De grote kans voor Luc van Dam Heeft een Bac zin? Franse regering in de branding LEEDS UNITED NAAR ONS Robbenploeg verberde record Repairiëring nog sneller Carillonmuziek op de Jaarbeurs Een onimoeiing met de torenvalken Stormlopen van links en rechts De Gaulle droomt van een presidentschap Op uitnodiging van promotor Be- nains zal Luc van Dam op 3 April de wedstrijd tussen Jean Stock en Claude Ritter bijwonen. Er is sprake van de winnaar tegenover Luc van Dam te plaatsen, mits natuurlijk onze landge noot op 31 Maart een overwinning op de Fransman Royer-Crecy kan boeken. De Engelse tweede divisieclub Leeds United komt 10 Mei naar Neder land om in 't Olympisch Stadion een wedstrijd te spelen tegen het voorlopig Nederlands elftal. De Hongaarse zwemsters en zwemmers zullen niet deelnemen aan de Europese zwemkampioenschappen, welke in Augustus te Wenen worden gehouden. De Europese zwemliga heeft enige tijd geleden besloten de kam pioenschappen niet te Boedapest te houden, aangezien niet voldoende kon worden gegarandeerd, dat alle bij de Liga aangesloten bonden aan de strijd konden deelnemen. En daarom zijn de Hongaren boos. De beslissingswedstrijd tussen P.S.V. en Limburgia om het kam pioenschap van afd. 1 der Zuide lijke eerste klasse werd gewonnen door laatstgenoemde club (21), die daarmede beslag op de titel l'egde. Jonker, de doelman van Limburgia, weet tijdens een ge vaarvolle aanval der Eindhovena- ren de situatie meester te worden. (Van onze militaire medewerker). „Het zal eind September worden, vóórdat de laatste Needrlandse solda ten Indonesië zullen hebben verlaten", aldus Staatssecretaris van Oorlog, Mr. W. H. Fockema Andreae, bij zijn aankomst op Schiphol. Enkele dagen tevoren tijdens een persconferentie te Djakarta, sprak de Staatssecretaris in gelijke zin. Deze mededeling heeft hier en daar enig misverstand gewekt. In sommige bladen heeft men het voor gesteld, alsof de repatiëring zou zijn vertraagd of dat van het schema zou zijn afgeweken. Het een noch het an der is het geval. Het repatriërings-ap- paraat werkt op top-capaciteit. Hoe kon dit misverstand dan in de wereld komen? Daartoe moeten we even teruggaan naar de Ronde Tafel Conferentie, waar ten aanzien van de terugvoering naar Nederland van de troepen der Kon. Landmacht belang rijke besluiten zijn genomen. Bepaald werd, dat de Kon. Landmacht binnen de kortst mogelijke tijd uit Indonesië zou worden verscheept. Daarbij werd gedacht aan een termijn van zes maan den. Maar de Ned. regering gaf daar bij reeds toen te kennen, tot haar leed wezen te voorzien, dat gebrek aan scheepsruimte of andere technische moeilijkheden de voltooiing van de terugtrekking der Ned. troepen binnen zes maanden zou beletten. (Artikel 22 Hoofdstuk III Militaire overeenkomst R.T.C.) Dit is door radio en pers her haaldelijk aan de troepen medegedeeld. Steeds is er op gewezen, dat 1 Juli '50 een „streefdatum" was, maar dat dit niet inhield, dat alle troepen op die datum thuis zouden zijn. Inmiddels heeft men, waar men kan schepen gecharterd Dat de streefdatum slechts met drie maanden is overschre den, zoals de Staatssecretaris thans heeft meegedeeld, is dan ook te dan ken aan het onvermoeid werken van het Directoraat-Generaal van Scheep- Met 12 punten won de wielren ner Gosseling (Belgie) Zaterdag de sprintwedstrijden te Berlijn. Sche- rens werd tweede, terwijl onze land genoot Arie van Vliet de derde plaats bezette. De koppelwedstrijd over 50 km. werd gewonen door het Belgisch- Nederlandse koppel ScherensVan Vliet in 1 uur 7 min. 18 sec. De Duitser Spielmann uit Immi- grath speelde in het tournooi om het Duitse kampioenschap groot biljart ca- dre 47/2 een vlot partijtje tegen Thie- lens. dat hij in vijf beurten beëindig de. Spielmann maakte daarbij een serie van maar liefst 365 caramtoles. Het wereldrecord, dat op naam staat van de Belg Gabriels, bedraagt 