Wat Japie onder de stoepsteen ontdekte Bijna half millioen stakers in Frankrijk en vol van smaak. Oplossing Prijsraadsel Onze mededelingen De lonen stegen, de prijzen ook Ontploffing in laboratorium der Vrije Universiteit De export-sigaret, nu óók in Nederland! EN HIERlDE ZAK VOL BRIEVEN: Prijsraadsel Oorlogsslachtoffers Hei Radioprogramma Ccta SCAWl UKió, de Zcustviqe was enéZ te/ifedtijn! HUWELIJK DOOR MARY BURCHELL Slechis honderd Parijs bussen op siraai De reep voor echte chocolade» liefhebbers. DONDERDAG 9 MAABT 1950 Japi« woonde in een der vele oude huizen van een havenstad. De smalle straat, die zich bochtig tussen de hoge huizen scheen door te wringen zag er lang niet vrolijk uit. Oude verwaar loosde gevels, verveloze deuren, hier en daar een kapotte vensterruit, die met hout of carton was dichtgemaakt En voor alle huizen die verzakte hoge stoepen met ijzeren hekjes, die zich angstig aan hun muursteunsels schenen vast te houden, om niet omlaag te val len. Zo verroest en vergaan waren ze. Alles bijeen geen prettige buurt. Voor al des zomers, als het in de middag zo gloeiend heet kon zijn, verlangde Japie wel eens naar een grote tuin, waar je met blote voeten lijn op het grasveld kon rondspringen in plaats van steeds op de blauwstenen stoep met wat water te mogen spelen. Tot dat.... Japie zijn grote ontdekking deed. Op een middag was hij weer op zijn stoep voor het huis bezig. Hé, dacht ook. De stenen dekplaat der onderste stoeptree een raar hol geluid, als je erop stapt En hij is nog gebarsten ook. De stenen dekplaats der onderste trede was blijkbaar door het verzak ken van de stoep gescheurd, de kalk- voegen hadden losgelaten. En Japie zag kans na enkele rukken met zijn handen de platte steen van zijn plaats te lichten. Hij zag een ruime opening tussen het ruwe metselwerk en in een hoek lag een bus, een ronde trommel leek het wel. Net een verhaal, dacht Japie, een verborgen schat. Zijn kleine handen grepen de trommel. Wat een gewicht zat daaraan Beter was mis schien, om moeder te gaan waarschu wen. Daar zat de steen al weer op zjjn plaats. Japie holde naar binnen Even later stond ook zijn moeder met ogen, groot van verwachting, in de ruimte onder de stoepsteen te turen. Ze vatte de trommel met beide handen en droeg hem veilig in huls. gevolgd door Japie, die zijn nieuwsgierigheid en vreugde over de vondst bijna moest uitschreeuwen. De blikken trommel was rondom dichtgesoldeerd. Als je schudde, hoorde je van binnen een schuivend geluid; er zat blijkbaar één bijna passend ding in. We zullen wach ten tot vader thuiskomt, zei moeder. Zo lang had dit nog nooit geduurd als vandaag, vond Japie. Maar eindelijk, daar verscheen vader. Uitvoerig kreeg hy het verhaal te horen van de ge vonden schat. We zullen dan maar eens zien, wat het is, zei hij. Met een scherpe schroevendraaier had hy de bus spoedig open. Een witlinnen zak je werd zichtbaar en toen dit open ging.... neen maar, was dat moge lijk?.... goudgeld en kostbare stenen., de hele bus vol. Sprakeloos keken de vinders elkaar aan. Maar onder in de zak vond men een brief. Hieruit bleek, dat een ryke familie tijdens de oorlog een toevlucht in dit oude huis, waar Japie met zyn ouders pas sedert kort woonde, had gezocht. Kort vóór de familie naar het bui tenland moest verdwijnen, had ze het allergrootste deel van haar bezit aan goud en sieraden onder de stoep van het oude huis verborgen. -Een ver trouwd adres in de stad was aangege ven, waar eventuele eerlijke vinders de inhoud van de trommel konden af geven. Nu eerst eten, zei vader. Later op de avond, nadat hij zich verkleed had, nam vader Japie en de