Volgende week oefeningen met „Task Force" der Amerikaanse marine Geleidehonden brengen hun baas door het drukste verkeer Het Smaldeel Antillen" in de West Bemanningen op Curagao bijzonder hartelijk ontvangen De Bioscopen Politievoetballers werden illusie armer tegen Purmerenders .Barbecue Picnic voor zevenhonderd man TIVOLI „De Wreker" DE WITTE: „Zeven zondaars" Hoe men de blinden een handje helpen kan De leeszaal in Februari PIET SCHMIDT Beëdiging Marineofficieren te Hilversum Snoekbaarsvisserij loopt ten einde „Winnubsf" op mars Van de groene tafel Stadgenoten verloren met 4—3; Alkmaar kampioen „Vogelwijk" verzorgt weer gezellige avond Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerlanc In hef korf Tussen Haaks en Kuifje Julianadorp INGEZONDEN Misbruik van meerderheid? Verkeersstremming Anna Paulowna Opgewekf verenigingsleven bij DOKEV WILLEMSTAD, 2 Maart Nu de „Karei Doorman" en de „Jacob van Heemskerck" in de Curagao se haven liggen, weliswaar aan de boeien voor de marinebasis Parera aan het Schottegat. is de belangstelling uiteraard groot in 't bijzonder voor de „Doorman". Er is 'n programma opgesteld voor verenigingen, scholen en cursussen, dat in totaal 1600 mensen omvat Geregeld bezoeken groepen belangstellenden het imposante schip, waarbij door officieren uitleg wordt gegeven. Zo heeft ook de Curagaose pers een bezoek gebracht, dat tot gevolg had, dat grote artikelen over de ^Door man" in de plaatselijke pers ziJnverschenen. Ook de commandant van de „Jacob van Heemskerck" had de pers uitgenodigd tot een bezoek aan zijn schip. kerck" gaat naar Havana op Cuba en de „Van Speyk" naar Santiago op Cuba De „Van Speyk" zal van 18 tot en met 21 Maart in Santiago zijn, de „Door man" en de „Johan Maurits" van 20 tm. 23 Maart in Kingston, de „Heems kerck" van 21 t.m. 23 Maart in Hava na Op 24 Maart vertrekken de sche pen dan naar Curacao, onderweg oefe nend in vliegen en volgen. Op 27 en 28 Maart hebben dan weer oefeningen plaats van de „Doorman" en de .Johan Maurits", waarna de „Doorman" op 29 Maart de tijdelijk op Bonaire opge stelde installaties en hulpmiddelen gaat laden. Op 30 en 31 Maart ligt het gehele smaldeel weer te Curagao voor onderhoud met eigen middelen. Op 12 April vertrekt het smaldeel van Curagao, onderweg oefenend. Van 14 tm. 16 April ligt de „Doorman" in Barbados, de „Heemskerck" in Marti- nique en de „Johan Maurits" in Gua- deloupe. Op 17 April vertrekt het smaldeel naar de Bovenwindse eilan den, waarbij onderweg weer gecombi neerde oefeningen worden gehouden Na brandstof laden door verschillende schepen in San Juan vertrekt het smaldeel met een snelheid van 14 mijl op 20 April van De Delgada, waarna op 2 Mei, bij het passeren van Ques sant, oefeningen worden gehouden met Britse vlctoteenheden. Op 4 Mei in de voormiddag zal het smaldeel in Rot terdam aankomen Men heeft thans de beroemde gast vrijheid van de marine aan de lijve kunnen ondervinden, doch ook de ma rinemannen zullen niet te klagen heb ben, over de gastvrijheid van Curagao. De „Barbecue Picnic" op de plantage Groot Sint Joris, die aan zevenhonderd manschappen van het smaldeel werd aangeboden, zal deze gelukkigen nog lang heugen. Behalve dat er een schier onuitputtelijke voorraad rauw vlees was, dat men zelf op een ijzeren spits moest rijgen om het daarna boven een houtskoolvuur te braden (een heet werkje in de brandende zon) en verder over een grote oppervlakte verspreid" welvoorziene buffetten aanwezig wa ren, werd de nodige ontspanning ge boden in de vorm van allerlei spelen. De afdeling Curagao van de Konink lijke vereniging „Onze Vloot" doet ook het hare om de