- tici, ouverture van F. Auber. de Car- men-Sylvia wals van Iranovicl, Ballet de la Sourge 4 delig van Leo Delibes en Fantasie les Saltimbanques van L. Ganne. Na de pauze wordt een vrolijk toneel spel van Blaaser en Peter opgevoerd, getiteld „Luin van Standing". Men zal zich herinneren, dat de ver leden jaar ongerichte Helderse Post harmonie een landelijke verloting heeft georganiseerd, teneinde de drin gende behoefte aan contanten te dek ken. Binnenkort zal de trekking wor den gehouden, waarop de lootjesbezit- ters wel attent mogen zijn. werden namelijk tal van waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Wij noemen de electrische wasmachine, stofzuiger, ko- lenfornuis, dames- of herenrijwiel, wol len dekens, tafelzilver, electrische klok, horloges en vele huishoudelijke artike len. Er zijn in totaal 193 prijzen, waar van een groot deel gedurende veertien dagen te bezichtigen is in de étalage van de firma E. N. Heyligenberg, Kei zerstraat 118. Men kan daar ook nog lootjes verkrijgen. Graag brengen wij de dank van het bestuur der Posthar monie over aan de schenkers van de prijzen. Ten bate van het „Reis- en kleding- fonds" heeft de afdeling handbal van Wit-Geel-Wit een steunbonnenactie ge organiseerd. Het resultaat heeft het bestuur tot grote tevredenheid aanlei ding gegeven. De houders van de vol gende nummers kunnen bij de heer F J. Ouwens, Coenraad Botstraat 44a, een verrassing afhalen: 170, 182, 288, 425. 507, 518, 548, 597, 609. 679, 764, 1296. 1491, 1783, 2048, 2161, 2170, 2307, 2354 en 2367. BEVORDERING BIJ DE PTT Benoemd tot vakman le klasse der technische groep van PTT de heer G. H Molenaar, alhier, voordien vakman ■Qen vertrouwd adreó voor 3L w kleding naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 3176 Gisteravond werd in het Militair Te huis aan de Kanaalweg een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tussen MSC en een aantal leden van de Adel borstenschaakvereniging. De partijen hadden een geanimeerd verloop, met als resultaat dat de MSC-ers de palm der ere konden wegdragen. De zwaar ste partij van de avond was die tussen de beide eerste-bordspelers, de heren De Waard (MSC) en Van der Wiel (Adelb.) Laatstgenoemde won na een taaie strijd, die ruim drie uur had ge duurd. Aangezien het aantal opgeko men leden van M.S.C. de behoefte over schreed, heeft de heer Geus Sr. tegen een achttal van zijn clubgenoten simul taan gespeeld. Hij won zeven partijen en verloor van Wieringa. De aanwezi- ge adelborsten konden daaruit consta- teren, dat het resultaat van de simul- taan-séance tussen de heer Geus en twintig leden van hun vereniging geens zins oneervol was. De heer Geus boekte in deze wedstrijd, die vandaag een week geleden werd gehouden, een 16 lA3'/s overwinning. In Maart hopen de Adelborsten tegen MSC een revan che-match te spelen. VERGADERING P. Vd A. Het Tweede Kamerlid ir. A. Vonde ling, die vooral op landbouwgebied zeer goed is onderlegd, spreekt Maan dag in de zaal van de heer C. Rol tij dens een openbare vergadering van de Partij van de Arbeid. Op Zondag 19 Februari om twaalf uur houdt de Kynologenvereniging „West-Friesland en Omstreken" in Cen traal te Den Helder een clubmatch. Deze middag zullen tal van fraaie hon den, groot en klein en van alle rassen, op schoonheid worden gekeurd door de heren Toepoel (van wiens hand de Honden-encyclopaedie verscheen) en Brouwershaven. De heer Toepoel zal tjjdens de keuring de verschillende rassen bespreken. De toegang tot deze keuring is ge heel vrij. