Jeugdige Jutters op zoek naar alikruiken In helse herrie werd voetbal bedreven... Schilders tonen wat men onder goed werk dient te verstaan Oud en jong in de /enfezon Daar bij die molen'' op een pier Het eerste kievitsei zij Castricum gegund WERKER CRONE PIET SCHMIDT De Amerikaans-Nederlandse vlootoefeningen Expositie in voormalig distributiekantoor Herstellingsoord der K.M. aan de Wisselmeren Morgenavond opening „Ik was uit de rails" zeide verdachte „Ons Genoegen" in Juli naar concours Zwarte vlek tussen en in oranje spelers in rode hemden Men duid© het de club wU van dit 8lement over de midden' ons ter ore' dat hier «eld in het maar niet euvel.... IN HET KORT „Polyhymnia" organiseert internationaal zangconcours Wijziging in parcours Ronde van Noord-Holland „De lachende Spinnekop' trekt' veel belangstelling Contactbijeenkomst VPRO Verenigde Helderse Zangen geven verzoek-concert Tussen Haaks en Kuitje Mode-show in Formosa INGEZONDEN De verwarming van aquarn W OENSDAG 22 MAABT 1950 tien kleine koninkjes op hun troon WOG NOOIT WERD, voorzover wij kunnen nagaan, het eerste kievitsei op Helders grondgebied gevonden. Het zün altijd de kieften uit andere delen van ons vaderland, die het eerst denken aan hun plicht tot instandhouding van de soort. Zelfs de kieften schijnen schoorvlengelend de kale kop van Noord- Holland te willen binnentrekken. Maar als zij hier éénmaal zijn, en ook de Koegrasser weiden geschikt voor nest bouw hebben bevonden, dartelen de beest jes hier even vrolijk rond als elders. Misschien is het echter zo, dat de sport van het kievitseieren zoeken in onze dreven niet wordt beoefend. In dat geval mag men niet spreken van het eerste kievitsei, maar wel van de ijverigste speurder naar die leuke gespikkelde dingen. Wij willen dan adviseren, voortaan lüet meer het eerste ei, maar de vinder van dat ei te zenden naar Soestdijk. paal, als op een koningstroon in een vredig land. De Woensdag daarop troffen wij tien andere jongens of waren het dezelf de? onderaan de Dijk, scharrelend tussen de glibberig groene stenen. „We zoeken alikruken, want de R is in de maand", zei Piet Snijders, een 9-jarige knaap uit de De Wetstraat, en wij von den het niet nodig, naar voren te brengen, dat zulks reeds sinds Septem ber het geval is. „Ja, en ik heb al een heel potje vol aaltjes", juichte de 8 jarige Koos Roodenburg uit de Her- zogstraat. En daar kwamen ze voor de dag, Piet Catshoek en Jan Schenk, Rieuwert van Os en Jppie Regelink, Henk Kuiper en Roel Kuiken. Wimpie Regelink, één van de kleinsten van de club, wilde voor ons even een heel grote aal vangen. Maar wij waren wel tevre den met de aanblik van twee kleine smoezelige handjes. Toen wij de buit bewonderd hadden werden de aaltjes weer gauw in het jampotje gestopt. Drie busjes en vier potjes kwamen netjes bij elkaar te staan op een vlakke steen. „Wilt U er even op passen, want hij mag er niet aankomen!" We konden niet weigeren, al was „hij" niet nader aangeduid. De hope des vaderlands, reeds bewust van de noodzaak, het met moeite verworven bezit tegen aggressie te verdedigen, desnoods met behulp van grote mogendheden, deze hope des vaderlands had zich weer verspreid over en sen de grillige brokken steen van de pier. Dartel en onvermoeibaa zochten zij voort in de lentezon, naar aaltjes en alikruken. De krabben die zij tegenkwamen werden met deskun Maar met dat al moeten wij in Nieu- wediep het zonder lenteboden stellen. Lenteprimeurs vallen voor Den Helder niet te halen. Ook hiermee komen wij een slagje achteraan. Of