S Een Van Geelkerken maakte lijst van vijfhonderd gijzelaars Kolenprijzen zijn te hoog De Tweede Kamer voelt weinig voor verhoging van benzineprijs Onder Duitse druk door Mussert geroyeerd? „Bemiddelaar" tussen W.A. en S.S. De socialisten willen mijn-nationalisatie i Ontsporing bij Culemborg stremt treinenloop Enschede krijgt een nieuw station Storm weer geluwd Mc.Mahons plannen over atoomwapens in studie Meer buitengewoon dienstplichtigen De normen zijn verruimd NU OOK IN DELFT EEN MARGARINE-OORLOG Nieuwe staking te Parijs? Vlifi f RHEUMIN helpt! Is het balsemen van lijken verboden? Vijf-en-twintig jaar VARA De Barneveldse markt HUWELIJK x Geen demonstraties mét Pinksteren Rotterdamse politie deed een goede vangst ic Hei Radioprogramma VRIJDAG S MAART 1950 Leidend N.S.B.er staat terecht Zeer uitvoerig heeft de rechtbank te Utrecht »i„t. I met allerlei finesses oit de geschiedenis van de NSB en h"ar WdeVto^n^h de plaatsvervangende leider dezer organisatie, tevens leider van de Nationale jeugdstorm en inspecteur-generaal van de Landwacht, C. van Geelkerken ver antwoording het afleggen van al zön daden voor en tijdens de bezetting. Behllve deze man werden ook een aantal getuigen gehoord Het proces wordt Don derdag 9 Maart voortgezet. proces wordt Don- Van Geelkerken was in zijn jonge jaren een „ordelijk" man: hij werd zelfs in 1918 lid van de Burgerwacht in Zeist en lid van de BVL en verder was hij enige tijd onderofficier in het Nederlandse leger. In 1923 maakte hij de eerste zwaai naar het fascisme, door lid te worden van het Verbond van Actualisten. Toen hij in latere jaren in aanraking kwam met Mussert, werd hij li«i van diens NSB, in het begin al evenzeer een fascistische organisatie. Pas later, onder Rost van Tonningen, werden nationaal-socialistische elemen ten in de ideologie der beweging op genomen, maar het karakter ervan bleef toch steeds dualistisch. Samen met Mussert richtte Van G. de NSB op, die hij eerst diende als algemene secretaris en later als plaats vervangende leider. Rost had sinds léïó dezelfde functie. De gijzelaars Over al deze kwesties werden hem vragen gesteld. Zeer uitvoerig werd het verhoor, toen de kwestie van de gijzelaars aan de orde werd gesteld. Hem werd verweten, dat hij een lijst van vijfhonderd personen had opge- - steld. Hij verweerde zich, door te be togen dat toen Seyffart door de illega liteit was doodgeschoten, Seyss In- quart het plan opperde, uit wraak hiervoor vijftig personen dood te schieten. Van Geelkerken had toen als argument hiertegen aangevoerd, dat dat het einde van de NSB zou betekenen. Wel had hij de lijst van namen opgesteld, maar deze personen waren slechts gearresteerd, niet dood geschoten. Hij zeide dit te vertellen, om duidelijk te maken, in welk een situatie hij zich had bevonden. Uitvoerig is hij voorts verhoord over het ontslag uit de NSB, dat Mussert hem begin 1945 had gegeven. Van G. vertelde, dat Mussert hem en Rost van Tonningen onder Duitse druk uit de beweging had gezet. Dé officier van justitie, mr Drabbe, bestreed de juist heid van dit verhaal, door op te mer ken, dat Mussert een geheel andere verklaring had gegeven; volgens deze zou de reden te vinden zijn geweest in de veranderde politieke instelling van Van Geelkerken en Rost van Tonnin gen. Daarentegen hield Van Geelker ken vol, dat de Duitsers hieraan debet waren geweest. Ritterbusch zou zelfs hebben aangeboden, Mussert als lei der der NSB op te volgen. Over deze kwestie zijn 's middags een aantal getuigen verhoord, zonder (Van onze parlementaire redacteur) De opbouw van de Nederlandse in dustrie is in sterke mate afhankelijk van een ruime energievoorziening tegen niet te hoge prijzen. Met de kolenprij zen in ons land is het echter niet gun stig gesteld. Met ingang van Januari zijn de huisbrand- en