marinemannen zoveel mogelijk ter wille te zijn. Sinds de oor log is het dan ook niet voorgekomen, dat een zo groot aantal Jantjes op het eiland aanwezig is. Daar hun gage in Curagaose valuta wordt uitbetaald, be schikken de mannen in feite over de helft van hun Nederlandse gage, daar de koers zo is, dat twee Nederlandse guldens ongeveer een Curagaose gulden waard zijn. „Onze Vloot" doet steeds een beroep op de bevolking om hetzii de Jantjes, die geen vervoer kunnen betalen, een „lift" te geven, hetzij hen van tijd tot tijd een avond in de hui selijke kring op te nemen. Ook de beide zeemanshuizen doen in dit opzicht veel goed werk. Vaarplan gewijzigd. Het reisplan van het smaldeel „An tillen" is enigszins gewijzigd. Het luidt nu als volgt: Tot 10 Maart zullen de „Doorman en de „Johan Maurits" tezamen oefe nen, alsmede de „Heemskerck" en de „Van Speyk" tezamen. Op 11 en 12 Maart zal de „Doorman" in Oranje stad zijn, de „Johan Maurits" bij Bo naire en de „Heemskerk" en „Van Speyk" in het Schottegat Op 13 Maart vertrekt het gehele smaldeel naar Guantanamo op Cuba in de buurt waarvan van 15 tm. 18 Maart gecombineerd geoefend wordt met de Amerikaanse „task group". Na beëindiging van de oefeningen gaan de „Doorman" en de „Johan Maurits" naar Kingston op Jamaica, de „Heems De nog jonge acteur Alan Ladd heeft zich in een aantal spannende films in vrij korte tijd een klinkende naam ver worven. Eén van zijn beste „thrillers' is „This gun for hire" (De wreker), naar een verhaal van Graham Greene, die tot en met Donderdag in Tivoli wordt vertoond. Het is de geschiede nis van een misdadiger die in op dracht van een agent ener chemische onderneming een moord pleegt. De moordenaar Raven (Ladd) komt in t bezit van een gifgas, dat blijkt be stemd te zijn voor de Jappen. Raven weet dat aanvankelijk niet, daar het hem slechts om geld te doen is. Wan neer hij tot de ontdekking komt dat het met de moord verdiende geld vals is, begint zijn wraakneming. Graham Greene heeft een suggestief relaas gegeven van de moordenaar, die zijn wraak op de mensheid eigenlijk reeds op veertienjarige leeftijd is be gonnen, toen hij zich met een mes ver dedigde waarvoor hij in een tucht huis terecht kwam. Hoewel één en an der onderhoudend is verfilmd, vermag deze rolorent toch niet uitermate te boeien. En erg goed te volgen Is de film ook niet, want hele brokken cel luloid die beslist nodig waren om en kele situaties te verklagen hadden kennelijk een andere bestemming ge kregen. De Witte-bioscoop brengt tot Vrijdag sensatie van de eerste orde. John Wayne vertolkt de hoofdrol, en heeft als belangrijkste tegenspeelster (of moet het misschien andersom zijn) Mariene Dietrich. John's vuisten en de benen van Mariene zijn weer op hun best, en dat betekent, aan de kant, ofEen film die het beter zal doen dan zijn collega in de Tivoli-bioscoop. Natuurlijk hebt u ze allemaal wel eens In actie gezien, de bllnden-geleide- honden. die enige maanden geleden hun belangrijke werk ln Den Helder zijn begonnen. En evenals wij hebt u verbaasd gestaan over de voorbeeldige wijze, waarop deze dieren zich kwijten van hun plicht. Menig mens kan er een voorbeeld aan nemen. Rustig en zonder weifelen geleiden zij hun baas door het drukste verkeer, brengen hem naar de DiJk, wanneer hy dat wil», of naar de sigarenwinkel. Niets ontgaat de hond, en hij laat zich niet gauw afleiden, zelfs niet wanneer hy een aardig vriendje of vriendinnetje onderweg ontmoet. De Openbare Leeszaal in Den Helder werd in Februari bezocht door 270 per sonen (234 mannen en 36 vrouwen) Uitgeleend werden. 