wilt U, dat heel het Nederlandse volk in verruk king komt omdat de eerste schooljon gens aan de voet van de Helderse Zee dijk gesignaleerd zijn? Of omdat bij het muurtje tegenover het Reddingsmonu ment een groepje ras-echte Nieuwedie- pers zich heeft staan koesteren in een warm voorjaarszonnetje? Neen, die kleine dingen laten Neder land koud, maar wij beleven daaraan toch een groot pleizier. Wij gunnen het eerste kievitsei aan die nijvere zoeker uit Castricum, en zijn tevreden met de lentelijke zonnestralen die reeds vóór de 21ste Maart onze kleine wereld tus sen Haaks en Kuitje willen koesteren. Want het jaar 1950 heeft ons al warmer dagen gebracht dan de eerste echte lentedag. Op een mooie Zaterdagmiddag zagen wij tien jeugdige Jutters, in de schoolbanken misschien draaitollen, rustig zitten, elk op een paal van een golfbreker, vlak bij de fundering van het Marsdiep-huisje. Zij zaten daar om half drie, in een vrolijk koor zingend van „Daar bii die molen", en zij zaten daar een uur later nog. Ieder op zijn Voor een GOEDE FOTO gaat U naar KONINGSTRAAT 29 Wij fotograferen ALLE DAGEN, ook 's Zaterdags, 's Morgens en 's middags. Afspreken niet nood zakelijk. dige omzichtigheid beetgepakt en even later, als zijnde nutteloos (of te groot voor het potje?) In hun element terug geworpen. Er moest een einde komen aan dit vredig lentefeest, en wij nodigden de knapen uit om zitting te nemen op de golfbreker, precies zoals wij op die Zaterdagmiddag hadden gezien. Wij wilden een plaatje maken, en toen nummer tien die alweer een ander werkterrein had uitgezocht dat ln de gaten had, kwam hij ijlings aange sneld. Ook voor hem had de golfbre ker nog een troon disponibel. Het tien tal bood een fleurig beeld, waarvan het plaatje in de krant maar een flau we afspiegeling geeft. Toen we over de ronde stenen van de glooiing naar boven gingen, pas seerden we een kleine bruine hond, die daar op zijn rug lag, vier stiive dode pootjes gestrekt ln de lucht. Nog maar kort tevoren moest dat diertje óók vrolijk hebben rondgedarteld op dat weidse speelterrein. 21 Maart. Gistermorgen was het fris aan de Diik. Het onlefdingschip Hr. Ms. Marnix" koerste naar het Schuipen- gat Een hele vloot van vlssersseheeo- jes, die blijkbaar hadden gewacht tot de blauwe vlag voor de „Marnix" was neergehaald, volgde in het Weizog van het ranke, grijze oorlogsschip. Een naar botters zwenkten dwarsuit. in de richting van het Molengat. Tien, vijf tien zware silhouetjes, licht deinend tegen een wazig-griize achtergrond. En gistermiddag scheen Hr. Ms. „O 21" op een paarhonderd meter uit de kust bij Kaap Hoofd, te zweven in een wereld zonder horizon. De diesels ronkten lustig, maar de onderzeeboot lag stil en schoot dummv-torpedo's af, die door een snel motorbarkasje weer werden opgevist. En gisteravond legde de mist beslag op de eerste lentedag. Kil. naargeestig en triest lag de wereld onder die klam me sluier. Met één deken meer dan anders zijn wij de tweede lentedag in gegaan (Colbert coMuuma naar maat Exct. dessins - Vertrouwd edres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Schout-bü-nacht T. S. Combs, com mandant van de Amerikaans-Neder landse vlootoefeningen bij Cuba, heeft na de manoeuvre» een telegram gezon den aan schout-bU-nacht J. J. L. Wil- linge, waarin hij zijn waardering uit spreekt voor de goede samenwerking. „Deze en andere oefeningen, die naar wij hopen zullen volgen, zijn zeer nut tig. De vriendschappen, die door de nauwe samenwerking tot stand kwa men, zullen waarschijnlijk blijvend zijn en bijdragen tot het wederzijds begrip. Voor U en Uw officieren en manschap pen mijn beste wensen voor een goede reis." Schout-bij-nacht Willinge zegt in een danktelegram o.m.: „Wij hebben uw vriendschap en gastvrijheid zeer ge waardeerd. De oefeningen waren voor ons van grote waarde. Zij hebben onze ervaring aanzienlijk vergroot Wij ho pen, dat wij gezamenlijk zullen blijven oefenen en wij zullen met genoegen on ze vrienden bij de Amerikaanse marine weerzien. Goede reis en tot ziens." De bovenzaal van h8tvoo?