Negen kabinetten in vijf jaar Jaarbeurs drukker dan ooit De bollen bloeien Labour gaat campagne voor de nieuwe verkiezingen bespreken ONZE ZUIDERBUREN Toch werkt het parlement beter dan voor 40 Ministers zijn tegelijkertijd Kamerlid Scheepvaartberichten Trefpunt voor handel en bedrijfsleven Coca Cola i.p.v. Tsjechen Volledige socialisering of niet? .Russen te verstandig om nu oorlog te beginnen" HUWELIJK Het Radioprogramma (Van onze correspondent te Brussel) Met het aftreden van het kabinet- Eyskens heeft Belgie zijn negende re gering sinds de bevrijding versleten. Negen kabinetten op jaar, dat is geen mooi gemiddelde. Maar als men billijk ia, gaat het er wat beter uit zien. Want op het lijstje staat een ka binet-Spaak, dat niet langer dan drie dagen heeft geleefd, van 1619 Maart 1946. Het was een homogeen socialis tisch minderheidsministerie en Spaak had het gsvormd om een kabinet op breder grondslag te provoceren. Ook mag men de twee kabinetten-Spaak uit de periode 19 Maart 194127 Juni 1949 gevoegelijk als één en hetzelfde beschouwen. Want deze periode wordt in tweeën gedeeld door het aftreden van minister Struye, die heenging, om dat een deel van de regeringsmeerder heid de gratie-verlening aan twee oor logsmisdadigers afkeurde. Struye werd toen vervangen door Moreau de Melen, hei enige nieuwe gezicht. Vergeleken met de jaren tussen de beide wereldoorlogen blijft het gemid delde, al stelt men het nog zo gunstig voor, toch slecht. Toen was het on geveer één per jaar. Maar wat de functionering van het parlementaire stelsel betreft, is de toestand sinds de bevrijding veel beter dan gedurende tien jaren, die aan de tweede wereld oorlog vooraf gingen. Het kwam na melijk veel voor, dat een kabinet af trad zonder door Kamer of Senaat in de minderheid te zijn gesteld. Niet ge heel gemotiveerde crises hebben er toen een deel van het kiezerscorps toe aangezet het bij de extremistische partijen te zoeken. Koning Leopold heeft zijn ministers bij herhaling ge wezen op de slechte functionering van de democratie, te wijten aan haar dienaren. Die „standjes" hebben velen de vorst niet vergeven. Zij zijn een factor, waarmede men rekening moet houden bij de beoordeling van de Ko ningskwestie. Die mag formeel dateren van de capitulate van het Belgische leger, toen de Koning zich krijgsgevan gen liet maken en zijn ministers niet volgde; maar het blijkt bij herhaling, dat ouder zeer meespreekt bij de be oordeling van 'sKonings daden. Als ministers heengaan. Wat doet een minister na zijn aftre den? Begint hij met ambteloos burger te worden? Wel, anders dan in Neder land is het ministerschap hier niet on verenigbaar met het lidmaatschap van Kamer en Senaat. In overgrote meer derheid worden de ministers gerecru- teerd uit beide huizen van het parle ment. Tijdens hun ministerschap blij ven zij meestemmen, zelfs over eigen lot! Zijn ze geen minister meer, dan hebben ze meteen weer hun dagtaak als Senator of Kamerlid. Voor de mi nisters, die niet uit het parlement af komstig zijn, is de situatie na aftreden moeilijker. Wat zij van hun minister schap overhouden is slechts de titel. Als men eens minister geweest is, blijft men hier in de wandeling „mijn heer de minister" heten. Dat kunt ge gerust tegen de burgemeester van Ant werpen zeggen, al was hij maar drie dagen minister. Men gunt oud-ministers die betite ling des te meer. omdat ze geen recht op pensioen hebben. Oud-Kamerleden en oud-Senatoren