Qe heer Wagenaar met geweld verwijderddemonsiranien belaa9d Streven naar atoomvrede wordt voortgezet Kort Bestek Deel van lichting 1949 spoedig naar huis terug Dr. Fuchs krijgt veertien jaar gevangenisstraf Begroting van Economische Zaken goedgekeurd Donderdag 2 Maart 1950 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 75e Jaargang No. 10827 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Rode rel in Tweede Kamer jGeneraal Weygand door CPN.-demonstratie mislukte dank zij vastberaden optredende voorzitter hulp\ Verdrag op wederzijdse jverlening met 61—6 stemmen aangenomen „Een der gevaarlijkste mannen uit Engeland'' Kan kloof Oost-West worden overbrugd? „Ver. Naties" moet contactpunt der Staten blijven Geweten dervrijewereld dient ingezet te worden DE ENGELSE PARTIJEN WACHTEN NOG AF Ouderdomsuitkering zal worden verhoogd Bij te sterke stijging ministriëel ingrijpen Engeland bestudeert Westerlings uitlevering Beperking consumptie onontkoombaar Vijf doden bij vliegramp Vrede tussen Israël en Transjordanie? BUKEAU: Koningstraat 7880 UeD Helder Telefoon 2345 poet gironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAP'i'EIN Directie: j BULSMA en C KRAK (OllRMT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Kleine advertenties v.JuttertJes'tot 15 woor den f Lelk woord meer 5 jent Abonnementen per kwar taal t 4— r>U vooruitbe taling. plus incassokosten Beangstigend begint de wereld te gelijken op die van 1938 en 1939, toen de Jultse dreiging als een zwarte wolk over de bedrukte mensheid hing. Weer loert het gevaar uit het Oosten en weer staat een aantal „landgenoten" klaar om een brute indringer met open armen te ontvangen en hem de weg naar de overheersing van de vredelievende volkeren te effenen. Zij zaaien onrust, lokken stakingen uit en werken iedereen tegen, die zich voor de verdediging tegen de agressie prepareert. De Tweede Kamer heeft daarvan een bedroevend voorbeeld gegeven. De vergaderzaal was het toneel van een rel en een tumult, die Ivendig deed denken aan de jaren, dat er nog NSB-ers zaten. Enige malen moest de zitting worden geschorst. De tribunes moesten worden ontruimd en de voorzitter der communistische fractie, de heer Gerben Wagenaar, moest met geweld worden verwijderd. Aanleiding tot deze onverkwikkelij ke gebeurtenis zoals de Kamer ze in lang niet heeft beleefd, was de behan deling van het wetsontwerp tot goed keuring van het verdrag inzake weder zijdse hulpverlening betrekkelijk de verdediging, gesloten tussen Neder land en de Verenigde Staten en onder tekend te Washington op 27 Januari 1950. Volgens dit verdrag zal Amerika aan Nederland wapenen zenden, even als aan een aantal andere landen, waarmee zulk een verdrag is gesloten. De voorzitter, dr. L. G. Kortenhorst, stelde voor de spreektijd te rantsoene ren een normaal gebruik bij de be handeling van een wetsontwerp waarbij aan de CPN-fractie 45 minuten toebedeeld zouden worden. De heer Wagenaar kwam hiertegen in opposi tie. Op een bruuske wijze gewaagde hij van „het smoren van de stem van het geweten" en hij gebruikte termen, die in het parlement niet thuisbehoren en die de president daarom niet kon la ten passeren. Derhalve kreeg hij enke le malen de waarschuwing, zo niet door te gaan. Maar dat was aan dove mansoren gezegd. De C.P.