|£j*C al tal van mensen en zaken kieinvee en van duiven. En gtgj" er werden tentoonstellingen gouden ^toonstelling aan het inri^ avond troffen wtJ er schilders m d dan verbaasd zijn, want W waren. Het zaaltje kennende konden ».j e„ dat waa nog niet™ was geheel veranderd. De muren waren p -din_ want aan alle kanten zagen wij stands m voorbereiding. Deze stelt zo goed als alles ten toon wat op het gebied van de slijperij koop is. Het spreekt vanzelf, dat deze groots opgezette tentoonstelling voor de Hel. derse, schilders een grote propagandia. tische waarde heeft. Wij hebben echter ook kunnen aanschouwen, dat een ge. degen voorlichting vrwaarlozing en „kladschilderij" kan tegen aan. En dat komt iedereen ten goede. De tentoonsteling is Donderdagavond tot tien uur geopend, en Vrijdag en Zaterdag van drie tot tien uur. De marine-autoriteiten van Nieuw- Guinea hebben in overweging genomen, aan de Wisselmeren een herstellings oord te stichten, teneinde patiënten, die geen hospitaalverzorging meer nodig hebben, in de gelegenheid te stellen ln dit op 1750 m. hoogte gelegen koele bergoord algehele genezing te vinden. Ofschoon aan herstellenden van de Koninklijke Marine voorrang zal wor den verleend, ligt het ln de bedoeling, ook militairen en burgers uiteraard alleen op medisch advies van dit re convalescentenoord te doen profiteren. Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" is Dinsdag voor een beleefdheidsbezoek van twee dagen te Havanna aangeko men. De mannen die daar ijverig aan het timmeren en installeren waren, be hoorden tot de „Studieclub schilders Den Helder en Omstreken". Het doe van deze expositie, die Donderdagavond om acht uur door de voorzitter van de Studieclub, de heer J. Zijp, wordt ge opend, is, de bezoekers voor te lichten over de vraag, wat eigenlijk goed schil derwerk is. Verder zal men er zif van kunnen overtuigen, welke moge lijkheden de hedendaagse verftechniek biedt. Zo zagen wij vlak bij de ingang monsters, die wel heel duidelijk toon den dat het hier werk van vakmen sen betrof. Het leek of daar een stuk echt marmer hing, maar het was ge schilderd, en met behulp van deuren zal men laten zien wat er komt kijken, wanneer houtwerk de juiste behande ling ondergaat Er is nog veel meer te zien; teveel om op te noemen. Een inzending van de Nationale Schildersschool te Utrecht is er te be kijken, en rechts, op het toneeltje, hebben de gebroeders Brink op artis tieke wijze een groot aantal monsters behangselpapier aangebracht. Voorts heeft de onlangs in Nieuwediep ge vestigde nieuwe industrie van de firma Zijp en Co (glasslijperij) er een stand bij het muurtje in de zon Een uitgebracht rapport over ver dachte C. A. S., die Dinsdag wegens oplichting van twee Helderse heren voor het Amsterdamse Hof in hoger be roep terecht stond, leverde niet veel fraais op. Verdachte heeft een zeer on gebonden levenswijze en heeft vele mensen op ergerlijke wijze benadeeld, mitsgaders zijn eigen zuster. Zijn alco holgebruik is onmatig. Op het ogenblik