Nu Helder en H.R.C. plannen hebben Stad en Omgeving Bestrijding van scheepsbranden eist bijzondere bekwaamheden WIJ TURNEN Voetballende scholieren lieten zich door de wind niet uit het veld slaan „Sempre Avanti" uit de Sleutelstad kwam, zag en overwon Mistblussing biedt goede perspectieven Voorlichtingsavond in restaurant Formosa xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Lingiadefilm Zaterdag in de Witte-bioscoop Het lag voor het grijpen Wel wegenbelastingkaart voor rijwielen met hulp motor Uit het politierapport Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Tournooi vol enthousiasme voortgezet Kampioenen afd. A en B gaan naar Hoorn Volleybalprogramma voor Donderdagavond Tussen Haaks en Kuitje Show-avond van „De WiokaY' „Molenstraat" organiseert weer een feestavond In het kort Misschien zingen wij wel te hoog Enthousiaste aanmoedigingen kunnen wonderen doen Welgeslaagd debuut op Nieuwediepse bodem Ten bate van Stichting voor Sociaal Werk Het Helderse kiezerscorps WOENSDAG U APRIL 1950 Het bestuur van de Noordhollandse Provinciale Brandweerbond had in sa menwerking met de afdeling Noordholiand van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten gisteren in „Formosa" een bijeenkomst belegd, die aanvankelijk in het water dreigde te vallen. De spreker voor deze avond de heer J. B. H, Roelofs, hoofd opleiding van het brandweerwezen in Neder land, was namelijk een half uur na het tijdstip van aanvang nog niet ver- afehenen, Eén en ander bracht een wat onrustige stemming teweeg, die echter* geheel verdween toen de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Brand weercommandanten, de heer Felix uit Hilversum, het podium beklom om een geïmproviseerde causerie te gaan houden. De heer Felix sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij zovele autoriteiten van Marine en Rijkswerf kon begroeten, waarna hij enige interessante bijzonder heden mededeelde over 't hedendaagse brandweerwezen. Daarvan willen wij onze lezers niet onthouden, dat inter nationaal wordt gepoogd eenheid van materieel te verkrijgen, opdat de brandweer bij een eventuele nieuwe oorlog een belangrijk onderdeel zal vormen van de civiele verdediging. Het was inmiddels tien vóór negen geworden, toen de spreker alsnog arri veerde. Hij had als onderwerp „Mist- blussing en brand aan boord van sche pen", dat een schier onuitputtelijke bron bleek te zijn. De heer Roelofs deed het, in verband met het ver gevorderde uur, kalm aan. Niettemin wist hij zijn vrij talrijk gehoor op vlotte wijze te boeien. De spreker behandelde in de eerste plaats de moeilijkheden waarmee de brandweer heeft te kampen wanneer een schip in brand geraakt. Hij vatte deze in een vijftal punten samen, te weten bij de verkenning, de toeganke lijkheid, de uitbreiding, de blussing en het gevaar dat bestaat voor kapseizen. De heer Roelofs betreurde het, dat de brandweer helaas maar weinig weet van het inwendige van een schip, waar door men zich in geval van nood ge voelt als een kat in een vreemd pak huis. Een en ander belemmert natuur lijk in hoge mate het blussingswerk. Er vormt zich onmiddellijk een sterke rookontwikkeling in de vrij enge ruim ten, en een hoge temperatuur. Boven dien wordt men bij het blussen in be langrijke mate tegengewerkt door een hevige trek (tocht), en veelal ook (spe ciaal bij vrachtschepen) door betimme ring van de ruimen. Verder zijn er de problemen: hoe krijgt men het blus- materiaal aan boord hoe voorkomt men dat een schip zijn stabiliteit ver liest, en wat te doen ter oriëntering. In niet geringe mate spreekt voorts de aard der lading een hartig woordje mee. Hiermee was de spreker eigenlijk aangeland bij de mistblussing. Door deze wijze van blussen verkrijgt men immers een gordijn van mist, gevormd door fijne druppels, die de zwevende rookdelen neerslaan. De hoge tempera tuur wordt aanmerkelijk minder door het verdampende, sterk afkoelende wa ter. Het spreekt vanzelf dat op deze XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX De Nederlandse turnkampioenschap- pen voor heren behoren weer tot het verleden. De Alkmaarder Klaas Boot werd na spannende strijd eerste, op de voet gevolgd door Linge uit Hengelo, die met zijn fenomenale rekoefening reeds 19.9 punt in de wacht wist te sle pen. De keurkorpsen van onze kring tur nen weer regelmatig en nog slechts en kele wegen scheiden ons van de per sonele wedstrijden, die