Vawéfre Stad en Omgeving Moet het Kuitje worden a'gezet? Muziekkring organiseert excursie naar de „Negende" van Beethoven DE FILMS VAN DEZE WEEK „Dorus Rijkers" tegen de muur.. Avondscholieren ontvingen diploma Een vriendelijk woordje voor de jeugd Exclusieve Gordijnstoffen T. C. GOVERS Leids mandoline-gezelschap speelt Dinsdag in Casino Het Vuurtoren-tournooi var» „Hermes" Marktbericht Hei laatste abonnementsconcert op 28 April Een nieuwe Christelijke gymnastiekvereniging TIVOLI „The third man" DE WITTE: „Black Bart, de vrijbuiter" Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland In h«t kort Tussen Haaks en Kuitje Oranjegarde brengt 28 April: Mijn schilt ende betrouwen T«v«nu: „De grote race" Colonne Rode Kruis-korps gaat feestvieren GRATIS Nutsspaarbank in Maart MOOC legt stevig contact Belangrijke avond voor de Katholieke hoofdarbeiders Bethesda-Suriname-avond zaterdag a april iw» ||ZT KUITJE is voor iedere r*cht-geaarde Nieuwedieper een begrip. Wie zijn jeugd in Den Helder heeft gesleten, moet ergens in zijn achterhoofd de herinnering bewaren aan heerlijke uren, doorgebracht om en nabij de verlaten oesterputten of langt de dijk, die deze aparte wereld scheidde van de be schaving. WanneeT wij vroeger met blote benen op dat verrukkelijke „strand" van het Kuitje baviaanden, waanden wij Den Helder &p een onmetelijke af stand. Wij waadden door het ondiepe water, speurend naar zeemonsters en kostbaarheden en tü(j gevoelden ons alsof wij speelden aan de kust van Tahiti. Dat was een mooie tijd en wij kunnen ons best indenken, dat ook de jongens van tegenwoordig graag hun vrije middag in die wondere wereld willen doorbrengen. Wij komen er nu nog wel eens en dan zegt dat nuchtere verstand van ons, dat er toch eigenlijk niet veel Aan is. Een dooie boel, daar aan dat Kuitje. Maar ergens, diep van binnen, vinden we het toch wel pret tig. De kwajongen een beste kwa jongen dan altijd! blijft blijkbaar leven in je hart. En dat is wel geluk kig, vinden we zelf. Daarom, geen kwaad woord van de jeugdige Jutters, die op zonnige mid dagen dwalen over ons aller Kuitje. Maar.... we zouden geneigd zijn, wel een hard woord te spreken over de knapen, die niet alléén maar een on schuldig spel spelen in dat stukje vrije wereld. Want aan de oevers van het Kuitje liggen kostbare materialen Op geslagen, bestemd voor het herstel van dijken en pieren. Rijshout voor zinkstukken, grote rietbossen, uitge strekte stapels stortsteenDat mate riaal heeft de Rijkswaterstaat daar niet gedeponeerd, om èr met ere van af te zijn. Het is wel begrijpelijk, dat spelende jongens er plezier in hebben van die zware stenen in het water te gooien. Hoe sterker je bent, hoe verder krijg je de steen van de kant. En het is ook leuk. om stukken rijshout en bossen riet bij het spel te gebruiken. De heren van de Rijkswaterstaat, die ook hun jongensjaren nog niet vergeten zijn. willen het de jongens niet al te kwa lijk nemen. In boze ogenblikken stel len zij zich voor, het Kuitje af te slui ten met een groot hek, een waakhond ervoor.Dan kunnen de Helderse jongens niet meer bij de waardevolle spullen. ,.Maar we doen dat niet graag", zei de heer C. Wijkr van de Rijkswater staat gistermiddag tegen ons, „waarom zouden we de jongens hun speelterrein ontnemen, wanneer