Jeugdkoerier Koning Nepiunus zocht een opvolger IIÉBLAD VOOR JOHGEHSIHÉIISiES «ÜSÏROOP New Castle mag in geen geval een Huddersfield worden Duitsland organiseert weer een buitenlandse dienst ewogen week-eind Het Radioprogramma Oplossing prijsraadsel Mededelingen Güsnaht ""■adem! Dl ZAK VOL SRIÊVEN; Affiche-oorlog in Belgie in volle gang Volkspolifie wordt „Volkswacht" Desillusie s L A K L A D E A D E R K E R K Prijsraadsel Engelsen zullen hun beste beentje voorzetten Voor duizend functies twaalfduizend candidaten Post voor de Kota Inten Clandestiene zender in beslag genomen ECA-hulp voor I950 I95I verlaagd Scheepvaartberichten WOENSDAG 22 FEBRUARI 1950 Het was op een mooie lentedag, dat Opa in de tuin zat te soezen terwijl Pim en Frans met een paar vriendjes aan het voetballen waren. Na een poosje werden de jongens een beetje moe en Pim vroeg daarom of groot vader niet een verhaal wilde vertellen. „Natuurlek wil ik dat wel, jong. Ga maar eens rustig zitten", nodigde de oude heer. „Weten jullie wel, dat ik eens op bezoek ben geweest bij koning Nep- tunus?" Neen daar hadden de jongens nog nooit van gehoord. „Op zekere dag was ik eens met een kleine roeiboot gaan vissen, omdat ons grote schip „De Noordstr" niet vooruit kon komen bij gebrek aan wind. Terwijl ik daar zo zat te hengelen kreeg ik ineens beet. Met een vaart schoot mijn dobber onder en natuur lijk begon ik direct op te halen. Maar hoe ik ook trok, de vis was zo zwaar, dat ik hem niet uit het water kon •rekken. Ik ging in de roeiboot staan, maar even later schoot ik voorover en kwam in het water terecht. Nu was het beroerde, dat ik niet weer boven kwam. Je bergijpt, dat ik het be nauwd kreeg. Misschien zou ik wel verdrinken! Met grote snelheid zakte ik naar de diepte. Het werd donker om mij heen en ik viel zo maar in slaap. Toen ik weer wakker werd lag ik in een groot bed in een prachtige zaal met een gouden vloer en allemaal prachtige diamanten langs de randen van mijn bed. Ik had nog maar net mijn ogen open of daar kwam een vreemde man aan met een zware baard eh in zijn handen een soort speer met drie punten. Ik begreep direct wie dat was: koning Neptpnus, de hedser over alle zeeën Daar hadden we aan boord vaak grapjes ,ver gmaakt en nu stond hit in leve'/ ie lijve voor me! Met feen zware stem vroeg de oude koning mij of ik lkker geslapen had en of ik een bord soep van zeewier zou lusten. Nou. ik had erge honger, maar veel trek in die vreemde soep had ik toch niet. „Ik heb jou uitgekozen om mijn op- VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Neder landse koren en korpsen. 6.30 Regeringsuit- zending. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Sportcommentaar. 7.40 Vandaag". 8.15 Con certgebouw-orkest. 9.05 Oram.muziek. 9.30 Rondom Groen's „ongeloot en revolutie". 9.50 Koninklijke Militaire-kapel. 10.30 Nederlands Vocaal-kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 NCRV-koor. 11.45 Ouverture „Patrie". HILVERSUM H, 415 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Vara-varia. 6.20 Dat herinnert me aan6.30 Dolt van der Linden. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 Voor de Jeugd. 9.00 „Helen", hoorspel. 10.20 Paul Godwin— Bruce Lowe—Cor Steyn. 10.45 Engelse ver kiezingen. 