zit S. een straf uit voor het meenemen van een aantal jas sen uit een café. In Den Helder had hij de heren P. Bommezijn en W. P. Hin- tertier bewogen hem elk f 30,te ge ven, omdat hij nog naar Leeuwarden moest om zaken te doen. Van terugbe talen is het nooit gekomen. President: „U leefde van geldlenen." Verdachte: „Ik geef toe, dat ik uit de rails was. Ik hoop, dat ik nog eens kans krijg." Procureur-generaal: „Kunt u het drin ken laten?" Verdachte: „Ik geef u de garantie." De procureur-generaal wilde het nog eens met een voorwaardelijke straf proberen. Hij eiste vier' maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en het verbod zich in café's te vertonen. Uitspraak over veertien dagen. Het kinderkoor „Ons Genoegen" on der leiding van de heer A. Krijgsman zal medio Juli deelnemen aan een concours te 's-Gravenhage. Verleden jaar heeft het koor op het concours te Huizen een eerste prijs gewonnen. Daarom zal „Ons Genoegen" ditmaal uitkomen in de afdeling „Bekroonde kinderkoren". Onder meer zal worden uitgevoerd „Ruim Baan" van Cathari- na van Rennes. Voorts bereidt de vereniging, die momenteel zeventig leden telt, zich voor op een afwisselende avond, die in April zal worden gegeven, onder het motto „Elck wat wils". Wij menen, dat deze uitvoering in verband staat met het jubileum van de heer A. Krijgs man, die naar ons ter ore kwam op 1 April een kwart eeuw muziek meester zal zjjn. Een lezer, die nog maar kort tn Nieuwediep woont en volkomen onbevangen staat tegenover ons Helderse sportwereldje, heeft Zondag de veelbesproken voet balwedstrijd tussen HRC en APGS bijgewoond. Hij zond ons nevenstaande ontboezeming, waar voor wij (by uitzondering) gaarne een plaatsje in de redac tionele kolommen inruimen. A LS EERZAME LEKEN hebben wij ons Zondagmiddag gewaagd op een van die tochtige dreven die men wel voetbalveld noemt, omdat ze met witte kalk zijn afgelijnd en aan de maten voldoen. Wij waanden ons daar veilig voor alles wat ons op zo'n vrije Zondag kan overvallen: een wandeling met moe, of een partij bridge met de familie Peterbier. Edoch, wij hadden ons vergist, want waar anders zo trouw de bal wordt geschopt, terwijl het niet-trappende deel van de aanwezigen dat spel van schoenen en ballen (soms aangevuld met de tactiek der hersenen) ademloos staat gade te slaan, heerste nu een helse herrie die horen en van de kijklustigen, die vreesden voor zien deed vergaan. Hadden wij alles tevoren geweten, dan waren wjj deze wed- de kansen van hun vereniging, en strijd ook gaan zien. Zo zijn wij nu eenmaal, nieuwsgierig en belast op sensatie, maakte van dit anders zo vredige oord een ware heksenketel. Van links kwam lijn te krijgen. spel was, en van rechts, dat de Over de eerste speelhelft kunnen wij scheidsrechter familie was van kort zijn. De scheidsrechter bewoog de Amsterdamse spelers. Weer zich nochalant over de vertrapte gras- anderen beweerden dat ae scneiasreen- „Mijnheer zo vroegen wy de eerste sprietjes (die Viet licht van de nieuwe ter moest worden ingezouten, zodat we de beste man, die wij bij het betreden iente nooit zouden zien) en de twee en werkelijk voor deez' man en diens kale van het veld ontmoetten, „wie spelen twintig voetballers speelden dat het kruin begonnen te vrezen, hier?" Wij voelden ons verplicht dit een ueve iust was. Met de rust was de Het lawaai en de spanning namen te vragen, om na de herrie een neutraal stan(j n0g o0, vernamen wij. toe. Wy waanden ons op een boertige stukje te kunnen schrijven. „HRC en Pessimismekermis. Maar het bleef 