r Komt er 'n nieuw systeem van vuilnisafvoer? StropenindeWieringermeer Stad en Omgeving. Helderse politievoetballers waren bijna kampioen geweest Vijf of zes jaar WERNER CRONE V •v MM| AWnaar scoorde in laaisie minuut de gelijkmaker Het lag voor het grijpen Laatste geredden van de „Karhula" afgereisd A.R.-candidaten voor Gedeputeerde Staten Godfried Bomans spreekt tijdens de Boekenweek Wintercompetitie HBC .Schakels van Herman Heijermans Zaterdag de finales in school-damtournooi Prins Carnaval bezocht ook Nieuwediep Tussen Haaks en Kuifje Even voor de lens.' FRANS NEYTS m#- 1 - VRAAG EN AN(3) Verbetering Huisduinerweg noodzakelijk De toegangen naar het strand - De reservepolitie Toestand van bestratingen laat te wensen over PIET SGHMIDT Den Helder tegen Alkmaar achter de tafel Verscheidene tijdschriften hebben de laatste tijd beweerd, dat een partij voet bal nooit is geëindigd vóór de scheidsrechter voor de laatste maal heeft ge floten. De voetballers van het Helderse politiecorps kunnen dat onderschrijven, want slechts enkele minuten vóór het einde zag de middenvoor van de Rijks politie Alkmaar kans de 21 voorsprong van onze stadgenoten te veranderen in een gelijk spel, dat hun meteen voorlopig een illusie armer heeft gemaakt. Wan neer Van der Meulen en de zijnen deze wedstrijd hadden gewonnen, waren zij Immers kampioen geweest: Onze politiemannen behoeven zich echter nog geenszins ongerust te ma ken; zij hebben alles nog in eigen han den. Want zowel Den Helder als Alk maar komt nog in het veld tegen de voetballers van de Purmerender poli tie, die zelf voor de eerste plaats zijn uitgeschakeld. De Nieuwedieper poli- tie-voetballers hebben nog steeds een punt voor op hun tegenstanders van gisteren, zodat zij niets anders behoe ven te doen dan Purmerend beide pun ten ontfutselen. En dat zal hun waar schijnlijk niet al te veel moeite kos ten. De wedstrijd van gisteren toonde twee enthousiast spelende elftallen, die beide van het begin tot het einde voor hun fraaie kans op het kampi oenschap hebben gevochten. In het be gin waren de zenuwen de voetballers de baas, en vooral in de Helderse ploeg werd soms v^emd „geschutterd". Het duurde echter niet lang, of de partijen waren van gelijke sterkte. Echter niet voordat doelman Doeksen moest zwich ten voor een gemakkelijk te stoppen bal, die door het zeer slechte terrein dermate vreemde capriolen maakte, dat de keeper zich liet foppen. Zo kwam Alkmaar op gelukkige wijze aan de voorsprong. Deze bleef, ondanks een Helders overwicht, tot de rust gehand haafd. In de tweede helft wist Van der Meu len na ongeveer een half uur spelen de partijen op gelijke voet te brengen. Dat ging niet zo eenvoudig, als hier werd neergeschreven. De doelman was uit geleden een foto laten maken? Wij hebben het negatief zuinig bewaard. U kunt er steeds van bijbe stellen. Wij fotograferen alle dagen. KONINGSTRAAT 29 Gevonden; zilveren broche, drie ceintuurs, étui met vulpen en vulpot lood, bruine herenhoed, hondenhalsband met penning, diverse handschoenen, jachthond, portemonnaie inh. f 2,50, bruinlederen schakelriem, ring met vier sleutels, sigarenaansteker, lipssleutel, tas inh. pyama en handdoek, boodschap pentas, vier vulpennen, enige wanten, zilveren gulden, zilverbon van f 2,50, halve zilverbon van f 2,50. Wie is de eigenaar van de muisgrijze Jachthond, met zwarte vlekken, die op het ogenblik op het hoofdbureau van politie logeert? Aan ons loket in de Koningstraat kan bovendien nog een lichtbruine lederen handschoen, met wollen