trommel met inhoud mee naar het in de brief aangegeven adres. Het bleek een deftig herenhuis te zijn aan een der grachten. In een licLte hoge kamer gelaten, ver telde vader, hierby geholpen door Ja pie, die als ontdekker niet zwijgen kon, alles van de vondst en de brief. De vriendelijke heer en dame, die hen hadden ontvangen, luisterden geroerd. De eigenaars zullen er niet meer van kunnen genieten, sprak de dame. Die zijn al enkele jaren dood. Wij zyn hun naaste bloedverwanten. Hoe kunnen wij u hiervoor het beste danken? Japie's vader wist niets te antwoor den. Maar Japie riep: graag een ma chientje. alstublieft! Zo, sprak de oude heer, een machine? Wil jij misschien later ingenieur worden? Ja, mynheer, antwoordde vader, alles, wat maar op machines lijkt, is die jongen zyn lust en zyn leven. Wat zou hy later grcag daarvoor studeren, maar dat kan ik niet betalen! Maar ik wel, sprak de oude heer opgewekt, en ik zal het doen ook. Als Japie op school goed zijn best doet, mag hij voor myn rekening later alles studeren, wat er van machines maar te leren valt. Vind je ook niet vrouw?, wendde hy zich tot de gryze dame. Deze knikte slechts toestemmend terwijl ze Japie over zyn krullebol streelde. Die avond waren in het oude huis met de hoge stoep drie gelukkige mensen. Japie met zyn mooie machien tje, vader met enkele gloednieuwe bankbiljetten in zyn zak; die had de dankbare oude heer hem by het uit laten nog toegestopt. En moeder met de zekerheid, dat haar jongen later zyn natuurUjke aanleg, de studie voor in genieur, zou kunnen volgen. ANJER HYACINT ASTER C R O C U S DAHLIA ROOS De gele voorjaarsbloem was dus een N A R C I 8. Deze week werden de prijzen gewon nen door; Ria Niezen, Jonge Arnoldusstraat 81, Zaandam; Jopie Metten, Davidstraat 4, Enkhuizen; Fokke Post, Brouwerstraat 53, Den Helder; Piet Numan, Grens- straat 44, Beverwyk; Dienie en Meba Druiveman, Grenstraat 10, Alkmaar; Greetje Boezeroog, Schagen. Wie kan Anton Smit, Schermerweg F 10, Alkmaar aan voetbalplaatjes hel pen?- Frans Lenghaus in Alkmaar bedankt een onbekende dame die hem Kwatta- soldaatjes heeft gezonden. Uit een recente publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat de kosten van levensonder houd tussen 15 December en 15 Janu ari met twee procent zyn gestegen. Sinds September van het vorige jaar zyn de kosten nu in totaal met ruim zes procent opgelopen. De belangrijkste stygingen vindt men in de posten kleding en schoeisel. Zy stegen resp. van 326 tot 333 en yan 364 tot 376. Kaas en eieren werden iets g edkoper, maar witbrood, aardappe len, melk, boter, thee, chocolade, fruit, zr-p, huishoudeiyk linnengoed, keu kengerei, vaste brandstoffen en kap perstarieven gingen in prijs omhoog. In het Laboratorium van de Vri Universiteit aan de Lniressestraat tl Amsterdam is Dinsdag door onbeken de oorzaak een fles, waarin aceton waa geweest, ontploft. Een tussenmun! stortte gedeeltelyk in en de vallena. stenen vernielden diverse apparat,j* Er werd niemand gewond. Een beet» van brand -on met schuimhlusappjT ten worden bedwongen. Op de jongste bureauzitting y-- de internationale unie van socialistl*^? jeugd te Innsbruck is met algMoenl stemmen besloten de aanvraag voor het lidmaatschap van de Arbeiders Jeu»* Centrale te aanvaarden. (Voor kinderen beneden twaalf jaar) Heite jongens en nebje*! De lentemaand is aangebroken en na schooltijd kunnen jullie al weer een poos buiten spelen. Moeder zal wel schoonmaakplannen hebben en misschien kunnen jullie haar deze maand flink helpen. Zou or nog tijd overblijven voor de briefjes? De eerste is deze week van Greetje Boezerooy. Wat leuk dat jouw vader