het misschien op een andere manier kan". Dat was voor Bij ons kunt U een keuze maken uit een grote verscheidenheid Prijzen reeds Zeer geschikt interieurs. vanaf 2.45 oor moderne Woninginrichting Koningstraat Het mandoline- en toneelgezelschap „Sempre Avanti" geniet in Leiden een grote populariteit. Verscheidene malen werden uitvoeringen in de Stadsge hoorzaal gegeven. Dinsdagavond zal Den Helder met dit ensemble, dat mu zikaal gesproken famills is van „Vrij en Blij", keiuuiis kunnen maken. Het optreden in Casino zal ten bate zijn van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk, die onlangs werd opgericht. Naar men ons mededeelde, is „Sem pre Avanti" niet alleen thuis in de we reld van de amusementsmuziek, maar ook weten de leden zich als verdien stelijke tonelisten op de planken te be wegen. Het gezelschap ziet dan ook kans, een gehele avond te vullen. Dat is in de Sleutelstad reeds vele malen gebeurd, en wel met groot succes. Er blijkt ook voor het optreden in Den Helder een grote belangstelling te bestaan, want nauwelijks was in kleine kring bekend, dat „Sempre Avanti" zou komen of de aanvragen voor kaar ten kwamen reeds binnen. In drie da gen tijd werden driehonderd kaarten verkocht, zodat het er naar uitziet, dat Casino Dinsdagavond stampvol zal zijn. Bij de fa. Brakhoven, Ruyghweg 5, de heer Th. Mallet, Ruyghweg 154 en de heer H. Hijma, Visstraat 53 c. zijn nog kaarten in voorverkoop verkrijg baar. O Tweede Paasdag om half elf be gint op het terrein aan de Meeuwen straat het jeugd-Vuurtorentournooi van de Helderse Hockeyclub „Hermes". De wedstrijden van de meisjes duren twee maal vijftien minuten met vijf minuten rust. en van de jongens tweemaal twin tig minuten met dezelfde rusttijd. Hier volgen de te spelen wedstrijden: Poule A) meisjes: 10.30 uur Hoorn a Hermes a: 12.45 uur DEM aHoorn a; 2.15 uur Hermes aDEM a. (Poule 13): 12 uur Hermes bLHC a; 1.30 uur DEM bHertlies b; 2 uur LHC a— DEM b. Jongens: 10.30 uur Hoorn aHer mes a: 12 uur DEM aLHC a; 1.15 uur Hoorn aLHC a: 2.45 uur Hermes a DEM a; 3.40 uur Hoorn a—DEM a; 4.15 uur LHC aHermes a. Meisjes: rto 3 pottle Ano. 3 poule B (3 uur); no. 2 poule A—no. 2 poule B (3.30 uur); finale winn. poule A— wlnn. poule B (4 uur). ona de aanleiding tot het schrijver] var. dit artikeltje. Wij willen tegen de Nieuwedlepse jeugd zeggen: „Speel naar hartelust op het Kuitje, maar... bUJf van de spullen af!" Want dat is de enige kans om het Kuitje als speel terrein te behouden. En laten wij besluiten met de wel haast traditionele opwekking tot ouders en onderwijzers, om het op groeiende kroost ook in deze zaak het goede voor te houden. Dat is In hei belang van dat kroost en tevens ten gerieve van ons allemaal. Want wie kan er plezier ln hebben, dat de grens tussen de beschaving en het Kuitje wordt afgezet met prikkeldraad, met om de honderd meter zo'n bordje, U weet wel? SUPER-LINGERIE ■rtroouri utANfAtsa ALKMAAR8E GRAANBEUR8 ALKMAAR. 