binnenhand- schoen, worden afgehaald, die Zondag middag op de Dijk is gevonden. Verloren; badpak, twee ceintuurs, duimstok, damespolshorloge, blauw zwarte herenhoed, herenpolshorloge, drie honden, nylon-kous, rood kinder mutsje, port. inh. pijn. f 30, zilveren beursje, blauwe regenjas, rood driewie- lig kinderfietsje, blauwe gebreide shawl, zilveren vulpotlood, étui met vulpen en vulpotlood, twee vulpennen, diverse wanten. De beide Duitsers onder de geredder van de bemanning van de „Karhula", die Zondagmorgen 12 Februari nabij Texel verging de stokers Hans Con- rad uit Lübeck en Max Seeger uit Kiel zijn gisteren door de zorgen van de Vreemdelingenpolitie te Amsterdam op transport gesteld naar Kiel. De beide geredde Finse verstekelin gen (Kauko Kiirski en Erkki Jokola) zijn Maandag naar Antwerpen geleid en aan boord gebracht van een thuis varende Finse boot. Naar wij vernemen is de lijst van Anti-Revolutionnaire candidaten voor Provinciale Staten als volgt samen gesteld: 1. J. Wagenaar, Sint Pancras, 2. A. Admiraal, Zaandam, 3. A. Lever, Den Helder, 4. G. Ruiter, Andijk, 5. H. Smid, Wieringermeer, 6. J. F. Abma, Broek in Waterland, 7. D. Barten. Nöordscharwoüde. 8. D. Vis, Enkhui zen, 9. W. de Boer, Den Helder, 10. G C. Knibbe, Landsmeer, 11. J. Slot, Broek op Langendijk, 12. P. Verbeek, Hoorn, 13. J. W. Stevenson, Den Hel der, 14. K. Nierop, Andijk, 15. J. Hee- ringa, Noordscharwoude, 16. D. J. Ern- sting, Beemster, 17. P. Vlaming Jz., Texel, 18. P. Mantel, Schermerhorn, 19. H. de Graaf, Wieringermeer, 20. A. Bakker, Landsmeer. De Vereniging van Helderse Boek handelaren heeft in het kader van de Boekenweek, die van 25 Februari t/m 4 Maart wordt gehouden, een tweetal avonden georganiseerd. Op Maandag 27 Februari komt de bekende auteur, journalist en publicist Godfried Bomans spreken in „Formo- sa". Waarover hij het zal hebben is nog niet bekend, maar gezien de reputatie van de geestelijke vader van Tante Pollewop kunnen de bezoekers een wel bestede avond tegemoet zien. Op Vrijdagavond 3 Maart wordt in „Musis Sarum" een reciteerwedstrijd voor de middelbare-schooljeugd gehou den. Deze avond wordt om half acht geopend. Voor de voortgezette wintercompeti tie van de Helderse Bridge Club 1945 werd dezer dagen de derde ronde ge speeld. De uitslagen waren: A-lijn: 1. BenekerVeenstra 69 p., 2. SmitSwennen 61, 3. MudVorrer 60, 4. heer en mevrouw Planken 56.5, 5. DukersRoozing 54. 6. SlemmerBak ker 53, 7. Grande—Sternberg 52.5. 8. DomsBakker 46.5, 9. DekkersSnoer- wang 46, 10. mevr. Schneidersmevr. Feenstra 41Jj. B-lijn: 1. VisserVries 70.5 p„ 2. heer en mevr. Besterveld 60.5, 3. heer en mevr. v. d. Put 59.5, 4. en 5. heer en mevr. Meijer en v. d. Bergv. d. Helm 57.5, 6. Overeem—De Looze 55.5, 7. heer en mevr. Lelie 55, 8. HarjerSchilper- oord 53.5, 9. Van Arkel—Vrijvogel 53 10. BrederodeSchra 52. 11. heer en mevr. Krap 45.5, 12 Van PraagSpruit 40. zijn evenwicht gebracht, en Van der Meulen schoot van dichtbij in de rich ting van het doel. De keeper was ge passeerd, doch één der backs wist het leder met de hand te stoppen. De pe nalty leverde voor Van der Meulen natuurlijk geen moeilijkheden op (1-1). Slechts enkele minuten later besloot rechtsbuiten Loots een ren langs het lijntje met een keurige voorzet, waar uit de bal ineens door middenvoor Bak ker in de touwen werd gejaagd (2-1). Dat zag er goed uit voor de gast heren. Er werd geprofiteerd van de verwarring in de Alkmaarse ploeg en voortdurend werd het doel van de geel- shirten belegerd. Even voor het einde, toen het