11.15 Swing and sweet. ri' Piano-duo. volger te worden", zo ging koning Neptunus verder. „Jij hebt al jaren op mijn zeeën gezworven en ik zal Je inwijden in alle geheimen. Ik zal je leren hoe je een storm kunt maken en hoe het water in de zee moet stro men". Ik was inmiddels opgestan en zag. dat ik gekleed was in een lang wit ge waad. Naast mijn bed stond net zo'n speer als koning Neptunus had, alleen iets kleiner. Die was voor mij bedoeld. Ia zei tegen de koning, dat ik erg vereerd was met zijn keuze, maar toch liever bootsmaat op „De Noordstar" zou blijven. „Ik moet al geld verdienen voor mijn broertjes en zusjes", vertelde ik er bij. „Oef", sprak de koning (dat had hij van een oude Indiaan geleerd),, dat heb ik niet geweten. Ik kan namelijk niet op het land kijken". Hij was erg bedroefd dat ik daarom zijn opvolger niet kon worden en vroeg me of ik geen andere wist. Plotseling schoot me t binnen, dat op ..De Noordstar" een matroos was. die dik wijls had gezgd: ,Ik wou dat ik Nep tunus was dan kon ik altijd op zee zijn". Natuurlijk haastte ik mij om de oude koning dat te vertellen en nij was er direct mee in zijn nopjes. Met een speciale zeekoets, getrokken door twaalf geweldige haaien werd ik toen weer naar mijn schip gebracht. Als aandenken kreeg ik een gouden schelp mee, die ik nog altijd heb be waard. De hele bemanning van „De Noord star" hing over de reeling toen Ik naast het schip boven water uitkwam Natuurlijk vroeg ik onmiddellijk aan die matroos of hij mijn plaats bij ko ning Neptunus wilde innemen. Nou, die knaap had daar wel oren naar. Hij stapte direct in de zeekoets en even later steigerden de haaien weg over het gladde zee-oppervlak. Een paar honderd meter verder doken ze naar de diepte. Toen onze matroos enige jaren later de oude koning was opgevolgd, hoefde onze kapitein maar te zeggen: „Ik wou dat er wind kwam" of er stak een flinke bries op. Zo nu en dan kwam de nieuwe koning Neptunus even aan de oppervlakte en zwaaide met zijn drïetnd. Op het ogenblik is er weer een an dere koning Neptunus. Die heb ik nog nooit gezien, maar die uit mijn tijd, dat was een beste man. Zijn gouden schelp heb ik nog altijd bewaard. Maar dat had ik al verteld...." 11.40 In het prijsraadsel voor jongelui van 12 tot en met 16 jaar, dat de vorige week in de Jeugdkoerier stond, heeft Tante Iet een vergissing gemaakt. Er werd een plaats in de prov. Over- ijsel gevraagd. Dit moet zijn een stad in Drente. Henny Rijk, Gasstraat 54, Den Hel der, wil graag corresponderen met een meisje van 11 a 12 jaar. Henny zit in de zesde klas. Jan Huig, Leeghwaterstraat 23, Koog aan de Zaan heeft sigarenbandjes en voetbalplaatjes die hij graag met iemand -wil ruilen, voor punten van D. E. Wie wil corresponderen met Meta Duiveman, Grensstraat 16, Alkmaar. Zij is acht jaar oud. Wie kan Piet Naman, Grensstraat 44. Beverwijk, aan Piggelmee-punten helpen? Uw ademhalingeorganen zgn door laai *lym verstopt. Lot dat lastige en gevaarlijke slijm op! Neem nog vandaag versachtende, sltymop- lossende en krachtig ingrijpende (Voor kinderen beneden twaalf jaar) beste jongens en meisjes. Vandaag beginnen wij met het briefje van Martha Visser, hartelijk dank voor de post zegels en de sigarenbandjes, Martha. Jij hebt dus ook van het ijs genoten. Gezellig dat je weer eens schreef. Ik miste je briefjes de laatste tijd. - Tiny Hurkens, wat vreemd dat jouw briefje er de vorige keer niet bij was. Ik ben blij met de punten, meisje. Zilverpapier sparen wij niet meer, omdat ik er niet van af kan komen. Wat jammer dat je viel tijdens de schaatswedstrijd. Fokke Post, welkom bij ons! Kun je goed leren? Dan ben je erg gelukkig, Ja, Fokke, ik moet vee» brieven beantwoorden, maar dat is wel een prettig werkje, hoor! Klaasje de Ruiter, fijn ciat je weer thuis bent, jongen! Het is jammer dat moeder nu