Rayon, volwaardige textielgrondstof CIT A O A ZIJN f^iddensiandsvereniging gaf een leerzame filmavond Nederland het zevende rayonland ter wereld Texel Het amateurtoneel in het middelpunt Film „Verbroken boeien" in de Palmstraat Uit het zakenleven RangersTexelse Boys 2 Anna Paulowna Plattelandsvrouwen luisterden naar Aafje Top Breezand NIEUWS UIT VAN MARSDIEP TOT IJ Chr. V.V. „Breezander Boys Tonegido kampioens- candidaat Bouw dupfexwoningen vordert snel Middenstandstentoonstelling in Den Oever? Ouderavond van de o.l.s. Van Cetsemané naar Golgotha Schoolreisjes van de o.l.s. te Oosterland Afscheid O. Deen Uitslag stierenkeuringen Julianadorp JVC dwong Hugo Boys een gelijk spel af NU niet morgen Nutsspaar bank! Ook deze week weer niet te evenaren - Buitengewoon concurrerende aanbiedingen in Lederwaren, Byouterieën en Toiletartikelen KWALITEITSARTIKELEN EN ZEER LAGE PRIJZEN Fa. L. SCHOONHOVEN,Spoortr. 22,Tel.3139 DINSDAG *1 MAART 1850 Dc leden van de Algemene Middenstandsvereniging Den Helder legden een eroif, belangstelling aan de dag voor de filmavond, die gisteren in „Formosa" gegeven. Het onderwerp was de „rayon", de nieuwe en betere benaming -„or bet product, dat reeds lang als „kunstzijde' bekend stond. Men heeft de „aam „rayon" gekozen, omdat hier geen sprake is van een surrogaat van de natuurzijde. Hoe belangrijk dit product is bleek wel uit de bijzonder interessante Alm en *««*1 gegeven toelichting. Na de katoen is de rayon de meest verspreide textielgrondstof ter wereld. De Nederlandse rayon-fabrieken produ ceerde» in het vorige jaar 26 millioen kilogram, een respectabele hoeveelheid, welke NederUnd op de zevende plaats van de rayon-prodncerende landen ter wereld bracht. ne dames in de zaal, was dat er geen Jinks geweven kousen" bestaan. Dat werd even terloops medegedeeld tij dens een summiere uitéénzetting over het ingewikkelde en hoogst ingenieuze productie-proces van de rayon. Om tien uur werd het instructieve gedeelte van de avond afgesloten en kon men overgaan tot een gezellig dansje onder leiding van de heer M. van Essen, afgewisseld met een genoeg lijke conférence van de heer Sevinck. Voorzichtig met credieten. Het één en ander zou licht de waar schuwing doen vergeten, die de voor zitter, de heer J. Bregman, in zijn ope ningswoord gaf. Hij adviseerde de mid denstanders namelijk, de grootst mo gelijke voorzichtigheid te betrachten met het geven van credieten. Het aan tal faillissementen loopt schrikbarend omhoog. Eén van de oorzaken is, dat zeer vele zakenlieden hun klanten teneinde ook in dit opzicht „service" te geven op crediet leveren, terwijl hun financiële positie dat niet toelaat Ten gerieve van middenstanders en af nemers geven wij deze waarschuwing zwart op wit". De Nederlandse deviezenpot voer daar wel bij. Niet minder dan bijna honderd millioen gulden aan deviezen kreeg de Minister van Financiën dank „ij deze industrie tot zijn beschikking. Het belangrijkste rayon-producerend «oncem in Nederland is de A.K.U., van welker enorme fabriekscomplexen de film een duidelijk beeld gaf. De A.K.U. heeft fabrieken te Arnhem, Ede en Breda, en heeft verder filialen in frankrijk, Spanje, Italië, Tsjecho- flowakije, Oostenrijk, Duitsland, Enge. land en Amerika. Zeer leerzaam was ook het beknopte overzicht van de geschiedenis der kunstmatig gesponnen vezels. Reeds in 1664 liet de Engelsman Robert Hooke zijn gedachten gaan over de mogelijk heid. „een kunstmatige, kleverige sa menstelling te vinden, even goed, neen. zelfs beter dan de zijdeworm gebruikt