Tegen pijnen! Gloster MeteorY 9-7viel Argusaan X GRATIS Stad en Omgeving. abonneren Koopman uit Alkmaar beroofde een dronken landarbeider 'WITTE MMS" Voor mensen.... Candidaten voor Provinciale Staten Chauffeur brachf tweeial naar de politie Ontknoping op bureau te Den Helder „Wij vrouwen van vandaag" Speeltuin afd. Tuindorp geeft non-stop-avond Vijftien viertallen nemen deel aan schaaktournooi Plaatselijke commissie voor de Padvinderij A A% van 1 April a.s. Vrij vervoer voor personeel K.M. bij verkiezingen i Schoolvoetbaltournooi van 8 t.m. 15 April IN HET KORT Melkwinkel omgetoverd in „melkpaleis" HCSC 1 morgen naar Enkhuizen Zwemmers voor de laatste keer naar Alkmaar Tussen Haaks en Kuit je Straaljager boven Nieuwediep Als afscheidsgroet een perfecte roll Vierhonderd kilometer in een half uur Pim, Pam en Porti op avontuur in Luilekkerland KRISTAL 890 AJOUR I050 Jongen liep bij val een hersenschudding op Zes HAV'ers naar Heiloo Predikbeurten Breezand Koninginne- en Bevrijding** feest gecombineerd Dinsdagnacht heeft xich tussen Alkmaar en Den Helder een „interessant" berovingsgeval (met ontknoping) voorgedaan, waarin de hoofdrollen werden vertolkt door de landarbeider K. H. uit Breezand, de koopman J. K- en de taxi-chauffeur G. K., belden uit Alkmaar. Zowel de koopman (de be rover) als de landarbeider (beroofde), kwamen In de eel terecht, dank zi) het kordate optreden van de chauffeur. Een en ander geschiedde met assistentie van de Heideree politie, die hiermee de Hermandad in Alkmaar ongetwijfeld een gewaardeerde dienst heeft bewezen. geroofd, werd in beslag genomen. De koopman werd in arrest gesteld, en zal waarschijnlijk naar Alkmaar wor den overgebracht De beschonken H. kreeg ter ontnuchtering ook een cel toegewezen. Woensdag, de dag volgende op de beroving, vroeg de eigenaar van een cafétaria aan de Zuidstraat in Den Hel der de hulp van de politie om een dronken man uit zijn zaak te verwij deren. Deze man bleek de beroofde H. te zijn, die bezig was het biljet van 25,dat de koopman hem had ge laten, te verkwisten. Hij werd weer in de ontnuchteringscel gestopt, dit maal in het bureau aan de Spoor- gracht. In een dancing in Alkmaar ontmoet ten de koopman en de landarbeider elkaar. Laatstgenoemde had teveel ge dronken, zodat J. K. om ongeveer half tien besloot hem naar huis te brengen. Bij het verlaten van de dancing liep de koopman ergens tegenaan, waar door hij een hoofdwonde opliep. Bui ten gekomen nam het tweetal een taxi, die hen eerst naar een ziekenhuis moest brengen om de hoofdwonde van K- te laten verbinden, en daarna naar Breezand, de woonplaats van H. De ehaffeur wenste vooruit betaald te wor den, wat de koopman deed door uit de zak van de dronken H. een bankbiljet van 25,te halen. Nog even een rondje Toen de taxi De Kooy naderde, gaf H. te kennen, dat hij een rondje wilde geven. Aldus geschiedde. Bij het af rekenen bemerkte H., dat hij een be drag van f 450,kwijt waa Men ging aan het zoeker., maar vond niets. Eén van de drie stelde daarop voor, naar Alkmaar terug te rijden om in de dancing verder te zoeken. De chauf feur reed echter niet naar Alkmaar, doch naar het politie-bureau in Den Helder, omdat hij vermoedde, dat er iets niet In de haak was. En zo was het ook. De landarbeider vertelde, dat hij vermoedelijk was be roofd van ƒ450,waarna het drietal werd gefouilleerd. In een binnenzak van H. werd een briefje van 25, aangetroffen. De chauffeur had 100, aan klein geld bij zich en de koopman was in het bezit van 223,- Onder de mat in de taxi werden één bank biljet van 100,—, één briefje van 50,en drie zilverbonnen van 