Italiano Carillon en twee torenklokken in herstel Stad en Omgeving. Staatssecretaris Moorman terug uit Indonesië Tweede tiental van Helderse Damclub in degradatie-gevaar Jonkers vergrootten hun voorsprong op de Helderse Bruinvissen Goede samenwerking iussen beide Marines Marine-mutaties Bokskamoioenschappen '50 in de Residentie Tussen Haaks en Kuitje HCSC heeft' tegen HCSV de beste kansen Nog een zware wedstrijd tegen D D D. 2 fat IzkiteMte. middel tege.n "e* 'rö Predikbeurten Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland PIET SCHMIDT Nieuws van de V.U. VRAAG EN ANTWOORD (5) KVH 1 kan Zondag winnen Bevordering van het zwemmen Aankoop van materialen voor de gemeente De supervisor Nog geen plannen voor nieuwe visafslag IZ Urk Koolhof en Gode waren vrijwel even snel Callanisoog v. Straaien, Keizersir. 63 VAN MARSDIEP TOT IJ VRIJDAG 24 FEBRTTARI 1950 De minister van Marine, Mr. W. F. Schokking, de chef van de Marinestal, vice-admiraal Jhr. E. J. van Holthe, en talrijke hoge marine-officieren, waren gistermiddag om één nur op het plat form van Schiphol verzameld ter ver welkoming van de Staatssecretaris van Marine, schout-bi)-nacht H. C. W. Moorman, die na een verblijf van on geveer een maand in Indonesië ter regeling van problemen, de samen werking op marinegebied tossen Ne derland en Indonesië betreffende, is te ruggekeerd. De heer Moorman was zeer tevreden over de resultaten, die hij had kunnen bereiken. „Wij zijn", zo zeide hij, „tol overeenstemming gekomen betreffende de gehele organisatie, het materiaal, het personeel en de financiën. Ook de problemen, ontstaan door de verande ring van de taken van de koninklijke Marine in de nieuwe verhoudingen, rijn opgelost. De samenwerking tus sen de Nederlandse marine-officieren en de officieren van de Alris, de ma rine van de Verenigde Staten van In donesië, is bijzonder goed en geldt als een voorbeeld voor de wijze, waarop samengewerkt moet worden. Staats secretaris Moorman prees de stem ming bij de Nederlandse marinemen sen, van wie er op het ogenblik nog ongeveer 5.000 in de tropen zijn. Uiteraard kwam ook Nieuw-Guinea ter sprake, maar voor het antwoord op vragen in deze richting verwees de heer Moorman de journalisten naar de a.s. conferentie van de Unie-minis ters, waarin de problemen, Nieuw- Guinea betreffende, zullen worden be sproken. De marine-luchtvaartdienst heeft nabij Hollandia reeds een basis en ook technisch personeel van de ma rine is daar aanwezig. Eén van de be langrijke taken van de Koninklijke Nederlandse Marine blijft nog steeds de bestrijding van de intensieve smok kelhandel. Dit geschiedt in samenwer king met de Dienst Scheepvaart, de Aan de kapitein ter zee, J. C. d'En- gelbronner, voormalig commandant der Marine te Willemsoord en thans commandant der Sociaal-Medische Dienst te Leiden, is crp zijn verzoek m.t.v. 1 Februari eervol ontslag uit de zeedienst verleend, wegens langdurige dienst. De luitenant ter zee der le klasse A. H Deketh is bevorderd tot kapitein luitenant ter zee. Tevens werd hij op zijn verzoek eervol ontslagen en inge deeld bij de Koninklijke Marine Re serve. De luitenants ter zee der le klasse, A van Karnebeek, H. P. Muller, G Kruijs, J. van Haga en C. C. J. Schalk wijk zijn bevorderd tot kapitein-luite nant ter zee. De luitenants ter zee voor speciale diensten der le klsse A. B. Elders en J. C. Jurrjens zijn bevorderd tot kapi tein-luitenent ter zee voor