Begroting 1950 in de vierde ronde VOOR PRIJZEN VAK WILLIGER KONINGSTRAAT Woensdagavond wordt de behandeling voortgezet - En beëindigd? De Bioscopen de grootste sortering en de laagste Bijlstra won zes biljartkampioen partijen en werd tweede klasse (J OVERS GEMEENTERAAD DEN HELDER PIET SCHMIDT TIVOLI: „De ooievaarsclub" DE WITTE; „Red Canyon" van huishoudelijke artikelen, emaille, blik, houtwaren en bors lel werk, glas, porselein en aardewerk naar Prettig winkelen in onze speciale afdelingen Boekei maakie de hoogsie serie Reciterende jeugd IN HET KORT Herschel in Den Helder teruggekeerd Nutsspaarbank in Februari VLOERBEDEKKING Wedstrijdprogranima van „Hermes" Predikbeurten Pim, Pam en Ponrt op avoniuur in Lui'ekkerland Mannen in de meerderheid NIEUWS VAN HET EILAND TEXEL Kermis met 93 stemmen afgeschaft Burgerlijke stand Tussen Haaks en Kuifje KVH speelt tegen TOGO Julianadorp Plattelandsvrouwen büeen Gemeenschap |ulianadorp in vergadering bijeen Cahanisoog ZATERDAG 4 MAART 1950 GISTERAVOND is de gemeenteraad voor de vierde maal bijeen geweest ter behandeling van de begroting 1950. Men is niet klaar gekomen en toen om elf nur het klokje van gehoorzaamheid sloeg, hadden sommige raadsleden (en met hen de voorzitter) de neiging door de zure appel heen te bijten en voort te gaan desnoods tot de volgende ochtendstond. In een genoeglijke pauze werd daarover beraadslaagd, en toen tegen half twaalf de zetels weer waren bezet, stelde de voorzitter (tot veler verlichting) voor, de vergadering te schorsen. Woensdagavond zal nn de vroedschap uitgerust en met frisse moed het gTondsop uit de begrotingsbeker halen. „Laat het dan afgelopen zijn", adviseerde de bur gemeester, „anders komen we aan geen eind. We geven de heer Van der Vaart drie en een half uur voor het maken van een enkele opmerking en het laatste half uur besteden we dan aan de begroting". Zo'n grapje kon geen kwaad na de langdurige toespraken, die de raad sinds acht uur hadden bezig gehouden. Verscheidene raadsleden kwamen met hun repliek op hetgeen de wethouders Donderdagavond hadden geantwoord. Nieuwe onderwerpen werden daarbij niet aangesneden en het gesprokene diende hoofdzakelijk ter verduidelij king en toelichting. Wij zullen daarom niet alles de revue laten passeren. De heer S. Prins (WD) maakte naar aanleiding van hetgeen wethou der Van Loo over de onderwijsvernieu wing had gezegd, de opmerking, dat ieder ouder voor zijn kind het beste wil zoeken. De heer P. Th. L u i j c k x (KVP) adviseerde in dit verband, de eisen voor de toelatingsexamens hoger te stellen, opdat veel mislukkingen worden voorkomen. De heer J. H. S m i t h (PvdA) stelde voor, de ouder commissies wat meer te betrekken bij de gang van zaken in de school. Daartoe geïnspireerd door de opmer kingen; die o.m. de heer Landman in antwoord op de heer mr. J. Mulder had gelanceerd, vergastte de Anti-Re- volutionnaire fractieleider zijn mede raadsleden op een zeer gefundeerd be toog, waarin hij het Calvinistische standpunt iifeake de vraagstukken be treffende kerk en maatschappij uiteen zette. Het zou ons te ver voeren (en wij zouden daarin ook niet slagen), daarvan een korte samenvatting te ge ven met een andere hoofdlijn dan het résumé, dat wij Woensdag publiceer den van mr. Mulders rede van Dins dagavond. Zijn conclusie was, dat de A.R. partij een principieel andere basis heeft dan de PvdA. Maar dat sluit sa menwerking niet uit. Samenwerking is iets anders dan samensmelting. Wethouder Van Loo ging in op de vele opmerkingen, die