2920 romans, 1558 studiewerken en 2569 jeugdboeken, in het totaal dus 7047 banden. De lijst van nieuwe aanwinsten over Maart ziet er als volgt uit: Romans: Dutli-Rutishauser, De vrouwen van Sumbri Herse. Het meisje van Hemmingstedt -— Van Iependaal, Behouden vaart Kolben heyer, Paracelsus Mens, Het goede inzicht O'Flaherty, Skerrett Ooms, Koster Besaan Salminen, De wijde mensenzee Skovmoes, Eerst als het weefgetouw stilstaat Stavelot, Het cymbaal Turnbull, De bisschopsman" tel Van Uden, Kruis of munt Zweig, Brandend geheim. Buitenlandse roman: Cronin, The keys of the kingdom. Studiewerken: Carmiggelt, Ieder kent ze; een parade van promi nenten, (o.a. Godfried Bomans) Hey" erdael, De Kon-Tiki expeditie Hon- selaar, Vleugels van de vloot Pytter- sen, Nederlandse staatsalmanak voor iedereen. 1959 Rempt Stamm'ler, Televisie Van Schouwenburg, Ge sprekken met mijn grote dochter - Stellwag, Moeilijkheden bij de opvoe ding Stuiveling, Elementen. Geschenken: Ajam, De muiterij op de Holmesdale Boger, Huwelyk in gevaar Van Dessel-Poot, Toen de herten riepen Doyle, Een herinne ring aan Sherlock Holmes Haig Brown, Return tot the river Van Hulzen, Wrakke levens Leffingwell. Devaluation and european recovery Mc- Coy, No pockets in a shroud Middendorp De stille gestalte Moo re, The lake Overdracht van de sou- vereiniteit over Indonesië Papashvi ly, Anything can happen Resultaten van de Ronde Tafelconferentie, zoals aanvaard tUdens de vergadering op Nov. 1949 Round table conference Sadleir, Fanny by gaslight Le Sage De zonderlinge lotgevallen van Gil Bias van Santillano (2 dln.) Stratton Lady Cynthia's rode rozen Spier. Het Marshall-plan en u Van Vries land, Het zilveren boek van de W.B. vereniging Wat is Benelux Ko ningin Wilhelmina Koningin Juliana Koninklijke woorden over Indonesië Willy Colette Willy. Claudine en mé nage Zwelg. Ken schaaknovelle. Blindengeleidefonds doet prachtig werk Want dat heeft de hond wel geleerd: zodra hij de beugel om heeft, rust op hem een zware verantwoordelijkheid. Het leven van zijn baas is aan hem toevertrouwd, en het gaat ook werke lijk het beste, wanneer de baas de hond rustig zijn gang laat gaan. U moet er eens op letten, hoe secuur zo'n dier tewerk gaat by het overste ken, by het passeren van obstakels, by het beklimmen of afdalen van een trap. Dat gaat allemaal perfect en het mooiste is nog, dat de hond na verloop van tyd precies de adressen weet te vinden, waar de baas regelmatig een bezoek brengt. Maar u moet niet vragen, hoeveel moeite en zorg het heeft gekost, de ge leidehond zyn zeldzame kwaliteiten by te brengen. De drie honden, die nu in Den Helder aanwezig zyn, werden op geleid door de heer Saarloos, één van de actieve medewerkers van het Blin dengeleidefonds voor Wolfhonden, dat te Dordrecht gevestigd is. Gedurende vele weken zyn zy nauwgezet ge traind, waarna zy (gratis) aan drie Helderse blinden (één dame en twee heren) in bruikleen werden afgestaan. De dieren konden hier niet onmiddel lijk op pad. Eerst moesten zij wennen aan hun baas of bazin, en talrijke loop-oefeningen in de stad maken. De heer Reytenbach te Huisduinen (wij hebben verleden jaar een „Portret van de week" aan hem gewyd) heeft hon derden vrije luren opgeofferd, om de honden deze laatste training te doen ondergaan. Hulpvaardigheid Hulpvaardigheid is een prachtige eigenschap, en het is daarom niet zo vreemd, dat goedwillende burgers soms een handje willen helpen, wanneer een blinde en zyn geleidehond willen over. rteken. Men kan dat echter beter niet doen, maar late hen beiden zoveel mo gelijk begaan De beste steun is het maken van vrij-baan. Een enkele maal wil het voorkomen, dat de blinde en zijn