trouwens ook niet. Of dat juist is of niet juist, laten we in het midden. Maar zeer zeker brengt het een practisch bezwaar mee. Want bij elke verkiezing constateert men op de candidatenlijsten namen van men sen, die eigenlijk te oud zijn gewor den voor het lidmaatschap van Kamer of Senaat. Doch ze blijven meelopen Als ze de partij twintig, dertig jaar gediend hebben, kan men hen toch moeilijk opzij zetten en tot burgers zonder inkomsten maken. Een pen sioen voor Kamerleden en Senatoren zou daarom verfrissing van de gelede ren gemakkelijker maken. De staat zou er Vliet failliet om gaan! Gedroogde eieren conira communisme Het international Rescue Com- mittee", dat gesteund wordt door de vroegere militaire gouverneur in de Amerikaanse bezettings zone van Duitsland, generaal Lu- dus Clay, heeft een plan opge steld voor het zenden van ge droogde eieren en melkpoeder, een en ander in het kader van het „Project-Berlijn". Het comité hoopt vóór 27 Mei, de datum waarop de jeugdparade in Ber lijn zal worden gehouden, ten minste twee millioen „ponds" melk- en eipoeder naar Berlijn te zenden „teneinde de bevol king van West-Berlijn te helpen weerstand te bieden aan de voorgenomen communistische in vasie uit de Sowjetsector" De zending zou de bevolking van West-Berlijn de verzekering ge ven „dat zij niet alleen staat". Route door de velden OOK LUXEMBURG BEREIKBAAR MET BEWIJS VAN NEDERLANDER SCHAP Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat van April af niet alleen voor Belgie doch ook voor Luxemburg het bewijs van Nederlandschap voldoen de is. Aalsdijk 29-3' van New York naar Boston Albireo, Buenos Aires—R'dam, pass. 29-3 Ouessant Alderainin R'dam—Calcutta, 29-3 te MarseiBe - Algenib, R'dam-Porto Alegie, £9-3 dwars Porto Praya - Ariadne, 28-3 van Lissabon naar Le Havre, Haifa-A'dam - Be verwijk R'dam—Tunis, pass. 29-3 Kaap St. Vincent - Blitar 29-3 van Balikpapan naar Donggala Boskoop, A'dam—Cristobal 29-3 ter hoogte Lissabon Ceronia (t), Menaelah- madi-Stanlow, 29-3 dwars Oporto Cistula (t) 30-3 te Abadan van Gibraltar - Clavella (t), 29-3 te Hobart van Singapore Congo- stroom, A'dam—West-Afrika, 29-3 te Accra - Delft, 29-3 van Tumaco naar Guayaquill - Gaasterkerk, Tanga-A'dam, 29-3 te IJmuiden Garoet R'dam-Djakar'a, pass. 29-3 Kaap Bon Hecuba A'dam-Maracaibo, 29-3 van Curasao - Hector, A'dam-ltalje, 29-3 te Tan- ger Hercules, A'dam-Griekenland, pass. 29-3 Dungeness Japara, (t) 29-3 van Se- marang naar Surabaja - Kedoe, Muulmeir. Djakarta, 29-3 van Pinang naai Muntok - Laagkerk, 30-3 te R'dam van Abadan La- wak, 30-3 te Karachi van Bombay Leersum 29-3 van Matadi, 29-3 verw. Luanda - Lem- ftèrkerk, R'dam-Abadan pass. 29-3 Strom- boli - Leopoldskerk, R'dam-Bushire, pass. 29-3 Guemsey - Limburg, 29-3 van Durb'an, 30-3 te Lorenzo Marquez - Lissekerk, 30-3 te Basrah van Abadan Maashaven, Buenos AiresAntwerpen, pass. 29-3 St. Pauls Rocks Macuba (t) Tripoli-Hamburg, pass. 29-3 Gibraltar - Madoera, Makassar-A'dam, 29-3 pass. Pan teilaria Merwede 29-3 van Lobito naar Mossamedes Nigerstroom, A'dam—W. Afrika, 29-3 te Bordeaux - Prins Maurits, 29-3 te R'dam van St. John - Rondo, Java- New York, 29-3 van Cochin naar Calicut Rotti, New York-Surabaja, 29-3 te Penang - Euys, Japan-Rio de Janeiro, 30-3 te Lorenzo Marquez - Schiedijk, 29-3 van Surabaja naar Makassar - Sloterdijk, New York-Java pass. 30-3 Malta - Soestdijk, Java-New York, pass. 29-3 Kaap Cod Kanaal - Sommelsdijk, Dja- karta-New