industriekolen 25% duurder geworden, volgens de mi nister van Economische Zaken als uit vloeisel van de devaluatie en de gedeel telijke afschaffing van het Overheids subsidie. De thans geldende prijs is vier maal zo hoog als vóór de oorlog. Op zich zelf is dit al een ongustig ver schijnsel, maar het spreekt te duidelij ker als men het Nederlandse prijspeil vergelijkt met dat in Engeland en Duits land, waar de binnenlandse prijzen la ger zijn dan hier te lande. Alleen in Belgie overtreffen zij de Nederlandse, De mogelijkheid bestaat, dat de import- prijzen omlaag gaan, doch ook dan nog is het nodig dat de regering nauwlet tend over de kolenprijzen waakt. In de Eerste Kamer vestigde mr. L. F. M. Regout van de KVP Donderdag bij de behandeling van de begroting voor 1950 van het Staatsmijnbedrijf hierop de aandacht. Hij vroeg de minister de ontwikkeling van 't prijsverloop nauw keurig gade te slaan. Uit het betoog van de socialistische afgevaardigde J. J. Kramer klonk enige spijt, dat niet tot socialisatie van de mijnen besloten besloten is. Het rap port, dat over dit vraagstuk is uitge bracht, behelsde een afwijzend advies He minister is nu van plan een poos aan te zien. hoe het met de vrijwillige samenwerking zal lopen. Hoezeer de heer Kramer voor de so cialisatie der mijnen geporteerd is, bleek wel uit zijn pogingen om aan te tonen, dat in het algemeen de produc tie van. de Staatsmijnen groter is dan die van de particuliere mijnen. Prof. mr. A. N. Molenaar wees echter op de onvergelijkbaarheid der verschillende mijnen. De geologische omstandigheden zijn bij de ene mijn geheel anders dan bij de andere. De minister van Econo mische Zaken, prof. dr. J. R. M. v. d. Brink, was het met deze laatste opmer king geheel eens. De Kamer nam de begroting zonder hoofdelijke stemming a®n, met aantekening evenwel dat de communisten tegen waren. dat duidelijk werd wat zich nu pre cies had ^afgespeeld. Uit een rapport van - Huygen, de voormalige secre taris-generaal van de beweging, zou blijken, dat Van Geelkerken steéds meer naar de Duifse kant zwenkte. Mussert wilde steeds bepaalde dwang van de Duitsers ontwijken, maar dan wist Van Geelkerken hem weer tot concessies te verleiden. v A. J. Zondervan, eens leider van de W.A., wist te vertellen dat Van G. steeds de onenigheden tussen WA en SS en tussen Zondervan en Feldmeyer had moeten bijleggen. Hedenochtend om kwart voor vijf is nabij Culemborg een kolentrein, on derweg van Lutterade naar Beverwijk, tengevolge van het warm lopen van een as ontspoord. Een tiental wagens liep uit het spoor, waardoor het trein verkeer in beide richtingen is ge stremd. Een trein, bestaande uit lege kolenwagens, die op het moment van het ongeluk de andere passeerde, is met de ontsporende trein n aanrijding ge komen. (Van onze parlementaire redacteur) De storm was Donderdagmiddag in de Tweede Kamer geluwd. De communis tische fractievoorzitter, de heer G. Wagenaar, die de dag daarvoor tijdens een hevig tumult door de parketwacht met geweld uit de zaal gesleept was, zat rustig weer op zijn plaats en overlegde met de directeur van de Stenografi sche Dienst, de heer Bastiaans, hoe zijn moeilijk te volgen rede over de spreek tijdbeperking bij de behandeling van het wetsontwerp over de goedkeuring van het Verdrag met Amerika betref fende gewapende bijstand, in het ver slag zou worden opgenomen. Voor de beraadslagingen over de verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en de wijziging van de Mo torrijtuigenbelastingwet hebben zich verscheidene sprekers laten inschrij ven. De prijs van de benzine aan de pomp, thans f 0.26 per liter, zal met ongeveer zes cent stijgen. De motorrijtuigenbe lasting zal voor autobussen met een De voornaamste woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken, Michaei McDermott, heeft commentaar geléverd op het voor stel van senator McMahon om een nieu we poging te doen om met de Sowjet- unie overeenstemming te bereiken over de atoomkracht en om de eerstvolgende algemene vergadering van de Ver. Na ties te Moskou te doen houden. Het voorstel van McMahon wordt thans op het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken bestudeerd. Hij voegde hieraan toe dat dit minis terie thans overleg pleegt met andere regeringen over de volgende vier pun ten: 1. Het versterken van West-Europa. 