Stad en Omgeving bii II. YflTl en Zn. Officieren der Koninklijke Marine namen afscheid van de Burgemeester BELANGRIJK BERICHT I Belangwekkende tentoonstelling van vakschilderwerk gisteravond geopend Dames C. Oosterloo en A. Valkhof! in de finale van de vierde klasse HÜLZEERUIT.JOnS! Staatssecretaris Moorman gaaj opnieuw naar Indonesië NIEUWS KINDERSCHOENEN 6.9° 7.90 9.7S Hartelijke rede van de Commandant Zeemacht Gedeelten Waddenzee aan visserij onttrokken Gerrit Lugthart exposeert De Ruyter-medaille voor vice-admiraal De Booy Eerste paling aangevoerd PIET SCHMIDT Burgemeester Ritmeester: „Waardevol initiatief. Op bekwaamheid komt alles aan VAN DE GROENE TAFEL Bij de heren Bommer en Van Os de gelukkigen Vanavond voortzetting van het kampioenschap Tussen Haaks en Kuitje Zie onze advertentie pasrina Marinezaken nog niet aan de orde Uit- het politierapport Er zijn woonkamers Franse voetballers naar Den Helder Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Burgemeester G. Ritmeester, sgja echtgenote en dochter waren gisteravond de gasten op een intiem samenzijn, dat in de officierscantine aan de Hoofdgracht werd aangeboden door de officieren der Koninklijke Marine, die te Den Helder zijn geplaatst. De schoot bij nacht W. Reflnierse en verscheidene hoofd- en subalterne officieren waren met hun dames aanwezig op deze party, die werd gegeven ter gelegenheid van het naderend afscheid van burgemeester Ritmeester. Namens het officierskorps heeft de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht I. W. Reijnierse, bur gemeester Ritmeester bedankt voor hetgeen deze heeft gedaan om de ver standhouding tussen de Koninklijke Marine en de bevolking van Den Hel der te bevorderen. „Het doet ons groot genoegen, dat u en uw gezin aan onze uitnodiging ge volg hebben gegeven. U, burgemeester, hebt altijd met hart en ziel meegeleefd met de Koninklijke Marine. Ik kan mü voorstellen, dat het u een diepe vol doening heeft gegeven, toen tot de te rugkeer van de Marine naar Den Hel der, zelfs op groter schaal dan vóór de oorlog, werd besloten. Nooit hebt u ontbroken, wanneer een oorlogsbodem thuisvoer uit Oost of West, altijd was u aanwezig bij maritieme plechtighe den. Zonder enige twijfel betekent uw vertrek ook een verlies voor de Ko ninklijke Marine, die zich zeer ver plicht jegens u gevoelt. Wij nemen thans afscheid van u en hopen van harte ,dat wij u toch nog dikwijls in ons midden mogen begroeten," aldus de Commandant Zeemacht Nederland. Met de Marine vergroeid Na deze zeer hartelijk geïntoneerde woorden van schout bij nacht Reünier- se hield burgemeester Ritmeester zichtbaar ontroerd een toespraak. „Wanneer ik aanstonds mijn ambt in deze gemeente neerleg," zo zeide de heer Ritmeester, „wordt inderdaad een belangrijke periode in mijn leven af gesloten. De veertien jaren van mijn burgemeesterschap in Den Helder laten zich verdelen in zeven vette en zeven magere jaren. De laatste zeven zijn ze ker niet de gemakkelijkste geweest. U zei, schout bij nacht, dat ik als burge meester altijd mijn belangstelling heb getoond op hoogtijdagen der Koninklij ke Marine. Ik deed dat niet alleen uit hoofde Van mijn functie, maar ook om dat ik mij met de marine vergroeid gevoelde. Mijn gehechtheid aan de Ko ninklijke Marine is gedurende de oor logsjaren overgegaan in diepe bewon dering, toen ons duidelijk werd hoe het ganse personeel in deze moeilijke tijd zijn verantwoordelijke taak ver vulde." „Tegenwoordig wil men dikwyis de taak der marine als secundair beschou wen, nu de techniek zoveel andere en nieuwe mogeiykheden heeft geschapen. Dat is naar mün mening een misvat ting, omdat de marine altijd een hoogst belangrijke taak zal blijven behouden, mede in verband met de aan- en af voer van materialen en grondstoffen, sei de burgemeester. Bij beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening worden met ingang van 1 April