York, pass. 29-3 Gibraltar - Stad Maastricht, R'dam-Genua, pass. 29-3 Kaap Espichel - Tabian, 30-3 te Phiiadelphia van Baltimore Tabinta, A'dam-Java, 30-3 te Falembang, loodsschip - Tegelberg Rio de JaneiroHongkong, 29-3 van Port Elisabeth naar Durban - Tero, 30-3 16 uur te Aar- buus verw. van Buenos Aires Tjisadane, 30-3 te Singapore van Hongkong Triton, 30-3 te Curapao van Cumana Utrecht, Kaap stad-Los Angeles, 29-3 van Sao Luiz naar Trinidad - Van Heutz, 29-3 te Belawan van Penang Van 't Hoft, 29-3 van Galveston te Beigbcastle - Venus, 29-3 van Alexandrie naar Bone - Zeeland, Djakarta-R'dam 29-3 van Genua Zeeman, 29-3 te Penang, Dja karta-R'dam. - Aagtekerk, Sydney-R'dam, 29-3 van Marseille naar Barcelona Alcinous Cebu-R'dam, 26-3 te Belawan Baam, Chili -A'dam, 27-3 te Callao - Bacchus, 27-3 te New Orleans van Houston Berlage. 27 3 van Hongkong naar Yokosuka - General C. C. Ballow, 28-3 van Sydney naar Djakarta - General Muir 31-3 verw te Djakarta - Kota Agoeng R'dam—Djakarta, 29-3 23.20 van I'ort Said - Kota Inten, R'dam-Djakarta 29-3 24 uur Dover - Macoma (t) 27-3 te Sydney van Miri - Manoeran 25-3 van Crofton naar Kaapstad Mataram, veim. 1-4 van Djakarta naar Cheribon-Balikpapan - Meerkerk, R'dam Japan, 28-3 te Penang - Saparoea, 28-3 te Djakarta van Makassar - Sarangan, 28-3 van Surabaja naar Makassar (niet Singapore) Stad Schiedam 27-3 van Pepel te Freetown - Tiba £6-3 te Rosario van Buenos Aires rjimen- teng 28-3 te Djakarta van Pulu Bukom - Tjitjalengka, 28-3 te Djakarta van Hongkong Winsum, 23-3 te Jacuro van Tunas de Zaza. (Van onze speciale verslaggever). JJRUKKER, VEEL DRUKKER dan vorige keren is de 54ste Nederlandse Jaar beurs, die elke dag drommen bezoekers trekt, veel kijkers maar ook talrijke kopers, zodat goede zaken gedaan kunnen worden. Het is interessant op dit ontmoetingspunt van het bedrijfsleven en de handel rond te dwalen en te con stateren, dat Nederland en het buitenland na de oorlogsjaren zo ver zijn gevorderd met hun wederopbouw, dat zij met een keur van producten voor de dag kunnen komen. In het permanente jaarbeursgebouw, waar de goederen zich vijf verdiepingen hoog opstapelen, begint de rondgang. Zonder dat htf er erg in heeft, loopt de argeloze bezoeker gauw verloren in de veelheid van producten, welke hier ten toon zijn gesteld. Daarom is een catalogus geen overbodige luxe, al weegt deze dan bjjna één kilo. laten de Polen zien, dat ze keien zijn in 't maken van microscopen en uur werken, terwijl zij in statistieken, levensgrote afbeeldingen van arbeiders en spreuken de lof verkondigen van het zesjarenplan. Poolse tragiek. ACHER HET GROTE borstbeeld van president Boleslaw Bierut komt in grote foto's de tragiek van het Poolse volk weer tot leven. Danzig, War schau, tot puin geslagen steden, een wanhopig volk, dat toch de hand weer aan de ploeg heeft geslagen en ten slotte de welvaart aan het land wist terug te brengen. Met grote letters verkondigt Polen het op deze Jaar beurs, dat het thans weer met 49 lan den handel drijft. Luxemburg, een klein stipje op de landkaart, blijft ook bescheiden op deze Beurs. Maar hoe klein deze Luxemburgse afdeling ook is, vele bezoekers zullen er even stil blijven staan om 'te genieten van het dal van de Süre, dat alleen reeds bij het zien van de foto de vermoeide benen doet vergeten. Even verder zit ten de Hongaren en Joegoslaven, de laatste twee van de drie Oost-Euro- pese landen, die op deze Voorjaars- beurs