2. Het vinden van „een bevredigende basis voor het sluiten van vredesverdra gen met Duitsland en Japan". 3. Het helpen van de volken van het Verre Oosten met het oplossen van hun vraag stukken. 4. Het „op elke mogelijke wijze steun verlenen aan het werk der Ver. Naties, zulks aan de hand van de „vre- desresolutie", welke in de jongste alge mene vergadering werd goedgekeurd". In het algemeen gesproken zullen der gelijke pogingen ten volle door de Ver. Staten worden gesteund", verklaarde McDermott nog. Tenslotte verklaarde McDermott nog dat het zeer goed mogelijk is dat de door Senator McMahon voorgestelde bijeenkomst van de Atlantische Raad nog dit jaar wordt gehouden. Doch er zijn tot dusverre nog geen plannen in die geest opgesteld. (McMahon heeft voorgesteld dat de Atlantische Raad voorstellen zou voorbereiden, om tot een afschaffing van atoom- en water stofbommen als wapens te komen). eigen gewicht van niet meer dan 1000 kg f 70 bedragen, benevens f 1-2 voor elke 100 kg boven 1000 kg. Thans be staat er een gedifferentieerd tarief. De voorgestelde wijziging komt neer op een verlaging van ongeveer 10 procent. Verder wordt voorgesteld de belasting voor dieselauto's te verhogen met 200 Thans bedraagt de verhoging 150 De heer C. van den Heuvel (AR) betoogde, dat het zo niet met de belastingdruk kan doorgaan. Het hui dige uitgavenpeil is niet te handhaven. Er moet bezuinigd worden. De nu voor gestelde verhoging van de benzineprijs kan de druppel zijn, die net te veel is. De heer Van de Watering (CH) voorzag grote moeilijkheden voor het taxibedrijf en voor de IJsselmeervis- sers. Naar het oordeel van de heer Lucas (KVP) zijn de belastingen te hoog. De druk op het bedrijfsleven en de mid delgrote inkomens moet verminderen. De heer Hofstra (Arb.) meende, dat het ontwerp moet worden aanvaard. De heer Ritmeester (WD) achtte het argument, dat de geraamde f 37 millioen niet kunnen worden ge mist, niet sterk. Z.i, moet de belasting op diesels niet worden verhoogd. Het gebruik moet eerder worden aange.- moedigd. Sprekers fractie zal haar stem niet geven aan dit ontwerp, waarmee men z.i. op de verkeerde weg is. De heer Hoogcarspel (CPN) vroeg het ontwerp aan te houden tot men een overzicht heeft over de budge- taire positie. De minister. De minister van Financiën, de heer Lieftinck, zeide dat het ontwerp in de eerste plaats moet worden gezien in verband met de minder gunstige begro tingspositie en daarmede tegen de ach tergrond der deviezenpositie. Verder in verband met de voortgaande liberalisa tie van het handelsverkeer. Deze beide verbanden pleiten voor een versnelde invoering der belastingverhoging. Ver werping van het ontwerp betr/:ent ver hoging van het begrotingtekort. Vanmiddag werd de vergadering voortgezet. M.T.S.