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de heer J. J. Butter, Wïlhelminastraat 80. De zaal van Centraal zal tijdens de keuring een stand van de dierenbe scherming herbergen. Een goede gele genheid voor de dierenvrienden om be langstellenden foldertjes van hun mooie werk aan te bieden. Het tweede gedeelte van de zwem- competitie, georganiseerd door de kring Noord-Holland benoorden het IJ. staat voor de deur. Morgen worden in „Zaan land" te Zaandam de wedstrijden ver- zwommen. Een groot aantal zwemmers en zwemsters van de Helderse vereni gingen is weer van de partij, om te trachten de achterstand die tijdens de vorige wedstrijden werd verkregen te verkleinen Het programma ziet er als volgt uit: 50 m. rugslag adsp. jongens: 50 m. brostcrawl adsp. meisjes: 100 m school slag heren: 50 m. rugslag dames: 3 x 25 m. pers. wisselslag ioneens: 3 x 50 m wissels!, est. meisjes: 10 x 25 m vrije slag est. heren 5 x 50 m. vrije slag est dames. Vooral de beide herennummers be loven veel goeds. Ook in de rugslae dames zit misschien een kansje, daar mej. De Bond. de O en O.-kampioene '948 en 1949 op dit nummer, waar .chijnlijk ook zal uitkomen. Het actieve bestuur van IVA deelde ons nog mede, dat thans definitief is besloten het school-tafeltennistournooi elk jaar te doen terugkeren. Wij kun nen niet anders dan dit besluit van harte toejuichen! Vanmorgen zijn achttien leerlingen van de Mulo-school aan de Molenstraat met een aardig prijsje in de tas naar huis gegaan. Maandagmiddag hebben deze jongens en meisjes deelgenomen aan de schaatswedstrijden die het be stuur van de Mulovereniging in samen werking met de onderwijzers op de Fortgracht heeft georganiseerd. Dank zij de hulp van de Helderse politie zijn deze wedstrijden vlot en prettig verlo pen. De achttien prijzen, waaronder zeer mooie, konden worden gekocht doordat de oudercommissie voor dit doel met milde hand had gegeven. Hier onder volgen de namen van de prijswin naars: meisjes ouder dan vijftien jaar: Rie de Klerk. 2 Bets Stins. 3 Jannie Boetendal. Meisjes jonger dan vijf tien jaar: 1 Annie v. d. Wal. 2 Truus Kwak. 3 Dieny Niesink. 4 Lize Schot man, 5 Adri Govers. Jongens ouder dan vijftien jaar: 1 Harm Jongejans, 2 Wim v. d. Heuvel, 3 Henk Withof, 4 Arie List, 5 Guus Zeeman, 6 Piet Vonk Jongens jonger dan vijftien jaar: 1 Gerard Mooy, 2 Joop Boon, 3 Jaap Jon gejans, 4 Cor v. d. Hunten. Van de groene tafel Telkens weer blijkt, dat de tafeltennissport in Nederland terrein gaat winnen. Overal worden demonstratiepartijen gespeeld, en vooral de jeugd, die ten slotte elke sport zal moeten groot maken, wordt meer en meer door deze attractieve sport aangetrokken. Het vorige jaar kwam men op de gelukkige gedachte, schooltournooien te gaan organiseren. Men liet het niet bij ideeën, en thans wor den in drie steden in Nederland, te weten Utrecht, Amsterdam en Den Helder, dergelijke sportieve krachtmetingen gehouden. In onze stad organiseert de tafel tennisverneniging IVA voor de tweede maal dit tournooi, waarvoor burgemees ter Ritmeester destijds een wisselbeker beschikbaar stelde. Het tournooi wordt dit jaar gehouden in de Gemeentelijke U.L.O. aan de Mo lenstraat, op de Zaterdagen 11 en 18 Februari. Zo men misschien weet, zijn deze wedstrijden alleen bestemd voor scholieren uit het voortgezette onder wijs. In het totaal hebben honderd en vijf en veertig liefhebbers ingeschre ven, onder wie vier en twintig meisjes. De ruim honderd en twintig jongens zijn naar leeftijd in vijf afdelingen on dergebracht. De jongste deelnemer is twaalf jaar. de oudste vijf en twintig. Alles meisjes, wier leeftijd varieert tussen veertien en zestien jaar. komen