SAHATOGEN f RHEUMIN helpt! Sport in 'I kort EG) GIDW0H1 f&Agdrmv-mr COUX <£s£X JVC liet de punten in Tuitjehorn Urk Udc heeft thans waterleiding Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland NIEUWS UIT ANNA PAULOWNA jeugdconcert Bestrijd, vermoeidheid en prikkelbaarheid met NIEUWS UlT WiERINGEN Succes-Halfweg II De heer Olivier over de PBO Koninginnedag en Bevrijdingsdag De gemeenschap der bijen Burgerlijke Stand De gaande en komende man Soldevilla is optimistisch De Wereldkampioenschappen ijshockey begonnen te Londen HUWELIJK Breezand Chr. V. V. „Breezander Boys" Hef Radioprogramma DINSDAG 14 MAART 1950 Julianadorp JVC 1 was Zondagmiddag in Tultje- bora bij Hollandia T op bezoek. Deze wedstrijd begon al heel slecht voor de Juliana dorpers, zü scoorden weliswaar bet eerste doelpunt, doch ongelukkiger wijze in eigen doel. Hollandia T voerde vóór de rust de stand op tot 3—0. In de tweede helft kreeg JVC een pe nalty toegewezen. Deze werd door J. Smit in een doelpunt omgezet. Een kwartier vóór bet einde wist A. Kater met een rtooi schot de achterstand tot 3—2 te verkleinen. JVC heeft nog zijn uiterste best gedaan om gelijk te ma ken, wat in de laatste minuut bijna was gelukt Het schot van K Hoornsman was echter onzuiver. JVC verloor deze ontmoeting dus met 3—2. De adspiranten van JVC speelden In de ochtenduren tegen Helder b. Deze wedstrijd werd met 3—0 gewonnen. GESLAAGD. De heren A. Keizer en B. Lodewljks alhier slaagden te Hoorn voor het di- Kcrma voor melkcontroleur-stamboek- uder van fok- en contróleverenigln- gen. Onder grote belangstelling van de zijde der bevolking is gistermiddag de drinkwaterleiding op Urk in gebruis gesteld. Het eerste water spoot uit een der brandkranen omhoog. De president-commissaris van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Over- fjsel", ir. Wolthuis, hield een toespraak waarin hij opmerkte, dat er wel geen gemeente in Nederland zal zijn, waai zich in een zo kort tijdsbestek zovee. Ingrijpende veranderingen hebben voorgedaan als op Urk. Binnen een Jaar werden ruim 1000 aansluitingen op de drinkwaterleiding tot stand ge bracht. Nadat verscheidene omstan ders, b{j wie een der plaatselijke art sen, dr. A. Vonk, als eersten het water geproefd hadden, ging het gezelschap naar de raadszaal, waar het woord werd gevoerd door de burgemeester de heer G. Keizer, ir. C. W. Hulsber gen, ingenieur bij het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening, dr. A Pieron, inspecteur bij de geneeskun dige inspectie van het staatstoezicht op de Volksgezondheid en ir. A. P Minderhout, hoofd der sociaal econo misehe afdeling van de N.O.-Polder werken. Pim, Pam en Pom hebben voor de tweede maal een poging gedaan om zich door de rijstebrijberg heen te eten. Tevergeefs! Ze kunnen geen kor reltje rijst meer door hun keelgat krij gen.... en ze zijn nog niet eens op de helft- „We hebben het ook verkeerd gedaan", roept Pim als ze met hun drieën zitten te beraadslagen, wat ze moeten doen. „We hadden niet teder apart een holletje moeten eten maar achter elkaar moeten gaan om één doorgang te maken". „Ja, maar daar is het nu te laat voor", zejt Pom mistroostig. „Al kon ik er millionnair mee wc-den. ik kan geen korrel meer naar binnen krijgen Ik voel me nu al ziek". Weer is het Wetsnavel, die uitkomst brengt. „Wacht eens", zegt hij peinzend. „Ik geloof, dat ik er iets