kampioenschap voor de Hel derse Politie zeker scheen, gelukte het de middenvoor van de gasten aan de bewaking van Zwaneveld te ontsnap pen, en Doeksen met een hard schot het nakijken te geven (2-2). Zonder ook maar iemand van Den Helder tekort te doen, menen wij be halve Van der Meulen met hun goede spel te moeten complimenteren Beers. Doeksen, Sikking en Zwaneveld. De Helderse Bestunrdersbond beeft er goed aan gedaan de door haar geor ganiseerde toneelavond, die was ge wijd aan de nagedachtenis van de ruim vijf en twintig jaar geleden overleden schrijver Herman Heijermans, niet door een spreker te doen openen. De officiële Heijermans-herdenking behoort toch reeds enkele maanden tot het verleden en men kan niet zeggen dat deze zonder meer aan de haastige hedendaagse we reld is voorbij gegaan. Het was fijn aangevoeld de mensen die Tivoli gisteravond tot de laatste stoel bezetten, door een circulaire van de bedoeling van deze avond op de hoogte te brengen. Het Nederlands Volkstoneel, dat zich met Jan Elsensohn rijk mag prijzen, heeft met „Schakels", één van Heijer mans' beste toneelstukken, de burger lijkheid van de familie Duif ten voeten uit op het toneel gebracht. Johan Elsen sohn zelf speelde een prachtige rol als de oude Pancras Duif, een moegewerkte grijsaard, die het heeft klaargespeeld uit het „niets" tot „iets" te groeien. En grootvader Pancras heeft het daarbo ven gepresteerd mens te blijven; mens, in de ware zin des woords. „Vrolijk spel van huiselijke haard" was de tweede titel die de schrijver zijn „Schakels" heeft gegeven. Wel, het was een vrolijk spel. zeven en veertig jaar lang, en het is nog even vrolijk. Maar Pancras heeft kinderen en zij zijn niet zo zuiver als de ruwe handen waarmee hij voor zich en voor hen een rijk leven heeft ver worven. Rond dit simpele gegeven, dat zolang er mensen zijn moeilijkheden zal bren gen, heeft Heijermans zijn figuren ge tekend en hij heeft waarlijk niet ge schroomd hen met boze tong aan te pakken. Wij kenden het verhaal. Onze lezers zullen het zeker ook kennen, of er ten minste van hebben gehoord. Het Ne derlandse Volkstoneel, onder regie van Hans van Meerten, die tevens vlot Hein Duif, de broer van Pancras, aan het ontroerende spel toevoegde, heeft Heijermans voor de meeste aanwezigen opnieuw doen leven. Van het gespro kene hebben ook wij, voorzover ons dat op de achterste rij van het balcon mo gelijk was, genoten. Van het spel moest ons jammer genoeg veel ontgaan, maar uit het langdurig applaus bleek vol doende. hoezeer het publiek met het reilen en zeilen van de familie Duif heeft meegeleefd. PERSONALIA De heer J. van Glabbeek, employé 3e klasse PTT alhier, is benoemd tot employé 2e klasse. In „Musis Sacrum" wordt Zaterdag het school-damtournooi van de Helder, se Damclub voortgezet Het is de laat. ste dag, zodat aan alle borden zeer spannende strijd /nag worden verwacht. Voor de demifinale treden om twee uur tegen elkaar aan: Ambachtsschool b Ambachtsschool d; Ambachtsschool a— Ambachtsschool c; Rcbobothschool— School 7 b: School 5a—School 6a Om drie uur ontmoeten elkaar de Zee vaartschool en de ULO. De winnaars van deze middag maken vervolgens uit, welke school zich kampioen van zijn afdeling mag noemen. Ook voor de competitie tussen de on derwijzers is de finale aangebroken. Als na afloop van de wedstrijden de prijzen zullen worden uitgereikt, zal de heer A. G. Twigt of de heer J. A. G. Bonder een schemerlampje in ont vangst mogen nemen. Deze leraren doen natuurlijk hun uiterste best om de prijs in