Sport in 't kort ixJtfaJücm Churchill wil West-Duitsland opnieuw bewapenen De voorstellen van hetCentraal Bureau Prinses Taka trouwt met een „burger' Geallieerden kunnen veiligheid niet garanderen Vast-omlijnde Britse is noodzakelijk Prins Bernhard: Gratis verspreiding van Groenten en Fruit" Dagd room neutraliteit is thans voorbij Neemt „Volkspolitie" deel aan Pinksterdemonstratie? Cithers en nog eens cithers MILITAIR TOESTEL Bij BELAWAN NEERGESTORT Piloot vermist Tsjechoslowaaks gezant- schapspersoneel naar Praag V In cellofaan 70cent Het schuwsfe meisje van Japan DemocratischJapan toch een illusie? Ik ben razend verliefd,.. Record van Kees de Ruyter „Fanny" gaat naar Italië - De Parijse zesdaagse Veiligheidsprogram voor Azie tegen communisme Voorstel van senator Knowland Londen-Rome in 2 uur ALKALIVRIJ HUWELIJK Het Radioprogramma VRIJDAG 17 MAART 1950 De verdediging van West-Europa WHU,?,ntvnerefltnkenahrCr Atlantisch* hun verdedigingsplannen g h,d„ van West be'an«' da» verzekeren van de actieve hulp van H est-Duitsland. De Europese grenzen zullen niet afdoende kunnen worden verdedigd, wanneer Duitsland niet zijn aandeel in deze verdedi ging mag bijdragen. Aldus Winston Churchill in een rede, die hij gisteravond in het Britse Lagerhuis heeft gehouden en waarin hij o m. 'betoogde, dat wq niet in staat zqn, de Duitsers ook maar enige waarborg voor hun veiligheid te ver schaffen. De Westerse mogendheden zouden Duitsland alleen kunnen garanderen, bij een aanval uit het Oosten ten strij de te trekken. Dan zou een oorlog ont branden, die ongetwijfeld zou eindigen met een nederlaag van de Sowjetunie. Het begin zou echter zqn, dat West- Duitsland, en niet alleen dit land, on der communistische slavernij zou wor den gebracht. Zulk een oorlog zou voorts de vernietiging betekenen van alles, wat er nog aan Europese bescha ving rest. De Duitsers kunnen er zich op het ogenblik alleen maar mee troos ten, dat zij niet de last van militaire uitgaven hebben te dragen. Engeland beslist in dezen niet alleen, maar er dient toch een vastomlijnde Britse politiek te komen. Het is pijnlijk getuige te moeten zijn van de besluite loosheid en de speldeprikken, die een verzoening tussen Engeland en Frank rijk aan de ene en Duitsland aan de andere kant in de weg staan. Daardoor worden de communisten in de kaart gespeeld en wordt aen opleving van een of andere vorm_ van nationaal- socialisme in de hand gewerkt. De Britse verdediging Churchill sprak verder uitvoerig over vraagstukken, de Britse verdediging betreffende. Hij drong aan op verster king van de vlootreserve en op het bouwen van vliegdek- en vliegkamp schepen met de nodige beschermings vaartuigen. Ook bepleitte hij een zeer grote uitbreiding van de luchtmacht. Hij wees er op, dat Engeland geen en kele andere afdoende bescherming te gen het dreigende dodelijke gevaar be zit dan de atoombom, die in handen van Amerika is. De positie der Weste lijke landen is aanzienlijk minder ge worden door het feit, dat de Russen onverwachts de geheimen betreffende Een bron van glans de vervaardiging van de atoombom hebben weten te bemachtigen en naar beweerd wordt bezig zijn, dit wapen zelf te maken. Wij moeten daarom niet alleen onze eigen verdediging tot het uiterste versterken, doch mogen ook geen enkele deur afsluiten, die toegang geeft tot de hoop op een regeling tus sen twee werelden, die thans dreigend tegenover elkaar staan. „Onverstandig" Premier Attlee verklaarde, dat hq verbaasd was over Churcbills opmer king over herbewapening van Duits land. „Wq handelen tezamen met onze Westelijke bondgenoten, met de V.S. en Frankrijk. Onze politiek is in dezen volkomen duidelijk bepaald", aldus verklaarde hij. „Ik vind, dat Churchills handelwijze, om