hond even hebben stil gestaan en daarbij een halve of een kwart slag zijn gedraaid. Ook de hond weet in zo'n geval niet altyd de goede koers te hervinden. Het spreekt vanzelf, dat een kleine aanwijzing van een voorbij ganger dan op hoge prijs wordt ge steld. Het is gauw genoeg te merken, wanneer dat nodig is. Er ls echter een andere vorm van steun, die altyd kan worden geboden Men kent de kleine busjes wel, die in verschillende winkels staan. „Voor het Blindengeleidefonds" staat erop. Het ls niet overbodig, nog eens even de aan dacht op deze busjes te vestigen, want het is voorgekomen dat de oogst uit één busje zegge en sehryve 49 cent in de vier maanden bedroegDat zal niet komen doordat men voor dit no bele doel geen stuiver over heeft, maar wel doordat men geen aandacht aan de busjes schenkt. Moge dit stukje ertoe bydragen, dat de heer Reytenbach die de busjes op gezette tijden ledigt voortaan een flink bedrag kan stor ten op postgiro 541355 van het Blinden geleidefonds te Dordrecht, als een zeer gewaardeerde bydrage van de Helderse burgerij. (Colbert COótuutnó naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Morgen zal de commandant van het marine opleidingskamp te Hilversum om 15.00 uur de navolgende marine officieren beëdigen: Marvaofficier der vierde klasse mej. B. G. Dijkema, de luitenants ter zee tandarts der tweede klasse KMR. D. J. Vinkenborg en K. H. Bos, luitenant der zee arts der der de klasse KMR H. A. M. Gunnewegen de adelborsten van speciale diensten der eerste klasse KMR A. W. Rijnders, P. Graauw, N. R. Kuperus, L. A. Xijnan ten, J. P. van Henten, L. W. M. H Maegen, M. P. H. van Buuren en Y. W. Sevensma, Alles wijst erop. dat de snoekbaars- visserij spoedig zal eindigen. Ook in de afgelopen week waren de vanasten van snoekbaars zeer gorirg. behou dens een enkele uitzondering. De vang sten varieerden per span van 20 tot 100 kg. Slechts enkele spannen bnch- ten vangsten aan de markt van "00 tot 400 kg. De markt voor snoekbaars had een vry vast verloop. Doordat de vraag vrijwel voldeed aan het aanbod, was de snoekbaars aan weinig prijs- schommeüngen onderhevig. De note ringen waren per kg van f 075 tot f- 0.85. Voor rode baars was een goede belangstelling; noteringen per kg van f 0.86 tot f 0.96. Blei werd practisch niet aangevoerd. Voorn bleef zeer stabiel en de aanvoer was goed; prij zen van f 0.08 tot f 0.10 per kg. Aan voer van karper was goed; noterin gen per kg van f 0.52 tot f 0.54. De weekbesommingen der snoek baarsvissers varieerden de afgelopen week van f 100 tot f 900 per span. Voor de staandnetvissers was dit van f 70 tot f 120 per vaartuig. Door enkele vaartuigen werd Noord zeevis aangevoerd. De vangsten waren niet groot; de prijzen laag. Besom mingen per vaartuig van f 400 tot f 600 Noteringen: Grote schol f 0.70f 0.80; middel schol f 0.45—f 0.55; kleine schol f 0.16—f 0.22; schar f 0.12—f 0.30; bert f 0.24f 0.27; tong gr. f 1.85f 1.86; tong g.m. f 1.68—f 1.86; tonk klun. f 150—f 1.63; tonk kl. I f 0.90—f 1.09; tong kl. n f 0.50—f 0.60. De totale om- ze* aan de visafslag bedroeg onge veer f 8500. De harmoniekapel „Winnubst" wil zich graag ook laten horen in Oud Den Helder en Hulsduinen. Gezien de afstanden is dat 's avonds niet goed mogelijk en daarom heeft men beslo ten, de genoemde bevolkingscentra hedenmiddag met een bezoek te ver eren. Het muziekkorps marcheert om half drie af by de Rotterdamse bank en neemt de volgende route: Prins Hendriklaan. Kerkgracht. Singel, Jacob Beenstraat. Willem Baren dszstraat, Th. Rijkersstraat, Adr. IJ. Kuiperstraat. Henny Hudsonstraat, Jan Huygen, van Linschotenstraat. Steven van