zijn vertegenwoordigd. Zij moe ten het gezelschap missen van Tsje- choslowakije, aan welks vertegen' woordigers de Nederlandse regering geen visa wilde verstrekken. De Tsje chische inzendingen zitten precies nog in de grote kisten, zoals ze gekomen :ijn. En op de plaats, waar de Tsjechi sche afdeling zou komen, staat nu een consumptietent met coca-cola... Philips is het eerste bekende gezicht, dat u op de Jaarbeurs ontmoet en veel nieuws uitgezonderd een nieu we flits-camera en een handige nood verlichting voor auto's kunt u hier dan ook niet meer bekijken. Maar van de radiotoestellen en Philishaves be landt u via een grote collectie leder waren en schoenen in de gedistingeer de sfeer van textiel en confectie. Was het vorige jaar vooral de wijze van exposeren, die opviel, dit jaar heeft men gezorgd, dat op de eerste plaats de prachtige stoffen, garens en dessins zelf de aandacht krijgen. Het is voor de vijfde maal, dat de Nederlandse textielfabrikanten met een uitgelezen collectie stoffen voor het Nederlandse forum verschijnen: het grote verschil van thans met de afge lopen vijf jaar is echter, dat al deze prachtige stoffen, dekens, tricot, on dergoed en fluweel niet alleen te kijk zijn, maar nu ook te koop. Het hate lijke bordje „only for export" is ver dwenen en de Nederlandse vrouw kan zich nu dus zonder gemengde gevoe lens gaan verlustigen in al die schoons en mèt Koning Winter in die stand van dit Tilburgse fabrikant dromen over een paar heerlijke wollen shawls Ruim zestig procent van wat op de Jaarbeurs wordt getoond, komt uit het buitenland. Belgie opent de rij met de meest uiteenlopende artikelen van plastic-haarborstels tot aan smeuïge chocolade van Meurisse. Iets verder In Mei geheime conferentie Bij de Hongaren is het 't bont, bij de Joegoslavische buurman het hout en het prachtige zilverhandwerk, dat vele kijkers trekt. Met het „si, si, si signorevan de Spanjaarden en een „prospectus" in de hand verlaten wij het buitenlandse paviljoen om even later, met de rollende rrrrr's van een Spaanse schone nog in onze oren, te belanden tussen het ontnuchteren de Duits van de Düsseldorf'er Eisen- hüttengesellschaft: één van de vele Westduitse deelnemers, welke tezamen op deze Voorjaarsbeurs het grootste buitenlandse contingent vormen. De jeugdige Hans Kübler van Scharman en Co. uit Rheidt laat geen rrrrr's rol len, maar wel de boor- en fraisemachi nes draaien. Het is cfe eerste keer, dat hij in „Holland" komt. „Wir machen schon wieder alles!" En al is deze uit spraak dan ook typisch Duits, ze lijkt niet overdreven, als men een speur tocht onderneemt doop de grote hal, waar het na-oorlogse Duitsland pronkt met technische instrumenten, indruk wekkende boormachines en draaiban ken, welke met de beste Amerikanen en Engelsen kunnen wedijveren! Nieuwe snufjes. Als men goed kijkt, ook naar de Ne derlandse markt, dan zal men in de komende week tal van nieuwe snufjes ontdekken. Zo behoeven de moeders zich in de toekomst geen zorgen meer te maken over hun woelige babies. Een Groningse firma heeft een dekenklem uitgevonden, waardoor het kind zich vrij kan blijven bewegen, niet behoeft te worden vastgebonden, geen trappel zak nodig heeft en toch onder de wol blijft. En om de kleintjes aan het spe len te houden is een Nederlandse fir ma thans het houten speelgoed van de Deense paedagoog Kay Bojessen in licentie gaan vervaardigen. Het is voor het eerst op de Jaarbeurs aan wezig. En nu we