in een debat over de defensie plotseling een voorstel van deze soort te doen, een zeer vreemde manier is om te trachten de eenheid van de democratische landen en de eenheid van West-Europa op te bouwen. Ik vind deze opmerking uiterst onverant woordelijk en onverstandig". De dreiging van de atoombom kan niet verdwijnen door dit wapen buiten de wet te stellen, aldus Attlee. Ik ge loof. dat dit afhangt van de wil tot vrede, zo verklaarde hij. Frans commentaar De suggestie van Churchill is „inte ressant, maar verdient geen ernstige bestudering", aldus heeft een woord voerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken verklaard. De Fran se regering bestudeert alleen de voor stellen van degenen, die officiële func ties hebben in regeringen, ernstig, al dus zei de woordvoerder. In Westduitse regeringskringen werd de verklaring van Churchill verwel komd. Provinciale commissie van veilingen bijeen Donderdag is prins Bernhard in New York te gast geweest op een lunch, aan geboden door Thomas J. Watson, waar aan onder meer persoonlijkheden uit het zakenleven, de uitgeverij en het on derwijs aanzaten. Bq deze gelegenheid hield de prins een toespraak, waarin hij met klem verklaarde, dat er veel gelij kenis was tussen de Amerikaanse en ile Nederlandse zienswijze evenals tussen de idealen van beide landen. Daarom, zo vervolgde de prins, werd het in Ne derland zo gewaardeerd, dat de ge meenschappelijke banden werden ver zegeld door het Atlantisch Pact waarin de eensgezindheid der Westerse landen niet slechts in woorden werd uitge drukt. Wellicht, aldus de prins, hebben de berichten over een zogenaamd verlan gen naar neutraliteit in West-Europa U veroptrust. Ik kan echter met het grootste gezag verklaren, dat deze ge voelens in Nederland niet bestaan, hoe wel Nederland honderd jaar lang vol gens traditie neutraal is geweest. De Nederlanders zijn realistisch en zij zien wel degelijk in, dat er geen ontkomen is aan de werkelijkheid van heden door een dagdroom-neutraliteit. Voor zover ik beoordelen kan hebben onze andere Westeuropese geallieerden de zelfde gevoelens van vastbeslotenheid. Z.K.H. Prins Bernhard zal naar alle waarschijnlijkheid Zondagochtend te 8 uur op Schiphol van zijn buitenlandse feis in het vaderland terugkeren. De Provinciale Commissie van Noordhollandse veilingen kwam Don derdagmorgen in buitengewone verga dering bijeen om de voorstellen te be spreken, welke het Centraal Bureau voor tuinbouwveilingen op de algeme ne jaarvergadering zal indienen. Op deze vergadering, welke door voorzit ter J. P. Nijssen met een kort woord werd geopend, waren verschillende functionarissen van het Centraal Bu reau aanwezig om toelichting te ge ven bij de in te dienen voorstellen. Het eerste bestuursvoorstel hield in dat de algemene vergadering het door het bestuur gevoerde beleid ten aan zien van het stelsel van heffingen en ophoud- en vergoedingsprijzen, zou goedkeuren. De heer De Wijs van de veiling Obdam meende, dat de opheffing van het witloffonds een besluit was geweest, dat niet de volle instemming van de aangesloten leden kon hebben. In dit verband merkte de heer De Wijs op, dat de groene- en savoyekoolteelt er met de ophoudprijzen slecht was afge komen. De voorzitter van het Cen traal Bureau, de heer Prins, antwoord de hierop dat dit een zaak was van -fle desbetreffende productiecommissie. Het in 1947 opgerichte 1% afzet- fonds kwam vervolgens aan de orde. Uit de vergadering kwam de vraag, hoe groot het kapitaal van dit fonds was. Uit deze vraag meende de voor zitter van het Centraal Bureau te moeten concluderen, dat de steller er van rekening en verantwoording wenste. De heer Prins betoogde, dat dit fonds grote voordelen voor de tuin bouwers had afgeworpen. De