„Wonderlijke zaak" met tweemaal vier dagen hechtenis tot een oplossing gebracht Helderse Gemeenschap in nieuwe vorm als overkoepelend orgaan WIJ TURNEN Volgende week: de kampioenschappen tafeltennis van Den Helder Een gouden bruiloftsfeest te Schagen Rode richtingwijzer op rode automobiel Pannen voor de aantaande feesten besproken Burgerij neemt afscheid van burgemeester Ritmeester *xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx NaarNieuwediep terug Tussen Haaks en Kuifje Wielrenners passeren ...a Paulowna Dubbe's bij H.C.S.C.: enkelspelen bij I.V.A. zijn Alle promonenten van de partij Echtpaar Schutte—Jongman 50 jaar getrouwd Bekend overwegwachter te Den Helder Gevangenbewaarders tot geldboeten veroordeeld VOOR DE KANTONRECHTER Jammer, dat er nou niet is mn kameraad de Setui8e H- niet helemaal te kunnen Öreezand Feestelijke vergadering Chr. Landarbeiders Besommingen l|muiden 't Zand Prijsuitreiking huis- en schoolbroei Texel VAN MARSDIEP TOJ WOENSDAG 18 MAART 1980 0 Tijdens de vergadering die gisteravond in ..Formosa" werd gehouden, heeft de voorzitter van de Helderse Gemeenschap, de heer P. s. van der Vaart, medege deeld dat de Helderse Gemeenschap zich een nienwe taak zag gesteld. Deze or ganisatie, die geruime tfld weinig van zich liet horen, heeft het diee geopperd op to treden als overkoepelend orgaan van alle Helderse verenigingen en instellin gen, ten einde de samenwerking tussen deze verenigingen en instellingen zoveel mogelijk te bevorderen. Het ligt daarbij in de bedoeling dat de autonomie van elke bestaande groep zal worden geëerbiedigd, waar door de Gemeenschap dus eigenlijk uitsluitend als „bemiddelend" orgaan zal blijven optreden. De heer Van der Vaart bewees, dat de Helderse Gemeenschap de reorga nisatie reeds ter hand heeft genomen door een schema samen te stellen voor de viering van de verjaardag van Ko ningin Juliana en het bevrijdingsfeest. Men rekent daarbij uit de aard dei zaak op de medewerking van alle ver enigingen. Verscheidene afgevaardig den zegden die reeds toe. Op de verjaardag van Koningin Juli. ana die op Maandag 1 Mei zal worder gevierd, denkt men onder andere 's middags sportwedstrijden te organi seren. Dit dan in samenwerking met de Sportraad, die van de wielersport- vereniging „D O K," reeds de medede ling heeft gekregen grasbaanraces te willen houden, 's Avonds wil men in het verlichte Julianapark een concert laten geven. De winkeliers zal worden verzocht hun etalageverlichting te la ten branden. De Herdenkingsdag. 4 Mei, wil men weer in handen stellen van de Bon van Oud-Illegale werkers. Op deze dag zou dan het voorlopig verzetsmonu- ment worden onthuld. Op de bevrij dingsdag, 5 Mei, zijn de kinderen aan de beurt. Na een grote optocht wil men de burgemeester in het Raadhuis de prijzen laten uitreiken voor de mooist-versierde autopeds, fietsen enz. Men wil de dag besluiten met een concert in het park. Vanzelfsprekend zijn dit plannen, waaraan men nog zijn goedkeuring moet hechten. Binnenkort wil het b- stuur de verenigingsmensen bijeen roe pen om de taak van de gereorgani seerde Helderse Gemeenschap nader te bespreken. In „Formosa" had de Helderse Ge meenschap gisteravond een vergadering belegd, die tot doel had in overleg met de afgevaardigden van verenigingen en instellingen uit de burgerij te bespre