nog omtrent visafslag en onderwijs waren gemaakt. Naar aanleiding van een vraag van de heer H. Brons (CPN) zeide de wet houder, dat een gemeentebestuur niet tót taak heeft „de kleine man" te helpen, teneinde het verschil tussen „overall" en „witte boord" te doen ver dwijnen. De loonbepaling is een zaak die de regering en de erkende vakbe weging aangaat. Wethouder Steenlage zeide in zijn beantwoording onder meer, dat het gemeentebestuur om financiële rede nen nog niet kan overgaan tot een al gemene doorlichting van de bevolking Hij adviseerde de richtlijnen af te wachten, welke van regeringswege hieromtrent t.z.t zullen worden ver strekt. De heer Steenlage merkte ver- Colbert coótuumo naar maat Excl. destins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Dit theater presenteert tot en met Maandag een onwaarschijnlijke, zotte en vlotte geschiedenis. Het gebeurt im mers niet alle dagen, dat een charmant maar arm garderobemeisje wordt over laden met luxe! Dat overkomt Judv Peadbody (Betty Hutton) echter in „De ooievaarsclub". Zij redt de millionnair Bates (Barry Fritzgerald) van de dood en hij is haar daarvoor zo dankbaar dal hij anoniem Judy de weelde in de schoot werpt. Maar Judy is verloofd met een matroos die een orkest heeft opgericht, en natuurlijk komen ®r moeilijkheden als hij al die mooie dingen ziet die zijn meisje omringen Alles komt vanzelfsprekend in orde, maar voor het zo ver is heeft men an der andere kunnen genieten van een paar pittige melodietjes, als „It I had a dozen hearts" en ,Love me". Een vlotte show, met een kostelijke Fritzgerald als de excentrieke mil lionnair. In de Witte-bioscoop draalt tot ®n met Maandag ..De strijd in het rotsge bergte" (Red Canvon), een prachtige kleurenfilm naar de roman „Wildfire" van Zane Grev. De natuuroonamen in deze betere wild-west-film zijn van een overweldigende schoonheid, en al'een al de jacht op het wilde paard „Black Velvet" is het aanzien ten volle waa<d Howard Duff is te bewonderen als de stugge cowboyfiguur, die snel m®» ziin revolver weet om te gaan Ann Blvth is het meisje dat met hem Bla®k Velvet" temt, er. er daarna de grote wedren mee wint Deze cowbov-film" is anders dan 'de meeste rolprenten In dit genre Het aantal doden valt geweldig mee. en er worden ook vriiwel geen dingen ge daan die normaal tot de onmogeliik heden behoren Een onderhoudende film die wel volle zalen zal trekken. volgens op, dat hij (afgaande op de in terrupties, die de heer Brons de vorige avond had gepleegd) van CPN-zijde een scherp commentaar op zijn woor den had verwacht. Teneinde zijn ziens wijze nogmaals kort en duidelijk te formuleren, zeide de wethouder: „De politieke vrienden van de heer Brons zijn bezig, het ijzeren gordijn enige honderden kilometrs naar het Westen te verplaatsen. Wat thans achter dat ijzeren gordijn gebeurt, vervult ons met grote zorg." Even na elven was de heer Steenlage uigesproken, waarop de voorzitter ad viseerde, na een korte pauze in de trouwzaal terug te keren naar de raads zaal èn naar de Helderse gemeente begroting, waarvan men schijnbaar een heel stuk was afgedwaald.De pauze werd (tot ieders genoegen) gehouden maar na terugkeer in de raadszaal werd unaniem besloten de vergadering te verdagen tot Woensdagavond acht DUIKBOOT DOLFIJN NAAR NOORDELIJKE WATEREN Hr. Ms. onderzeeboot Dolfijn zal van midden Maart tot einde April een oefen reis maken naar de Noordelijke wate ren. Het doel van deze reis is o a. erva ring op te doen met het opereren in zee gebieden met lage