7 April 1950. - Bruine bo nen 5062; witte bonen (krombek) 5567; citroenbonen 4050; grauwe erwten (Oru- no) 4055; grauwe erwten (Witbloel) 110: Halacapucijners 50—57.50; kleine groene erwten 3032; Schokkers 3032; Tarwe 22 —23,10; Gerst (zomer) 2628: haver 2225; rogge 22,5023.75; karwljzaad 83—91. De handel was kalm. De Muziekkring Den Helder wil zjjn leden in de gelegenheid stellen, het laatste concert voor niet-Amsterdammers, dat in dit seizoen wordt gegeven in het Concertgebouw te Amsterdam, bj) te wonen. Onder leiding van Erich Kleiber zal op Zondag 7 Mei de Negende Symphonie van Beethoven worden uitgevoerd. Wij maken ons sterk, dat velen van deze unieke gelegenheid willen profiteren. De uitvoerenden zijn hét Concert gebouw-orkest, het Amsterdamse Toon kunst-koor en de solisten Corry Bijs ter (sopraan), Roos Boelsma (alt), Frans Vroons (tenor) en Laurens Bogtman (bariton). Het concert be gint om half drie. Evenals de vorige malen zal de reis per autobus worden gemaakt. Al is de toegangsprijs deze keer iets hoger, het bestuur van de Muziekkring meent toch, dat de kos ten per persoon niet hoger zullen ko men dan f 5,50. Dat is mede afhanke lijk van het aantal deelnemers. Het is wel gewenst, dat belangstel lenden zich zo spoedig mogelijk opge ven bij een der adressen H. A. Lo- rentzstraat 66, Julianapark, 1 of Java- straat 143. Daartoe bestaat uiterlijk Zaterdag 15 April de gelegenheid. Het vierde concert Het vierde en laatste concert, dat de Muziekkring in dit seizoen te Den Helder organiseert, belooft een waar dig sluitstuk te worden. Het concert zal op Vrijdagavond 28 April in de Op 23 Maart 1950 werd hier ter stede een nieuwe Christelijke gymnastiek vereniging opgericht, welke de naam „Simson" ontving. Het bestuur werd als volgt samengesteld: A. Vermeulen, voorzitter; F. H. Haaksema. secretaris, Narcisstraat 34; T. Hoefnagel, penning meester; G. J. Van der Vliet, algemeen adjunct De leiding berust bij de heer P. J. R. Bremer, een goede bekende in de turnwereld. Sinds dé oprichting hebben zich reeds negentig leden aan gemeld. Nieuwe Kerk aan de Weststraat wor den gegeven door het Nederlands Ka merkoor ol.v. Felix de NobeL Zoals altijd, wanneer de Muziekkring een avond in de Nieuwe Kerk organiseert, zal dit concert ook voor niet-leden toegankelijk zijn. Hier ligt een kans voor de leden der plaatselijke zang koren en andere zangliefhebbers. Het programma kan binnenkort worden gepubliceerd. We hadden al veel over Harry Lime The third man) gelezen en nog meer van hem gehoord ook ln ons hoofd heeft het Harry Lime-theme dagen lang rondgespookt maar pas gister avond hebben wij hem voor hel eerst gezien in Tivoli. En wat moeten wij nu zeggen na het vele, dat (ook ln onze courant) over deze film is ge schreven. Een originele visie kunnen wij helaas niet geven. Voor ons blijft ''echts over te verklaren, dat Carol Reed ona buitengewoon heeftgeboeid, nie; alleen door het verhaal, dat op zichzelf heel knap is, maar bovenal door de haast onbegrijpelijk suggestie ve wijze, waarop het in beeld Is ge bracht. Iedere sc^ne heeft een functie zuiver ingepast in het geheel: „The third man" la een meesterlijk^ demon- stratie van regiekunst, waardoor deze veel meer ls geworden dan een thril ler. Wtj hebben met klemmende ver bazing en verwondering „The third man" gevolgd en kunnen slechts ieder aanraden de film te gaan zien. In de Witte Bioscoop wordt tot en met Maandag de kleurenfilm „Black Bart, de vrijbuiter" vertoond. Dit is een „Western" van de betere soort, met Dan Duryea en Ivonne de Carlo in de hoofdfilm. Deze Black Bart overvalt postkoetsen aan de lopende band