ken op welke wijze men afscheid zal nemen van de heer G. Ritmeester, die immers per 1 April ontslag heeft aan gevraagd als burgemeester van Den Helder. Deze vergadering had een zeer geani meerd verloop en hoewel nog geen de finitieve plannen werden gemaakt, kwam men toch in grote trekken over een hoe men over enkele weken aan burgemeester Ritmeester zijn erkente lijkheid zal kunnen betuigen. In totaal waren in „Formosa" de afgevaardigden verzameld van meer dan vierhonderd verenignigen en instellingen. Daar het echter mogelijk is, dat er nog organi saties zijn, waarvan de afgevaardigden verhinderd waren aanwezig te zijn, wordt deze verzocht de strook die onderaan de uitnodigings-circulaire is bevestigd alsnog in te vullen en zo spoedig mogelijk te zenden aan de secretaris van de Helderse Gemeen schap, de heer J. F. van Wijngaarden, Koningstraat 7. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX De voorturncursussen in Schagen in het Gem. Gymnastieklokaal zijn begon nen. In totaal zijn er 25 deelnemers. Een aantal waarover we tevreden kun nen zijn. We wensen alle deelnemers het doorzettingsvermogen toe om de cursus tot een goed einde te brengen. Uzelf hebt er dan voldoening van en uw vereniging trekt er het profijt van. Maar we gaan door. In het verschiet hebben we de kampioenschappen voor heren. Op 2 April zal de grote strijd om een plaats in het keurcorps gestreden worden. D arena is de grote Apollo hal in Amsterdam. Turnsters en turners voor U een unieke gelegenheid om deze grote wedstrijd bij te wonen. De entree prijs bedraagt f 1.20. Wendt u tot uw verenigingsbestuur om nadere inlich tingen. Maar doe het spoedig want de plaatsen zijn zo uitverkocht. Op Zater dag 1 April wordt door het turnkorps van de ATB en de dames van DOS uit Amsterdam gedemonstreerd. Keurtur- ners als Vos, Küchlein en vele ande ren zullen U hun prestaties op de toe stellen demonstreren, terwijl de dames knots, bal-hoepel- en rythmische oefe n in gen ten beste geven Een avond die wij in uw belangstelling kunnen aan bevelen. Dames en heren kent u die meneer uit Den Helder? Hij heeft een kaal hoofd, maar is een krasse grijsaard Hii is ook leider van OKK. Ja, precies U heeft het goed geraden, de heer Van Loo Weet u dat de heer Van Loo op 17 Mei 1950 vijftig jaren directeur van OKK zal zijn. Het spreekt welhaast vanzelf dat onze Helderse Turnmak kers die dag niet ongemerkt voorbii zullen laten gaan En zeer zeker zal de belangstelling uit onze kring voor dit unieke jubileum zeer groot zijn. Degenen die nog geen abonnement op het Turnblad hebben genomen die nen zich er nog eens op te bezinnen voor die geringe prijs krijgt u werke lijk iets dat de moeite waard is. Ook de Technische Dag welke in Schagen gehouden zal worden wil ik warm in uw aandacht aanbevelen. Aan boord van het troepentrans- portschip „Waterman", dat ver moedelijk op 24 Maart uit Indo nesië in Nederland zal aanko men, bevinden zich onze stadge noten: J. Brand, Binnenhaven 126; H. W. Toes, Basstraat 7; J. Moe- laert, Spechtstraat 26; J. A. I. Evelo, Kerkgracht 52 en J. de Vrij, Sluisdijkstraat 115. Hr. Ms. mijnenveger „Oosterschel- de" is gistermorgen, voor een paar da gen naar Vlissingen vertrokken. Het Nederlandse kustertje „Tubo" dat enkele dagen in onze haven heeft gelegen, heeft nu de reis naar Dene