AFSCHEID. Leerzame middag van D.E.T.V. Kan Nieuwediep nu toch nog op een lente-primeur bogen? Nieuws uit Wieringen Urk Eersie koude-grond-spinazie aangevoerd Burgerlijke stand PIET SCHMIDT VAN MARSDIEP TOT IJ Zaterdag worden bij IVA de finales gespeeld Band NederlandIndonesië geeft feestavond Tussen Haaks en Kuitie 't Is niet om 't mat geflonker van de keten waarmee g' als eerste burger waart getooid, of 't scherp verstand van alle ding te weten de schijn en 't «vezen dat Uw burgers nooit vergeten zullen Uw doorzwoegde jaren van zon en schaduw in deez' vestingstad, maar wijl Uw schoonste woorden Daden waren van één die onze stad oprecht heeft lief gehad. Gij hebt met ons het bitt're brood gegeten op 't rokend puin van een geschonden land, in dadendrang Uw lijfsbehoud vergeten wijl die verplichting rust op ware adelstand. In onheilsnachten, als de branden laaiden, streedt Gij Uw kamp met 't al-verzengend vuur naast hen die oogstten wat de bommen zaaiden met de verbetenheid van Hollandse natuur. Met ons hebt Gij gestaan bij open groeven van hen, wier zware tol het leven zelve was. Gij spraakt van troost tot eenzamen en droeven toen burgers vielen als het welkend gras Maar in de nacht hebt Gij U hecht verbonden met hen die zochten naar des vijands strot in rustloos wroeten vaak met zware wonden betalend hun geloof in een gerechte God. Toen Gij gekneveld en gekerkerd wachtte in grauwe cel en achter prikkeldraad, spraakt Gij tot de verdoemden en verachten van rode gloed der nieuwe dageraad. En door bevlagde straten zijt Gij weergekomen, gebogen, maar gegord tot elke strijd, het hart vervuld met grootse toekomstdromen en daadkracht aan Uw goede stad gewijd. Als ééns Uw weidse dromen zullen léven, Uw visioen verrijst in straat en plein, zal carillon-gebeier door de luchten zweven: Den Helder zal zichzelf ontwassen zijn! Maar zij, die keurend gaan langs Dijk en grachten verheugd om schoonheid die uit puin verrees, zullen die bli'de dag Uw komst verwachten, wijl Gij in groots vertrouwen Voorwaarts wees. C. Prinsen. Films en lezingen Hoopvol begin lijnaalvisserij IN HET KORT Anna Paulowna Demping van de Molenvaart Apollo gaf in Den Oever uitstekend concert Boomplanfrdagen Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland DONDERDAG 80 MAART 1950 niettemin een streepje voor, want .zijn" aanvoer bedroeg honderd kis ten, terwijl voorts is komen vast te staan, dat het blad in Nieuwediep grover was, waaruit blijkt, dat de Hel- derse spinazie eerder het licht zag. Per slot van rekening kunnen ze daar in Alkmaar de spinazie wel snijden als zij net uit de grond komt kijken.... Nee, de overwinning is onsl Nog niet zo lang geleden hebben wfl geconstateerd, dat Nienwediep zelden of nooit een Iente-primenr heeft. Zoals men weet, werd hier het eerste kievitsei niet gevonden, en ook mocht Den Helder niet het één of andere bijzondere natuurverschijnsel begroeten. Gisteren zijn wij echter min of meer tot de ont dekking gekomen, dat Nieuwediep toch niet zo stiefmoederlijk wordt bedeeld als het zicb misschien laat aanzien. Op de Helderse groentenveiling werd gisteren namelijk, waarschijnlijk als eerste in het land, de eerste spinazie van de koude grond aangevoerd. Natuurlijk neeft men in tal van Be zinnen reeds spinazie gegeten. Dat was echter kasspinazie, want gisteren voer den de Helderse tuinders W Bakker J Koopman, K. Veenslra en de Gebr Smit de eerste „verse" spinazie aan Deze eerste