toch aan het spelen zijn: laat ons niet al te zeer verdiept raken in de „Trix super automatic rangeerloc", een speelgoedlocomotief, welke van een seinhuis uit bediend kan worden voor het halen en breh- gen van wagens, die automatisch aan- en afgekoppeld worden. Hoewel dit geen kinderjaarbeurs is, vreze men het ergste voor enthousiaste huisvaders. Ei zit geen radar in, werd ons ver zekerd. (Van onze correspondent te Londen) De leiders van de Labour-partij zijn van plan om in begin Mei een grote geheime week-end conferentie te be leggen, waarin zjj hun strategie en po litieke richtlijnen aangaande de vol gende algemene verkiezingen zullen bespreken. Deze beslissing, die dezer dagen genomen is tijdens een vergade ring \an Labour's nationale Executive Committee, hoeft echter niet in te hou den, dat de regering een vroege ver kiezing als onvermijdelijk beschouwt. Integendeel, de algemene indruk is, dat er binnenkort geen algemene verkie zingen zullen komen, tenzij de Labour- regering zou kapseizen tijdens de ver wachte storm, die zal losbreken, wan neer Cripps op 18 April zijn nieuwe begroting indient, of ingeval Labour b.v. plotseling een hele serie tussen tijdse parlementaire verkiezingen zou verliezen. Niet alle leden der regering staan echter op hetzelfde standpunt, wat be treft de wenselijkheid van een al of niet vroege verkiezingsdatum. Aneurin Bevan. de minister van Gezondheid, heeft onomwonden verklaard, „hoe eerder hoe beter" en hij wordt daarin gesteund door 'n groep van omstreeks veertig uiterst linkse Lagerhuisleden Anderen, onder wie Attlee, Cripps en Morrison, zijn van mening, dat de hui dige regering het tot het voorjaar van 1952 zal kunnen bolwerken, indien er een grondige herziening in de uitga ven der regeringsadministratie en -efficiency tot stand wordt gebracht en het beleid der genationaliseerde industrieën economisch verbeterd kan worden. Onenigheid Het vaststellen van de datum voor de volgende verkiezingen is echter niet het enige punt van verdeeldheid, waar tegenover Labour's geheime week-end conferentie zich geplaatst zal zien. Van Generaal Eisenhower Generaal Eisenhower, de gealliëerde opperbevelhebber in Europa tijdens de oorlog, verklaarde dezer dagen te Washington, dat „de Russen te logisch en te verstandig zijn om op dit ogenblik een oorlog te beginnen". Eisenhower vermocht in de nabije toekomst niets te zien, dat Rusland tot aggressie zou kunnen leiden, „behalve een wanho pige situatie aan de grenzen of binnen landse moeilijkheden". Hij beval geen radicale herziening van de begrote de fensie-uitgaven aan. De generaal verklaarde, dat de Rus sen zich ervan bewust zijn, dat een oor log niet lichtvaardig kan worden be gonnen. Rusland heeft in de jongste oorlog grote schade geleden en zijn staalproductie is slechts een fractie van die der Ver. Staten. veel groter gewicht if de andere be. slissing, die genomen moet worden en waaromtrent een definitief mening», verschil heerst. Namelijk, in hoeverre zal het socialistische programma onder de huidige regering kunnen worden uitgevoerd? Het antwoord van de „Be- vanieten" daarop is „volledig". Attlee en Morrison zijn daarentegen van me ning, dat Labour de „socialisering" thans wat moet remmen, teneinde de middenstanders te winnen voor ^e vol. gende verkiezingen en desnoods iets minder op de in elk geval „zekere" arbeidersstemmen te concentreren. .Morrison de Gematigde, heeft hierin onverwachte steun en een