1, gevonden. Op de mat vond de politie nóg één briefje van 1,zodat men tot een bedrag van 154,— geraakte. Geld onder de mat Hoewel de koopman, die zeer ongun stig bekend staat, aanvankelijk ont kende, gaf hij later toe dat hij H. had beroofd. Echter niet voor een bedrag van 450,zoals deze had verklaard, maar voor 154,—. Toen hij in Alk maar de chauffeur met een ene re van 25,uit de zak van H. had betaald, had hij ander geld meegetrokken. Dit had hij onopvallend met de schoen naar zich toe gehaald, en bij zich ge stoken. Omdat hij in de gaten kreeg dat de chauffeur naar het politie-bureau koers zette, had hij het geld in de taxi onder de mat verstopt. Dit be drag, dat inderdaad alles was dat werd POEDERS •CACHETS -TABLETTEN Een boek van mevr. Lever—Brouwer Naar wij vernamen, zal binnenkort bij de uitgeverij La Rivière en Voor hoeve te Zwolle een boek verschijnen van de hand van onze stadgenote me vrouw L. A Lever—Brouwer, getiteld «Wij vrouwen van vandaag". De schrijfster, die presidente is van de afdeling Den Helder van de Neder landse Christen Vrouwenbond, geniet niet alleen bekendheid in de kringen van deze bond, maar ook bij verschil lende andere Christelijke vrouwenver enigingen I n het dagblad „Trouw" verzorgt zij een wekelijkse rubriek voor de vrouw. In het boek, dat nu verschijnen gaat, schrijft mevr. Lever over de positie van de Christen-vrouw in het leven van nu; over haar roeping, haar gaven en haar taak, zowel in als buiten'het gezin. Allerlei vragen wor den behandeld in het licht van de Bijbel. Zo komen onder meer ter sprake; „Man en vrouw één", „Be roepsarbeid der gehuwde vrouw", „De vrouw en de politiek", „Trouwen, scheiden", „Mode", „Make-up" en „Ouder worden". Door de afdeling Tuindorp van de Speeltuinvereniging Den Helder wordt op Woensdag 12 April een non-stop avond gegeven, die geheel zal worden verzorgd door de kinderen uit de af deling. Onder leiding van Tante Charla za' „De Prins van Sint" worden op gevoerd. Behalve deze jeugdoperette staan nummertjes muziek, dans en to neel op het orogramma. Verder zal op 27, 28 en 29 April een fancy-fair worden gehoi den, waar de werkstukjes van de winterclubs te be zichtigen en te koop! zijn. Donderdagavond 27 April zal deze fancy-fair van acht tot tien uur ge opend zijn voor de ouders der kinde ren, die aan het winterclubwerk heb ben deelgenomen. De volgende avond en Zaterdagmiddag 28 April is de fancy fair voor iedere belangstelfende toegankelijk. Tot grote tevredenheid van het be stuur van de Heideree Jeugdschaak- bond, die het aanstaande tournooi voor de schooljeugd organiseert, hebben niet minder dan vijftien viertallen inge schreven. Deze werden bij loting inge deeld In groepen, drie van vier en één van drie. Wanneer Zaterdagmiddag om half drie het tournooi om het kampioen schap van Den Helder is geopend, be gint de eerste ronde. Daarvoor- zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Groep A: Lyceum 1RHBS 3; Ly ceum 2RHBS Groep B: RHBS 1 VGLO 1; Lyceum 3—School 10. Groep C: ULO MolenstraatChr. ULO; ZeevaartschoolAmbachtsschool* 2. Groep D: RHBS 4Ambachtsschool l. Deze eerste ronde moet om vier uur beëindigd zijn. Daarna komen tot half zes de beide winnaars in elke groep tegen elkaar uit, alsmede de verliezers Na deze tweede ronde is de sterkte volgorde in iedere groep bekend. Tussen de vier als nummer één ge plaatste viertallen wordt de volgende week om het kampioenschap gestreden Gelijktijdig gaat het tussen de als num mer twee geplaatste viertallen om een medaille. Deze medaille zou men dus eerder als eerste prijs in de tweede afd. kunnen beschouwen, dan als