bedoe ling van de vraag was echter, te in formeren of de neffing van 1% niet verlaagd kon worden. De heer Prins meende van niet. „Op het ogenblik hebben wij de gelegen heid, ons werkkapitaal zo groot mo gelijk te maken. Laten wij van die ge legenheid gebruik maken. De liberali satie zal straks hoge eisen stellen en dan hebben wij die heffing van 1% wellicht hard nodig". Over het voorstel, het weekblad Groenten en Fruit" kosteloos ter be schikking te stellen van de leden der aangesloten veilingen, die in het voor gaande kalenderjaar voor een bedrag van tenminste f 2000.aan producten ter veiling hadden gebracht, werd uit voerig gedebatteerd. Sommigen meen den die gratis verspreiding, welke ten laste van het 1% afzetfonds zou komen, als oneerlijke concurrentie voor de weekbladen van de standsorganisaties te moeten zien. Weer anderen betoog den, dat de limiet van f 2000.te hoog was en er gingen zelfs stemmen op het blad aan iedere aangesloten tuin der te verstrekken, ongeacht het be drag dat hij aan de veiling had gele verd. Over het algemeen zag men wel de voordelen, die een grotere ver spreiding van dit voor tuinders uitste kende weekblad zou hebben. Volgens het Westduitse nieuwsbureau is in alle kazernes van de Oostduitse „volkspolitie" de opdracht gegeven, dat deze organisatie deel zal nemen aan de voorgenomen Pinksterdemonstratie te Berlijn. De deelnemende politiemannen. 10.500 in getal, zouden lid moeten worden van de „vrije jeugdbeweging en op de demonstratie de blauw-zwarte uniform van de beweging moeten dra gen. Een voorstel, het bestuur te machti gen een directeur en een secretaris aan te stellen, ondervond geen critiek, evenmin als het voorstel om stappen te ondernemen opdat het handelsverkeer met Belgie onbeperkt zou blijven. In zijn slotwoord dankte voorzitter J. P. Nijssen de vergadering voor de prettige toon, waarin de verschillende discussies werden gevoerd, waarna de vergadering werd gesloten. Op de voorjaarsbeurs, die op het ogenblik in Wenen wordt ge houden, is de cither, waarvoor de film ,J)e derde man" reclame maakte, het meest gevraagde mu ziekinstrument. Gezien de grote vraag naar dit oude Weetiie in strument hebben vele Engelse en Amerikaanse kopers grote voorraden besteld. Een minder plezierig gevolg van de film is het bericht van de Oostenrijkse politie, dat in Salzburg 3.000.000 vervalste aspi rinetabletten in beslag zijn ge nomen, die schadelijke bestand delen bevatten en bestemd wa ren voor de zwarte markt te Wenen. In de omgeving van Belawan (Su- matra) is een „Mustang" door onbe kende oorzaak neergestort. Twee Mustangs cirkelden ten afscheid rond de „Plancius" van de KPM, toen het schip de haven verliet. Plotseling stortte een der toestellen in de haven en verdween onder de oppervlakte. De piloot is niet gevonden en de ber- gingspogingen van de Kon. Marine zijn nog niet geslaagd. De twee vrouwelijke leden van het Tsjechoslowaakse gezantschap in Den Haag, mej. Ludvova, attaché,, en mej. Palova, kanselarijbeambte, die op ver zoek van de Nederlandse regering naar Praag zijn teruggeroepen, zqn Woens dag per trein daarheen vertrokken. JJET SCHUWSTE MEISJE van Japan, de twintigjarige prinses Taka, doch ter van de „zoon des hemels" keizer Hirohito, zal in Mei in het huwe lijk treden met de zes-en-tw1nttg jarige Japanse burger Tosjimitsji Takat- soekasa, een jongeman, die werkt in het regerings-spoorwegmuseum. In naam betekent dit het einde van een '1600 jaar oude Japanse traditie, in naam, want ook deze „burger" is een telg van één der vjjf meest vooraan staande Japanse families, waarvan de mannelijke leden, voor MacArthurs in 1947 doorgevoerde „democratisering", als de evenknie van prinsen van den bloede worden beschouwd, uit wier midden