-fractieleider die zich meer en meer opwond, slin gerde op een zeker moment de kwali ficatie „fascistische methodes" door de roezemoezige zaal. Scheldwoorden „Als u nog eenmaal zulke woorden bezigt, zal ik mij genoodzaakt zien, u het verblijf hier verder te ontzeggen", dreigde dr. Kortenhorst. Geholpen door zijn partijgenoten ging de heer Wage- naar door, met het gevolg dat de voor zitter voorstelde, hem van de vergade ring uit te sluiter. Een groot tumult brak los. De heer Gortzak betrok de socialisten in de communistische aanval en riep deze heren toe: „Lafbekken zijn jullie!" En de heer J. Haken voeg de daar enige minder vleiende scheld woorden aan toe. De publieke tribune ging zien zelfs met de rel bemoeien. Plotseling klonk vandaar een stem: „Jullie zijn moorde naars!" „Dat is de chauffeur van Wagenaar" constateerde de heer E. Vermeer (Arb.). „Ja", antwoordde de heer Wa genaar, „en daar ben ik trots op". Een vrouw schreeuwde „moordenaars". Te midden van al deze herrie schorste de heer Kortenhorst de vergadering en hij gelastte de tribune te ontruimen. Bijna ontstond er toen nog een hand gemeen tussen de heer Haken die met iets scheen te willen gooien en de heer Vermeer, die op hem afkwam. Eén der C.P.-leden trok de heer Haken naar zich toe en de heer G. T. Ritmeester (WD), die in de frontlinie tussen de C.P. en de Partij van de Arbeid zit, kwam sussend tussenbeiden. WAGENAAR VERWIJDERD Na heropening van de bijeenkomst moest het voorstel van de voorzitter, om de heer Wagenaar van de zitting uit te sluiten, in stemming komen, maar deze afgevaardigde, die weer met zijn partijgenoten naar binnen was ge komen, probeerde dit te verhinderen, door opnieuw aan het schreeuwen te slaan. Mr. Kortenhorst vond het nu welletjes. Hij gaf bevel, de communist uit de zaal te verwijderen. De parket wacht schoot toe en met vereende krachten bracht men Ae ordeverstoor der aan handen en voeten uit de zaal. Tijdens deze maatregel schorste de voorzitter, die verantwoordelijk is voor de handhaving van orde en rust in het Kamergebouw, de zitting op nieuw, teneinde de gemoederen tot rust te laten komen. Na de hervatting de rust was toen inderdaad terugge keerd aanvaardde de Kamer met 64 tegen 4 stemmen het voorstel van de president, om de beraadslaging over 't voorstel tot beperking van de spreek tijd. Het voorstel werd aangenomén met 67 tegen 4 stemmen. Verkeerd berekend Het is duidelijk de bedoeling van de C.P.-ers geweest, om in deze vergade ring agitatie te voeren en de boel op stelten te zetten. Maar zij hadden de zaak niet geheel juist getimed. De vorige dag geleek het er op, dat de communisten bij de bespreking van 't ten van bewakingsdiensten. Voor hen, die behoren tot de tweede ploeg van de lichting 1949 is de thans genomen maatregel een meevaller, omdat zij hun diensttijd nog niet geheel hebben vol bracht. Wie van deze ploeg met groot verlof gaat zal afhangen van de eisen van de dienst, van de functie dus wel ke zij vervullen en van de comman dant. De beslissing betreft alleen mensen, die thans dienst doen in Nederland en niet degenen, die in Indonesië vertoe ven. Omstreeks 15 Maart afzwaaien Ruim 8900 dienstplichtigen van de lichting 1949 zullen spoedig met groot verlof worden gezonden. De minister van oorlog denkt voor de uitvoering van dit besluit aan een datum, liggen de in de buurt van 15 Maart a.s. Het ligt in de bedoeling^ dat van het leger wet groot verlof zullen gaan de men- aen van de lichting 1949, eerste ploeg, tnet uitzondering van de LSK, dege nen die in opleiding zijn voor reserve officier en van het kader. Voorts zal ook een gedeelte van de lichting 1949, tweede ploeg, met groot verlof worden gezonden, ook hier met uitzondering van vorengenoemde groe pen. Van de ploegen 1 en 2 van de lich ting 1949 heeft zich een aantal vrijwil ligers opgegeven om langer te dienen bij uitzending naar Suriname of de Nederlandse Antillen. Daardoor kun nen 500 man in de West worden afge lost. Van de lichting 1949, tweede ploeg, moet een gedeelte onder de wapenen blijven, omdat er troepen nodig zijn voor eventuele militaire bijstand: de dienst moet blijven lopen, b.v. in ver band met het -demobilisatiecentrum en de verbindingsdienst en verder moeten 8r militairen beschikbaar blijven als oefendetachement en voor het verrich- wetsontwerp tot verhoging van de ou- derdomsuitkering en diverse sociale renten met een bijslag obstructie voer den. Zij waren buitengewoon