om zijn draden van te spinnen". Hooke heeft geëxperimenteerd met lijm en gommen maar tot bruikoare resultaten kwam hij niet. Na hem hebben ver schillende onderzoekers vergeefse po gingen aangewend, tot in 1889 de Fransman Hilaire de Chardonnet een productie-methode vond, welke toe komst bleek te hebben. De weten schap heeft dit productie-proces ge wijzigd en vervolmaakt, zodat men eindelijk kon zeggen, een volwaar dige textielgrondstof te hebben ge vonden, welke langs technische weg in onbeperkte hoeveelheden kan wor den vervaardigd. Een aardige bijzonderheid, waar schijnlijk ook nog wel voor verscheide- De Toneelvereniging „Het Masker heeft te Den Burg een toneel-weekend gehouden, waartoe ook enige zuster verenigingen waren uitgenodigd. Lei der van de cursus was de heer A. Hauer, toneeladviseur der Ned. Ama teur Toneel Unie, de algemene lande' lijke organisatie van amateurs, welke met steun van de regering wil trachten het spelpeil, zowel als het verband tussen de verenigingen onderling te bevorderen. De heer Hauwer, die tevens toneel leraar is aan de Academie voor Dra matische Kunst, hield een gloedvtlle inleiding, waarin hij duidelijk de be tekenis van een waarachtig toneel amateurisme belichtte en de middelen aangaf, hoe daartoe te komen. Hij be toogde, dat het lage peil van het dilet tantisme niet alleen te wijten was aan de spelers zelf, maar ook in de hand gewerkt, doordat er van de zijde van het beroepstoneel te weinig aandacht aan dit dit vraagstuk was geschonken. Hij gaf als stelling: Een waarachtige toneelspeelkunst is ondenkbaar zonder een waarachtig amateurisme. Helaas bestaat bij het beroepstoneel te weinig begrip voor de waarde van een juiste toneel-paedagogiek. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. hebben de navolgende bouw vergunningen verleend: W. v. Engelen en Gebr. Bakker bouw van een dubbel woonhuis; D. Kuip bouw van een woon- en winkelhuis; A. A. Westdorp bouw vergunning aan M. de Waard; S. Ko- van een schuurtje, alsmede een zelfde ning Johzn verbouw woonhuis, F. van Heerwaarden bouw van een smederij. Wed. Barhorst uitbreiden woonhuis, P. Keijser bouw van drie kippenhokken. C. Wonder bouw van een kippenhok. BENOEMING Tot tijdelijk hoofd van de openbare school voor U.L.O. te Den Burg is be noemd de heer L. C. Dekkers uit Velp Deze tijdelijke voorziening geldt vooi de maanden April en Mei. Met ingang van 1 Juni zal het nieuwe hoofd der school, de heer W. J. Jouwersma uil Hoofddorp, zijn functie aanvaarden Aan het tegenwoordige hoofd de heer H Steenhuis is per 1 April ontslag ver leend, zulks in verband met zijn benoe- wiing in gelijke functie te Meppel. De Nederlandse Bond van Christe lijke Fabrieks- en Transportarbeiders organiseert op Donderdag 30 Maart een filmavond in het kerkgebouw aan de Palmstraat. Daar zal worden vertoond de Nederlandse film „Verbroken boeien", welke een stuk arbeidersleven uitbeeldt. De tekst is geschreven door de heer D. van der Stoep en het ver haal is verfilmd door de N.V. „Film- stad". Het begin van deze geluidsfilm verplaatst de toeschouwer in de fa- briekstoestandën van een halve eeuw geleden, toen de werknemer nog slechts plichten bezat en zijn rechten met voe ten werden getreden. In het licht van het Evangelie en aan de hand van een boeiend verhaal worden de sindsdien gegroeide sociale verbeteringen ge schetst. 