de wacht te kunnen slepen. Hoewel Den Helder geen plaats is, waar het ooit tot een uitbundige en algemene Carnavalsviering kan ko men, dringt toch meestal tijdens de laatste dagen voor de Vasten een kleine uitloper van de Zuidelijke feestvreugde tot de boorden van het Marsdiep door. Hemelsbreed gemeten staat de Casinozaal immers op een steenworp van het zilte nat Daar heeft Prins Carnaval, in de creatie van de heer Gerard Ponsioen, zijn intocht ge daan tijdens het Vastenavondbal van de vrouwenafdeling der Congregatie van de H. Familie. Het is een buiten gewoon genoeglijke avond geworden, dank zij de heren L. Wols en I. Witte- iaar (die zich menigmaal voor het voetljcht vertoonden) en de heer G. H. van Heusden (die het „draaiboek" had verzorgd), maar daarnaast ook dank zij de medewerking van de zeven „blaaspoepen" van Winnubst en enke le leden van het R.K. toneel. Een ple zierig programma van sketches, zang, dans en een elfenballet wisselde af met een vrolijk gewoel op de dans vloer, die men nog temidden van de zeer talrijke bezoekers had kunnen uitsparen. Hoewel alle bezoekers aan gename herinneringen aan deze avond van beschaafd amusement bewaren, zal de vreugde van de twaalf geluk kige winnaars van een prachtig twee persoons laken wel het grootst zijn geweest! Het Deense visserij-inspectievaar tuig „Hejmdal" (waterverplaatsing 705 ton, lengte 48.50 meter), zal Vrijdag en Zaterdag te Nieuwediep liggen. Hr. Ms. mijnenveger M.V. 11 „Texel" (één van de z.g. Mickies) is gisteren in dienst gesteld; zij zal waarschijnlijk binnenkort naar Bor- kum vertrekken om zich bij het zesde flottielje te voegen. Hr. Ms. mijnenveger „Ooster- schelde" is gisteren naar Rotterdam gegaan om gedemagnetiseerd te wor den. Hr. Ms. opleidingsvaartuig „Mar- nix" heeft ligplaats gekozen bij de Atjeh-loods. Het is morgen hoog water om 11.00 en 23.00 uur, en laag water om 5.20 en 17.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 5.1 graden Celsius. DEN HELDER Frans voriaè week zijn zilveren jubileum als decorateur en letter- zetter S^e Hij heeft' Donderdag zijn geduchte motorrijwiel op stal aten staan en zijn kwasten en paletten opgeborgen inde ruime werk- interieur g^e^ het stempel van de bewoner draagt hebben we een grote interieur geneer ij e n.bilaris gedronken. „Neen, heus," betoogde bowwetje maaw tegenwoowdig nooit meew. Het ,s nu eenmaal zo, en Frans draait er niet om heen, dat hl] de „1™ - de ,.r" niet op z'n programma hf*"^n„niet een minderwaardigheidscomplex heeft hij van gekregen, al is dat ook nóg zo in de mode. Frans gaat vrolijk met zijn eigen dialect door de wereld en levert schrijf- en blok- e" aan de lopende band. Toen hij op 16 Februari 1925 begon, had hij een klein ateliertje m Janzenstraat. Al heel spoedig werd hij vaste bor den- en slagzinnenschilder van de Tivoli-bioscoop. Het lijstje van zijn voornaamste werkzaamheden in de laatste kwart-eeuw bewijst dat Neyts altijd aan de weg getimmerd heeft. Honderden fin- j\> - keiruiten voorzag hij van een opschrift, talloze malen schilderde hij gigantische reclame-spreu- ken op schuttingen en blinde muren en now t vergat hij zijn driehoekige signatuur. Want Frans is trots op zijn werk, al zal hij zichzelf nooit rijk schilderen. Hij heeft het ons uitgelegd. Harder dan hard werken kun je nooit „Ik haal een aardig uurloon, maar een week heeft met meer dan zes werkdagen. Een knecht er bij halen? Ik kijk wel uit Wanneer je hem de knepen van het vak hebt geleerd, begint-ie voor zn «gen. Ik zal daar m'n eigen broodwinning