lang aan het woord. Er moest gerekt worden om de behandeling var het verdrag op Woensdagmiddag te laten vallen. Men had daarvoor zijn handlangers opge trommeld op de publieke tribune en naar wij te weten kwamen zou er ook een soort demonstratie op het Binnen hof worden gehouden. De politie had er echter de lucht van gekregen. De jeep op het oude plein stond in telefo nische verbinding met het hoofdbureau zodat spoedig versterkingen ter plaatse waren. Van een demonstratie is niets gekomen men kwam te laat en op het Binnenhof is het vrij rustig ge bleven. Alleen brachten een aantal geestver wanten van de heer Wagenaar toen hij bleekjes in zijn auto stapte hem met gebalde vuist hun groet. De aanneming van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag op de wederzijdse hulpverlening hebben de cummunisten met hun herrie overi gens in geen enkel opzicht kunnen verhinderen. Na een betrekkelijk kort debat, in de loop waarvan minister Schokking nog een belangrijke mede deling deed die men elders kan vinden is het regeringsvoorstel aan genomen met 61 tegen 6 stemmen. De communisten stemden natuurlijk te gen. Generaal Weygand stond Woensdag in de houding achter een stapel boeken en zong de Marseillaise, terwijl enkele honderden demonstranten te Parijs de ramen van een boekhandel inwierpen. De aanval werd ingezet, toen de gene- MAX1ME WEYGAND ....la Marseillaise.... taal met enkele sympathiserenden, in een Parijse boekhandel exemplaren van zijn oorlogsmemoires signeerde. Hij werd door de politie ontzet, op wier komst de demonstranten het hazenpad kozen.... Dr. KIau8 Fuchs, de in Duitsland geboren Britse atoomgeleerde, die be schuldigd werd van het verraden van belangrijke geheimen aan de Sowjet- unie, is deswege gistermiddag in een proces dat slechts iets meer dan een uur duurde, veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf. De tegen hem uitgebrachte beschuldiging omvatte vier punten. Fuchs erkende, op alle vier schuldig te zijn. De Engelse procureur-generaal, Sir Hartley Shawcross. die persoonlijk al3 aanklager optrad, noemde dit geval een der allerernstigste, die ooit op grond van de wet op de staatsgehei men is behandeld. De inlichtingen zijn verstrekt aan agenten van de Sowjet unie. De betrekkingen van Engeland met dat land zijn niet vriendschappe lijk. Het moet de aangeklaagde duide lijk zijn geweest, dat de aan deze agenten verstrekte inlichtingen van de hoogste waarde zouden zijn, in dien dat land ooit een openlijke vijand van Engeland werd. Hieruit volgt, dat de inlichtingen werden verstrekt met een bedoeling, die de veiligheid en de belangen van dat land schaadt, aldus Shawcross. Over de motieven tot het verraad zei de aanklager, dat Fuchs communist is. Zijn optreden is een Senator Brien McMahon, voorzitter van de commissie voor atoomenergie van het Amerikaanse Congres, heeft gisteren in de Senaat er op aangedrongen, dat de V.S. besprekingen zullen beginnen met de andere mogendheden, die bjj het Atlantisch Verdrag zijn aangesloten, om een nieuw voorstel te formuleren, waar mee men zich tot de Sow jetunie kan wenden om te pogen een „atoomvrede" tot stand te brengen. McMahon stelde tevens voor, dat de Raad van het Noord- atlantisch Verdrag onmiddellijk bijeen jou kemen om een concreet vredes- program te formuleren. Verder gaf hjj als suggestie de eerstvolgende algemene vergadering der Ver. Naties te Moskou te houden. Paus Pius de Twaalfde zal morgen zijn 74ste verjaardag vieren. Er zullen geen ceremoniën worden gehouden. Senator McMahon heeft een maand geleden voorgesteld, dat alle landen ter wereld zich bereid zouden verklaren hun uitgaven voor de landsverdediging met twee derde te verminderen. Het aldus vrij gekomen geld zou moeten worden besteed om de economie in de gehele wereld verder te ontwikkelen en om de atoomkracht, ten bate van de bevolking van de gehele