zo goed om de Jeugdkoerier denkt, Greetje. De ben er blij om dat vader weer zo goed opknapt. ïUeine broer is dos al weer thuis. Dat is een goed teken, Greetje. Wil je mij nog even goed je adres opgeven, zodat ik de prijs kan toezenden? - Henk Nellestein, hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag. Ja, nu mag je de volgend week met de andere groep mee doen, Henk. Heb je een prettige dag gehad? - „Vliegenzwam", wat ben jij verwend, zeg! Heeft je vader de tien kaarsjes laten branden op je verjaardag? Ik vind het een erg leuk idée. Hoe lang ben je al lid van de A.J.C.? - Arie Hollaar, je schreef over witte narcissen. Ja, die heb ik ook vaak gezien. Die wille trosnarcisjes ruiken zo heerlijk. Ik kan mij indenken dat je die prachtige bloemententoon- «tédling niet gauw vergeet. Hartelijk dank voor de postzegeld, Arie. Ik was er blij mee. - Jan de Vries, jij bent dus van de kiespijn verlost. Fijn hoor! Je moet altijd ra aai zo gauw mogelijk naar de tandarts stappen. - Fokke Post, ik ben er blij om dat je het raadsel hebt gevonden. Leuk dat je met ons mee doet, omdat Je het prettig vindt en niet speciaal om een prijs te winnen. Heb je nog broers en zusjes, Fokke? Hartelijk dank voor de mooie postzegels. Wij zijn er blij mee. Martha Visser, hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag meisje. Leuk dat ik je precies op je verjaardag kan feliciteren. Schrijf je mij eens gauw hoe je het hebt gdVierd? Een genoegelijke, plezierige dag toegewenst! - Addie de Moor, wat een jarigen zijn er deze maand. Ook jou feliciteer ik van harte met je verjaardag. Is bet een prettige dag geweest? Je hebt dus ook een mooi feest van de Zondagsschool gehad. Wat bestaat die Zon dagsschool al lang, Addie. - Ansje Visje, gelukkig dat je weer beter bent. Het is nu geen tijd meer om ziek te zijn, Ansje. Heb je een diploma gekregen op de gymnastiekles? Wat zul jij tenig zijn, Ans. Wim Cruyff, schrijf maar naar ons hoekje wanneere je tijd hebt. Het huis werk gaat natuurlijk voor! „Madeliefje", wat prettig dat je nu 's middags ook naar school mag gaan. Moet je nog veel werk inhalen? Hoe gaat het met je zusje? Ik hoop dat zij ook spoedig beter wordt. Dea Kramer, bet was zo ook in orde, meisje. Je nebt de bloemennaam in ieder geval goed uitgezocht en dat was bet voornaamste. - Jopie Mulder, gelukkig dat 't boek zo naar je zin was. Wat leuk dat je kleine zusje van zeven maanden al kan staan. Ja, dat is heel vlug, hoor! Nelly Mulder, leuk dat je het boek van Jopie ook mag tezen. Ja, met zoveel zus'es heb je er allemaal plezier van. Je vroeg naar twee getallen. Het zijn 26 en 7 Weet je nu wat ik bedoel, Nelly? Wim Zadelhoff, jammer dat ik niet naar de toneelvoorstelling kon komen kijken. Ik had jullie graag gezien, Wim. Vertel je eens hoe het gegaan is? Ook ben ik benieuwd naai de gymnastiek-uitvoering, Ria Niezen, gelukkig dat je weer beter bent. Ik vujd het heel aardig dat je wat punten aan Jan Huig wilt sturen. Wat schrijf jij keurig, Ria! -Hennie Klepper, als er nog eens een wedstrijd voor gedichtjes komt, mag jij beslist niet ont breken, want je maakt verbazend aardige versjes. Als ik eens aan het tobben ben met mijn Sin* Nicolaasgedichten, kom ik jou om hulp vragen, hoor! Bregtje Triest, Rina Manni, Jan Heming, Hein van Manen en Lottie Sloothaak, jullie zijn welkom bij ons! Jongens en meisjes de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag vóór Zondag 19 Maart. Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. (Voor kinderen beneden 12 Jaar.) Er liep een meisje door het 1 Met boterbloemen in de De krullen van dat aardig k Wapperden vroUjk in de Toen kwam een koebeest op haar En riep al van de verte Hy bleef dicht by bet meisje En keek het heel verwonderd Het meisje liep naar Moeder .j. - Want zy werd angstig door die „Och kind", zo zei haar Moeder „Dat koetje zal je heus niets Het heeft misschien alleen ge Dat je wat lekkers had De oplossingen kunnen vóór Zondag 19 Maart naar het bureau van dit blad worden gezonden. Dezer dagen is by de voorjaarswerk zaamheden in de landbouw te Over- loon nog t:t stoffelyk overschot ge vonden van een Engelse soldaat, dat met slechts enige cm aarde was be dekt Het identificatieplaatje was ech ter nog gaal Tevens vond men in een sloot nog de overblyfselen van twee Duitse militairen. Een hunner droeg poststukken by zich, afkomstig uit Dusseldorp. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 8.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 „De «tem van de Chr. Vak beweging". 6.30 Strijdkrachten. 7.15 „De muziek bij nader inzien". 7.40 „Vandaag", S.05 Steravond 9.00 Familie-competitie. 9.35 „Luchtig", kluchtig en roemruchtig". 10.05 Gram.muziek. 10.15 „De vaart der volken". 10.85 Pavane. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 415 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 „Musicorda". 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 „Harmonetto". 7.80 De Radio-Volks- muziekschool. 8.05 „Maak je eigen program ma". 9.45 Radio Philhaimoniseh-orkest. 10.30 Zwerftochten. 10.45 Tatania's briefscène, 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Opera-concert. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te Deum Laudaraus. 8.45 Alfred Cortot. 9.15 Ochtend bezoek. 9.30 Concert. 10.30 Morgendienst 11.00 Viool-recital. 11.30 Busch Strijkorkest. 12.00 A Capella-koor. 12.83 Ensemble Lach man. 1.15 „Vrij en Blij". 1.45 Promenade orkest. 2.15 Trio. 2.40 „Van onze oude en uieuwe schrijvers". 3.00 Nederlands Kamer koor. 3.30 André Kostelanetz. 3.40 „Ik wil mij gaan vermeyden". 4.00 Nederlands Kamer kwartet. 4.30 Recital. 5.00 Concertgebouw orkest. 5.30 „Under de Fryske flagge". 5.45 „Het evangelie in Esperanto". 6.00 Geestelijke liederen. 6.15 CMB-kwartier. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram.muziek. 7.40 „Vandaag", 8.05 Met band en plaat voor u paraat 8.30 „Haak in!" 9.00 „Harp-ensemble". 9.25 „Behoud en verzor ging van ons natuurschoon". 9.45 Radio Phil- harmonisch-orkest. 10.45 Avondoverdenking. 13.15 Avondprogramma. 11.15 Maria Kurenko. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Verkorte INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.) Rheomatiek ondermijnt Uw hele gestel, Want t knaagt en knaagt en knaagt maar Maak toch een «Inde aan da ondraaglijke plaag, dia U ziek maakt en moedeioo, en allengs tot nieta meer in staat. Pak Uw kwaal in de oorzaak aan. Met de welda dige Kruschen-kuur. Om Uw bloed te guiveren van de pijnverwekkende onzui verheden, die zich nu meer en meer vast zetten in hoeken en gaatjes en.... die zich eerst meldden met scheuten en ste ken, maar allengs werden tot dagen en nachten van onafgebroken pijn. Zoels et telijke RheumaUeklyders over de hele wereld verlossing vonden bij Kruschen zo zal ook voor U de weldadige werking zich haast ais een wonder openbaren. Met de kleine dagelijkse dosis Kruschen voelt ge U al gauw weer een heel ander mens ftt, monter en opgewekt en met geen zweem van pijn meer, omdat Kruschen Uw bloedzuiverende organen weer nieu we energie en levenskracht schonk. Vraat Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. TRi: MAN WIL STUDIECOMMISSIE INZAKE 'OLENINDUSTRIE President Truman beeft het Congres verzocht zy» goedkeuring te hechten aan de instelling