der Ha- genstraat, Coeraad Botstraat, Abel Tasmanstraat, Huisduinerweg, Badhuis straat, Huisduinen, Huisduinerweg. Singel, Emmastraat, Prins Hendrik- laan. Vanavond staat de binnenstad op het programma. Om zeven uur. wordt ge start ln de Prins Hendriklaan. De route is verder als volgt: Loodsgracht Molengracht» Bierstraat. Molenstraat. Oostslootstraat, Vlamingstraat. Spoor straat, le Vroonstraat, Oostslootstraat 2c Vroonsraat, Spoorstraat, Hoogstraat Koningdwarsstraat, Stationsstraat. Spuistraat. Wezenstraat. Vosstraat Breewaterstraat, Mo!enstraat, West gracht, Bierstraat, Spoor:» raat, Prins Hendriklaan. Het tweede damesteam van de tafel tennisvereniging TVA heeft Maandag avond tegen HCSC de laatste bonds wedstrijd van dit seizoen gespeeld. De dames Valkhoff en Van de Weterink hebben hun uiterste best gedaan een gelijk spel uit het vuur te slepen, doch dat is hun niet gelukt. Zij moesten met een 04 nederlaag genoegen ne men. Mej. Valkhoff zegevierde over T. Kwast en D. Leen. maar was tegen mej. Oosterloo niet ongewassen Mej Van de Weterink zag kans mej. Leen te verslaan Een scannende strijd le verde de TVA-dames het dubbelsnel op Wij vernamen nog, dat de inschrij ving tot deelname aan de Helderse kamoioenschanpen tafeltennis, die volgende week worden gehouden, tot Zaterdag ooen staat. Men kan zich opgeven aan het adres Singel 158 Het inschrijfgeld bedraagt (enkelspelen) f 1 voor bondsleden, f 1.25 voor niet- bondsleden. dubbelspelen f 1.50 per paar voor bondsleden, en f 1.80 per paar voor niet-bondsleden. 31 Maart az. M1 het m worden herdacht, Barentsz" op Terschelling 75 jaar bestaat. Het zoveel Nederlandse zeevaarders hun onontbeerlijke theoretische kenni» hebben opgedaan. Twee bassen waren gistermiddag nodig om de Helderse poiitievoetballert en hun supporters naar Purmerend te brengen, waar de strijd tegen de politie aldaar onze stadgenoten het kampioenschap van hun afdeling kon opleveren. Onze lezers zullen zich herinneren, dat Den Helder veertien dagen geleden door een gelyk spel tegen de Rijkspolitie Alkmaar op dit elftal één punt voor sprong had behouden. Alkmaar en Den Helder moesten nog eén wedstryd spelen, en wel tegen Purmerend. De Alkmaarders zegevierden de vorigs week met 4—3, onze Helderse politiemannen verloren gisteren echter met dezelfde cyfers. De zenuwen hebben de spelers in deze beslissende wedstryd ongetwijfeld geen goed gedaan. De Purmerenders hadden daar vanzelfsprekend slechts heel weinig last van, daar zij bij de uit slag geen enkel belang hadden. Mid denvoor Bakker slaagde er weliswaar in onze stadgenoten de leiding te be zorgen, doch over het algemeen wilde het niet erg vlotten. De 1-0 voorsprong kon niet behouden blijven. De Purmer enders slaagden er zelfs in nog vóór de rust de rollen om te draaien. Zy maak ten gelyk, en namen op hun beurt de leiding, die zy tot 4-1 vergrootten. De Helderse politie had deze achterstand zeker niet verdiend, want men speelde over het algemeen beter dan de Pur merenders. Fouten in de Helderse ach terhoede leverden echter even zo vele doelpunten op. In de tweede helft kwamen de Nieu wediepers er steeds beter in, en de wedstryd begon zeer spannend te wor den toen de achterstand in de laatste minuten werd ingelopen tot 4-3. De doelpunten kwamen van de schoenen van rechtsbuiten Loots en middenvoor Bakker. Hoe onze stadgenoten echter ook streden en de gastheren in. de ver dediging drongen, het verlossende doel- puntje dat een gelijk spel zou geven ën een beslissingswedstryd met de Rijks politie Alkmaar, werd niet gescoord. Een schot van Van der Meulen beland de nog tegen de lat, maar daarby bleef het. De afdeling Vogelwijk van de Speel turnvereniging Den Helder organiseert Zaterdag voor leden, donateurs en ge nodigden weer een gezellige avond, die vrij toegankelijk is Een aantal di lettanten zal het programma verzor gen, dat voor ieder wel iets garandeert Kaarten voor deze avond moeten van middag tussen vijf en zes uur aan de tuin worden afgehaald. 