twee gedeelten van de Wadden zee in de nabijheid van Den Helder aan de openbare visserij onttrokken; het betreft hier het viswater gelegen nabij de Kroonton no. 12 van de Dove Balg en een gedeelte in het Zuider Zwin. In het atelier van de Noorder Kunst kring aan de Prinsenstraat wordt van avond om acht uur een tentoonstelling geopend van werken van de Alkmaar- se kunstschilder Gerrit Lugthart. die reeds eerder in Den Helder heeft ge- ëxooseerd. De tentoonstelling zal van Zaterdag 25 Maart tot en met Zondag 2 April iedere avond van zeven tot negen uur georvmd zijn. op Zaterdag en Zondag van 's middags drie tot 's avonds ne gen uur. Vice-admiraal J. M. de Booy, hoofd van de Nederlandse Missie in West- Duitsland en oud-Minister van Scheep vaart, is- onderscheiden met de De Ruyter-medaille. wegens zijn ver diensten voor de Nederlandse koop vaardij. De gouden medaille is door minister Spitzen aan de heer De Booy ter hand gesteld. Hierbij delen wjj U mede, dat wij U kunnen leveren de Or- ginele Junghans, Kienzle en Smith alarmwekker. De prijzen zijn als volgt: Junghans 10.-, 10.75, 12.80, 13.—, 16.50. Kienzle 12.50, 13—, 13.25. Smith 8.50. 10.80, j 13.50, 18.50 Bij al onze uurwerken geven wij 1 jaar schriftelijke garan tie. Voor wekkers en horloge s slaagt U altijd beter en vindt 1. onbetwist de grootste keu SPOORSTRAAT 7 „U kunt zich voorstellen, dat ik diep teleurgesteld was toen in 1945 de kans op terugkeer van de Koninkiyke Ma rine naar Den Helder uiterst gering scheen. Ik bleef er echter van over tuigd, dat onze stad voor de vestiging van een marinebasis de aangewezen plaats was. In voorkomende gevallen heb ik mijn ideeën daaromtrent met kracht verdedigd. Het stemde mij dan ook tot grote voldoening, toen de keu ze toch op Den Helder viel. Men heeft mij destijds uitgelachen, toen ik be weerde dat Den Helder éénmaal ze ventigduizend inwoners zou tellen. Maar ik ben er zeker van, dat wij dit moment zullen bereiken. Er zal een tijd komen, dat wij voor al het personeel der Koninklijke Marine weer woon ruimte beschikbaar hebben," vertrouw de de heer Ritmeester. Met het uitspreken van de belofte, dat zijnerzijds het contact met de Ko ninklijke Marine tot in lenge van da gen zal worden bewaard, eindigde de burgemeester zijn rede, waarin onge wild enige aspecten van het burge meesterschap in een marinestad als Den Helder werden belicht. Voor betere schoenen Het afscheid van Burgemeester Ritmeester Thans is officieel medegedeeld, dat ter gelegenheid van het af scheid van burgemeester G. Rit meester een buitengewone raads vergadering zal worden gehouden op Woensdag 29 Maart, 's mid dags om haif drie ten Raadhui ze. Wij hebben goede redenen om aan te nemen, dat een aantal ver tegenwoordigers van de Helder- se bevolking naast officiële per soonlijkheden zal worden uitge nodigd tot bijwoning van deze raadsvergadering. Voorts vernemen wü, dat in aansluiting op de ver gadering een receptie ten Raad- huize zal worden gehouden en dat des avonds door de burgerij voor de scheidende magistraat zal worden gedefileerd. De eerste paling is aan de gemeen- teiyke visafslag aangevoerd. Gemid deld is 30 pond per vaartuig gevangen. De prUs bedroeg f 1.30 per pond. De vraag wordt zeer behoorlijk ge acht, zodat te Urk verwacht wordt dat de prijs niet zal dalen. De opening van het seizoen laat zich iets beter aanzien dan vorig jaar, toen er de eer ste weken bijna niets gevangen werd. Tot 1 Mei mag uitsluitend de beug visserij worden uitgeoefend, waarvoor slechts een klein gedeelte van de Ur- ker IJselmeervloot is ingericht. Het grootste deel der vloot zal pas na 1 Mei kunnen uitvaren, als de kuilvis- serij een aanvang neemt. vertrouwd adreó voor cHw kleding naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 3176 Het was zeer verheugend, dat voor de officiële opening van de expositie, die door de „Studieclub Schilders Den Helder en