voorjaarsgroente, die flinn is van blad, luidt vanzelfsprekend een nieuw seizoen in De markt zal de ko mende tijd worden overheerst door spinazie en witlof, en daar zullen zich dan bijvoegen de raapstelen en de radijs, en uit de elasdistricten worden bovendien aangevoerd andijvie en sla Maar dat interesseert de huisvrouw misschien minder dan de prijs van deze voorjaarsgroente, die, naar men ons verzekerde, nogal hoog is. Ter ge ruststelling diene echter, dat de aan voer onmiddellijk zal toenemen, waar door de prijzen natuurlijk zullen dalen En dan zal men zich afvragen hoe het komt. dat de spinazie in Den Hel der altijd zo vroeg op de veiling is Wel, sommigen zullen het wellicht niet geloven: de temperatuur is hier altijd iets milder dan elders. Dit jaar mac men trouwens in het geheel niet kla gen, want de „koude-grond-spinazie" was ruim een week eerder op de vei ling dan verleden laar. Den Helder gaat dus weer aan de vi'amine-rijkr groente beginnen, die slechts wordt afgewisseld met enkele „restantjes" rode kool. prei en uien. Laat ons de komende tijd van harte toejuichen! Slechts één domper op de algemene vreugde: voordat we dit artikeltje uit de schrijfmachine konden nemen, be reikte ons de mededeling, dat uok te Alkmaar de spinazie wel snijden als spinazie werd aangevoerd tn het totaa' veertien kisten. Den Helder heeft Geboren: Albert, zoon van Eize Hoeksma en Josephina Maria Bakker Tromp, zoon van Hendricus ten Na pel en van Klaasje Bakker. Jan, zoon van Cornelis Jacobus Lievaart en Alida de Wit. Jacoba, dochter van Maarten Post en Aaltje Visser. Overleden: Jacob Weert oud 87 ja ren, weduwnaar van Jannetje Visser. Ondertrouwd. Hendrik Netel en Jan netje Idje Baarsen Louwrens Hoef nagel en Nelie Firet. ■Gen vertrouwd adreó voor w kleding naar maat Ruyghweg 74 Tel. 3176 De handelsavondschool te Schagen wordt bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar omgezet in een middelbare onderwij sinrichting. Aan de veiling te Medemblik wordt 95 pet van de aangevoerde rode biet verkocht voor veevoer. De Harddraverij vereniging te Enk huizen heeft voor berging van haar materiaal het oude Doopsgezinde schuilkerkje aan he'. Zand aangekocht Drie nieuwtjes uit Alkmaar: De conlrólepost in de Tulpen Rallye zal op 19 April niet op het Waagpein. maar in de Muziektuin worden gevestigd Een stucadoor, die te Egmond aan Zee het ongeluk had in een kelder te vallen, is in het ziekenhuis aan de be komen verwondingen overleden. De Engelse stad Bath, die Alkmaar heeft geadopteerd, wordt voor het eerst sinds 720 jaar bestuurd door een vrou welijke burgemeester De bewoners van de Krommenieër .weg te Wormerveer hebben in het honderdjarig bestaan van deze weg aanleiding gevonden om van 1,120 Mei feestelijkheden te organiseren. In het barakkenkamp op de grens BeverwijkVelsen zal ingaande 1 Januari 1951 een regiment zware luchtdoelartillerie worden gehuisvest Zaterdagavond om acht uur begin- enin het clublokaal van LV.A. West gracht 43, de finales van de Heideree kampioenschappen tafeltennis Het be stuur van de ontvangende vereniging deelde ons mede, dat op een flink aan tal toeschouwers is gerekend Wij twij telen er trouwens niet aan of de be langstelling zal vrij groot zijn, want van elke tafeltennisvereniging heeft tenminste wel één speler de finale be reikt. Voor het kampioenschap gemehgd- dubbel treden tegen elkaar aan J Sin JewelW Vreugdenhi1 en H. Weem hoffR. Sin jewel. Wat het heren dubbelspel