00. En na af- APGS, meneerwas het antwoord a De tweede helft beloofde spannender loop werd een penalty (zo'n ding van te worden dan ooit, want één van bei- elf meter afstand) genomen, die het de clubs zou waarschijnlijk het win- protest van H.R.C. zou onderstrepen, man er ongevraagd aan oe. ie - nende doelpunt scoren. Maar wij zagen De scheidsrechter en de Amsterdamse de toestand met een somber oog. Onop- grensrechter werden gemolesteerd.... houdelyk bestormden de oranje-shirts De politie hielp de arbiter op veiliger De vierde lezing in de cyclus, die wordt georganiseerd door het gerefor meerd comité voor winterlezingen, zal Vrijdagavond om acht uur in de chr. geref. kerk aan de Steengracht worden gehouden door ds. J. Keizer van Leiden. Zijn onderwerp is „Het concrete spre ken Gods in deze tijd". De volgende leerlingen van mej. D. M. de Vroome, Van Hogendorpstraat 24, zijn te Amsterdam geslaagd voor het diploma kantoorstenografie Neder lands 130 lettergrepen per minuut; mej. T. H. F. van Wijngaarden en mej. C. Laféber. Het diploma 200 lettergrepen per minuut werd uitgereikt aan mej. D. de Roode. Het practijkdiploma machine schrijven werd behaald door mej. W. P J. Kiljan, mej. A. Krul en de heer W. Boelsums. In het C.J.M. V.-honk aan de Spoorstraat beginnen vanavond de wedstrijden om het kampioenschap ta feitennis, en wel in het dubbelspel. Aan boord van de „Volendam", die vandaag uit Indonesië thuisvaart, be vindt zich de heer A. Bras, Van Fó- reestweg 25, Julianadorp. Het zal de lezer bekend zijn, dat de heer H. J. Arisz, directeur van Helders Mannenkoor, Kunst aan het Volk en Harmonie te Den Helder, ook diverse gezelschappen in Haarlem en omge ving leidt Het Haarlemse koor „Poly hymnia" is één der meest bekende. Dit koor organiseert een internationaal zangconcours, dat zich in een grote be langstelling mag verheugen. Een kwart eeuw geleden, toen een dergelijk con cours werd georganiseerd, schreven slechts twee buitenlandse deelnemers- in, maar thans heeft men reeds de op gaven ontvangen van het Körsallskapet Sangarkretsens Norgekör uit Stock holm. koren uit Antwerpen, Gent, Den- dermonde en Luxemburg, terwijl met Engeland nog wordt onderhandeld. In 1925 wedijverden onze Nederlanse ko ren met succes met de buitenlandse deelnemers. De concurrentie zal nu groter zijn. maar daar staat tegenover, dat de Nederlandse koren, die hebben ingeschreven, tezamen ruim tweedui zend leden tellen. Wellicht wordt dit aantal nog groter, want de gelegenheid tot inschrijven is voor Nederlandse ko ren opengesteld tot eind Maart. weinig aan duidelijkheid te wensen over liet. „En wij winnen", voegde de ook dit aan de supporter (wij zagen aan zijn manier van staan dat hij een heUigdom van een dikke back die terrein. supporter was) te vragen. Aldus kwa- evcnals de zynen een roo<j hemd droeg. Wij, als leken, weten niet of het ge- men wy tot de slotsom, dat de roodjak- ZoaJs gezegd; wy zagen de toestand beurde een grote nasleep zal hebben, ken zouden wmnen. Dl rroop n wy somber in Qns pessimisme nam echter Hopenlijk duidt men het de vereniging m onze oren. aanzienlijk af, toen bleek dat de oranje- niet euvel. In het veld gebeurden im- Een „makkie" jakken de roodjakken waren, en de mers geen al te ontstellende dingen. roodjakken APGS. Maar na afloop van de wedstrijd wel Langs de lijnen dromden massa s De aandachtige lezer zal reeds heb- Dcor één of meer supporters, die het mensen samen. En ze waren rustig. Ze ben begrepen, dat wy ons hadden ver- ..goed met hun vereniging vóór heb- voelden