en is al aardig op weg om de meest wel gestelde man van Californie te wor den, als twee oude vrienden weer in zijn leven treden En dat wordt Bart. die de gentleman-boef speelt noodlot tig. Hij krijgt zijn schaapjes niet op het droge, integendeel. Bart en een van zijn vrienden sterven in het ge weervuur. Deze film heeft een bijzon der aardig slot. De biosooopbezoeker zou alleen nog graag weten, wat er gebeurd ls met de beruchte avontu rierster, die Bart het hoofd op hol had gemaakt, maar dat verhaalt de rol prent niet. Romantiek en avontuur, een film, die het wel doen zaL Eveneens door de lage waterstand heeft een sleepbootje, dat een tink- stuk naar Paal 5 bracht enige uren voor de kust aan de grond gezeten. 42. Pim, Pam en Pom doen alle om de angst van de drie broertjes. „Hij moeite om Big Ben aan het spreken te ademt nog.... hij snurkt zal je bedoe krijgen. Maar hoe ze- ook aan hem len. Nee hoor, Big Ben is helemaal niet schudden en trekken, het varken geeft ziek. Die doet nu zijn namiddagslaapje geen antwoord. „Bent U ziek?" vraagt om dat hij zo heerlijk en veel gegeten Pom. „Hij zal toch niet dood zijn",roept heeft". En om aan te tonen, dat Wet- Pain verschrikt uit. „Hij zei al steeds, snavel gelijk heeft, komt er plotseling dat hij zo'n zwak hart had!" „Welnee, uit de neusgaten van Big Ben een ver hij ademt nog", verzekert Pim deskun vaarlijke windstoot. Wetsnavel wordt dig. Wetsnavel moét hartelijk lachen weggeblazen. In de V aküchool voor Meisjes werdén Donderdag' de diploma's en getuig schriften uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de gemeentelijke Avond- vaktekenschool en de Pract^jkwinteravondcursussen van de Ambachtsschool. Het gemeentebestuur, de directie der Rükswerf en het bestuur der Ambachtsschool waren daarbij vertegenwoordigd. Hieronder laten wtf de lüst volgen met de namen der geslaagden, alsmede van de cursisten die werden bevorderd. Z\j nog meegedeeld, dat de leerlingen Botman, Koeten en Van der Klink onder applaus een extra-pluim ontvingen voor de yver, die zij aan de dag hadden gelegd. AVONDVAKTEKENSCHOOL GEMEENTELIJKE Het getuigschrift werd uitgereikt aau: Afdeling Metaalbewerker»: S. Bakker, J. Beun, G. H. de .Boer, H. G. Boogaard, K. J. Boot, W. N. M. Botman, Z. H. Bouma, G. Die ter man, Th. A. Doboer, J. Driece, J. J. Goudswaardt, D. Groet, H- Ham?tra, W. v. Huizen, D. Jongman, D. M. v. d. Veer, J. Koeten, W. van Kalken, J. P. Kiekebos, J. Kuiper, W. J. H. Lameree, H. Leyen, J. H. K. Maagdeleyu, P. J. Moor, H. Peters, J Ram- l«r, W. G. Kietel, i>. Bieuwers, A. J. v. Trie- nun, G. Walch, J. Wittebol, D. H. Bloem, B. Daleuberg en J- J. Kloprogge. Alleen de verklaring van vaktckciien ontvin gen J. van Toledo, A. E. Wint en L. den Broeder. Geen getuig-ichrilt drie leerlingen. Afdaling Scheepmakers: II. v. d. Beidt, f. Boer, J. Boxma, A% M. Kosten, G. J. Loos, B. de Vries, M. Wiggers en i>,. Huitinga. H- Kiefte alleen verklaring voor vaktekeiun. Geen getuigschrift twee leerlingen- Afdeling Houtbewerkers. C. G. van Bijnen, A. J. van Drimrnelcn, G. v. d. Heidè, J. A. Kooru, L. C. G. v. d. Laus, A. C. J. v. d. Oudenalder, L. fUeiuers, P. P. Scheer, K- J. v. g. Sluis, G. J. Timminga, S. M. de Visser, C. T. Zits, B. Spijker en A- J. v. d. Klink A. Nohl alleen verklaring voor