ondermijnen. Voor mij en Henk Mebius is hier krapaan genoeg werk." Hier zweeg de spreker stil, want beneden aan de voordeur luidde de bel. Frans dook uit zijn stoel, maakte een schuiver in de richting van zijn slapende hond en begon te rukken aan een ring, die door het zeil stak. Een klein luikje ging open, dat blijkbaar recht boven de voordeurmat was aangebracht. Door het gaatje voerde Frans een snelle conversatie met de bezoeker, die devoot naar boven gluurde „Ja, leg ze maar neer, morgen kun ]e ze halen. Vandaag ben ik ziwvewe jubiwawis. Kom maaw boven, dan nemen we nog een koppie!" Even later ledigden we onze tweede bokaal op de gezondheid van deze vrolijke Frans. Schoenmaker blijf bij je leesi Er zijn verschillende manleren om een haas te vangen. Er is zelfs een be kend gezegde waarin de mogelijkheid wordt opengelaten dat een koe een haas zou kunnen vangen. Hoe het zij, Berend Het, tweede doelpunt van H.R.C. in de wedstrijd tegen Vitesse. De Vries heeft de hoekschop keurig genomen. Niet minder fraai kopte Knijff de bal langs de verbaasde doelman in de touwen. lAnks Kosterop de achtergrond Rijkers. Achter de keeper, gedeeltelijk zichtbaar, De Vries. Wanneer de gemeenteraad, overeenkomstig de wens van enkele leden, de vergaderingen voortaan om elf uur wil beëindigen, kan dit jaar weer een „begrotings-vierdaagse" tegemoet worden gezien. Het is niet onmogelijk, dat de algemene beschouwingen, waarmede op Dinsdagavond. 28 Februari een begin wordt gemaakt, wat minder tijd vergen dan verleden jaar, toen immers nog enige verkiezings-restanten moesten worden opgeruimd. Er blijven in de begroting voor 1950 nog voldoende punten ter bespreking over. getuige ook het „Algemeen Rapport", waaruit wij hieronder een derde selectie vragen (vet ge drukt) en antwoorden overnemen. van met rijwielen en motor-tweewie- lers. Onmiddellijk na de bevrijding bestond er geen aanleiding, gezien het toen geringe verkeer, verbod in de praktijk te continueren. Gedurende de laatste tijd doet zich ecuter wel weer de wenselijkheid voor om voo> genoemde straten een rijverbod des De mogelijkheid voor een stofvrije Zaterdagsnamiddags toe te passen afvoering van huisvuil wordt reeds Daar te verwachten is, dat zeer bin- geruime tijd overwogen. Direct hier- nenkort de nieuwe Wegenverkeers- aan verbonden is echter een wijziging wet, met haar uitvoeringsvoorschtif van het systeem voor vuilafvoer naar ten, van k'acht wordt en de gehele zee en de verplaatsing van het stort- verkeersregeling in deze gemeente huis. Zolang voor dit vraagstuk geen aan de nieuwe voorschriften zal moe oplossing is gevonden, is een afdoen- ten worden aangepast, menen wij de verbetering van de bestaande on- voorlopig maatregelen ter zake ach- bevredigende toestand niet mogelijk, terwege te moeten 'aten. Is het ernst met het voornemen om de Fabrieksgracht in 1950 te bestra ten, daar dit voornemen reeds meer malen in vorige begrotingen tot uit drukking kwam, maar niet werd vol voerd? Ja, de uitvoering wacht evenwel op het tijdstip, dat de aanleg van de transportleiding voor de gasvoorzie- ning in de Fabrieksgracht zal zijn aangebracht. Enkele leden achten het noodzake lijk dat meer straten worden herbe- straat en dat ten aanzien van de trot toirs in de Buys Ballotstraat, de Van Leeuwenhoekstraat en de Singel, enz. de nodige voorzieningen worden ge troffen. De achterstand in het onderhoud der straten wordt geleidelijk inge haald. Versnelling van het tempo van herbestrating is, in verband met de hiervoor beschikbare gelden en