ziek ligt. Hoe gaat het met haar en met jou? Zilverpapier sparen wij niet meer. Wel postzegels en sigarenbandjes. Wil je moeder bedank,en voor haar brief? Maartje Biersteker, je moet Beppie zelf maar even schrijven. Haar adres stond er bij. Ik hoop, dat je geluk hebt, maar wanneer dat niet het geval is, zal ik voor jou een verzoekje bij de mededelingen zetten. Wil je mij het adres van je tante geven, dan zal ik haar het zilverpapier brengen. Betsie Sierma, aardig van je dat je zilverpapier voor mij hebt bewaard, maar tot mijn spijt kan ik er niets meer mee beginnen, Betsie. Ik kan het in mijn woonplaats niet kwijt en daarom sparen wij het niet meer. Ekkie Röge, kun je de dubbele plaatjes niet ruilen voor de nummers die je nog niet hebt? Leuk dat fh plant zo goed begint trgroeien. Leg er binnenkort maar eens wat harde koemest bij. Greetje Boezeroog, hoe gaat het nu met je vader. Wordt hij al wat beter? Nu zal moeder jouw hulp wel nodig hebben. Gelukkig dat kleine broer een poosje uit logeren kon gaan. Johan Steindel, hartelijk dank voor de postzegels. Wat wonen jouw grootouders ver weg. Misschien ga je ze later wel eens opzoeken in Zuid-Afrika. Dat zou je toch willen, is het niet? Zuid-Afrika is een prachtig land. Je brief en de oplossing mogen in de zelfde enveloppe, Johan. Ansje Visje, hoe gaat het met jou, meisje? Ben jij ziek geworden? Dat is niet zo mooi. Ik hoop, dat je gauw weer zo gezond tent als een visje, zodat je je naam eer aandoet. Wat heb je aardig getekend, Ansepans. Addie de Moor, maak je al plannen voor de Paasvacantie? Henkie in 't Veld, gelukkig dat je zo veel van lezen houdt. Hebben jouw vader en moeder tien jaar geleden een poosje in Bergen gewoond, .Henk? „Piggelmce", heb je al weer vier maanden in je mandje gelegen? Wat gaat de tijd vlug, zeg! Of ben jij het daar niet mee eens? Nog een klein poosje geduld, meisje. Zorg er voor, dat je weer een flinke, gezonde meid wordt. Bedankt voor je aardige tekening. „Madeliefje", wat prettig dat je weer gehele dagen naar school mag gaan. Ben je niet erg achter geraakt met het schoolwerk? Ik heb met bewondering naar de aardige bloementekeningen gekeken. Het was een feestelijk gezicht. Henk van Zon, ben je op twee Maart jarig? Dat is dus al gauw, Henk. Ik ben bang, dat ik het zal vergeten, dus ik feliciteer je nu reeds. Een prettige dag toegewenst. Vertel je de volgende keer over je verjaardag? Arie Hollaar, Gelukkig dat het boek zo mooi is. Zilverpapier sparen wij niet meer, Arie. Wél postzegels. Geri Ridder, ik vond het aardig een zelf geschreven briefje van je te ontvangen. Ja doet het al keurig hoor. Schrijf je éeïis meer? Henny Rijk, je verzoekje staat onder de mededelingen, meisje. Annie Treffer, Jannie Wolters, Rob Pesie, Lottie Sloothaak, Gerrie Mooy, Riet van Os, Coby Ruigendijk en EJsa Plas, jullie zijn welkom bij ons. Jongens en meisjes, de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag vóór Zondag 5 Maart. Op 12 Maart zullen vijf en een half millioen Belgen een antwoord moeten geven op de vraag, of Koning Leopold III al dan niet naar zijn vaderland zal kunnen terugkeren. Als voorberei ding voor de volksstemming is thans een hevige affiche-oorlog losgebarsten De stoottroepen hiervoor zijn gerecru- teerd uit de jeugd. Zij kregen verleden week in het socialistische propaganda- centrum een reep chocolade voor het opplakken van vijftig aanplakbiljetten tegen de terugkeer van de koning. De christelijke volkspartij bood vervolgens een reep chocolade voor twintig bil jetten, waarop de