Stad en Omgeving, I De heer J. Lever „cum laude aan de Utrechtse Universiteit gepromoveerd Huisduinen heeft weer een luidklok De postverzending naar Nieuw Guinea Konijnenfokker beschreef het nieuwe leven Tussen Haaks en Kuifje Marine-experfs onderzoeken de „Cygnet" Urk Wielrijder reed tegen vrachtauto aan Youth for Christ-rallye PIET SCHMIDT Oud-marinevlieger hoofd van Luchtbeschermingsdienst Pim, Pam en Porrt op avoniuur in Luilekkerland Geringe aanvoer van snoekbaars VAN MARSDIEP TOT IJ Vlieringen Horloges verbeurd verklaard Anna Paulowna Als de brieven uitblijven franc/s Maiihews Militaire macht enige hinderpaal tegen het communisme De Truculent gelicht 't Zand Bridgeclub Up and down DAG BI AD- RECLAME ij de bede reclame- DONDERDAG 16 MAART 1950 Onze oud-stadgenoot, de heer J. Lever, thans Hoofdassistent in het Zoölogisch Laboratorium van de Eijksnniversiteit te Utrecht, is aan deze Universiteit cnm lande gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op een proefschrift, getiteld: „Onderzoekingen betreffende de schildklierstructuur". De heer Lever, die rijn middelbare schoolopleiding ontving aan de Rijks Hogere Burgerschool hier ter stede, heeft van jongs af aan een grote be langstelling voor de biologie gehad. Zijn interesse ging daarnaast uit naar de wijsbegeerte. Van zijn hand zijn geeds verscheidene publicaties in we tenschappelijke tijdschriften versche nen, zowel van biologische als van filo sofische aard. Zo schreef drs. Lever o.m. in het „Vakblad voor Biologen", voorts in de publicaties van de Koninklijke Academie van Wetenschappen te Am sterdam en in „Philosophia Reformata", het periodiek voor Calvinistische Wijs begeerte. Zijn proefschrift, dat ongetwijfeld ook voor de medische wetenschap van bete kenis is, beweegt zich hoofdzakelijk op biologisch terrein. Uit de erbij gevoegde stellingen spreekt ook de filosoof. Zo poneert hü o.m. „De hypothese van Boekelman, dat de primaire functie van de schildklier zou zijn, indirect het ka- lium-gehalte van het bloed te regule ren, is onwaarschijnlijk." En vervolgens: „Naast het kennen en begrijpen speelt het geloven een belangrijke rol in de morphologie". Een zeer belangrijke stel ling dunkt ons de laatste: „Door de ge ringe belangstelling voor fundamen tele en toegepaste veeteeltkundige pro blemen is Nederland op weg, op het gebied van de „dierlijke productie" zijn belangrijke plaats te verliezen". Er wordt soms wat smalend gespro ken over mensen die het fokken van konijnen, het houden van duiven of aquaria, of in het algemeen de „klein- dierensport" tot hun liefhebberij heb ben gemaakt. Men veronderstelt name lijk vaak dat deze lieden zich uitslui tend bezig houden met de konijnen (laten wij deze dieren bij de oren ne men), door hele vrije dagen in hun hokken rond te kruipen of ze teder te koesteren. Niets is minder waar, dat ondervonden wij gisteren toen wij de liefhebberij voor deze sport op een an dere wijze leerden kennen. Eén van onze Helderse konijnenfokkers wist er namelijk zelfs een rijm over te schrij ven, waaruit moge blijken, dat hij zijn sport een zeer warm hart toedraagt. Het versje is getiteld „Nieuw leven", en luidt: 's Morgens kwam ik in de schuur En 't wonder was geschied Een van de wond'ren der natuur Doorgronden kon ik t niet In een nestje, warm en vol Lag het nieuwe leven Toegedekt met warme wol Door 't moederdier gegeven Ik heb het nest geïnspecteerd En alles wel bevonden Op melk de moeder getracteerd Zij zorgt voor zeven monden! Ik ben toen gauw weer weggegaan Ik was er niet meer nodig De moeder kon 't nu zelf wel aan Mijn hulp was overbodig Al kan 't gedrag van 't moederdier Ons meermalen verdrieten Toch kan een fokker wonderveel Van de natuur genieten! Hr. Ms. „Marnix" heeft gisteren weer zee gekozen. Zij keert Zaterdag in onze haven terug. Hr. Ms. mijnenveger „Zuiderdiep", die enige tijd op de Werf in reparatie is geweest, heeft gisteren proefgevaren. De Duitse motorschoener „Heimat" kwam gisteren in de haven om in te klaren. Het bootje kwam van Emden. en gaat via Den Oever en het IJsel meer naar Lobith. Gistermiddag arriveerde uit Rot terdam in Nieuwediep Hr. Ms. „Or kaan" die Hr. Ms. „O 23" op sleeptouw had. Maandag gaat de „O 23" naar de werf om daar een grondige reparatie te ondergaan. Het is morgen hoog water om 7.35 en 19.20 uur en laag water om 1.30 en 13.20 uur. De temperatuur van het zee water was 5,2 graden Celsius. Enige van zijn stellingen gaven aan leiding tot een diepgaande gedachten- wisseling tussen verschillende hoogle raren van de Rijksuniversiteit en de promovendus. De wijze, waarop de heer Lever zijn stellingen toelichtte en ver dedigde, getuigde evenals het proef schrift zelf van een zeer gedegen studie en een opmerkelijke originaliteit. Nadat de faculteit zich enige ogenblikken had teruggetrokken, deelde de rector-mag- niflcus, prof. dr. H. J. M. Weve, mede, dat men besloten had het doctoraat „cum laude" aan de heer Lever te ver lenen. Uiteraard betekende dat. behalve voor de promovendus zelf, een grote voldoening voor zijn leermeester en promotor, prof. dr. G. J. van Oordt. De promotie werd door een opvallend groot aantal belangstellenden bijge woond. Gistermorgen is Hr. Ms. mijnenveger „Malzwin" uit Nieuwediep vertrokken, met aan boord de luitenant ter zee voor speciale diensten der le klasse S. J. W. Elfferich, naar Terschelling ver trokken. Op Vlieree zal een onderzoek worden ingesteld naar de oorzaak van de ramp met de „Cygnet", met name om zekerheid te krijgen dat het schip op een magnetische mijn is gelopen. De schipbreukelingen van de „Cyg net" bevinden zich nog steeds in hotel Nap te West-Terschelling. De stoffelij ke overschotten van de vier omgeko men leden der bemanning zullen op Terschelling ter aarde worden besteld. VIS SERI JBERICHT Door 19 vaartuigen werd Dinsdag aangevoerd: 562 pond Snoekbaars, prijs 49—55 ct.; 88 pond Rode Baars. 56 ct., 1438 pond Blei. 7 ct.; 1248 pond Voorn, 6 ct.; 10 pond Snoek, 39 ct.; 25 pond Fuikaal, f 1.17; 36 pond Spiering 20.5 ct en 330 pond Nest 4 ct alles per pond. AAN DE JAN VERF'AILLEWEG maakten wij dit plaatje. „Verboden vuil en puin neer te storten", decreteert het bordje. Het is temidden van z0'n grote puinhoop de stem eens roependen in de woestijnVoorbijgangers, die willen bekomen van de schrik, vinden op dit rustieke plekje een prach tige bank. Men keert het puin de rug toe en kan heerlijk zitten dromen van de nieuwe, grote stadswijk, die op het uitgestrekte terrein aan de andere kant van de weg zal verrijzen. Gistermorgen is op de Ruyghweg een ongeluk gebeurd, dat nog vrij goed is afgelopen. De wielrijder B. A. v. S. kwam uit de Fazantenstraat rijden op het ogenblik dat op de Ruyghweg een vrachtauto naderde, bestuurd door G. K. De wielrijder maakte een eigen aardige zwenking en reed tegen een spatbord van de auto op, waardoor hij kwam te vallen. De man liep een hoofdwonde op Hij werd ter plaatse verbonden en met de ambulance wagen van de G.G.D. naar huis vervoerd. Zaterdagavond om acht uur wordt in café „Prins Hendrik" te Julianadorp, uitgaande van de „Youth for Christ"- beweging, een grote jeugd-rallye ge houden. Als spreker zal optreden de heer Sydney Wilson met het onder werp: .Allemaal poppekast". Aan deze avond verlenen voorts hun medewer king de chansonnière Mimi van der Loo, Herman van Brummelen, die als zangleider optreedt, en mevr. A. Graaf- Kamp (piano). De toegang tot deze bij eenkomst is gratis. ■Qen vertrouwd adres voor cKu> kleding naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 3176 Met de voorbereiding van een Lucht beschermingsdienst voor de gemeenten Velsen en Beverwijk is