op weet!" In het openingswoord, dat de heer J J. Jongejans vóór het optreden van het accordeon orkest „Polders Glorie" en „Polders Mandolinata" sprak, memo reerde hij de deelname aan het con cours te Amsterdam, waar beide groe pen een derde en aan dat te De Bilt, waar zij elk een eerste en ereprijs ver wierven. Hy kondigde een verloting aan, die ten doel had geld te verzame len voor de aankoop van een „string- bas" voor het mandoline orkestje en wekte de aanwezige ouders op hun kin deren lid te laten worden en zelf dona teur. Vóór de pauze kwamen de jeug dige mandoline- en accordeonbespelers tweemaal op het podium, telkens een viertal nummers ten gehore brengend. Met een ernst, die van de gezichten viel te lezen, deden zelfs de kleinste meisjes van Polders Mandolinata haar uiterste best om de mooie, maar voor dit orkestje wat te moeilijke nummers, zo goed mogelijk ten gehore te brengen. VÏSSERIJBERICHT. Door 18 vaartuigen werd aange voerd. 1530 pond snoekbaars f 0.42— f 0.44 per pond, 140 pond rode baars f 0.48 per pond, 54 pond blei f 0 06 per pond, 804 pond voorn f 0.06 per pond, 44 pond karper f 0.24 per pond. Hei zenuwsterkende voedsel. Succes maakte beide doel punten Eindelijk heeft de Sucees-voorhoede weer eens het genoegen van het sco ren gemaakt, door in een slechte wedstrijd tegen het bezoekende Half weg in de 2e helft de leiding te ne men. Jammer dat de vreugde van zo korte duur was, want een misver stand in de achterhoede bracht de partijen weer spoedig op gelijke voet. Aanvoerder Lont kopte n-L over de uitlopende keeper heen ln eigen doel Het enthousiasme van de thuisclub, door het eerste doelpunt gewekt, werd daardoor meteen weer getemperd, zodat de rest van de wedstrijd het aanzien niet meer waard was. Een uur lang hebben de Successers voor een doelpunt gevochten. Gedu rende de eerste helft, toen zij het windvoordeel hadden, deden zich tal rijke scoringskansen voor, die echter jammerlijk om zeep werden gebraoht Zelfs kwam Halfweg, dat eveneens en vooral in het begin een zeer povere indruk maakte, enkele malen ge vaarlijk voor het Succes-doel en een maal moest de paai redding brengen. Ondanks het Succes-overwicht Dleei de stand blank. Tegen aller verwachting in speelde Succes in de 2e helft met het wind- nadeel beter voetbal dan in de eerste helft, toen teveel aan het toeval werd overgelaten. Nu echter werden werkelijk goede aanvallen opgezet en Jan Doves smaakte het genoegen, Suc ces met een daverend schot de lel ding te geven. En, Succes kwam te rug; opeens lukte alles veel beter, ei kwamen nieuwe kansen. De H.-achter hoede begon reeds te wankelen. Toen echter deed zich het boven genoemde incident voor, het werd weer gelijk en daarmede zonk de Suc cessers blijkbaar alle moed in de voetbalschoenen. Gelukkig dat de Succes-achterhoede, die bij lange na niet de vorm van vo rige week benaderde, toch de situatit vrij goed meester was. Wel probeer den de gasten het met enkele welge richte schoten van veraf, waarbij dc bal werd gedragen door de wind, het geen verraderlijke effecten kan ge ven, doch Invaller keeper Rotgans was steeds op zfln post. Succes speel de met 4 invallers, waarvan voora de Vries zeer goed voldeed en bleei deze middag wel wat onder de maat. Ook Halfweg maakt 3 een zwakke Indruk. De voorhoede der gasten, met de anelle buitenspelers vormde nog het b««t» deel van de