Anti-Revolutionnairen in de regering? Wëm BEROUW I Expositie „Bloemeniust" te Lisse geopend Professor Einstein handlanger van communisten? Bezwaren tegen veel staatssecretarissen Nieuwe theorie over het geheim van het leven OP HET MATJE WOENSDAG 15 FEBRUARI 1950 Pleidooien bij Algemene Beschouwingen in de Eerste Kamer De Eerste Kamer is gistermiddag begonnen met de algemene beschouwingen "Ter de Rijksbegroting 1950. Het voornaamste punt, dat uit de redevoeringen te beluisteren viel. was de bereidheid van de Anti-revolutionnairen. om met de regering samen te werken. Van Chr. Historische zijde sloot hier de opmerking aan, dat men het juist zou achten, indien bij een voorkomende gelegenheid de A.F.-partij alsnog in de regering zou worden opgenomen. Hoewel men allerwegc ingenomen was met de benoeming van minister Stikker in een functie bij de OEES, was er toch wel enige critiek op de snelle uitbreiding van het instituut van staatssecretaris. De heer Anema (AR) pleitte voor een zo groot mogelijke mate van vrij heid voor het particuliere bedrijfsle ven. Het sociale beleid had over het algemeen zijn instemming. Nu de Indo nesische kwestie uit de weg is ge ruimd kan spr.'s partij ongehinderd sa menwerken met de beide grootste par tijen, voorzover dat principieel niet is Ingesloten. Slechts op deze wijze kan men komen tot een nationale politiek. Spr. hoopte, dat de uitgestoken hand niet zou worden afgewezen. De heer Molenaar (WD) meende, dat er van de fiere houding van minis ter Van Maarseveen tegenover de Vei ligheidsraad, indertijd bij de behande ling van de Indonesische kwestie, niets is overgebleven, Spr. drong aan op verdere belastingverlaging, teneinde 't bedrijfsleven meer armslag te geven. De benoeming van staatssecretarissen achtte hij zielkundig onjuist. De heer Kolff (CH) die gaarne een krachtig protest had gehoord tegen de beschuldiging, dat Nederland achter de actie-Westerling zou zitten, zeide, niet in te stemmen met het verlangen, dat Ie zntende regering moet verdwijnen. Wel diende de AR-partij hierin te vorden opgenomen. De positie van de 5taten-Generaal diende te worden ver- iterkt. Ook deze spreker pleitte voor rerlaging van belastingen en meer on- lernemersvrijheid. De heer Kropman (KVP) had grote waardering voor de regering. Hij wil- MINISTER STIKKER IN ENGELAND (Van onze correspondent) Dinsdagmorgen is met de nachtboot, via Hoek van Holland, in Engeland aangekomen mr. D. U. Stikker, minis ter van Buitenlandse Zaken in Neder land, in zijn kwaliteit van politiek be middelaar van de O.E.E.C., teneinde besprekingen te voeren met de Engelse minister van Buitenlandse Zaken Ernest Bevin en de minister van Fi nanciën Sir Stafford Cripps. Mr. Stikker, die vergezeld was van zijn secretaris mr. Boonstra en zijn rivé-secr-etaresse mejuffrouw V. van en Broek d'Obrenan, zou Dinsdag op et Foreign Office lunchen met Bevin n de Nederlandse ambassadeur in En- eland, jhr. J. F. M. Michiels van Ver- uynen en de gezantschapsraad Baron i. Bentinck. Het doel van het bezoek van mr. tikker is zich te oriënteren omtrent e rol, die Engeland in de nabije toe- :omst in het kader van de Europese conomische samenwerking zal spelen. Mr. Stikker zal Donderdag naar Ne erland terugkeren, na nog besprekin- jen te hebben gevoerd met Sir Staf- brd Cripps en zo mogelijk met andere •ooraanstaande regeringspersonen. de de AR-partij niet conservatief noe men doch betwijfelde, of samenwer king wel gemakkelijk zou zijn. Spr. drong voorts aan op modernisering van de wetgeving en op toetsing van de staatscolleges op werkwijze, doel matigheid en samenstelling. Het debat is 's avonds voortgezet. De avondvergadering. In de avondvergadering werd het debat geopend door de heer Van de Kieft lArb.), die zich afvroeg of het vervullen van twee functies door mi nister Stikker geen aanleiding zou kun nen zijn voor het ontstaan van verwar ringen en misverstanden. Het lijkt hem van belang, dat de regering nog eens toelicht hoe het instituut van staats