wereld, te vervolmaken. Hij heeft gisteren nog als zijn mening te kennen gegeven dat de Atlantische Raad een ideale organisatie is om het initiatief te nemen tot het opstellen van een grootscheepse strategie voor de vrede. De Atlantische Raad moet z.i. alle vrije landen ter wereld uit nodigen om hierin samen te werken. „Opdat het gewicht van het geweten der vrije wereld ingezet kan worden tegen het ijzeren gordijn". Nieuwe wegen? Volgens welingelichte kringen voert de secretaris-generaal der Ver. Naties, Trygve Lie, op het ogenblik particu liere besprekingen met de leden van de Veiligheidsraad om te pogen voor de voornaamste punten, waarop zijn organisatie is vastgelopen, nieuwe ba nen te openen. Om ten aanzien van het Chinese pro bleem, de controle der atoomenergie en de geschillen tussen Oost en West een oplossing te vinden, zou Lie de volgende voorstellen hebben gedaan: 1. Een bijzondere zitting van de alge mene vergadering in de lente te Mos kou of Parijs. 2. Een of meer zittin gen van de Veiligheidsraad in Europa in de hoop, dat verschillende ministers van buitenlandse zaken deze zullen kunnen bijwonen. 3. Verschillende be sprekingen onder auspiciën van de Ver. Naties tussen „de Grote Drie" Men neemt aan, dat er geen bezwa ren tegen deze voorstellen zijn ge maakt. Het zou echter nog te vroeg zijn om te voorspellen of Lie's voor stellen zullen worden aanvaard. Attlee heeft te Londen verklaard, dat Labour zal regeren en de Tories be strijden. Men leidt hieruit af, dat de nieuwe Labourregering vastbesloten is, geen partijbeginselen los te laten om zich te handhaven. Tevens neemt men aan, dat Attlee heeft willen zeggen, dat er eerlang nieuwe verkiezingen zullen v/orden gehouden. Volgens een ander bericht heeft de Britse premier ver klaard, dat hjj niet zal gissen naar de tijd van nieuwe verkiezingen. „Er ko men van tijd tot tijd nieuwe verkiezin gen" zo zei hij. Linkse elementen zijn echter van mening, dat de regering onmiddellijk moet beginnen met het voorbereiden van nieuwe verkiezingen. De regerings leiders weten nog niet, welke parle mentaire strategie zij moeten volgen. Eerst dient te worden afgew; cht, hoe de conservatieven zulen reageren op de Troonrede, die Maandag wordt uitge sproken. JTdgar Masson Torres uit Lamesa in Texas, is vader geworden van een drieling. Daarmee wordt het aantal kinderen, dat pappie tegen hem zegt. subsidair vader, subsidair ouwe heer vermeerderd tot negenendertig. Deze 39 kinderen hebben gezamenlijk ver schillende moeders. En pappie ver- lillllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllilllUllllllllllllllilllllllllilllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIHUUl ste en Tweede Kamer komen uit deze fabriek. Ze hebben het anders best volgehouden met al die concurrentie Iedereen doet tegenwoordig aan tinne- £)e Bantam van de Lloyd is aangeko- gieterij! In Frankrijk is een com men met aan boord vijf tijgers, munistische motie om de verkoop var. enkele katjes en een paar mannelijke coca-cola te verbieden, verworpen Blijkbaar houdt een Fransman meer Weerbericht Verwachting, geldig tot heden avond: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking en zwakke wind Ongeveer dezelf de temperaturen als Woensdag. VRIJDAG: Zon op 7.23, onder 18.22; Maan op 12.09, onder 7.22 passagiers. De tijgers gaan naar Blij j„ dorp, de mannen naar huis Met de van coke" Han van vww'ta 1 Een klaarde zich „zeer verheugd" voor het katjes want daar zijn ze ge. de sterf- eerst van zijn leven een «frieüng on trouwd. n Het aantal vacatures in de dag van Ebert gr de eerste president der dak te hebben. De Nederlandse Hervormde kerken is dalende en be- werd verboden door Ebert Jr. Zijn spoorwegen hebben aanbesteed he. droeg op j Januari 348 Q In Den zoon moet u weten Eigenaardige 0p slopen van een gedeelte van het Leid- Haag bestaat een oud-Hollandse