ploeg. De Holl. Mij. van Landbouw hield haar vergadering in Hotel Centraal on der voorzitterschap van de heer Jb. Mulder. De voorzitter heette allen har telijk welkom en gaf da-rna direct hel woord aan de heer Olivier, die de wet op de PBO behandelde. De spreker wees er op, dat het droge stof was, maar toch zeer belangrijk. Hij verdeel de zijn causerie in drie delen: n.1. Het ontstaan der wet, de wet zelf en de betekenis van de wet, speciaal voor de landbouw. De PBO is niet iets nieuws, want sinds 1938 is er al aan gewerkt. De PBO onderscheidt men in: de So ciale Economische raad, de productie schappen en de bedrijfschappen. De SER en de productieschappen worden ingesteld bij de wet, terwijl de bedrijf schappen worden ingesteld bij algem. maatregel van bestuur. De SER staat boven alles. Hij wordt gevormd door drie partijen: de overheid (algem. belang), de werkgevers, de werknemers. Elke groep zsl in de SER vertegen woordigd zijn door 10 of 15 personen. De benoeming van voorzitter en secre taris geschiedt door de regering. De SER mag heffingen opleggen, deze hef fingen zijn bindend en moeten worden betaald. De begroting wordt gecontro leerd door de Alg. Rekenkamer. Het belangrijkste artikel dezer wet is Art. 58 dat inhoudt, dat iedere beslissing moet worden goedgekeurd door de Kamers. Een ander artikel luidt, dat gezonde concurrentie gewoon moet doorgaan. Verschillende producten wel ke m'nder gewenst zijn worden verbo den. Een boer die met bij één of an dere organisatie is aangesloten, heeft geen stemrecht, maar is wel verplicht de heffingen te betalen. Spr. wees er op dat iedere boer lid van een boeren- organisatie moet zijn. Teneinde de boer in staat te stellen zijn plicht jegens de mensheid te vervullen, zal hij verze kerd moeten ziln van -en menswaardie bestaan. Een der middelen om dit te bereiken is de PBO. geringe bridgesuccessen. Zeven koppels van de Wieringer brid geclub die op de Zaterdagavond j l te Bergen gehouden bridgedrive (240 deelnemers) uitkwamen, behaalden slechts een gering succes. Slechts de heren KlompMontulet en Dam— Russelman verwierven res oertievelijk een tweede en een derde prijs. Circus Strassburger, dat Woens dagavond zijn afscheidsvoorstelling in Carré te Amsterdam geeft, zal dit zo merseizoen weer door Nederland reizen Het met applaus begroette „Polders Glorie", in staat een behoorlijk volume geluid voort te brengen, oogstte bij het publiek, dat in meerderheid meer van accordeon-muziek houdt, met verschil lenden nummers veel succes. „Belle Bergère" kon ons persoonlijk 't meest bekoren. Bij „Strauss klanken" viel het jagen van een enkel lid van het orkest op en het niet beheersen van de over gangen om van de ene melodie naar de andere te komen (wat trouwens veelal het struikelblok bij het spelen of zin gen van dergelijke nummers ls). Het tweede deel van de avond was meer aan „show" gewijd. Heel goed was het begin „Lente in Prinsjeshof" Hierbij was nu eens niet te hoog gegre pen en verkreeg men een uitstekend resultaat „Parodie op de hengelsport". „Holland ln vacantietiid", Volendam op z'n best" en „Langs Neerlands straten en wegen" hadden, het één meer, het ander minder, ook verdienstelijke trek jes. Met het slot „Hymne op de molen werd ol. niet het hoogtepunt bereikt dat men kennelijk zich als doel gesteld had. Zaalhouder De Boer bood. onder luid applaus, voor de medaillekast