speciale diensten. De kapitein ter zee van administra tie M. J. C. Klaassen is bij bevorde ring benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden Op Woensdag 8 Maart om half acht zullen in de Dierentuin te Den Haag de Nationale Militaire Bokskampioen schappen 1950 worden gehouden. Hier aan nemen deel militairen van de Ma rine, de Landmacht en de Luchtmacht die zich voor deze kampioenschappen hebben geplaatst tijdens de onlangs te Breda gehouden selectiewedstrijden. Op deze kampioenschappen komen zeer bekende amateurboksers uit Een aantal van hen heeft onlangs nog deel genomen aan de bokswedstrijden van de Marinesnortvereniging „Zeemacht", die te Den Helder werden georgani seerd. Hieronder volgen de namen van de meest bekende boksers: De soldt. der Luchtstrijdkrachten L. Homan. kam pioen van Nederland militair '49, 2e bii de Int. Mil. Bokskamoioenschanoen 49 en burgerkampioen van Nederland '49 in het weitereewicht: de hofmeester der Kon Marine A Adriaanse, Int Mil kamoioen in het lichtgewicht: de sergt der Kon. Landmacht W J vd Hoek Mil. kampioen 1949. Int. Mil kamp. '49 en 2e bii de burger kamoioensehaon°n 1949 in het middengewicht: de sergt der Kon Landmacht L. Lambrix Mil kamn. 1949: de soldt le kl der Kon Landmacht J J Zimniak. kamo 1950 in het lichtgewicht Distr. Z. Neder land van de Ned. Boksbnnd. Verder ziln de marinier A F Pastor in het halfzwaargewicht de marinier F van Eeden in het weltergewicht, en de marinier A Santilhano in het midden gewicht. zeer bekende boksers. Als attractie voor deze avond staat op het programma een demonstratie partij tussen Luc van Dam en de sol daat D Oudshoorn. vroegere Gouvernementsmarine en de Alris. „Ik meen te hebben geconsta teerd, dat in de kringen van de rege ring van de R.I.S. gevoeld wordt, dat de samenwerking in de militaire sector beslissend zal zijn voor de samenwer king op ieder gebied en dan beschouw ik als de reden, waarom ik bijzonder hartelijk ben ontvangen en overal vol ledige medewerking heb gevonden Tijdens een ontmoeting met president Sukarno drukte hij tegenover mij, „zo zeide de heer Moorman, „zijn persoon lijke voldoening uit over 'e samenwer king, die er bestaat tussen de Konink lijke Marine en de Alris". Over de maatregelen in de toekomst ter verdediging van Indonesië door de marine kon de heer Moorman ons nog niets zeggen. Wel is bij de Alris het be- grip gekomen, dat het niet eenvoudig is in korte tijd een oorlogsvloot op te bouwen. Er zal dus nog wel geruime tijd op dit gebied zeer nauwe samen- werking tussen Nederland en Indone sië moeten zijn, maar hoe deze zou worden, is eveneens een z<ak. die op de conferentie van de Unie-ministers zal moeten worden beslist. De kabellegger „Poolster", in on ze haven geen onbekende, liep gister middag om vijf uur binnen. Zij kwam van Harlingen en moet herstelwerk zaamheden verrichten aan de telefoon verbinding tussen Texel en Vlieland. Het vierde Qottieltje mijnenve gers. bestande uit Hr. Ms. „Urk", .Vlie- ter" en „Schiermonnikoog" en „Schul- pengat", is gisteravond om elf uur naar Borkum vertrokken. De mijnenveger Hr Hs. „Ooster- schelde" kwam gisteravond om negen uur terug uit Rotterdam. Het is morgen hoog water om 12.05 uur. en laag water om 6.10 en 18 20 uur. De temperatuur van hetzee water was 5.0 graden Celsius. Zaterdagmiddag om half drie krijgt HCSC 1 bezoek van HCSV 2 uit Hoorn De thuisclub heeft de beste papieren, en er wordt dan