vaktefeueu. Geen getuigschrift één leerling Afdeling Electriciens: D. Blokker, J. Boer man, VV. Comielje, J. v. Dworn, P. Drijver, T- Godc, J. Graai. B. M- v. Knijff, R. L. Kramer, B. A. Ruiten, J- Veenman, J. Petrus, A. v. d. Wint en A. Groeji. Geen getuigschrift vier leerlingen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afdeling Metaalbewerkers: P. Boon, A. Deelstra, J. Pot, J. Scheen, J. v. d. Veer, B. M. Kruisman en Chr v. Os. 4 Me: bevorderd zeven leerlingen Afdeling Scheepmakers: G. Bakker. F. Bene* kt?r,, J» Borreman,A. A. Bruerseu, W. G. F. Cornelissen. P. M. Hoogs teder, H. C. lucobs, A. Jongman, R. Koekebakker, N. Krijgsman, A. J. v. Loosen, L. v. Luyck, P. H. Louwer, J. Staalman, W. v. d. Struys, P. Pool en J. Bellinga. W. A. Stijgers alleen voor vaktekenen. Niet bevorderd «es leerlingen. Afdeflug Houtbewerker»: J. Bonman, J. N. Ko», P. T. Louter, J. Mulder, H. de Wit, P. Roele, J. K. Portegijs en P. Rol. Niet bevorderd ééu leerling. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Afdeling Metaalbewerkers: C. de Boer, P. C. Dissel, J. Fransen, C. Gorter, J. Hendriks, ,fv. Huut, C. Kater, C. E. Koopman, J. V. Kraak, J. A. Loew, P. W. v. d. Mark, T. Minderman, J. Mulder, G. G. Oostendorp H- Posthumus, G- Snel, J. Weidert, M. Wulffele, F. v. Zoeat, J. A. v. d. Knaap, P. Kraak en G. Blokdijk. Afdeling Scheepmakers: J. Boou, W. Buur» meester, L. C. de Graaf, M. Kalsbeek, P. J. Jong, L. Halter, P. Kos, W. Kwast, p. C. Machgeeis, E. Muyzes, J. Nebbeling, p. v, Ocvereu, J. v. Oudenaarden, H. D. Pot, H. Rcnsmaag, D. T. Roosierman, A. Versluyj, M- de Vroome, C. de Vrij, C Visser, A- Tijderaan, B- Krijn», H- H. Weemhof, f. W. Filmer, A. Visser, W. F. Wezelman. W. v. Eerde en A. Houtkoper. Niet bevorderd twee leerlingen. Afdeling Houtbewerkers: V. C. Brouwer C. Rekker en P. F. Geus. Niet, bevorderd twee leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas.se. Afdeling Metaalbewerker»: J. Bais, J. ff- Nebbeling, L. Rijkers, H. Sperlmg, J. Spijker man, A. Wal, W. R. v. d. Wint en J. W. ten Berg. Niet bevorderd twee leerlingen. Afdeling Scheepmakers: A. v. Baar, F. Bruul, G- Drost, N. Laagland Winder, W. H. v. <1. Linden, J. A. Maas. R. Pasterkamn M. Post, R Ruiten, J. G. Logemann en H. A. Molenaar. C. B. van Ark, R. Hendriks en D. J. Nan- .uings alleen voor vaktekenen. Bevorderd van de 4e naar de 3e klasse: Afdeling Metaalbewerkers: M. H. Baanstrc, I. Bergsma, M. Beukers, J. Biersteker, J. Bla zer, A. Blonk, E. Bosma, S. Comielje, M. Kooy, J. Raven, E. Heetbuis, J. P. Heiligenberg, C. Helderman, B. v* d. Heyden, P. F. Huig, T. S. Jacobs, C. Kater, W. H- F. K. Keyier, J. de Kluyver, H- J. Korbee, N. A. Kries, R. v. Maas, K- Muye, J. Plaatsman, K. Pompert, C. Rebel, W. Visser, J. Bosch en K. H. de Rruyn. Niet bevorderd drie leerlingen. Afdeling Scheepmaker»: G. H. Bot, J. Groe nendijk, lf. Heuvers, R. Hofman, G. P. de Léeuw, W. C- A. Philip» en A. G. v. Rinsum- Afdeling Houtbewerkers; J. E. Blom, T. den Hartog, C. de Jong, J. Kraak, J. Kramer, K. v. d. Veer, T. de Vrie», IJ. Weistra, L. de Winter en J. Bakker. H- Plagmeyer alleen voor vak tekenen- Niet bevorderd twee leerlingen. G. Bom, C. de Bruyn, J. BiiUrae, O. Heer lien, D. Hondt, P. T- L. Rijnen en F. Wi$»e alleen een verklaring- Afdeling Electriciens: J. B. Doezie, H. Hoog* vorst, M- Koningstem, G. Kramer, J. v. d. Maas, A. J. Neehus, A- A. J. Plaatsman, A. Sinnige, J. v. Sirijen, L- J. Visser, T- Wa genaar, J. Welbergen en J. v. Woesik. Niet bevorderd twee leerlingen. PRAKTUK-WINTERAVONDCURSUSSEN Getuigschrift a-jarige cursus aid. Schilder» uitgereikt aan: C- Petrus. Alleen praktijk F. M. bandkuyl. Geen ge tuigschrift één leerliug. Bevorderd van le naar 2« klasse, afd. Schil ders: J. J- Buys, G. Geenc, A. Maigret, S. Jóngen, J- Tieleman» en H. J. Borgart. Alléén voor praktijk J. G. Th. Bonman en A. Beun. Njgt bevorderd drie leerlingen. Bevorderd van 2e naar 3e klasse, afd Schil ders: K- Lucker, F. L- Hoelaudt, P. Oost, T- Prosee, J- J- Schraag, E. J. Smit (Anna Pau lowna), Chr- Snijders en A. M. Verschuren. Niet bevorderd één leerling. Bevorderd van 3e uaar 4e klasse, aid. Schil ders: A. M- de Bofr, R. Koeu en N- J. Wfxikel. Bevorderd van 4e naar Se klasse, afd. Schil ders: J. Kraak. Bevorderd v*d U naar 2e klasse, «fd. Motor rijtuig- en Rijwielhersteller» (opleiding hulpmon teur B.O.V.A.G-): M Beukcma (Hippolytus- hoof, T. Bloothoofd (Breiend), Q. C. Boer, S. Davids, (Hippolytushoef), J. Duimering (Hip- polytushoef), J. M. van Es, K. M. Frans (Hippolytushoef), D. L. Geel (Anna Paulow- na), II. Kok, P. Kraak, B. J. Mulder (Wie- ringen, N. Onderwater (Breezand), J. Schoon akker, J. Schoute, H. Schuiling (Van Ewijck- shiis), H. Siersma, H. F Wiedenhoff, M. J. van Wolferen, J. C. Wor (Den Oever) en B. de Zee. Niet bevorderd vijf leerUngen. |"\eze week hebben twee mannen in het tron van het Doru, Rijkers- herfje, tegen de muur van het huizenblokje d»t evenwijding loopt sa11 de Theodorus Rijkers- straat een gat gegraven Het zand eruit hoopt' zich op tuseen de remer van de nummers 35 er 37, twee van de wonin gen van het Hofje, waar in oud-redders of hun weduwen de rest van hun leven huizen Hel- gat was niet diep, want er behoefde slecht» een half-steens muurtje inge metseld te worden, dat zal dienen als fundering van een monumentje het borstbeeld van Do ru» Rijker». Ja, misschien weet u het al, Dorus komt met zijn rug tegen de muur te staan. Tus sen de slaapkamerramen van de nummer» 35 en 37.... JVt ls voor zeer velen aanleiding geweest tot het houden van lang durige twistgesprekken, want men had gehoopt en verwacht, dat het borstbeeld zou komen te staan midden in het grasperkje, waarvan de eerste sprieten zich fier .V" Betere dagen en groen uit de zwarte bodem hebben getrok ken. Ook de bewoners van het Hofje zelf schij nen het te betreuren, dat het zo niet is gebeurd. Men vraagt elkaar: „Wat nu als het druk wordt van de mensen die het borstbeeld willen zien?" En men antwoordt el kaar „De oude mensen van het Dorus Rijkers hofje zijn hun vrijheid kwijt. Dat hebben ze toch niet verdiend". En men droongde zich de markante kop van de grootste Blauwe Zeerid der op een voetstuk ln het grasveldje met die ene boom. Het veldje, dat door een helder ge schrobd straatje van de luizen is gescheiden. aai ons echter de za ken zien. zoals ze zijn. lullen er werkelijk zo. éél mensen naar Do-u» tjjkers gaan kijken" En lan is er nog iets héél belangrijks. Misschien vare het voor iedereen wenselijk de zaak van deze kant te bekijken: het Dorus Rjjkersnofje en het standbeeld van de man