betreft, gaat de strijd tus sen S. MakelaarJ. Keyzer en S v. d VlietD. Hovestad Het dames-dubbel brengt de paren R. Sinjewel—W Vreugdenhil en T. SinnigeL. Ruiten burg tegen elkaar En dan de enkelspelen. In de vierde kls«se zullen de dames C. Oosterioo en A. Valkhoff elkaar de hoogste eer be twisten. In de derde klasse gaat de «triid tussen de dames R. Sinjewel en C T oedegebuur. Ten slotte het neren •nkelspel. In de eerste klasse «omen S Makelaar en H Weemhoff tegen •Ikaar uit: in de tweede klasse Padt en Hcrvestad. Voor de derde klasse strijden J. Bommer en M van Os om de hoogste eer. Eer en ander garan deert spannende wedstrijden. De afdeling Den Helder van de Band NederlandIndonesië organiseert Za terdag in Centraal een feestavond, die behalve voor leden ook voor oud-leder vrij toegankelijk ir. Het hoogtepun' van de avond is de bekende tegeluit re'king aan gedemobiliseerde Helders^ wFitairen. die tijdens de pauze zal geschieden. Ditmaal zullen vier er twintig gerepatriëerden een tegel in ontvangst kunnen nemen. Een aantrekkelijk cabaretprogram ma zal de aanwezigen verder bezig houden. Hr. Ms. „Urk" en Hr. Ms. „Schul- pengat", die deel uitmaken van het vierde flot'ielje mijnenvegers, zijn uit het Bassin in de haven gekomen. Hr. Ms. „Zeefakkel" en „H Y.5' In de afgelopen week werd een aan vang gemaakt met de lijnaalvisserij. De resultaten van de eerste week waren niet ongunstig. De gemiddelde vangsten oer dag varieerden van 10 tot 40 kg De kwaliteit van deze eerste Uinaal was bijzonder goed. De noteringen waren dar ook niet onbevredigend. De priis ervan schommelde tussen f 2 40 en f 2 90 oer kg. Ook de fuikvisserij werd iets intensiever toegepast De resultaten van deze visserij waren beter dan twee we ken geleden De aanvoer van fuikpaling was echter niet groot. Ook de kwaliteit was minder dan in de voorgaande week De prijzen liepen dan ook terug tot van de Hydrografische dienst zijn gis beneden f 2 per kg Noteringen per kg teren uit Hoek van Holland de havei. van Nieuwediep binnengelopen. Het is morgen hoog water crm 6 00 ec 18.00 uur en laag water om 12.05 uur. In de Ned. Herv kerk aan de Pa'mstraat wordt hedenavond voor de afdeling Den Helder van de Neder landse Bond van Christelijke fabrieks- er transpor! arbeiders de geluidsfilm „Verbroken boeien" vertoond, 's Mid dags om vijf uur is er een voorstelling voor kinderen. MUTATIE BTJ DE FTSCtS. De controleur van 's Rijks Belas tingen de heer A J. C Beets, alhier, werd verplaatst naar Amsterdam. JUBILEUM BIJ DE FISCUS De heer J. G. van Munster, contro leur van 's Rijks Belastingen hier tei stede, herdenkt op 1 April zijn 25- jarig dienst jubileum. van f 1 86 tot f 1 90. De aanvoer van nest was goed: de prils liep iets op en varieerde nu van f 1 76 tot f t 87 per 25 kg. Voorn noteerde van f 0,08 tot f 0J2 per kg. De weekbesommingen der liinaalvis- «ers varieerden de afgelonen week van f 30 tot f 340 per vaartuig. Voor de Vikvissers waren deze van f 68 tot f 800 per vaartuig. Door enkele vaartuigen werd Noord zeevis aar.gevoerd De vangsten waren goed «n de prijzen voor verse vis bevre digend. Noteringen resp. voor: wijting 16—18 ct: schol III 28—32 ct; bot 26—33 et; schar 1824 ct: tong gr. f 171— f 1 84: toi.g gm f 1 75- -f 1 85: tong km f 1 51—f 1 70; tong kl I 1.30—f 1 51: tone kl II f 0 99«-f 1 03 Alles per kg. De be 'ommingen uer Noordzeevissers waren van f 400 tot f 1500. Aangevoerd werd- 18O0 kg wijting: 1400 kg schol 365 kg bot: 2000 kg schar: 1120 kg tong: 68 kg tarbot: 46" kg fuik paling. 