de tweede prijs van de kampioenschappen. Het spreekt echter vanzelf, dat een com plete competitie te veel tijd zou ver gen. Door de Districtscommissaris der Nederlandse Padvinders Vereniging, dr. Koning uit Schagen, werd dezer dagen de Plaatselijke Commissie vour de N.P.V., afd. Den Helder geïnstalleerd. Hiermede is de vooroorlogse toestand hersteld, en is ook hier ter stede weer een commissie van bijstand en advies, die tevens toezicht houdt op de pad vin derebeweging. De commissie is als volgt samengesteld: kapitein ter zee S. G Barendregt, directeur der Rijkswerf, voorzitter; ir. J. F. A Alozerij, directeur van de gemeentelijke dienst voor Open bare Werken, secretaris; de heer W Mos, Boerhaavestr^at 32, penningmees ter; leden de heren mr. J. Blanken, hoofdinspecteur van Politie; A. van Lieshout, commissaris van het Loods wezen; P. N. van Doorne, hoofd Chr ULO-school; C. lest, hoofd BLO-school. Zij die zich mei ingang ontvangen de ioi die da tum verschijnende nrs. Op grond van art 57a der Kieswet kan de kiezer bij de verkiezing van de leden der Provinciale Staten in plaats van in de gemeente, op welker kiezers lijst hij voorkomt, in een andere ge meente, die evenwel in dezelfde pro vincie moet zijn gelegen, aan de stem ming deelnemen, mits hij hiervan veer tien dagen te voren kennis geeft ter secretaris van de gemeente waar hij aan de stemming wenst deel te nemen. Met het oog op deze bepaling kan bij de aanstaande verkiezingen aan militai ren der Koninklijke Marine vervoer voor Rijksrekening naar de gemeente op welker kiezerslijst zij voorkomen worden verleend, indien deze gemeente in een andere provincie ligt dan hun standplaats. Voor dergelijk vervoer voor Rijksrekening komen in aanmer king reservisten, oorlogsvrijwilligers, dienstplichtigen en beroepsmilitairen, die niet vallen onder de regeling voor stemmen bij volmacht die overigens alle» voelen voor electrisch, behalve voor electrisch gedreven klokken hebben wij bijzonder fraaie pendules KEIZERSTRAAT 19.17 DEN HELDER Alle artikelen boven de 10,- zijn verzekerd tegen verlies, diefstal, brand en braak. Op Zaterdag 8 April kunnen de Hei deree schooljongens weer voetballen, want op die datum beginnen weer de schoolvoetbalwedstrijden van de KNVB, afd. Noord-Holland. De circulaires voor deelpame zijn reeds aan de scholen ver zonden. Deze inschrijfformulieren moe ten vóór 20 Maart worden ingeleverd bij de heer L. Broekhuizen, Sperwer straat 43. De loting voor deze wedstrij den vindt plaats op Vrijdag 24 Maart om vier uur. Bh wordt in vijf afdelin gen volgens het afvalsysteem gespeeld op de velden aan de Sportlaan. Er wordt de hele week gevoetbald; de finales zijn op Zaterdag 15 April. Mochten er nog mensen zijn die prijzen beschik baar willen stellen, dan zijn zij welkom, zo verzekerde men ons. Hedenavonc. geeft MULOV 2 in „Casino" een feestavond. De politie hield dezer dagen een dame uit Anna Paulowna aan, die drie en negentig ongestempelde eieren ver voerde. De eieren werden in beslag ge nomen. Twaalf jaar geleden begon de heer P. Lakemond zijn melkwinkel. Hen jaren daarvan is deze zaak gevestigd in de Vlamingstraat 80. En daar stond het de heer Lakemond eigenlijk niet aan, alleen, omdat het interieur van de winkel het niet „deed". En nu is daarin een grote verandering gekomen, want gistermiddag om vier uur kon een ge heel gemoderniseerde zaak worden ge opend. Met een trots gezicht troonden de eigenaar en zijn vrouw tussen de bloemen, in een winkel, waarvan men niet zou zeggen dat hij in hetzelfde huis, Vlamingstraat 80, is gelegen. De vloeren en de wanden, alles is betegeid. Tegen