264 ca ramboles. Van de Pol is de houder van het Europese recond met 336. Voor Spielmann is het jammer, dat op na tionale wedstrijden geen internationale biljartrecords kunnen worden geves tigd. Een ploeg van de Robben heeft gisteren in het Sportfondsenbad West te Amsterdam het Nederlands record op de 3 maal 100 meter wisselslag esta fette heren verbeterd met 3.9 sec. Zij maakten een tijd van 3.31.3. In de vergadering van de Bonds raad van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond is besloten de competitie volgens een pyramide samen te stellen. Tot nu toe had men vier groepen van 7 clubs in de hoofdklasse, doch met ingang van het seizoen 1950'51 zal ei slechts één hoofdklasse zijn, bestaande uit acht clubs. De winnaar van deze hoofdklasse mag zich kampioen van Nederland noemen. De overblijvende twintig clubs worden verdeeld over twee b-groepen, elk van 8 tientallen, terwijl de vier laatst geplaatste clubs in de thans nog geldende 4 hoofdklassen degraderen naar de c-klasse. Het Nederlandse dames hockeyelf- tal heeft gistermiddag te Amstelveen 'n 10 zege behaald op de Belgische ploeg en zal op 1 April te Nottingham uitkomen tegen de Engelse dames Scheidsrechter Karei van der Meer zal Woensdag 29 Maart de oefen wedstrijd leiden tussen het voorlopig Nederlands elftal en Brentford, welke wedstrijd te Rotterdam zal worden ge speeld. Het Nederlanse koppel Van Vliet- Schulte bezette in de eindklassement van de te Antwerpen gehouden Inter nationale wielrwedstrijden de tweede plaats achter de Belgen BruneelVan Steenbergen. Bij de koppelwedstrijd werden de Nederlanders negende. Bru neel en Van Steenbergen gingen hier ten tweede male met de eer strijken. De hockeywedstrijd heren Enge land-Wales te Bournemouth eindigde in een 40 overwinning voor Engeland. Behalve over goede wielrenners beschikt Belgie ook nog over een aan tal harduopers, die lang geen gek fi guur slaan. Aan hen, Theys en Doms, hebben onze Zuiderburen het te dan ken, dat zij de tweede plaats bezetten in het landenklassement van de Cross des Nations. Nederland kwam op de negende plaats,a terwijl Frankrijk eer ste werd. Het Oostelijk elftal, dat Bondag 2 April te Charlesville tegen Noord Frankrijk za spelen, is als volgt samen gesteld: Koers (Hengelo); Van der Eist (Heracles) en Klaver (Enschedese B). Van der Veen Jr (Heracles), Moring (Enschede) en Dijkgraaf (AGOW); Moddejonge Jr. (Enschede), Selderhuis Sr. (Enschedese Boys) Hanskamp (AG OW) Van der Weert (Wageningen) en Oerlemans (NEC). De Nederlandse rugby-ploeg heeft gistermiddag op het WA-terrein te Amsterdam een 53 nederlaag geleden in de wedstrijd tegen Belgie. Op de algemene vergadering van de Nederlandse Wielrenunie, welke te Utrecht werd gehouden, is besloten, dat deelnemers aan wedstrijden direct vóór of tijdens de wedstrijd geen scha delijke middelen mogen innemen of zich door derden laten toedienen. Voor nieuwelingen en amateurs zal de bepa ling gelden, dat premies door derden aangeboden ten behoeve van de win naar worden gedeponeerd bij de pen ningmeester van de NWU. De oude be paling, dat nieuwelingen en amateurs niet mogen rijden om geldprijzen blijft gehandhaafd, de nieuwe regeling geldt dus alleen voor premies, die als extra- prijzen worden toegekend. Bij de gistermiddag gehouden sprintwedstrijden om de grote ope- ningsprijs van het Prinsenpark te Pa rijs bood Arie van Vliet felle tegen stand, maar zijn rivaal, de Brit Reg Harris, was onbetwist de snelste. Ook Gerrit Schulte zat dit week end op zijn fietsje. Hij won een ach tervolgingswedstrijd over 5 Km. in het Belgische plaatsje Wevelgem. In een wedstrijd voor omateurs over 100 km eindigde onze landgenoot Nol ten als eerste in de tijd van 3 uur 40 minuten. Het parcours liep van Luik naar Housse. Tweede was Fisher, die door Nolten in de sprint werd geslagen. Op het Jaarbeursterrein staat een carillon