Evenwichtstoestand met Rusland is een eerste vereiste Initiatief lag tof 1950 bij de Russen Nieuws uit Wieringen De verdediging van West-Europa Alan Moorehead Spoedeisende raadsvergadering Zanguitvoering van „De Lofstem" Callantsoog Vader en moeder v. d. Kwast verlaten jeugdherberg SPORT Marktberichten Geslaagde Rode Kruis- oefening SVW protesteerde tegen strafschop Het begon in een gracht De dokter kwam er goed af Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Texel Burgemeester Rehorst's afscheid van Texel VAN MARSDIEP TOT IJ Anna Paulowna Burgerlijke Stand De gaande en komende man Breezand Urk DINSDAG 4 AFRIT, 1W» 70 ALS HET er thans voorstaat, is West-Europa niet in staat zichzelf te verdedigen, want de Russen zijn veel sterker dan wij. In tegenstelling tot de geallieerden, hielden de Russen niet op zich te bewapenen na de laatste oor log en in feite demobiliseA-den zij niet. In plaats daarvan gingen zij, met steun van Duitse geleerden, vaklieden en grondstoffen, gestadig voort met het produceren van wapens en het oplei den van recruten. Vandaag aan de dag is het Rode Leger sterker dan alle landstrijdkrachten van West-Europa en Amerika tezamen. Langs de lijn, die loopt van Lübeck naar Triest liggen ongeveer vijf-en-twintig Russische di visies. In geval van nood zijn zij in staat dit leger uit te breiden tot negen tig divisies of zelfs meer en met een snelheid, welke wjj in het Westen nooit souden kunnen bereiken. Jn de lucht hebben de Russen een *ibetwiste superioriteit. Er zijn ver schillende cijfers en misschien heeft |een van deze enige waarde, tenzij men ze slechts verdeelt in de verschil lende soorten vliegtuigen. Men kan aannemen, dat er in totaaal meer dan 15.000 moderne toestellen zijn van alle typen, straalvliegtuigen en een verbe terde versie van het Amerikaanse Su perfort B-29, dat aan het einde van de oorlog werd gebruikt. De Russen hebben veel onderzoekin gen gedaan op het gebied van het pool- vliegen. Vliegvelden zijn aangelegd in het verre Noorden, en ongetwijfeld zal de Russische luchtmacht in staat zijn. Canadese en Amerikaanse steden via de Noordelijke route te bereiken. Voor de oorlogvoering van dichterbij in Europa heeft men ook geregeld geëx perimenteerd met raketten, zelfbe- stuurde projectielen en andere moder ne wapens. De productie van tanks zou, naar bericht wordt, de 1500 per jaar hebben overschreden. De Russen hebben meer dan 200 duikboten en dat is veel meer dan enig ander land be- Door zit. Deze werden gebouwd met hulp van de Duitsers en zij zijn uitgerust met een toestel, waarmede de batte rijen onder water weder kunnen wor den geladen. Ten slotte zijn de Russen begonnen met de vorming van een voorraad, atoombommen, waarvan er haar schat ting 25 per jaar worden gemaakt en men moet eigenlijk wel aannemen, dat zij, althans de theorie van de water stofbom meester zijn. Kanaalhavens. VAN EUROPEES gezichtspunt uit be zien is de toestand verontrustend. Het is buiten kijf, dat de Russen in staat zijn zeer snel op te trekken naar de Atlantische Oceaan en de Kanaal havens. De aanval zou zonder twijfel worden aangekondigd door parachu tisten en een zwerm bommenwerpers; en eenmaal aan de kust gekomen, zou den de Russen geen minuut verliezen, doch onmiddellijk raketten afschieten naar Engeland en hun duikboten in de Atlantische Oceaan laten uitvaren. Er zou weinig aanlokkelijks in liggen om te trachten in enige hoek van Europa een steunpunt te behouden, met de hoop dit te gebruiken als herenigings- punt, nadat de eerste strijd voorbij was. Spanje is ongeveer de enig mo gelijke plaats, daar dit slechts twee bruikbare toegangswegen heeft, Irun en Port Bou aan beide uiteinden van de Pyreneeën. Indien dit het een Rus sisch leger moeilijk maakt binnen te komen, dan