-ERS LICHTING 1944 MET GROOT VERLOF In verband met de intussen ontstane mogelijkheid om de circa 60 MTS-ers van de lichting 1944, die vorig jaar bij de dienst der genie in werkelijke dienst zijn geroepen, door MTS-ers van jon gere lichtingen te vervangen, worden de eerstgenoemde MTS-ers met ingang van 15 Maart met groot verlof gezon den. Zij kunnen echter in militaire dienst blijven, indien zij daartoe de wens te kennen hebben gegeven. Met man en macht is men aan de Parkweg te Enschede aan het werk om de textielstad nog dit jaar in het bezit te stellen van een alleszins represen tatief stationsgebouw in plaats van het oude, dat zo menigmaal de misprij zende blikken van de reizigers trok. Wat de architectuur betreft, zal het een unicum in ons land zijn. Het wordt n.l, geheel in beton opgetrokken, een systeem, dat ook wordt toegepast in Zwitserland. De bouw wordt uit gevoerd in beton, staal en glas. Het beton zal niet, zoals gewoonlijk, aan het oog onttrokken worden, doch zichtbaar blijven. Het zal alleen gezand straald worden, terwijl met behulp van mangaanzwart ornamenteringen zullen worden aangebracht. Het hoofdgebouw zal een sober karakter dra gen. Het krygt een verdieping en zal een oppervlakte van niet meer dan 1150 vierkante meter beslaan. Veel groter van oppervlakte zal de overkap ping zijn. Deze meet ongeveer 27000 vierkante meter. Boven deze overkap ping uit rijst een van een uurwerk voorziene 25 meter hoge toren, die tevens dienst zal doen als schoorsteen voor de centrale verwarming. Het gebouw zal een monumentale ingang krijgen. Er komt een ruim overdekt terras, een groot restaurant met eetzaal, parkeerplaatsen voor autobussen en taxi's en perrons, die respectievelijk 270 meter en 450 meter lang zijn. Men hoopt met de bouw ongeveer in Juli a.s. gereed te zijn. De foto toont een overzicht van de werkzaamheden. Links het oude station, vervolgens emplacementen en rechts de bouw van het nieuwe station Van de lichting 1950 zullen meer per sonen tót buitengewoon dienstplichtige kunnen worden bestemd dan voorheen Hiervoor zullen in aanmerking komen zij, van wie twee broeders dienen of gediend hebben, en ook, van wie een broeder is gesneuveld of met een ge sneuvelde wordt gelijkgesteld, alsmede zij, die een broeder gehad hebben, die in oorlogstijd als zeeman verplicht heeft gevaren en tengevolge van oorlogshan delingen is overleden of vermist. Bo vendien is de voorwaarde vervallen, dat het overlijden van een broeder, die als verzetsman in gevangenschap is ge raakt, binnen zes maanden na zijn te rugkeer uit gevangenschap moet heb ben plaats gehad. Zij, die op deze gronden niet tot bui tengewoon dienstplichtige kunnen wor den bestemd, zullen in aanmerking ko men voor bepprkte militaire verplich tingen in vredestijd. Omtrent al deze problemen zullen belanghebbenden door de burgemees ters nader worden ingelicht. In navolging van andere plaatsen is thans ook in Delft een margarine-oor log ontbrand. Een aantal Delftse krui deniers en zuivelhandelaren heeft ge zamenlijk op de weekmarkt margarine voor 25 cent per pakje en vet voor 65 cent per pond verkocht. Het publiek kocht aanvankelijk gehele dozen tege lijk, doch de politie maakte hieraan spoedig een einde. Daar 82 pet. van het personeel van de autobussen en metro te Parijs bij stem ming zich voor een staking heeft ver klaard, hebhen de vakverenigingen be sloten waarschijnlijk Maandag een totale staking te beginnen, indien een laatste poging tot onderhandelen met de minister van vervoer mislukt. On der de arbeiders van andere bedrijven worden nog stemmingen gehouden. IH H 2 O TABLETTEN 35 ct De rechtbank te Amsterdam heeft zich gisteren in hoger beroep bezig gehouden met de vraag,-of het bal semen van lijken al dan niet een over treding van de - Begrafeniswet uit maakt. Verdachte was een dame uit Hilversum, hoofd van de huTs- en bal- treding van de Begrafeniswet uit neming daar ter plaatse. Deze was door de Kantonrechter aldaar ver oordeeld tot f 6.boete wegens het „openen van een lijk". De officier van Justitie meende, dat deze kwali ficatie terecht was gebruikt. De ver dediger bestreed zulks, betogende, dat hier slechts sprake was van het inbrengen van bederfwerende stoffen. Bovendien kon naar haar mening de verdachte geen „leek" worden ge