opgesteld, dat bestemd is voor de Lange Jan te Middelburg. (Het oude carillon ging in de oorlog verloren). Dit carillon, bestaande uit 48 klokken, is gegoten bij de firma van Bergen te Heiligerlei. De zwaarste klok, met een gewicht van 6500 kg. (links) kon niet wor den opgehangen. Rechts de enige vrouwelijke beiaardier in Neder land, mejuffrouw M. Blom, die het carillon bij de Jaarbeurs bespeelt. J^u overal in Nederland weer spoedig de uitvoering van Bach's Mattheus passie zal plaats vinden en meer dan anders allerwege muziek van Bach zal worden uitgevoerd, zulks in verband met de Bach herdenking (17501950), lijkt het ons wel belangrijk te trach ten crp bovenstaande vraag een ant woord te geven. De uitspraak van Prof. Wene ten op zichte van deze vraag lijkt ons ge wichtig genoeg om hier te citeren. De professor heeft gezegd: „In het grote rijk der cultuur is het land der mu ziek het enige neutrale terrein waar allen elkaar ontmoeten". Inderdaad de abstractie van de muzikale kunst, niet alleen van die van Bach, maar ook van dc andere grote meesters kan een ho ger spiritueel contact schenken, waar aan een ieder, van welke levensbe schouwing ook, zijn geest kan ver kwikken. Zo bezien heeft dus een Bach-jaar wel degelijk zin. In 1750 is met Joh. Seb. Bach een meester ge storven, die alle stijlen tot in de 18e eeuw in zich heeft opgenomen en deze in een wonderlijke synthese in zijn werken heeft verenigd. Dit is temeer verwonderlijk, daar toch al zijn wer ken, van welke verscheidenheid ook, visueel de zelfde structuur bezitten. Ook Bach was met zijn scheppend ge nie zijn tijd ver vooruit, zodat de be- r In cellofaan 70 c tekenis van zijn werken eerst lang zaam tot algemene waardering kwam. Die algemene waardering geldt thans alleen nog maar zijn beide passie's, de Mattheus en de Johannes. De overige werken van Bach moeten nóg meer geestelijk algemeen goed worden en zelfs nü nog zijn er velen, die tegen over deze kunstuitingen niet alleen gereserveerd maar zelfs afkerig staan. Bach was een messiaanse mens, die zich geroepen gevoelde, op aarde een hogere geestelijke ordening te bren gen, waarvan hij het beeld heimelijk in zich omdroeg. Zijn muziek is zuiver absoluut en boven-persoonlijk. Het feit, dat de romantisch- en sensueel- voelenden misschien wel het grootst in aantal zijn, is misschien oorzaak, dat Bach nog niet volledig de erkenning heeft gekregen, die hij verdient Aach nu was ook een omstreden figuur en over de juiste interpretatie van zijn werken is al zeer veel geschreven. Er zijn veel kunstenaars geweest, die er hun levenswerk van hebben gemaakt, uitsluitend werken van deze meester uit te voeren. Veel biographieën zijn er over hem geschreven en veel mu sicologen hebben in alle toonaarden commentaar op zijn werken gegeven Maar wanneer men zich volledig alle kennis van Bach in theoretisch op zicht zou hebben eigen gemaakt, dan kan men hiermede alléén nóg niet ko men tot het wezenlijke genieten van Bach's universele "kunst. Men zou de noodzaak gaan gevoelen, wat minder over Bach te spreken, maar veel meer naar Bach te luisteren. Wanneer men bij het horen van deze muziek alle wetenschappelijke overwegingen en alle verstandelijke bespiegelingen uit de geest bant, maar zich alleen met het gehoor aan Bach's werk overgeeft, eerst dan zal Bach zich volledige open baren en wordt de geest verrijkt met perspectieven, welke men voordien niet voor mogelijk hield. De muziek dus ook die van Bach, is op de aller eerste plaats uit het gehoor. Wij hopen met deze woorden een stimulans ge geven te hebben om niet alleen de r\p EEN KRUISPUNT van wegen uit de Zaanstreek en Kennemerland staat daar, midden tussen de groene weiden van het Noordhollands land schap, als een baken in zee, de West- zaanse watertoren. Telkenjare weer biedt hij in zijn pa trijspoorten aan vele torenvalken een veilige broedplaats. Het is geen