506 kg liinpaline: 200 kg spie ring: 950 kg voorn: 20 000 kg nest De totale omzet aan de visafslag bedroeg ongeveer f 7200. V1SSERIJBERICHT Door 30 vaartuigen werd Dinsdag aangevoerd: 761 pond lijnaal, prijs f 1.10—f 1.33; 270 pond fuikaal 81—85 ct; 585 pond voorn 5- ct per pond en 384 manden nest, prijs f 1.90 per mand van 25 kg. Eindelijk za1 het er toch van komen Reeds jarenlang bestaan er plannen om de Molenvaart vanaf het postkan toor tot de drie Bruggen te dempen; het zeer drukke autoverkeer langs de Molen vaartsweg heeft het er het zijne toe bijgedragen, dat de demping nu zal plaats hebben. Indertijd toen het pad vanaf het café Het Hoekje" tot De Nijs werd aange 'egd (tussen twee haakjes het heef* meer weg van een rijwielpad) gaf wij 'en wagenmaker Bakker reeds de raad om de Molenvaart dicht te gooien in- olaats van een bescheiden looppad aan te leggen, maar nu zal het toch ge beuren Zaterdag komen de minister In 't Veld en de nodige ingenieurs met de oolderonziehter Taillie om de zaak In agensehouw te nemen en zal mat 'oned anr> het grote werk worden be gonnen. De bedoeling is. dat het hogr -'ozelsrhap 's morgens om 10 uur van af het raadhuis een inspectietocht za' ■naken Het zal. dunkt ons. daarbij aan de nodige belangstelling van het pu bliek niet onthreken. Het gemeente bestuur hoopt dat de inwoners me' het uitstoken van de vlag hun In riemmlng met het plan zullen betui gen. Er bestond Zaterdagmiddag flinke belangstelling voor de vergadering van D.E.T.V. in zaal „Wiron" te Den Oever. Nadat de voorzitter, de heer Jn. Bak ker Jr„ enkele hartelijke welkomst woorden had gesproken, gaf hij aller eerst het woord aan de heer Mets, ver tegenwoordiger van ShellNederland, die enkele films zou vertonen over aardolie en wat daarmee samenhangt Spreker gaf vooraf een toelichting op de films. Daaruit stippen we aan, dat de zestig putten van Schoonebeek (Drente), die in exploitatie zijn per 24 uur 2 millioen liter aardolie leveren. De dikte van de Drentse olie wordt veroorzaakt door het hoge percentage paraffine (8 pet), dat ze bevat terwijl uet benzine-gehalte 24 pet bedraagt. Met monsters werd het verschil aange toond met b.v. de Tarakanolie, die voor 99 pet uit stookolie bestaat In de eerste films zagen de toe schouwers het proces der oliewinning van het begin tot het eind, van het bodemonderzoek en de boringen tot aan het transport en het gebruik in tal van bedrijfstakken toe. De volgende film behandelde het destillatie-proces, zoals dat plaats vindt in de 40 a 50 m. hoge destilleer- of fractioneer-kolommen, die men om. in Pernis bij Rotterdam aantreft. Andere films gaven beelden resp, van de grondslagen der smering, van de visserij langs de Australische kust, van een historisch uurwerk in een En- gelsche kathedraal en uit de glasbla zerij, waar men de bekende schelpvor mige ballons van de benzine-pompen maakt Kort» het was een aantrek Kelijk programma van instructieve ge luidsfilms, die door het begeleidende commentaar nog aan duidelijkheid wonnen. Ook voor scholen zijn deze films zeer aan te bevelen. De voorzitter betuigde dan ook zijn hartelijke dank aan de beide Shell vertegenwoordigers voor het gebodene. De Covij. Na de pauze kwam de heer W. Lub, directeur van de Coöp. Vereniging van IJselmeervissers (de Covij) naar voren om een uiteenzetting te geven van het doel en het streven van deze nog jonge organisatie. Nadat