secretarissen zich ontwikkelt. Spre kend over het regeringsbeleid noemde de heer Van de Kieft deze stabiel. Er zijn belangrijke resultaten bereikt. Wij hebben eigenlijk niet met een Rooms— Rode coalitie maar met een program kabinet te doen. Overigens berust de samenwerking tussen KVP en PvdA op een reeële grondslag. Een nationaal kabinet leek hem moeilijk te verwe zenlijken. Als samenwerking wordt aangeboden zal daarover ter plaatse moeten worden beslist. Spreker merk te tenslotte op. dat nationalisatie van het levensverzekeringsbedrijf en van het hypotheekbedrijf niet lang meer zullen zijn tegen te houden. Het standpunt van mijn partij is be kend, zeide de heer Schalker (CPN). Wij zullen het beleid van de regering veranderen. In het Vredeskamp waren toenemende successen. Het enige, waarin de kapitalistische wereld voor uitgang kan aantonen, is de bewape ning. Spreker achtte de regering mede- pliohtig aan het stijgende oorlogsge- yyaar. Nederland wordt tot een brugge nhoofd voor Amerika gemaakt. De a.s. wapentransporten noemde hij een mis daad tegen ons volk. De binnenlandse veiligheidsdienst heeft ten doel binnen te dringen Tn de organisaties der arbeidersklasse. Men bedient zich van de hulp van oud-S.S.-ers. De ophitsende plakka ten van: Steurt wettig gezag" moe ten worden verwijderd. De vijfde co lonne bevindt zich niet in de CPN makr in de PvdA. Onze veiligheids dienst is eigenlijk een Amerikaanse. De vijfde colonne zetelt achter de regeringstafel. (Voorzitter vraagt de heer Schalker zich enigszins te ma tigen). Minister Drees De ministerpresident zeide, dat in Nederland niet anders kan worden geregeerd dan door samenwerking van personen en partijen. Het kabi net meent zijn taak te moeten vervol gen, zolang er eenstemmigheid onder zijn leden is als tot nu en zolang er instemming is van de Staten Gene raal. Er is overigens geen reden om Dr Wibaut bedankt als Md der Eerste Kamer (Van onze parlementaire redacteur) In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de Eerste Kamer heeft de voorzitter, prof. mr. R. Kranenburg, medegedeeld, dat dr. Wibaut, lid van de fractie van de P.v.d.A., als lid van de Kamer bedankt heeft. Dr. Wibaut nam op het eind van het vorige jaar zitting in de Eerste Kamer als opvolger van mr. G. E. van Wal- sum, die om gezondheidsredenen moest bedanken. Blijkbaar ambieerde dr. Wi baut, die vroeger ook een korte tijd lid van de Eerste Kamer geweest is, deze functie niet. Hij accepteerde echter een benoeming, omdat de socialistische fractie bij de stemming over het wets ontwerp over de souvereiniteitsover- dracht aan de Verenigde Staten van Indonesië geen stem kon en wilde mis sen. Het schijnt de bedoeling te zijn. zo vernemen wij, dat mr. G. E. van Wal- sum in de Kamer'terugkeert. Rationalisatie van kleine boerenbedrijven (Van onze Haagse redacteur) De Stichting voor de Landbouw heeft en schrijven gericht tot de minister an Landbouw met het verzoek zoveel ogelijk te bevorderen, dat op korte *mijn de premieverleningen tot ra- nalisatie van de kleine boerenhedrij- weer zullen aanvangen. De Stich- wees er in dit schrijven op, dat yoor eventueel een beroep gedaan worden op gelden van dë z.g. lo- urrency-rekening; hierop wordt de waarde gestort van de gratis-hulp. Nederland binnen het kader et Marshall-plan ontvangt. nk om de gulden itbetaling van de gutden inlevering van bon 544 gmiddelenkaart 909) zal •dag 16 Febr. geschieden aan n wier naam begint met •rs Wof t.e.m. Z. Men cli met de uitgeknipte aan het postkantoor- vervoegen tussen 8.30 een hand als door de heer Anema u: gestoken af te stoten. Wat de kwe: tie der staatssecretarissen aanga?, merkte spr. op, dat men niet ksi zeggen dat de regering hiertoe vlug is overgegaan. Men moet het ook niei zien als de bekroning van een loop baan van een hoge ambtenaar. E: zullen nog enige staatssecretarisse: benoemd worden. Minister Drec- zeide, dat ook de regering wel bc zwaren ziet in het vervullen van dub. bele functies, maar men moet deze ook weer niet te zwaar gaan zien. D' orde in Indonesië is niet overal ver zekerd, maar in elk geval gunstiger dan tijdens de guerrilla. Vandaag zou men opnieuw bijeenkomen. ijpona: K.N.I.L.