Drie wethouders verdedigen het gevoerde beleid X Tegen pijnen! Voortgezette behandeling der begroting Velen beleefden prettige uren aan „Het gouden fluitje" GEMEENTERAAD DEN HELDER .Doorleren" is niet altijd goed Geen politiek in de school Voorlopig geen nieuw zieken huis Vorderingen in de wederopbouw Het onderwijs is een zorgenkindje Succesvolle opvoering door Ons Genoegen" Morgen weer spannende tafeltenniswedstrijden Verdiensten uitvinder van „Snuiver erkend Zwaardvissen wonnen ook derde dual-meet Uit het politierapport P.J. STEINBERG HCSC 1 naar Monnikendam Pim, Pam en Porrt op avontuur in Luilekkerland Comedia brengt voor de V.U. „Korporaal Elizabeth'" Bridge-competitie Misschien gaat U wel eens Predikbeurten U KENT ONZE WEET U Fa. QUERELLE Aantrekkelijk* bazar van „Tesselschade" Tussen Haaks en Kuifje Breezand Meer dan 7000 tentoonstellingsbezoekers "WITTE MMS" Zijpe Burgerlijke stend VRIJDAG 8 MAART 1950 JN DE DERDE RAADSVERGADERING, die Mt de behandeling der gemeente begroting 1950 werd gewijd, rijn de drie wethouders aan het woord geweest. De heer P. S. van der Vaart fungeerde gisteravond als voorxitter, aangezien burgemeester Ritmeester voor het eerst na de bevrijding verhinderd was in verband met de Kamerzitting. Uitvoerig zijn de wethouders ingegaan op het geen in de beide voorgaande vergaderingen door de raadsleden naar voren was gebracht Wethouder Van Loo hield als eerste een rede van precies een uur, hoofdzakelijk over onderwjjsaangelegenheden. Wethouder Steenlage behandelde daarop enkele sociale aangelegenheden en de volksgezondheid. Wethouder Van der Vaart ten slotte belichtte de wederopbouw en de situatie der gemeente bedrijven. De activiteit van de raadsleden beperkte zich ditmaal tot enkele interrupties, waarbij met name de heer Brons enige malen door de voorzitter moest worden afgehamerd. Het onderwijs is het zorgenkindje van heel ons goede vaderland, meenac. wethouder Van Loo en dat onder vinden wij in Den Helder ook. Aller wege wordt gesproken over onder wijs-vernieuwing, waarbij wel eens wordt vergeten, dat het karakter van het onderwijs in sterke mate wordt bepaald door de man (of de vrouw) voor de klas. Het nodige wordt ge daan, om een verfrissing van het on derwijs te propageren. Teneinde uni formiteit te bereiken heeft het ge meentebestuur aan de schoolhoofden verzocht, een toegelicht leerplan in te dienen. Daaruit kan eventueel een centraal leerplan worden samenge steld. Boord en overall. De vragen, die waren gesteld over de resultaten van het MULO-onder wijs, gaven wethouder Van Loo aan leiding, de positie van het onderwijs in de samenleving te bezien. 'Wanneet een groot percentage der candidaten niet slaagt, is dat in b.et merendeel det gevallen aan de leerlingen zelf te wij'en. Het is helaas een feit, dat ver scheidene kinderen „doorleren", die daarvoor de capaciteiten niet bezitten De ouders willen hun kinderen „wat laten worden" en dat moet altijd iets zijn zonder overall en rnet een witte boord. Het gevolg is, dat vele kinde ren een andere richting uitgaan dan hun aanleg zou moeten bepalen. Als „vakman" zouden zij. mits daartoe de juiste opleiding te hebben gevolgd, in bet leven slagen, maar als „intellec tueel" worden zij een mislukking Zij kunnen het niet ver brengen en ontevredenheid is het gevolg. Zo leven er vele ontevredenen in ons land. De schuld daarvan ligt bij het Neder landse volk zelf. De „werkman" is nie' in tel en daarom zien de ouders hun kinderen liever geen „werkman" wor den. Zolang deze verkeerde opvattin* blijft bestaan, zal er in veel kinder levens een groot leed worden ge bracht Het niet-slagen voor een exa men is daarvan eer voorbeeld. Ook de opmerkingen, die waren ge maakt over