belast de heer W. van Lier, oud-vlieger van de Mari neluchtvaartdienst en ridder in de Mi litaire Willemsorde. Deze onderschei ding werd hem verleend op grond van zijn optreden als commandant van een torpedoboot, die in de Meidagen van 1940 in de Rotterdamse haven lag. Ge durende de oorlog werkte hij in Enge land samen met de RA.F. De aanvoer van snoekbaars was de afgelopen week zeer gering. Weinig spannen snoekbaarsvissers voerden deze vissoort aan De vangsten varieer den per dag per span van 10 tot 40 kg. De prijs bleef heel constant en gaf wei nig schommelingen te zien. De noterin gen per kg waren van f 0.80 tot f 0.94. De vraag naar rode baars was goed. De aanvoer echter gering. Prijzen per kg van f 0.92 tot f 0.96 Blei werd prac- tisch niet aangevoerd. De aanvoer van voorn was goed; noteringen per kg van f 0.08 tot f 0.10 Karper noteerde geen hoge prijs, gemiddeld f 0.48 per kg Door een vaartuig werd een schotzalm aangevoerd van 1 kg. Opbrengst f 2.06. De eerste fuikpaling verscheen aan de afslag, zijnde twee weken vroeger dan het vorige jaar. Dekwaliteit was heel goed Notering per kg f 2.26. De prijs voor de spiering bedroeg f 0 40 per kg. De weekbesommingen der snoekvissers varieerden deze week van f 0 40 tot f 400 per span. Door enkele vaartuigen werd Noord zeevis aangevoerd De vangsten waren bevredigend en ook de prijzen waren niet ongunstig. Schol m noteerde f 0.26 tot f 0.27 per kg, schar van f 0 14 tot f 0 20 en wijting van f 0.15 tot f 0 18 Besommingen per vaartuig van f 500 tot f 700. Aangevoerd werd: 2530 kg snoekbaars, 215 kg rode baars, 37 kg blei, 1315 kg voorn, 3 kg snoek, 59 kg karper; 11 kg fuikpaling; 13 kg spiering; 1 kg zalm. De totale omzet bedroeg ongveer f 4130. 22. Wetsnavel heeft zich plotseling herinnerd dat hij nog een heel goedt vriend in het bos heeft wonen. Big Ben! Big Ben is een varken, dat ont zettend veel kan eten Alleen zal hel gaoeite kosten om hem mee te krijgen want Big Ben is liever lui dan moe Maar hjj wil het tóch proberen en zo doende gaan Pim, Pam en Pom mei Wetsnavel mee het bos in. „Voor lullie is het goed, zo'n wandelingetje", roept Wetsnavel opgewekt „Dan zakt de rijstebrij wat!" „Praat me voorlopig niet van rijstebrij", roepen de drie hondjes eenstemmig uit. „Stil maar. stil maar", sust Wetsnavel. „voorlopig behoeven jullie alleen mt ar een kwar tiertje te Itpen". Pim, Pan en Pom volgen Wetsnavel gewillig en inder daad na een kwartiertje zien ze een oud scheefgezakt huisje staan aan een grote modc.erpoel, waarna Big Ben heerlijk ligt te knorren! De gemeenteraad van Hoorn ver leende een crediet van f 1.329 500 voor de bouw van een „hof" voor bejaarden en 108 normale woningen. De heer J. Pijper, kantoorhouder te Hem. is 31 Maart 25 jaar in dienst van de PTT. O De Raai .n Spanbroek besloot tot de bouw van een brandweerkazernet Te Enkhuizen is op 77 jarige leeftijd een bekende figuur overleden in de persoon van de heer W. Bloemendaal. Tot trainer van de Enkhuizer twee de klasser West Frisia is benoemd de bekende oud-Ajax-speler Van Wijn gaarden. De spoedeisende zitting van de ge meen ter aad van Bergen, waarin de voorgenomen opheffing van de tram Alkmaar—Bergen wordt besproken, is vastgesteld op Maandag 20 dezer. In middels heeft het Kamerlid Maenen vragen hieromtrent gesteld aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat. Q In 't winkelpand van V. D. te Alkmaar vindt thans een miniatuur-kermis plaats, waarvan de baten ten goede ko nten aan het fonds tot behoud van de kaasma -kt Te Beverwijk is een 21/;-jarig jonge tje op de C. Matersweg tegen een vrachtauto opgelopen en daarbij zoda nig gewond, dat de dood vrijwel on middellijk intrad. Ter ere van zijn 40 jarig dienstver band bij de Ned Basalt Mij. te Zaan dam is de heer A. Voogt Koninklijk on derscheiden. O De' slagers in de