noemd, daar zij in Engeland gediplo meerd is. Dit jaar herdenkt de VARA haar 25- jarig bestaan. Dit feit zal gevierd wor den met een groot landelijk VARA-fa- miliefeest, dat op 11 Juni gehouden zal worden op de tererinen van het Ge meentelijk Sportpark te Hilversum. ROEMENIE VRAAGT SLUITING VAN BRITSE EN AMERIKAANSE VOORLICHTINGSKANTOREN Roemenie heeft Groot-Brittannie en de Ver. Staten verzocht hun kantoren van voorlichting, verbonden aan de Britse en Amerikaanse gezantschappen te Boekarest te sluiten. Pluimveemarkt: Redelijke handel. Aanvoer liep iets terug. N.H. blauwe kuikens raken op. Zware oude kippen van eerste kwaliteit werden viert ver kocht, daarentegen ging het lichte goed traag. Er waren ook al enige partijen jonge witte haantjes ter markt, maar deze waren nog wat klein en konden slechts moeilijk geplaatst worden. Totale aanvoer ca. 12.500 stuks. Prijzen: oude kifjpen f 1.30—f 5.50 (per kg f 1.75f 2.15), oude hanen f 2.50f 5.oude eenden f 1f2.75, jonge hennen f 2.75f 4.75, jonge ha nen f 0.50—f 1.25 (per kg f 1.80—f 2.10), jonge woerden f 1.75f 3.25. N.H. blauwe kuikens f 2f 4.50 (per kg f 2f 2.30), tamme konijnen f 2f 5, tamme duiven f 0.45f 0.55, ganzen f 2.50—f 5, kalkoenen f 8f 12 (per kg f 1.75f 2.10), wilde konijntV f 1.50f 1.75, wilde duiven f 0.40 f 0.50. Eiermarkt: Trage handel. Aanvoer steeg tot ca. een millioen stuks. Prij zen liepen tijdens de markt terug van f 14f 13 per 100 stuks. Er is op het ogenblik weinig export naar Duits land. DOOR MARY BURCHELL (l) HOOFDSTUK 1. Toen het testament van de oude Chad Burdern was voorgelezen, ont stond er een gefladder in de Burdernse duiventil. Duiventil is eigenlijk niet de juiste benaming, want in niets deden de Bur- derns aan duiven denken Integendeel, het waren tamelijk harde besliste men sen, bestemd om te slagen in de wereld en met de gave dit welslagen met een zekere aanmatigende gratie ten toon te spreiden. De oude Chad Burdern had het for tuin gemaakt Hij was het die de grote ijzergieterij had opgericht, die vijftig jaar geleden de stad Malever welvaart en trotse activiteit geschonken had. Er waren mensen speciaal ondei zijn concurrenten die beweerden, dat de oude Chad uit een arbeidersfamilie stamde en dat zijn vader nooit meer dan vijf en twintig shilling per week naar huis had gebracht. Maar dat was een oude geschiedenis die zó lang ge leden plaats had gevonden, dat men ongehinderd en naar believen bijzon derheden verzinnen kon om de verha len over Chad Burdern's afkomst op te sieren. Wat Malever's gezichtspunt betrof, was het het belangrijkste, dat Chad Burdern op zijn veertigste jaar, een van de leidende figuren van de stad geworden was. Niet het soort leidende figuur dat zichzelf tot bungedeester zou doen ver kiezen; Chad was daarvoor te weinig conventioneel men zou het excen triek kunnen noemen en te weinig bemind. Hij hoorde niet tot de mannen, die <oor andere mannen op de rug worden geklopt en met „beste kerel" worden aangesproken. Hij was eenvoudig en onweerlegbaar de rijkste man van de stad, en hij verstond de kunst zich te doen gelden, hetzij bovenaan een lief- dadigheidslijst, hetzij in de magistra tuur. Er deed nog een gerucht over hem de ronde ditmaal niet stammend uit de 'Koker van zijn zakelijke rivalen, maar voornamelijk uit die van de ouder" matrones uit de stad. en dat was, daI hij met Mary. de dochter van Petó Vaylon had willen trouwen. Wat hiervan waar mocht zijn. gelukt was het hem niet, en daar het moeilijk was in te denken, dat Chad Burdern ooit niet geslaagd zou zijn in iets dat hij zich had voorgenomen, verwierpen de meeste mensen de geschiedenis als ont staan uit een kostelijke fantasie. Toch bleef het een feit, dat, nadat Mary Vaylon met Edward Manning ge trouwd was en de stad verlaten had, Chad Burdern's naam nooit