marken voortgezet Het is morgen hoog water om 6.50 en 18.45 uur, en laag water om 0.35 en 12.35 uur. De temperatuur van het zee water was 4.9 graden Celsius. Op Zondag 26 Maart houdt de Zaan- landse Wielerclub „DTS" voor de vijf. de maal de Ronde van Noord-Holland, welke ook ditmaal het begin- en eind punt te Zaandam heeft. Ook onze stad en omgeving zal de renners in actie kunnen zien, want volgens het tijd schemapasseren zij om 12.55 uur. De Stolpen, 12.37 uur Callantsoog, 12.05 uur Huisduinen, 1 uur Den Helder (tevens verzorging), 1.13 uur Julianadorp, 1.30 uur 't Zand. PERSONALIA De heer R. van Ingen, hoofd-assistent- titulair bij de belastingen, is verplaatst van Anna Paulowna naar Wernhout. Enige tijd geleden meldden wfj reeds, dat de Contactcommissie van de stede lijke tafeltennisverenigingen voornemens was deze maand wedstrijden te orga niseren om het kampioenschap van Den Helder. Deze plannen zijn geheel uitge werkt, zodat wij hierover thans definitieve mededelingen kunnen doen. De kam. pioenschappen, die in klassen worden verspeeld, zullen worden gehouden op Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 Maart. Alle bekende speelsters en spelers van de Helderse verenigingen nemen aan de wedstrijden deel, zodat ongetwijfeld weer buitengewoon spannende en inte ressante partijen kunnen worden tege moet gezien. Woensdag is de organisatie in handen van HCSC, op de overige dagen neemt IVA de honneurs waar. Op Woensdag 22 Maart worden in hel CJMV gebouw aan de Spoorstraat de „dubbels" gespeeld. Zowel het ge- mengd-dubbel als het heren dubbel zijn in twee poules ondergebracht. In poule I (gemengd) spelen mej. W. Vreugden- hilJ. Sinjewel en mej. ValkhoffJ. G. Vermeer; In poule 2; mevr. Sinjewel Weemhoff en mej. Goedegebuur Keyzer. In poule 1 van het heren-dub bel komen uit S. MakelaarA. Keyzer, N de VroomeB. Sinnige, M. van Os L. Spetter en J. Sinjewel—J. G. Ver meer. Poule 2 wordt gevormd door J. PadtJ. Dito, S. v. d. VlietD. Hove stad, R. v. d. ZeeK. Smit en H. Weem hoffA. v. d. Spek. De halve finales zullen nog dezelfde avond worden ge houden, de finales worden echter be waard voor Zaterdag 1 April (club lokaal IVA). Op Donderdag 23 Maart worden in het clubgebouw van IVA, Westgracht 43, de kampioenschappen voortgezet met het derde klasse heren-enkelspel en het vierde klasse dames-enkelspel. Deze avond komen dan In actie: 3e klasse heren enkel: poule 1: T v d Well, B Sinnige, M van Os en J Glas; poule 2: L Spetter, N de Vroome, J Sin nige en R van der Zee; poule 3: P Scheltis, J Bommer en J Boelsums; poule 4: C de Vries, J Stellberg en W Govers. 4e klasse dames-enkel: poule 1: D Leen, L Ruitenburg en T Sinnige; poule 2: W van Ommen en A Valkhoff; poule 3: T Kuiper en R v d Weterink; poule 4: C Oosterloo en J Makelaar. Op Vrijdag 24 Maart, eveneens bij IVA, zijn aan de beurt het derde klasse dames-enkel, het eerste klasse-heren enkel en het tweede klasse herenenkel. 3e klasse dames enkel; poule 1: W Vreugdenhil, R vd Weterink. C Goede gebuur en C Oosterloo; poule 2: T Kui per, D Leen en R Sinjewel. Ie klasse heren enkel; poule 1: S v d Vliet, K Smit en S Makelaar; poule 2: J Dito, A Keyzer en H Weemhoff; poule 3: H de Vroome, A van der Spek, J Padt en J Sinjewel. 