Stad en Omgeving. Zondagsschool „Timotheus" bestaat overmorgen negentig jaar Kunt U nog raden, raadt dan mee Gaat B.K.G. nieuwe tribune bouwen? Herdenkingsdienstfeestmiddag en jubileumavond VAN STRAATEN Acht en veertig gesprekken over één telefoonlijn Mijnenveeg-ooeraties in gebied van Borku:?i Wordt operette-avond van Harmonie" herhaald? Overste Wingender krijgt functie bij Marinestaf „De baas in huis" deed de cantine daveren Ouden van dagen genoten van zang en muziek De Texelse boot Harp en fluit op het volgend schoolconcert P.J.STEINBERG HCSC kan morgen op de fweede plaats komen School-damtournooi Predikbeurten Julianadorp „Kunstzin" naar concours Vlieringen Eerste schoolfilmapparaat overgedragen VAN MARSDIEP TOT IJ De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom ONZE SPORT-PRUSVRAAG Bouwplan zal 17200.— vergen Marktoverzicht Schagen rsvsr I5": 86 Tussen Haaks en Kuitje Op weg naar huis Zijpe Plattelandsvrouwen krijgen gratis thee INGEZONDEN De Karhula-ramp Overmorgen, Zondag 19 Februari, is het negentig jaar geleden dat de Zon dagsschool „Timotheus" werd opgericht. Negentig jaar lang heeft deze vereni ging Zondag aan Zondag aan kinderen het evangelie verkondigd. Het spreekt vanzelf, dat deze belangrijke gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij **1 gaan. Zo"n jubileum verdient gevierd te worden en het moest eigenlijk mogelijk zijn dat alle kinderen die in die negentig jaar deze Zondagsschool hebben bezocht, daarbij aanwezig konden zijn. Wat zouden daar een herinneringen worden opgehaald, door vaders en moeders, grootvaders en grootmoe ders. De gelegenheid daartoe bestaat volop want er is een uitgebreid ju bileumprogramma samengesteld. Morgenmiddag zijn de kinderen het eerst an de beurt Met muziek voorop zullen zij een tocht door de stad maken, opdat iedereen zal weten dat hun Zon dagsschool negentig jaar bestaat Om half vier wordt deze optocht ontbon den bij de kerk in de Palmstraat waar de oudste leerlingen het lekenspel .Mirjam" zullen opvoeren. Deze mid dag zal tevens een film worden ge draaid, getiteld „De circusjongen". Al met al dus een waardig begin van de feestviering. Op de jubileumdag zelf, Zondag, wordt in de kerk aan de Palmstraat een herdenkingsdienst gehouden. Ook hier zullen de kinderen in het middel punt van de belangstelling staan. De dienst begint om tien uur, en staat onder leiding van ds Borghardt. Voor Woensdag 22 Februari is in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat een jubileumavond belegd. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer Timmer, be stuurslid van de Nederlandse Zondags school Vereniging, spreken over het interessante onderwerp „Onze kinde ren en wij". Voorts heeft men zich van de medewerking verzekerd van de Pvamaflanel, frisse streep 1.58, 1.72, L82 Effen flanel, zalmkleur, mooie zware kwaliteit 1.78 Slopen, prima graslinnen 2.75 Slopen, ongebleekt 2.45 Ongebleekte lakens 7.60 Graslinnen lakens 9.56 Doet Uw voordeel! Koopt bij KEIZERSTRAAT 63 In zijn eerste lezing voor de Helder- se Volksuniversiteit over „De telefoon" heeft de heer A. Korff, directeur van het Telefoondistrict Haarlem, onder meer verteld, dat binnenkort acht en veertig telefoongesprekken over één Ujn kunnen worden gevoerd. Een prachtig bewijs van de geweldige vooruitgang, die de telefoontechniek In de loop der jaren heeft gemaakt. De heer Korff begon zijn interes sante uitéénzetting bij de uitvinding van de telefoon door de Amerikaan A. G. Bell, in 1875. De automatisering werd uitgevonden door diens landge noot Strowger, wiens systeem er zijn ook andere ook in Den Helder wordt gebruikt. De cursisten zullen van nabij daarmee kennis kunnen ma ken op Dinsdagavond 21 Februari wanneer een excursie naar de Tele fooncentrale aan de Boerhaavestraat wordt gemaakt. Op populair-wetenschappelijke