's Middags zullen in een speciale kin dervoorstelling diverse films voor kin deren worden vertoond. In het Handelsregister werd als nieu we handelszaak ingeschreven: Modehuis S. Herschel, Koningstraat 31 Kleinhandel in dames- en meisjes bovenkleding- Eigeiiaart S. Herschel. Gewijzigd werd de inschrijving van: Bloembollenkwekerij en -handel Ant. Meijer N.V., Anna Paulowna, Midden weg 13. Het kweken en verhandelen van bloembollen. Uitgetreden directeur: A, Meijer. Uitgetreden commissaris: D, Blom. Benoemd: J. P. de Goede als di recteur en S. H. de Goede als procura tiehouder. Het is Rangers Zondag niet gelukt Texelse Boys 2 te verslaan. Beide ploegen ondervonden veel hinder van de harde wind, die schuin over het veld stond. Beide elftallen hebben wel van deze wind geprofiteerd om te kunnen sco ren. Vóór de rust, toen Texelse Boys de wind gedeeltelijk mee had, brach ten de gasten de stand op 0—1. Bij een verre trap deed de wind de bal van richting veranderen, vlak voor de handen van de Rangers-keeper. In de tweede helft waren de Ran gers steeds in de aanval. Slechts één kans werd benut (11). Mevr. Groot esStammes, presidente der afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen, kon met recht tevreden zijn over de opkomst dsr dames de zaal van Veerburg was geheel gevuld toen zij een welkomstwoord richtte tot de voordrachtskunstenares Aafje Top. Nadat het bondslied was gezongen, werd medegedeeld, dat zowel in Bree- zand als aan de Kleine Sluis «en „ma- trassencursus" wordt gegeven. Bij de In formatie, hoe men over een doorlichting van de gehele bevolking dacht, stak een grote meerderheid de hand omhoog ten teken, dat men zo'n maatregel ter op sporing van t.bc. toejuichte. De gasten uit de afdeling Nieuwwolde (Gr.) zullen waarschijnlijk 18 of 17 Mei komen. Mevr. Ketjzerde Jong bracht als lid van de contact-commissie, die gevormd is uit de besturen der vier plaatselijke vrouwenverenigingen, verslag uit over een onderhoud met de heer Harder als ver tegenwoordiger der melkhandelaren. Het ging over het niet venten op Donderdag De heer Harder schetste, hoe dat gebruik ontstaan was en welke bezuiniging daar mee gepaard ging. Hij vond het klagen over het bederf van de melk wat over dreven en zijn sterkste troef was: 's Zon dags venten we ook niet en als U nu denkt, dat dan 's Maandags wel veel melk gekocht zal worden, hebt u het mis Op Maandag koopt men het minst en dus blijft dan blijkbaar de melk van Zaterdag tot Dinsdag goed! Intussen heeft men klachten of vragen betreffen de de melkhandel, dan kan men ziel) daarmee wenden tot Mr. H. Jonker Hz., die met de heer Harder en een vertegen woordiger van de zuivelfabriek, een In formatie-commissie vormt. De voorzitster wekte nog op de verto ning van de t.b.c.-film „Wit-wint" bij te wonen, 21 Maart in Breezand of 23 Maart in Anna-Paulowna en nadat de commis sie voor de versiering van de zaal voor de Paasbijeenkomst was gevormd, kreeg Aafje Top het woord. Met prachtige zeggingskracht en leven dige gelaatsexpressie vertelde de kunste nares het verhaal ..De Paarl", naar het jongste in het Nederlands vertaalde boek van de Amerikaan John Steinbeck, waar voor een oud-Mexicaans volksverhaal de stof leverde. Doodstil, met geen ogenblik verflau wende aandacht, volgden allen de voor dracht. Men was volkomen in de ban van deze prachtige vertelster, aan wie aan het einde met een langdurig applaus en een hartelijk woord van de voorzitster dank werd gebracht voor de mooie avond. WEER WONNEN DE POLDERSE BILJARTERS De biljartclubs „Julianadorp" en „Ve renburg" speelden In het afgelopen sai- zien twee wedstrijden tegen elfc\ar, die beide door „Verenburg" gewonnen wer den. Eén dezer dagen kwam „Julianadorp de prijs, een beker, aan de overwinnaars overreiken en die gelegenheid werd be nut om nog een vriendschappelijke wed strijd te spelen. Bepaald was, dat „Julia nadorp" 491 punten moest maken, maar deze groep kwam maar tot 288, toen ..Ve renburg" het voorgeschreven aantal van 506 bereikte. Ook deze avond waren de polderse bffiarter» duj} overwinnaars. 