ook op 'n overwinning gerekend. Na afloop van deze wedstrijd komt HCSC 2 tegen HCSV 3 in het veld Ook hier verwacht men een zege voor HCSC. Voorts worden gespeeld: Helder bHCSC a (vier uur). HRC g HCSC c (vier uur) en op het Water vogelsterrein HCSC b—Flevo b (kwart over vier). Het tweede tiental van de Helderse Damclub gaat nog een heel spannende wedstrijd tegemoet, nu het met 155 van DDD 1 uit Alkmaar heeft verlo ren. HDC 2 verkeert namelijk in de gradatiegevaar, waaraan het team slechts kan ontkomen door een beslis singswedstrijd te winnen van DDD 2 De uitslag van de ontmoeting tussen HDC 2 en DDD 1 was: E Molema— Oud 11, M. KwastKruider 02. J BouwmanSchuit 11 J. C. Zijder- veldHemels 02. W. Wieren-Wooniik 02. A. B. v. Oovende Bree 02, A vd SlootVerver 02. F. PostOud (12. J. J VinkSmolenaars 11, L SimonseToenoel 2—0. Totaal 515. Hieronder volgen de standen van de Helderse Damclub, die tot heden zijn bijgewerkt. J. stnll 13 9 3 1 21 J vd Molen 13 9 1 3 19 A. Ouwens 16 6 6 4 18 A J. Josee 14 6 5 3 17 C. J J Lefhbrand 13 6 4 3 16 A. A. Bremer 16 5 4 7 14 J. W Repzemer 14 3 5 6 11 P van Veen 16 2 7 7 11 D. Dissel 17 2 7 8 11 S. Slort 14 2 4 8 8 2e kl»«se: P. vd Berg 15 10 2 3 27 J. Bouwman 14 6 5 3 17 ,T. C Ziiderveld 14 6 5 3 17 M. Kwast 16 5- 5 6 15 E. Post 14 7 1 6 15 A. vd Sloot 13 5 4 4 14 E Molema 12 4 3 5 11 A. B van Ooyen 10 3 4 3 10 W Wieren 14 0 6 8 6 J. J. Vink 10 1 3 6 5 3e klasse: P, Kwast 17 8 9 0 25 P. Oost 17 6 10 1 2? A Bekebrede 18 6 8 4 20 D. Groot 17 7 5 5 19 P. Verkerk 18 8 2 8 18 L. Simonse 15 6 4 5 1" H Kraan 14 6 3 5 15 A I Veen 16 5 5 6 15 J. Bijl 16 2 6 8 10 A J. Beezemer 17 2 1 14 5 4e klasse: H. Rietveld G. W. Bekebrede P. J. Arends J. P. Bommezijn J. Broersen W F. K. Ouwens G. te Boekhorst J. Zalm P. Slort P. Schipper 5e klasse. 17 8 6 3 22 18 7 8 3 22 18 7 6 5 20 17 7 5 5 19 18 8 3 7 19 15 6 5 4 17 16 7 2 7 16 14 4 4 6 12 16 4 2 10 10 15 2 3 10 7 ITALIAN0 K.U'humi V< 30 cent per 1ÖO gram C. Stoop 13 12 1 0 25 J. J Amiabel 13 10 1 2 21 w. Slort 12 9 1 2 19 p. Dirks 11 6 2 3 14 A. Oost 12 7 0 5 14 H. Schreuder 13 6 2 5 14 J J. Vinke 11 5 1 5 11 D. Bethlehem 10 4 2 4 10 J. Pompert 13 4 0 9 8 R. J. Buddingh 9 3 1 5 7 J Dekkers 11 2 3 6 7 H. Koogt.' 12 2 3 7 7 R. Edelenbos 13 3 0 10 6 C. Rathmann 11 0 1 10 1 VOOR ZONDAG 26 FEBRUARI DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Rasch (jeugddienst), 14.30 uur ds. Bn- klaar: Palmstraat 10 uur ds. Sepmeijer, 17 uur de heer, E. Wanders; Huisduinen 19 uur ds. Sepmeijer. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. G. T. Rothuizen, vlootpredikant; Rehobothkerk, 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Hartkamp. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Oud geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. Gem., Janzen- dwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Doopsgez. Gem., Kerkgracht, 10 30 uur ds. J. J- J. van Sluijs. Baptisten Gem., Weststraat, 12 uur Zondagsschool, 19.30 uur evang. Hofhuis; Vrijdag 19.30 uur jongensclub. Luth. kerk, Wezen straat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Oud Kath. Kerk, 10 uur, Heilige Mis; Woensdag 1 Maart 19.30 uur lijdensme ditatie, pastoor Verhey. Evangelisa tie Vijzelstraat 10 en 19 30 uur evang. H. C. v. d. Flier, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur Bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 u. openluchtsamen komst Visbuurt; 21 uur bidstond. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Borghardt (H Doop). Geref kerk. 10 uur leesdienst. 14.30 uur ds. Hartkamp. Star of Hope Mission, 10 en 19 uur samenkomst; 15 uur Zondags school; Dinsdag 16 uur meisjeskrans: 19 30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meisjeskrans; Zaterdag 19.30 uur bid stond. DAMESSTOFFBN BU Éf aan de top in prijs, keus en kwaliteit SPOORSTRAAT 103 Qen vertrouwd adreó voor niio kleding naar maat Ruyghweg 74 Tel.' 31 76 5. „Haha, Luilekkerland zou mij wordt je niet toegelaten! En.... die nooit beginnen te vervelen", roept Pom. berg is heel hoog en dik! Als jij je daar „Ik at nooit meer iets anders dan doorheen hebt gegeten, dan heb je he worstjes en drop-lollies. En ik dronk lemaal geen trek meer. Zo en nu heb alleen maar limonade!" „Nu dan zou je ik jullie genoeg verteld over Luilek- gauw misselijk worden", zegt Moeder kerland", besluit Moeder „Berg het lachend. „Trouwens, ben je de rijste- boek nu maar op en maak je boeltje brij-berg vergeten? Iedereen, die naar voor school maar eens in orde. Je weet. Luilekkerland wil, moet zich eerst door dat je Maandag weer naar school de rijstebrijberg heen eten. Anders moet-" Wij herinneren nog even aan de eer ste lezing van de heer A. Potjewijd die vanavond (Vrijdag 24 Februari) ln het Museum aan de le Vroonstraat zat spreken over „Het bevolkingsvraag stuk". Meteen kunnen wij de beide lezin gen aankondigen, die door de beeld houwer Theo van Reijn uit Haarlem op de Dinsdagavonden 28 Februari en 7 Maart worden gegeven. Zijn eerste causerie zal gewijd zijn aan de bui tenlandse IV-eldhouwkunst, in het bij zonder de Franse (Rodin, Maillol, Des piau e.a.). De tweede avond komt de Hollandse beeldhouwkunst in bespre king. Over de eerstvolgende toneelavond op Vrijdag 10 Maart te geven in Ti voli, volgen spoedig nadere medede lingen. Het derde twaalftal van de korfbal vereniging ..Helder" speelt morgenmid dag om drie uur aan de Kemohaan straat tegen ZKC 3 Het eerste twaalf tal komt Zondag in Oostzaan tegen OKV 1 uit Wanneer er wat gelukkiger wordt geschoten dan vorige week Za terdag. dan keren de Helderse korfbal Iers met beide punten terug. KVH 2 bindt in Zaandam met ZKV 3 de striid aan Het wordt langzamerhand tfld, dat dit twaalftal van de onderste plaats afkomt De bus vertrekt om half twaalf bij Mt-ree. Blijkens het „Algemeen Rapport" is het bedrag van ƒ375, dat op de ge meentebegroting 1950 is uitgetrokken voor het „onderhoud en de bediening van klokken, uurwerken, speelwerken en dergelijke" bestemd voor de binnen kort aan te brengen uurwerken in de torens van de Nieuwe kerk en de kerk te Huisduinen. Ook het carillon op het Helden der Zee-plein wordt nu in orde gemaakt. De revisie en montage, die zijn opgedragen aan de firma A. H. van Bergen te Heiligerlee, zullen vóór 15 Juni gereed zijn. Op een desbetreffende vraag is geantwoord, dat de klok bij de Willemsbrug, aan het eind van de Binnenhaven, daar niet meer wordt geplaatst. Uitgezien wordt naar een gun stiger plaats in de binnenstad. Is, nu de havenplannen meer defini tief bekend zijn geworden, de tijd niet gekomen om de bouw van een nieuwe visafslag te overwegen, nu de plaats daarvan wellicht kan ivorden bepaald? Wij achten de tijd daartoe nog niet gekomen. Hoe staat het met het aanschaffen van een mijntoestel voor de visafslag? Een voorstel tot aanschaffing van een afmij.itoestel voor de visafslag zal u binnenkort