temperatuur. Op deze reis zullen de plaatsen Hammer- fest en Leith worden aangelopen. De heer J. Bilstra mag zich met trots kampioen noemen van de tweede klasse (gem. 3—4, (5). Hij heeft zich gedurende vier dagen kranig geweerd tjjdens de wedstrijden om het persoon lijk kampioenschap van het district Den Helder van de Nederlandse Biljartbond, die in het café van de heer A. Luyckx aan de Bassingracht werden gehouden Deze speler van Royal won zes van de zeven partijen. Gisteravond verloor hij zijn laatste partij, en wel van de heer A. Boeke', die zelf nog een kleine kans had om kampioen te worden. Daarvoor zou hij zijn partij tegen Bilstra binnen veer den beurten tot een goed einde moe ten hebben gebracht. Boekei slaagde er wel in de artij te winnen, maar hij had er vijf en twintig beurten voor nodig. Het is een mooie partij geweest die Boeke] na de vijftiende beurt op 114 bracht, en Bilstra op 62. Na de vier en twintigste beurt waren deze cijfers respectievelijk 125 en 120 Daarna maak te Boekei de partij uit. Boekei (Royal) 150 25 6 39 Bilstra (Royal) 128 25 5,12 13 Donderdagavond stond Bilstra reeds practisch gewonnen. Boekei noteerde deze avond de hoogste serie van het hele tournooi. Deze bedroeg een en veertig. Bilstra werd overladen met prijzen, want behalve de medaille van de Bond mocht hij de beker van de heer Luyckx beschikbaar gesteld voor hem die het minste aantal poedels zou maken, in ontvangst nemen. Tevens promoveerde hij naar de eerste klasse. Zijn gemid delde was 5,24 Het tournooi-gemiddelde was 3.86, tegen het vorige jaar 3.79 Een vooruitgang derhalve van twee procent De heer Jac. Burger, voorzitter van het district reikte ten slotte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Natuurlijk werden alle medewerken den, van wie wij noemen de wedstrijd- 'eider de heer M. Looy, even genoemd Aan de pseeches kwam schier geen einde, maar dat tekent juist de menta liteit van de biljarter. Het was gezel lig bij Luyckx. hoewel de klok kwart voor één wees, toen de de laatste woor den waren verklonken. De eindstand was: (de kolommen ge ven aan: gewonnen, v-rloren, caram boles, beurten, hoogste serie, gemiddel de. punten). Bilstra (R.) 6 1 1028 196 37 5.24 12 Boekei (R.) 6 1 1037 241 41 4.30 12 Weyers (Br.) 4 3 955 240 20 3.98 8 Plagmeyer (D) 4 3 893 272 22 3.28 8 Hoogschagen (D) 3 4 925 229 32 4.03 6 Krijnen (VOG) 3 4 944 253 23 3.73 0 Heyblok (P) 2 5 874 233 25 3.75 4 N. Krul (R.) 0 7 690 238 29 2.90 0 In „Musis Sacrum" zijn gisteravond in het kader van de Boekenweek reci- teerwedstrijden gehouden, die vier en veertig jongens en meisjes in de volle belangstelling hebben geplaatst. Wij zouden de woorden van de heer J. W van Vendeloo willen onderstrepen, die aan het eind van de avond memoreer- de dat het initiatief tot het houden van deze wedstrijden, genomen door de Vereniging van Helderse Boekhandela ren, verdient te worden toegejuicht Op bewonderenswaardige wijze hebben de jongens en meisjes, die in twee groe pen waren ingedeeld, zich van hun taak gekweten Natuurlijk struikelde wei eens iemand, en er is ook wel eens een debutant heerlijk tussen ge nomen, maar niemand heeft het de on fortuinlijken kwalijk genomen. De jury. bestaande uit de heren J VV. van Vendeloo, G. W. Wolthuis ep H. Zaalberg, heeft het niet gemakke lijk gehad Zij beslisten ten slotte, dat Tineke Schellinger van het Lyceum (leeftijd tot en met vijftien jaar) eer ste was geworden. Als tweede en der de werden respectievelijk genoteerd Jenke Wezelman en Marieke van Veen beiden ook van 't Lyceum Bij de oude- ren won Hanke van Vendeloo de eer ste priis. Zij vergaarde 103 punten met „Badeloch" van Vondel. Gerrit de Leeuw kreeg de tweede prijs met 102 punten, en als derde eindigde hier Rie Aalderink met 101 punten. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Held»r waargenomen door de artsen G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059 en A J F Thorbecke, Javastraat 113. telefoon 2103. De Zondags- en avonddienst «oor apotheken wordt t.e.m. Vrijdag waarge nomen door de heer F. Bijl. Sluisdijk straat 135; 's avonds na zes uur is net adres Soembastraat 44, telefoon 3556 Hedenavond geeft het Stedelijk Mu ziekcorps in Casino zijn tweede winter- concert. De Helderse schoolvereniging .MTJLOV" geeft op Woensdag 8 Maart in Casino haar jaarlijkse feestavond. Bij Ministriële beschikking van 17 Augustus 1946 werd ongevraagd eervol ontslag verleend aan de heer B Kossen voorman-scheeomaker bij de Riikswerf De Minister van Marine heeft thans 't desbetreffende besluit van zijn ambts voorganger Ingetrokken. Voor de vereniging „Onze kamer zanger" houdt de heer Bijneveld uit Amsterdam morgenmiddag om drie lur een lezing over „Het maken van het materiaal voor de broederii, en de broe- derij zelf' Belangstellenden hebbep vrij toegang. Zondagmorgen om half elf soreekt dr. Ketner uit Alkmaar In een bezin ningsbijeenkomst van de Humanistische Gemeenschap over het onderwerp Ee- bied" Belangstellenden zijn welkom on deze biieenkomst. die in de tuinzaal van hotel Bellevue wordt gehouden. Burgemeester Ritmeester beeft In siin kwaliteit van strandvonder degenen opgeroepen, die recht hebben op het netto-provenu van 450 baddings, ge merkt SUND. Naar het bestuur ven „Harmonie" ons mededeelt, kan Je in uitzicht ge stelde herhaling van de onlangs ge geven ooerette-avond wo-ens gebrek aan belangstelling niet doorgaan. Na een afwezigheid van bijna tien jaren is de damesmodezaak van firma Herschel in Den Helder teruggekeerd. Men herinnert zich de grote winkel in de Koningstraat met de gezellige pas sage naar Stationsstraat Waar vroeger die weegschaol stond (weet u het nog?) troont nu de bekwame kok van For- mosa. In het pand, waar gedurende enige jaren de muziekschool „Ons Ge noegen" was ondergebracht heeft de firma Herschel een nieuw Helders home gevonden. Het is aanmerkelijk kleiner dan het vroegere, maar het interieur is bijzonder smaakvol ingericht. Daarvoor heeft het adviesbureau Tepas te Am sterdam gezorgd, nadat het pand eniger mate was verbouwd. In de voormalige gang werden op originele wijze twee paskamers weggewerkt De heer en me vrouw Sluiiter, die de leiding hebben in deze nieuwe en veelbelovende zaak van de firma Herschel, kunnen de Hel derse dames ln een waardige omgeving ontvangen. De heer S. Herschel, die gistermiddag uit Utrecht was overge komen om de officiële opening bij '.e wonen, heeft zich daarvan met zicht baar genoegen overtuigd. In de loop van de maand Februari werd op spaarbankboekjes ingelegd f 466 348,13 <v j. f 4o5 493.69). en terug betaald f 319 546.91 (v.j. f 325 561.291 Er werd dus meer ingelegd dan terug betaald f 146 801,22 (v.j. f 79.932,40). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal. bij het begin van het jaar f 9.334 887.22 en bedraagt thans f 9.512.533,72 (v.j. f 9 587 109,95). Het aantal posten van inleg bedroeg in Februari 3299 2739), en dat van te rugbetaling 2041 (1842). In Februari werden uitgegeven 134 (190) nieuwe boekjes Ingetrokken werden 103 (87. boekjes In omloop zijn thans 21289 (20.628) boekjes. Onder de nieuw iit- gegeven boekjes bevonden zich 20 (20 boekjes voor pasgeborenen Op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eer ste inleg van f 1 De lediging van 183 spaarbusjes leverde een bedrag van f 4116,06 aan kleine besparingen op. KONINGSTRAAT Rnime sortering in alle soorten Enkele elftallen van de hockeyclub .Hermes" speelen morgen zeer belang rijke wedstrijden. Het programma luidt: 10.30 uur Hermes 4Eechtrop 3 (heren); 12 uur Hermes 1Zandvoort 7 (heren; 12 uur Hermes 3Zandvoort 4 (heren); 14 uur Hermes 2BMHC 6 (heren); 14 uur AdleborstenAlkmaar 1 De uitwedstrijden voor Zondag zijn- HIC 1Hermes 1 (dames); Eechtrop 1 —Hermes 2 (dames); HIC c—Hermes a (meisjes). VOOR ZONDAG 5 MAART 1950 DEN HELDER. Baptisten Gemeente (Weststr. 66a., half 8, evangelist Dam- muller van Alkmaar. 12. Moeder Woef fit heeft Pim, Pam en Pom een wandelingetje aangeraden Nu, en dat doen Pim, Pam en Pom maar al te graag. Ze hebben erg veel zin in een wandelingetje ditmaal Voorai omdat dit wandelingetje naai de Lindenlaan zal gaan. waar Wetsna- vel dat geheimzin ïige bordje heeft ge zien. En daarum lopen ze er ook niet gewoon heen. Nee, ze draven, ze ren nen om maar zo vlug moge'ijk in de Lindenlaan te komen. Want, hoewel Wetsnavel heeft gezegd, dat hij net bordje zé 11 heeft gezien, kunnen ze hem toch niet helemaal geloven. Want Moeder Woeffi» heeft hen nog nooit een onwaarheid verteld. Maar.als ze hijgend en buiten adem de Lindenlaan inrennen, zien ze ai vanuit de verte een bordje staan. Een bordje dat er vroeger nooit gestaaD heeft Een bordje waarop het volgende te lezen staat: „Loopt langzaam heden! U nadert Lui lekkerland!" UEN teil graag in Den Helder geboren wor den, omdat men weet welk een goede naam Den Helder als baker mat bezit. Kom eens een grote geest (annex lichaam) tegen, Hen tegen één dat hij Den Helder als treeplank voor de sprong in het duistere leven heeft ge~ brut kt. Vrijwel alle Ne derlanders, die een kans maken in de vaderlandse geschiedenis te worden vermeld, dragen in hun hart een stukje Nieuwe- diep als kiem van een standbeeld. Het verwon derde ons daarom niets, dat in het vorige jaar te Den Helder veertien mannelijke schreeuwer tjes ter wereld kwamen, die eigenlijk in een an dere gemeente thuishoor den. Er waren zelfs achttien vrouwelijke ba- bies, die aldus handel den. Men zou daaruit kunnen opmaken, dat wijsheid een aangeboren zaak is. Je hebt het, of je hebt het niet. QE uitzonderingen be vestigen de regel en daarom is het niet vreemd, dat er ook Hel- derse kindertjes waren, die elders het levenslicht aanschouwden. Vier ion" pens en drie meisjes ga ven de voork tl.r aan deze procedure. De over grote meerderheid der borelingen echter ging van het standpunt uit: „Wij wonen in Den Hel der, wij wensen ook in Den Helder te worden geboren!" Overeenkom stig dit (gezonde) prin cipe deden 396 mannen 403 vrouwen hun in trede in onze (gezonde) samenleving. PR waren ook oudere C mensen, die trachtten de bij hun geboorte ge maakte f°ut te herstel len, door zich alsnog te Den Helder te vestigen. Dank zij hun optreden werd onze bevolking uit gebreid met 2234 mannen en 1009 vrouwen. ÏJITSLUITEND gelet op de toename der be volking, zou Den Helder thans 36.812 inwoners tel len, tegen 32.795 op l Januari 1949. gge vertrek uit de geoieettl moesten echter 17»! mannen en SU w worden afgevoerd „T het bevolkingsregisZ? Door overlijden oermhi.' derde het inwonertal met 207, zodat op Januari 1950 het flan^ inwoners J4.004 