15. Wetsnavel is Pim, Pam en Pom voorgegaan om hen naar de rijstebrij berg te brengen. „Verderop moet die Moeder Woeffie heeft hen ook nog ver teld, dat Luilekkerland alleen maar in .prookjes bestond. Wetsnavel trekt zich rijstebrijberg zijn" roept hy, vrolyk echter niets van hun gemopper aan en voortvliegend. „Ik heb hem zelf ge zien! De drie hondjes volgden hem schoorvoetend. Hun vertrouwen in de kennis van Wetsnavel is geschokt Zou het vogeltje zich niet vergist hebben? Ze hebben wel de naam Luilekkerland boven de poort zien staan, maar een boze portier heeft hen weggejaagd. En vliegt vóór hen uit En dat kleine vo geltje krijgt nog gelijk ook! Een eindje verder blijven Pim, Pam en Pom ver stomd staan. Achter het hek, dat om heel Luilekkerland heenstaat, zien ze een hoge berg oprijzen. De rijstebrij berg! De Helderse politie was in Purmer end een illusie armer geworden, en Alkmaar voer er wel bij. Dit elftal heeft de spannende race met Den Hel der om het kampioenschap ten slotte met één punt verschil gewonnen. Vanavond geeft de schoolvereni ging MULOV een feestavond in Casi no; haar zustervereniging MULOV 2 is op Vry dag 17 Maart aan de beurt. Hedenavond zal de behandeling van de gemeentbegroting worden voortgezet en zo mogelijk worden be ëindigd. Ook de vierde paal van de geme ten mijl „Heisdeur" is thans overeind geplaatst, zodat ook op het Marsdiep snelheidsproeven kunnen worden af gelegd. Het is morgen hoog water om 11.18 en 23.20 uur, en laag water om 5.25 en 17.35 uur. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Met aandacht heb ik het verslag van de laatste gemeenteraadszitting gelezen ln uw blad van 1 Maart JX In het bijzondei ls mijn Interesse uitgegaan naar de kwes tie der wethoudersbenoemingen. Hierover zou ik gaarne enige opmerkingen willen maken. By de verkiezingen voor de gemeente raad ln 1949 kreeg de Partij van de Ar beid in Den Heider 12 zetels, de overige partijen tezamen 11 zetels. Toen de benoeming dei Wethouders aan de orde was ging de Partij van de Arbeic alle drie wethouderszetels bezetten, met uitsluiting van de minderheid. Dit was zeer tot ongenoegen van de minderheids- fracties, die minstens één en 53 een even tuele uitbreiding van het aantal wethou ders tot vier, twee wethouderszetels wens ten. Doch was dit inderdaad geschied, dan zou de absolute meerderheid van 12 tegen 11, die de P. v. d. A. thans in de raad heeft, in het college van B. en W. in een minderheid zijn omgeslagen. Want m tegenstelling met wat de heer Prins (WD) ln de raad verklaarde, n.1. dat een burge meester verondersteld wordt bo ven de partijen te staan zal de burge meester in het geval van een verdeling van de wethouderszetels in de verhouding 2 1 een doorslaggevende positie innemen Immers, de situatie kan zich voordoen dat bij een staking van stemmen in het college van B. en W„ de tweede wethou der van de P. v. d. A. vóór. c.q. tégen stemmen en de wethouder van de min derheidsfracties plus de burgemeester te gen, c.q. vóór stemmen. In dit geval zal nu de stem van de burgemeester dubbel wegen, d.w.z. dat zijn stem de doorslag geeft, met het gevolg dus dat de PvdA m al dergelijke gevallen ln de minderheid zal zyn in het college van B. en W te» wijl de andere partijen, via een omweg ta het