wonder dat deze woning door vele roofridders begeerd wordt. De behuizing is gunstig gelegen in een dorado van weilanden, moerasjes en sloten, zodat men, zittend bij de voor deur van de woning, over een rijk jachtgebied kan uitkijken. Geen mens kan hen benaderen en de torenwachters, die hen van binnen door de met glas be schermde ruimten zouden kunnen bereiken, zijn op hun jaarlijks te rugkerende gas ten te zeer gesteld om in de valken familie onrust te zaaien. Een afspraakje met één der toren wachters verzekert mij een rustig be kijken van de jonge torenvalken. De prettige fietstocht naar ons doel gaat door voorjaarsweiden, geel en paars van boter- en pinksterbloemen. Gedurende de tocht worden wij aan alle kanten begroet door weidevogels als kieviten, tureluurs, grutto's en hoe zeer de grappige grutto's met hun ener giek geroep van: „grietto, grietto", onze aandacht ook vragen, onze liefde gaat ditmaal uit naar de bewoners van de grijze toren die in de verte wenkt. Ditmaal kunnen slechts vluchtige blikken van herkenning met de grutto's gewisseld worden. Zie hem daar staan met zijn ranke poten op dat hek. Trots als een koning overziet hij zijn land. Aan dit diertje is alles even rank: de lange snavel die een weinig opwaarts gebogen is, het lijfje met de sierlijke hals, zijn reeds genoemde poten. Dit alles stempelt hem tot een pittige, een karakteristieke moerasvogel, die zich niets aantrekt van het modderige ge doe waar hij vaak met zijn poten door heen moet waden. Maar kijk daar zien wij reeds de eer ste valkjes. „Biddend" staan zij boven het land, kop in de wind, 10 tot 30 me ter boven de grond, 't Lijkt of zij in de blauwe lucht hangen, maar hun vleu gels wuiven heel licht en heel vlug heen en weer en zo zoeken zij dijken en velden af. O wee, het muisje dat aan de ingang van het holletje een luchtje komt scheppen of argeloos in het zonnetje traditionele passie-uitvoeringen te gaan bijwonen, maar ook eens te gaan luisteren naar Bach's andere werken, welke minder algemeen bekend zijn In dit Bach-jaar zal men daarvoor, zeker, ook door middel van de radio, rijkelijk in de gelegenheid zijn. Ms. (Van onze correspondent te Parijs). pRANKRIJK beleeft op het ogenblik stellig één van de moeilijkste perioden van aijn na-oorlogse geschiedenis. De machtige oppositiepartijen van links en rechts hebben de democratische regeringsvorm het vuur nog nooit zo na aan de schenen gelegd als nu. Van links wordt het bestaan van de toch al zwakke minderheidsregering door de zich nog steeds uitbreidende en ver plaatsende stakingen belaagd, terwijl de Gaullisten van rechts het gehele huidige staatsbestel met het z.g. schandaal der generaals te ljjf gaan. Alles bij elkaar kan gezegd worden, dat er een vreemde, geladen sfeer in Parijs heerst, een sfeer, die wij sinds 1946 nog niet eerder ervaren hebben. En het is vooral deze stemming van „zo kan het niet langer meer, er moet veran- vaart (dat de schepen chartert) het Di- dering komen", die men op het ogenblik bij alle klassen van de maatschappij aantreft, die de vrienden van Frankrijk enigszins ongerust maakt. oproerigheid de vorm van 'n opstand rectoraat Verkeerswezen van het Min van Oorlogi de Repetriërinesdienst in Indonesië en het Directoraat Demobili satie in Nederland waar men dag en nacht in touw is om de stroom van repatriërenden te verwerken. Wij willen daar nog enkele belang wekkende cijfers van geven Sinds de souvereiniteitsoverdracht op 27 December j.1. zijn ,'irca 25 000 Ned militairen gerepatriëerd. Dat betekent een gemiddelde van ruim 8.000 per maand en men hoopt dit tot 10.000 te kunnen opvoeren Met de inscheping van de 2e Divisie is men bijna gereed Begin April hoopt men een begin te maken met de inscheping van de 3e Divisie, de zg 5e bataljons, waarmee naar ruwe schatting twee maanden ge moeid zullen zijn. Dan resten dus nog de 40e. 41e, 42e en 43e