Omstreken" in de bovenzaal van het voormalige Distributiekantoor aan de Spoorstraat wordt gehouden, zo'n grote belangstelling bestond. De opening geschiedde door burgemeester G. Rit meester, die hiermede de laatste tentoonstelling tijdens zijn ambtsperiode in leidde. De voorzitter van de Studieclub, de heer J. Züp, kon behalve de burge meester verscheidene andere autoritei ten begroeten. Zo toonden ook weth. C. Steenlage, ir. J. F. A. Alozerij (di recteur van de Gemeentelijke Dienst voor Openbare Werken), ir. D. J. de Jonge (hoofdingenieur der Rijkswerf), de heer J. N. E. Teune (voorzitter der vereniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken"), de heer G. G. Termeer (directeur der Ambachts school) en C. lest (hoofd der BLO- Het gezellige tehuis van LA.V. aan de Westgracht was gisteravond ver anderd in een „strydzolder". Aan drie tafels, die door sterke lampen werden beschenen, trachtte een groot aantal dames en heren zo goed mogeiyke resul taten te behalen, om op Zaterdag 1 April in de finale van hun klasse te mogen spelen. Gisteravond werd strijd geleverd in de vierde klasse dames en 1n d« derde klasse heren. Niet alle partyen waren even spannend, maar er werd met animo gespeeld, zodat de heer J. G. Vermeer, die als wedstrydleider fungeerde, weinig of geen aanmerkingen behoefde te maken. In sen vlot tempo snelde het programma naar zyn einde, dat overigens nog vry emotioneel was. men won In poule 3 trok mej. Van de Het was te verwachten, dat de da mes Oosterloo en Valkhoff een hartig woordje zouden spreken Dit neemt echter niet weg, dat ook andere da mes zich bijzonder kranig hebben ge weerd. In poule I zegevierde mej. Rui tenburg over D. Leen, die op haar beurt mej. T. Sinnige versloeg, nadat deze in twee games van mej. Ruiten burg had gewonnen. Mej. Sinnige had het voordeligst gespeeld, en trad als winnares naar voren. Poule 2 wasvoor mej. Valkhoff, die van mej. Van Om- De onlangs in gebruik genomen kotter HD 87 „Pietertje" van de fa. M. Slot en Zn. is gistermorgen met een versplinterd visbord binnengelopen. Bij het vissen met het trawlnet, op de Noordzee ten Noorden van de Wad deneilanden, is het visbord in aanra king gekomen een mijn of ander pro jectiel dat op de zeebodem lag en ex plodeerde. De „Pietertje" werd niet beschadigd Hr. Ms. „Douwe Aukes" en de vier mijnenvegers van het vierde flot tielje zijn gistermorgen uit Borkum te ruggekeerd. De „Zuiderdiep" is naar Rotterdam vertrokken. De met hout geladen kustvaarder „Wilfriede Klimder", onderweg van Solvisborg naar Amsterdam, passeerde gisteren het Nieuwediep. Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Hy- drograaf" en het hulpscheepje ,.HY 4", die weer in dienst zijn gesteld, zijn gistermorgen naar Rotterdam vertrok ken. In April zullen de hydrografische opnemingen, waaraan ook Hr. Ms „Zeefakkel" deelneemt, worden hervat. Hr Ms. ..Queen Wilhelmina" gaat op 1 April in onderhoud. Hr. Ms. kor vet ..Batjan", aan boord waarvan een aantal adelborsten wordt geplaatst, zal dan als visserij-politievaartuig dienst doen De vaaroefeningen met de adel borsten zullen zoveel mogelijk worden gemaakt tezamen met Hr. Ms. „Willem van der Zaan", die momenteel in Rot terdam ligt. Hr Ms. onderzeeboot „O 24" en Hr. Ms. opleidingsschip „Marnix" zul len Maandag naar het zeegebied Biu Star Point aan de Britse Zuidkust ver trekken, voor het houden van oefe ningen ten behoeve van de onderzee- bootbestriiding Hr. Ms. „O 21" vaart, gelijk be kend. als inschietboot voor het afrege len van torpedo's, Hr. Ms. ..Dolfijn" is onderweg naar de Noordelijke wate ren en Hr. Ms. „Zwaardvis" gaat in \pril korte oefenreizen maken. Het is morgen hoog water om 11 73.15 uur. en laag water om 5.10 en iiaiy uur. Weterink tegen mej. Kuyper aan het langste eind. In poule 4 moest mej. Oosterloo zich geducht inspannen om van mevr. Makelaar te kunnen wip- nen. Het werden drie games 1921, 2114, 2118. In de halve finale was mej. Valkhoff sterker dan mej. Van de Weterink, en bond mej. Oosterloo mej. Sinnige aan haar zegekar. De dames Valkhoff en Oosterloo bereikten hier dus de finale. De heren (veel groter in aantal) had den heel wat meer tijd nodig dan de leden van het zwakke geslacht. In poule 1 won M. van Os twee partijen. Alleen in Sinnige moest hij zijn meer dere erkennen (1821, 2118, 2116). Deze kreeg echter klop van J. Glas, die stevig speelde (21—16. 