4nrrisr-Sr •«-' -,v;- ■- „r WEEKOMZET VISAFSLAG In de week van 6 tot en met 11 Maait werden aangevoerd: 2058 kg bot; 364 kg garnalen; 6 kg Qint; 705 kg kokhanen; 100 kg pufgarnalen; Vit kg zalm; 11811 kg schol; 416 kg haring; 4 kg kaan; 34 kg poon; 351 kg kabeljauw; 4768 kg «char; 246 kg tarbot; 7828 kg tong; 218 kg wulken en 7000 kg wijting. TWEEMAAL VIJFTIG JAAR. Twee Texelse families maken zich op voor de viering van het gouden huwelijksfeest. Woensdag is het echt paar WetsteenPeper gen halve eeuw getrouwd,Donderdag gevolgd door ket gouden bruidspaar vd VisEllen. OMZET EIERVEILING In de week van 6 tot 11 Maart werden 96188 eieren aangevoerd met een totaal gewicht van 5822 kilo De gemiddelde Prijs per kilo bedroeg f 1.95. MARKTBERICHT DEN BURG. 20 Maart 1950. Aange Voerd werden 7 koeien f 700- f 900: 16 Schapen f 75f 85: 17 biggen f 55 -f 70: 49 Nuchter kalveren f 35—f 50 en 2 Ps*rden f 450—f 600. Twee nieuwtjes uit Beverwijk: De burgemeester heeft de opvoering van het toneelstuk .Allerzielen" verboden' Tijdens de kerkdienst in de Grote kerk ontstond door kortsluiting een begin van brand opde preekstoel En twee uit Castricura: Zaterdagmorgen om 8 uur werden op het kampeerterrein te Bakkum de plaatsen toegewezen voor Bakkum de plaatsen voor de tenten toe gewezen; het gevolg was, dat gegadig den reeds 's nachts om 12 uur aanwezig waren. Er is voor 500 tenten ingeschre ven. Een ulo-scholier koestert het voor nemen per fiets naar Rome te gaan. Minister Schokking zal morgen de munitiefabriek en de hulzenperserijen van de artillerie-inrichtingen bij de Hembrug officieel in bedrijf stellen O Aan het volgende maand te Zaandam te houden klaverjastournooi ten bate van de tb.c.-bestrijding zullen tweeduizend kaartspelers deelnemen De heer J. H. A. Waage, hoofd van de H. Gorter- school te Zaandam, is op 1 April 40 jaar bij het onderwijs aldaar werkzaam. Op 82-jarige leeftijd is te Amsterdam overleden de heer J. Faber, die van 19051933 gemeente-architect van Hoorn is geweest De gemeenteraad van Avenhorn besloot voor f 9.000 een nieuwe brandspuit te kopen en boven dien bouwvolume voor één woning „te lenen" aan Berkhout. B. en W. van Alkntear stellen de ge meenteraad voor: met f 35.000 deel te nemen in het garantiefonds voor de ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ", een errdiet van f 189.460 te verle nen voor de bouw van een nieuwe oJ- school aan de Ruysdaelkade en gelden te voteren voor het in orde brengen van drie speelterreinen Te Heiloo is op 73-jarige leeftijd overleden dr. L. Ho kstra. een bekend huisarts aldaar O Een di""brand heeft te Egmond aan Zee een duingebied van zeven ha ge teisterd. Het eerste elftal van de B. B. speel de uit tegen Jong Holland van Alk maar, dat nog ongeslagen was in de tweede klasse van de Zaterdagmiddag competitie en dit ook bleet Sinke won de toss en verkoos vóór de wind te spelen. B. B. wist dit voor deel echter niet te benutten, integen deel Jong Holland leidde bij de rust met 20. Na de thee was het verband bij de Breezanders veel beter en aan Sinke en Butb gelukte het nu het J. H.