socialisten hun bod verhoogden tot twee repen voor vijftig affiches. De fronttroepen strijden onvervaard Wie in Brussel zijn auto tien minuten onbeheerd laat staan, vindt haar te rug, overdekt met biljetten. De socia listische zijn rood, met het woord „Non" (neen) er op, de katholieke geel met het opschrift „Oui" (ja),. Hier en daar veroorzaakt de plakkerij enige verwarring bv. op kruispunten, waar de verkeerslichten soms verduisterd zijn door de biljetten, die in tientallen lagen over elkaar heen geplakt zijn. Het Noorderstation is met tientallen ja's en neens bekalkt. Het Westduitse nieuwsbureau DPA meldt, dat hoge politiecommandanten uit de Sowjetzöne in de Sowjetunie worden opgeleid voor de taak om van een deel van de volkspolitie in de Sow jetzöne een militaire Volkswacht te maken. Van de politiecommandanten. die in Rusland zouden worden opgeleid noemt DPA de vroegere minister van Binnenlandse Zaken van Brandenburg, Bernhard Bechler, en de vroegere hoofdcommissaris van politie te Ber lijn, Paul Markgraf. Lied van de week [Er bestaat géén middel tegen kaalhoofdigheid. Dat ia de droeve conclu sie van een conferentie te New-York, waaraan door tweehonderd spe cialisten werd deelgeno men, aldus de News- Chronlcle.] Weg mijn krullenbol-illusies, Weg mijn haarkam-ideaal. Weg mijn spuuglok-luchtkastelen. Hersensschimmen, allemaal. Om het even wat men toepast, Kippenmest of Krullisol, Wie een veertigpluzzer rijk is, Krijgt toch nooit een ragebol 't Is zowat een jaar geleden, Dat van Een de roep uit ging, Dat de kaalste kale knikker Kans op haar had, hóe gering. Iedereen was in <fe wolken, Hoop herleefde eensklaps weer. Maar na 't bovenstaand berichtje Weet ik het toch heus niet meer. Eén ding moge u tot troost zijn, Naam'lijk, dat ze in Berlijn Figurdnten nodig hebben Met een volle maneschijn, Voor een film, die is getiteld: „De onwill'ge potentaat". Dus wie kaal is en idee heeft, Zorgt dat Ml dddrhenen gaat. Ongeveer tweehonderdvijftig Gladderikken roept men op, En de gladste krijgt een premie Van een kleine duizend pop. Blijkbaar leeft men dus genoeg van Potefitaten met een „lok", En verzet men in de „Heimat" Ook in deze dus de klok. Maar met al die grappen, lezer Komt het hier toch maar op neer, Dat de kale kaal zal blijven. En dat doet de meesten zeer. JABSON VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 Ruggero Gerlin. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Kaïnerkoor. 11.00 De Zonne bloem. 11.45 Schoolradio. 12.03 Vaudeville Strijkorkest. 12.33 Symphonette-orkest. 1.20 Piano-recital. 1.45 Madrigaal-koor. 2.00 Pro menade-concert. 2.45 „Tussen de bedrijven door". 3.30 Zangrecital. 4.00 Bijbellezing 4.45 Fantasie. 5.00 Het Radio-Jeugdjournaal. 5.30 Tussen Dollard en Schelde. 5.45 Gram.- muziek. 6.00 Leger des Heils-kwartier. 6.15 „De stem van de Christelijke Vakbeweging". 6.30 Regeringsuitzending 7.15 „De muziek bh nader inzien". 7.40 „Vandaag". 8.05 Fan tasie en melodie. 9.00 Familie-competitie 9.35 Weer terug in de grote Studio-zaal. 10.05 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Ouverture „Alceste". 10.45 Avoudover- denking. 11.15 De verkiezingen van Engeland 11.20 Gram.muziek. 11.45 Avondmelodie HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1 6, 8 en 11 uur. 8.15 Avro's Radio-ochtendblad. 8.40 De ster van de dag. 9.00 Gram.muziek. 9.35 „Soft and sweet". 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Kerk- en To renklanken. 11.45 „Wij boven-veertigers". 12.00 „Songsters-club". 12.38 „The Mikado" I.15 Het Promenade-orkest. 