der belde clubs een lauwerkrans aan. waarna de heer Jongejans met dank aan de mede werkenden sloot Te Kleine Sluis kwam de Oranjever eniging bijeen om zich te beraden over de viering van Koninginnedag en Be vrijdingsdag. Van de Poiderse Ge meenschap was de suggestie uitgegaan, beide feesten op één dag en wel de 5e Mei te vieren. Na een levendige be spreking ging de vergadering met dit idee accoord. want om beide dagen zo kort op èlkaar volgen en de 1 Mei viering daar nog tussen, of dit jaar zelfs "oo de eerste feestdag zou komen, dreigde een te grote opeenhoping van festiviteiten te ontstaan, waarbij het een schade moest lijden door het an der. De schoolkinderen krijgen hun feest evenals vorig jaar ln een zaal De volksspelen wil men opluisteren met demonstraties van brandweer of rij'vereniging. Ook komt er een avond feest. Behalve de heer E Kerkhof, die zich niet benoembaar stelde, werd het ge hele voorlopige bestuur der Orantever- enlging op deze vergadering definitief gekozen Het bestaat uit de heren D. C. Geerllgs. voorzitter; J J. Vergouwe, secretaris: B Holtrop, penningmeester: mej P Rezelman en 6e heren L. J- Telleman en J. Mal grom leden. De contributie, zo werd besloten, zal ln April geïnd worden en de voorz. sprak in zijn slutlngswoord nog de wens uit, dat het ledental van 250 aanmerkelijk groter zou worden, opdat de vereniging, die zorg wil dragen voor een goede viering van nationale feestdagen, daar toe ook financieel in staat ls. MUTATIE BIJ DE WIJK VERPLEGING In de plaats van zuster P. P. Hekkert, die tegen 1 ^pril ontslag heeft ge vraagd bij de wijkverpleging, is be noemd zuster Molenmaker te Schraard (Fr.) Op de bijeenkomst der Plattelands Jongeren Gemeenschap beeft de heer C. Rezelman een causerie gehouden over bjjen. Hij vertelde, dat de bijen in e«i gemeenschap leven, die met een staat is te vergelijken. Aan het hoofd ervan staat de koningin. De andere zijn de darren en werkbijen. In de bijen staat hderst een ver doorgevoerde werkverdeling. De koningin is de enig volkomen vrouwelijke bij, die niets an ders doet dan eitjes leggen, soms 3 a 4000 per dag. dit is genoeg om een sterk volk op te bouwen van 100.000 bijen. De koningin kan 2 8 jaar oud worden; de werkbijen daarentegen leven maar een week of zes. Ook over de gedaante verwisseling: ei-larve pop-bij werd een en ander meegedeeld. De door de men sen ingerichte bijenkasten, goed geventi leerd en van honingraten voorzien, ver gemakkelijken het werk van de bijen en stellen de imker in staat zoveel mo gelijk honing te halen en aan het einde van het seizoen te beschikken over een sterk bijenvolk. De kasten worden ge plaatst in de nabijheid van land, waar ce nijvere diertjes de nodige nectar kunnen verzamelen. Het zwermen, wat het bijenvolk verzwakt, moet zoveel mogelijk worden tegengegaan. Spr ver telde nog een en ander over de ver dere behandeling van de honing en wees op het grote nut der bijen voor de bestuiving bij vruchtbomen, kool zaad, enz. Verschillende vragen werden door hem op vlotte wijze beantwoord, waarna de heer Otten, met dank aan de heer Rezelman voor diens boeiende en leerzame voordracht, sloot. Geboren: Hendrik ;an, z. v. J. O. van IJ Eendoom en T. Rijs; Hilda d. v. W. van Twuijver en G. Landman; Johaimes C„ z. v. J. Korteweg en M. J. Kaan; Violanda W.t d. v. A. J. van Nuland en E. Ran; Mar gare tha