wijze werden allerlei historische en techni sche bijzonderheden over de telefoon verteld, waarbij de heer Korff zich als een zeer deskundig causeur ont popte. Hij beschikte over kaarten, een demonstratietoestel en verschil lende foto's, waarmede het gesproken woord werd toegelicht. De heer Korff noemde enkele cijfers: in Amsterdam zijn 54.000 telefoon-abonné's, in Rot terdam 40.000, in Haar'em 14.000 en in Den Helder 1600. Gemiddeld zijn vijf a tien procent van de abonné's gelijk tijdig in gesprek. In de pauze bestond gelegenheid om het demonstratietoestel te gebruiken en de platen te bekijken, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Dinsdagavond komen de cursisten sa men in de Vakschool voor Meisjes, waarna groepsgewijs een bezoek aan de Telefooncentrale wordt gebracht. Woensdagmiddag bracht de minister van Oorlog en van Marine mr. W. F Schokking, een onofficieel bezoek aan Delfzijl. De minister bezocht o.a. de voormalige mijnenlegger Hr. Ms. Dou- we Aukes", thans moederschip van de mijnenvegers. De „Douwe Aukes" gaat van het Duitse eiland Borkum waarheen heden morgen vanuit Nieuwediep eveneens het vierde en zesde flotielle miinenve gers zijn vertrokken. Vanuit Borkum zullen veegoperaties worden uitgevoerd Het bestuur van ..Harmonie" deelt ons mede. dat de Maandag gegeven operette-avond dermate in de smaak is gevallen, dat overwogen wordt een herhaling ervan te geven Dat zal al leen kunnen, wanneqr daarvoor vol doende belangstelling bestaat. Daarom verwacht het bestuur van ieder, die een tweede avond graas wil bijwonen zo spoedig mogelijk bericht aan één van de adressen Meeuwenstraat 19. Heetor Treubstraat 93 of Keizerstraat 21 Wanneer het doorgaat zullen de kaarten worden toegezonden. heer David Hollestelle (bariton). Ook op deze avond zullen de oudste leer lingen „Mirjam" brengen. De jongste assistenten vragen de aandacht met het leksenpel „Mensen onderweg". Zo zullen allen te zamen, kinderen, ouders en belangstellenden, gedurende minstens drie dagen stilstaan bij de viering van dit jubileum, dat na ne gentig jaar Zondagsschoolwerk kon worden bereikt. Naar wij vernemen, is de kapitein luitenant ter zee .C J. Wingender, die met ingang van 14 Februari eervol werd ontheven van het commando over Hr. Ms. wachtschip „Willemsoord" overgeplaatst naar de Marinestaf te Den Helder. Voorlopig blijft overste Wingender te Den Helder woonachtig Een massale schaterlach vervulde de Marinecantine, toen wij wat later dan gewoonlijk, dank zij een doorgebrand koplampje daar binnen traden. Die lach gold niet ons, maar een tweetal heren op het toneel, dat gezellig bezig was, een fles geestrijk vocht soldaat te maken. Voor die fles leeg was heeft de zaal nog menigmaal gedaverd van de lach, en wij hebben onze bijdrage daar aan naar vermogen geleverd. Cyrus Bumpsted (Jacques van- Bijle- veld) en Sam Green (Henk Dillewaard) vormden een buitengewoon vermake lijk duo. Cyrus had dertig jaar lang onder de plak .van zijn vrouw Jenny (mevr. Van Duyl) gezeten en we kon den met hem meevoelen wat dat be tekend moet hebben. Afwassen met de zweep erachter, niet roken in huis en nooit eens een uitje. Maar onder het nuttigen van het wijntje ontwaakte de kerel met héar op de tanden, die al die jaren onder Cyrus' schortje was schuil gegaan. De dialogen tussen Cyrus en Sam, en daarbij hun kostelijke mimiek, werkten even stimulerend op de lach spieren als het wijntje op de beide boezemvrienden. Dronkemansgedoe? Geen sprake van. De heren bleven in de lijn en zij bewezen, dat het heus niet nodig is om over de schreef te gaan, wanneer men de mensen een avond wil laten lachen. Want dat was de enige, overigens be langrijke pretentie van dit blijspel ,.De baas in huis", waarin het vrijwel uit sluitend op het spel aankwam. Het ge zelschap van Jacques