1.50 De citer. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Jan Seven- stern. 3.30 „Klimop". 4.00 Yehudi Menuhin. 4.15 Het Bel Canto-uur. 5.00 Avro-Kaleido- scoop. 5.50 Reg'eringsuitzending. 6.15 Sport- piaatje. 6.30 Toon Hermans. 6.40 Zwerf tochten door Ontario en Quebec. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.30 De Radio Volks muziekschool. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Het Radio Philharmonisch-orkest. 9.15 Avondschool voor iedereen. 9.40 Muziek-dis- cussie. 10.30 Maria Zamora en haar Z. Amerikaanse orkest. 11.15 Sportactualiteiten. II.30 Filmmelodieën. 11.45 Engelse verkie zingen. 11.55 Filmmelodieën. De prijzen werden gewonnen door: Wim Purmer, Nieuwpoortslaan 50. Alkmaar. Willie Schouten, Paardensteeg 13, Hoorn. Ankie Koningstem, Singel 8, Den Helder. Gerrit Baayens, J. Arnoldusstraat 60. Zaandam. Yvonne Doesburg, Kastanjelaan 23. Beverwijk. Maddy van Barneveld, Rensgars F. 28. Schagen. Gefeliciteerd jongens en meisjes! De boeken zijn verzonden. (Voor kinderen beneden 12 jaar). Schuif de onderstaande bloemenna men zo onder elkaar dat, van boven naar beneden de naam van een mooie gele voorjaarsbloem te lezen is, die met een N. begint, dus met de tweede letter van de eerste bloemennaam. 1. Anjer. Hyacint. Aster. Crocus. Dahlia. Roos. De bloemennamen moeten wel in de zelfde volgorde blijven. Oplossingen kunnen vóór Zondag Maart naar het bureau van dit blad worden gezonden. 2. 3. 4. 5. 6. Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. - T 2 15 4 Twee dagen voor de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen de Engelse B ploeg is de Engelse keuzecommissie gedwongen geweest zes wijzigingen in het elftal aan te brengen. Die ingrijpende verandering vlak voor een wedstrijd zal het Engelse publiek wel n»et hebben verontrust. Daar aan-de overkant van de haringvijver herinnert men zich nog veel te goed de débacle, die de Oranje hemden destijds in Huddersfield leden en algemeen heerst de overtuiging, dat die amateurs uit Nederland ook nu wel een nederlaag zullen incasseren, zelfs tegen een elftal dat op het laatste moment zo'n grondige verandering moest ondergaan. Ook wij durven niet aan een Over winning van ons nationale team den ken. De Engelse keuzecommissie kan op ieder willekeurig ogenblik een elf tal samenstellen en misschien wel twee of drie, dat in staat is met succes de strijd tegen onze sterkste amateurs aan te binden. De spelers, die wij van. daag in het veld brengen, bezitten geen van allen uitzonderlijke capaciteiten. Wilkes, in Huddersfield nog van de partij, eet tegenwoordig macaroni, Len. stra is stout geweest en.... Ja andere voorhoedespelers met meer dan nor male capaciteiten hebben wij na de oorlog in Nederland niet gehad en zo komen wij met een aanvalslinie in het veld die het alleen maar van hard, zeer hard werken moet hebben. Zonder te willen beweren, dat onze verdediging zich met die van de En gelsen zal kunnen meten, is toch wel aan te nemen dat dit deel van ons elf tal het sterkste is. Het Ajaxtrio Van der Hoeven, Stoffelen en Potharst kent het te spelen systeem tot en met en Terlouw en Van der Sluis zullen met dit drietal een hechte defensie vor men. Als Kraak nu nog zijn interland- vorm te pakken krijgt, zal zelfs een aanvalslinie als die van het Engelse B elftal geen regen var. doelpunten kunnen produceren. Dat de Engelsen zoveel mogelijk doelpunten zullen trachten te scoren, daarvan kunnen wij overtuigd zijn. Ook Engelse profs stellen wel prijs op een reisje naar Brazilië