-doei te doorboren. De Alkmaarders zorgden in de tweede spelhelft ook voor een doelpunt, zodat zij ten slotte toch met 32 wonnen. De adspiranten gingen op bezoek bij Schagen b en deelden met hen de punten. De uitslag was 00. Zaterdag speelt B. B. 1 tegen Zwa luwen 3 uit Hoorn, aanvang om 3.30 uur. De adspiranten spelen tegen de Flevo-adsp., vertrek van de Driebrug- gen om 2 uur 15. Het eerste elftal heren van de hand balvereniging Tonegido te Westerland heeft door een fraaie 90 overwin ning in een uitwedstrijd tegen AVA 1 te Alkmaar Zondag j.1. zijn kansen voor het kampioenschap der le klasse van de Noordhollandse Handbalbond boven het IJ met succes verdedigd. Met 24 punten uit 16 wedstrijden staat Tonegido nu samen met Ymond (de ploeg van de Hoogovens uit Vel- sen) aan de kop in deze afdeling en 't heeft er alle schijn van dat een be slissingswedstrijd op neutraal terrein tussen deze beide rivalen zal moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen om daarna door promotiewed strijden te trachten een hogere klasse te bereiken. Tonegido heeft echter nog een kans een wedstrijd te moeten overspelen n.1. tegen Adelborsten uit Den Helder van wie de strijd op eigen terrein werd verloren. Adelborsten kwam toen met een ongerechtigde speler uit. In ieder geval is Tonegido kanspaard. Het is niet de eerste maal dat deze jonge vereniging op de drem pel staat naar een hogere klasse te promoveren. Ook in 1948 en 1949 eindigde zij tezamen met resp. Animo uit Zaandam en HOC 1 uit Haarlem op de eerste plaats. In de toen gespeel de beslissingswedstrijd werd echter 't onderspit gedolven. Zal het thans gelukken? Wij gun nen 't de kwieke herenploeg uit Wes terland van harte. Vooral de laatste tijd is zij in zéér goede vorm. Ook bij de reserves schuilen zeer goede krachten Het tweede elftal, dat echter dit jaar geen kans maakt op de bovenste plaats, won Zondag j.1. met 14—1 van AVA 2. De bouw van de zes duplexwonlngen aan de van Hengeistraat te Htppolytus- hoef, welke door de vorst in Januari j.1 stagneerde, is sedert enige weken met kracht voortgezet en aannemer J. D Kooij mag thans met voldoening de vorde ringen aanschouwen. De drie blokjes dubbele woningen zijn- reeds onder de kap gebracht en de eerste woningen kunnen waarschijnlijk nog vóór 1 Mei a.s. worden betrokken We hadden thans gelegenheid de inde ling eens wat nader te bezien. Door bijzondere voorzieningen kunnen de zes woningen elk door twee gezinnen worden betrokken. Een klein gezin kan worden gehuisvest in de benedenwoning bestaande uit een ruime voorkamer, een slaapkamertje, een keukentje en wat bergruimte. De bovenwoning heeft dezelfde inde ling, doch hier is nog één •kamertje extra boven de plaats die beneden is inge ruimd voor het gemeenschappelijk por taal en de trap. De bovenbewoner heeft bovendien de beschikking over een ruime zolder. Achter de woningen is voor iedere be woner nog een schuurtje. De duplexwonlng (hoogbouw) past zich op deze plaats volkomen aan aan de bestaande bebouwing van de z.g. „Hei deree Buurt". In de toekomst, wanneer de woning nood zal zijn opgeheven, zullen deze wo ningen weer als ééngezinswoning worden gebezigd en dan ruimt» bieden voor grote gezinnen. De woningbouwvereniging „Beter Wo nen" alhier, die met deze bouw een zeer nuttig werk verricht, hoopt spoedig te kunen bekendmaken, wie de gelukkigen zijn aan wie een woning zal worden toe gewezen. Na opening door de voorzitter, de heer C. Tijsen Mz., tijden» de jaarver gadering van „Flora", volgden de ver slagen van secretaris en penningmees ter, die beide onder dankzegging wer den goedgekeurd. Het financieel over zicht wees een