2e klasse heren-enkel: poule 1: A van der Spek, A Keyzer en J Pronk; poule 2: K Smit, H Weemhoff en J Dito; poule 3: N de Vroome, H de Vroome en D Hovestad; poule 4: J G Vermeer en J Padt Ook van deze avonden worden de finales gehouden op Zaterdag 1 April (clublokaal IVA). De wedstrijden be ginnen steeds om half acht Het echtpaar Schutte—Jongman, Hoep B 144 alhier, hoopt binnenkort het feit te herdenken, dat het vijftig jaar geleden in Den Helder in het hu welijksbootje stapte. Van die vijftig jaren heeft de familie Schutte verre weg het grootste deel, veertig jaar, in Den Helder gewoond, waar- de heer Schatte als overwegwaehter werkzaam was bij de Ned. Spoorwegen. Er zullen er in Den Helder maar weinigen zijn, die zich' de figuur van „Ome Toon", zoals hij in de wandeling genoemd werd, ni°* herinneren. Jaren lang heeft hij dj wissels en de spoor wegovergang aan de Slusdijkstraat bediend op een wijze, die boven alle lof verheven is, in de regel was de heer Schutte reeds lang vóór zijn dienst begon op zijn post aanwezig en een van de laatste, die naar huis ging. Bij zijn 25-jarig jubileum in 1928 heeft de Helderse stationschef, de heer Van Emmerik, deze plichtsgetrouwe be ambte dan ook een voorbeeld genoemd voor zijn collega's en werden hem ook van andere zijde vele gelukwensen en geschenken aangeboden. Op 15 Novem ber 1933 werd hij, na een diensttijd van dertig jaar, om gezondheidsrede nen gepensionneerd. In al die jaren, de eerste twee in Alkmaar, de acht-en- twintig volgende, in Den Helder, is hij nimmer, zelfs niet voor de geringste onachtzaamheid gestraft. De bruide gom heeft geen gemakkelijk leven achter de rug. Zijn vader was een een- w „dige arbeider, die al blij was als hij zo-nu-en-dan eens werk kon krij gen bij het laden en losaen van sche pen. Het was dan ook een uitkomst toen de jonge Schutte als remplagant bij de vesting-artillerie kon komen. De wereld rond. Toen zijn diensttijd om was heeft hij van alles aangepakt om in zijn onder houd te voorzien. Zijn hart trok naaf zee en hij heeft als matroos oplite vaart heel wat van de wereld gezietl_ Verder heeft de heer Schutte nog g». varen op een trawler en haring trokken met de vlet, een sober be staan, waarbij het meer dan eens ge beurde, dat er weken achtereen geen cent verdiend werd. De heer Schutt» was dan ook de koning te rijk toen hii in 190 het kommervolle bestaan van varensgezel kon opgeven voor een baan als arbeider-rangeerder bij „D, Spoorwagen" op een dagloon van!, f 1,20. Na zijn pensionnering heeft de fanü- lie nog maar korte tijd in de Schagen- dwarsstraat in Den Helder gewoond. In 1940 brak de oorlog uit en vluchtte het echtpaar Schutte uit de onveilige Marine-stad naar het gastvrije en rus tige Schagen, waar het eerst op een boerderij en kort daarna in de Hoep een onderdak vond. Kern gezond. De 73-jarige bruidegom is nog kern gezond en vol vita' teit, al waagt hij zich niet meer aan Afstandsmarsen waarvan hij altijd een groot lief ebber is geweest. Er moest zelfs een speciaal kastje worden aangeschaft om het grote aantal herinneringsmedailles op te bergen, die hij met tippelen verdiend heeft. Ook de 69-jarige bruid is gelukkig nog gezond, al moet zij zich de laatste tijd wat in acht nemen. Het echtpaar Schutte heeft het hier in Schagen best naar de zin, al trekt beider hart natuurlijk altijd nog naar Den Helder, waar zij zoveel lief en leed mét elkaar