en stuk voor stuk gaan zij hedenmiddag proberen bij Sir Stanley Rous c.s. in de gratie te komen. Een geruststelling is, dat de wedstrijd voldoende is voorbereid. Onze oranje hemden komen in het veld met de we tenschap dat zij voor het „voetbal" prestige van Nederland verplicht zijn een zo goed mogelijk resultaat te be halen. (Van onze correspondent te Bonn) In Duitsland wordt thans hard ge werkt aan de organisatie van een bui tenlandse dienst. Het Organisatiebureau voor de consulair-economische verte genwoordiging in het buitenland, dat eind November 1949 in het leven is ge roepen, staat onder leiding van de Bre- mer Staatsraad dr. Haas. Het" ontstond uit het niets en telt thans 35 mensen, die zich niet alleen door een berg solli citaties hebben hëengewerkt, doch Ook een plan hebben opgesteld voor de be zetting van veertig buitenlandse ver tegenwoordigingen. Men rekent op de bezetting van ongeveer duizend posten in de komende twee jaar. Hiervoor hebben zich twaalfduizend sollicitan ten aangemeld, die ieder, na een nauw keurig onderzoek, een beleefd ant- woordbriefje ontvangen. De mensen, die men nodig heeft, worden in twee groepen verdeeld, een voor de consulaire en een voor de Post voor repatriërende militairen aan boord van de Kota Inten moet ui terlijk op 27 Februari in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te bevatten: Aan boord van het troepenschip Kota Inten op thuisreis naar Nederland Er mag geen tussenhaven worden vermeld. De opsporingsdienst van de PTT heeft samen met de politie in Ootmar- sum een clandestiene zender in beslag genomen, die zich de Eenoog noemde en uitzond op een golflengte van 190 meter. De eigenaar, een automonteur uit Hengelo is verbaliseerd. economische dienst. Beide groepen moeten twee Urien volkomen beheer sen. Tevens moeten de sollicitanten een vakkundige opleiding hebben ge noten. Wie lid is geweest van de NSDAP, komt niet voor benoeming in aanmerking. De eerste vertegenwoor digers van Duitsland in het buitenland mogen niets hebben gedaan, wat hun minder aanvaardbaar doet zijn. Daar om neemt men ook geen oud-militairen of oud-diplomaten. De administratie van het plan-Mars hall heeft haar verzoek aan het Con- es om gelden voor het dienstjaar 1950/1951 met 828 millioen dollar ver laagd. Op de federale begroting was voor de ECA 3.1 milliard uitgetrokken; de ECA heeft thans 2.95 aangevraagd. Voor het lopende dienstjaar is 3.778 millioen dollar uitgetrokken. Verwacht wordt, dat Paul Hoffman zal voorstel len, 600 millioen dollar te bestemmen voor het programma ter bevordering van de vrije omwisselbaarheid der muntsoorten tussen de Marshall-lan den. NEDERLAND CLAVAN STOFFELEN RIJVERS v. d. SLUIS KRAAK TERLOUW ROOSENBURG POTHARST LAKENBERG V. d, HOEVEN SCHRUMPF WALTERS MANNION QUESTED LOFTFHOUSE SHACKLETON MILBURN LEUTY MIDDLETON ECKERSLEY DICKINSON MULLEM ENGELAND B 7.40 ll.i RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN UI: 7.05 Gram. 7.30 Kron. Gymn. 7.50 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 Sextet Burns. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Joh. Stausj. 12.15 Orkest Denayer I.15 Gram. 3.00 Kalundborg: Cabaret-orkest. 4.00 Eng. L.P.: Serenade Orchestra. 4.30 Orkest Rose. 5.00 Fr. Br.: Berichten en in terview. 5.00 Ensemble Heyne. 5.30 Koot- wijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VL Br.: Voor de soldaten. 7.30 Fr. Br: Omroep-orkest. 8.00 VI Br.: Vera.progr. 9.00 Voordracht. 9.30 Piano. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Fr. Br.: Fragm. Carmen. Ll.05 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde". 