zal het voor een geallieerd leger vermoedelijk even moeilijk zijn om er uit te komen. Dit sou niet meer ziin dan een laatste schans en in ieder geval is Spanje geen deelnemer aan .het Atlantisch Pact. Het Midden-Oosten. Behalve deze voornaamste opmars route naar de Atlantische Oceaan, staan de Russen nog twee andere we gen open: zij zouden naar het Noorden kunnen optrekken, naar Scandinavië, ten einde de Oostzee toegankelijk te maken. En zij zouden naar het Zuiden kunnen Zwenken, naar Italië, om de Middellandse Ze af te snijden. Voor de onderneming in Italië hebben zij een prachtige basis in Oostenrijk en wanneer zij eenmaal de Alpen over zijn, dan bevinden ze zich in een land, waar de Communistische Partij aan spraak maakt op 1/3 van de stemmen Dan is er een vierde mogelijkheid voor de Russen, een opmars naar de Perzische olievelden en het Midden Oosten. Geeheel afgezien van zijn olie en zijn betekenis als doorgang naar de Indische Oceaan, is het Midden-Oosten de plaats om een Russische opmars tegen te gaan naar Afrika het laat ste continent, waar het Communisme nog niet met enige macht zijn intrede heeft gedaan. Op dit moment zijn er in Europa geen gelijkwaardige geallieer de strijdkrachten, om alle of enige van deze voorsprongen te kunnen weer staan. De Amerikane. hebben onge veer 150000 soldaten in Duitsland, Oos tenrijk en Triest en de Britten onge veer een zelfde aantal. Dit zijn bezet tingstroepen, niet een leger, waarvan men kan verwachten, dat het een ver dedigingslijn zal kunnen houden, lo pende van de Oostzee tot aan de Mid dellandse Zee. West-Duitsland heeft helemaal geen leger. Noorwegen, Denemarken, Ne derland en Belgie zouden met zijn al le lang niet genoeg mannen kunnen pproepen om hun eigen grenzen te be- schermen, zonder hulp van buiten. Italië is even zwak. Frankrijk heeft een bezettingsleger in Duitsland en Oostenrijk, en een kleine strijdmacht in opleiding in het land zelf, maar het grootste deel van zijn leger of lie ver het beste deel is in Indo-China, gewikkeld in een oorlog, waarvan het einde nog niet in zicht is. Amerikaanse bommen. QELUKKIG ligt de werkelijke verde diging van Europa momenteel in het geheel niet in Europa. De toestand is eenvoudig gestabiliseerd door de Amerikaanse voorraad atoombommen. Maar dit is geen voordeel, dat bestemd is om oneindig voort te duren. Het probleem voor de Westelijke gealli eerden in Europa is, om hun strijd krachten, hun vloten en luchtmacht opnieuw op te bouwen, zolang er nog tijd is; in een zekere evenwichtstoe stand te komen met Rusland, voordat de aangename bescherming van de atoombom is weggenomen. Ondanks alle deprimerende gege vens, welke boven werden genoemd, is dit een vrij aannemelijke stelling, wa-t het is niet alleen een kwestie van pro ductie, van geld, van bekwaamheid, Alan Moorehead is één van de bekendste journalisten in Enge land. Vooral als oorlogscorres pondent heeft hij zich een goede naam verworven en hij heeft een aantal boeken, w.o. een bio grafie van veldmaarschalk Montgomery, over militairs vraagstukken geschreven. De laatste twee maanden heeft Moorehead een reis gemaakt door Engeland, Frankrijk en Duitsland om de staat van ver dediging van de W.europ. Unie te bestuderen. Hij had tijdens deze reis gelegenheid met de Westeuropese militaire leiders, o.a. in het Westeuropese hoofd kwartier te Fontainebleau. diep gaande gesprekken te' voeren. In enkele artikelen, waarvan het eerste vandaag verschijnt, ver telt Moorehead over de indruk ken, welke hij gedurende zijn reis heeft gekregen. van natuurlijke hulpbronnen en van een soort geestesgesteldheid, welke de mensen doet geloven, dat het goed is wat zij doen en daarom bestemd om uiteindelijk te zegevieren. De afgelopen vijf jaar hebben de Russen bijna