waaraan het zijn naam te danken heeft, moeten eigenlijk als één groot monument worden beschouwd. Dorus Rij kers, gekoppeld aan het Hofje en aan de mensen die het voorrecht heb ben daar te wonen. ^ls wij er voorts reke ning mee houden, öat deze plaats voor het borstbeeld werd aange wezen na gedegen over leg tussen het Dorus Ry. kersfonds en het ge meentebestuur. dan moe ten wij toch wel aan vaarden. dat het tegen de muur van het Hofje een verantwoorde plaats zal vinden. En dan zal Doru» over enige tijd in de verte staren. Door de Klaas Duitstraat, en verder.,.. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108, en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030. Op Tweede Paaslag hebben van des morgens acht uur tot 's avonds twaalf uur de volgende artsen dienst: dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712, en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. De dienst voor apotheken wordt van hedenavond zes uur tot Maandag morgen acht uur (Tweede Paasdag) waargenomen door de heer W. H. King- ma, Polderweg 25, telefoon 2581. Op de volgende avonden (van Maandag t/m Vrijdag) heeft na zes uur de apotheek Beth, Koningstraat 64 (privé-adres Loodsgracht 11, telefoon 2453) dienst. Niet de „Parola's", zoals wij Don derdag schreven, hebben medegewerkt aan de jubileumviering van Argis, maar het aerobatengroepje van de Rijkswerf, de „Fokrama's". Op tweede Paasdag neemt de Man doline-vereniging „Wij tokkelen graag" onder leiding van de heer J. Geluk deel aan een nationaal concours te Lelden. Tengevolge van de lage water stand moest de Texelse boot gister avond te laat uit Oudeschild vertrek ken, zodat de „Dokter Wagemaker" met vertraging in Den Helder aan kwam. Het is morgen hoogwater om 00.5 en 12.10 uur, Maandag om 1.00 en 13.15 uur. Dinsdag om 2.30 en 14.50 uur. H»t is morgen laagwater om 6.05 en 18.50 uur, Maandag om 6.50 en 20.00 uur, Dinsdag om 8.15 en 21.35 uur. De tem peratuur van het zeewater was 8 0 graden Celsius. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. koningin Juliana geeft de Oranjegarde op Vrijdagavond 28 April in Casino een opvoering van het stuk „Mijn schild ende betrouwen". De auteur hiervan is de heer J. H. Böge- holtz, de schrijver van „Pro Rege" dat reeds eerder met veel succes door de Oranjegarde werd opgevoerd. Ook ditmaal ls de regie in handen van de heer Tom Borgerding. De avond zal bovendien een bijzon der tintje hebben, in verband met het vijftienjarig bestaan der Oranje garde te Den Helder. Op Maandag 17 en Dinsdag 18 April gaat Tavenu een tot nog toe zeer ge slaagd speelseizoen besluiten met „De grote race", een uit het Engels ver taald stuk van Dorothy en Campbell Christie. De rollen werden voor het merendeel aan bekende en vertrouwde Tavenu-krachten toebedacht Wjj zul len één nieuw gezicht op de planken zien, nJ. de heer F. Verfaille. De an dere medewerkenden zijn de dames A. E. van EstKeulen, W. Reekers, en A van Strijen en de heren R. C. Pieterse (tevens regisseur), P. W. Manshanden, C. Pieterse, J. Mooy en J. J. Peerde- man. ^oei} 11 rebruar' 1-1- het tachtig- jarig jubileum van het Rode Kruis te Den Helder werd gevierd, heeft men gelijktijdig officieel de oprichting her dacht van de Tranaport- en Verpkegco- lonne, thans Colonne Rode Kruis-korps geheten. Aan