23—25, 20—22). Van de Well kon alleen van Glas winnen. Winnaar werd hier M. van Os. Poule 2 was voor R. vd Zee. die zijn drie sets won, van N. de Vroome, J. Zwagerman en L. Spetter. Uit poule 3 trad J. Bommer als winnaar naar vo ren. Hij won op rustige wijze van Kuyk en Boelsums. Van deze twee was Boelsums de sterkste. C. de Vries slaagde erin poule 4 voor zich op te eisen. Hij won in drie games van J. Steilberg. en In twee games van W. Govers Govers zegevierde over Steil berg. In de halve finale kwamen dus. C. de Vries, J. Bommer, M. van Os en R. van der Zee. Bommer versloeg De Vries, waarna de beide andere candi- daat-finalisten moesten uitmaken wie tegen hem zal uitkomen. En op deze partij was het woordje emotioneel uit de aanhef van toepassing Van Os ver loor de eerste game. In de tweede ga me zag hij kans met 2523 te zege vieren. zodat de derde game de be slissing moest brengen. Deze was voor Van Os. met 21—15. De finalisten voor het derde klasse-kampioenschap heren zijn dus J Bommer en M. van Os. Vanavond worden (weer bij TVA) de Helderse kampioenschappen tafelten nis voortgezet met de eerste en tweede klass heren-enkel, en de derde klasse dames-enkel. Een wedstrijd waaraan alle abonné s kunnen meedoen school), alsmede verscheidene schilders patroons en -gezellen hun belangstel ling. De heer Zijp herinnerde eraan, hoe men ruim drie jaar geleden tot de op richting van een studieclub besloot, teneinde de beoefening van het mooie schildersvak in onze stad op een hoger peil te brengen. Gedurende drie winters heeft men nu ijverig week aan week gewerkt, eerst in het zaaltje van de heer Krijgsman en nadien in de werk plaats van de gebr. De Boer. Deze we kelijkse cursusavonden o. 1. v. da heer De Wit, leraar aan de Ambachtsschool, zijn zonder twijfel vruchtbaar geweest. „Wij menen geslaagd te zijn in onze opzet, de beoefenaars van het schilders vak steeds meer te doen beseffen, dat men eerst na grondige studie in staat is om voor een redelijke prijs werk van behoorlijke kwaliteit te leveren", zei de heer Zyp, die daarop het woord gaf aan de burgemeester. Aanzien doet verlangen. Deze uitte zijn grote waardering voor het initiatief, dat de Studieclub heeft genomen. Zij geeft hiermede een uit stekend voorbeeld, niet alleen omdat het grote publiek op deze wijze meer oog krijgt voor hetgeen een vakman presteren kan en moet, maar ook om dat de mensen het werk van goede aklieden meer zullen waarderen. „Aanzien doet gedenken, maar ook verlangen", meende de burgemeester, die in deze expositie ook schone pers pectieven zag voor de schilders hier ter stede. „Wanneer de mensen dit alles zien. zullen zij thuis graag een nieuw verfje en behangetje willen hebben- In dit verband wees de heer Ritmeester op de wenselijkheid, in de zomer maanden vooral aandacht te besteden aan de nieuwbouw en het buitenwerk. De beschikbare arbeidskracht moet ook in het schildersvak, juist in deze periode van wederopbouw, zo econo misch mogelijk worden benut. Met de wens, dat deze tentoonstelling in alle opzichten zou mogen slagen, eindigde de heer Ritmeester zijn openingsrede. De leider van de cursus, de heer De Wit, lichtte daarop het doel en streven van de Studieclub nader toe. „Ons mooie schildersvak wordt jammer ge noeg door velen niet voor vol aange zien. Men schijnt niet te willen inzien, dat dit vak vrijwel geheel zijn oor spronkelijk karakter heeft bewaard. Het