van Bijleveld heeft het er keurig afgebracht. De op voering was vlot en gezellig, en de rol len waren in goede handen. Nelly Aen- ders. Annie Martens, Joop van der Donk, Just Chaulet en Ab van der Veg- te hebben hun aandeel naar behoren geleverd. Met elkaar hebben zij aan een stampvolle zaal een avond van ge zond amusement bezorgd, wat in deze tijd vol somberheid heel wat waard is. Het was de tweede maal, dat dit gezel schap in de Marinecantine optrad. Lui tenant ter zee Van Veen sprak stellig namens allemaal, toen hij na de da mes met een mooi boeketje te hebben verrast de artisten een „tot weerziens, want driemaal is scheepsrecht" toeriep. De Ouden van Dagen van het Rust huis in de 2e Vroonstraat hebben Woensdagavond genoten van een vlot muzikaal programma, dat hun werd aangeboden door 't Harmonie Amuse mentsorkest. onder leiding van de heer L. van Loo Jr., en het dameskoor „Ad- vendo" uit Koegras. Bijna drie uur heeft deze gezellige avond geduurd en we weten zeker dat de oudjes er toen eigenliik noe niet genoeg van hadden De heer Van Loo had populai re nummers gekozen, en ook mevrouw J DunkAbbenes en haar koor heb ben in belangriike mate tot het succes van deze avond bijgedragen. Men zou uit allerlei berichten, die de ronde doen. de indruk kunnen fcrii- gen dat grondige wijzigingen in de bootverbinding Den HelderTexel te verwachten zouden ziin. Er zouden olannen bestaan tot modernisering van de Oudeschilder haven en ook zou ge dacht worden.over de inrichting van een haven aan 't Horntje. Dat zijn inderdaad kwesties, die vóór de oorlog de gemoederen hebben bezig gehouden. Na de oorlog is In de aandeelhoudersvergaderingen van de TESO verscheidene malen over deze dingen gesproken, o m. over de moge lijkheid van een Ferry-bootverbinding Van dat laatste moest wegens de te ho ge kosten worden afgezien. Zolang een dergeliike verbinding er niet komt zal de huidige toestand wel be stendigd bliiven. De Minister van Ver keer en Waterstaat heeft ook als zijn oordeel uitgesproken, dat de haven van Oudeschild niet behoeft te worden ge moderniseerd en dat evenmin een nieuwe haven aan het Horntje zal worden aangelegd. De daarmee ge moeide uitgaven zouden onverant woord zijn. Het eerstvolgende schoolconcert zal op Vrijdag 24 Februari in Casino wor- den gegeven. De solisten zijn ditmaal de harpiste Phia Berghout en de flui tist Hubert Barwahser, welke kunste naars beiden aan 't Concertgebouwor kest zijn verbonden. Er worden twee orogramma's afgewerkt, resp. van kwart vóór drie tot kwart voor vier en van kwart voor vier tot kwart voor vijf. In het eerste uur zullen de bouw techniek en klankkleuren van beide instrumenten worden besproken en toegelicht, waarbij o.m. kleinere wer ken van Haydn, Beethoven, Gluck en Piemé op het programma staan. In het tweede uur worden de harp en de fluit in het tijdperk van de barok en de rococo behandeld. Voor fluit en harp staat o.m. een sonate van Tele- mann op het programma. Uw opticien voor een DOELMATIGE en GOED PASSENDE BRIL is en blijft Gedipl Vakopticien, Keizerstraat 4749 HCSC 1 krijgt morgenmiddag om kwart over twee bezoek van Flevo 1 Deze ontmoeting is van belang voor het bezetten van de tweede plaats. Als onze stadgenoten erin slagen een over winning te behalen, dan streven zij Dindua 2, dat vrij is, nog juist voorbij De stand in de kopgroep is: Marken 1 10 10 0 0 20 47—10 Dindua 2 10 7 1 2 15 27—22 HCSC 1 9 6 1 2 13 36—13 Om vier uur komt het derde elftal van HCSC tegen DTS 1 in het veld HCSC 3 heeft hier de kans zich in de kopgroep te werken. Jong Holland 3 9 7 2 0 16 DTS 1 9 7 1 1 15 Dindua 3 9 5 3 1 13 HCSC 3 7 3 12 9 Verder worden gespeeld HCSC b HCSC a (één uur) en BKC aHCSC c. zeewater was 4.9 graden Celsius. In „Musis Sacrum" wordt morgen middag het school damtournooi van de Helderse Damvereniging