A. B. d. v. J. J. Koomen en A. C. Slijkerman; Martien, z. v. J. Glasbergen en W. Zeeman; Simon J. M. z. v. N. J. J. de Wit en M. Vlaar; Hermina J. M„ d. v. J. Maessen en H- H. A. van den Braak; Adriana A. M., d, v. A. Rui tenburg en A E. Praat; Gerard, t. v. B. J. Meijer en C. W. Roozenbeek; Maria C-, d. v. C. Butb en M. C. Boon; Johannes P. M., z. v. F. F. Ros man en M. J. Duivenvoorden; Har- riette G„ d. v. A. Sas en A, Veenstra; Harry, z* v. J. P. Th. Nieberding en G. E. Stoll; Petrus F. eo Paulus J. zs. v. F. Ruijgrok en A. A. Scbakenbos; Jacob z, v. J. Wisse en S. Bouwers; Willem, z, v. J. Bergman en G. Colijn; Paulina M. J„ d. v. J. B. Llevens en J. M. Regenmortel,* Jan, z. v. P. J. Borst en D. Dekker; Elizabetb J. A d. v. J. Berbee en E. C. Schilder; Florentius P. G z v. C. J. H. van den Berg en A. Boerdijk. Ondertrouwd: W Visser en Ja©, de Ridder; B. Holtjer en Jöh. Hoolenaar. Getrouwd: W. de Wit en J. van der Heiden; Jee. p. Kreijger eo p. A. ven Rijswijk; S. H. de Goede en W. van Dijk; H. van der Wel en H. J. van der WaaL Overleden: A. Blaauboer, oud 73 jaar; Jac, Blaauboer, oud 42 jaar; N. Raven, oud 74 jaar; wed, A. Borst-Hoogschagea, oud 82 jaar; Jac. Molenaar, oud 63 jaar; G. van Wil- sem-Gauw oud 61 jaar; Jac. van Berkum, oud 60 jaar. Ingekomen: Wed. J. de Leef-Star van 's-Gravenhage; F. Ruijgrok en gezin van Sas- senheim; Ch, Broekhuijzen en echtgenote van He&loo; F. E. Wiggers-Kyre uit Duitsland; E. Leek-Schuijt van Langedijk; Jac. Schaper van Koudum; F. Schrauwen van oeven; D. de Schipper en echtgenote van Wieringermeer; M. J. van Ham en gezin van Aalsmeer; A. van Ham van Aalsmeer; Joh. C. Dol van Winkel; T Dik-Blaauboer van Barsingerhom; mej. Ch. Vonk van Eindhoven; Joh. van Dongen en gezin van Calalntsoog. Vertrokken: M. J. Japenga en gezin naar Zevenhoven; B. de Wilde-Moor naar Lan- gedijk; mej. M. H. Kloosterman naar Bergen NH; mej. P. A. de Wit naar Den Helder; A. Zeeman naar Den Helder; O. W. Oltmans en echtgen. naar Groningen; R. Keppel en gezin naar Schageo; R. van In gen naar Zundert; Joh. C. K. Goedjaar naar Beemster; mej. J. Muije naar Wieringerwerf, W. Grin naar Berg- «chenhoek; Joh. de Jongbe naar Katwijk; R. A. Feldman naar Utrecht; G. Honingh naar Zaandam; M. L. Lettenga naar Leeuwarden; mej. J. M. van Keppel naar Hilversum; mej. M. W. M. Preijde naar Voorburg; Jac. Koster naar Assen; W. J. Spoeltman naar Berkel; wed N. de Groot-Slikker naar Schagen; H. A. Koops en gezin naar Zijpe; E. Ernst en gezin naar ilversum; O. W. Roos naar Wieringer meer; A. P. Rasenberg en gezin naar Barsin- gerhorn; Joh. K. de Jong en gezin naar Ha renkarspel; G. Luik en gezin naar Nieuwe Nie- dorp; Jac. Schaper naar Nieuwe Nied»rp; S. de Wit en gezin naar Smallingerland; E. See- viock naar Doetincbem; wed. G Borst-Keppel ti^ar Haarlem; mej. E. M. van Grichen naar Alkmaar; M. Lobbezoo en gezin naar Wieringermeer; N. A. Bakker en echtgenote naar Den Helder. Het ministercomité van de Raad van Europa komt 30 Maart te Straats burg bijeen. M 20 TABLETTEN 35 et De Spaanse middengewichtkam pioen Soldevilla, die hedenavond in de Dierentuin te Den Haag tegen Luc van Dam in de ring zal treden, is Maandag avond met zijn twee managers, de Fransman Agernin en de Spanjaard Trenchs, in Den Haag aangekomen. De Spanjaard verklaarde in uitste kende conditie te zijn. Hij bad Luc van Dam in Parijs zien boksen en