alle initiatieven genomen. Nu, in 1950, kan men de slinger lang zaam nog veel te langzaam naar de andere zijde zien zwaaien. (Wordt vervolgd) (Nadruk verbodent Geldzaken! Heden, Dinsdagavond om half acht, komt de raad in spoedeisende verga dering bijeen, uitsluitend ter afdoe ning van enkele financiële aangele genheden. Voor verschillende kapitaalsuitga ven moeten nog middelen tot dekking worden aangewezen, o.a. voor de aan leg van een stamriool te Den Oever, kostende f 40308,22 en voor een nog aan te leggen riool tussen Zandburen en de Slingerweg, kostende f 5377,50, totaal f 45685,72. Hiervoor moet een geldlening worden gesloten. De N.V. Bank voor Ned. Gem. wil dit geld verstrekken over een 30- jarigê* termijn, tegen 3 pet. rente gedu rende de eerste tien jaren en tegen 31/, daarna. De Coöp. Boerenleenbank Wieringen is bereid gevonden een lening te ver strekken van f 20.000 voor de aankoop van het garage-complex aan de Park laan 4 3 pet. met een looptijd van 20 jaar. Nog een voordeeltje De gemeente kan enige besparing verkrijgen doordat de Coöp. Boeren leenbank genegen is de rentevoet van het restant, groot f 45000, van een in 1937 gesloten geldlening, groot f 105.000 ingaande 1 Januari 1950 te verlagen van 31/0 pet. tot 3 pet. 's jaars. B. en W. stellen vor de hiertoe no dige besluiten te nemen. In Cinema de Haan te Hippolytushoef werd een uitvoering gegeven door de Christelijke zangvereniging De Lofstem welk koor uit 80 leden bestaande, wordt gevormd door inwoners van Hippolytus hoef en den Oever, onder de bezielende leiding van de heer B. vd Veen. Toen de heer Dijkstra op de gebrui kelijke wijze opende, kon hij aan een flink gevulde zaal het welkom toeroe pen. Nadat het koor de gevarieerde avond met 't Bondslied had ingezet, werden Mozart's Ave Verum en de Paarlepoort gezongen. Helder en be schaafd klonk de zang als bewijs van een volhardende studie, Mevr. JansenGeus bracht op be schaafde wijze „Mij spreekt de blomme een tale" en „Gij badt op enen berg al leen", 't Bespreken van alle ten gehore gebrachte zangnummers zou ons te ver voeren. In het bijzonder blonk' uit het Ambrosiaanse Lobgezang en het Russisch Vesperkoor. Ook de acht dames die het kleine koortje vormden, hebben met het Non nenkoor en „Slaap er mijn prinsje" t hunne bijgedragen tot het welsla gen van de avond. Ook een groot aan deel in het succes hadden de bekende hoboïst Jan Bakker en de talentvolle mej. G. Boon (begeleiding) met het concert voor hobo en piano Dominoco Cimarosa. Noemen wij bovendien nog de voor treffelijke declamatie van mevr. van LoenenJansen en de solozang van de heer Ellens. Het was een avond die op hoog peil stond. WAAR EENS DE BLOEMEN STONDEN De smaakvol ingerichte etalage van de heer Kooij nodigt reeds uit tot een bezoek aan zijn nieuwe winkelpand. De stemmingsvol ingerichte winkel met zijn moderne in grijze tint gekleurde toonbanken, vitrines en zijkasten met wollen stoffen geven dadelijk de in druk, dat dit een manufacturenzaak ge worden is, zoasl deze voorkomt in de grotere plaatsen. In korte tijd is deze nieuwe winkel, waarin voorheen bloe men pronkten, onder architectuur van de heer Zandstra te Hippolytushoef verbouwd. BENOEMING BIJ HET ONDERWIJS De heer D N. Spaan te Kortenhoef is m.i.v. 3 April jJ. benoemd tot tij delijk onderwijzer aan de O. L. school te Hippolytushoef. In verband met hun benoeming tot jeugdherbergouders van „de Kaag" (Z.