bereiken. Waarom is f 1000 uitgetrokken voor olie en benzine voor de electrische truck van de Visafslag? In verband met het voornemen om de electrische truck te vervangen door een tractor met aanhangwagen is deze post geraamd. Kunnen aan de vissorteerders geen minimum basisionen worden gegaran deerd? Nagegaan zal worden of en in hoe verre de mogelijkheid daartoe aanwe zig is. Kunnen er niet meer urinoirs aan de openbare wegen worden geplaatst? Naar onze mening dient het aantal urinoirs aan openbare wegen zoveel mogelijk te worden beperkt Omvat vuilvissen ook het verwijde ren van afval puin langs de kanaal bermen? Het vuilvissen betreft in hoofdzaak drijvend vuil Het puin zal voor zo ver het in het water ligt met bag geren word. j verwijderd. Zweminrichting Hoe staat het met de plannen voor de stichting van een nieuwe zwem- en douche-inrichting? Plannen voor het stichten van een nieuwe zwem- en douche-inrichting zijn op het ogenblik bij ons niet in voorbereiding. Is er geen mogelijkheid om te ko men tot uitbreiding van de zwemge- legenheid vooral in verband met het zwemmenleren en het wedstrijdzwem- men? Is het college genegen hiertoe financiële en morele steun te verlenen? Voor zover mogelijk zal ons college gaarne zijn medewerking verlenen aan maatregelen, welke de beoefening van de zwemsport kunnen bevorderen In verband hiermede wordt thans onder zocht, of in binnenwater een gelegen heid voor wedstrijdzwemmen enz. kan worden ingericht. Kan het zwemmen in het lesrooster van de scholen niet verplicht worden gesteld? Zwemmen wordt in de Lager Onder wijswet 1920 niet als een afzonderlijk leervak aangemerkt. Het wordt ge rangschikt onder het vak lichamelijke oefening. In de zomermaanden wordt door de leerlingen der scholen voor Lager Onderwijs van het zwembad aan de Dijkweg gebruik gemaakt. Het zwemmen treedt dan in de plaats van de gewone lichamelijke oefening. Is het te verwachten, dat uit de post „Baggeren Helders Kanaal" ook het opruimen van het pnln langs de kanaal kanten tussen Keizersbrug en Mosterd- brug verzorgd wordt? Is uw college ook niet van mening dat hierin nodig voorzien moet worden? Deze vraag kan bevestigend worden beantwoord. In hoeverre worden de voor de ge meente en de gemeentebedrijven be nodigde materialen (kantoorbehoeften, machines, materialen enz.) betrokken van of door bemiddeling van in de gemeente wonende zakenmensen? In zoverre als dit niet in strijd met de belangen van de gemeente moet worden geacht. Is het juist, dat de duplex-woningen Bvl watermeter beschikken en dat dit nog al aanleiding geeft tot verschillen tus sen de bewoners? Het is inderdaad juist, dat in de du plex-woningen in Oud-Den Heidei maar één watermeter is geplaatst Het is ons niet bekend, dat dit aanleiding tot moeilijkheden tussen de bewoners onderling heeft gegeven. De supervisor Op welk bedrag heeft de stedebouw- kundige, prof. Wieger Bruin, recht over de jaren 1946, 1947, 1948 en 1949' Wat heeft hij over die jaren ontvangen en hoeveel nog te vorderen? De stedebouwkundige heeft recht op honorarium en op vergoeding van on kosten. Aangezien de verleende op drachten nog niet zijn voltooid, is niet te zeggen welk bedrag de gemeente over de jaren 1946 tot en met 1949 noe verschuldigd is. fa het niet gewenst deze werkzaam heden aan onze eigen technische dienst jchten*ra^en' W6lke WU daartoe to staal Wij achten het ongewenst de werk zaamheden, waarvan de