spreker de voc -geschiedenis had gememor-er gaf hij een toelich ting op de inwendige organisatie-vorm. De ledenraad is de hoogste instantie in de Covij en uit deze ledenraad wordt een bestuur gekozen met een directeur. De financiïle bijdrage van de leden bestaat momenteel ui' een heffing van y, van de gemaakte besomming. Spreker betoogde de noodzakelijkhid van samenwerking en uit het jaarver slag, dat de heer Lub voorlas, bleek wel, dat de Covij in 1949 belangrijke resultaten had mogen boeken als vrucht van de groeiende samenwer king: de Covij telt thans 17 afdelin gen met 868 leden. Er werd actie ge voerd tegen de lage snoekbaarsprijzen en vóór minimum-prijzen van de vis; er werd geageerd tegen de vergroting van de maaswijdte en tegen de wille keurige uitgifte van nieuwe visserij- vergupnningen. Ook is er door de Covij bij de regering en bij de Staten-Gene- raai op aangedrongen de Ondernemings belasting en de verhoging van de ben- zine-prijs niet te Öoen gelden voor de IJselmeervissers. Toezegging werd ver kregen, dat de wrakken binnen niet al te lange tijd zullen worden opgeruimd en dat er een aanlegsteiger in Breezand aan de Afsluitdijk komt. Ook voor de toekomst zijn er tal van problemen, die de aandacht der IJselmeervissers vragen, zoals de verdere inpolderin gen. de PJB.O., de werkloosheidsverze kering. De Covij is een organisatie van be- drijfsgenoten geworden, waar mén re kening meehoudt De ring is dicht, geen schakel ontbreekt meer: in alle daarvoor in aanmerking komende plaatsen zijn nu afdelingen opgericht Als allen meewerken zullen er zeker meer geordende toestanden op visserij- gebied komen. Ook de Stichting „de Nederl. Visserij" kan daartoe het hare bijdragen. Daarnaast bepleitte spre ker meer internationaal contact Dit deed hij naar aanleiding van een reis, die hij onlangs op uitnodiging van de vissers-organisatie aldaar naar Zweden gemaakt had. Dit internationale con tact en overleg is van veel belang om te komen tot grotere export waarbij dan tevens wederzijds prijsbedervend handelen voorkomen kan worden. Ook is dit contact van betekenis, omdat er, dit was sprekers ervaring, zeker van de Zweedse vissers veel te leren valt. Aan de hand van verschillende voor beelden maakte de heer Lub een en ander duidelijk. Wegens tijdgebrek moest de heer Lub zijn reisverhaal af breken. Zijn uiteenzettingen werden met een hartelijk applaus beloond. De heer drs. Hildebrandt van het Landbouw Economisch Instituut (LEI) was de laatste spreker. Nu de visserij ook binnen de werking van dit insti tuut gekomen is, is het, zo betoogde spreker, van veel belang, dat de vis- sere alle medewerking verlenen, opdat bij het 'berekenen van inkomsten en uitgaven over zo betrouwbaar moge lijke gegevens kan worden beschikt. Met deze gegevens gewapend kan men goed beslagen ten ijs komen, als het er omgaat bij de regering:: instanties grie ven en wensen met cijfers toe te lich ten Deze gegevens verschaffen een objectieve basis voor samenspreking tussen overheid en bedrijf. De over heid krijgt daardoor meer vertrouwen en een beter inzicht, zodat men bij het nemen van maatregelen niet meer al leen rekening gaat iouden met de be sommingen, maar ook met de bedrijfs kosten. Ook voor de vissers zelf xyn de jaarlijkse rapporten van het L E I. van veel nut aan de algemene gege vens kan men eigen uitkomsten toet sen en tevens krijgt men inzicht in diverse problemen, die met het be drijf samenhangen. De