voortgezet Twee Zaterdagen hebben meisjes en jongens in sportieve strijden 't uiterste gegeven, en morgen belooft het er niet minder spannend toe te gan. Om twee uur worden voor de afdeling C gespeeld de ontmoetingen School 5a— School 8a; School 5b—School 6a: School 8b—-School 14b (beslissingswed strijd) en School 7bwinnaar van School 8bSchool 14b. Voor vier uur luidt het programma: Ambachtsschool bAmbachtsschool d en Ambachtsschool aAmbachtssch. c. DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe Kerk, Weststraat, 1030 uur ds De Hoest (doop); Palmstraat 10 uur ds Borghardt; 17 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 19 uur ds. De Hoest. Geref Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Ham ming, 17 uur ds. Swen; Rehobothkerk 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming Chr. Geref. Kerk. Steengracht 10 en 17 uur leesdienst. Oud Geref Kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur lees dienst. Geref. Gem., Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst Doopsgezinde Gem. Kerkgracht 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluys. Baptisten Gem., Weststraat, 10 uur de heer Van Leeuwen, 12 uur Zondagsschool. 19.30 uur evang. Hofhuis; Vrijdag 19.30 uur jongensclub. Lutherse Kerk, Wezen- straat. 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. 1930 uur ds. N. den Oudsten van Alkmaar (jeugddienst). Oud Kath Kerk, 10 uur Heilige Mis, pastoor Ver heij. Evangelisatie. Vijzelstraat 10 en 19.30 uur, samenkomst; 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19 30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst Visbuurt, 21 uur bidstond Leger des Heils, Zaterdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 1215 uur Zon dagsschool, 18 45 uur openluchtsamen komst Spoorstraat, 20 uur verlossings samenkomst; Maandag 14.15 uur vrou wenbond. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem. 10 uur ds Salm. Gqref. Kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Hamming. Star of Hope Mission, 10 en 19 uur sa menkomst; 15 uur Zondagsschool; Dins dag 16 uur. meisjeskrans, 19.30 uur bidstond; Donderdag 19 uur, meisjes- krans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. In de jaarvergadering van de har monie „Kunstzin" te Julianadorp werd besloten dat men, indien mogelijk, zal deelnemen aan het Unie-concours, dat eind Augustus in Westzaan wordt ge houden. Het is daarom van groot be lang, dat verscheidene leden ernst ma ken met hun studie, wat blijkt uit de aanmeldingen vobr de muziek-exa- mens. De e re-voorzitter, de heer J. Henderikx, herinnerde eraan, dat „Kunstzin" verleden jaar niet veel succes op concoursen heeft gehad. Ho pelijk wordt dat nu beter. De regeling van het feest 1950 werd door de vergadering aan het bestuur overgelaten. De heer P. Constant werd bij acclamatie als voorzitter herkozen Zoals reeds eerder gemeld, is het ge meentebestuur overgegaan tot aan schaffing van een filmapparaat ten dienste van het onderwijs Dit eerste toestel is ter beschikking gesteld van de scholen van Oost-Wierfngen. Het toestel voor Hippolytushoef en Wester- land zal ook niet lang meer op zich laten wachten. Het eerst aangekochte apparaat werd Dinsdagavond onder aanwezigheid van het onderwijzend personeel, de ouder commissies. een vijftal raadsleden en vertegenwoordigers van de commissie van toezicht op het L. O., door de he ren Krudde en Schutte, onderwijzers te Winkel gedemonstreerd. De heren vertoonden in de OLS te Den Oever een tweetal filmpjes over ..de Kievit" en over „Giethoorn". De aanwezigen kregen, mede door de gegeven toelichting, een duidelijk beeld van het werk van het instituut „de Nederlandse Onderwijs Film" Men kreeg de overtuiging dat bij een verantwoord gebruik deze films het onderwijs zeker vruchtbaarder zullen doen worden. Aan