-korporaal slachtoffer van incident Nabij Tjibinong heeft Maandagoch tend een incident plaats gehad tussen miltairen van de TRIS en het KNIL. Op een plaats, waar de weg door zand zakken was versperd, beschadigde een passerende fourage-auto van het KNIL de baricade. De bestuurder dier auto kreeg na een kort oponthoud toestem ming om door te rijden. Op de terug weg van Bogor werd de wagen op de zelfde plaats beschoten, evenals een op een afstand van 200 m. volgende jeep. waarvan de chauffeur, een korporaal van het KNIL, dodelijk werd gewond. De dienst voor legercontacten meldt, dat de zaak in onderzoek is. Intussen meldde de correspondent van Aneta na der, dat de post te Tjibinong thans is bezet door leden van de Polisie Ne gara en Nederlandse militaire politie. De begrafenis van het slachtoffer had onder grote belangstelling plaats. Onze nieuwe golflengten Als er geen bezwaren rijzen van an dere landen zal van 15 Maart af het programma Hilversum I dus worden uitgezonden op een golflengte van on geveer 402 meter. En het programma Hilversum II op een golflengte van ongeveer 298 meter. De steunzenders Hengelo. Hoogeveen en Hulsbergen zul len uitzenden op een golflengten van ongeveer 189 meter. Twee overstromingen De vorst die korte tijd in onze ge bieden heerste, heeft plaats moeten maken voor een veriode met tal rijke regenbuien. Door de hevige regenval van de laatste paar dagen is het riviertje de Dinkel in Noord- Oost Twente buiten haar oevers ge treden, met alle nare gevolgen van dien. De rijweg tussen Denekamp en Ootmarsum staat onder water en is derhalve voor vrijwel alle verkeer gestremd, 't Enige vervoer middel wat uitkomst brengt in de ze overvloed van water, is paard en wagen. (Links op de foto). Maar ook Engeland is niet van overstromingen verschoond geble ven. Daar trad het riviertje Par- rett in West-Engeland buiten haar oevers. De gevolgen waren echter erger dan in Nederland. Verschei dene boerderijen werden door het water geïsoleerd, en de bewoners moesten per roeiboot van voedsel worden voorzien. Het verkeer op de overstroomde wegen geschiedde ook dan- slecht- nr~ rr-v Het troepentransportschip ,,Dc Groote Beer", dat al zoveel troepen van en naar Indonesië heeft gebracht, ligt thans in het dok bij de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Maatschappij voor een algehele revisie. Op het achterschip is de bouw van een sloependek reeds voltooid. Van groie betekenis voor kweker en handelaar Voor de derde achtereenvolgende maai wordt in Lisse thans de tentoon stelling „Bloemeniust'' gehouden. De kleurige expositie werd gistermiddag geopend door mr. J. Th. Bonnerman, secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. De overheid, zo zeide mr. Bonner man, heeft grote waardering voor het vele, dat van de zijde van het vak zelf wordt gedaan in het belang van de vooruitgang. Dit laatste mag immers van het werk der exposanten ver wacht worden door het onvermoeid verder gaan en iedere winter op en kele tentoonstellingen bijeen brengen van hetgeen nieuw is aan kweekme- thodes en rassen. Behalve dat dit de kweker op de hoogte houdt van de vooruitgang op het gebied van de teelt, geeft het de handelaar een overzicht van de schat van materiaal, waarover hij kan beschikken, wanneer hij voor het doen van zaken de wereld intrekt Met voldoening mag worden vastge steld, dat er de laatste jaren grote vooruitgang is geweest*n de kwaliteit van het materiaal. Dit is te danken aan het onvermoeid werken van de kwekers, daarbij gesteund en voor gelicht door het wetenschappelijk on derzoek, waarvoor de practici niet al leen grote belangstelling tonen, maar ook financiële offers weten te brengen. Wij hopen allen, dat er in de komen de jaren meer vrijheid van handelen zal komen door het wegvallen van al lerlei