aantal technische hulpmiddelen is nau welijks groter dan vroeger, zodat een goede schilder over een grote dosis vakmanschap moet beschikken. Het ligt geheel aan zijn bekwaamheid, wat hij met kwast en verf weet te bereiken en hoeveel hy kan produceren. Ook wan neer de schilder in het bedrijfsleven is opgenomen, moet hij blijven studeren en zich op de hoogste stellen van de mogelijkheden in de uitoefening van zijn vak". Verschillende waardering. De heer De Wit betreurde het, dat zo weinig jongelui zich tot het schil dersvak aangetrokken gevoelen. Eén der oorzaken was z.i. de maatschappe lijke positie van de schilder, die vooral in Den Helder aan een ongewenste ge spletenheid lijdt. De schilders van de Rijkswerf zijn ingedeeld in de eerste klasse van de loonschaal, de particu liere schilders daarentegen in de derde klasse. Daardoor kan het voorkomen dat een ongeschoolde schilder op de werf een groter inkomen heeft dan een ge schoolde collega in het particuliere be drijf. Dat onlangs het schilderwerk in en kele nieuwe huizen moest worden afge keurd, achtte de heer De Wit in zekere zin verheugend. „Schilderspatroons, die voor onmogelijk lage prijzen hebben in geschreven en onverzorgd werk hebben geleverd om financiëel te kunnen uit komen. zijn hierdoor aan de kaak ge steld. Men moet tot het inzicht komen, dat bij het calculeren van een prijs ge rekend moet worden op het produce ren van verantwoord werk. Anders be rokkent men schade aan zichzelf en het gehele schildersvak". Het gesprokene vormde een uitste kende inleiding tot de rondgang, die de aanwezigen daarop maakten door de welvoorziene expositieruimte, waar zeer vele en gevariëerde staaltjes van vakmanschap te zien waren. Wy hopen daarop in onze editie van morgen nog even terug te komen. Belangstellenden kunnen reeds vanmiddag om drie uur in de tentoonstelling, die vry toeganke lijk is. terecht. Zij is vandaag, evenals op de volgende dagen, doorlopend geopend tot 's avonds tien uur. Ais lid van de Nederlandse delegatie voor de Unie-conferentie, die Zaterd*» in Djakarta zal beginnen, is Staats secretaris van marine. H. C. W. Moorman, per KLM-toes naar Indonesië vertrokken. Voor zijn vertrek legde hij er in een "terview de nadruk op. dat hy de conferentie niet als marine-deskundige, doch a militair zal bijwonen. „Het Kabinet heeft de wenselijkheid ingezien een militair af te vaardigen, omdat bij de besprekingen militaire problemen zeker worden aangevoerd zo zeide hij. „Er is een afspraak ge maakt tussen de Nederlandse regering en de R I. S. om de komende samen werking op maritiem gebied niet in een week tijds af te doen.! Die kwes tie zal eerst in April rustig onder ogen worden gezien". De heer Moorman refereerde aan het rapport van dr J. H. Sillevis Smitt, toen hem gevraagd werd hoe het met de uitbouw van de marine op in Nieuw-Guinea stond. Hij zeide, dat de Amphibisch-Teehnische Dienst in het Oosten met 150 man in de civiele sec tor van Nieuw-Guinea uitmuntend werk verricht, maar dat er voor de marine aldaar geen definitieve beslis sing zal vallen, voor tenslotte bekend zal zijn. hoe de status van Nieuw- Guinea zal worden. Zoals bekend zal de sterkte van de Koninklijke Marine geheel Indonesië, die thans nog 5200 man is. als gevolg van de verplich tingen van Nederland in verband met het Atlantische Verdrag, tot 4700 man Mevrouw G. C. G. kwam ernstig te vallen toen in de Krugerstraat, hoek Van Galenstraat, een hond tegen haar rijwiel opsprong. De dame werd met een zware hersenschudding door de GGD naar „Parkzicht" overgebracht. De heer M. K. kwam tot de ont dekking dat uit zijn groentepakhuis bij bij Soembastraat sinaasappels en appels waren ontvreemd. Men ontdekte dat jongens zich Zondagmiddag tot het pakhuis toegang hebben verschaft, ten einde zich aan het heerlijke fruit tegoed te doen. waar een Pendule ten enenmale beter past dan een moderne schoor» steenklok. Ook met die gevallen hebben wij rekening gehouden worden teruggebracht. De Staatss..