bedroeg Het mannelijk ge!ta.S is in de meerdeSj '17.479 tegen 16.525? Moge deze meerderhej^ niet het democratisch,, gevolg hebben, Zijne Majesteit de Ma zijn stempel op deze go* de stad zal zetten. Van harte hopen wij, dat ook Hare Majesteit de Vrouu zich in Den Helder thui» zal blijven gevoelen. Op. dat wij niet straks met alléén maar mannen onze dagen in droefenis moeten doorbrengen. Een stad zonder vrouwen, soms menen wij dat zu'le een stad een paradjji moet zijn, maar nu diep over de zaak nage dacht hebbende kennen wij de onjuist heid van deze gedachte. Waar zouden anders in de toekomst de grote Nederlanders vandaan moeten komen De gemeenteraad heeft gistermiddag met 9 tegen 3 stemmen besloten, de kermis te Den Burg, ingaande 1950, af te schaffen. Tot hoofd van de ULO-school te Den Burg werd benoemd de heer W J Jouwersma te Hoofddorp, tot onderwij zer aan de O.L. school de heer J. B van Zon te Waalsdorp en tot directeur en directrice van Huize „Irene" de heer en mevrouw Bults-Van Altkerk Zaandam. te Geboren: Maatje, d. v. Jan S Dros en Antje H Kuijper Adrianus z.v. Willem Stiggelhout en Afina P Mosk Johan T.. z.v. Jan Hoogerheide en Marchien de Raaf Tineke A., d.v Adriaan Bakker en Cornelia Blom. Ondertrouwd: Jacob Bas en Janke Ykema. Getrouwd: Gerrit Jan Drijver en Christina Dogger. OverJeden: Cornelis Kikkert. 12 dagen. GEVONDEN VOORWERPEN 2 handschoenen (groen en grijsbruin), 1 mes in étui, 1 hoofddoek. SCHAAKWEDSTRIJDEN VAN „DE KRAAIEN" „De Kraaien" hebben de onderlinge wedstrijden omhet clubkampioenschap voortgezet. De uitslagen van de laatst- gespeelde wedstrijden waren: Donkerbroek—de Jager yy. Houwing—Folkers 01 FolkersHekmanysy Houwingde Jager 10 DonkerbroekWerkhoven 10 KaterveldFolkers 10 de JagerWerkhoven 01 de JagerFolkers 01 Katerveld—Donkerbroek 10 Donkerbroek—Katerveld 10 FolkersDonkerbroek 10 WerkhovenDonkerbroek 1-M) HekmanFolkers 10 De stand in de tweede competitie is nu als volgt (kolommen resp.: gespeeld, gewonnen, remise, verloren en punten): Werkhoven 8 6 0 2 6 Hekman 9 6 1 2 6y Folkers 8 4 1 3 4y Donkerbroek 8 3 1 4 2'/, Houwing 4 2 0 2 2 Katerveld 7 2 0 5 2 de Jager 10 2 1 7 2 De eindstanc van de eerste competitie is als volgt: 1 en 2 Folkers en Werkho ven. ieder 8 y p: 3 en 4 Donkerbroek en Hekman ieder 7 p.; 5. Katerveld 5 p.; 6. Houwing 4 p.; 7. De Jager 2 punten Gistermorgen is een bok van de firma Goedkoop, gesleept door de „An toinette W. Goedkoop", in de haven aangekomen om de met zand geladen bak te lichten, die voor de stalen dam wand is gezonken. Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" is gis termorgen binnengelopen om het weekend in Den Helder door te bren gen. Hr. Ms. landingsvaartuig „LT 8" is gistermorgen uit Rotterdam aangeko men. Hr. Ms mijnenveger MV 28 „Mal zwin" keerde gisteren terug van Bor kum en werd doorgeschut naar het Bassin. De Nederl. kustvaarder „Trude". met een lading zilverzand onderweg van Rotterdam naar Kopenhagen, is in de haven komen bijleggen. Het is morgen hoog water om 8 50 en 20.40 uur en laag water om 2.55 en 14 50 uur. Maandag is het hoog water om 9.20 en 21.20 uur en laag water om 3.35 en 15.30 uur. Voor de korfbalvereniging „Heider- staan Zondag twee competitiewedstn) den op het programma. Het eerste TOrn SPf'! 