hebben gedeeld en waar thans nog vier van de zeven kin deren wonen. Aan belangstelling zal het dit gou den echtpaar, dat in beide plaatsen zo- veel goede vrienden heeft op hun feestdag, 30 Maart, zeker niet ont breken. Gistermorgen deed de Meervoudige Kamer te Alkmaar uitspraak in de zaak tegen de gevangenisbewaarders van de Hoorns strafgevangenis. Veertien dager, geleden eiste de offi cier van justitie tegen IJke S. een maand voorwaardelijk en een boete van f 100 subs. 30 dagen. IJke S„ die ge ruime tijd als waarnemend directeur fungeerde, werd tot een boete van f 100 of 30 dagen hechtenis veroordeeld. Het vonnis tegen hoofdbewaker Hen drik P. luidde eveneens f 100 of 30 da gen. Tegen hem was een gevangenis straf van drie weken geëist, evenals tegen de bewaker eerste klasse Jan P die ook f 100 of 30 dagen kreeg opge legd. Jacob M. werd veroordeeld tot f 25 of 10 dagen; Rikes W. tot f 50 of 25 da gen en Gerardus A. B tot f 10 of 5 da gen. Tegen deze verdachten was resp f 50 of 25, drie weken voorwaardelijk plus een boete van f 50 of 25 en f 50 of 25 dagen geëist. De zittingszaal van het Kantongerechtsgebouw heeft het gisteren zonder mr. J t Hooft moeten stellen, daar deze door ziekte was verhinderd zijn strijd tegen de kleine zonden voort te zetten. In zijn plaats fungeerde als kantonrechter de beer M. c. Schakel, inspecteur van 's Rijks belastingen te Den Helder. Deze moest beginnen met de zaak van de verdachte T. IJ., die de vorige maand reeds in behandeling was genomen. Ten einde een betere kijk op het geval te krijgen, werd toen besloten de zaak aan te houden tot Dinsdag 14 Maart. uitsluiten. Het betrof hier een aanrijding, waar van de wagen van G. van G. mede het slachtoffer was geworden. Het ongeval gebeurde op de Schagerweg in de ge meente Wieringermeer. T. IJ„ als be stuurder van een bestelauto, wilde naar links een erf oprijden, en dat bracht moeilijkheden met zich mee, daar de bestuurder van de andere auto de richtingwijzer van IJ. niet had op gemerkt. Twee wachtmeesters kwamen vertellen, dat hun was gebleken dat de remmen van verdachtes auto niet aan de eisen voldeden Zij verzekerden de kantonrechter dat dit niet het gevolg kon zijn van de aanrijding. Verder hadden zij geconstateerd, dat de rich tingwijzer heel moeilijk was te zien daar deze vrijwel dezelfde kleur droeg als de carrosserie, die rood was gespo ten. De monteur G. H„ die ook als ge tuige optrad, was aanvankelijk van mening dat de defecte remmen uitslui tend het gevolg waren van de aanrij ding. Later toen de wachtmeester G. S nog eens van wal stak, kwam hij daar op gedeeltelijk terug J D., die even eens als getuige was gedagvaard, wist mede te delen dat hii de aanriidin» zélf niet had gezien, dat IJ. stilstond, dat Van G. stilstond, dat ze allebei stil stonden. De ambtenaar achte het bewezen, dat IJ niet tijdig genoee had doen blijken dat hij van richting wilde veranderen, en voorts, dat IJ niet voldoende voor zichtigheid in acht had genomen Hij eiste voor het eerste punt van de ten lastelegging f 5 of 3 dagen en voor het tweede f 10 of 6 daeen Wat de rem men betreft vroeg hij vrijspraak, daar hy van mening was de beweringen van De verdediger, mr. Weijs, deed daar na voor zijn cliënt zijn uiterste best, maar hij vermocht de kantonrechter niet van de wijs te brengen. Deze von