batig saldo van bijna f 400 aan. Daarna volgde en bespreking van het a.s. bloemenfeest. Dat zal dit jaar gehouden worden van Zaterdag 2 Sept. tot en met Dinsdag 5 Sept. Het volgende voorlopige programma werd opgemaakt: Zaterdag opening der ten toonstelling; Zondag: windhondenren- nen; Maandag: Voetbalmatcht; Dins dag. Volksdans-demonstratie en slui ting. Uit de vergadering gingen stemmen op om te komen tot een grotere op zet van deze tentoonstelling, door de Middenstand van Oost-Wieringen ook in te schakelen. Besloten werd het aan de middenstanders zelf over te laten definitieve plannen in die richting uit te werken. Uiteraard zal, inden deze plannen doorgaan, ook een grotere ex positieruimte noodzakelijk zijn. De ver gadering nam voorts het besluit aan de leerlingen der hoogste klassen van de scholen te Den Oever en Oosterland 'n plant ter verzorging uit te reiken, op dat daardoor ook de bloemententoon stelling zal kunnen worden uitgebreid. Dezer dagen kwamen de ouders van de leerlingen der O. L. S. te Den Oever bijeen. Na opening door het hoofd der school en lezing der notu len, werden een paar schoolfilms ver toond, resp. over de Veluwe en over de steenkoolwinning, die zeer in de smaak vielen. Deze films waren een duidelijke illustratie van het grote nut, dat dit hulpmiddel bij het onderwijs zal kunnen afwerpen. In de pauze werd het werk van de kinderen bekeken, en met de betrok ken leerkrachten besproken. Daarna kwamen de schoolreisjes van dit jaar aan de orde. In principe wérd beslo ten met de kinderen der 5e en 6e klas met de Ned. spoorwegen op reis te .gaan naar Den Haag. Klassen 3 en 4 trekken Friesland in, en -de kleintjes reizen naar Alkmaar, Bergen en Schoorl. Met enkele dankwoorden sloot de heer R. Jofriet ten slotte de ze gezellige ouderavond. Onder de titel „Van Getsemané naar Golgotha" werd Zondag in zaal Bos sen de lijdensgeschiedenis weergege ven in zang, beeld en woord. Chronista was kapelaan Th. Dekker uit Den Helder, die bij zijn verhaal over de laatste levensdagen van Jezus, van het verraad van Judas, tot „het is volbracht", mooie bijpassende beel den vertoonde, die grotendeels waren opgenomen bij de Passiespelen te Ober. ammergau. De zang werd, onder lei ding van de heer D. Ploeg, verzorgd door Canticum Novum en de decla matie door de heer Fr. Ponsioen. De avond was bedoeld als Passie- avond. Een opzet, die gelet op de indruk die het geheel op de aanwezigen maakte, is door een goede samenwerking zeker geslaagd. Pastoor Verhoêff bracht aan het ein de dank aan kapelaan Dekker, die met zijn schitterend woord wist te boeien, aan de heer. Pensioen, die de gedich ten zo schoon had gezegd en aan het koor voor de mooie zang. Ook dankte hij de heer Bossen voor het beschikbaar stellen van de zaal. DAMCLUB „EXCELSIOR" Uitslagen van gespeelde partijen: le klasse: J. WeyersH. J. v. d. Berg 11; J. A. van VlietJ. A. Meijer 20; T. WiersmaJ. A. van Vliet 02. 2e klasse: W. Weijers—W. A. Meijer 20; W. WeijersF. Tielens 2—0. Uitslagen van de door H. Veenstra gespeelde partijen in de 11e en 12e ronde van de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland: H. Veenstra—De Ren 02; P. J. HamH Veenstra 11. In de laatste ronde komt Veenstra Zaterdag te Utrecht Uit tegen de Zeeuwse kampioen Andersom De Oudercommissie heeft in overleg met het onderwijzend personeel van de O, L. S. te Oosterland weer het pro gramma voor de jaarlijkse schoolreis jes opgemaakt. De hoogste klassen trekken op 8 Juni naar Amsterdam, om daar een bezoek te brengen aan Artis, en om er