eventuele politieke pro paganda op het lyceum, werden dooi wethouder Van Loo onder de loup> genomen, hoewel hem persoonlijk geen klachten hadden bereikt en hij dus op geruchten had moeten afgaan. Bij on derzoek was hem gebleken, dat de schoen wrong bij het geschiedenis onderwijs. Er was echter volgens de wethouders niets abnormaals aan de hand. Het is logisch, dat men bij de behandeling van de vaderlandse ge schiedenis figuren tegenkomt als Thor becke en Troelstra naast Groen van Prinsterer en Kuyper en dat men sprekende Over de na-oorlogse jaren vertelt hoe de vorming van de rege ring-Schermerhorn reeds in St Mi- chelsgestel was voorbereid. „Wij wen sen geen propaganda voor een poli tieke partij", aldus de heer Van Loo „maar wij moeten een leraar de vrii heid laten, tijdens een verkiezingscam pagne een afficne voor zijn raam te hangen". Dat er onbevoegde krachten op het gemeentelijk lyceum werkzaam zijn achtte de wethouder niet zo opmerke lijk, omdat dit bij het Middelbaar On derwijs momenteel een algemeen ver schijnsel is. Het gaat er tyeer om, of Zij hun werk naar behoren verrichten „De onbevoegde leerkrachten van het lyceum verdienen een pluim, omdat zij het zo goed doen!" Het ziekenhuis. Wethouder C. Steenlage, daar op het woord verkrijgend, deelde eers» mede, dat het onderzoek inzake een eventuele Volkscredietbank annex Fi nancierings-instituut voor de Détail- handel binnenkort zal zijn beëindigd Sprekende over het gemeente-zie kenhuis, zeide de wethouder, dat de eapaciteit op het ogenblik voldoende Is, al moet men zich (als gevolg van de indeling van het niet als zieken huis bedoelde gebouw) op sommige punten behelpen. Waarschijnlijk zat In de toekomst een verdere uitbrei ding noodzakelijk zijn, gezien ook het toenemend aantal patiënten uit de orrlie°ende gemeenten. In 1946 werden 11*1 natiën ten gedu rende In totaal 14.435 daeen vernleegd: In 1947 wa-en het er 1359 gedurende 18.000 dagen: In 1948 waren het er 163" gedurende 20 000 daeenr In 19*9 fal'een de eerste zes maanden!) boekte men een totaal van 17153 ven)'ee»l,»ten. De bouw van een nieuw ei-^-nhul- met - tweehonderdvijftig bedden zou minstens zes millioen gulden kosten. Voorlopig kan aan een dergelijke uit gave niet worden gedacht. De marine heeft inderdaad plannen voor een nieuw marine-hospitaal, maar concrete gegevens waren nog niet beschikbaar Een terugkeer naar de vóóroorlogse toestand Cn marin- hospitaal met een burger afdeling) achtte wethouder Steenlage ongewenst Klachten over de huisvesting in het ziekenhuis wees de wethouder af. „Er zijn mensen, die men nooit tevreden kan stellen". In antwoord op de vraag van de heer W. de Boer zeide de heer Steenlage, dat enkele vemleegsters ontslag hadden gevraagd, hetzij we gens huwelijk, hétzij omdat zii hun op leiding elders willen beëindigen. IJzeren gordijn. Ten slotte ging de heer Steenlage in op hetgeen de heer Brons (CPN) in 'n voriee vergadering had gezegd: „De Partij van de Arbeid geeft de mensen kanonnen in plaats van bbter!" De wethouder corrigeerde deze tirade, door erop te wijzen, dat deze kanonnen he laas noodzakelijk ziin, .omdat de we reld voortdurend in snanning wordt gehouden door de politieke vrienden van de heer Brons" Het gaat er bli de CPN niet om het waarachtige belang van het Nedrlandse volk en de Ne derlandse arbeider te dienen De CPN wil politieke agitatie voeren, met het doel het iizeren gordijn over Neder land te halen De heer Brons trachtte het betoog van de heer Steenlage te verzwakken door het plaatsen van enkele interrup ties. De voorzitter riep hem telkens met zacht gehamer tot de orde: ,De heer Seenlage heeft nu het woord, U komt straks aan de beurt". Bedritven. De voorzitter gaf toen