meer ge combineerd was met enig meisje in Malever en dat hij vrijgezel gebleven was, tot hij op zijn vier en tachtigste jaar stierf, een groot fortuin en een zeer provocerend testament nalatend. De andere leden van de familie althans zij die meetelden stamden af van Chad's broer James. Hoewel James vijftien jaar ouder was, beschouwde niemand hem als zodanig, daar Chad de meeste persoonlijkheid had. En hoewel James steeds een goede positie genoot in de firma die dan ook de naam droeg van de „Gebroe ders Burdern", veroorzaakten noch zijn leven noch zijn dood (die plaats had toen Chad niet veel ouder aan veertig jaar was) enige beroering in Malever. Gedurende de tweede helft van zijn leven, had Chad James' oudste zoon als partner, en in Roderick Burdern vond hij een mens naar zijn hart, veel meer dan zijn broer ooit geweest was Reeds in het begin van zijn dertigste jaar, toen zijn vader stierf, leek Rode- riek meer zijn ooms leeftijdgenoot, dan zijn jongere. Met iets van dezelfde enorme drijfkracht en brandende ener. gie, was hij voor Chad's ondernemin gen een bekwame hulp. En al bezat hij niet het geniale vuur waardoor zijn 'oom zich van andere mannen had on derscheiden, hij had in ieder geval de geschiktheid en de nodige wilskracht om dat vuur brandend te houden, wan neer het eenmaal ontstoken was. Merkwaardigerwijze ging het ge rucht, dat ook hij in zijn tijd achter een van de Vaylon-meisjes had aange lopen. Maar, mocht dat zo zijn, hij had niet meer geluk gehad dan aan zijn oom was toegeschreven hoewel in tegenstelling met zijn oom, hij zich spoedig getroost had na zijn blauwtje. Tenminste als men iemand zo koel en trots en eigenmachtig als Jessica Pree- dy een troost kon noemen. Het viel niet te ontkennen dat Jessi ca voor Roderick een geschikte echt genote was, mogelijk omdat de onbuig zame hardheid van het Burdernse ka rakter voortreffelijk paste bij haar eigen onsentimentele, zelfvoldane per soonlijkheid Zoals niet al te dierbare vrienden van haar eens zeiden: Jessica Burdern kan zich handhaven temidden van haar schoonfamilie en zij slaat hen met bootlengtes in het nemen van koel hoofdige beslissingen. (Wordt vervolgd West Berlijns burgemeester^. De Westberlijnse autoriteiten en Si democratische partijen in West-l#^ lijn zullen alle maatregelen nemgn om communistische demonstraties met Pinksteren in West-Berljjn voorkomen, aldus heeft de WestbeiJ- Hjnse burgemeester, professor Ernst Reuter, gisteren verklaard. „De vijanden van de vrjjheid len eenzelfde mate van vrijheid Wflp gen als gegeven wordt aan de dend| craten in Oost-Berlijn", aldus profi|g sor Reuter. „Wij zullen hun dus «§8 toestaan gebruik te maken van het Olympisch Stadión en wij zullen soort van mars of demonstratie bieden. De democratische paf moeten een verenigd front om deze bedreiging te weerstasöt'-'ï Ongeveer een maand geleden werd ingebroken in een entrepot van tabaSfe fabrikaten te Rotterdam. De inbtekefe maakten daarbij een half milHóen Chesterfield en 10.000 Philip Morris sigaretten buit. Na lang zoeken kph de Rotterdamse recherche Woensdag eindelijk een inval doen in een werk plaats. Daar werden onder de vloer ongeveer 450 000 sigaretten, van deze inbraak afkomstig, teruggevonden, zijn drie arrestaties verricht. De Franse avonden, welke mr. P. Dupuy, ambassadeur van Canada, on langs ten bate van het Prins Bernharti fonds heeft gegeven, brachten rond f 15.000 op. Uw wol veilig in AIKALIVRIJ Hoe dierbaarder de belediger is, des te meer voel ik de belediging. RACINE. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachtej^ 7.15 'Regeringsuitzending. 7,35 Hubert Baj> wahser. 7.50 Monniken bestrijden vvonin^öbol 8.05 De gewone man. 8:12 Musica Sacra. SKSb „Ja, zo was 't". 10.30 „Opbouw in !ief<&4 10.54 „De zin van het huwelijk". 