tin- vatting van het „Eert uw vader en uw se station. Laagste inschrijfster was gieterij reeds honderdvijfenzeventig moeder". n Die panter van mij, die in »"i„. j- Oklahoma rondwandelde, is kalm naar een firma, die bereid was, het klusje jaar. De antieke inktkokers in de Eer- op te knappen, en nog 13.567 gulden te betalen. De gunning is aangehou den, waarschijnlijk, omdat „Utrecht" van schrik de hik kreeg. Voor twee kleine leeuwtjes, geboren in Ouwe hands dierenpark en met een ontaarde moeder, die niets van de zuigelingen wil weten, wordt een „pleeghond" ge zocht. Jammer, mijn menagerie omvat slechts apen, zij het dan ook rijk ge sorteerd! De Haagse politie heeft vier vreemdelingen netjes weer over de grens geleid omdat de heren een politieke demonstratie wilden houden Dat kunnen we zelf wel. Kijk maar naar de Tweede Kamer, Odfc in de politiek, Gerben TheodoorT zijn hok terug geslopen, waar hij zich tegoed ging doen aan een daar neer gelegd stuk vlees. Ja Hannover heeft een vrouw met een vlammenwerper vijftig politieagenten van zich afgehouden, toen die haai kwamen arresteren voor zwarte han del. De legende van wijlen Kenau Si- monsz Hasselaar verbleekt bij zo'n verhaal. Sinds de invoering van „Voorrang voor snelverkeer" in Den Haag en Rotterdam, is het aantal aan rijdingen met negentig procent ver minderd. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft Woensdag middag zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aangenomen tot tijde lijke verhoging van de Ouderdomsuit- keringen en enige sociale renten, nadat twee communistische amendementen met 6 tegen 68 en 7 tegen 67 stemmen bij het laatste amendement bracht de heer H. J. W. A. Meijerink naar hij verklaarde, zijn stem verkeerd uit waren verworpen. Een gedeelte van een amendement van de heer C. J. van Lienden (PvdA) had de minister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes, over genomen, waardoor nog een geringe verbetering in de uitkeringen werd ge bracht. Amokmaker doodde vijf mensen en zichzelf Een 39-jarige Duitse boer te Witti- chenau maakte Woensdag plotseling amok en sloeg zijn vrouw, zijn zoon, zijn schoonzuster en haar twee kinde ren de schedel in met een bijl, zo meldt het Westduitse persbureau DPA Na zijn vijf slachtoffers in stukken te hebben gehakt, pleegde hij zelf moord. aanschouwelijke les over de betekenis van het moderne communisme, aldus spreker, die voorts nader inging op de geestesgesteldheid van deze intellec tueel zeer begaafde man, die door zijn toewijding aan het communisme zo zeer van zijn stuk werd gebracht, dat hij, zoals hij het zelf uitdrukte, een soort geleide schizophreen werd. Fuchs leunde nonchalant op de rand van de beklaagdenbank, de rechter hand losjes in de broekzak, toen hij mompelde: „Schuldig". Er was grote belangstelling voor het proces. Som mige belangstellenden hadden de ge hele nacht in vorst en koude doorge bracht om een plaats op de publieke tribune te veroveren. Fuchs heeft de zwaarste straf gekregen, die men hem kon geven. De opperrechter. Lord Goddard, noemde hem een van de ge vaarlijkste mannen, die Engeland be zit. Nog meer arrestaties. Criminele verslaggevers van Lon- dense bladen zeggen, dat in verband met de zaak-Fuchs een reorganisatie van de Britse veiligheidsdiensten te verwachten is. Er zouden meer arres taties voor de deur staan. Ten minste één van Fuch's helpers zou te Londen geïdentificeerd zijn De aardappelprijzen Naar aanleiding van hem door het Tweede Kamerlid Nederhorst (Arb.) gestelde vragen, heeft minister Mans- holt Woensdag in de Kamer een uiteen zetting gegeven over de aardappelprij zen en de awdappelkwestie in het al gemeen. Inderdaad bestaat er enige on gerustheid over de aardappelprijzen. Ongefundeerde en onvoorzichtige uitla tingen van personen in de kring der landbouworganisaties en de handel zijn daar mede de oorzaak van. Prijsstijging