in een afdeling uit. Bij de jongens gaat ongetwijfeld de meeste belangstelling uit naar de hoogste klasse, waarvan de winnaar zich kampioen van Den Hel der mag noemen. In deze klasse zijn verscheidene bekende spelers belust op de ere-titel, die naar men verwacht zal worden gewonnen door Henk Weem- hoff. Zijn meest gevreesde tegenstan ders zijn Hemelrijk, Smit, Van der Spek en Pronk. Mej. Chr. Oosterloo zal wel als eerste uit de strijd komen bij de meisjes. Er wordt op vijf tafels in pou- ies gespeeld, zodat elke jongen en meis je dus tenminste drie wedstrijden voor de boeg heeft. De burgemeester Ritmeester-beker, die bestemd is voor de school welks leerlingen de beste prestaties verrich ten, is in ht bezit van de U.L.O. aan de Molenstraat. Behalve deze fraaie beker zijn er tal van nuttige prijzen, die be- scuikbaar werden gesteld door een aan tal zakenlieden en verenigingen. De or ganiserende vereniging IVA heeft trou wens toch niet over medewerking te klagen. Zo zullen de tafeltennisclubs WGW en HCSC ballen in bruikleen verstrekken Als wedstrijdleidsters tre den op de dames R. Sinjewel en W. Goedegebuur. De eerste partijen begin nen om twee uur. De uitslagen van de Donderdag avond in de bridge-competitie gespeel de wedstrijden zijn HBC I—Marine I 17—23; HBC II—Marine II 38—34; HBC V—Marine ni 36—38 (gelijk): HBC IV Marine IV 5926. De stand luidt nu: Het bestuur van de Muzlekkrlng Den Helder heeft thans een opgave ontvangen van de werken, die door de violiste Johanna Martzy op het abon nementsconcert van Dinsdag 14 Fe bruari en het Volksconcert van Woens dag 15 Februari In Casino zullen wor den uitgevoerd. De eerste avond, die dus uitsluitend voor de leden van de Muziekkring be sfemd zal zijn, staat in het teken van de sonate. Tezamen met de pianist Jean Antonetti speelt Johanna Martzy de sonate in A van Handel, de sonate in C (voor vioolsolo) van Bach, de so nate in G (op 30 nr. 3) van Beethoven en een sonate van Debussy. Als sluit stuk is de Notturno e tarentella van Ssymanowsky op het programma ge plaatst. Op de tweede avond zullen meer uit- eénlopende werken worden uitgevoerd Voor de pauze wederom twee sonaten, die in c (op. 30 nr. 2) van Beethoven en die in d (op. 108) van Brahms. Na de pauze worden Roemeense Dansen van Béla Bartok, de Dan se Espagnole van Manuel de Falla gespeeld, en van Maurice Ravel „Pièce en forme de Ha- banera" en „Tzigane". Bij de uitvoe ring van het laatste werk zal de vio liste zich wel bijzonder in haar element gevoelen. Voor dit volksconcert zijn nu reeds kaarten verkrijgbaar bij mevr. Kous broek, Javastraat 143. De léden van de Muziekkring kunnen vandaag over een week tusen één en twee uur hun plaatsen bespreken aan de zaal. Dit maal is de derde groep het eerst aan de beurt Na tweeën zijn in Casino ook 'kaarten voor het volksconcert beschik baar. Driehonderd en een en dertig man nen en vijf en dertig vrouwen hebben in de maand Januari te Den Helder aan de Openbare Leeszaal een bezoek ge bracht In deze maand werden in het totaal 7258 boeken uitgeleend, te weten 2892 romans, 2701 jeugdboeken en 1665 studiewerken. Voor Februari ziet de lijst van nieu we aanwinsten er als volgt uit: Romans. Blunck, De grote tocht; Brouwer, De nieuwe aarde: Van Dijk— Has, Als lichtende sterren; Fabricius. De grote Geus; Gilbreth, Voordeliger oer dozijn; Van Groningen, Anno groet het leven; Van HilleGaerthe, Het verstopte huuske; Johann, Op drift: MacDonald, Miin kwaal en ik: Du Mau- rier, Janet; Zara, Een vorstenleven, twee delen. Studiewerken: Van Iterson. Parle ment en keizer 19491950: Munk, Ac