Zaan streek hebben de prijs van het rund- en paardenvlees met 20 cent per kg ver hoogd. Opnieuw is de Ned. herv. kerk te Middenmeer het operatieterrein ge weest van inbrekers. Thans is een partij brandstoffen ontvreemd uit de kelder der centrale verwarming. De Politierechter te Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, zette gistermorgen de behandeling van de aangehouden rechtszaak tegen Herman G. R. uit Hippolytushoef voort Toen bij R. in December van het vorige jaar controle werd gehouden, trof de politie er achttien horloges aan, waar van geen rekeningen aanwezig waren en waarvan verdachte dus niet kon aantonen dat zij op regelmatige wijze in ons land waren ingevoerd. Toen R de eerste maal verhoord werd, vertel de hij de horloges op het Waterloo- plein te Amsterdam te hebben ge kocht Later trok hij deze verklaring in en zeide ze van de inmiddels naar Amerika geëmigreerde uurwerkmaker G. overgenomen te hebben. Deze verklaring achtte de officier van justitie, mr. J. M. Vellinga, hoogst onwaarschijnlijk. Het is gebleken dat verdachte na het eerste onderzoek veranderingen in zijn kasboek heeft aangebracht, en daar bedragen heeft bijgeschreven. Het is niet uitgesloten dat G. de horloges op het Waterloo- plein heeft gekocht doch de officier achtte het veel aannemelijker dat ver dachte dat zelf heeft gedaan. Mr. Vel linga eiste ten slotte f 100 subs. 30 da gen en verbeurdverklaring van de achttien in beslag genomen horloges. De verdediger, mr. J. P. Windhau- sen. betooede dat het fabrikaat van de horloges geen bewijs is voor het al of niet clandestien invoeren er van. Dat R. eerst zeide dat hij de uurwerken op het Waterlooplein had gekocht en later verklaarde ze van G. te hebben overgenomen, weet verdediger aan de nervositeit van zijn cliënt of aan het feit. dat hij G. eerst niet in de zaak wilde betrekken. Mr. Windhausen acht te het bewijs niet geleverd en vroeg vriispraak. De Politierechter, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake. kon zich niet met de zienswijze van de advocaat verenigen en veroordeelde R. tot f 50 subs. 15 da. gen en verbeurdverkla ing van de in beslag genomen horloges. DAMCLUB „EXCELSIOR» Uitslagen gespeelde partijen: Eerste klasse: D. v. d. Wallen—J. Weijers 1—1; K. D. Sas—T. Wiersma 02; J. A. MeijerJ. Pieterse 11. Tweede klasse: W. WeijersL. Schou ten Az. 20; C. LeijnseW. A. Meijer 1—1. Uitslagen van de door onze plaats genoot gespeelde voor-wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, 9e en 10e ronde: H. VeenstraAalten 02; H. eenstraWestra 11. De elfde en twaalfde ronde worden Vrijdag en Zaterdag te Utrecht gespeeld tegen de heren De Ren en P. J. Ham. INE KLOK in het toren tje te Huisduinen heeft jarenlang levens loos gehangen. En de wijzers van het uurwerk stonden altijd maar op vijf minuten over vijf. Alleen wanneer het eens héél hard had gewaaid was er een kleine veran dering in die starre stand merkbaar. Voor het ove rige stond de tijd 'n Huisduinen stil. Een ge zegend oord, zou men zeggen. V4AAR de Huis duin er s willen toch een deel hebben aan de bescha ving, en daarom moppe ren zij iedere dag be schaafd, dus onhoorbaar op dat wasbord van een Huisduinerweg. Ge lukkig is er een glimp van verbetering te be speuren aan het begin van deze weg, bij de linie. Het plaveisel over de twee bruggen heeft nu een goede beurt ge had, tot heil van hart nieren etc. etc. derge nen, die de Huisduiner weg enige malen daags moeten berijden. Bracht deze verbetering reeds een glimp van feestelijk heid in het dorpje on der de vuurtoren teweeg nu is daar nog een reden voor vreugde bijgeko men. De luiklok heeft weer een klepel, en lus tig klingelt het kokje ieder uur zijn slagen over de huizen. Dat wil dus zeggen, dat ook het uurwerk weer in orde is. Dwijzerplaat wordt momenteel onderhanden