bondgenoot gevonden in de persoon van de minis ter van Defensie Shinwell, die uit het Bevan-kamp gestapt schijnt te zijn. Het geheim Intussen raadt de gehele Britse pers naar de plaats waar Labour's geheime week-end conferentie gehouden zal worden. Morgan Phillips, de secretaris der Partij, heeft al zijn vindingrijkheid gebruikt om te verhinderen, dat dit weer zal uitlekken. Verleden jaar om deze tijd n.1. had de Labour-regering eveneens een geheime week-end con ferentie belegd, waar het verkiezings programma voor 1950 zou worden vast gelegd. In diep geheim had Phillips hierover een zomerkamp van de „Co- op" (Coöperatieve Whodesale Society) afgehuurd te Shanklin op het eiland Wight De pers tastte in het duister omtrent de plaats der bijeenkomst tot aan de Vrijdagavond, die aan het ge heime week-end voorafging. Een jong# verslaggever van een Tory-krant, die op het Londense Waterloostation op d# aankomst van de Queen Mary-boottrein stond te wachten, zag toen plotseling een klaarstaande trein, richting Sout- hampton. waarvan vijf wagons „gere serveerd" waren. De aap kwam uit d# mouw, toen even later een voor een het halve kabinet op het perron ver scheen. Toen na een half uur de trein vertrok, zat vrijwel de gehele nationale pers in de achterste wagon, compleet met fotografen. Het driedaagse „ge heime" week-end werd op het eiland Wight ter plaatse nog uitvoerig ge filmd door Gaumont-British News en in alle bioscopen afgedraaid! VERDUISTERING VAN DRIE MILLE Terzake van verduistering van rem- boursementsgelden is aangehouden de expediteur W. A. van Z., wonende te Noordwijk. Sedert Augustus 1948 ver duisterde Van Z„ die onder de naam van „firma Alkemade" een vrachtdienst tussen D >n Haag, Noordwijk en Haar lem onderhield, gelden tot een totaal bedrag van f 3000. Ua/.||UNTER DOOR MARY BURCHELL 25 Maar de onmogelijkheid van dit voornemen werd haar, zodra zij het overdacht, duidelijk. Besluiteloos stond ze midden in de kamer, trachtend te "ergeten, dat Anthony met de beste bedoelingen toch in ieder geval een toespeling zou maken, al was het al leen om zijn broer een zeker verant woordelijkheidsgevoel in te prenten voor wat hij ondernam. Ik wens niet, dat Elliott het weetl Ik zou het eenvoudig niet kunnen ver dragen dat hij het wist, tenzij tenzij Ze kwam niet toe aan de formule ring, wanneer het wel te verdragen zou zijn, dat Elliott van haar liefde wist, want op dat moment hoorde ze voetstappen naderen door de gang. Toen zij er later over nadacht, ver wonderde het haar dat ze instinctief wist. dat het niet Elliott's voetstappen waren. Het moesten vrijwel zeker die van Anthony zijn. En zonder een ogenblik te aarzelen, rende ze naar de deur en rukte die open. .Anthony...." Hij was haar deur al voorbij en wendde zich verbaasd om. „Anthony, kom alsjeblieft hier. Ik moet je iets zeggen". Zij fluisterde drin gend en hij ging ogenblikkelijk naar haar toe. „Teresa, wat is er?" Hij keek be zorgd. Alleen.... je weet wat ik vanavond zeizal je dat niet aan Elliott zeg gen?" „Aan Elliott zeggen? Natuurlijk niet. Waarom dacht je dat?" Hij fronste licht. „Ik bedoel, zelfs niet wanneer je meent dat het voor mijn bestwil zijn zou, of zo?" „Lieve kind, het zou onmogelijk voor je bestwil kunnen zijn", zei hij droog. „Er is maar één mens, die El liott zou moeten zeggen dat ze van hem houdt en dat ben jij zelf. En als ik je een raad mag geven, zeg jij het hem dan ook niet, voor je er heel zeker van bent, dat