tuele eeuwigheid: Pressor. Amerika Rob en Leertouwer. Spelen en leren soelen; Sizoo, Uit de wereld van het Nieuwe Testament: Weremeus Buning, Ik vaar. ik vaar, waar gij niet vaart. Geschenken: De Bornier. La fille de Roland: Chevnev. Dark duet en Poison ivy; Hollbrnok. Northwets corner. Ore gon and Washington: Jaarverslag 43e Nederlandse Reisvereniging 1948: Kaestner, Die verschwundene Minatuur: Kleiintjens en Knippenberg. Van go den en helden; Laett. La Suisse: Van Neerlande. Jan van Dam in Zwitser land: Nelissen-Haken. Du hast gut trillern, Lerche!: Ooitz, Beschworene Schatten: Rinehart. Bab; Slager. Brie ven van de grote hoeve Stearns. Ame rica: Verslag 53e Kon. Ned. Jaarbeurs '49: Webster. Nëw school en office die tionary: Woord en beeld 1917. le klas A: 1. V.B.C. II 3 2 1 0 5 +35 2. H.B.C. I 2 0 2 4 +36 3. Marine I 3 1 2 0 4 +7 4. RKBC I I 1 1 3 0 5. Rovai II 3 0 0 3 0 —78 le klas B: 1. VBC I 3 3 0 0 6 +47 2. HBC II 4 2 0 2 4 2 3. HBC III 2 0 1 4 —2 4. Royal I 3 1 0 2 2 —12 5. Marine II 3 0 0 3 0 —31 2e klas A: 1. HBC V 4 2 1 1 5 j-66 2. Marine III 3 2 1 0 5 +40 3 Royal IV 3 1 1 1 3 +4 4 RKBC II 3 1 0 2 2 30 5. VBC IV" 3 0 0 3 0 80 2e klas B: 1 V.B.C. III 3 2 0 1 4 +84 2 Marine IV 3 9 0 1 4 4 3 HBC IV 2 0 2 4 66 4 Royal III 3 1 1 1 3 +3 5 HBC VI 3 1 0 2 2 —27 Op het programma voor Woensdag 8 Februari staan de volgende wedstrij den: RK~~ I-VEC II HBC III-VBC I; RKBC II—VBC IV. HBC VI—VBC In het kort De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. M G Vroom. Plantsoenstraat 11. telefoon 2485 en O vd Most. Weststraat 111. te lefoon 2959. De Zondagsdienst voor apotheken en de dienst na 's avonds zes uur wordt tot en met volgende week Vriidae waargenomen door de heer F Biil Sluisdiikctraat 135 (privé-adres Soem bastraat 441 Voor de Ned. Herv riem. ziin de nreekhenrten voor Zondag: Nieuwe Kerk CWeststvaati 10 30 uur ds De vtnest' Palmstraa» '9 uur ds Bosghardt 17 uur de heer F, Wanders: Huisduinen 19 uur ds. Borehardt. Tiidens te Haarlem gehouden exa mens slaagden voor het praetlikdinio ma machinesehriiven de dames G RloVhntf W S Noë M O Witv.eft V» C M Komen M T_ Brouwe^ M A van Engelsdorp Gastelaars en de heer T. de Boer. De gel"kvi«en waren aller teerlingen van mei r> M. de Vroome Van fooendorostraat 24. Wii vernamen, dat voor het heden avond ie Re'-Maso'tZ van HRC hii de heren C. van Loo. Keizerstraat 111, en J. Boersema, Begoniastraat 85 nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn 87 Het aankleden is nogal gauw ge- En als ie naar zijn angstige gezicht 87. Het aanKieuen u> u b b dan valt het lar.g niet mee. Hrin- schied, maar daarna volg moeten ses Knagelijntje kom. vlak achter hen aan. Ook zij heeft een speer vast Zij lijkste deel van de taak Nu de broertjes en de pv'nses proberen om onopgemerkt uit het kamp te komer. Pim zit boven op d- rug van zun broertje en hij heeft het zwaarste deel. Krampachtig houdt hij de speer in beide handen vast, want hij moet zoveel mogelijk op een rover lij-ten hebben die speren maai voor alle ze kerheid meegenomen. Zij kunnen er zichzelf altijd nog mee verdedigen. Toch wekken zij argwaan. Een van de andere schildwachten kijkt hen ten minste achterdochtig na DE WITTE TIVOLI „BESTEMMING TOKIO" Het bioscooplievende publiek heeft Cary Grant nog kort geleden kunnen zien in een van die gezellige filmco- medies die hem beroemd en bemind hebben gemaakt, het vlotte verhaaltje van de „Vrijgezel en het bakvisje' Deze sympathieke acteur is echter ook in andere genres thuis. Wie herinnert zich niet de voor-ooglogse film „Gun- ga Din", waarin Grant optreedt als