het woord aan zichzelf, om als wethouder van Finan ciën, Bedrijven. Openbare Werken en Wederopbouw de over deze onderde len gestelde vragen te beantwoorden. Omtrent het gasbedrijf zeide wet houder Van der Vaart onder meer dat zeer binnenkort nadere voorstel len over de gaslevering door Alkmaar kunnen worden verwacht. Over de mogelijkheid tot het aansluiten der „onrendabele gebieden" on de onenba re nutsbedrijven is een uitgebreid on derzoek aan de gang. De cokes-productie van de gasfabriek bleef verleden jaar beneden de ver wachtingen, eensdeels doordat het gas verbruik geringer was dan men had geraamd, anderdeels doordat men een betere kwaliteit kolen had verwerkt met een hogere gasopbrengst Wederopbouw Over de werkzaamheden op het ge bied van de wederopbouw deelde de heer Van der Vaart mede, dat na bevrijding 351 woningen werden vol tooid, 265 zQn er in aanbouw, 361 zijn in bestelling en over 473 woningen wordt onderhandeld. Bovendien Is er sprake van massabouw van pijn. 1500 woningen. Tot nu toe heeft de raad voor rond f 12.500.000 aan credieten voor de woningbouw verleend. Het ge meentebestuur onderhandelt voorts over diverse typen montage-woningen Uiteraard worden alle plannen be grensd door het beschikbare bouw volume, dat het gemeentebestuur steeds tracht te vergroten. In voorgaande ja ren, toen het bouwvolume niet altijd geheel kon worden gerealiseerd, kwam de rest ten goede aan andere gemeen ten. Nu heeft Den Helder de kans, extra-bouwvolume te krijgen uit het geen anderen hebben overgehouden. Ook particulieren, die blijk geven vertrouwen in de toekomst te bezitten, doen zeer verdienstelijk werk. Op hun initiatief werden 40 panden gebouwd, 31 zfln er in aanbouw en 156 in voor bereiding. Het gemeentebestuur wil graag de open plekken in de binnen stad, alsook nabij Javastraat en H. A. Lorentzstraat, voor de particuliere bouw reserveren. Er zijn tekenen, dat het Centrumplan weldra zal worden goedgekeurd. Dit jaar zal -ian nog een'begin gemaakt kunnen worden met het maken van ie verbinding Krugerstraat—Koningdwars straat. Inzake de sportvelden-kwestie zeide wethouder Van der Vaart dat de raad zijn standpunt in deze zal kunnen be palen zodra de plannen voor de sport velden bij de Donkere Duinen (die als eerste urgentie zijn geprojecteerd) ter tafel komen. De sportvelden achter de linie tussen Middenweg en Huisduiner- weg behoren tot de tweede urgentie. De heer Van der Vaart sloot zich gro tendeels aan bij hetgeen in een vorige vergadering door de heer Landman over de positie van de supervisor was gezegd. „Het zou een ramp voor de gemeente zijn, wanneer de raad zou besluiten, het voortaan zonder super visor te doen. Zijn werkzaamhedeft in zake de wederopbouw vallen overigens binnen de regerings voorschriften. Voorts deelde de wethouder o m. nog mede, dat het uitbreidingsplan voor Julianadorp over enkele maanden kan worden verwacht, en dat men hoopt dat nog dit jaar de bouw van de nieuwe Landbouwschool kan beginnen. Wethouder Van der Vaart besloot met naar aanleiding van het gespro kene over de wethoudersbenoeming te verklaren, dat hi.i ditmaal geen behoefte had om hierover te debatteren. De vergadering werd om elf uur ge sloten. Vanavond worden de besprekin gen voortgezet, en men hoopt dan de agenda verder te kunnen afwerken. De heer Krijgsman, directeur van de zang- en operettevereniging „Ons Ge noegen". die gisteravond in Casino „Het gouden fluitje" ten tonele heeft ge bracht, mag niet klagen. Wij menen namelijk te weten dat hij niet helemaal tevreden was. In de eerste plaats niet, omdat de zaal maar half was bezet, maar In veel belangrijker mate vond de heer Krijgsman het teleurstellend dat de ouders van de kinderen tijdens de