die ijzige wind niet, die dreig- gist, tien oranjemannen die zo ent- ben". de de vlaggen in repen te wapperen, housiast het doel bestookten, vormden Betreurenswaardig. Ze hoorden ook de vrolijke muziek bet HRC-elftal. Zij hadden hun rode Wy worden echter te ernstig. Het niet, want die werd in golven opgevan- jakken uitgelaten, omdat de tegenpar- was niet onze bedoeling. Het gebeurde gen en door de wind over de Sportlaan tjj_ AFGS. ook in het rood ging. blijft betreurenswaardig, maara en de daar achter liggende huizen ge- Zodra wij dit wisten bevroedden wij propos, volgens de laatste berichten zou smeten. Nee, men hoorde of zag niets. üec grote overwinning voor de Helder- de scheidsrechter naar het ziekenhuis want men stelde zich in op de komen- 5gn zij dreven namelijk op de wind zijn gebracht. Wat zegt u meneer? de wedstrijd. herhaalde malen tot in het doel van Heeft men hem met auto en al omge- En die kwam, want toen de scheids- hun gasten. Hoe meer echter de tijd gooid? En u mevrouw? Heeft u zelf rechter floot begon 'ie. Deze scheids- vorderde, hoe zenuwachtiger de schare gehoord dat er één ongelukkig werd rechter was een zwarte vlek tussen tien langs de lijnen en in het kuiperige tri- getrapt? in rode en tien in oranje hemden ge- bunetje werd, want doelpunten bleven Nou meneer, zo erg was het ook stoken spelers, naar wie twee keepers uit. De scheidsrechter kende „alsmaar" weer niet. En wat dat andere betreft belangstellend stonden te kijken. Aan geen penalty toe, de hele voorhoede mevrouw, dat waren wy. Wij waren weerszijden van het veld dartelde een was niet in staat te scoren, het gejoel zo ">nnozel te menen over het veld te grensrechter. Deze lieden hadden een van de „werklozen" langs het veld mogen lopen Ja, toen kregen we ru- makkie. d„ur de wind er voor zorgde nam toe. zie. Nou ja. het was niet leuk maar dat zij slechts de helft van het terrein En het scheen, dat ook de wind het wij konden ons tenminste verdedigen, behoefden te bestrijken Het gelukte meer en meer te pakken ging krijgen. Wij stonden man tegenover man. namelijk sporadisch de bal tegen de Zijn gehuil mengde zich met de kreten J. v. d. K. Zoals wij reeds eerder schreven, wordt Zondag de vijfde Ronde van Noord Holland verreden. Voor de eerste maal loopt het parcours van dit wielerevene ment ook door Nieuwediep. Dit par cours heeft, voor wat Den Helder be treft, een wijziging ondergaan op eer der bekend gemaakte berichten, en luidt thans; Jan Verfalleweg, Duinweg, Tuintjesweg, Huisduinerweg, Timor laan. Javastraat. In de Javastraat zullen de renners worden verzorgd. Zo men weet worden de deelnemers aan de ronde om onge veer één uur in Niewediep verwacht Men wordt, om ongelukken te voor komen, dringend verzocht kinderen en honden van de straat te houden. Zowel de Helderse politie als de renners re kenen op de medewerking van de bur gerij. Het bestuur van de Helderse Volks universiteit deelt ons mede. dat geen kaarten meer bescchikbaar zijn voor het optreden van het echtpaar Kesler— Bouman, op Dinsdagavond 28 Maart in Casino. Degenen, die belangstelling hebben voor een tweede voorstelling van „De lachende spinnekop", doen er goed aan. daarvan even kennis te ge ven aan mej. E. S. Held, Singel 53 Blijkt er voldoende belangstelling te bestaan, dan kan een tweede avond ii dezelfde week worden gegeven Defi nitieve mededelingen daaromtrent zul len tijdig worden gepubliceerd. Alle Helderse leden van de Vrijzin, nig Protestantse Radio Omroepver. eniging (VPRO) hebben een uitnodi. ging ontvangen tot bijwoning van een contactbijeenkomst, die op Vrijdag, avond 24 Maart in de Nieuwe kerk aan de Weststraat wordt gehouden. Aan. gezien deze avond ook een propagan. distisch karakter zal hebben, zijn ook alle verdere belangstellenden welkom. Met een toelichting van de Chr. W. Smeets, Ned.