7.25 Surprise. 7.30 Eng. H.S.: Orkest Anton 8.10 Concert. 9.15 BBC Midland Light Orchestra. 10.00 Bariton en piano. 10.30 NWDR: Grieg. II.00 Eng. H.S.: Orkest-concert. 11.15 Wij ding. 11.30 Regent-orkest. 12.00 Eng. L.P.: BBC Light Orchestra. 12.45 Voordracht. 1.00 „Mrs. Dale's Diary". 1.15 Mil.-prkest. 2.00 BBC Light Orchestra. 2.45 Voor de kinderen. 5.00 Voor de vrouw 3.40 NWDR: Omroep- Tango-orkest. 4.15 Voor de kinderen. 4.40 Eng. H.S.: Gram. 5.15 Filmmuziek. 5.30 Eng. L.P.: Ensemble Hayes. 6.00 BBC' Schots Var.- orkest. 6.45 BBC Light Orchestra. 7.IB :Kur- •aal-orchestra. 7.45 Eng. H.S.:- BBC-kom met sol. 8.30 Eng. L.P.: ..Oklahom.i". 9.30 Verz.- progr. 10.00 „Welsh Ratebit". 11.15 Victor Silvester, 11.45 Lichte muziek. PATRIC1A WENTWORTH 117 Toen we door de hall liepen, zei mr Carroll: „Ik moet iemand opbelien" en hij ging de bibliotheek in. Geoffrey keek angstig, maar hij liep de trap op en liet mij achter. De anderen waren ai vooruit gegaan. Ik zocht mijn kamer op, maar ik voelde dat ik hem moest spreken: dus ging ik weer naar buiten en liep over de galerij en door de an dere kamer, maar hij was er niet. Ik dacht, dat hij misschien naar de bad kamer was gegaan en wachtte. De deur liet ik half open. Opeens hoorde ik een deur opengaan en toen ik keek, zag ik, dat het de deur van mr. Porlock's kamer was en dat Geoffrey eruit kwam. Ik wilde niet, dat hij me op dat ogenblik zien zou en ging achteruit, zodat hij me niet opmerkte. Hij passeerde zijn eigen ka mer en liep de achtertrap af. Na nog even te hebben gewacht, ging ik ook naar beneden. Ik dacht, dat we mis schien beter konden praten, omdat nie mand ons er horen kon en zich afvra gen, waar wij over spraken. Toen ik beneden k^am, was de biljartkamer- deur open en ging er een koude lucht stroom door. Alles was donker, maar ik vond al tastend de weg en bemerkte, dat het linkervenster openstond. Een tijdje bleef ik daar zo staan. Ik ver moedde, dat er iets gebeurde, maar ik wist niet wat. Ik was bang om verder te gaan, maar ook om terug te keren Toen hoorde ik eensklaps voetstappen buiten en een kletterend geluid. Een paar kiezelsteentjes kwamen naar bin nen. Toen opende mr. Carroll zijn ven ster en riep: „Ben jü dat, Oakley?" en ik vroeg mij af, wat mr. Oakley daar uitvoerde. Achter het gordijn staande kon ik juist iemand buiten onderschei den. Hij zei: „Je zou verstandig doen, je mond te houden. Kom naar beneden, dan zullen wü praten." Zodra hij sprak, wist ik, dat het Geoffrey was. Hij sprak wel een beet je fluisterend, maai in de stem van je eigen broer vergis je je niet. Ik bleef achter het gordijn. Mr. Carroll kwam, evenals ik gedaan had, op de tast naar beneden. Hfj klom het venster uit en liep naar Geoffrey toe. Geoffrey zei toen vlug: „wat is dat achter je?" en toen mr. Carroll zich omdraaide, sloeg mijn broer hem neer, terwijl hij de naam van mr. Oakley uitriep. Daarna gaf hij geen geluid meer en bewoog evenmin Geoffrey rende door hei venster naar binnen, sloot het en trok er het gordijn voor, alles in 't donker. Ik dacht, dat hij me zou aanraken en me dan ook vermoorden, maar hij liep naar de deur en door de gang naar de hall. Ik weet niet, waarom hij dat deed, want hij kwam bijna dadelijk terug en ik hoorde hem naar de achtertrap gaan Een hele tijd heb ik me niet bewogen; ik denk, dat ik flauw ben gevallen, want toen ik weer begon te denken, merkte ik, dat ik half zat, half kniel de op de vensterbank en er iemand buiten was met een