Zelfstandige Infanterie Briga des, die in het tijdvak van Juni tot September op de boot zullen gaan. jyjINISTER - PRESIDENT Bidault, wiens verstandig optr den door vriend en vijand wordt gewaardeerd, moet op het ogenblik met een regering, die op geen stukken na de meerder heid van het Franse volk achter zich heeft, het hoofd bieden aan de felle sociale ontevredenheid, die vaak de vorm van opstandigheid aanneemt, terwijl aan de andere kant de oppositie tracht de regering en zelfs de presi dent bij het sch- ndaal van de gene raals te compromitteren met het doel de „verrotheid van dit democratische stelsel" te doen blijken. De politieke kant van de stakingen baart de regering natuurlijk veel zorg. Maar zijn er reële gevaren? Kan die gaan aannemen? Het is een feit, dat bij de dagelijkse manifestaties van de rode arbeiders de troepen ieder ogen blik moeten optreden. Er rijden zelfs kleine tanks door de straten; de sol daten, de agenten, de republikeinse garde zien er met hun helmen en hun geweren bedenkelijk krijgslustig uiten wanneer daarbij dan nog revolution- naire liederen worden gezongen, bar ricades worden opgeworpen en schoten in de lucht knallen, dan krijgt men werkelijk wel de indruk van kleine plaatselijke burgeroorlogjes. Maar het geheel ziet er veel ernsti ger uit dan het is De troepen hebben strikte opdracht onder geen enkele voorwaarde te schieten en de mani festanten en de troepen gaan elkaar dus met stokken, gummiknuppels en stenen te lijf. Vandaar dat die rel letjes op miniatuuroorlogjes van 500 jaar geleden lijken. Wat zich in de havens afspeelt en gaat afspelen bij het ontschepen van de Amerikaanse wapens is natuurlijk ernstig, maar dit alles heeft toch nooit zulke vormen aangenomen, dat de regering zich zelfs maar bij benadering bedreigd voelde De orde kan zonder veel moeite ge handhaafd worden en door het uiterst verstandige besluit om de vuurwapens niet te gebruiken, blijft het aantal slachtoffers tot een minimum beperkt Daarbij komt, dat dit communistisch offensief, dat gesteund wordt door de inderdaad vaak schandalig slechte om stanigheden, waaronder sommige ar beidersgroepen moeten leven, de niet- communistische partijen dichter bij elkaar heeft gebracht. Socialisten tussen twee vuren. P)E SOCIALISTEN, die zich uit de regering hadden teruggetrokken en van wie men algemeen verwacht had, dat zij toch wel min of meer in de oppositie zouden gaan, passen er wel voor op, dat zij niet de bondgenoten van de communisten worden. Aan de andere kant willen zij hun arbeider- cliëntele niet nog verder verliezen en daarom moten zij in bepaalde gevallen de door de communistische C.G.T ge stelde eisen wel ondersteunen. Maar als het erop aankomt, stan .zij na tuurlijk aan de kant van de regering ei dit maakt, hoe vreemd het ook moge klinken, dat Bidault, juist door deze stakingen en het rode offensief zijn positie heeft versterkt. Het schandaal van de generaals, waarover de Parijse kranten dagelijks hele pagina's schrijven, is misschien te gevaarlijker, omdat het de democrati sche regeringsvorm zelf aantast. Het schandaal heeft inderdaad de voosheid, de corruptheid en de grenzenloze licht zinnigheid van hoge politieke en mili taire figuren in het zonnetje gezet. De dingen die zich om de afschuwwek kende oorlog in Indochina hebben af gespeeld, vormen gezamenlijk inder- daar een schandaal, dat er zijn mag. Maar het blijkt hoe langer hoe meer, dat men in bepaalde, uiterst rechtse kringen tracht de regering formeel ten val te brengen. Dit werpt ook een ander licht op de ministers Jules Moch en Ramadier.die voorzien hebben, dat dit schandaal wel eens zo ver kon gaan, dat het de ge hele democratie zelf zou aanvreten en daarom besloten het in de doofpot te stoppen. De grote onbekende blijft de avonturier Peyvré, die, vóór hij p seling naar Zuid-Amerika vertrok Frankrijk alles kon doen, iedereen