de muren zijn schappen aange bracht van marmer. Er is vrijwel geen hout meer te zien. Maar het allermooist is toch wel do prachtige koelcel, waar uit men ook melk kan schenken, zodat er in het geheel geen .schepperij" meer aan te pas komt Verder garandeert deze cel verse room en boter. De zaak van de heer Lakemond is omgetoverd in een „melkpaleis", en voldoet zo aan de hoogste hygiënische eisen die men eraan zou willen stellen. Hieronder la ten wij de namen volgen van hen die voor al het moois hebben gezorgd: Lut- terman. Den Burg (tegelwerk), San ders en Zn. (schilderwerk), Tydeman (timmerwerk) en Streutker (verlich ting). HCSC 1 speelt morgen in Enkhulzen tegen Dindua 2. Daar Marken 1, num mer één van de ranglijst twee strafpun- ten heeft opgelopen, staan onze stadge noten thans met drie punten achter stand op de tweede plaats. Geen enkel punt mag voor hen meer verloren gaan, zodat de wedstrijd moet worden gewonnen. De kans daarop bestaat zeer zeker. HCSC 3 is in Medemblik de gast van DEK 2. Het derde en het eerste elftal vertrekken om kwart vóór twee van ga rage Moorman. HCSC 2 speelt voor de derde maal m successie tegen een kampioenscandi- daat. Nu is het Marken 2, waartegen de Helderse reserves niet kansloos zijn. Deze wedstrijd begint om vier uur. Voorts worden gespeeld: HCSC a Flevo b (2.45 uur), HCSC b—Wiron a (Watervogels-terrein, 4 uur) en HCSC c—Helder d (Helderterrein, 4 uur). Alle goede dingen bestaan in drieën, dus ook de jaarlijkse zwemcompetitie van de Kring Noord-Holland benoorden het IJ. Zondag wordt in Alkmaar de laatste van de drie wedstrijden ver- zwommen. Weer zullen de leden van Zeemacht, de Helderse Bruinvissen en de A. Z. en P. C. de Zwaardvisch gaan trachten zo weinig mogelijk strafpunten te behalen. De nummers die Zondag aan de beurt komen zijn: 50 m. schoolslag meisjes; 100 m. borstcrawl heren; 3 x 100 m. wisselslag est. dames; 50 m. schoolslag jongens; 5 x 50 m. borstcrawl est. meisjes; 3 x 100 m. wisselslag est. heren; 50 m. borstcrawl dames en 5 x 50 m. borstcrawl est. jongens. De nieuwe, te Rotterdam gebouw de loodsboot „Algol", bestemd voor de loodsdienst Hoek van Holland, heeft gisteren op de Texelstroom de gemeten mijl gevaren. Het schip kwam gister avond om zes uur in de haven en is vanmorgen om half negen weer ver trokken voor het tweede gedeelte van de proeftocht. Hr. Ms. „Rozenburg", een mijnen veger van het Micky-type, is gisteren in dienst gesteld en gaat vandaag proef varen. Het is morgen hoog water om 8.05 en 19.50 uur. en laag water om 2.14 en 14.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 5.6 graden Celsius. „yLIEGTUIG INKOMEND GROEN TACHTIG!", waarschuwde de artillerie officier op de brug van „Argis" en alle stuksbemanningen richtten hun luchtdoelmitrailleurs op het kleine stipje, dat nauwelijks afstak tegen de grijze lucht boven de rede. Het stipje werd een donkere vlek, die steeds groter werd en snel naderbij kwam. Een loeiendgeraas vervulde de hemel, toen de ge stroomlijnde Gloster kwam aanjagen en zich als het ware neerstortte op zijn prooi. Als holle ogen staarden aan weerszijden van de romp de inlaten der beide reactie-motoren strak naar de lopen der mitrailleurs, die het razend-snelle mon ster trachtten te volgen. Aartsen, wist de stuksbemanningen te vergasten op een afwisselend program ma. Hij trok zijn Y9-7 in een scherpe bocht en dook nu vanuit het Noorden recht op de „boeg" van het „schip" (de lezer weet toch, dat „Argis" een oor logsschip-op-de-wal is?) aan. Geen der tig seconden later zat hij alweer hoog boven de Waddenzee, om dan pijlsnel te komen aanstuiven