economische belemmeringen. We weten echter ook, dat niet wij alleen actief zijn op het gebied van de land en tuinbouw, maar dat men zich over al inspant om tot een betere land- en tuinbouwproductie te komen. Om on der dergelijke omstandigheden toch te slagen, dus zich te handhaven en zo Beschuldiging van Amerikaans afgevaardigde De Amerikaanse democratische afgevaardigde John Rankin heeft ver- klaard, dat prof. Einstein een „oude bedrieger" is met een staat van dienst als handlanger van de communisten. Hij zeide, dat prof. Einstein lang ge leden reeds uit de V.S. gewezen had moeten worden. Einstein had volgens Rankin niets uit te cir.l met de ontwikkeling van de atoom-bom. (Reuter tekent hierbij aan, dat de V.S. het project van de atoom-bom aanvatten, nadat prof. Einstein president Roosevelt tijdens de oorlog had geschreven dat de vervaardiging van een bom mogelijk was en had gewaarschuwd, dat de Duitsers hierin zouden kunnen slagen). Rankin had in de onderhandelingen van het Congres uittreksels ingelast van een voor hem opgesteld rapport van de commissie voor on-Ameri- kaanse activiteit. In het rapport wor den z.g. communistische frontgroe peringen opgesomd waarmee prot. Einstein in verbinding zou staan. Woordvoerders van de commissie ver klaarden, dat het rapport was ge maakt op verzoek van Ranke, en zich baseerde op gegevens uit de dossiers van de commissie. Het werd niet door de commissie epubliceerd. In een verklaring, die hij met nel rapport bij de handelingen van, het congres heeft gevoegd, zegt Rankin, dat prol. Einstein reeds lange tijci zich met communistische activiteit in de V.S. heeft ingelaten en voorts, dat prof. Einstein niets met de atoom bom te maken heeft gehad. Ameri kaanse geleerden hadden deze ontwik keld. De „onzin", die prof. Einstein, aldus Rankin, thans „uitkraamde" over een wereld-regering „komt een voudig neer op het uitvoeren van de communistische orders". (Zoals men weet richtte prof. Ein stein Zondag een waarschuwing tot de mensheid om het oorlogvoeren te staken, daar zij anders van de aard bodem zou worden weggevaagd door het geweld van de moderne wapens. Hij stelde de oprichting voor van een super-nationaal rechterlijk en uit voerend orgaan ter beslissing van kwesties van onmiddellijk beang voor de veiligheid der landen). Volgens Rankin vermeldt het ge noemde rapport, dat Einstein aange sloten was bij het congres van Anie rikaans-Sov/jetrussische vriendschap Einsteins nieuwe theorie. Over enkele weken zal te Prince ton de nieuwe theorie van het „een- heidsveld" van Einstein worden ge publiceerd, welke wiskundige theorie de zwaartekracht met het electro- magnetisme tracht te verbinden. Ge leerden zijn van oordeel, dat, zo Ein stein er in zou slagen zijn theorie te bewijzen, daaruit even belangrijke er. verrassende resultaten zouden kunnen voortvloeien als uit zijn vroegere theorieën over de beperkte relativi teit in 1905 en over de algemene re lativiteit in 1915. De beperkte relati viteit, welke het bewijs heeft gele verd van de gelijkwaardigheid van energie en massa, was het uitgangs punt foor het atoomonderzoek en de algemene relativiteit heeft een volle dige verklaring gegeven van de theo rie van de zwaartekracht van New ton. Het is mogelijk, dat de nieuwe theorie van het eenheidsveld de ver klaring zal geven van somSüge biolo gische geheimen. Einstein meent, 'lat de zwaartekracht en de electromag- netische krachten, welke de levende stof schijnen te beheersen, voor bet begrip van de geheimen van het le ven van groter belang zijn dan de studie van de stof zelf. Dc bilogen hebben reeds aangetoond, -lat het electromagnetisch veld bepalend schijnt voor het tot standkomen van levende wezens. Het verschil in magnetisch veld zou de verschillende vormen van leven verklaren. Bij het ontstaan van het leven zou het elect romagnetiseh veld, dat in de cellen voorkomt, de cntwikkeling van het embryo bepa len. Volgens .Einstei" zou ook de zwaartekracht bjj di* gnetisch veld betrokken