zaklantaarn. Ik ging door de gang naar de hall en de trap op naar mijn kamer. Daar trok ik mijn japon uit en mijn morgenjapon aan, omdat die warm is.... maar ik kan niet warm worden. CWordt vervolgd) Het palet van de dichter bevat meer één kleur. Daarmede schil dert hjj alles, tot zelfs de geur der bloemen en het gegons der bijen. W. C. CAPEL Agamemmon, 20-2 van Punt Acardon naar Plata Alhena, R'dam—Buenos Aires, pass. 20-2 Kaap St. Vincent Alhpard, R'dam— Montevideo, pass. 20-2 Ouessant Amstel- stad, 21-2 van Galveston te R'dam Arends- kerk, R'dam—Sydney, pass. 20-2 Kaap St. Vincent Bantam, Java—R'dam, 20-2 van Port Said Bennekom, 20-2 van Antofagasta naar Pisco Beverwijk, 20-2 van Sete te Sctubal Boissevain, Rio de Janeiro—Kobe, 21-2 te Mombassa Cleodora (t), 20-2 van Gibraltar naar Port Said Cottica, Paramaribo -A'dam, pass. 20-2 Ouessant Delft, A'dam— Curagao, pass. 20-2 Lizard Dorsetshire, Djakarta—A'dani pass. 20-2 Finisterre Ena (t), 19-2 van Punta Cardon naar Gibraltar Etrema (t), 20-2 van Calcutta te Miri Gor- dias, R'dam—Istanbul, pass. 20-2 Kaap de Gata Grootebeer, A'dam—Djakarta, pass. 20-2 Kaap St. Vincent Indrapoera, 20-2 »an Banjuwangi te Surabaja Jobshaven, 20-2 van Pointe Noire naar Port Gentil Joost van den Vondel, Narvik—Baltimore, pass. 20-2 Scilly Laagkerk, 20-2 van Khorramshar te Basrah Langkoeas, 20-2 van Djakarta naar Cheribon Laurenskerk, 20-2 van R'dam naar Calcutta Leerdam, New York—R'dam, 20-1 te Antwerpen Lievevrouwekerk, Abadan— h'dam, 20-2 van Muscat - Lucita (t), Heysham Uamble, pass. 20-2 Lands End Mitra (t), Ardrossan—Curagao, pass. 20-2 Lands End Nlodjokerto, 20-2 van Cheribon te Semarang (rede) Nieuw-Holland, 20-2 van Singapore ni.ar Penang Oranje, Djakarta—A'dam, 20-2 ie Suez Pasteur, 24-2 van Djakarta te A'dam verwacht Poseidon, 20-2 van New lork te Turkseil Prins Willem van Oranje, Santander—Gibraltar, pass. 20-2 Kaap St. Mary Riouw. Makassar—A'dam, 19-2 van Bclawan Roebiah, Djakarta- R'dam, pass. 20-2 Kaap Bon Rondo, 20-2 van Kohsichang naar Bandon Salland, Buenos Aires—A'dam, pass. 20-2 St. Paulsrock Schiedijk, New \ork—Java, pass. 20-2 Algiers - Stad Dord recht, Tunis—Setubal, 20-2 te Gibraltar Stad Maastricht, 21-2 van R'dam te Bagnoli Sten tor, R'dam—Piraeus, pass. 20-2 Kaap de Gata Stuyvesant, Paramaribo- A'dam, 20-2 te Ant werpen Tarakan, A'dam Makassar, 20-2 van Djakarta Tawali, Buenos Aires—Vancouver, 20-2 van Vitoria Titus, Gibraltar—Ham burg, pass. 20-2 Quessant - Wildrecht (t) 20-2 van Tandjong Uban naar Sydney Willem Ruys, Djakarta—R'dam, pass. 20-2 Kaap Hoca - Zijpenberg, Casablanca-A'dam, pass. 20-2 Ouessant. Berlage, 18-2 van Makassar naar Surabaja Drente, 19-2 van Calcutta, 23-2 te Penang erwacht - Heemskerk, 18 van Yokohama te Kobe Johan van Oldenbarnevelt 21-2 van Djakarta te A'dam Kamerlingh Onnes, Djakarta—R'dam, pass 20-2, 4 uur, Point de Galle Kedoe, R'dam Java, 18-2 vaD Be- ia wan - Kota Gede, A dam W. Afrika, pass. 20-2, 7 uur, Quessant Laertes, Makassar— A dam, L9-2 te Singapore Mapia 20-2 van Djakarta naar Cheribon Marken, New York Calcutta, pass. 20-2 v.m. Azoren Poly- rhemus, 16-2 van Djakarta, 17-2 van Che- nbon naar Surabaja Rijnkerk, Dar es Sa- aaro- A'dam, 20-2 te Livorno - Schie, 18-2 van Mobile te Houston Tabian, 20 2 van Boston naar New York Tjitjalengka. 16-2 an Djakarta n. Makassai - Waterman, R'dam Djakarta, pass. 20-2 19 uur Maladiven Weltevreden, New York Jave 17-2 van Port Swettenham - Zeeman, 19-i van Vizagape- tam te Calcutta.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4