reeds sinds de Middeleeuwen echtgenoten voor keizerslönderen zijn voortgekomen. hij, in gezelschap van zijn vader, een bezoek bracht aan het keizerlijke pa leis. Nu ben ik razend verliefd, zo zei- de hij. Onder de „oude orde" werd de ge ringste publiciteit over de leden van het keizerlijke hof door de pers ver meden. Een zetfout in een mogelijk bericht had het onmiddellijke ontslag of in sommige gevallen zelfs zelf moord van de betrokken redacteur tot gevolg. Nu is de situatie geheel anders en wijden de dagbladen in le vendige stijl vele artikelen aan het wel en wee der keizerlijke tamme. {-JET IS voor een journalist gemak kelijker in contact te treden met keizer Hirohito zelf dan met Hare Kei zerlijke Hoogheid prinses Taka. Doch Warren White, correspondent van Reu ter, gelukte dit wel, dank zij een tip, die hij kreeg van prinses Teroe, de oudere en meer wereldwijze zuster van prinses Taka. Via deze tip begaf hij zich naar de school voor hoger on derwijs, waar de prinses een universi taire opleiding ontvangt. Hij had suc ces. Ondanks hevige protesten van de lerares en haar secondanten kon Whi te gedurende vijf minuten met Hiro- hito's dochter spreken. Trillend van emotie luisterde de prinses naar de vragen, die haar wer den gesteld. Zij beantwoordde ze slechts met een hoofdknikken. Slechts eenmaal verbrak zij haar gekunstelde glimlach (H.K.H. werd steeds beschre ven als eruit ziend als een pop, ele gant en van een waardige voornaam heid door in antwoord op een vraag, wat zq dacht van het voornemen van haar a.s. bruidegom om haar met zich mee te nemen naar Londen voor een bezoek aan koning George, fluisteren: Ikitai to omoimus (Ik denk. dat ik dat wel prettig zou vinden). Daarop leidde de lerares haar pupil weer te rug naar het leslokaal. Burger Takatsoekasa. {-JET WAS heel wat gemakkelijker Tosjimitsji Takatsoekasa te spre ken te krijgen. Geheel uit zichzelf ver telde de slanke bruidegom, dat hij prinses Taka in October van het vorig jaar voor het eerst ontmoet had, toen In het „Hollandt Huys" te Hilver sum is gisteravond een aanvang ge maakt met de wedstrijden groot bil jart libre voor hoofdklassers. Op deze eerste avond liet Kees de Ruijter een serie van 368 caramboles uit zijn keu vloeien hetgeen een nieuw Nederlands record betekent. Het oude record stond op naam van Sweering die in 1937 een serie van 330 maakte. Niet tegenstaande deze fraaie serie had De Ruijter voor zijn 500 caramboles toch nog 13 beurten nodig en zijn gemid delde was dan ook aanmerkelijk slech ter dan dat van Van der Pol die 62.50 liet noteren. Fanny Blankers-Koen heeft een uitnodiging ontvangen 1 om deel te ne men aan internationale wedstrijden, welke op 18 Mei te Brescia worden gehouden, Fanny Blankers-Koen zal deze invitatie in beginsel gaarne aan nemen doch bij de KNAU is nog geen brief met uitnodiging ontvangen, het geen reglementair vereist is. De uitzending van de Italiaanse ploeg naar Brazilië baart de verant woordelijke persoonlijkheden grote zorgen. Na de vliegtuigramp, waarbij bijna het gehele team van Torino het leven verloor, hebben destijds ver scheidene voetballers verklaard dat zij onder geen voorwaarde meer een luchtreis wilden maken. Thans is ech- tei bekend geworden dat de Italiaanse voetbalbond van plan is de ploeg voor het wereldkampioenschap per vliegtuig naar Rio te sturen. Voor aanstaande spelers zoals Parola, Moro, Giovannini, Bertucelli en Carapellese hebben nu uitdrukkelijk te kennen ge geven dat zij geen prijs stellen op een plaats in het elftal indien door de lucht gereisd moet worden. Woensdag 22 Maart zal in het Utrechts stadion een wedstrijd wor den gespeeld tussen het Utrechts elf tal en het voorlopig Nederlands jeugd- elftal. Voor het jeugdelftal geldt deze