van een uit negen man bestaande commissie, die de pro blemen op lange ternujn in de Ameri kaanse kolenindustrie moet bestude ren. Het is de grootste van alle bui tensporigheden, er nooit een te begaan. LéONARD. (6 Het leek, alsof zowel God als de mensen er zich van bewust waren, dat iets byzonders verschuldigd was aan iemand, die zulke financiële hoog ten had bereikt, ais Chad Burdern. Maar, hoe aangenaam het uitzicht ook zyn mocht, dit was het toch niet waar die middag mr. Whittaker's aan dacht aan besteed werd. Hei toneel binnenskamers was van de allergrootste betekenis. En terwyl hy langzaam zyn bril opwreef, keek hy de tafel langs naar de verzamelde familie leden en hy vroeg zich af hoe elk van hen het nieuws dat hy had mee te de len, zou opnemen. Jessica die, ofschoon gekweld door de wreedste onrust, een uiterlyk wenste te bewaren van hautaine kalmte, zag er zeer beheerst en knap uit ia haar kostbare rouw, die slechts verleven digd werd door een dubbel snoer paar- len, die mr. Whittaker als „vrywel on schatbaar" taxeerde. Niet dat hy zich een kenner van paarlen noemde, maar hy wist iets van Jessica Burdern's maat staven, waar het haar persoonlijke op tuiging gold. Tegenover haar zat Clara, die ernaar mr. Whittakers idee, tamelijk zacht en vrouwelijk uitzag. Maar dat kwam door dat hy slechts oog had voor haar zacht bruin haar, grote bruine ogen en de bekoorlijke ronding van kin en wang- ïyn. Als mr. Whittaker zich de moeite had gegeven, te letten op de krachtige en smalle mond, zou hy zijn oordeel ietwat gewijzigd hebben en moeten toe geven, dat Clara in de weinige dingen die haar interesseerden, waarschijniyk hard en onbuigzaam als een rots kon zijn. Naast Clara zat, of liever, hing Anthony met zyn linker elleboog op de tafel, de kin rustend in zyn hand, ter wyl hij in de andere hand een potlood hield, waarmede hy afwezig nu een dan krabbelde op een stuk papier dat voor hem lag. Evenals Clara had hij zachte bruine haren en ogen, maar hier hield de geiykenis op. Zyn mond was groot en gul, met de omhoog gaande hoeken van iemand, die makkelijk en vaak lacht. Hij leek meer attentie te schenken aan mr. Whittaker dan de anderen, mis schien omdat hy minder hevig geïnte resseerd was in wat de notaris te zeg gen had en hy zyn gevoelens dus niet hoefde te verbergen. Aan bet einde van de tafel, een weinig afgescheiden van de anderen, zat Elliot. En naar hem keek mr. Whittaker het minst, hoewel, wat hy te zeggen had, Elliott het meest aanging. Elliot was nu begin dertig, een don kere, zelden glimlachende, autoritaire jonge man, met naar mr. Whittaker by zichzelf vaststelde, een soort toneelspe lersknapheid. Inplaats van het zacht- bruine haar van de twee anderen, had hy dik, byna zwart haar, dat een nei ging had over zyn voorhoofd te vallen in de zeldzame momenten dat hy zich opwond. Als de hunne waren zijn ogen bruin, maar niet van het zachte flu welen soort. Het waren, had Anthony eens gezegd, zeer geschikte ogen om 'n tegenstander van zyn stuk te kyken- En inderdaad had meer dan één con current de wyk genomen voor hun klare, doordringende glans. Evenals Clara had hy een besliste mond, maar de lippen waren vol en gaven een merkwaardig sensuele uit drukking aan het overigens vry strenge gezicht. Oppervlakkig beschouwd, dacht mr. Whittaker rondziende, leken de Bur- ders wel op elkaar. Maar de tijd voor zwijgende bestu dering van zijn gezelschap liep ten ein de. Het ogenblik om Chad Burdens tes tament te lezen, was aangebroken: en mr. Whittaker deed dit met langzame, heldere, correcte stem, die niets toevoeg de noch afbreuk deed aan het belang van wat hij zei. De