sergeant-vechtjas, tezamen met „hel densterren" als Douglas Fairbanks Jr. en Victor McLaglen- Van deze rolprent wordt momenteel in ons land een re prise gegeven; maar al vecht Grant nog zo hard, hij blijft de man van de glim lach. In „Bestemming Tokio", de film die tot en met Maandag in Tivoli wordt vertoond, is Grant de kapitein van een duikboot die met een gevaarlijke op dracht in zee wordt gestuurd, korte tijd voor de eerste bombardementen op Japan. Wij zijn geen duikbootspecialis ten en wij hebben dan ook geen enkele fout kunnen vinden tijdens de bijna onmenselijke tocht die kapitein Cassi- dy en de zijnen volbrengen. Misschien slagen de mannen van Rijkswerf en Marine daarin wel. Mocht het zo zijn, laten zij het regisseur Delmer Daves dan vergeven, want de film is het waard. „SINGAPORE» De film „Singapore", die tot en met Maandag in de Witte Bioscoop gaat, heeft ook al iets met Japan te maken. Vlak voor de oorlog besluiten Matt Gordon (Fred McMurray) en Linda (Ava Gardner) te trouwen. Linda wordt echter bij de eerste Japanse aanval op de stad ernstig gewond. Matt, die meent dat zij dood is, verlaat Singapore. Vijf jaar later keert hij te rug, op zoek naar parels die hij des- tijds in zijn kamer heeft verborgen, en hij komt tot de aangename ontdekking dat Linda nog leeft, en tot de onaan gename ontdekking dat zij haar geheu gen heeft verloren en getrouwd is. Rond deze figuren is een verhaal gesponnen, dat van alles wat geeft: ro mantiek, avontuur, schietpartijen en doden. Matt wordt achtervolgd door een tweetal leden uit de onderwereld dat het op zijn parels voorzien heeft, en ten slotte ongewild meehelpt Linda haar geheugen terug te geven. Een heel aardige film met goed spel, ook door George Lloyd en Thomas Go- mez die in „Singapore" voor de twaalf, de maal op het witte doek werd neer geschoten! Het blijft echter jammer, dat „hij" (Matt) „haar" (Linda) niet krijgt. De Helderse leden van de NCRV leg den een grote belangstelling aan de dag voor de jubileum-steravond, die gisteren in Casino werd gegeven. Graag wilde men eens een familie competitie en een spraakwaterval van meer nabij beleven dan via de radio mogelijk is. De kennismaking is bij zonder in de smaak gevallen. Onder leiding van de heer Johan Bo degraven hebben de families Rietel en Van Urk een hersengymnastische krachtmeting gehouden, met de B als slagletter. Niettegenstaande de aanvan kelijke voorsprong zag de familie Rie tel de taart naar de familie Van Urk gaan. De heer Rietel verscheen later wéér op de planken, in de spraakwaterval. Hij en zijn rivalen, de heren Dekker. Van Markus en Post, hadden het voor recht uit de doekjes te mogen doen, of .uit een ijsvrijerij een goed huweliik kan voortkomen". Gezien het penibele karakter van het onderwerp vielen de voor de vuist weg gelanceerde speeeh- jes te loven De heer Dekker won dank zij zijn vrouw, die hij als levende ar gumentering voor een bevestigend ant woord had gebruikt, een fraaie asbak De heer Rietel kreeg als tweede prijs een jamlepel, de beide anderen ont vingen een lepeltje als troostprijs. Vértr de pauze is verder tweemaal 't NCRV-radiokwartet onder leiding van Meindert Boekei voor het voetlicht ge weest, eerst met een serie keurig ge zongen Negro-splrituals later met een aantal Italiaanse en Nederlandse volks liedjes die op een bijzonder gezellige manier werden gebracht. De leden van het kwartet hebben alle vier een solo laten horen. Waty Krap. Henk Mever en kees Deenik resp als alt. tenor en bariton, en Dina Otten in een lachsal vo die niet op het programma stond, maar toch als extraatje