uit Noordoostelij ke richting. In duizelingwekkende vaart snerpte de grijze straaljager over de hoofden der verbaasde kijkers op de Dijk. Het gebrul van de motoren scheen het vliegtuig slechts aarzelend te willen volgen. De Gloster was al achter „Ar gis" verdwenen, toen het geluid der motoren zijn maximum bereikte. Hui lend daalde dan de toon, tegelijk zwak ker wordend Maar de lucht in de baan van het toestel bleef minutenlang pro testeren. Een geheimzinnig gesuis en gefluit volgde de straaljager tot min stens een kilometer afstand. Maar dan kwam het prachtige mon ster alweer aangejaagd, nu ergens uit het grijze boven de Haaksgronden. „Vliegtuig inkomend rood vijftig!", klonk het uit de luidspreker en dan werden de mitrailleurs haastig over bakboord gericht. De mannen moesten snel ztyn, want ijlend kwam de jager naderbij. De piloot, luitenant-vlieger Zo heeft deze Gloster Meteor IV van het „323 Squadron" de ploeg, die gis termorgen op „Argis" richtoefeningen deed, een halfuurtje vol transpiratie bezorgd. Het reactie-vermogen van de stuksbemanningen werd op een bijzon der zware proef gesteld. Oefeningen als deze moeten wel bijzonder nuttig zijn. De toekomstige artilleristen hebben, dank zij deze prachtige samenwerking met de Luchtstrijdkrachten van de vliegbasis Leeuwarden, geleerd, dat een straaljager snel als de gedachte kan aanvallen. De „Y9-7" bezorgde de ver dediging al handen vol werk, ook zon der dat haar boordgeschut de mannen van «Argis" striemde. Om precies tien uur was de Gloster van Leeuwarden vertrokken. Zeven minuten later deed ze haar eerste aan val. Tientallen malen trok zij haar brullende streep door het luchtruim boven het Marsdiep, tot zij om vijf minuten over half elf voor de laatste maal uit Westelijke richting naderde. „Vliegtuig rood zeventig!" (vliegtuig gesignaleerd op zeventig graden over bakboord) waarschuwde de uitkijk „Zestig, vijftig, veertig, dertig, twin tig...." klonk het, toen het toestel zich plotseling op de rechterflank wierp. Het scheen een ogenblik of de Gloster nog een bliksemsnelle aanval in duik vlucht wilde ondernemen, maar de vleugeltoppen beschreven een zuivere spiraal. Het vliegtuig behield tijdens deze prachtige „roll" zijn koers even wijdig aan de Dijk. In iets meer dan één seconde had het een volle slag om zijn lengte-as gemaakt, bij wijze van groet. De jager ijlde voort naar de grijze luchten boven de Waddenzee, vanwaar het een half uur tevoren ge komen was. Met een snelheid van bijna vijfhon derd zeemijlen per uur had de Gloster V9-7 het luchtruim boven het Marsdiep doorkruist, en daarbij ruim vierhon derd kilometer afgelegd. Het „kip- peneindje" naar de vliegbasis Leeuwar den is niets voor de twaalfduizend paarden, die zo'n ranke jager voort stuwen. Om kwart voor elf prikte de vlieger zijn Gloster neer op het groen;- gras in het Friese land. Op .Argis" stonden de mannen nog uit te blazen en het geloei van hun belager dreunde nog na in hun oren.... •-*- ^-'V' 23. „Wat een oud smerig huisje' roept Pim tegen zijn broertjes. .Jlet lijkt wel een varkenshok!" „Dat lijkt t niet alleen, maar dat is het óók!" klinkt er plotseling een stem uit de modder poel. „En wat wou je daarvan?" her haalt het varken, dat er helemaal niet op gesteld is, om in zijn zoete rust ge stoord te worden. „Als U Big Ben bent, dan kimt U ons misschien hel pen!" „Helpen? Ik? Ik ben veel t« zwak om iemand te helpen. Te zwak om op mijn benen te staan. Kijk eens hoe slecht ik er uitzie! Ja, je denkt misschien dat ik dik genoeg ben, maar dat is allemaal lucht. Van binnen ben ik helemaal hol!" „Ja, maar dat is juijt