-H.) zullen de heer en mevrouw vd Kwast deze week Oosterland verlaten. In de korte tijd, dat ze de leiding heb ben gehad van de Wieringer jeugher- berg, hebben ze zich doen kennen als een enthousiast ouderpaar, dat de trek kers die van heinde en ver naar Oos terland kwamen, op prettige wijze wist te ontvangen. De opvolgers zullen dan ook een zware taak hebben om de .vertrekkenden te vervangen. Door het vertrek van de heer vd Kwast komt de volksdansgroep Oost- Wieringen onverwacht zonder leiding. Het laat zich aanzien dat het uiterst moeilijk zal zijn een geschikte plaats vervanger te vinden. Dit zou zeer te betreuren zijn, gezien de bloeiende toestand waarin deze groep zich ver heugt dank zij de uitstekende leiding van de' heer vd Kwast. FLEVO-NIEUWS Zaterdagmiddag vier uur is te Wie- ringerwerf vastgesteld de wedstrijd Flevo dWiron b. De jongens komen uit in de volgende formatie: Keet; Bijs- terveld en Bil; Kaan, Schoutsen en Kox; Ruijter, K. Breebaart, de Looze, J. Breebaart en de Jong. Op de Eerste Paasdag wordt niet ge voetbald. Maandag 10 April speelt het tweede elftal een wedstrijd voor het Gouden Kruis. Blijkens een mededeling van het bestuur is het niet langer toe gestaan op het hoofdveld te Wieringer" werf te voetballen. Schoolwedstrijden mogen alleen met toestemming van het Flevo-bestuur gespeeld worden. CHR. V.V. BREEZANDER BOYS De Breezander Boys-adspiranten had den bezoek van Helder c. In deze wedstrijd, waarbij een stormachtige wind dwars over het veld woei, kon geen der beide partijen tot doelpunten komen. Eindstand 0—0. Indien er animo is voor het op richten van een korfbalclub naast de bestaande voetbalvereniging, kunnen de dames en heren zich hiervoor op1 geven bij de secretaris van de Boys. Voor Maandag, Tweede Paasdag, staat op het programma: Breezand Boys a tegen HRC c. Aanvang 2 uur. Gevraagd is deze wedstrijd Zaterdag 8 April te mogen spelen om 2 of 4 uur. Als dit wordt toegestaan volgen de spelerskaarten nog. ALKMAAR, Veemarkt, 3 April. 77 vette koeien 450—1075; 371 nuchtere kalveren 35—55; 224 varkens 1.60—1.66 per kg. WARMENHUIZEN, 1 April. - 150400 kg rode kool 15.60—24.30; 24600 kg bieten t 5.30. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van en in in pension „Seinpost" een demonstratie-oefening gehouden door de afdeling Bergen jan het Ned. Rode Kruis. Verondersteld werd dat er in het pension een zware ontploffing had plaats gehad waardoor enige slacht offers verschillende verwondingen hadden opgelopen. Tevens werd ver ondersteld dat een felle brand was uitgebroken, waardoor de vrijwillige brandweer van Callantsoog werd ge alarmeerd. Zowel op het balcon als boven en beneden in de gangen lagen de slacht offers. Als noodverbandplaats diende de o.l.-school. Binnen enkele minuten na het alarm kwamen twee auto's van de afd. Bergen toegesneld en kon de demonstratie een aanvang nemen. Om het gehele verloop te releveren zou ons te ver voeren. Vanaf het bal con werden de slachtoffers per kabel baan naar beneden gelaten en voor lopig ondergebracht in een inmiddels opgeslagen tent. Ten slotte werden de slachtoffers naar de noodverbandplaats gebracht, waar verdere behandeling plaats vond. Daar gaf het hoofd van de afdeling Bergen een duidelijke uiteenzetting van doel en taak van het corps. Het was een leerrijke middag voor ons plaatselijk corps, dat onlangs is opgericht en dat met de heer Over aan het hoofd, daadwerkelijk mede hielp. C. heeft de voorspellingen deze keer niet bewaarheid en S. kan dankbaar zijn dat zij nog in de allerlaatste mi nuut uit een corner de gelijkmaker kon scoren. In de eerste helft speelde C. met de wind in de rug. S. viel echter terstond na het beginsignaal fel aan en tracht te C. te overrompelen. Een penalty wegens hands was voor C. de eerste goal, kort daarop gevolgd door een mooi doelpunt van de midvoor uit een voorzet van de rechtsbuiten. Na korte tijd scoorde S. tegen en direct na de aftrap kopte een S-speler in eigen doel, 31. Nog vóór de rust voerde C- de stand op tot 41. De tweede helft was nog geen mi nuut oud of de C-doelman moest de bal achter zich vandaan halen. Na 