heer Hilde brandt drong dan ook aan op het re gelmatig bijwerken van het kasboek. De voorzitter bracht tenslotte drs. Hildebrandt dank voor zijn leerzame causerie en wekte op tot deelname aan de bedrijfsboekhouding vanwege het Landbouw Economisch Instituut Daarna werd deze belangrijke, zeer interessante vergadering gesloten. Zaal „Wiron" te Den Oever was Za- terdagavond geheel bezet, toen voorzitter van „Apollo". de heer jg^ Bakker Cz., de aanwezigen met enig» Naar wij vernemen zal de schooljeugd bij de boomplantdagen, die in de eerst komende dagen in deze gemeente wor den verricht, een werkzaam aandeel hebben. De hoofden van scholen hebben van de burgemeester een verzoek ontvan gen de hoogste klasse aan de beplan tingswerkzaamheden te doen deel nemen. De plantgaten zijn reeds door de N.V. Grontmaatschappij gereed ge maakt, maar de kinderen mogen de boompjes zelf plaatsen, de gaten dich ten en de «.arde aanstampen. De openbare lagere scholen Wester- land en Hippolytushoef zullen de Hol- lebalgweg verzorgen, de katholieke school een stuk ruilverkavelingsweg in de Stroeërkoog, de Oostlanderschool Natrop en de Oeverse scholen de Gei- terweg. Mede hierdoor zal ongetwijfeld de liefde voor het natuurschoon en de verantwoordelijkheid voor boom en plant worden aangewakkerd. TWEE (GOEDGEMEENDE) WAARSCHUWINGEN Het trottoir in de Helderse buurt is indertijd niet gemaakt voor wielrij ders. De brede weg geeft hen voldoen de ruimte. Herhaaldelijk komt het ech ter voor, dat het trottoir als fietspad wordt gebruikt. Laat een ieder ver standig zijn en laat dit niet meer voor komen. Spelende kinderen kunnen hiervan de dupe worden! Laat een ieder er ook van doordron gen zijn. dat een stille hond in deze tijd gevaarlijker is dan een luid kla gende kater. Verschillende honden houders hebben reeds aan den lijve ondervonden dat een hond soms meer geld kost dan de f 10.— hondenbelas ting. Houdt dus in deze tijd Uw hon den vast! HIJ LEGT WEER! Een gedupeerde uit Wieringen deelde .voor het kantongerecht te Den Helder mede, dat de hond van K. één van rijn kippeii had verminkt. De rechter vroeg, of hij na het proces verbaal nog wel eens last had gehad van de viervoeter. Nee, dat was gelukkig niet zo. „En is de kip dood?" „Nee. edelact 'bare. en hij legt weer"! K. werd (bii verstek) tot 8 subs- 4 dagen veroordeeld. NIET DE LAATSTE EERSTE Het eerste in dit seizoen in deze ge meente gevonden kievitsei werd één dezer dagen ingevolge de traditie, aan de burgemeester aangeboden. De heer Jb. Smit op Zandburen was de geluk kige vinder. hartelijke woorden welkom heette. Onder leiding van da heer J. v. Cai». beek opende „Apollo" het concert met een pittige Banier-mars van Alb Meyns. Het volgende gedeelte van het pro- gramma vermeldde verschillende so- listen. In de ,3erceuse de Jocelyn" werd de bariton-solo geblazen door d« heer C. Bakker Sz., terwijl de heren Jn. Lont en Jn. Smic de soxofoonsoli voor hun rekening hadden genomen. Ze brachten het er zeer verdienstelijk at. In het „Andante" uit de „Sinfcmia" van Joh. Chr. Bach bespeelde de heer Jn. Bakker Sz. op de van hem bekende virtuose en gevoelige wijze zijn hobo. In „Claire", polka voor piston van Filstils, werd de solopartij heel knap vertolkt door de heer Jac. Bakker Cz. De prestaties der solisten werden dan ook zeer terecht met een warm ap. plaus beloond. Ook het musiceren van het corps als geheel viel te roe men. Dat „Apollo" het een en ander in haar mars