ontmoeting als oefening voor de ko mende interlandwedstrijd, welke Zon dag 16 April te Antwerpen tegen de Belgische jeugd wordt gespeeld. De samenstelling van het jeugdelftal voor de wedstrijd te Utrecht luidt: Doel: Gerberink (Enschede), achter: Metselaar (Alkmaarse Boys) en Looyen (Ajax), midden: Van der Molengraft (PSV), Smeets (Juiana) en Klaassen (WV), voor: Vermunt (RBC), Van Beurden (BW), Bakema (HAFC), Krommert (DOS) en Louwen (NOAD), Na de sprints van gisteravond tien uur zag de kopgroep van het klasse ment van de Zesdaagse van Parijs er als volgt uit 1 GillenSenfftleben (Lucemburg- Frankrijk 42 punten; 2. SchultePeters (Nederland) 24 punten; 3. Buysse Adriaenssens (Belgie) 22 pnt.; 4 StromReginal (Australië) 14 pnt. De republikeinse Senator William Knowland heeft er in de Senaat bij pre sident Truman op aangedrongen een vergadering te doen houden van de mi nisters van Buitenlandse Zaken van Australië, de Philippijnen, het nationa listische China, Indonesië „en andere Zuid-Oostaziatische republieken". Het doel zou de overweging zijn van een nonaggressiepact en een veiligheidspro gram tegen het communisme. Dean Acheson, aldus de Senator, die vaak felle critiek op de Amerikaanse politiek in het Verre Oosten heeft laten horen, had de fundamenten gelegd voor een effectieve politiek tegen het com munisme in Zuid-Oostazie. Men diende -ekening te houden met Formosa, Hainan en andere door de Chinese nationalisten beheerste eilanden en met het feit, dat de nationalisten 600.000 manschappen bezaten, van wie de helft „strijders van de eerste klasse" waren. De Britse De Havilland Cornet, het eerste verkeersvliegtuig, dat geheel door straalmotoren wordt voortbewo gen, is Donderdag in 2 uur en 5 minu ten van Londen naar Rome gevlogen. De viermotorige Cornet vestigde hier door een nieuw record op die afstand. De piloot van de Cornet, John Cunning- ham, verklaarde zich zeer tevreden. Hij had gedacht de vlucht in 2 uur 2 mi nuten te kunnen maken, doch tegen wind gaf hem drie minuten vertraging. Symbolisch huwelqk. {-{ET a.s. huwelijk zal symbolisch zijn, doch het is nog niet duidelijk welk symboliek eraan ten grondslag ligt. Zal het een demonstratie zijn van een zinnebeeldig en onherroepelijk verbre ken door het huidige Japan van zijn banden met vervlogen eeuwen? Of is het slechts een stap, die noodzakelijk wordt geacht, omdat er nu eenmaal Amerikaanse troepen in het land zqn gelegerd Er bestaat geen tvvqfel aan, dat vele Japanners diep in hun hart van me ning zqn, dat er niets veranderd is aan de „roeping" van het aloude Ja pan en dat z\j deze onder een nieuw en Westers aandoend vernis opnieuw willen uitdragen. Doch vele andere zonen van het land van de rqzende zon zqn van mening, dat Japan er in derdaad in is geslaagd met het ver leden te breken. Sommige Westerlingen in Japan ho pen, dat het huwelqk der Japanse kei zersdochter „in moderne stijl" zinne beeldig zal zqn voor het nieuwe Ja pan, doch de meeste zich in het land bevindende Europeanen en Amerika nen maken zich ten deze niet veel illusies Geef Uw wol weer kleur en fleur Was Uw wol veilig in VOORKOMT KRIMPEN EN HARDWOROEN DUITSLAND IN INTERNATIONALE TARWE-OVEREENKOMST Op de gisteren gehouden bijeenkomst van de Internationale Tarweraad is besloten Duitsland toe te laten als deelnemer aan de internationale tarwe- overeenkomst. Japan werd echter afge wezen. DOOR MARY BURCHELL (13 „U zei dat uw naam Vaylon was en dat u beslist een lid van de familie bent?" „Ja zeker". Het klonk verbaasd en geamuseerd „Maar is dat van zoveel belang?" „Het is van zoveel belang, dat ik nauwelijks weet, wat ik nu doen moet... overigens zult u denken, dat ik gek ben", voegde hij er neerslachtig aan toe. „Tot nu toe heb ik de indruk ge