eerste bepalingen waren van dien aard, als ieder die zich Chad Burderns familietrots herinnerde, mocht verwachten en Jessica's gestreng heid, het enig uiterlijk teken van haar spanning begon te verminderen, toen het duideiyk werd, dat de firma een familiezaak zou bUjven met Elliott aan het hoofd. Voor Anthony was er een tweede directeursplaats en voor haar zelf en Clara aanzienlijke inkomens als preferente schuld van de jaarUjkse winst. (Wordt vervolgd) De arbeiders in de Franse gas- en electriciteitsbedryven zullen zich naar verwachting aansluiten bij de stakings beweging ter verkrijging van hogere lonen, waardoor 400.000 arbeiders ln geheel Frankryk niet aan het werk zul len zyn. Tienduizend employé's van Parijse verzekeringsmaatschappyen onge veer negen-tienden van het totaal aan tal employé's zyn gisteren niet aan het werk gegaan. Op de meeste metro- lynen in Parijs rijden thans treinen met tussenpozen van vyftien minuten of meer. De 3000 voertuigen welke door da regering zyn ingezet, reden ook giste ren weer. Er reden slechts honderd van de 1950 bussen, die gewoonlijk de Paryzenaars vervoeren. uitvoering. 8-50 Voor de huisvrouw. 9.00 Boston Symphonie-orkeat. 10.00 „Thuis". 10D5 Morgenwijding. 10.20 Sidney Torch. ICtfiO Voor de vrouw. 10.45 Gemengd Omroepkoor, 11.10 Recht en onrecht. 11.30 Jan Vo®al en lijn Accordeon-orkest. 12.00 „MelooaalU". 12.33 Sport en prognose. 12-48 Enige op namen. 1.15 „The Avroleans". 1.45 „The Andrews Sisters". 2.00 Kookkunst 2-20 Het Omroep-Kamerorkest. 3.00 Ons volk in rijn dichters. 3.20 Het Omroep-Kamercsriseet- 4.00 Orkest. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Piano-duo. 5.20 Wij en de muzihk. 6.15 De Vare feliciteert. 6.40 Radio-sext^. 7,00 Denk om de bocht. 7.15 Silvestri-kwortet. 7.30 Cur sus: „Gelovige mensen". 7.4J5 „Een Radio- krabbel". 8.05 „Boeken". 8.10 Piano-voor dracht. 8.30 „Mensen aan het werk". 9.00 Men vraagten wij daaaien. 9.25 Aether- forum. 9-55 Buitenlands weekoverzicht- 10J0 „Pennies from Heaven". 10.40 „Vandaag". '0.45 Avondwijding. 11.15 De Groninger Or kest-Vereniging. RADIODISTKIBUTrE-DIENST LIJN 1H: 7.05 Gram. 7.30 Krom 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert 94» Cra®. 0 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.80 NW DR: Kamermuziek. 12.00 VI. Br.i Orkest Kostelanetz met Lily Pons 12.32 TnodeVille. 15 Orgel. 2 10„ Those vou have loved". 330 Kalundborg: Orkest Chnstoffersen. 4.00 Eng. L.P.: „Entr'acte Players". 4.30 Kursaal Or- chestra. 5.00 Fr. Br.. Ber. 5.10 Voor de zie ken. 5.30 Kootwijk: Ned. Strijdxrachteo. 6.4X1 Fr Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI Br.: Voor de soldaten. 7.30 Giam. 7.50 Feuilleton 8.00 Omroep-orkest met sol 9 15 Grim. 9.80 Lux.: Orkest Hélian. 9.40 Orkest Bemard. 10.15 Gram. 11.05 Gram. 11.30 Orkest Kenton. LIJN IV: 7.15 „Bonjour Ie Monde" 7.30 Eng. H.S. Orgel. 8.10 Concert. «00 Kook- praatje. 9.10 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VL en Fr.). 11 15 Eng. H.S.; Wij ding. 11.80 Orkest White. 12.00 Eng. LF» Ensemble Heath. 12.45 Voordracht. 1.00 ,,Mr»- Diary". 1.15 Londens Licht orkest- --.00 BBC North. Orchestra. 245 Voor de kiu* deren. 8.00 Voor de vrouw. 3.40 NWDR: Filmmuziek. 4.45 Eng. H S.: BBC Welsh Or- ohestra. 5.80 Eng. L.P.: Orkest Reynden. •00 Beromünster: Liederen. 6.30 Eng. LJ' „String Choir". 7j00 Sandy Macphmson. 7.1» Orkest Stowart. 745 Hoorspel. 8 00 Eng. b.: Gram. 8.80 Eng. L.P.: „Up the Pole 9.00 BBC Var.-orchestra. 9.45 „Variety Fl«" fare 10.30 Lux.: Boasoir le« Amis. li»" „Topic for to-nigbt". 11.20 Seblager-oflte- pocitie*.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 6