heeft, bleek ook wel uit de twee nummers, die men voor het e.v. concours heeft gekozen en die nu haar eerste uitvoering beleefden. De ouverture „Tempelwijding" vaa Kéler Béla, die de Oosters-Mohamme- daanse sfeer wil oproepen, stelt hoge eisen aan de muzikanten. Al viel een enkel instrument soms nog wat scherp uit, toch gaven de musici blflk reeds grote vorderingen te hebben gemaakt. Deze -'empel- wijding" genoot, evenals de meer be kende Czardas „de Getast uit het Zwarte Woud" van Grossmann, die daarna gespeeld werd, een uitstekende vertolking. Bij serieus verder stude ren kunnen successen op het concours zeker niet uitblijven. Met de „Shell- Nederland"-mars van Willy Schoote. meyer werd het muzikale gedeelte van de avond besloten. Het publiek Het haar brote waardering voor de prestaties van „Apollo" duidelijk blijken. Na de pauze werden twee één- acters vertoond, n.1. „Meneer Jansen krijgt inwoning" en „Een nieuw be roep in oorlogstijd". Beide blijspelle- cjes werden vlot gespeeld en oogBtten veel succes. Nadat het duo Verfaille- Schouwenaar de zaal aan het zingen had weten te krijgen, volgde het eer ste optreden van de Oeverse Biete bouwers o.Lv. boer Bieto en met con férences van Gert Jan Kruidmoeso (dhr Jns. Bosker). Dit optreden werd een groot lach-succes, ai waren ver schillende „grappen" wel van vrfl be denkelijk allooi. Ten slotte dankte de voorzitter van „Apollo" alle mede werkers van deze avond en wenste hij de liefhebbers nog een gezellig bal toe. ZANGCONCOURs IN HIPPO Naar we vernemen is dezer dagen besloten het zangconcours van de Noordhollandse Bond van Zangkaren op Zondag 25 Juni a.s. te nouden in Cinema de Haan te Hippolytushoef. WACHTMEESTER KERS VERTREKT De wachtmeester D. Kers is met in gang van 1 April ontheven van zijn dé- tachering te Middenmeer en keert op die datum terug naar zijn standplaat» Heiloo. 33. Het is echter lang geen gemak kelijk karweitje om Big Ben naar bo ven te hijsen. Big Ben is vrij zwaar en gilt als een bezetene. „Dat kunnen jullie niet doen. Ik hang met mijn hoofd naar beneden Laat me dadelijk zakken!" Pim, Pam en Pom denken daar echter niet aan. Ze moeien, koste wat kost, Big Ben over het hek heen een holletje in de rijstebrijberg «ten. „Zeg trekken jullie wel?" roept P'm tegen zijn broertjes. „Het Is net <A wê niet meer opschieten.' „Nou ,ik doe anders mijn uiterste best", antwoordt Pom hijgend. „En ik ook" klinkt de 6tem van Pam. „Maar die Big Ben is verschrikkelijk zwaar." En gedurende al die tijd hangt Big Ben machteloos krijgen, anders kan hij nooit voor hen aan zijn ene poot in de lucht. 34. Big Ben is het helemaal niet eens met de methode, die Pim, Pam en Pom op hem toepassen en schreeuwt dan ook verschrikkelijk. „Hij gilt als een mager speenvarken" moppert Pim Stil maar, stil maar, straks doe je geen mond meer open. als je eerst maar van de rijst geproefd hebt" „Ik wil er af! Ik wil naar beneden" gilt het varken. „Het duurt allemaal veel te lang. Kan je niet wat sneller hij sen. Dit ia allemaal ie veel voor mijn zwakke hart-" „Nou u behoeft ande« niets te doen, daar boven", roept naar de hoogte. „Als wij nu klaagde^ We trekken ons een ongeluk! E" hangt daar maar prinsheerlijk i® lucht". „Wacht maar. tot ik straks we£ op de begane grond sta", roept Ben dreigend „Dan zal ik jullie W"™ kwajongens. Om een fatsoenlijk v**( ken zo lang ondersteboven in de w* te laten hangen".

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2