zijn. mogelijk zich verder te ontwikkelen, is, naast een goedgedreven bedrijf, een vooruitstrevende en vooral ook reële handel nodig. Mr. Bonnerman eindigde zijn ope ningswoord, met 't uitspreken van de hoop, dat mede als resultaat van deze tentoonstelling in toenemende mate zorg zal worden besteed aan de kwa liteit, niet alleen wat de teelt betreft, maar vooral ook aan de handel in het product, waarbij de wijzevan bewa ren en verzenden een zeer belangrijk iets is. Baby in aufobus geboren In een autobus in Groningen is een baby geboren. De chauffeur van de bus reed haastig naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, maar zó vlug kon hij niet zijn of de baby werd reeds geboren vóór men het ziekenhuis bereikte. Het Oosten tegen wijziging van districten De vereniging vai. Oostelijke eerste klassers van de KNVB is tot de con clusie gekomen dat geen wijzigingen dienen te worden aangebracht in de indeling van de districten. Zij onder schrijft in het algemeen wel het stand punt, dat tien elftallen per district te weinig is, in aanmerking nemende de grote lasten, die thans op het bud get van dg clubs irykken. Met alge mene stemmen sprak' de vergadering zich uit voor handhaving van zes eerste-klas afdelingen en uitbreidingen van het aantal clubs per afdeling met ingang van het seizoen 1950'51 tot 12 door toevoeging van Tweede-klas kampioenen van het seizoen 1949'50 uit elke afdeling. De NOEK wenst hij aanvaarding van dit voorstel met in gang van het seizoen 1951'52 de au tomatische degradatie van de laagst geplaatste eerste klasser in elke af deling te aanvaarden en promotie van de sterkste van de tweede-klas kam pioenen in elke afdeling door te voe ren. Radiotoestel wegens verbreken verzegeling verbeurd verklaard De politierechter te Assen heeft de zer dagen voor de eerste maal in de geschiedenis van het radiozegel een toestel verbeurd verklaard en wel van een zekere H. aldaar. De man werd voorts veroordeeld tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Een controleur van de luistervergunningen had het toestel verzegeld omdat H. in gebreke was gebleven de nodige radiozegels te plakken. Bij latere contóle bleek, dat H de verzegeling van het toestel had verbroken en'het apparaat weer in ge bruik had genomen. JANUS, die in al zijn speklagen tril lend, op de bank der verdachten zat, scheen het vleesgeworden Be* rouw en dat was een nobele en deugd doende aanblik. We krijgen hier zoveel mensen die van de prins geen kwaad weten en er wordt hier ze kunstzinnig gelogen, dat het een kleine deining verwekt als iemand voetstoots de schuldige borst beklop*, en tot de Kadi spreekt van de groot heid zijner zonde. Welaan, zei de rechter, u geeft Jus ridderlijk toe dat u weinig rid derlijk gehandeld hebt. Hoe kwam u er eigenlijk toe om die veekoopman een dusdanig pak slaag te geven? j Ik weet het niet, zei de wel doorvoede zuchtend. Ik mot wel een beetje buite mezelve zjjn geweest. Maar ik heb net zoveel spijt als ha ren op me hoofd. En me grootvader was dominee. As u dat eerder bedacht had, had meneer Kierpestein zijn kunst gebit niet verloren en dan kon u op het ogenblik zaken doen in plaats van hier te staan zuchten, onderwees het Recht. Gedane zaken nemen geen keef, filosofeerde de dikkerd. Maar als me neer Kierpestein het nog regelen wil dan is hier mijn hand en ik heb er 'n lieve cent voor over. Maar meneer Kierpestein haalde de schrale schouders op en wierp de felste kleuren op zijn palet, toen dc rechter hem om getuigenis vroeg. Ze hadden wat tweedracht gehad in het nette, 't Gong over een beessie, waaraan Janus gebreken had ontdekt, maar die wazze d'r niet toen het dier verkocht was geworden. Want heren ik lever goed spul en geen belatafei- derij. Maar dat was Janus niet an z'n verstand te brengen; die gong de hele markt bijmekaar schreeuwe en hoe gaat dat? Het ene woord haalt het andere uit en toen was 'ie als een dolle stier uit een doossiQ gescho ten Als een duveltje uit een doosje, corrigeerde de