- taris voegde daaraan toe, dat dit v plichtingen in Europa thans nog j?' geaccentueerd door het feit, dat derlandse manschappen zelf Ujt rika de schepen gaan halen, die d* het Amerikaanse Ministerie °°r Landsverdediging aan Nederland overgedragen. IJ8 diverse modellen voor Jongens en Meisjes uitsluitend PRIMA KWALITEITEN VROOM EN DREESMANN KCirCKSTftAAT t5.l7.OIN MilDCft Alle artikelen boven de 10.— zijn verzekerd tegen verlies, diefstal, brand en breuk. Gisteren bereikte ons het verraasa. de nieuws, dat Den Helder binnenkort weer buitenlandse voetballers al n*. gen begroeten. Op Eerste Paasdag speelt de voetbalvereniging Helder nt- meiyk tegen d'Essenne, een Party* club die in de ere-divirie uitkomt. In samenwerking met enkele Am. sterdamse clubs, waartegen de Frans* amateurs ook zullen spelen, is het Hal- der gelukt als eerste met d'Essenne di strijd te mogen aanbinden. Voorts zullen de Franse voetballers enkele wedstrijden spelen in het Zuj. den en in het Noorden. De ontmoeting is voor Eerste Paasdag (Zondag 9 April) vastgesteld, daar de voetbalver eniging HRC op Tweede Paasdag een bekerwedstrijd moet spelen. Naar wij vernamen is d'Essenne in zijn divisie een gevreesde tegenstander. De wedstrijd begint om half drie. en is tegen de gewone prijzen toegakelijk. En Zondag..,, Voor Zondag staat voor Helder de lang verbeide wedstrijd tegen DCG op het programma. Deze club heeft nog een heel kleine kans, en zal dus onge twijfeld zijn beste beentje vóórzetten, om onze stadgenoten te doen struike len. Natuurlijk is het de voetballief hebbers niet ontgaan, dat DCG de laat ste tijd op het gelijke spel geabonneerd schijnt te zijn. Wij herinneren'ons, dat de witjakken de uitwedstrijd tegen DCG al gelijk speelden, zodat. Zondag moet worden gewonnen, willen zij hun kansen tegen Velsen verdedigen. AMERIKAANSE WAPENHULP AAN PERZIE Ambtenaren van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken hebben bekend gemaakt, dat aan de Perzische regering een ontwerpover eenkomst betreffende militaire hulp i» voorgelegd. 28. Ondanks zijn zwakke beentjes is Big Ben met een ware sneltreinvaart over de weg voortgehold. Pim, Pam en Pom kunnen hem haast niet bijhouden. Maar daar komt het hek in zicht. Het hek, dat om Luilekkerland heenstaat! Big Ben moet sterk afremmen om niet met een plof tegen het hek op te vliegen. Gelukkig het loopt goed af Verstomd blijft het varken staan als hij de rijstebrijberg ziet. „Is dat alle maal rijst?" vraagt hij. De drie broer tjes knikken. „Kun je dat allemaal op eten?" Pim, Pam en Pom knikken weer. „Zo, wijs me dan de ingang maar even", roept Big Ben ongeduldig. „Dan begin ik meteen! Ik voel die akelige zwakte in mijn benen alweer aanko men". „Ingang? Die is hier niet. V moet door die spijlen heen", antwoordt Pim. „Door die spijlen heen? Zeg, wat denk je wel. Dat is voor mij toch on mogelijk. Daar ben ik veel te dik voor!" 29. Big Ben is vreselijk kwaad, dat hy voor het hek moet blijven staan. „Hebben jullie me daarvoor gestoord? Moet ik nu met mijn zwakke lichaam hier voor dit hek blijven staan, zonder dat ik ook maar één korreltje rijst kan proeven?" Pim, Pam en Pom kijken elkaar somber aan. Dat ze daar ook met aan gedacht hebben. „En terug gaan kan ik ook niet", klinkt de sten- van het varken weer. „M n benen wei geren me im al de dienst". En meteen laat Big Ben zich languit pp de grond vallen. De drie hondjes houden sn®' iMtl* ui ie uunujes uuuucn -7 krijgsraad. Ze moeten er iets op vU1" den. „Ik weet het", roept Pim eens klaps uit. „We moeten een touw heb* ben. Dan hijsen we Big Ben over bff bek heen. Wacht maar op mij! IX za' ®r wel eentje gaan halen bty de werkü'" clen En vóór Pom en Pam er iets 8en in kunnen brengen, is Pim ytt' dwenen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4