repetitietijd dikwijls zo weinig werkelijke medewerking gaven. Daarvan droeg trouwens voor een ieder zichtbaar de opvoering eniger mate de sporen. De deelnemende jon gens en meisjes hebben niet voldoen de tijd gehad om zich ten volle in dat aardige sprookje in te leven. Met deze regels willen wij niet be weren. dat de opvoering van „Het gou den fluitje" geen succes is geworden. Integendeel, de ouders, vrienden, vriendinnen en kennisjes van de ka bouters. houthakkers en de kleine Hu- go hebben met volle teugen genoten. Vooral van de aankleding heeft men veel werk gemaakt. Helaas waren niet alle kinderen van precies dezelfde kle ding voorzien, maar dat moet ook tot de onmogelijkheden worden geacht bij een zo grote g-oep van medewerken den. Want ongeveer zestig kinderen, meisjes en jongens, hebben dit aardige muziekspel van Evert Koning uit Hoorn een waardige vertolking gege ven. Natuurlijk heeft daartoe in be langrijke mate de tekst van de heer Van der Knaap bijgedragen. Het spel van de kindereD heeft wei nig te wensen overgelaten. Hun stem metjes waren h der en krachtig en tot in alle hoeken van de zaal was duide lijk te verstaan wat werd gezongen en gezegd. Natuurlijk niet alle kinderen voelden zich zo best op de planken thuis als de kleine Hugo, die van de goede fee in het stille bos een gouden toverfluitje kreeg. Later kwam het hem goed van pas, toen hij het prin sesje van Elfenland ging bevrijden uit handen van de boze heks. Het is een onderhoudend sprookje, en het werd onder leiding van de heer Krijgsman met :en verbluffend gemak over het voetlicht gebracht Jammer ,dat er nog wel eens iets manke .de aan de begeleiding. Men mag mevrouw Moree (piano) n de drie heren die het ensemble completeerden echter geen verwijten maken, want zij heb ben zich in zeer korte tijd niet vol doende op deze avond, die reeds een maand was uitgesteld, kunnen voor bereiden. Hopenlijk heeft de steuntonnenactie die in de pauze werd gehouden, het nadelig saldo van de avond kunnen verkleinen Mocht het niet het geval zijl geweest, dan verwachten wij dat dit de heer Krijgsman en zijn operette sterretjes niet zal afschrikken om in de toekomst, zoals de bedoeling is, deel te nemen aan een zangconcours te Maarssen of te 's-Gravenzande. Zaterdagmiddag om half drie wordt in het Algemeen Militair Tehuis aan de Spoorstraat een stertournooi gehouden, waaraan de tien sterkste tweede klasse- tafeltennissers van Noord-Holland-West zullen deelnemen. De Keuze Technische Commissie der Nederlandse Tafelten- nisbond heeft voor dit tournooi de vol gende spelers aangewezen: H. H. Weem- hoff, K. Smit, A. van der Spek (allen van HCSC), J. Padt, J. Dito, H. de Vroome (allen WGW), A. Schneiders, J. Ligthart en J. Schouten (allen Disnie, Hoorn) en J, Pronk van IVA. Reserves zijn J. Vermeer en J. Flaming van IVA De rivalen om het jeugdkampioenschap van verleden jaar, H. Weemhoff en A. Schnejders, zullen elkaar thans in het tweede klasse kampioenschap ontmoe ten Het beloven weer spannende wed strijden te worden. Naar het ANP verneemt, is aan lui tenant ter zee le klasse (b. d.) J. J. Wichers te Wassenaar bij Kon. besluit de titulaire rang verleend van kapi tein-luitenant ter zee. Deze titulaire rangverhoging, zo werd ons van bevoegde zijde mede gedeeld, moet worden gezien als een officieel blijk van erkentelijkheid voor de uitvinding, die de heer Wichers in 1933 als jong marine-otficier aan de marineleiding heeft aangeboden en die thans, na verder ontwikkeld te zijn, op bijna alle onderzeeboten ter wereld onder de naam Snuiver, Schnorkel of Snort wordt toegepast. De tweekamp tussen de Zwaardvis sen en de tieideise Bruinvissen weru voortgezet met de 100 m. borstcrawi. De belangstelling