kregen. dat u volkomen wel bij het hoofd was", zei ze, „als dat u kan hei pen" „Zult u me nóg wel bij het hoofd noemen, wanneer ik u zeg, dat mij vandaag een fortuin werd nagelaten op de enige voorwaarde, dat ik een lid van uw familie zou trouwen?" vroeg hij droog Een lange stilte volgde. Toen zei ze twijfelend: „Een beetje onwaarschijn lijk, hè?" „Zó onwaarschijnlijk, dat ik het grootste deel van de middag besteed heb, er zelf aan te geloven. Maar luis ter 1 En vooroverleunend, als wilde hij zelfs in de duisternis trachten haar gezichts uitdrukking te zien, verklaarde hij haar oom Chad's testament. Zij hoorde hem tot het eind toe aan, zonder de kreetjes van verrassing en ongeloof die hij al bij voorbaat ge- ergerd verwacht had. Toen zei ze langzaam: „Maar zou zo'n vreemdsoortig testa ment juridisch geldig zijn?" „O zeker. Het vervloekte ding be helst niets krankzinnigs en niets nade ligs voor het rijk. In ieder geval, wat dunkt u dat er gebeuren zou wanneer wq er ons tegen verzetten? Ik geloof dat we allemaal liever het geld zouden verliezen, dan het gnuiven in de kran ten te moeten verduren." Ze dacht hierover na en zei toen: „Ja. ik denk dat dat niet aangenaam zou zijn, noch als winnaar, noch als verliezer Maar, wat gaat u dan nu doen? Met nicht Marcia trouwen?" „Tot vóór vijl minuten" zei hij be slist, „leek dat de enige mogelijkheid om het geld niet kwijt te raken." Hij hoorde, hoe ze plotseling haar adem inhield, toen begon ze te kuchen door de rook in haar keel. „Probeer u te suggereren.,.." toen zweeg ze en kuchte weer, maar nu meende hij meer om haar verlegen heid te verbergen dan vanwege de rook. „Ik probeer niets te suggereren", verzekerde hq haar. „Ik tracht u een feit duidelijk te maken, dat mijzelf juist klaar is geworden: dat het niet Marcia behoeft te zijn met wie ik trouw". Hij zag haar sigaret op de grond vallen, daarna moest zij stevig haar voeten er op hebben gezet, want binnen een seconde doofde het vuur. „Mijnheer Burdern, u spreekt met een totaal onbekende", zei haar stem ten slotte rustig. „Dat weet ik." „U bent niet in ernst. Het is een idiote situatie!" „Ook dat weet ik", gaf hij droogjes toe. „U weet niet eens hoe of ik er uitzie. Ik kan wel jaren ouder zijn, dan u denkt, of scheel of...." „U bent niet scheel," constateerde hij rustig, „ik heb uw ogen gezien, toen ik uw sigaret aanstak. Ze zijn blauw en heel mooi." Zij antwoordde met een ademloos lach je. „u bent een allermerkwaardigste man." „Merkwaardig of niet, ik ben dodelijk ernstig", zei hij haast ongeduldig. ,3edoelt u...dodelijk ernstig over de mogelijkheid om met mijmet mijze brak af en lachte weer dat zachte, ademloze lachje, „zegt u eens, bent u bezig mij ten huwelijk te vra gen?" I „Ja, ik geloof van wel", zei hij en er klonk een ondertoon van vermaak in zijn stem, niettegenstaande zijn verze kering over dodelijke ernst. Een ogen blik bleef het stil. Toen stond het meis je op en zei: „Ik geloof, dat u het beter met mijn nicht Marcia kunt proberen. Ik vermoed dat ze meer uw type is." Toen ging ze naar de deur en keek naar buiten. „De regen is bijna over, konden we niet beter weg gaan?" Hij ging naar haar toe. Zq was zich plotseling bewust, dat hij achter haar stond, breed en lang en met die bijzon dere uitwerking van zijn rusteloze vita liteit. „Ik ga het niet met uw nicht Marcia proberen", zei zijn stem kalm en vast besloten. „Ik vraag jou ten huwelijk, Teresa. En jouw antwoord interesseert mij meer. dan of het al of niet heeft opgehouden met regenen". (Wordt vervolgd) Wie bescheiden is, moet dulden, wie brutaal is, moet lijden. GOETHE. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De v'ara feliciteert. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Cor Steyn. 