bestuurscollege een absolute meer derheid zullen vormen, die zij bij de ver- kiezingen voor de gemeenteraad niet kon den verwerven. Over het geval van een verdeling der wethouderszetels bij een verhouding 2:2 kan ik kort zijn. De le zer zal zelf kunnen concluderen dal o» ^iV dJ^dan g6heel 111 de minderheid zal zijn gedrongen in het college van B. en W. Een verhouding die haar rechtens nie toekomt, gezien haar absolute meerder heid in de gemeenteraad. Myn conclusie is nu. dat de P.v.d.A in het geheel geen misbruik heeft gemaak- van haar Meerderheid, zoals de hee- Prins en de heer Luijckx beweerden In- tegendeel, het lijkt er meer op dat de minderheid in de raad misbruik heeft willen maken van het feit dat de burge meester. die met boven de partijen staai althans niet in het college van B. en w tot d? P'v dA- behoort, om zodoende toch op éen of andere wijze een meerder- "f' voren brengen. Kon men dit met bij de verkiezingen klaar spelen dan toch mKschien nog wel in het college van Amsterdam. Maart 1950 Smitstraat 25 (II) H. L. ZWITZER Maandagmiddag had by de twéé bruggen over de Langevliet vlak b|J de O. L. school een verkeersstremming plaats, die byna een uur duurde. Van de kant van de Ryksweg naderde langs de Schoolweg een zware teer- machine, getrokken door een auto. Dit gevaarte kon daar de draai niet goed nemen. Wel werden de beide bruggen gepasseerd, maar nu moest ook nog de draai genomen worden naar de Foreestweg en dit ging zo maar niet. Het duurde een hele tijd voor het daarby behorende personeel de zware machine op het goede spoor had en ondertussen stopte het verkeer van beide zijden. De politie zorgde voor de regeling van het verkeer. Deze ma chine moet dienst doen voor het be reiden van de grondstof, een bitumen- laag, waarmee men de dammen op het strand, die door het slechte onderhoud tijdens de oorlogsjaren veel geleden hebben, weer volgens een nieuwer» methode denkt te herstellen. In de ledenvergadering van de gym- nastiekver. DOKEV heeft de voorzitter, de heer Vergouwe, herinnerd aan het overlijden van de heer Langereis, waar na de vergaderden met het in acht ne men van één minuut stilte, het ver dienstelijk werk van dit ere-lid eerden. Een schrijven van de turnkring H N K. vermeldde o.m„ dat de technische dag op 26 Maart in Schagen wordt gehou den. Er kunnen dit jaar geen graden- proeven, doch alleen vaardigheidspro»* ven worden afgelegd. De jeugdkam* pioenschappen zijn op 1 Juli in Scha* gen, de kringkampioenschappen op 0 Juni in Anna Paulowna. DOKEV heeft een flink ledental. Dat konden we uit het jaarverslag van de heer De Winkel. Op 1 Januari telde de vereniging al» leden 41 dames, 11 heren. 38 meisjes. U jongens, 50 jongens- en 50 meisjes kleuters. Het verslag memoreerde voort» vele hoogtijdagen in het vereniging*" leven, o a. de prettige kamp tussen DOKEV en Hercules uit de Beemster. De penningm 'ester, de heer W de JonA liet een minder opgewekt geluid horen. Het kassaldo, dat op 1 Juli '49 f 735.51 was, liep terug tot f 560.36. De uitgaven bedroegen f 1804.08. Van de revue blijlt waarschijnlijk f 200 als batig slot over. De dames LigtendagLoer en Jank-* Heyligenberg en de heer P. Lie'tlng zullen de boekhouding controleren. D* aftredende bestuursleden, de dame» Bakker—Van Eeten, Van Genderen— Kranenburg en de heer C Siewers wer den herbenoemd Besloten werd te on derzoeken of een op te richten ouder» dames gvmnastiekeroep levensvatbaar heid zal hebben. Nog werd het be stuursvoorstel aangenomen, om een ge" zellige bonte avond te organiseren voor allen die aan de revue medewerkten

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 1