kosten zijn se raamd ondei volgnummer 86 van de begroting van gemeentewerken, dooi de eigen technische dienst te doen ver richten. er Tijdens de tweede ontmoeting voor de tweekamp tussen de Zwaardvisch en d« Helderse Bruinvissen, is het de jonkers gelukt hun voorsprong aanzienlek te vergroten. Zaterdag was de stand 19-11 in het voordeel van de Adelborst thans is deze 55-37. Zij hebben deze prachtige voorsprong zeer zeker niet cadeau gekregen; nu en dan was het versehil in tijd een fractie van een seconde. Dit maakte de „voorlopige" overwinning van de Jonkers echter nog eervolle,. Op de 60 m rugslag was er van strijd weinig sprake. Alleen Davidse ver mocht op de eerste veertig meter de snelle Tjebbes bij te houden. Hij kon de Adelborst niet bedreigen. Op de laatste twintig meter spande Tjebbes zich nog eens extra in; hij won in 44 8 sec. Davidse werd tweede met 48 6 sec In de eerste serie van het nummer 100 meter schoolslag tussen v.d. Loo en Van Drimmelen, werd het zwem bad direct op stelten gezet. Van de startplaats af bleven de zwemmers ge lijk. Bij de keerpunten liep v.d. Loo iets uit, maar in de baan spurtte Var Drimmelen weer keurig bij. Nek aan nek gingen zij op de finish af, waar bleek dat v.d. Loo iets sneller was geweest. Het verschil was echter zeer gering, want zij tikten zo goed als gelijktijdig aan. Zij noteerden dan ook beiden 1 min. 30.8 sec. Opvallend goed was het zwemmen van de Bruinvissen Kohier ln de vol gende serie. Hij werd onbedreigd eer ste in 1 min. 26.8 sec. Als laatste serie werd gezwommen het „gevecht" tus sen de schoolslag-rivalen Koolhof en Gode. Met zijn geweldige start nam Koolhof onmiddellijk een voorsprong van ongeveer anderhalve meter. Gode begreep dat hij zijn tegenstander geen terrein mocht laten winnen, en zwom snel bij. Beide zwemmers werden luid aangemoedigd Gode trachtte met lange slagen Koolhof buiten adem te brengen, doch deze liet zich niet meer opjagen dan noodzakelijk was. Bij het laatste keerpunt lagen zij vrijwel ge lijk. Koolhof bereikte ten slotte als eerste de finish. De tijd bewijst wel dat het een uiterst snelle race was. Beiden noteerden 1 min. 21.2 sec. Tot besluit van de avond volgde de 4x80 m borstcrawl-estafette. Hier viel het goede zwemmen op van de jeug dige Piet Jongepier, die stellig een be hoorlijke tijd zou hebben gemaakt als hij bij het laatste keerount geen last met zijn ademhaling had gekregen Zoals bekend beschikken de jonkers over snelle sprinters. Hun eerste ploe<* had weinig moeite om ln 3 min. 40.4 sec. als nummer één te eindigen. De sterkste ploeg van de Bruinvissen had 3 min. 592 sec nodig. De tweede teams noteerden respectievelijk 4.8 8 en 4.15.6 Maandag wordt de honderd meter borstcrawl verzwommen, die Tjebbes en Davidse noemaals tegen elkaar in het water brengt. DE S.G.P. GROEIT NOG STEEDS De afdeling Urk van de Staatkundig GeW_ formeerde Partij kwam op de bovenzaal van het Jengdgebouw in vergadering hijeen. het zingen van Psalm 90 werd een opening», «voord door de voorzitter, de heer Jan Kra. mer, gesproken naai aanleiding van Psalm 90 ven 2. Uit de notulen van de secretaris, de beer J Snoek, bleek dal de vereniging zich «teeds mag verheugen in een groei van het ledental. In 1949 werden er zeven bestuursvergaderingen gehouden. De penningmeester, de heer Jell» Baarssen, gat een overwicht van de finan ciën. De inkomsten bedroegen f 135,90. De uitgaven f 106,-, zodat er een batig