5 minuten werd het spel gestaakt we gens een hevige regenbui. Opnieuw begonnen doelpuntte S. wederom, 4-3. Hierna wogen beide partijen tegen elkaar op. Een corner, vlafe voor het einde, bracht S. de gelijkmaker. C. sjjeeljl# een goede wedstrijd en als zij de gehele competitie dit spel had gegeven, de plaats op de ranglijst zou zeker hoger geweest zijn. S. heeft tegen de toegekende penalty protest aangetekend, daar volgns haar geen hands was gemaakt. De toneelgroep van de VW bracht Zaterdagavond het blijspel „Het begon in een gracht" ten tonele in café Vries man. Daar dit stuk reeds eerder in ons blad uitvoerig is beschreven, zul len wij ons van een bespreking ont houden. De medespelenden hebben hun bes te beentje voorgezet om de aanwezigen een gezellige avond te bezorgen. Voor al Frederik Katoen had de lachers op zijn hand. Hij heeft van deze rol een uitstekende vertolking gegeven. De groep heeft nogal pech gehad met spe lers, doch ten slotte kon de uitvoering toch op de vastgestelde datum door gaan. Er is goed spel gegeven, doch enkele toneeltjes hadden wel iets vlot ter gekund, wat voor een blijspel no dig is: Dat het spel bij het publiek in de smaak viel, bleek vel uit het applaus dat de spelers ten deel viel. Zaterdagmiddag geraakte de perso nenauto, bestuurd door dr. Verheul in de bocht van de Duinweg nabij Groote Keeten van de rijweg en sloeg over de kop in de naast die weg lig gende sloot. Het ongeval schijnt te wijten te zijn aan het feit dat de wa gen terecht kwam in los grint en de wegberm daar ter pvtatse zeer zacht is. De auto, welke zwaar beschadigd was, is door een kraanwagen wegge sleept. Dr. Verheul is er gelukkig goed afgekomen. 38. Pim, Pam en Pom voelen zich mooi, moet ik zeggen...." Pim waagt helemaal niet op hun gemak nu ze te- het om Big Ben in de reden te vallen genover de woedende Big Ben staan. „Ja, we hebben het heus niet met op- „Zo, is dat jullie manier om een fat- zet gedaan!" „Nee, dat moest er nog bij soenlijk varken te helpen? Je weet, dat- komen!" Het varken windt zich hoe ik niet één van de sterksten ben, al langer hoe meer op Maar Pam weet zou je het zo niet zeggen! Het is een de juiste afleidings-tactiek: „Kom, we wonder, dat ik deze ramp eigenlijk vergeten de rijstebrij-berg helemaal" nog overleefd heb Ik met mijn zwakke Meer behoeft hij niet te zeggen. Big hart.... Oh, en daar krijg ik nog een Ben is hen al vooruit gesneld, buil op mijn hoofd ook. Nu het is De hoofdweg naar de St. Pieter, de Via Conciliaztone, is thans voor het Heilige Jaar gereed gekomen. Aan weerszijden van deze weg staan 714 meter hoge obilisken, vervaardigd uit carrara marmer, opgesteld. Tus sen de obilisken heeft men marmeren banken geplaatst, waaop de pelgrims kunnen uitrusten. Naar wij vernemen zal het officiële afscheid van burgemeester Rehorst van Texel op Zaterdag 15 April plaats vinden. VERGUNNING Door de minister van Economische Zaken werd aan de heer S. Langeveld te Den Burg vergunning verleend tot de vestiging van een consumptieijsver- koop in een kiosk op het strand te De Koog. Bovendien werd hem vergun ning verleend tot de verkoop van pa- tates-frites in zijn zaak te Den Burg. TWEEDE KAMERLID ALS SPREKER Woensdagavond zal de heer A. Sta pelkamp. lid van de Tweede Kamer, voor de A.R. Kiesvereniging te Ooster end spreken over het onderwerp „Pu bliek rechtelijke Bedrijfsorganisatie". BAZAR VOOR NIEUWE GEREF. KERK Ten bate van de nieuw te bouwen Gereformeerde kerk zal „Ora et Labo- ra", de Greef. Vrouwenvereniging, op 19 en 20 April te Den Burg een bazar houden. EIERVEILING Gedurende de afgelopen week wer den in totaal 104797 eieren aange voerd met een gemiddelde kiloprijs van f 1.80. DEN BURG, 3 April. Aangevoerd werden 21 koeien 750—900, 4 paarden 600700, 12 schapen 