7.30 Cursus: „Gelovige mensen". 7.45 „Een Radiokrabbel". 8.05 Roe ken". 8.15 Thomas Magyar, viool. 8.30 „Men sen aan het werk". 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. '0.40 „Vandaag". 10.4 Avondwijding. 11.15 Piano-concert. HILVERSUM II, 297 meter. Nieuws om 7, 8 en 11 uur. 6.40 Het Omroep-orkest. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 „Uit het land van Hertog Jan". 8.20 Nu of nooit! 8.30 Frans-programma. 10.30 Actua liteiten. 10.40 Nocturne. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het orkest zonder naam. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Joe Loss en zijn orkest. 8.40 Orgelspel. 9.00 Populair Za terdagmorgenconcert. 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Radio feuilleton. 10.35 Uitzending voor de arbeiders. 11.30 Gabriel Faure. 12.00 De Ramblers. 12.33 Kwartet Jan Corduwener 1.15 Dolf van der Linden. 1.50 Zang door Doris Day. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.20 „Vincentino". 2.50 Onze ontginningen. 3.15 Radio Philharmonisch Orkest. 4.00 Van de wieg tot bet graf. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Agrarisch congres. 445 Sportpraatje. 5.00 Schijvenschouw. 5.30 Op de disselwagen. 6.15 Robot of mens. 6.20 Fopulaire liedjes en melodietjes. 7.00 Artistie ke staalkaart. 7.30 Lezen in de bijbel. 7.45 „Passepartout". 8.15 Vindobona-schrammeln. 8.42 VARA-varia. 8.45 Onder moeders para plu. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 In het Tiroler Alpenland. 10.25 Onder de pan nen. 10.45 Kwartet Sem Nijveen. 11.15 „Chez Marcel". 11.35 Gevarieerd programma. HILVERSUM II, 297 meter. Nieuws om 7, 8, 1 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.30 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Pro menadeconcert 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Piano-assortiment. 12.03 Amusementsorkest. L.20 Van ouverture tot ragtime. 2.00 Musette- klanken. 2.20 Engelse les. 2.40 Het omroep- kamerorkest. 3.20 Kroniek van letteren en kunsten. 3.55 Musicerende dilettanten. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De wigwam. 6.00 Pianoduo. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Com mentaar uit de Benelux. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 La boutique fantasque. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Bagatelle. 8.43 Steek eens op heren! 9.00 KRO-orkestenparade. 9.30 „Kon tiki". 9.55 KRO-orkesten-parade. 10.25 Weet u het? 10.35 Actualiteiten. 10.45 Avond gebed. 11.15 Lof. RADIOD1STR1BUT1EDIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gr. 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.10 Verz.pr. 11.00 Licht ens. mmv sol. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Salonork 12.32 Licht ork. 13.15 Gram. 13.30 Gram. 14.00 Fr. Br.: Verz.pr. 14.30 Zangpl. 15.30 Gram. 16.30 Ens. Alexandre. 17.10 Verv. Ens. Alexan- dre. 17.30 Kootwijk: Ned. Strijdkr. 18.00 VI. Br.: Acc. 18.15 Gr. 18.30 V. d. sold. 19.30 Zang. 19.50 Feuilleton. 2000 Omr.ork 21.00 acL 21.15 Verz.pr. 21.45 Gram. 21.52 Dans- nruz. 22.15 Verz.pr. 23.15 Gr. LIJN IV: 9.45 Eng. H. S.: Revue ork. 10.30 Ork. Roy. 11.15 Wijding. 11.30 Ork. Gollins. 12.00 BBC Welsh Orch. 13.00 BBC Revue ork. 13.15 Gevar. progr. 14.10 VI. Br.: Saint Saëns. 15.00 Eng. H. S.: Arb. ork. 15.10 Ork. Whyte. 15.55 VI. Br.: Orgel. 16.15 Muz. uit Ethiopië. 17.15 Acc. 17.35 Eng. H. S.: Sandy Macpherson. 18.00 Fr. Br.: V. d. sold. 18.3() Acc. 18.45 Eng. L. P.: Sportreport. 19.00 Jazz muziek. 19.45 Eng, H. S.: Ork. Davidson. 20.15 Fr. Br. „La m'usique des guides" 20.45 Liedjes. 21.00 Omr.ork. 21.15 Eng. L. P.; Ork. Levy. 22.00 BBC Opera ork. 23.15 IJ», hoekt?» 23.30 Squadjoaaaires. 23.50 Cabaret.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3