kennelijk had dit geen ai te grote indruk bij hem achter gelaten, want met een zelfver zekerde stem antwoordde hij op een desbetreffende vraag, dat hij dacht het gevecht tegen Van Dam voor de achtste ronde te zullen winnen. Het gevecht tussen de Nederlandse Bantam Theo Nolten en Tyani uit Tunis, dat Maandagavond te Parijs werd ge houden, eindigde in een nederlaag voor de Nederlander door interventie van de scheidsrechter in de achtste ronde. Nolten was moedig en actief begonnen. Hij wilde dadelijk zijn kans zoeken maar spoedig werd hij tot voorzichtiger boksen gedwongen. Vooral toen hij in de derde ronde voor acht tellen op een rechtse counter neerging werd zijn hou- 1 ding wat meer afwachtend. Gistermiddag zijn in de Empress Hall te Londen de wedstrijden om 'het wereldkampioenschap ijshockey begon nen. Zoals bekend zal de kampioen van vorig jaar, Tsjechoslowakije, niet aan dit tournooi deelnemen. De eerste wed strijd leverde een duidelijke overwin ning voor de Zwitsers op die met de Belgen totaal geen moeite hadden. Met 243 moesten onze Zuiderburen het onderspit delven. Zweden behaalde een verdienstelijke 83 overwinning op het team van de Ver. Staten en de Britten gaven de Fransen geen schijn van kans. De gastheren wonnen met 90. De Amerikaanse sprinter Barney EweU, die bij de Londense Spelen tweede werd op de 100 en op de 200 meter en kort daarna ls overgegaan naar de beroepsaport, heeft in een der halve finales voor de Bendigo prijs de 220 yards gelopen in 21 sec., waarmee hij het professionele wereldrecord met 0.1 sec. verbeterde. Het wereldrecord voor amateurs staat met 20.3 sec. op naam van Jesse Gwens sinds 25 Mei 1935. In Mei van het vorig jaar liep Mei Patton de -220 yards in 20.2 sec., maar deze tijd is nog niet officieel als wereld record erkend. DOOR MARY BURCHELL (10 Als Marcia alleen maar gespeeld had met zijn gevoelens, zou er nog iets aan te herstellen zijn geweest. Of als se hem slechts gekwetst had in zijn niet geringe trots, zou er nog een compro mis mogelijk zijn geweest met zijn zelf respect Zij had echter beide gedaan. Zijn trots die door niemand werd betwijfeld en zijn tedere gevoelens die dieper geworteld waren, dan hij ooit vermoed had vóór hun ontmoe ting. hadden onder Marcia's behande ling bitter geleden. Zelfs nu veroor zaakte de gedachte aan haar een schroeiende pijn. vergezeld van een hevig onvervuld verlangen. Met han gende pootjes naar haar toe gaan, de voorwaarden van oom Chads testament mededelen en dan de genade van haar beslissing afwachten. ging Elliots kracht te boven. In plaats daarvan trok hij zijn jas aan, drukte zijn hoed in zyn ogen en begaf zich op weg voor een klimpartij over de heuvels, blij om tegen de wind te kunnen vechten en geheel onverschillig voor het feit, dat de bleke Februari-zon allang verdwe nen was en dat donkere zware wolken regen voorspelden. De sneeuw die vroeg in de maand geval'en was en die oom Chads dood veroorzaakt had was in de dalen en laag in de heuvels gesmolten. Maar op de toppen vormden witte plakkaten nog een scherpe tegenstelling met de aonkere kleur van aarde en rotsen. Het v as koud en het uitzicht was vaal, nu er geen zon was om het landschap te verhelderen. Maar Elliot merkte het niet. Hij liep, de handen diep in de zak ken. de blik veelal op de grond ge richt, terwijl zijn gedachten rond en rond draaiden in een vicieuse