de leden van deze colonne werd echter nog een afzonderlijke feestavond in uitzicht gesteld. Deze avond, die dus in het teken zal staan van het zilveren jubileum van de Co lonne, zal op Woensdag 19 April in Ca sino worden gegeven. Door „Het Neder lands Cabaret" o.Lv. André Carrell zal dan de revue ,JEen beetje zon" worden opgevoerd. graveren wij in iedere vulpen, die U bij ona koopt, Uw naam en/of adres. GARANTIE geven wij op iedere vulpen met gouden pen, die U bij ons koopt. Koop een vulpen voor JARENLANG GEBRUIK bij: KANTOORBOEKHANDEL E G N E R Vulpen service Keizerstraat 37, Den Helder Héf adres voor Uw V U L P E N I In de maand Maart werd op da spaarbankboekjes ingelegd f 435.931,54 (vorig jaar f 352.741,59) en terugbe taald f 433.039156 (v. j. f 372.883,94). Er werd derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald f 2.891,98 (v. j. meer uitbe taald dan ingelegd f 20.142,35). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar f 9.334.887,22, bedraagt thans f 9.515.445,70 (vorig jaar f 9.566.967,60). Het aantal posten van inleg bedroeg in Maart 3871 (2500) en dat van terugbetaling 2721 (2347). Er werden uitgegeven 147 (109) nieu we boekjes. Ingetrokken werden 87 (97) boekjes. In omloop zijn thans 21.319 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 25 (20) exemplaren voor pasgeborenen. Op deze boekjes plaatst de Nutsspaarbank een eerste inleg van f 1.—. De lediging van 219 spaarbusjes le verde een bedrag van f 2785,13 aan kleine besparingen op. Het voorlopig bestuur van de Marine Onder Officiers Club deelde ons mede, dat op Dinsdag 11 April om half acht in „Musis Sacrum" zowel voor leden als voor niet-leden een contact-avond zal worden georganiseerd. De M.O.O.C. beoogt met deze avond, waar onder andere gelegenheid zal worden gegeven voor een dansje, con tact te leggen met de oorlogsweduwen van Marine Onder Officieren, opdat deze ook in de club kunnen worden op genomen. Men hoopt dus vla deze contact-avond alle oorlogsweduwen te bereiken. Op uitnodiging van de afdeling Den Helder van de Nederlandse R.K Bond van Administratief, Verkopend en Ver- zekeringspersoneel Sint Franciscus van Assissie, komt de bondsvoorzitter van de HKW, de heer J. de Wit, op Vrijdag 14 April naar Den Helder om een cau serie te houden over de indrukken die hij heeft opgedaan tijdens zijn reis nasi' Amerika. De heer De Wit heeft deze reis gemaakt met enkele andere lei dende figuren uit de vakbeweging. De causerie, die in de bovenzaal van de R.K Volksbond aan de Molengracht wordt gegeven, zal zich ongetwijfeld mogen verheugen in de belangstelling van alle R.K. hoofdarbeiders(sters). De aanvang is bepaald op acht uur; de toe gang is gratis. Op Woensdag 12 April om acht uur wordt in de Doopsgezinde Kerk aan de Kerkgracht een Bethesda-Suriname- avond gehouden. Bethesda is een in richting, waarin melaatsen worden op genomen, verpleegd en soms .genezen. Het programma voor deze avond, dat door de heer W. J. Sijthoff wordt ver zorgd, bevat de volgende punten: 1 Causerie; 2 kleurenfilm over Paramari bo; 3 pauze; Bethesda-film. Een ieder is welkom; de toegang is vrij. Verbeterde predikbeurt: Lutherse kerk, le Paasdag 10.30 uur dr. J. A Stellwag; 2e Paasdag geen dienst

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2