in het voorjaar is normaal. Deze prijs stijging is niet ongunstig. Bij de vraag of de stijging te groot is, moet onder scheid woren gemaakt tussen klei- en zandaardappelen Elk jaar is er een te kort aan kleiaardappelen. Daarvan wordt misbruik gemaakt door veelal zandaardappelen te verkopen als klei aardappelen. Als de aardappelprijs ex cessief hoog zou worden, is de minister bereid maatregelen te nemen. Dan zal prijsbeheersend moeten worden opge treden. Op het ogenblik is er nog een voorraad van een millioen ton aardap pelen. Om de consumptie veilig te stel len is 800.000 ton voldoende. Op het ogenblik staat de uitvoer stil, behalve wat betreft de lopende contracten. De vermaling is stopgezet. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat het verzoek van de regering der RIS om Wester ling uit te leveren, door de Britse re gering wordt bestudeerd. In deze aan gelegenheid is, daar Westerling bij de Nederlandse strijdkrachten heeft ge diend, ook contact opgenomen met de Nederlandse regering in Den Haag. De Eerste Kamer heeft gisteren het debat over de begroting van Economi sche Zaken voortgezet. De heer Vixse- boxse (CH) heeft een rede gehouden, waarin hij aandrong op versobering in de consumptie en van de overheidsuit gaven. Hij bepleitte voorts het streven naar een harde gulden, teneinde een gunstig industriëel klimaat te schep pen. De heer Rip (AR) meende, dat men met betrekking tot de arbeidsproduc tiviteit niet al te optimistisch moest zijn. In andere landen is die veel groter dan hier. De heer Molenaar (WD) meende, dat in een populaire brochure, ter ver vaardigen in samenwerking met de vakbeweging, duidelijk diende te wor den gemaakt, waarom het bij het vraag stuk der arbeidsproductiviteit gaat. Voorts betoogde hij, dat de minister van Economische Zaken zijn beleid niet ge heel van de minister van Financiën moet laten afhangen. De heer Ooster huis (Arb.) kantte zich tegen een ver sobering van de consumptie, die immers vooral op de arbeidende bevolking zou drukken en zocht de oplossing in ver- Tsjechisch ioesiel siortie neer Maandagmorgen is het Tsjechoslo- waakse Ifjnvliegtuig op het traject Os- travaPraag in het Jeseniki-gebergte in Moravie in dichte mist en een zware storm verongelukt. Vijf personen kwa men om het leven, zesentwintig werden gewond. hoging der productie. Voorts vroeg hij de aandacht van de minister voor de toenemende structuur-werkloosheid. Nadat nog de heer Van Santen (CP) de opvattingen van de voorgaande spre kers had bestreden, kwam minister Van den Brink aan het woord. Deze betwij felde, of men aan beperking van de con sumptie zou kunnen ontkomen. Wan neer de vijf procent loonsverhoging niet wordt inverdiend door een verhoogde prestatie, zal het zeker niet gelukken. De gevoerde industrialisatie-politiek heeft tot resultaat gehad, dat 92 pet van de voorziene investeringen is gere aliseerd. Het investeringsniveau voor 1950 zal waarschijnlijk worden gehaald. Voorts betoogde spr., dat zijn beleid op dat van de minister van Financiën is afgestemd. Het is noodzakelijk, dat beider politiek in balans blijft. De be groting is ten slotte zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Generaal-majoor William Riley, da stafchef van de VN in het Midden- Oosten, heeft verklaard, dat er mis schien spoedig een vredesverdrag tus sen Transjordanie en Israël zal wor den gesloten. De regering van Israei zou gisterenop een bijzondere verga dering aen ontwerp-verdrag bespre ken. Beide landen zouden reeds een of ficieel niet-aanvalsverdrag hebben op gesteld. Binnen 24 uur zouden beide landen een belangrijke bespreking houden. Het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft de toegesta ne kubieke-meterprijs opnieuw met 1.50 verlaagd. Deze maatregel geldt niet voor Noord-Holland benoorden het IJ.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 1