reuze!" roepen Pim, Pam en Pom te», lijk uit. Door het hoofdstembureau van de Kieskring Den Helder zijn de volgende candidatenlijsten, ingediend voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten op Woensdag 26 April, vastge steld en geldig verklaard: Partij v. d. Arbeid: 1 P. S. van der Vaart, Den Helder; 2 J. G. Addens, Wieringerwerf; 3 A Kramer, Den Hel der; 4 N. T. Hopman. Schagerbrug; 5 Mr. H. Jonker Hzn., Anna Paulowna; 6 M. Kooij, Hippolytushoef; 7 C. J. Schellinger, Koedijk; 8 G. E. Steert Brouwer, Purmerend; J. Henderikx, Julianadorp; 10 Mr. G. D. Rehorst, Texel; 11 M. Kuiper, Zuid-Scharwou- de; 12 J. H. Smith, Den Helder; 13 D. Burger, Kolhorn; 14 J. Lont Czn, Hip polytushoef. Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie: 1 P. Blaauboer, Barsingerhorn; 2 W. Voorthuijsen, Alkmaar; 3 J. H. Avis, Midwoud; 4 A. Bakker, Zaandam; 5 M. Visser-Bakker, Schagen; 6 Mr. J. Lieuwen, Purmerend; S. Prins, Den Helder; 8 Mr. Dr. G Berkhouwer, Alk maar; 9 Mr. P. S. Winkel, Hoorn; 10 K. EL Kroeze, Wieringermeer; 11 G. A A Holzmüller-Teengs, Alkmaar; 12 J. Klok, Warder; 13 N. Kaan, Wieringen; 14 Chr. Kieft, Limmen; 15 K. Zijp, Beemster; 16 P. de Boer, Schagen; 17 P. J Diesbergen, Den Helder; 18 H. W. Holsmuller, Alkmaar; 19 W. D. Nle- stadt, Schagen. Anti-Revolutionnaire Partij: 1 J. Wa genaar, St. Pancras; 2 A Admiraal, Zaandam; 3 A. Lever, Den Helder; 4 G. Ruiter, Andijk; 5 H. Smid, Wierin germeer; 6 J. F. Abma, Broek in Water land; 7 D. Barten, Nrd.-Scharwoude; 8 D. Vis, Enkhuizen; 9 W. de Boer, Den Helder; 10 G. C. Knibbe, Landsmeer; 11 Jb. Slot, Broek op Langendijk; 12 P, Verbeek, Hoorn; 13 J. W. Stevenson, Den Helder; 14 K. Nierop, Andijk; 15 J. Heeringa, Nrd.-Scharwoude; 16 D. J. Ernsting, Beemster; 17 P. Vlaming, Texel; 18 P. Mantel, Schermerhorn; 19 H. de Graaf, Wieringermeer; 20 A. Bakker Landsmeer. Christelijk-Historische Unie: 1 Joh. Dorjee Johzn., Zaandam; 2 Jac. Huibers Kzn„ Heerhugowaard; 3 S. J. Zoodsma, Slootdorp; 4 Mr. C. P. van Reeuwijk, Marken; 5 T. J. van Sijpveld, Ilpen- dam; 6 J. H. Keüzer, Den Helder; 7 P. van der Borden, Alkmaar; 8 S. WIJ ONTVINGEN ZOJUIST: NYLONS NYLONS in ma ten t.m. IO1/2 Aan de Buitenhaven, ter hoogte van Hr. Ms. „Marnix" kwam de jongen J v; d- V. te vallen, toen de ketting van zijn fiets afliep. Hy liep een schaaf wond op aan zijn rechteroog, die door een dokter aan boord van de „Marnix" werd verbonden. De jongen weid met een jeep naar huis gebracht. Later bleek dat hij een lichte hersenschud ding had opgelopen, die het noodzake lijk maakte dat hij in het Lidwina zie kenhuis werd opgenomen. Zondag worden in Heiloo de Noord hollandse veldloopkampioenschappen gehouden. Aan deze wedstrijden, die door Doves worden georganiseerd, ne men ook enkele leden van de Helderse atletiekvereniging deel. Op de drie en een halve kilometer start Nic. Kooyman Bil de A-junioren, die 2500 meter lopen zijn Klaas Lastdrager. Jan van Trierum \de Weistra en Henk Wiedenhoff. Rieuw v. d. Maas (B-junior) heeft ingeschre ven voor de 1300 meter, Does, Zaandam; 9 H. Bonthuis, Purmer. end; 10 B. de Ringh, Den Helder; 11 j. Volgers, Enkhuizen; 12 J. Kroonenburg Sint Pancras. Staatkundig Geref. Partij: 1 G. Tan- ger, Westzaan; 2 H. Meijer, Koog a. <j. Zaan; 3 A. L. van Hall, Amsterdam; 4 D. J. Post, Hilversum; 5 J. van de Poel, Amsterdam; 6 K. Boeder, Enkhuizen. Geref. Politiek Verband: 1. S. Fop. ma, Nieuwer-Amstel; 2 J. G. Maat- kamp, Haarlem; 3 K. Pos Mzn„ Zaan dam; 4 Jac. Wijnands Jr„ Wormer; g J. A. Zwaan, Velsen. Katholieke Volkspartij: 1 Jac. Groen, Alkmaar; 2 P. Th. Luijckx, Den Helder 3 Jac. Weel, Langedijk; 