-Hervormd predikant te Schagen, zal de VPRO-film worden vertoond. In een causerie zullen ver. schillende radio-problemen, o.a. de zendtijdverdeling, worden besproken, en ter afwisseling staat behalve zang van het Doopsgezind kerkkoor ook de- elamatie door da, Elink Schuurman ep het programma. De avond begint om acht uur. Onder leiding van de heer Geert d« Boer, die inmiddels van zijn tourné» door Italië met het Nederlands Ka merkoor is teruggekeerd, geven d» Verenigde Helderse Zangers opWoens- dagavond April een verzoek-concert in Casino. Het spreekt welhaast van- Jelf, dat het graag-gehoorde Helder» Meisjeskoor, eveneens onder leiding staande van de heer Geert de Boer. op zo'n avond geen verstek kan laten gaan. Ook wordt meegewerkt door de Amsterdamse sopraan-soliste mej. Bet- ty de Jong. Voor bijzonderheden om trent kaartverkoop en plaatsbespreken verwijzen wij naar de advertentie en de raambiljetten. Hr. Ms. .JMarnix" is gistermorgen om negen uur voor een korte oefenreis naar zee vertrokken. De Nederlandse kustvaarder „Del- fia" kwam gistermorgen met 'n lading hout uit Karlskrona aan en zette na in geklaard te zijn de reis naar Amsterdam binnendoor voort. De coaster „Pelikaan", met een lading ijzer onderweg van Goole (Bh- geland) naar Stockholm, kwam gister middag in de haven om de vrouw van de schipper aan wal te zetten. - Hr. Ms. „Willem van der Zaan" is gistermiddag om vier uur naar Rot terdam vertrokken om daar door da ring te gaan en verdere voorbereidae* len voor de oefenreis naar de Noorse wateren te treffen. Hr. Ms. „O 24" kwam vanmorgen uit Rotterdam, o.m. om munitie te laden. - Het is morgen hoog water om 10.10 en 22.00 uur, en laag water om 4.25 en 16.25 uur. Naai' wij vernemen organiseert de firma Gerard Worm Vrijdagmiddag en Vrijdagavond in restaurant „Formosa" een mode-show, die zal worden geleid door mevrouw Hans Smit, bekend van praatjes die zij voor de radio over de mode heeft gehouden. Voor vele dames zal zij geen onbekende zijn, daar zij de voorgaande shows van de firma Gerard Worm ook heeft geleid. Ditmaal zullen zes mannequins de nieuwste modellen dragen. Onder hen bevindt zich een M' genaamde „grote maat". (Buiten verantwoordelijkheid der Red-' Naar aanleiding van een brand, o®' staan door de verwarming van een aquarium met een petroleumpit> de Helderse Courant in het num® van 14 Maart op het gevaar, dat hierMJ volgens de brandweer aanwezig w* zijn. Gaarne willen wij opmerken, dat v de 12.000 leden van de Ned. Bond „Ad Terra" een groot aantal zijn a<iuavj met petroleum verwarmt zonder, men practisch ooit van ongd'u* hoort. Het genoemde voorval ts ook een geheel op zichzelf staand P val, dat aan een buitengewoon tot'11 lige samenloop van omstandigheden wijten is (onder meer was de e^e7p, van het aquarium op huwelijksreu»^ Het is onjuist te menen, dat aan sd riumverwarming met petroleum risico's verbonden zijn dan b.v. "U bruik van petroleumkachel, lichtjes, e.d. De Helderse Aquariumver®®*1^ „Rasbora". i (Enige voorzichtigheid kan 0 jDpi- kwaad, omdat de lichtjes onder sche aquaria ook 's nachts Waarom zouden de aquari umb®0 dü geen gebruik maken van de servie*^, de brandweer graag wil ver Red.).

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2