rechter, die graag de taal zuiver houdt. Maar dat was me neer Kierpestein te vaag. Nee, zeg maar gerust een dolle stier, 't Leek warentig wel of de man kepleet hard- stikke gek was geworden. Slaan als de molenwieken en maar brullen. En maar stompen. Vijf volwassen koeien drijvers hadden 'm van meneer Kier- pesteins stoffelijke verschijning moe ten plukken, anders was 'ie op het ogenblik misschien nog wel bezig ge weest De officier requireerde ter bescher ming van de beschaving en tot be houd van goede marktzeden veertig gulden boete en vergoeding van de gebitsreparatie en de rechter sloot zich daar eendrachtiglijk bij aan. Het laatste woord was aan Janus. Ik zei me straf motte hebbe, zei hij en ik hoop dat Kierpestein zal weten te vergeten en te vergeven. Ik weet niet hoe ik zover gekomme ben. Me grootvader was dominee. KAREL RIJKE KOLENLAAG ONTDEKT IN DE V. S. De Amerikaanse minister van Bin nenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat in Noord-Maryland een kolenlaag is ontdekt, die op 600 millioen ton wordt geraamd. De laag bevindt zich onder twee reeds geëxploiteerde en bijna uitgeputte kolenlagen. Geredden van Karhula terug naar hun land De Finnen, die de ramp met de Karhula overleefd hebben, zijn Dins dagmorgen met een toestel van de Finse luchtvaart maatschappij Aero naar Helsinki teruggekeerd. De beide verstekelingen bevinden zich nog on der de hoede van de Amsterdamse vreemdelingenpolitie. Zij zullen bin nenkort per schip of trein naar hun land terugkeren. Het Amerikaanse s.s. „Christian Bergh" heeft geseind, dat het de brug van een klein schip, een kompas en het raam van een radio-richtingzoeker heeft waargenomen. Blijkens de opge geven positie zijn deze voorwerpen ten Noorden van Ameland gezien. De mo gelijkheid bestaat dat het hier wrak stukken van de „Karhula" betreft. Twee-jsnge dreumes op stap Een tweejarig jongetje zette Zater dag het hele gezin van de tuinman van kasteel Ehrenstein te Kerkrade, inclusief de Kerkraadse politie, het Kerkraadse brandweercorps en de plactselijke kynologenclub, op stelten door „aan de wandel" te gaan. 's Morgens verdween de dreumes in een onbewaakt ogenblik, zonder „na der adres" achter ie laten. Maandag eerst vond men hem in een bos in de omgeving van kasteel Ehrenstein terug, slapend in de dorre bladeren. Voordat het echter zover was, speur den politiepatrouilles in alle richtin gen, waarde de brandweer twee avon den lang met schijnwerpers in het duister rond en snuffelden de viervoe tige leden van de Kerkraadse kynolo genclub, later nog versterkt door een rijksspeurhond uit Geleen, e hele om geving af. Een agent deed tenslotte in het bos de verlossende ontdekking De kleine „globetrotter' bleek de ont beringen, zowel die v\n de honger ciis die van weer en wind, goed door staan te hebben. ,,De V.S. paraat" zegt Johnson De Amerikaanse minister van de fensie, Louis Johnson, verklaarde dat wanneer een noodtoestand zou intre den, de Amerikanen „om vijf uur in de ochtend gereed zullefi zijn". Er wa ren defensieplannen tot in details uit gewerkt en goedgekeurd door presi dent Truman, de verenigde stafchefs en hemzelf. „Ik kan u zeggen, dat de huidige verdegiging van de V.S. vol doet aan de eisen van het uur". KWAKZALVER VERBALISEERD. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen de 54-jarige masseur F. W. C. uit Bussum, die te Rotterdam zitting hield, diagnose stelde zonder te vertellen, wat naar zijn mening de ziekte was, kruiden verkocht voor twee gulden per doosje en bovendien per visite nog f 2.50 incasseerde. Een groot aantal doosjes met kruiden werd in beslag genomen. RELLETJES IN JOHANNESBURG. In een wijk van Johannesburg, die door inheemsen wordt bewoond, zijn Maandag onlusten uitgebroken, waarbij het tot schietpartijen kwam tussen inheemsen en de politie. De politie voerde herhaalde charges uit. Treinen en auto's die politieverster- kingen aanvoerden, werden met ste nen bestookt.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3