het slot werd het onderwijzend personeel ingewijd in de geheimen van het toestel, een vóór-oorlogs (Sie- mens-apparaat)zodat straks, bij ge bruik op de scholen, de bediening er van op vlotte wijze zal kunnen ge schieden. Het toestel voldeed uitste kend zodat dit nieuwe leermiddel on getwijfeld een aanwinst zal blijken te zijn voor de scholen. The Birmingham Repertory Theatre Company zal op Dinsdag in Alkmaar de première geven van het toneelstuk „The importance of being earnest" Er werden hoge prijzen genoteerd bij de inschrijving voor de standplaatsen op de Alkmaarse kermis Wij noemen: autoracebaan f 2285, variété-theater f 1750, rupsbaan f 1010. nougatkraam f 625, waarzegtent f 65. palingkraam f 229 50 O De heer J. H. Massink, di recteur van de Rijks HBS te Alkmaar gaat einde van dit jaar met pensioen In Enkhuizen is een afdeling van de Chr. Middenstandsbond opgericht. De gemeente Uitgeest za] de exploi tatie van de openbare begraafplaats overdragen aan het kerkbestuur van de Ned. Herv. Gem., dat bovendien (voor f 1) koper wordt van het oude (bouwvallige) raadhuis Het ge meentebestuur van Beverwijk heeft afwijzend beschikt op een verzoek tot het houden van een jazz-concours. De wedstrijd gaat toch door, maar in Haarlem. Koog aan de Zaan zal overgaan tot modernisering van de reinigingsdienst door aankoop van een roltrommelauto en uniforme vuilnisemmers O Op Plein. '13 te Wormerveer is een tank auto van Sinfina geslipt en daarna ge kanteld. Wonder boven wonder zijn er geen persoonliike ongelukken gebeurd O Het voornemen bestaat on Hemel vaartsdag vanuit de Zaanstreek een betrouwbaarheidstocht voor wielrii ders te houden met Schiphol als eind doel. Op 56-jarige leeftijd is op Wie- ringen overleden de heer A. H. J. van 't Hof, hoofd van de o. 1. school te Hip polytushoef. Te Wieringerwerf zijn twee dochters en een zoon van het echtpaar Scholten te Slootdorp tegelijk in het huwelijk getreden. Bovendien was de bruid van de zoon een zuster van de bruidegom van een der doch ters. De bruiden droegen resp. een rode. een witte en een blauwe japon 'n Droevig ongeval gebeurde te Opmeer, waar een driejarig kind spe lenderwijs achter de ouderlijke woning in een sloot geraakte en daaruit leven loos werd opgehaald. 98. Pim, Pam en Pom hebben een voorspoedige reis met de „Salmiak" en als ze eindelijk thuis komen staat het hele dorp hen op te wachten. Een grool bord met „Welkom" is tussen de bo men gespannen. „Dat doek doet me aan Afrika herinneren", zegt Pim en hij denkt aan de tijgerkooi van Iwan de Verschrikkelijke en de Panko-ne- gers ..Ja. maar hier menen de mensen het tenminste", roept Pam uit. Kijk iedereen eens lachen en met vlaggetjes zwaaien. Oh. wat ia het heerlijk om thuis te komen". Moeder Woeffit krijgt bijna geen kans om door de me nigte heen te dringen, maar eindelijk ziet ze dan toch kans om haar drie bengels te omarmen. „Oh, wat ben ik blij, dat ik jullie weer heelhuids te rugzie". roept Moeder vVoeffie maar steeds weer uit en de tranen lopen langs haar wangen. „Huilt U moeder?' '-oept Pam medelijdend. ..Welnee kind. dat zijn vreugdetranen. Die brengen geluk aan". Zeeburgia heeft veie M ES Hermw^lVS gelijk zou spelen en de enkeling die deze, voor van^ t Gool tegen Neptunus. Met andere woorden: de pot is weer blij. rvnl^snnrtnriisvraae van deze waek is gebaseerd op, hoe kan het anderst de wedstrijd welke het Nederlands elftal Woensdag teg.n zu! die ^wllle'n d'higennaar"de 75-- ^bben niets anders te nUsCMHTtrdnbsrin^ldtoen?om,Tln te vulle^Tt Xeder^ zai winnenWfl «Uien ook weten hoevee! doelpunten de Oranje- unie zal scoren en wat de Engelsen daar tegenover zullen Sn lï bSfkwten dienen DINSDAGAVOND vóór zes uur tn ons bezit te zijn. Zoals we indertijd berichtten heeft de BKC-tribune het bij een stormach tige wind begeven. Van herbouw van de oude tribune kon niets meer ko men en al spoedig gingen stemmen op een degelijke nieuwe tribune te bou wen. Om aan dat voornemen leiding te geven had het BKC-bestuur in café Slikker een vergadering belegd voor allen, die met het plan sympathiseer den. BKC's voorzitter, de heer C. Keij- zer, deelde mede, dat een bouwplan is opgesteld voor een solide tribune, plaats biedend aan 200 personen en die 7200.