saldo waf van f 29,90. Het raadslid, de heer R. Snoek, hield ver volgens een causerie over het onderwerpt „Burgerlijke Regering". In dit verband werden de beginselen der S G.P. toegelicht. Na de bestuursverkiezing, waarbij de aftre dende bestuursleden we-den herkozen, hield het raadslid Jan Keuter, een betoog >vrr het onderwerp: „Het partijl-ven hier ter plaatse". Wegens het late uur sprak voorts alleen nog de heer L. Post, ouderling bij de Chr. Ger. kerk ln een principieel betoog besprak hij de grond slagen der Partij. SPOEDIGE VESTIGING VAN NETTEN -ATELIER De Electrische Centrale is door over dracht thans het wettig eigendom der NV. Apeldoornse Nettenfabriek Von Zeppelin en Co. De directie dezer fa briek wil nu zo spoedig mogelijk over gaan tot het inrichten van een atelier voor het maken en herstellen van net ten. Meisjes boven 14 jaar komen hier voor in aanmerking. DE BEDRIJFSVERGUNNING VOOR VISMEELFABRIEK Thans is officieel de bedrijfsvergun- ning voor de vismeelfabriek afgeko men. Hierop was het wachten, zodat de totstandkoming nu weldra een feit zal worden. Voor de nestprijzen zal een en ander niet zonder invloed blijken. VISSERIJBERICHT Door dertig vaartuigen werd Don derdag aangevoerd: 4184 pond snoek baars, 4245 ct; 616 pond rode baars 50 ct; 250 pond blei 7 ct; 1166 pond voorn 6, ct; 46 pond karper 30 ct Alles per pond. VROUWEN-GEBEDSDAG Vrijdag zal m de Geref. Noorderkerk een vrouwen-gebedsdag worden gehouden. Als spreeksters zullen optreden: mevr. Homburg en mevr. Gelderman. Dit is een interkerkelijke bijeenkomst. GESLAAGD VOOR E.H.B.O. Woensdagavond werden deer Dr. Oterdoom de examens afgenomen voor het diploma E.H.B.O, De zestien door Dr. Verheul en de heer Of er opgeleide cursisten verwierven allen het diplo ma. Graslinnen lakens, ongebl. 160—230 7.60 Graslinnen lakens, pracht kwaliteit, 200—240 10.69 Slopen, ongebl2.39 Grasiinnen slopen, grote maat 2.69 Shirting slopen, pracht kwaliteit 2.75 Geplatteeerde kousen, zware kwaliteit 1.49 Brei wol, mooie kwal. 2.37 - 2.22 - 1.79 Pyamaflanel, frisse streepdessins 1.52 1.62 - 1.72 - 1.82 Doet Uw voordeel, koopt bij De veilingsvereniging „Medemblik. en Omstreken" heeft besloten tot de bouw van een fustloods, nadat deze veiling vorig jaar reeds de beschikking kreeg over een nieuwe neerzethal. B. en W. van Twisk hebben een plan in voorbereiding voor de stichting van een nieuwe begraafplaats De Ned. Herv. Gemeente te Uit geest is voor f 1 eigenaresse geworden van 't voormalige (bouwvallige) raad" huis. Het wordt als verenigingsgebouw ingericht, na in oude trant te zijn ge restaureerd. De heer W. Bloemendaal is be noemd tpt erelid van de vereniging .Oud Enkhuizen". In Alkmaar werd onder grote be langstelling een „padvindershuweljjk" gesloten. Achttien welpen trokken aan slingers van tulpen en narcissen de auto (symbolisch) naar het stadhuis. 1 Raadslid A, Steenis (P. vd A.) die Woensdagavond nog had deelgenomen aan de begrotingsdebatten in de Alk* maarse raad, is *s nachts plotseling overleden, De Alkmaarse politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegefl een schoenmaker die een kat.... in de gracht had geschopt Dr. Poot Is °P 1 Maart gedurende 25 jaar te Bergen werkzaam als geneesheer. De molen „Het Prinsenhof" te West- zaan, die in de vorige lente bii storm- weer een roe verloor, zal Zaterdag weer in oude luister hersteld zijn.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2