hij meer van jou houdt dan jij van hem". „Oze keek tamelijk ver schrikt, „o, dank je, Anthony. Ik heb niet werkelijk gedacht, dat je zou kletsen, „Ik wilde alleen maar zeker heid hebben". Hierop ging zijn ongewone ernst over in een vriendelijke grijns. „Ja juist, is alles nu in orde?" „Ja, dank je, helemaal in orde". „Prachtig. Je moest nu maar naar bed gaan, het is laat. Goede nacht, Teresa". „Goede nacht". Ze stapte achteruit en hij boog voor over en sloot de deur. Met een zucht van verlichting keerde ze in de ka mer terug en terwijl ze dit deed, zag zij zich in haar volle lengte weer kaatst in de spiegel aan de andere kant. Ze trad langzaam naar voren en bekeek zichzelf. „Wat vreemd", zei ze hardop. „Ik zie er uit, alsof deze jurk van mij is. Ik ben veranderd in zeker opzicht. Ik ben veranderd". Maar hóé ze veranderd was, kon ze niet precies uitmaken. Zelfs toen ze eerbiedig de mooie jurk had uitge trokken en over een klerenhanger ge hangen, scheen zij nog steeds veran derd, het was dus niet alleen de jurk. Zelfs toen ze zich gehuld had in de misleidend eenvoudige nachtjapon, die Clara bij haar passend scheen te hebben gevonden, wist zij nog dat ze veranderd was en lange tijd lag ze in het grote, prachtige bed hierover na te denken. Later, veel later, toen ze Elliott de trappen hoorde opgaan en de gang door naar zijn kamer, wist ze in welk opzicht ze veranderd t was Het hield verband met de wijze, waarop hij haar had vastgehouden en gekust in zijn studeerkamer. En ze begroef haar gezicht in het kussen en was blij, dat niemand zien kon hoe ze bloosde. De volgende morgen leek het weer boete te doen voor de gure narigheid van de vorige avond. En toen de fa milie Burdern met hun gast aan het ontbijt zat, bescheen een bleke maar heldere zon de door de regen gewas sen wereld. De rode jumper en de tweed rok, die Teresa voor haar wan deling de vorige middag had aange trokken, was gedroogd aan haar te ruggegeven door een lichtelijk laat dunkende dienstbode, en toen ze weer hierin gekleed de ontbijtkamer bin nenkwam, voelde ze. dat ze als toe komstige mevrouw Elliott Burdern te weinig voorname entrée maakte. Nie mand echter gaf voor verschil te zien tussen het ongekunsteld geklede jonge wezen en het verfijnd en elegant ge tooide meisje, dat de vorige avond met hen gedineerd had Elliott zelfs kuste haar. zij het vluchtig op haar wang en mevrouw Burdern infor meerde beleefd hoe ze geslapen had Tijdens het ontbijt herhaalde Elliot. dat ze haar engagementsring zouden gaan kopen, eer ze terugging naar huis. En Clara, die zich blijkbaar de zo weinig voor deze bijzondere ge legenheid geschikte regenjas en baret herinnerde, zei nonchalant: (Wordt vervolgd) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM 1, 402 meter. Nieuws om 6 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert, 6.45 Hildegarde zingt. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Gram.platen. 7.30 Gelovige men sen. 7.45 „Een Radiokrabbel". 8.05 Uitzen ding van de VVD. 9.00 Fen vraagt. #n wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding. 11.15 Radio Philharmonisch orkest. HILVERSUM II, 297 meter. Nieuws om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 KRO Minnestrelen. 7.52 Actualiteiten. 8.12 De Zilvervloot. 8.30 „Ja, zo was 't'\ 9.30 Musica Sacra. 10.00 Ita liaans concert. 10.15 Lijdens- en boete-ge dichten. 10.30 Papillons. 10.45 De zin van het huwelijk. 11.15 Orkest zonder naam. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 meter - Nieuws om 7, 8, 1 7, 8, en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit! 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Pro menadeconcert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Negro Spirituals. 12.03 Lunchconcert. 12.33 Pianoduo. 1.20 Nieuwe aanwinsten uit de discotheek. 1.50 Musicerende dilettanten. 2.20 Engelse les. 2.40 Musica Sacra. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten. 3.50 Het Sympho- nette-orkest. 4.30 De schoonheid van het Giegoriaan. 5.00 De Wigwam. 6.00 Het Ra dio-koperkwartet. 6.15 Journalistiek weekover zicht. 6.25 Promenade-orkest. 6.47 De katho lieke kerk in Scandinavië. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 Bach-cyclus. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Qram.platen. 8.43 „Steek eens op, heren!" 9.00 KRO-orkesten- I arade. 9.30 Kon tiki. 9.55 Weekend-serenade. 10.25 Weet u het? 10.35 Indonesich com mentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Radio Phil- harmonisch-orkest. HILVERSUM II, 297 meter. Nieuws onj 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgelspel 8.45 Thore Ehrlings en zijn orkest. 9.00 Tsjaikowski-cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgescha keld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Radio-feuil leton. 10.35 Voor de arbeiders. 11.05 Cow» boy Songs. 11.25 Buitenlands weekoverzicht 11.40 Hedendaagse piano-muziek. 12.00 Op gewekte gram.muziek. 12.33 The Kilima Ha- waiians. 1.15 De Ramblers. 1.45 Het Quin- tette Guy Rios. 2.00 Het Nederlandse lied# 2.20 Dolf van der Linden. 2.50 De Fryslan- Express. 3.15 Omroep-Kamerorkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Amateurs zetten hun beste beentje voor. 4.45 Sportpraafcje. 5.00 Nieuws van de platenmarkt. 5.30 Op da Disselwagen. 6.15 Gram.platen. 6.30 Itega- ringsuitzending. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Passepartout. 8.15 Vindobona Schrammern. 8.42 Vara—Feest- varia. 8.45 Onder moeders parapluie. 9.45 So cialistisch commentaar. 10.00 Gram.muziek. 10.15 De kermis van Europa. 10.45 De fluis terende Harmonica. 11.15 Gevarieerd pro gramma. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 Rendezvous Players. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Salon- 0|kest. 12.32 Licht orkest. 13.15 Gram. 14.00 Fr. Br.: Verz.progr. 14.30 Zang. 15.30 ^1®S2 siek-programma. 16.30 Ensemble Alex. 17-1® Acc. 17.30 Ronde tafel. 18.00 Acc. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.30 Zang 19.50 Feuilleton. 20.00 Omroeporkest. 21.00 Fr. Br.: Gram. 22.15 Verz.progr. 23.05 Con cert. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde". 7.2* „V'lè des refrains". 7.30 Eng. H.S.: Mil.- orkest. 8.10 Concert. 9.15 Orkest Templ©* 9.45 BBC Revue-orkest. 10.30 Orkest Stone. .1.15 Dienst. 11.30 Orkest van Dam. 12.00 BBC Welsh Orchestra. 13.00 Male. Mitchell# 13.15 Gev. programma. 14.00 VI. Br.: Cau serie. 14.10 Gram. 15.00 Lux.: „Bonjour k* Amis!" 15.30 Eng L.P.: Orkest Leader. 16.00 Mil.-orkest. 16.45 NWDR; Verz.progr. 17-*J{ Dansmuziek. 17.45 Eng. L.P.: Orgel. 1800 Fr. Br.: Voor de soldaten. 18.30 Acc. 18.45 Le Quotidien de la vie intellectuelle. Eng. L.P.: Jazzmuziek. 19.45 Eng- .Those were the days". 20.15 Fr. Br O"1" roeporkest. 21.00 Eng. L.P.: Causerie. 21.JJ Orkest Levy. 22.00 BBC Opera-orkest. 23.1» Dansorkest. 23.50 Cabaret

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 6