7590, 20 biggen 5070 en 48 nuchtere kalveren 3550. Te Bergen heeft zich, op initiatief van de VW, een comité van actie tot behoud van de tram AlkmaarBergen aan Zee gevormd. Woensdag belegt dit comité een openbare vergadering. De gemeenteraad van Hensbroek be sloot tot verhoging van het heffings percentage der straatbelasting van 3 op 4 en tot ontslag van een onderwijzer aan de o.l. school wegens het teruglo pen van het aantal leerlingen. Te Bergen is de nieuwe Chr. Kleuterschool officieel geopend. Te Hoogkarspel is de heer W. T. Hel- linga in een buitengewone raadsverga dering gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum als gemeente-secre taris. Het koelhuis van de firma Schouten en van Dam te Hoogwoud is door tot ontploffing komend brongas beduidend beschadigd. De gemeente raad van Andijk heeft het door B. en W. voorgelegde uitbreidingsplan van de hand gewezen. Te Beverwijk wordt een tienjarige jongen vermist. Men vreest voor een ongeluk. In dezelfde gemeente werd besloten tot samenvoeging van de Zuid- wijkermeerpolder en de polder de Buitenlanden onder Assendelft. VSV zal op Eerste Paasdag een wedstrijd spelen tegen de Oostenrijkse eerste klasser KSV, een profclub. De Zaanse zwemster Tiny Jonker heeft gisteren de training voor de Ka- naaltocht hervat. In een der droog- kamers van de N.V. Alg. Norit Mij. te Zaandam heeft een brand gewoed, die pas na anderhalf uur kon worden ge blust. Geboren: Paula A. J., d. van C. Dobbe en M. J. Komen. Jan, z. van C. J. Koeten en G. Fledderman. Mar- tina M. J., d. van W. H. Steenvoorden en P. M. Scholten. Jan, z. van H. J. Keyzer en A. Hoogschagen. Petrus J. J., z. van P. J. J. Mooiman en G. M. C. Klaver. Wilhelmina M., d. van C. Heemskerk en W. Kloezeman. Pieter W., z. van J. Hollander en C. A. Lubbert. Adriana M., d. van P. Smit en M. de Jager. Anna M.. d. van J. Kaptein en M. Praat. Maria G., d. van J. W. Scholten en A. A. Looije- steijn. Ondertrouwd: A. Lemmers en M. G. Nieuwenhuizen. Joh. J. Vaas en P. Meijers. A. J. Pijnen en M. J. Verresen. Joh. E. van den Berg en C. M. Smakman. Getrouwd: C. van Os en D. M. Keppel. W. Visser en Jac. de Ridder. B. Holtjer en Joh. Moolenaar. C. van Dalen en A. Braaf. Overleden: M. CornelissenVan Eekeren. Ingekomen personen: C. Waiboer en echtgen. van Callantsoog. A. J. M. Mattaar van Haarlem. M. Koopman van Alkmaar. Vertrokken personen: H. J. v. d. Welv. d. Waal naar Beverwijk. A. Bottema naar Rotterdam. Th. J. Ha ver naar Schagen. W. Bouchier en echtgen. naar Den Helder. R. Wit naar Den Helder. Mej. P. A. A. de Wit naar Bergen. S. N. Blokdijk en echtgen. naar Heerhugowaard. J. Buisman e.. echtgen. naar Oudesluis. R. van der Vaart naar Den Helder. A. Bart en gezin naar Oude-Niedorp. K. Th. van Steijn en gezin naar Den Helder. A. Buisman naar Schoorl. L. Visser naar Wieringen. Joh. L. Buren naar Oude-Niedorp. D. M. v. OsKeppel naar Den Helder. Joh.. Holtjer—Molenaar naar Wieringen. UITBREIDINGSPLAN TER INZAGE Ter gemeente-secretarie ligt thans voor ieder ter inzage een ontwerp van een plan van uitbreiding in onderdelen, met bijbehorende bebouwingsvoor schriften. 3688 KIEZERS Op de Kiezerslijst van de Provinciale Statenverkiezing van 26 April a.s. staan 3688 stemgerechtigden in geschreven. PERSONALIA Van de Middenstandscursus zijn be vorderd van de le naar de 2e klasse: Nellie Heijstek, Elly Kloosterman, Alie Komen, Corrie Koopman, Corrie Rooyakkers, Corrie Stam, L. J. J. Baartman. H. Blaauboer. S. Boerman, J. Borst, K. Daalder, J B. Duineveld, J Leijen, P. Liefting, E Schurer en D. Wiegman. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. N. de Jong. Cr. Geref. predikant te Middelharnis, bedankte voor het beroep van de Chr. Geref. kerk te Urk.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5