4 C. J. v. d. Ploeg, Haarlem; 5 C. P. Jong, Schagenj 6 J. de Boer, Obdam; 7 Joh. Dekker, Harenkarspel; 8 L. J. v. Jaarsveld, Alk maar; 9 S. H. J. Bosma, Oude Niedorpj 10 E. P. Clijnk, Zaandam; 11 J. Elders, Bovenkarspel; 12 J. Stoop Pzn„ Noord- Scharwoude. Katholieke Nationale Partij: 1 Mr. Smal, Alkmaar, 2 W. J. Saeijs, Heem stede; 3 G. H. Mulder, Amsterdam; 4 A G. A. de Wolf, Heemstede; 5 C. D. Neumann, Amsterdam; 6 M. J. G M. Ebell, Zaandam; 7 J. C. Th. Smit, Heemstede; 8 G. E. M. Maatman, Am sterdam; 9 H. L. Lenting, Amsterdam. Communistische Partij: 1 H. Gort zak, Amsterdam; 2 E. Teeboom-van West, Amsterdam; 3 W. Hartog, Koog aan de Zaan; 4 M. D. Proper, Haarlem; 5 J. Hettinga, Amsterdam; 6 M. Harm* sen, Amsterdam; 7 G. de Vries, Andijk; 8 H. L. Quint, Haarlem; 8 M. E. Lips- Odinot, Hilversum; 10 H. Bodde, Wie- ringen; 11 J. Warmerdam, Zaandam; 12 B. S. Polak, Amsterdam; 13 P. K. Volkers, Oudkarspel; 14 P. Kuiper, Wormerveer; 15 T. Hoogland-v. t Hof, Alkmaar; 16 P. M. Lanser, Haarlem mermeer; 17 E v. d. Berg, Schagen; 18 J. v. Delden, Haarlemmermeer; 19 J. Wijker, Egmond aan Zee; 20 J. Muskee, Enkhuizen. ZONDAG 19 MAART DEN HELDER: Ned. Herv. gem„ Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Sepmeyer; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 17 uur de heer E. Wandere; Huis duinen 19 uur ds. Sepmeyer. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Hartkamp Oud Geref. kerk, 10 en 17 uur lees- dienst. Geref. gem„ Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst. Geret kerk (art 31 K.O.), Weststraat. 8.45 en 17 uur ds. G. Staal van Groningen. Doopsgez. gem„ Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluys. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A Steil- wag (jeugddienst). Baptisten gem„ Weststraat, 19.30 uur de heer Baars van Egmond aan Zee. Oud Kath. kerk, 10 uur Heilige Mis. 19.30 lijdensmedita tie. Evangelisatie Vijzelstraat. 10 en 19 30 uur evang. J. Sevensma van Am sterdam. 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring: Donder dag 19.30 uur vrouwenkrans: Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst (Vla- buurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils, Zaterdag 19.15 uur bestond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heili- gingsdienst; 1215 Zondagsschool 18.45 uur openluchtsamenkomst Spoorstraat; 20 uur verlossingssamenkomst; leiders kaDiteins Offenberg. JULIANADORP: Ned. Herv. gem„ 1" uur ds. Salm. Geref kerk. 1430 uur ds. Hartkamp. Star of Hope Mission, 10 en 19 uur samenkomst; 15 uur Zon dagsschool; Dinsdag 15 uur meisjes* krans, 19.30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meisjeskrans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. In verband met een bespreking tussen de besturen van de Polderse Gemeenschap en de Oranjevereniging waren de ledeh van laatstgenoemde vereniging bijeen 8®" roepen om te overwegen of Koninginne* (eest en Bevrijdingsfeest gecombineerd kunneri worden, in den brede werd bet voor en tegen tegen elkaar afgewogen- Tenslotte werd. evenais aan de Kleine Sluis, besloten de beide feesten op de 5e Mei te vieren. Het besluit geidt echter alléén voor dit Jaar; in 1951 wil men zich "Pnieuw beraden. Het plan van feestvie* ring staat nog met vast. Wel werden er al ideeën geopperd maar het zal van nee totaal der nog te innen bijdragen aJna,°\ gen ln hoeverre de voorlopige plannen t uitvoering kunnen komen. De veilingsver iging Z"M-Beve- land zal als eerste in Nederland app®*6 eu peren, verpakt in speciale céOO" faanzakjes. in de handel brengen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2