genomen, en zal over enkele dagen schoner en glanzender dan voorheen worden aangebracht. KAN de achterzijde van de Nederlands Her vormde kerk, waarvan de toren nu weer oude glorie herkregen heeft, wacht echter nog een wens op vervulling. Een soort van bekisting herinnert aan de drink- plaats-voorziening mensen, die daar in lang vervlogen tijden heeft gestaan. Er zullen wei nige Nieuwediepers zijn, die niet minstens één maal van hun leven ge bogen hebben gestaan boven het iizeren bek ken, om zich tong en verhemelte te drenken in het sprankelende nat Wij herinneren ons van vroeger, nergens lekker der water te hebben ge dronken dan juist daar. Of het moest misschien zijn bij de ganzen in de Donkere Duinen, waar de kraan zo heerlijk mid den in een miniatuur meertje stond. ALLE goede dingen be. staan in drieën en laten wij daarom nog een hartewens van de Huis- duiners verklappen. Ze ker zullen duizenden stadgenoten ermee in. stemmen. De glooiing bij het Fort Kijkduin i» nu zo prachtig hersteld en aan de pieren wordt dagelijks gewerkt. Maar wie van de Dijk wil gaan naar het betonpad moet nog steeds enkele tien tallen meters over het bazalt heen. Welke goede genius neemt het inL tiatief, om dat stukje eens voor de warme dagen komen met een laag cement te bestri), ken? Een „vergunning voor het hebben van deze cementlaag" zal bij de autoriteiten, die het beheer over dat dijkge. deelte hebben, zeker te verkrijgen zijn. En mi», schien willen deze auto- riteiten dat karweitje zelf wel laten opknap, pen en het beschouwen als een onderdeeltje van de omvangrijke werk zaamheden, die voortdu rend voor het herstel van de zeewering nodig zijn. (Van onze militaire medewerker) ER., worden de laatste tijd nogal eens klachten gehoord over de bezorging van brieven en pakjes, bestemd voor onze troepen, die thans op 'Nienw Gninea verblijven. En omgekeerd ont vangen de ouders van de jongens, die daar dienst doen, niet regelmatig de voor hen bestemde brieven. Nu moet men wel in bet oog houden, dat de af standen, die hier overbrugd moeten worden, naar West-Enropese begrippen werkelijk fantastisch zijn. De afstand van Djakarta naar Hollandia op Nienw Guinea beslaat ruim 3000 km en dat komt overeen met die van Amsterdam naar Athene. Daar komt nog bij, dat in dit tropische gebed geen spoorwegnet en vliegtuigroutes liggen als in West- Europa. zodat een geregelde postbestel ling vaak op grote moeilijkheden stuit. Niettemin wordt van de zijde van de Veldpostdienst in Indonesië alles in het werk gesteld "m de post zo snel moge lijk te bestemder plaatse te brengen. Heeft men brieven voor Nieuw -Guinea. dan doet men verstandig, deze uiterlijk des Zondags op de bus te doen. Zij gaan dan met het KLM vliegtuig, dat Woens dag van Schiphol vertrekt, naar Dja karta en komen daar Zaterdagmiddag aan. Zondags daaropvolgend gaat de voor Nieuw Guinea bestemde post verder met een ander KLM-vliegtuig, dat Dinsdags achtereenvolgens landt op Biak en in Hollandia De voor de ove rige posten op N Guinea bestemde brieven worden overgeladen in Catalina amphibie-toestellen van de Marine luchtvaartdienst, die een wekelijkse dienst onderhouden op Manokwari. Fak Fak en andere buitenposten. Naar Me rauke gaat eenmaal in de 14 dagen een vliegtuig. Men ziet een luchtpostbrief naar uw jongen in Fak Fak brengt heel wat motoren in beweging En ge kunt u nu wel induiken. dat er aan een dergelijke postbestelling vaak zeer grote moeilijk heden verbonden zijn. De brieven van Nieuw-Guinea naar Nederland gaan Dinsdags mee met het vliegtuig, dat dan van Hollandia en Biak teruggaat naar Djakarta en daar Woensdagavond aan komt. Donderdags vertrekt het KLM- vliegtuig met deze post naar Schiphol, waar het Zondagmiddag aankomt. Dins dagmorgen in de eerste bestelling kan men dus in de meeste gevallen post van Nieuw