kende en alles voor elkaar kon krij gen. Hoe deze man aan zijn macht kwam, weet men niet. Van Gaullisti sche kant tracht men vooral de geruch ten te exploiteren die over 'n relatie tussen hem en de president de onde doen met de bedoeling de sympathieke en populaire president Auriol zo te compromitteren, dat de leider van de K.P.F., generaal De Gaulle dus, zijn droom om weer in het presidentelijk paleis te kunnen tronen, hiermede zou kunnen verwezenlijken. En dit is voor het kabinet-Bidault een gevaar men niet mag onderschatten. dat wat tussen het gras scharrelt. Pijlsnel laat hij zich op zijn prooi vallen en mocht de vangst niet dadelijk gelukken dan herhaalt hij zijn pogingen na een poosje weer. Het maal moet iedere dag verdiend worden, vooral in deze tijd nu hongerige valkenkinderen in het nest zitten uit te kijken of Pa met lek kernijen terugkomt. Een heel enkele maal bevat het menu een jonge leeuwe rik of mus maar deze heerlijkheid be. hoort meestal tot de zeldzaamheden. ALS WIJ LANGS de ijzeren trappen omhoog geklommen zijn zetten wij ons rustig op een afstand van de glazen kijkgaten. Bijna alle gaten, vooral die op het Zuiden uitkijken, hebben een 4 of 5-tallige valkenfamilie. Moeder Valk zit vaak op de rand uit te kijken of haar kameraad met de buit komt «aan vliegen, neemt dan de muis of wat het is over en verdeelt het in de openge sperde bekjes. „Wat een leven is het dan in dat wollige hoopje vogeltjes!" Je moet je eerst even goed de tijd gunnen om in die kluwen witgele dons de kopjes te onderscheiden en je staat versteld hoe vlug zo'n boutje verdwe nen is. Veel gunnen ze elkaar niet, zij rukken en trekken soms aan hetzelfde stuk. Vader Valk moet heus zijn tijd goed gebruiken. Daar waar moeder in de broedtijd de voornaamste plichten had. levert hij nu het leeuwenaandeel in de verzorging. Denk nu niet dat men ver van huis moet gaan om deze torenvalk, met de roodbruine rug met zwartè tópveertjes te kunnen zien. Door het hele land broedt zij. Tot zelfs midden in Am sterdam in de klokketorens of in gro te gebouwen zoals het Rijksmuseum of het Paleis Ja, ze doen het vrij deftig want zij laten meestal hun huis door anderen inrichten door het nest te be trekken van vogels als gaaien, kraaien enz. In de paringtijd stijgen zij uitbundig roepend van: „kli-kli" naar de hoog ste hemelen, hun uitverkorene mee lokkend. om haar. boven wereldeedqe uit, voorzichtig te beroeren met een vleugelslag of pootaanraking. Na deze jeugdtochten moet er al gauw een nest gezocht worden waar dan vier of vijf poodbruin-gevlfcte eieren uitgebroed worden. Het vrouwtje blijft bij het eerste ei reeds op het nest en wordt om wat lichaamsbeweging te nemen, af en toe door het mannetje afgelost. Op de eilanden, waar torens en ruïnes niet zo dicht gezaaid zijn, wordt om te broeden met wat minder deftige stand genoegen genomen en zoeken zij een nest onder duindoorns en struiken. AL KIJKEND naar het vogelgedoe is een half uurtje verstreken, maar voordat wii weer langs de trappen in de toren afdalen bukken wii ons eens diep om door de ronde poorten te kij ken Over een maand zullen deze klei ne beestjes vanaf deze hoge plaats hun eerste vlieglessen hebben. Menige on voorzichtige poging zal met de dood bekocht worden. ..Maar wat moet het machtig zijn zo rond te kunnen vlie gen!" „Hoor de holle wind waait om de toren. Het lijkt hier veel erger dan straks beneden en het geeft je een gevoel alsof je op de brug van een schip staat". Maar de vogels trekken er zich niets van aan Zij landen en starten regel matig met veel lawaai van „wieuw- wieuw". Als wij al weer lang thuis zijnkojnt telkens het beeld van deze kleine beestjes met grijppootjes en snaveltjes ons voor het oog. „Wel zeer jong zijn bij hen de fa milietrekken al goed waar te nemen"- ZWERVER- DE RONDE VAN NEDERLAND 1950

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4