bestratingsmaterialen niet wel moge lijk. Bovendien moet steeds rekening worden gehouden met de successievelijk plaats hebbende vernieuwingen van leidingen ten behoeve van de water en lichtbedrjjven. De trottoirs in de Buys Ballotstraat, de Van Leeuwen- hoèkstraat en de Singel zullen, voor zover zulks nodig is, worden hersteld. Verdient het geen aanbeveling dat de Huisduinerweg opnieuw wordt be straat? Gevraagd wordt of het mo gelijk is langs de Huisduinerweg een voetpad te maken. Verbetering van de Huisduinerweg is ongetwijfeld noodzakelijk. Deze verbetering en de eventuele aanleg van een voetpad zijn echter eerst goed mogelijk als meer zekerheid is verkregen omtrent het uitbreidings plan voor Huisduinen. Hoe zijn de bevindingen met het nieuwe procédé voor de paden in het Timorpark? Het verkregen resultaat geeft geen volledige bevrediging, zodat nog an dere mogelijkheden worden overwo gen. Wordt de toegang naar het stram! by de Donkere Duinen vóór de aan vang van het seizoen in orde ge maakt? Ja, voor zover zulks in verband met de door de Rijkswaterstaat in uitvoering zijnde zeeweringswerken ter plaatse mogelijk is. Reiniging Zijn burgemeester en wethouders bereid om, evenals in andere plaat sen, te bevorderen, dat tot invoering van uniforme vuilnisemmers voor hei ophalen van huisvuil wordt overge gaan? Is het niet beter om ten behoeve van de reiniging nieuwe wagens aan te schaffen omdat de oude te veel onderhoud vereisen en daardoor in ae exploitatie te duur worden? Met de aankoop is een begin ge- Wat wordt verstaan onder de re- serve-politie? De reserve-politie is een politieel reserve-onderdeel van de regulaire politie, hetwelk mede dient om alle handelingen, gericht op de vernieti- maakt. Eén auto is afgeleverd en in van de grondwettige regerings- gebruik genomen. Een tweede is m vorm of de gewelddadige vestiging bestelling. In verband met het voor- van een nieuwe staatsvorm of po- nemen om tot stofvrye belading cjver gingen daartoe, te onderdrukken ot te gaan, waarbij roltrommels worden tegen te gaan. toegepast, wordt de vernieuwing zo' lang mogelijk uitgesteld. Straatverlichting Is het college bereid meer aandacht Ligt het in het voornemen om in te schenken aan de stadsverlichting, de nabüe toekomst de op het beltter- daar van onderscheidene lantaarnpa- rein aanwezige puinhoop te doen op 'en de verlichting niet in orde is? ruimen? Het plaatsen van meer lantaarnpalen Verwijderen of verkopen van het wordt aanbevolen, puin is ongewenst, daar het niet uit- Met het herstel van de straatver- gesloten is dat het kan worden aan- lichting wordt systematisch voortge- gewend voor fundering van naadloze gaan. Uitbreiding is vooralsnog wegen, welke te zyner tyd in de ge- slechts mogelijk binnen de grenzen meente zullen kunnen worden aange- van de voorschriften van het Rijks- legd. kolenbureau, wtiarby ten aanzien van de straatverlichting beperkingen ztjn Verkeersregeling opgelegd. Achten burgemeester en wethou- ders het niet gewenst om ten behoe- Kan aan werklieden, die in het be- ve van het wandelend en winkelend 'ang van hun werk geregeld gebruik publiek des Zaterdagsnamiddags in moeten maken van een eigen rywiel de Spoorstraat, de Koningstraat en el> regenkleding, hiervoor een ver- de Keizerstraat geen ryverkeer toe te goeding worden gegeven? staan? Een regeling voor het toekennen By besluit van ons College van 27 van een rywieltoelage en voor het Januari 1930 zgn de Keizerstraat, de verstrekken van kleding aan een deel Koningstraat en de Spoorstraat (voot