— zal moeten kosten Graag had men kledkamers onder de tribune gehad, maar dan zouden de Kosten zo hoog worden, dat het be stuur er maar van afzag dit voor te stellen. De ƒ7200.— hoopt het be stuur bijeen te krijgen uit renteloze voorschotten. Van de inkomsten (plaatsbewijzen voor de tribune) be groot op 600.denkt men na af trek van 100.— belasting en 50.— voor onderhoud, jaarlijks pl.m. 450.— over te houden voor aflossing, zodat alle voorschotten in 16 20 jaar te rugbetaald zuilen zijn. Bovendien Is het BKC-terreln voorbestemd om ge meente-sportterrein te worden. De ge meente zal er dan zeker geen prijs op stellen, dat particulieren nog een vordering hebben op de daarop ge plaatste tribune en wel terstond wil ten aflossen. Eén en ander in aanmer king genomen, meende het bestuur dat het gevraagde offer voor hen, die BKC goed gezind zijn, niet te zwaai zal zijn. Men rekent trouwens niet alleen op de BKC-vrienden. Het ter rein doet, ook nu het nog geen ge meenteterrein is, al dienst bij vele feestelijkheden en andere gelegen heden, georganiseerd voor de gehele bevolking. Ook dan komt een goedt tribune van pas en daarom wordt ver wacht, dat ook anderen hun steentje zullen bijdragen. Voorzitter wees ei verder nadrukkelijk op, dat B.K.C rechtspersoonlijkheid bezit en met de eigenaar van het terrein een contract is aangegaan voor 20 jaar, waaróp bepaald Is, dat bfl overlijden van de eigenaar, of bfl eerder plan tot ver koop van het terrein, BKC eerste ge Door een te kleine aanvoer van vet te koeien was de handel hier vlug en duur te noemen. Kopers waren in gro ten getale aanwezig zodat de handel "lot verliep Er was een prima beest aangevoerd dat een bedrag van f 1050 opbracht. Dit komt neer op een f 2.60 pei Kg geslacht gewicht. Over het al gemeen waren de koeien deze week hoger in prijs dan de vorige week Ook de worstkoeien werden duur ver- Kocht, een hoogste notering van f 2.— per kg geslacht gewicht. Op de ge- brui ksveemarkt was niet veel animo voor melk- en kalfkoeien. Voor deze markt was het te koud en te winderig De handel was dan ook zeer kalm doch prijshoudend. De hoogste note ring was f 800. De geldekoeien waren flink prijshoudend met een hoogste notering van f 625. Deze koeien ko men bij de slagers terecht Er was de ze week geen aanvoer van vaarzen en Hjdkoeien. De graskalveren waren auur. Op de nuchtere kalverenmarkt was deze week een grote drukte met een mooie aanvoer. De handel was goed en iets lagere prijzen. Op de paardenmarkt werden alleen slacht- paarden aangevoerd. De hande' hierin was goed en duur. De hoogste notering nu tot f 800 Op de wolveemarkt wer den de overhouders en schapen vrij stug en duur verkocht tegen hogere notering. De vraag naar biggen wordt wel iets groter. De prijzen waren ook iets hoger dan de vorige weken. De hoogste notering liep nu tot f 55 Op dt kippen en konijneamarkt was de teag 06 P"jZen W"en zeer Ondanks het gure weer viel 't bezoek nog met tegen. 11 stuks Paarden f 300-f 800; 7 Gel dekoeien (mag.) f 450—f 625' 45 Idem f 250 268 W k. GraSkalveren f 150- f kalveren f 30- f 55 30 Schapen (mager) f 90—f 115- 55. 