in goede aarde viel. De applausmeter zou voor haar zeker een tien hebben aangewezen. Na de pauze voWe een levendige herinnering aan het verleden jaar te Arnhem gevierde zilveren jubileum, door de vertoning van de Jubo-film. De kustvaarder „Arbo" kwam gis termorgen uit Zaandam in de haven aan, en zette gistermiddag over Har lingen de reis naar Delfzijl, waarheen ■jij ongeladen onderweg was, voort Het is morgen hoog water om 9 45 en 21.40 uur. en laag water om 3.55 er, 15.45 uur. Maandag is he* v-oog water om 10.20 en 22.15 uw, »r> iaat water om 4.35 en 16.25 uur. De temp? -atuur van het zeewater was 2.6 gra den Celsius. DE „VULKAAN" IN ENGELAND TERUG Het reparatieschip van de Britse ma- une ..Beachy Head'". dat aan de Ne- derlandse Marine was uitgeleend en herdoopt was in „Vulkaan" is aan En geland teruggegeven en naar de scheepswerf van Chatham overge bracht. De Nederlandse officieren en man schappen, die het schip bemanden ke ren over enkele dagen naar Nederland terug. Wie kent niet het verhaal van de loden verrader", het scheggebeeld, dat steeds tussen Curagao en Nederland op marineschepen heen en weer reist, op Curacao door marinemannen „gestolen" wordt, in Nederland opnieuw in de verf gezet en netjes met het volgende schip wordt teruggebracht? Op Bo naire bevond zich eveneens een scheg gebeeld, de „gouden verrader". Dit beeld is plotseling verdwenen en men vermoedt, dat de schuldigen gezocht moeten worden onder de leden van de Marineluchtvaartdienst, die thans in vrij groten getale op Bonaire vertoeven en die wellicht voor hun zeevarende broeders niet hebben willen onder doen. In de zaal van de heer C. Rol 1» Donderdagavond de IJsclub Julianadorp in vergadering bijeen geweest. Van de ze vereniging, die ruim tachtig leden telt en tijdens de laatste ijsperiode haar winterslaap nog niet had beëindigd, waren slechts twaalf leden ter verga dering verschenen. Uit de mededelingen van de voorzitter bleek, dat nog een bedrag van f 43.12 In kas was. Men zal voortaan, in tegenstelling tot het vorigs jaar, ook weer contributie gaan innen. Voorts zal men trachten meer leden t» winnen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat werden gekozen de heren H. Schermerhorn en K. Wijnsma. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: L. Tigchelaar (voorzitter), H. Schermer horn (secretaris), J Homminga (pen ningmeester), K. Wijnsma en A Zan der (commissarissen). Mocht er deze winter nog ijs komen, dan zal worden getracht een deel van het tankkanaal als ijsbaan in te richten en daar ook de wedstrijden te organiseren. 't Zand In zaal De Wit werd de eerste wed strijd gespeeld tussen de bridgecluM uit 't Zand en Tuitjenhorn. Er werd gespeeld in een A- en een B-lijn. Voor beide lijnen waren mooie prijzen be» schikbaar gesteld. In beide groepen speelden vier paren uit Tuitjenhorn en vier uit 't Zand. De uitslagen w&* ren als volgt: A-lijn: 1. p. -KruyerG. van Straa* ten 39l/, matchpunten, 2. D. den Bra* sem-L. Koopman 39. 3 N. vd Linden- S Lenting 3T/t, 4. J. Burger—H. Bur ger 325. P. Slijkerman-Ant. Stroo- per 32, 6. P. Baas—P. Blom 31, 7. Ja* Spaans—M. Blankendaal 25, 8. A. Strooper—Th. Leek 20 B.lijn: 1. TesselaarP. Roos 44, 2- Pronk—G. Dekker 42 H, 3. P. Blofflj- w Teselaar 334/,, 4. d. EentesJn Tesselaar 32 5. C. Groot—K Weeter 29. 6. W de WitA. vd Voort 26. 7. Veul—p. Strooper 22 8. P. Janeen- R- Hertogh 22. GESLAAGD Te Haarlem slaagde dezer dagen voor het praktijkdiploma maehinescbrijv11 mej- J. H Koopman, leerlinge van nr D. M. de Vroome te Den Helder.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2