voor dit nummer was groot, want het werd verzwommen op net trainingsuur van ae Heiaerse Bruin vissen. De jonkers toonden zien ook nier superieur. Slechts (Joae bood zwa re tegenstand. Hij verloor zijn serie op nandslag. Dat het snel ging bewijzen de tijden van de vier eerst-gepxaatsien. Tjebbes noteerde 1 m. 10 sec.; Van Al phen 1 m. 10,3 sec.; Gode 1 m. 11,7 sec. en Schouten 1 m. 12 sec. Davidse, het kanspaard van de Bruinvissen, had te weinig zorg aan zijn zwemkltding be steed. Hij moest daardoor met 1 m. 15,2 sec. genoegen nemen. Hierdoor wa ren de Adelborsten weer verder uitge lopen. De stand werd 6944. De kans om Woensdagavond de ach terstand in te lopen, was voor de Bruin vissen zeer klein geworden. Ook voor het nummer 3x40 m. persoonlijke wis selslag waren de Adelborsten favoriet en niet ten onrechte. Zij sleepten op dit nummer 13 punten in de wacht, waar tegen de Bruinvissen cn ondanks het goede zwemmen van Van Drimmelen, slechts acht konden stellen. Vanzelfsprekend waren de Bruinvis sen er op gebrand het laatste nummer, de waterpolowedstrijd, te winnen. Dit is hun inderdaad gelukt. Gode bezorg de hun een 20 voorsprong. Verstraten verkleinde deze tot 21. Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting trachtten de Jonkers hun achterstand in te lopen. Reserve-keeper Köler wist ecjiter op voortreffelijke wijze zijn doel schoon te houden. De Bruinvissen wis ten door deze overwinning op een min of meer gehavende Zwaardvissenploeg nog 10 punten in de wacht te slepen Hierdoor werd de eindstand 8262 in het voordeel van De Zwaardvis. De President van de Senaat reikte hierna de herinneringsbeker uit Vervolgens dankte de aanvoerder van de Bruinvissen-zwemploeg voo- de gastvrijheid in het zwembad geno ten. Hii besloot met een driewerf hoera op de Zwaardvis en de derde tweekamp In de Spoorstraat kwam eeo mo tor-met-zijspan van de Helderse politie dezer dage.i in botsing met een drie- wielige bestelwagen, die de 2e Vroon- straat uitreed. De bestuurder van de auto was ter plaatse niet bekend. Hij verleende geen voorrang, en hoewel de bestuurders van beide motorrijtuigen onmiddellijk remden, een aanrijding was onvermijdelijk. De bestelw -gen werd omver geworpen, en bleef op de linkerzijde liggen. Beide voortuigen liepen lichte schade op. De auto werd bestuurd door V. H. uit Medemblik. De aannemer W. V. heeft aan gifte gedaan van diefstal van een red* en een witte stormlantaarn. Deze lan taarns werden op verschillende dager gestolen van de schutting aan de Zuid- straat, waar men aan het bouwen is. De havenmeester C. B. kwam de politie vertellen dat van een vlagge- mast op het Wierhoofd een broodlood was ontvreemd. Uit de wasserij W G.M. werden lakens en ander wasgoed gestolen. Voor deze diefstal werden aangehouden de gebroeders C. en J. de B. Beiden zijn in verzekerde bewaring gesteld. Zij hebben tevens bekend, dat zij zich heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van dertig gu'den. Dat geld namen zij mee na een feestavondje in een woning aan de Brakkeveldweg. Uw opticien voor een DOELMATIGE en GOED PASSENDE BRIL U en blijft Gedipl. Vakopticien, Keizerstraat 4749 HCSC 1 bindt morgenmiddag in Mon nikendam de strijd aan met Gouwzee Boys. de club v.aarvan enkele weken geleden met 60 een bekerwedstrijd werd gewonnen. De Boys zullen hun huid natuurlijk zo duur mogelijk ver kopen Het tweede en het derde elftaJ van HCSC reizen mee tot Zaandam, en spelen daar respectievelijk tegen ZCFC 2 en ZCFC 4. De drie ploegen vertrek ken om kwart vóór twee van garage Moorman. Verder staan voor HCSC op het pro eramma: HRC bHCSC b (vier uur) JVC a—HCSC a; HCSC e—Helder e (vier uur). 