26 Kippen f 2—4.50. en"aSf lmlrgin h°°g Water om 900 15 00 uur S f38 W3t€r 0m 3'15 e" uur' De temperatuur van het gisteren de "rede' "FaUVette" Pierde naar Londen P W6g Van Harli»«« gadigde is en kopen kan tegen een prijs, die door taxatie wordt vastge. steld. Alles wat BKC laat verbeteren san' het terrein of laat bouwen ma. niet in de koopsom worden opgeno men. Er is dus geen reden om ban» te zijn, dat „men gaat bouwen op andermans terrein", zoals door som migen misschien gevreesd wordt Toen de heer Kossen een tekening van de tribune, die men hoopt te kun. nen bouwen, had toegelicht en ver dere besprekingen geen aanleiding hadden gegeven tot wijziging van het bestuursvoorstel, was men er alge meen voor te trachten het plan te ver wezenlijken. Het bestuur, geholpen door anderen, o.a. de heren A. v. (j, Horst, G. H. Schenk en J. Vethman, zullen proberen de bïnodigde gelden brjeen te krijgen. Op deze bijeenkomst werd door de aanwezigen reeds zoveel toegezegd, dat mede in aanmerking genomen hetgeen enige andere perso nen reeds beloofd hadden te zullen geven, aan het eind van de vergade ring kon gezegd worden, dat reeds op 1667.50 gerekend kon worden. Met het troepentransportschip „Johan v -Oldenbarnevelt", dat op Woensdag 22 Februari uit Indo nesië wordt terugverwacht, repa trieert wederom een aantal stad genoten. Het zijn mej. D. Lou- man, Singel 10, en de heren L. J. C. Verkerk, Billitonstraat 16, A. M. Koks, Loodsgracht 1, A. F. Meijer, Olivier van Noortstraat 4, H. B. Voorbrood, Lijsterstraat 12, P. A. Pijs, le Schagendwars- straat 14, L. van Weenen, Tuin straat 67, P. Springer, Wezènstr. 54, J. H. Sehnatmeier. A. IJ. Kui perstraat 54, en J. Moleman, J. Blankenstraat 21. Op de Woensdagmiddag in café Ho- man gehouden bijeenkomst van de af deling Zuid-Zijpe van de Bond van Plattelandsvrouwen, werd door verte genwoordigers van de Keg-fabrieken ts Zaandam een interessante film ver toond over het bedrijf. Het bleef trou wens niet alleen bij kijken, want als verrassing werd de dames, die in groten getale waren opgekomen, een kopje thee met een stuk cake aangebo den. Vervolgens werd nog een docu mentaire over het Hollandse natuur schoon gedraaid en een filmpje over de wederwaardigheden van een excursie naar Zwitserland, waarbij natuurlijk de meeste aandacht werd geschonken aan het schitterende landschap. Het was een goed geslaagde avond, hetgeen de voorzitster, mevrouw De Boer-Otter, in haar dankwoord tot de mannelijke gasten ook tot uiting bracht. (Ingezonden, buiten verantwoorde lijkheid der redactie) De heer J. M. H. vraagt: Zou het zo'n bezwaar zijn om' een stuk of tien afgekeurde doch in bruik bare staat zijnde militaire kledingstuk ken a.b. van de Dorus Rijkers te heb ben? Het antwoord hierop is, dat de Dorui Rijkers dergelijke en wel speciaal voor het doel vervaardigde kledingstukken steeds a.b. heeft, dat in dit geval ver schillende leden van de bemanning van de Karhula deze kleding hadden aan getrokken, maar dat andere geredden weigerden van kleding te verwisselen. Zij vonden dit blijkbaar niet nodig om dat het in de kajuit van de Dorus Ril" kers buitengewoon warm was. Dat zich koud en nat over straat hadden begeven was niet nodig geweest. De volgende vraag is: Zou het geen aanbeveling verdienen om a.b. van ds Dorus Rijkers cognac te hebben. antwoord hierop is: Er is steeds cognae en nog veel meer a.b. van de Dorus Rijkers. Aan de geredden is rum 01 ook hete koffie aangeboden, waarvan een dankbaar gebruik is gemaakt. Over gebrek aan alcohol hadden zij niets klagen. Trouwens over de gehele ba* handeling waren zij volkomen tevreden- Verder is door de Kon. Marine ?e' zorgd voor transport per auto naar Hr. Ms. Wachtschip „Neptunus" om te ga"» baden, vervolgens naar het kledingma* gazijn om gekleed te worden en van daar terug naar het hotel. Ik geef J. M. H. in overweging het vervolg, als hij meent in het belang van het algemeen te moeten lngrÜP^* zijn inlichtingen in te winnen bij bevoegde instantie. j. MIDDENDORP. Voorz. Plaatselijke Gommis®1 NXHJUf.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2