11.15 Öft kest zonder naam. HILVERSUM II, 415 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vaqra fel teert. 6.40 Omroep a Capeila-koor. 7.Ö0 om de bocht. 7.15 Zang. 7.30 Cursus: lovige mensen". 7.45 „Een Raddokrabbet'^ 8.05 „Boeken". 8.15 Albert in der Maur> tenor; Hans Henkemans, piano. 8.30 „Mensen a^n het werk". 9.00 Men vraagt.... ejr wjj draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands vveekQverzicht. 10.15 Swing and sweet. $0,4jp „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Haróïa en Italië. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.30 Muzitak houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. lÖ.è Promenade-orkest. 11.00 De Zomiebloesir, 11.45 Orgelspel. 1203 Symphonette-ork^t. 12.33 KRO Amusements-orkest. 1.20 Musice rende dilettanten. 1.55 Nieuwe aanwinsten van discotheek. 2.20 Engelse les voor beginners» 2.40 Zon en zang'. 3.10 Kroniek van letteren en kunsten. 3.45 Symphonie-coneert. 4.3.Ö De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wig? wam. 6.00 Zangrecital. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Ac tualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitte.r 7^35 Sidney Torch. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Va rm- landasvisen. 8.43 „Steek eens op, heren!" 9:00 KRO-orkesten-parade. 9.30 „Kon tiki". 9<55 KRO-orkesten-parade; 10.25 „Weet U 10.35 Indonesische commentaar. 10.45 Avond gebed. 11.15 „Musis sacra". HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 DtöSi Marino Barreto en zijn orkest. 8.40 Orgelspel, door Johan Jong. 9.00 Londens Plulharmcmseifi- orkest. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Radio-feuilleton. 10*35 Voor de arbeiders. 11.30 Martin Zagwijn. 12.Q0 The Kilima Hawaiïans. 12.33 Trio Gia Beek. I.15 Dolf van der Linden. 1.50 Zang döör Dinah Shore. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.20 Amsterdamse Politie-kapel. 2.50 De Groningse veenkoloniën. 3.15 Omroep-Kamerorkesf. 4.00 Van de wifeg tot het graf. 4.15 Amateurs ze;t- terf hun beste beentje voor. 4.45 SportpraatJÊ. 5.00 Nieuws van de platenmarkt. 5.3Ö Op de Disselwagen. 6.15 Populaire liedjes en melo dietjes. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijhel. 7.45 „Passepartout". 8.15 Vin- dobona Schrammel'n. 8.45 Onder moeders pa- rapluie. 9.45 Socialistisch commentaar. lO'.Cjp Orgelspel door Cor Steyn. 10.25 Onder de pannen. 10.45 De fluisterende harmonica. ll.lS Sport: zwemmen. 11.30 Chez Marcel. 11.*50 Gevarieerd Avondprogramma. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN Hl: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 „Montmartre Players" 1.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Salon orkest. 12.32 Licht-orkest. 1.15 Gram. 2.00 Fr. Br.: Verz.progr. 2.30 Zang. 3.30 Gram. 4.30 EnsemhJe Alexandre. 5.00 Ber. 5.10 Ensemble Alexandre. 5.30 Kootwijk: Ned. Strijdkrachten. 6.00 Vr. Bd.: Acc. 6.15 Gram. 6.30 Voor de soldaten-7.30 Cabaret. 7.50 Feuilleton. 8.00 Qmroep-orkest met sol. 9.Ï5 Gram. 11.10 Dansmuziek. 11,30 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde". 7.25 „V'la des Refrains". 7.30 Eng. H.S.: PoT.- orkest. 8.10 Concert. 9.15 Orkest Temple. .145 BBC Revue-orkest. 10.30 Orkest Ter- nent. 11.15 Wijding. 11.30 „Edward Griffiths Orchestra". 12.00 BBC Welsh Orchestra. 1.00 Samba-orkest. 1.15 Gevar. muziêk. 2.10 Vfy Br.: Chopin. 3.00 NWDR: twee piano's en twee accordeons. 3.15 Eng. H.S.: Sandy Ma<> pherson. 3.45 BBC North. Orchestra. 4.40 VI. Br.: Muziek. 5.15 Acc. 5.30 Eng. L.P.: Voetbalreportage. 5.45 Orkestmuziek. 6.30 Sportreportage. 7 00 Jazzmuziek. 7.30 Eng. H.S.: „Those were the Days". 8.15 Fr. Br.: Omroep-orkest. 8.45 Gram. 9.00 Amusements muziek. 10.00 Eng. L.P.: BBC Opera-orkest. II.15 „Squadronnaires".

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3