cirkel: Met Marcia trouwen was onmoge lijk zelfs als zij hem zou willen heb ben. wat absoluut niet zeker was. Oom Chad's geld ontvangen zonder Marcia te trouwen was onmogelijk. De zaken voortzetten op de gebruikelijke voet zonder oom Chad's geld was onmoge lijk. Wat dus te doen? HU trachtte te denken over een oplossing om de fir ma te leiden zonder de enorme aan vulling van gereed geld, die oom Chad's persoonlijke fortuin vertegen woordigde. Dan weer probeerde hij "n manier te vinden om de bespottelijke en vervloekte voorwaarde van zijn ooms testament te ontduiken. Dan dacht hij er over Marcia te bewegen met hem te trouwen en toch aan de brandende, jaloerse onzekerheid, die ze bij hem teweeg bracht, te ontkomen. Elke mogelijkheid leek onaanvaard baarder dan de voorgaande en hij vloekte gedempt, toen de cirkel zich steeds nauwer om hem leek te slui ten. Toen de eerste regen viel merk te hij dat nauwelijks. De droppels kwamen in korte, koude plensen, mee gevoerd door de grillige windvlagen. Maar plotseling ging de wind liggen en zette een kille, gestadige gietre- geu in. Een gietregen die wel moest worden opgemerkt. Een ogenblik stilstaand onder «en kale boom. die weinig of geen be scherming bood, zag Elliott uit naar een schuilplaats. HU was verder ge lopen dan hy zich gerealiseerd had, en een ogenblik kon hij zich niet oriënte ren, hoewel hfl de omgeving van Ma- lever goed kende. Wordt vervolgd. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie speelde het eerste elftal van B3. tegen DEK I te Medembiik. De 2-1 overwin ning van de Boys was een mooi succes, temeer daar men een gedwongen rust periode van acht weken achter de rug had. De adspiranten kregen Dirkshorn op bezoek. Vóór de rust speelden de Bree* zanders tegen wind in, konden geen doelpunten maken, maar wisten ook te voorkomen dat de eigen doelman moest vissen. Na de rust kwamen de Boys goed los en wonnen ten slotte met 4—0. Voor a.s. Zaterdag luidt het program ma: Jong Holland 2Breezander Boy» I; Schagen BBreezander Boys a. Vertrek per bus voor beide elftallen 2 uur 45 min. van café Bossen, MEER KEUS Meldden zich bij de eerste oproep 14 sollicitanten voor de vacante betrekking van hoofd der o.L school H, thans bU de herhaalde oproep hebben 29 sollici tanten zich als gegadigde opgegeven. GESLAAGD. De heer J. Kater verwierf, na een te Hoorn afgelegd examen, het diploma voor melkcontroleur-stam boekhouder van fok- en contrölevërenigingen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I* 301 meter. Nieuws om 7. 8 en 11 uur. 6.00 KRO Ara.-orkest; 6.20 Sportpraatje; 6.30 Strijdkrachten; 7.15 Actua liteiten; 7.25 „Dit ia het leven"; 7.40 Noc turne; 7.45 Uitz. voor de jongeren; 8.05 Ds gt-wane man; 8.12 Cyclus; 8.30 Lijdensmedi tatie; 9.30 Liederenrecétal; 10.00 Divertirnenti van Mo2ait; 10.15 Suite, 10.40 Bewaar het tt toevertrouwde pand; 11.15 Radio Philharm. Orkest. HILVERSUM II, 415 meter. Nieuws om 6» 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich; 6.30 Kwak zalverij; 7.00 Het klokje van zeven uur; 7.05 fanfare; 7.80 Achter het voetlicht; 7.45 „Parit vous parle"; 7.50 Let compagnons de la chan son; 8.05 In bet radio zoeklicht; 8.15 AVRO** bonte Dinsdagavondtrein; 9.30 André Kostela- netz en zijn orkest; 9.45 Buitenl. overz.; 10.00 fierre PaUa; 10.30 Actualiteiten; 11.30 G*.- VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7» 8, 1 6 8 en 11 uur. - 8.18 Orgelspel; 8.50 Voor de buisvrouw; 9.00 Kamerrauziekconc.; lü 00 „Kinderen en mensen"; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Onze keuken; 10.35 Als de stofzuiger zwijgt; 11.00 Populair Non-stops 12.00 The Kihma Hawaiians; 12.38 Orkest; 1.15 De raznblers; J.30 Reda Caire zingt; 2.00 Gesproken portret; 2.15 Jeugdconcert; 3.00 „Het kinderkoor De Roodborstjes"; 3.20 Jelle van Sipke-Froukjes; 8.50 Speel jij dit ook?; 4.00 Vragen staat vrij; 4.30 De Regenboog? 5 00 Het stond in de krant; 5.30 The squadro- naires; 5.45 Regeringsnitzending; 6.15 VAILA- varia; 6.20 Trio XYZ; 6.35 Joban Jong en zijn banjpliers; 7.00 Een nieuw uitzicht voor c'e jeugd; 7.15 Pianoduo; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Week kroniek; 7.45 „Op bezoek bij an deren; fL20 Promenade-o. kest; 9.00 „Helden"; IC.10 Concertgebouworkest; 10.45 Tussen mens en nevelvlek; 11.15 De nachtschuit. HILVERSUM II, 297 meter; Nieuws om 7# 8f 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te Deum Lau~ damus; 8.30 „Muziek bij het werk"; 9.00 Ochtendbezoek; 9.30 Boyd Neei's orkest; 10.30 Morgendienst; 11.00 Grmuziek; 11.05 „Ze venmaal Ds. Wachter'', luisterspel; 12.00 „Dat wil ik oog eens boren"; 12.33 Orgelconcert; 1.15 „Psalmen Davids": 1.20 ..Mandolinata"; jJiO Harmoniemuziek; Z.15 NCRV koor; 2.45 Kamerorkest; 8.30 Sweelinck-kwarteri 4.00 „Voor onze jeugdige schakers"; 4.15 „Voor onze meisjes en jongens"; 5.30 Concertgebouw koperkwartet; 5.45 „In de soete suykerbol"; 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen; 6.30 Strijdkrachten; 7.15 „Onder de NCRV-lamp": "/.30 Sportcommentaar; 7 40 „Vandaag"; 8.135 Concerto Grosso; 8.80 Lijdensoverdenkingj 9.00 Bach-concert; 10.00 „De toekomst van het China van Mao Tse Toeng"; 10.15 Harp- ensemble; 10.45 Avondoverdenking; 11.15 Avondconcert; 11.40 Trio. RADIODISTRIBUTIEDIENST LIJN IH: 7.05 Gr. 7.30 Kron. 7.40 Gymiu 7.50 Gr, 8.05 Conc. 9.05 Deuntje*. 10.10 Verz.pr. 11.00 Reg. Dixon. 11.30 Eng. H S.t Ork May. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Ork. Laeremans. 13.15 Gr. 14.00 Gram. 14.45 Eng» H. S.: „Jack Trains' Ree. Var. Bill". 15.00 Lux.: Ménage et Musiaue (VI.); 15-30 Kalund- borg: Omr.ork. 16.00 Eng. L. P.: „South. So- renade Orch16.30 Ork Gibbons. 17 00 Ft, P Br.: Ber.; 17.10 Gr. 17.30 Kootwijk: Ned. Strijdkrachten. 18.00 Fr. Br.: V. <L sold. 18-30 VJ. Br.: V. d. sold. 19.30 Vlaamse volkslie deren. 19-50 Feuill. 20.00 Fr Br.: Gr. 20.30 Eng. L. P.: BBC Var. ork. 21.00 „Much bin ding in the Marsh". 21 30 Lu*.: „Id Pon dan se!" 21.46 Sopr. 22.15 Kwartet Beethoven. 26.05 Gram. LIJN IV; 9.00 Fr. Br.: Koopkr. 9.10 Gr, 10.00 Lu*. Ménage et Musique (VL) en (Fr.) JL30 NWDR: Bacb. 12.00 Dansork. 12.30 Fr. Br.: Ens. „Rainbow". 13.00 Eng. L. P.: „Mrs. Dale's Diary". 13.15 BBC Var. ork. 14.00 BBÖ North orch. 14-45 V. d. kinderen. 15.00 V. d. vrouw. 15.40 NWDR: Mannenkoor. 16-00 Muz. v. 2 piano's; 16.15 Fihnmuz.. 16.50 So nate Scbubert, 17.05 Hamaon kwartet. 17.30 Eng. L. P.: Dansork. Silvester. 18.00 BBC r-P'k" 19.00 Fr. Br.: Ork- Melanchrmo» 19.30 Eng. L. PVoor de jeugd. 19.45 Hoor- speL 20.00 VI. Br.: „Cibouïette", operette fiahn. 22.05 Operamuz. 23.15 „Topje foe to- nighT. 23.20 Ork. Geraldo. die *Tl*s verlangt, verliest alles. SACCBFTT! v gumsamiii O vitten li

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3