van het person -el in dienst der ge- zover betreft het gedeelte tussen meente is in een vergevorderd sta- Keizerstraat en Vlamingstraat) ge- dium van voorbereiding. Binnenkort sloten verklaard, des Zaterdagsavonds zullen U daaromtrent voorstellen be- van 7—10 uur, voor het berijden er- reiken. van der Z., landbouwer in de Wierin germeer, had voor die vangery de auto van zijn vader gecharterd. Met een tweetal vrienden had by op 21 Septem ber de Wieringermeer doorkruist op zoek naar deze herbivoren. Het is een bekend feit dat hazen en konynen als zij in de lichtbundel van sterke lam pen kijken een vry gemakkelijke prooi zijn, en van deze wetenschap trachtte Berend te profiteren. Een zo'n onverstandige haas wilde d« weg oversteken toen Berend en zijn vrienden kwamen aangereden en prompt werd het dier overreden. Zij troffen het slecht dat een jachtopziener getuige was van deze onsportieve jagerij. Een procesverbaal werd opgemaakt en de kantonrechter te Den Helder veroor deelde Berend tot tweemaal f 100 boete en verbeurdverklaring van de wagen. De kantonrechter was van mening dat verdachte van deze „sport" dagwerk maakte, reden waarom hij een derge lijke zware straf oplegde. Gistermorgen werd de zaak voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar opnieuw behandeld, daar Berend, vermoedelijk onder aan drang van zijn vader, in hoger beroep was gegaan. De officier van justitie kwam tot de conciusie.dat verdachte geen alle daagse stroper was en dat het hier slechts een min of meer baldadige jongensstreek betrof, zodat hij de rechtbank voorstelde het vonnis van cle kantonrechter te verwerpen .en verdachte alleen tot twee geldboeten van f 100 te veroordelen. Schoenmaker hield zich by zjjn leest Ook Adolf Nicolaas de W. was in appèl gekomen van een vonnis van de Helderse politierechter. De W. was namelijk veroordeeld omdat hij in Den Helder het beroep van schoenma ker uitoefende zonder dat hij een ves tigingsvergunning had. Na deze ver oordeling had De W. getracht op an dere manier in zijn onderhoud te voor zien, maar zijn pogingen liepen op niets uit. Als goed schoenmaker keerde hij weer tot zijn leest terug met het ge volg dat hij zijn vrouw en kinderen weer kon onderhouden, maar tevens v/eer met de justitie in aanraking kwam. Daar hy thans pogingen aan wendt om in het bezit ven een vesti gingsvergunning te komen stelde de officier voor dat de zaak tot medio September zou worden aangehouden, zodat de veroordeling van de schoen maker afhankelijk is van het al of niet slagen voor zijn examen. €o Ibert coötuurna naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 In het Koninklijk Instituut wordt Zondag een tefeltenmcst-denontmoe- iing georganiseerd tussen Den Helder en Alkmaar. De deelnemen Ie Helderse leams zijn samengesteld uit leden van W.G.W. en I.VA daar HC.S C. auto matisch verstek moet laten gaan, sn de Adelborsten wegens studie niet van de partij kunnen zijn. Het eerste Helderse damesteam, dat derde klasse speelt, wordt gevormd door het eerste team van I.V.A, be staande uit de dames Jinjewel, Goede- gebuur en Vreugdenil. Het tweede da mesteam (vierde klasse) wordt ëe' vormd door de dames Valkhoff en Van de Weterink (I.VA.) en -nej. Sinnig® 1 W.G.W.) De herenteams zuilen er als volgt uitzien: eerste klasse: Padt 'IV. G.W.), Makelaar (I.VA.) en Sinjewel (I.VA); tweede klasje: Dito (W.GW>, H. de Vroome (WG.W en Pronk (I-V. A); derde klasse: Spetter (W.G.W.) H. de Vroome en Oosterbeek (I.VA.)

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2