1L Nog nooit heeft moeder Woeffie zoiets meegemaakt. Haar jongen», die anders altijd hun bordje in een minimum van tijd leeg hebben, laten hun eten staan. „H'm, het ruikt toch heerlijk zegt ze in zichzelf. „Misschien zijn de kinderen nog niet aan de Hollandse pot gewend. Ze hebben per slot van reke ning zólang In het buitenland gezeten. Maar toch begrijp ik het niet. Ik hoor de daarstraks hun maagjes knorren" Hoofdschuddend gaat ze weer naar bin- nen toe. Ja Moeder moest eens dat Ptm, Pa men Pom niets durven uit angst dat ze niet door de rijstebrij, berg heenkomen. En de drie hondje, durven dat niet goed aan Moeder t« bekennen. Ze zou hen immers njj. lachen? Luilekkerland bestaat niet heeft ze gezegd. „We gaan maar «en eindje wandelen Moeder" roept Ptm, „Goed kinderen, ga je gang maar. Mis hesien krijg J« daar honger van", ant, woord t Moeder opgewekt op de eerstvolgende toneelavond van de Volksuniversiteit zal nu eens eer blijspel worden opgevoerd en wel he uit het Engels vertaalde „Korporaal Elizabeth" van Terrence Rattigan. De opvoering wordt op Vrijdag 10 Maari in Tivoli gegeven door het gezelschap „Comedia", waarvan ditmaal deel uit maken Ellen Vogel, Jan Teulings, Jules Verstraete, Bob Verstraete, Mimi Boes nach, Fons Rademakers en Ludzer Eringa. De regie heeft Jan Teulings die ook de Nederlandse bewerking heeft verzorgd. „Korporaal Elizabeth" speelt in de oorlog, maar heeft niets met de tra gische kant daarvan te maken. De verwikkelingen in deze comedie sprui ten voort uit de omwenteling van alle waarden, die tot dusver voor bepaalde kringen golden. De Engelse aristocra tie trad uit zijn isolement en ging meedelen in de moeilijkheden van de gemeenschap. De beroemde Engelse toneelschrijver Rattigan heeft dat ge geven op badinerende, amusante wijze uitgewerkt. „While de sun shines" (zo luidt de oorspronkelijke titel) sloeg in bij het Engelse publiek en heeft jaren achtereen zeer velen hun zorgen hel pen vergeten. Woensdagavond werd de tweede helft van de plaatselijke bridge-competitie ingezet met de volgende wedstrijden: RKBC 1HBC 1 29—34; HBC 3— HBC 2 34—23: RKBC 2—HBC 5 23—43: HBC 6—HBC 4 33—27. Woensdagavond spelen de vier teams van Royal tegen de viertallen van VBC. op Uw gevoel af of let U maar zo'n beetje op 'n fluit van de spoor. Maar als U beslist zeker van de tijd wilt zijn, bent U toch beter af met eenvan Beemsterboer Alle artikelen boven de 10,— ziin verzekerd tegen verlies, diefstal, brand en braak. VOOR ZONDAG 5 MAART 1950 DEN HELDER. Ned. herv. gem„ Nieu we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest (wijziging); Palmstraat 10 uur ds. Borghardt, 17 uur de heer E. Wan ders; Huisduinen 19 uur ds. Borghardt Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds Swen, 17 uur ds. Hartkamp, voorber H A.; Woensdag 20 uur ds. Hamming; Rehobothkerk 10 uur ds. Hartkamp voorber. H A, 17 uur ds. Swen. Chr geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst; Dinsdag 20 uur ds. S. v. d. Molen van Leeuwarden, biduur voor het gewas. Oud geref. kerk. Hoog straat, 10 en 17 uur leesdienst; Maandag 19.15 uur ds. Visser, vrij Chr. Geref pred. te Rotterdam Z.; Donderdag 19.30 uur ds. Van Dijk. Geref. gem.. Jan zendwarsstraat 10 en 16 uur leesdienst Doopsgez. gem.. Kerkgracht, 10 30 u. ds. J. J. J. van Sluijs. Luth. kerk. Wezenstraat. 10.30 uur dr. J. A. Steil- wag. Oud -kath kerk. 10 uur Heilige Mis: 1930 uur lijdensmeditatie, pastoor Verhey Evangelisatie Vijzelstraat. 10 en 19 30 uur samenkomst 12 en 14.30 uur Zondagsschool; W->ensdag 20 uur bijbelkring: Donderdag 19.30 uur vrou wenkrans; Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst (Visbuurt), 21 uur bid stond. Leger des Heils, Zaterdag 19,15 uur bidstond; 20 uur Openluchtwerk. Zon dag, 10 uur Heiligingssamenkomst, 12,15 uur Zondagsschool, 18,45 uur Open luchtsamenkomst in de Spoorstraat. 