een rondvaart te ma ken door grachten en havens. Er wordt overnacht in de jeugdherberg „Slot Assumburg" te Heemskerk. De vol gende dag zal een speeltuin worden bezocht. Bij gunstig weer zullen enkele uren worden doorgebracht aan het Noordzeestrand. De kleintjes blijven dichter bij huis. Zij gaan naar Alk maar, Bergen en Schoorl. Zondagmorgen hield de Eerw. Heer O Deen, voorganger der Ned. Herv. Evan gelisatie, in de Ned. Herv. Kerk te Hlppo- lytushoef zijn afscheidspredicatie. Het kerkgebouw was overvol met belangstel lenden. In een prachtige rede, waarin de schel dende leraar tot zijn tekst koos de woor den „Ween niet om mij, ween over U- zelf", richtte hij tot zijn toehoorders een laatste vermaan Gods liefde te aanvaar den en getuigde hij van de boodschap Gods die hij hier 18 jaren lang haQ uit gedragen. De spreker bracht dank voor de sa menwerking en vriendschap, die hij tij dens zijn verblijf op Wieringen heeft mogen ondervinden. Afscheidswoorden werden o.a. gespro ken door ds. Schouten, de heer Js. Bos- ker Jz. namens de Kerkeraad der N. H Gemeente, de heer W. Jansen namens de Geref. Kerkeraad en de heer D. Timmer man namens de Kerkeraad der Evangeli satie. De slotzang, Gez. 300a 1 :3. werd de heer Deen staande toegezongen. Na afloop van de dienst drukten de vele honderden aanwezigen de scheidende leraar nog persoonlijk ter afscheid de hand.' BIJZONDERE FILMAVOND Op initiatief van de Personeelsver enigirig van de Dienst der Zuiderzee werken alhier zal Woensdagavond in Cinema de Haan te Hippolytushoef een bijzondere filmavond worden gegeven Vertoond wordt „De Zuiderzeefilm' over de afsluiting en de inpolderingen Ook zullen beelden worden gegeven van de strijd tegen het water op het geïnnundeerde Walcheren en van de Wieringermeer na de onderwaterzet ting en de drooglegging. Dezer dagen werd een stierenkeuring gehouden op het gemeenteterrein bij de O.L. School te Hippolytushoef. Er was veel snimo voor deze keuring. De uitslag was als volgt: Twee-jarige stie ren werden goedgekeurd voor N.R.S. Eduard Adema, eig. Fa. M. Bakker, Oosterland. Ymkjes Adema 2 eig. P. C. Lont, Hippolytushoef. Grietjes Lind- berg, eig. Wed. D. Mulder, Hippolytus hoef. Twee-jarige stieren voor N.H. goed gekeurd: Ingega's Piet, eig. Wed. Th. Tjallema, Slootweg, Slootdorp, Sjouke, eig. E. Romar, Anna Paulowna. Eissy Realist, eig. Jac. van Duin, Kleiweg. Anna Pau.ovna, Jonge Ankjes Eduard 2, eig. V. Koorn, Gesteweg. Den Oever. Van de één-jarige stieren werden voor het N.R.S. goedgekeurd: Reina's Ade ma, eig. J. Meeldijk, Anna Paulowna. Ymke's Adema, eig. J. D. Alj. Anna Paulowna. Teljes Realist, eig. P. R. Smid. Kleverweg, Slootdorp. Ad 13 van Haukeshoef. eig. C. J. Moutsma. Wie- ringerrandweg, Slootdorp. Realist 4 eig. H. Grin. Wieringerrandweg, Sloot dorp. Wiesje's Adema, eig. Joh. Idema, Schelpenbolweg. Slootdorp. Realist 8 van Haukeshoef, eig. M. Moutsma, Wieringerrandweg, Sloot dorp. Uilker Adema 8. eig. B. C. Miedema-Ulkeweg. Slootdorp. Horst Adema, eig. Fa. M. Bakker, Oosterland. Aaltjes Frans 2, eig. N. Bakker Pzn., Oosterland. Afe- ma 71 van de Woudhoeve, eig. H. Ho- man, Molenweg. Slootdorp. Bonte's Adema, eig. Wed. D. W. Mulder, Hip polytushoef. Van de één-jarige werden goedge keurd voor N. H.: Ad 16 van Haukes hoef, eig. C. J. Moutsma, voornoemd. Adema van Maartje, eig. J. Hoogscha- gen, Kooltuinen, Slootdorp. IJbeltje's Edward van Haukeshoef, eig. M. Mouts ma, voarnoemd. Tonar van Blokland, eig. V. Koorn, voornoemd. Antje's Ade ma, eig. Wed. D. N. Mulder, voornoemd. Bertus, eig. H. J. Veeman, Wieringer- werf. Éénjarige