niste conform de eis. Stroperij P. J. H. was in de Texelse duinen aangetroffen toen hij bezig was met het ophangen en herstellen van strik ken. De verbalisant W. V kwam het zelf getuigen, maar H. bleef er bij dat hij onschuldig was Hij ontkende alles Nou ja, hij wist zich dan te herinneren dat hij een bekeuring had gehad omdat hii op verboden grond was geweest ..En ik had geen koniin bij me. Jam mer dat mijn kameraad er niet is (deze was door ziekte of andere oorzaak ver hinderd). want we zijn ter nlaatse twee keer gefusilleerd.'...". (De* opmerk zame lezer zal onmiddellijk hebben be grepen. dat de verdachte bedoelde: ge visiteerd En H bleef ontkennen, hoe wel V pertinent beweerde dat hii zélf had gezien hoe H. een konijn uit een strik haalde. De kantonrechter vond het een „won. derliike zaak", en ook de ambtenaar was die mening toegedaan Het ergste voor de verdachte was echter, dat men hem had gesnaDt nog geen jaar nadat hij voor eenzelfde overtreding was ge straft. H.. die zich dus schuldig had ge maakt aan stronen on verboden terrein en in het bezit was geweest van een koniin en strikken, werd veroordeeld »ot twee maal vier dagen hechtenis mei verbeurdverklaring van de strikken en de onbrenest van het konijn. H verklaarde dat hij gr rich niet bij kon neerleggen, en vroeg „en nassant" wanneer hii zi<-'- m0est melden als hii zitten moet De kantonrechter maakte hem duidelijk dat dat geen haast had waarna H kon heengaan. Hij kon zijn maat, die tegelijk met hem werd „ge pakt", gaan vertellen dat die f 40 of 10 dagen hechtenis tegoed heeft. Aanrijding De laatste zaak van de ochtendzitting betrof een aanrijding op de hoek Kru- gerstraat—Witte de Withstraat te Den Helder. J. A. uit Schagen, die een bestel auto bestuurde, had op 13 Januari geen voorrang verleend aan 'n uit de Witte de Withstraat komende vrachtauto, be stuurd door A. v.d. E. uit Den Helder. Een broer van v.d. E. trad op als ge tuige. Men werd het er ten slotte over eens, dat de aanrijding onvermijdelijk was geweest. A. werd veroordeeld tot f 6. subs. 3 dagen. De chauffeur v.d. E. moest nog even op het matje komen, daar was gebleken dat zijn remmen niet helemaal in orde waren. Hij kreeg daarvoor f 10 subs. 5 dagen. Parkeren Na de middag had de heer G. Min derhout, Inspecteur van de Registratie, de plaats van de heer Schakel als waarnemend kantonrechter ingenomen. Toen stond G. B. uit Hippolvtushoef terecht, die op Zandburen in Wierin germeer met zijn motor tegen een ge- oarkeerde auto was aangereden Het was gebeurd voor hij er eigenlijk erg in had. Het kostte hem f 2 of 1 dag. De eigenaar van de auto moet zijn porte- monnaie ook trekken, want hij werd veroordeeld tot f 2 of 1 dag, omdat hij zijn auto aan de verkeerde kant van de wee had geparkeerd P. S. uit Opperdoes parkeerde in No vember zijn auto op een grasperk aan de slootweg te Wieringermeer. Dat was verboden S. kreeg f 1 of 1 dag De zelfde S. reed in Januari op de Hoorn- seweg, hoewel zijn remmen en zijn stuurinrichting niet in orde waren "■Var-voor zal hij tweemaal twintig gul den moeten betalen, of tien dagen moe ten brommen. De slachtinrichting van P. K uit Den voldeed niet aan de eisen die men er tegenwoordig aan stelt, en daarom slachtte K. bii collega's Op zekere dag echter was hij door omstandigheden gedwongen ziin eigen