0m twee uur tegen TOGO 1 uit Amsterdam Het belooft een mooie wedstrijd te worden die het aankuken volkomen waard zal zijn. Om twaalf uur krijgt KVH 3 bezoek van ZKV 4 Beide wedstrijden worden 00 Seld!reU1 8an de KemPhaan*traat ge STRANDVONDERIJGOEDEREN De burgemeester-strandvonder heeft rechthebbenden opgeroepen op de vol- gende strandvonderij-goeJeren: Party hout, bestaande uit divers» delen, gedeeltelijk gemerkt SUND, di- verse balken, ongemerkt, 3 palen, miin- stutten, ongemerkt, schroten gedeelte, lijk gemerkt WWW, baddings en rib ben, gedeelteiyk gemerkt K-A, als mede een yzeren laadboom en 1 baaltje rubber. Woensdagmiddag kwamen de Platte landsvrouwen bijeen in café „Prins Hendrik" te Julianadorp. De voorzitster, mej. A E. de Vrl-s, kon een 40-tal dames het welkom toe roepen dit welkom gold ln het bijzon der mej. v.d. Wey, despreekstervan.de Stichting van huishoudeliike voorlich ting ten piatte'ande Na voorlezing der notulen werd het woord gegeven aan de spreekster Deze had tot onderwerp de viering van huiselijke feestjes. Zij gaf eerst een uitlegging van de oor sprong dezer feesten Zy vertelde. 00» deze feesten op sommige plaatsen ge vierd worden en gaf voor de viering van verschillende huiseliike feestjes, verschillende aardige ideeën. Nadat de spreekster haar lezing oe- eindigd had en daarvoor de dank der voorzitster had ontvangen, deelde deze mee. dat de afdeling op 1 April een ge zellige vergadering zal houden Op deze avond mag ieder lid twee intro- ducé's meenemen. Dan zal de film ver toond worden van de Noord- en Zuid- Hollandse reddingmaatschappy. De Gemeenschap Julianadorp heeft dezer dagen in café „Prins Hendrik" te Julianadorp zyn jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Hènderikx, sprak in zyn openings woord over de zaken waarmee de ver- -niging zich het afgelopen jaar heeft bezig gehouden, zoals de, in samen werking met andere corporaties, ge dane stappen die hebben geleid tot de aanschaffing van een nieuwe klok in de Nederlandse Hervormde Kerk en verlichte wijzerplaten. Voorts sprak hij over de met succes bekroonde pogingen tot het oprichten van een kleuterschool, de busdienst via de Korte Vliet, de tocht voor Ou den van Dagen, de herdenking van de bevrijding en de besprekingen met ge meente- en polderbestuur. De notulen van het vorige jaar ble ken bij een verhuizing verloren te zijn geraakt. Uit het jaarverslag van secretaris, de heer Jb. van Bodegra ven, bleek dat de Gemeenschap een druk jaar achter de rug heeft. Het be stuur vergaderde elf maal, en ook de op 11 November geregelde Sint Maar- tensavond werd nog gememoreerd. De penningmeester, de heer K. Wijnsma» deelde mede. dat de vereniging een batig saldo heeft. In de kascomrolssie werden benoemd de heren A. Ver schoor en R. Smit. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer C. Bregmao Pz. herkozen. Men besloot Koninginnedag en Her denkingsdag te vieren op 5 Mei. wet een kinderfeest en een avond te geven door de muziek- en zangvereniging*"- Ook dit jaar zal een tocht voor Ouden van Dagen worden georganiseerd. Tij dens de rondvraag werden nog ver scheidene belangrijke punten behan deld, zoals de fusie met de vereniging Julianadorp Vooruit. Hierover zulle" nadere besprekingen worden afg*" wacht. Verder zal men borden aanvra gen, die de maximum-snelheid voet Julianadorp aangeven. NIEUWE E.H.B.O.-CURSUS Aangemoedigd door het succes v8" de vorige cursus, is de heer Over er w geslaagd weer een dertig deelnemer*" (sters) by elkaar te brengen voor nieuwe cursus. Deze begint Maandag avond te 7 uur weer in de O.L school- Eventuele gegadigden kunnen zich <#"j nog op de eerste cursusdag in de scho"j aanmelden. De cursus wordt wedef**" door dr. Verheul gegeven.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2