stieren goedgekeurd met P: Pletje's Adema 16. eig Tj. Koolstra, Slootweg, Slootdorp. Hilttje's Eduard 2 eig. S. J. Koorn, Wieringen. Wieske's Eduard, eig. S. Lont-Vet, Hippolytus hoef. Truman, eig. H. Homan, voor noemd. Voor drie jaar en ouder waren twee stieren ingeschreven, maar niet ver schenen. Voor twee-jarige stieren waren er tien ingeschreven, waarvan één niet verscheen, twee werden afgewezen, drie goedgekeurd voor N.R.S. en vier voor N.H. Er waren drie en dertig één-jarige stieren ingeschreven voor de keuring. Zeven waren er niet geko men, twee afgekeurd, vier werden goedgekeurd voor P., zes voor N.H., twee waren er nog te jong voor N.R.S. en twaalf werden er goedgekeurd voor N.R.S. MR. L. C. KOLFF Onze plaatsgenoot de heer L. C. Kolff Jr, slaagde Vrijdag j.1. aan de universiteit te Leiden voor het docto raal examen in de rechtswetenschap pen. JVC 1 heeft Zondagmiddag het be zoekende Hugo Boys een 1—1 gelijk spel afgedwongen. JVC speelde de eer ste helft tegen de sterke wind in, Hugo Boys was toen bijna voortdurend in de meerderheid. De thuisclub verdedigde echter goed. De ballen die op het doel werden afgevuurd, belandden alle in de veilige handen van de doelman, die in prima vorm was. Vlak voor de rust wachtte één der JVC-backs te lang met wegwerken. Hiervan maakte Hugo Boys gebruik om het leder in het doel te schieten (01). Na de rust speelde JVC slechter dan voor de rust. Een kwartier voor het einde wist A. Kater echter de gelijk maker te scoren (11). Bij deze stand bleef het ook. JVC 2 speelde uit tegen Oudesluis 3 en vérloor, met tien man spelend, met 41. De adspiranten verloren met 40 van HRC c. Het Poolse parlement heeft een wetsontwerp aangenomen tot nationa lisatie van het grondbezit der kerken. Ter overname aange boden goed onderhouden LEESBIBLIOTHEEK, alsmede het WINKEL-WOONHUIS, waarin de bibliotheek is gevestigd. Brieven onder no. 514 bur. v. d. blad. RIETMATTEN voor tuinen enz. alle maten Tevens te koop: z. g. a„ n. handwagen onderstel, Col lins patentas, voor licht werk, 25.—. J. P, DE LEEUW. Been straat 36. zij uw leuze, vooral als gij ook een Spaarbank boek j e wilt nemen bij de Linnen Boodscbaptassen f 8.75, 9.45, 9.90, 10.75 Qrote maten. Waterdicht. Handtasjes mat plastic f 6.75, 7.25, 7.95, 8.50 8.75 Portemonnaies met papiergeidafdeling f 2.95, 3.56. 3.75. 4.50 Zilveren Ringen Kindermaten 0.75, 0.90, L— Damesmaten L20. 1.60. 2.20 Zilveren Kettinkjes 1.85 Hangertjes L10, 1.30. 1.65 Kinderbroches 20, 25, 35, 40 en 50 cent Zakkammen Haarkammen Haarnetten 10 cent 20 cent 15 cent Toiletzakjes 4 kleuren 95 cent Boodschaptassen Prima leder met rits 1.30, 16.75, 19.75 Boodschaptassen Prima leder met beugel. 15.75, 17.45, 19.75 21.75 Handtasjes Suède plastic 6.75, 8.50 f 9.25, f 9.85 10.25 Actetassen Schooltassen, leder 6.95, i 8.75, 9.75. Portefeuilles Box calfs en Rund box 4.75, 5.25, 5.75, f 7.50 Actetassen Leder met voorzakken f 12.95, 1350, 23.50 3150 Kinderkettinkjes 0.50, 0.55. f 0,70, 0,75 050 Parelcolliers enkel 2.-, 2.25, 250 dubbel 4.25, 4.75, 550 Oorknoppen Parel 60, 65, 80 cent Wit 70, 90 cent Dames Kettingen 0.75, 0.90, 0.95, f 1.20 Armbanden 1.30, f 1.95, 2.75, 3.40 Dames Broches, impori 60, 65 80, 85 en 90 cent Rouge 75 cent Lippenstift 65 cent Poeder 65 cent Zakjes poeder 25 cent Schuifspeldjes 6 cent Ztjkammen 12 cent Krulspelden 3 cent Haarborstels 1.50, 1.65, 2.50 3.40 en 4.25 Tandenborstels Nylon en haar slechts 45 cent

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5