slachtplaats te gebruiken. Hij liep daarvoor een pro ces-verbaal op De kantonrechter hield rekening met de moeilijkheden van K wiens slachtinrichting nu is verbeterd K. werd schuldig verklaard, maar h> kreeg geen straf. Na samenzang, bijbellezing en gebed, opende de heer J. Wisse de jaarverga dering der afd. van de Ned. Chr. Landarbeidersbond met een woord van welkom tot de muziekvereniging Soli Deo Gloria en haar directeur de heer Schenkels, tot de heer Boon en alle aanwezigen. Hy sprak de wens uit, dat de avond de leden mocht sterken ui hun wil tot voortgang met het organi satie werk. De heer H. van Bostelen dacht vóór zijn lezing van het jaarverslag even aan zijn vertrek op 3 April naar Ca nada. Telkens moest men by zo'n stap zich van dit of dat losmaken; nu stond hy voor een afscheid van een organisa tie, die hy in dat vreemde land niet zou terugvinden. Zyn verslag kon rus tig en kort zijn. Rustig, omdat de ar- beidsvrede niet was verstoord; kort, omdat wel landelijk belangrijke sociale maatregelen tot uitvoering zijn geko men, maar in de afdeling weinig groot werk viel te doen. De afdeling telt 63 leden Zij vertoonde wel enige groei, maar deze kon beter zijn. Op 1 Jan. '49 was het kassoldo f 250.31 en op 1 Jan. '50 was dit f 231 66 deelde de heer F. Deelstra in zijn financieel overzicht mee. Een klei ne en niet verontrustende achteruit gang, want behalve de gewone afdracht aan het hoofdbestuur was ook nog ach terstallige contributie betaald. Vóór de pauze spoorde de heer Wisse in een korïte rede aan om lid te wor den Spr. richtte zich daarbij vooral tot de jongeren en wekte In het algemeen op daarmee niet te wachten tot men in moeilijkheden zit en steun verlangt. Handelt volgens uw contract en zorgt voor handhaving der sociale voorzie ningen, was zijn raad. Had SDg reeds vóór de pauze enige muzieknummers ten beste gegeven, ook na de pauze had de muziekvereniging een groot aandeel in het programma van de feestelijke helft van de avond Het bondslied werd gezongen, een spraakwaterval gehouden (mevrouw Glasbergen en de heer J. vd Wal waren winnaars), de heer Boon droeg „Boer- ke Naas" voor, de dames Glasbergen en Deelstra en de heren Glasbergen. C. van Drunen en J Bouwens zongen of deden een voordracht en de heer A Sas bespeelde ht orgel. Tot slot sprak de heer Boon nog een korte rede uit, gegrond op Genesis 23. Medegedeeld werd, dat de actie voor het tbc-fonds „Draagt elkanders las ten" f 74606 opleverde, een op deze avond gehouden collecte voor een tbe oatiënt bracht f 21 op. De loggers, die Maandag aan de af slag te IJmuiden kwamen maakten de volgende besommingen: IJM. 204 f 1670; kw. 54, f 1740; kw 51. f 2020: kw. 23, f 1590; 33, f 1060. kw 161 f 1370; kw 168, f 1870; rw 19 f 1570; kw. 108, f 1800; kw. 170 f 1800^ kw. 50, f 2125; kw. 127, f 2675- Kw' 169. f 1890; kw. 182 f 2030: kw 125 f 2290; kw 24, f 2390; BU. 33, f 2375: dag bedroeg 8390 kisten, waarvan 870 met haring. De besommingen van Dinsdag wa ren trawlers IJM. 6, f 19640; loggers irw iH' t 35°' De aanvoer van Maan- 29' f 3,40: kw. 138, f 1250: kw. li, i 1440. i DAMCLUB ZIJPE De uitslagen van de competitiewed- nWaïen: G' Rademaker-S Hoek 2-0, a. Blokker-P. Hoedjes p- J- Waiboer—A. Louwe 2—0. A. Blokker-P. Koopman 0-2. A kerman Jz._A. Slijkerman Pz. J'mmink-P. Hoedies I ,v- - C. Tuin 