Guinea verwachten. Nu nog iets over de pakjes, die met de zeepost naar de jongens op Nieuw- Guinea gezonden worden. Meer nog dan bij de luchtpost heeft men hier met vervoersm-.eilijkheden te kampen. Er is n.L geen geregelde stoombootdienst op Nieuw-Guinea en in de vliegboten bliift als alle briefpost is ingeladen, selchts weinig plaats over voor de veel zwaarder wegende pakketpost. Ook in dit opzicht doet men echter wat men kan. juist omdat deze jongens, die mid den in de rimboe zitten, het meest be hoefte hebben aan post en pakjes van thuis. „In de huidige onzekere toestand kunnen wij slechts één ding doen. Voorbereid zijn op het ergste", zo ver klaarde Francis Matthews, de Ameri kaanse minister van Marine, op een oudstrijdersvergadering. „Het commu nisme is slechts door één hinderpaal te stuiten: militaire macht. Naar alle waarschijnlijkheid wachten de Russen slechts op het gunstige ogenblik om toe te slaan. Wanneer morgen een atoomoorlog uitbreekt zijn wij niet klaar", aldus Matthews. WARMEN HUIZER GROENTEN CEN TRALE. 15 Maart 1950. 27.300 kg rode kool 14,10—26,10. De Britse onderzeeër „Truculent", die 12 Januari j.l. tengevolge van een aanvaring met een Zweeds schip in de Theems zonk, waarbij 64 opvarenden om het leven kwa men, is Dinsdagmorgen gelicht. De „Truculent" aan de oppervlakte van de Theems. In het voofste ge deelte van de romp is een groot gat duidelijk te zien. Het schip is later bij Sheerness aan de grond gezet. De laatste competitiewedstrijd van het seizoen werd tot een spannend slot Had de vorige week het team Blok land—De Wit nog de leiding met één punt, in de laatste wedstrijd hebben Den Brasem en Koopman deze voor sprong genivelleerd, zodat twee paren met een gelijk aantal punten de finish bereikten. De wedstrijd gaf het vol gende resultaat: VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN. De besommingen van Woensdag waren trawlers IJM. 71, f 12200; IJM. 183, f 14400; stoomtrawler, f 37900 De prij zen per kilo bedroegen heilbot 2.55— 1.50: tong I 1.18—1.02; tong II 0.94— 0.73; kl. mid. tong 1.75; tarbot I 2.30— 1.55 Prijzen per vijftig kilo; gr. schel vis 5245; mid. schelvis 5042; kL schelvis 33—11; wijting 19—10; gr. schol 52—44; mid. schol 60—47; kl. schol 46—18; bot 10; schar 25—12: verse haring 19—14 makreel 33—8; tongschar 55—51; schartong 29—21: zwarte poon 12.70—8.80; tarbot II 72; tarbot III 35; griet I 63, kl. heilbot 81 —77. Priizen per 125 kilo; gr. kabel jauw 16286; gr. koolvis 4136; gr, leng 65—61; gr wolf 78—71. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Maart '50. 17.000 kg rode kool 16.80—26.10; 4600 kg gele kool 32.80—34 3200 kg witlof I 46— 52; n 38-47; 1700 kg bieten 6.00. BEKENDMAKING WEGENWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van DEN HELDER maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 12, lid 2, der Wegenwet bekend, dat ge durende 14 dagen ter secretarie dier gemeene voor een ieder ter inzage is gelegd het bij besluit van 22 Februari 1960, no. 112, door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurde besluit van de Raad der gemeente Den Helder van 24 Januari 1950, waarbij aan het openbaar verkeer werd onttrokken de achter de Spoorstraat gelegen en op de Wezenstaat uitlopen de steeg, kadastraal bekend gemeente Den Helder, Sectie E, no. 6674, ter oppervlakte van 35 M2, op de bfl dit besluit behorende tekening in rode kleur aangegeven. DEN HELDER, 13 Maart 1950. VRIJDAG 17 MAART ajs. van 19—21 uur geven wtl in een zaal van HOTEL „HET WAPEN VAN DEN HELDER", Spoorgracht 48 te Den Helder; gratis inlichtingen over het PIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPANSLAAP en plaatsen van een AMERIKAANS PLASTIC KUNSTGEBIT. DIRECT NA HET TREKKEN. N. L T., De Perponcherstraat 107, Den Haag.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2