20 uur Verlossingssamenkomst Leider ko lonel J. P. Rawie. Maandagmiddag 2,15 ■ïur vrouwenbond. JULIANADORP. Ned. herv. gem 19 30 uur ds Salm. - Geref kerk. 10 u 'eesdienst (voorber HA). 14.30 uur ds Swen. Star of Hc^° Mission. 10 en 19 >fr samenkomst. 15 uur Zondags school; Dinsdag 16 uur melsjeskrans: 19 30 uur bidstond: Donderdag 19 uur mesijeskrans: Zaterdag 19.30 uur bid stond. LEDERWAREN en PARAPLUIEg dat wfl ook Uw parapluies kunnen laten over- trekken, met stof naar keuze? BREEWAl ERSTRAAT I Gistermiddag is in dc zaal van d« heer Siebeling aan de Javastraat ds bazar geopend van de Algemene Ne derlandse Vrouwenvereniging „Tessel- schade. Deze bazar, die ook vanmiddag van drie uur tot half zes is geopend, verdient onze belangstelling. De smaak volle handwerken die daar zijn te zien, maken het bijzonder prettig even de ogen de kost te geven. De inzendingen getuigen van een degelijke kijk op het werk. Wij werden vooral getroffen door de kralen, bijouterieën en snuisterijen, die werden vervaardigd door blind* leden van de afdeling Baarn. Verder zijn er goederen te bewonderen van de afdelingen Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en een inzending van da Vereniging Arbeid Adelt. Wat er eigen lijk al zo te zien is? Van alles, zoals babykleertjes, gebruiksvoorwerpen, handwerken en speelgoederen. Alles ziet er keurig uit Men heeft deze mid. dag waarschijnlijk niet ove. belang stelling te klagen gehad. Voor hen dia het nog niet weten: de opbrengst van de verkochte goederen komt geheel ten bate van de vrouwen die ze hebben gemaakt Hr. Ms. M.V. 11 „Texel" is gisteren uit het bassin gekomen en weer in dienst gesteld. Het is morgen hoog water om 8.05 en 20.00 uur en laag water om 2.10 en 14.05 uur. De temperatuur van het zee water was 4,1 graden Celsius. Ruim 5300 betalende bezoekers en meer dan 2000 scholieren uit Den Helder, Anna Paulowna en Wierlngen hebben de bloe mententoonstelling bezocht. Allen waren vol lof. Zeer groot was het bezoek uit Den Helder, zei de heer Molenaar In zijn sluitingswoord, maar ook uit „da Zuid", Alkmaar en uit geheel West-rrtesland kwamen de belangstellenden. Zelfs sen paar buitenlanders zullen ln hun vader land kunnen vertellen van het schoons, dat /ij ln Breezand zagen. Des Zondags (2100 bezoekers!) was het soms zó druk. dat tijdelijk geen toegang verleend werd. Deze tentoonstelling Is dus. dank zij hot hard werken en de toewijding van velen een groot succes geworden. De heer Mo lenaar dankte hen allen ln 1 algemeen, maar maakte een uitzondering voor ds heer Krult uit Schagen. de arrangeur van het geheel. Spreker rekende voor hst volgend Jaar weer op alle deelnemers *n gaf als parool: Op naar de tentoonstelling 19511 De heer Kortekaas dankte namen* de deelnemers het bestuur van ,31°em- bollencultuur" en alle commissies. -Geef ons nog meer ruimte en wij garanderen een nog grotere tentoonstelling ln 19ol was zijn besluit. De heer A. Captain, voor zitter van de vak-tentoonstellingcomml»- sie, reikte de prijzen uit voor de afde ling vak-broei. De prijzen voor nu»- en achoolbroei worden Zaterdagmiddag uit gereikt r POEDERS CACHET5 -TABLETTEN Geboren: Martinus Simo-i, z. V. ArlS de Graaf en Metha Kossen; Henk. t. Aris Hondrikus Veuger en Maartje de Carpentier; Jeltje, d. v. Wietze Jan Be- nedletue en Jantje Aaltje de Jorg. Ondertrouwd: Anthonius Petrus Noordstrand en Ida Maria Praat: Joh»# Nannlng Duinker (Leeuwarden) en Guur- tje Cathar ga Bakker. Overleden: Albertus Blaauboer, J-, echtgenoot van Annigje Beens: Willem Goudsbloem, 98 J.. weduwn. van Ellsabed1 Spierdijk.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2