1—1. sul C Vóór de prijsuitreiking aan de winnaars van de afdelingen huls- en schoolbroei van de bolbloemtentoon- stelling plaats had, wees de voorzit ter van de regelingscommissie, de heer G. W. Vink, er op, dat van deze tentoonstelling voor de eerste keer gezegd kan worden, dat ze ook financieel geslaagd is. In de kwali teit van de inzendingen was belang rijke vooruitgang te bespeuren in ver- gelijking met die van vorige exposities. Staken eerder enkele inzenders ver boven de anderen uit, nu was de ge hele inzending huisbroei best! Uit al les biykt de grote belangstelling voor de huisbroei. Er wordt veel energie besteed aan het bereiken van een goed resultaat. Daarvoor is ook stu die van de eigenschappen der ver schillende soorten nodig en een en an der leidt dus tot vermeerdering van de vakkennis. De deelname van de vaklui, maar ook die van alle anderen, heeft er toe bygedragen, dat men met iets moois voor de dag kon komen. Ook by ver trek naar een andere plaats zal men met de huisbroei door willen gaan. Door het een zowel als door het ander wordt de verkoop van bollen in het binnen land gestimuleerd. De waarnemend voorzitter der afd. van bloembollencultuur, de heer A. Molenaar, feliciteerde de tentoonstel lingscommissie en de winnaars met het bereikte succes. Dank zy dagbladen en vakpers is Breezand bekend geworden om zijn huisbroei. Na dank gebracht te hebben aan de schenkers der vele prij zen reikte hij deze aan de winnaars uit. (Wie dat waren vermeldden we reeds eerder). Een goede gedachte was, wensen voor de volgende tentoonstelling reeds nu te laten uiten. Verschillende deelnemers maakten van de gelegenheid, die men daartoe na de prijsuitreiking kreeg, gebruik. BESTRIJDING KRUISBESTUIVING De Regeringscommissaris voor d» Bodemproductie heeft een nieuwe be schikking uitgegeven met betrekking tot de regeling tot bestrijding van Kruisbestuiving op Texel, in verband waarmede verschillende gebieden zijn vastgesteld en daarvoor voorrangsge- bieden aangewezen. De teelt van snij- biet is verboden. Te Beverwijk is de bouw van de zuiveringinstallatie voor rioolwater, welke in de oorlogsjaren niet kon wor den voltooid, weer hervat De meu bel- en stokkenfabriek „De Kroon" te Uitgeest is in liquidatie getreden. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft plannen in voorbereiding voor de aanleg van drie voetbalvelden en enige oefenterreinen ten westen van de spoorlyn AmsterdamAlkmaar. De Spoorwegen zyn teruggekomen op hun voornemen om by de aanvang der zomerdienstregeling rechtstreekse treinen te laten lopen tussen Alkmaar en Amersfoort Tot geneesheer-direc teur van het St Elisabeth-Ziekenhui» te Alkmaar is benoemd dr. G. J. Sluij- mer, thans huisarts daar ter stede O De gemeenteraad van Langedyk be sloot tot verlaging van de vermake- lykheidsbelasting voor de bioscoop tot 25 pet. en toekenning van 50 pet, reduc tie aan bepaalde verenigingen. Het Prins Bernhardf onds heeft f 1000 beschikbaar gesteld voor het carillon- fonds te Hoorn Ook te Hoogkarspel zullen proefboringen naar olie wordett gedaan. Aan de Waardweg by Mlddenmeef w de kapschuur van de landbouwer S. Breebaart in vlammen opgegaan. D* xierderij bleef behouden. De brandwe- ten van Middenmeer en Wieringer- werf bestreden het vuur

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2