tevens gelden voor de vaardigheidsproeven. De ad- spiranten openen de rij en wel op Za terdagmiddag 6 Mei in Barsingerhorn. Jongens en meisjes zet je beentje voor en laat zien waartoe je in staat bent. De vereniging S.S.S. en Dindua te St. Maartensbrug heeft in makker Kra mer uit Burgerbrug een nieuwe leider gevonden. Wij wensen hem goede re sultaten in onze kring toe. Het jubileum van Van Loo belooft geweldig te worden. Neen, ik mag nog niet verklappen wat er zo al ten tonele wordt gebracht, maar U kunt er van verzekerd zijn dat het af is. Momenteel bezinnen wij turnsters en turners ons op de vaardigheidsproeven. In stilte werken wij allen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Ter gelegenheid van het 60-jarig ju bileum van Olympia, Wieringerwaard worden op 2 Juli a.s. op het sportveld aldaar nationale wedstrijden gehouden. Alle verenigingen hebben reeds een me dedeling ontvangen aan welke wed strijden zij kunnen deelnamen. Wij wensen Olympia mooi weer en een zeer grote deelname toe. Het bestuur van de Helderse Sport raad zal Zaterdagmiddag om half drie in de Witte -bioscoop een voorstelling verzorgen van de prachtige Lingiade film. Deze film, die in tal van plaatsen in Nederland al met veel succes werd gedraaid, laat opnamen zien van gym- nastiekdemonstraties van alle landen op het turnfestijn te Stockholm. Deze film is in de eerste plaats be doeld voor de leden van de verenigin gen die aangesloten zijn bij de Helderse Sportraad. Wij raden een ieder, die deze film wil zien, aan zich op te geven bij zijn of haar verenigingssecretaris, die dan voor pl-atsen kan zorgdragen. De toegangsprijs bedraagt veertig cent. wijze de kans op kapseizen in sterke mate wordt verminderd. Hoewel men met de „mist" op sche pen practisch nog geen ervaring heeft opgedaan, meent men op grond van proefnemingen in gebouwen en der gelijke, de mistblussing aan boord met succes te kunnen toepassen. Voor al, omdat is gebleken dat de mist ook tegen bepaalde oliebranden uitermate geschikt is. Men behaalde met proe ven op dit gebied heel aardige resul taten. Hierna werd de teleurstellende me dedeling gedaan, dat de film over „Scheepsbranden" niet zou kunnen worden vertoond. Men had niet de be schikking over een projectie-apparaat. In de pauze nam de commandant van de brandweer in Den Helder, de heer K. Rijpma, nog even het woord. De heer Rijpma was de zeer zeker door velen gewaardeerde mening toegedaan, dat de heer Roelofs een voorbeeld had moeten nemen aan Napoleon, en twee uur vóór de strijd present had moeten zijn. Daarna bood hij de aanwezigen een consumptie aan, uit, zoals hij zeide: „het fonds van te laat gekomen sprekers". Later bleek dat de heer Roelofs was opgehouden door een brand in Zuid- land. Na de pauze vertelde de spreker aan de hand van lantaarnplaatjes over de werkwijze bij het mistblussen. Dit laatste gedeelte was niet het minst belangwekkende gedeelte van de avond, daar toen de technische snuf jes even onder de loupe werden ge nomen. Men kwam ten slotte tot de conclusie dat het blussen met mist nieuwe perspectieven biedt, en een goede toekomst tegemoet gaat. Voor grote branden zal men niettemin de andere methoden van blussen achter de hand dienen te houden. Aan het eind van de avond dankte de heer Felix de spreker voor diens causerie, die, hoe beknopt overigens ook, belangwekkend genoeg was. Gevonden: aansteker, autoped met massieve banden, bruine alpino muts, zonnebril, bankbiljet van f10, bril in doos, duimstok, wollen das, grijs jasje, twee zilveren kettinkjes, kettink je met camé, rijwiellantaarn, dames handschoen, donkerbruine handschoen, nummerbord GZ 46453, twee portemon- naies met inhoud, poppenwagen, drie rozenkransen, padvindersriem, sandaal, shawl, vier vulpennen, windjack, wol len wanten, drie washandjes en zadel tas van rijwiel. Verloren: armbandhorloge, aan steker, bril, speelgoed-beertje, enve loppe (inh. 'f100,enz.), zilveren da mes-armbandhorloge, dameskous, kof fer met lijfgoederen, twee portemon- naies met inhoud, portefeuille met in houd, poppenwagen, zilveren potlood, reserve-wiel van auto, tas, drie vul pennen. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. ITT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werd de vol gende wijziging gewijzigd: Firma Langeveld en de Rooij. Den Burg, Parkstraat 7 en 10. Boekhandel, boek drukker en uitgever, grossier in prentbriefkaarten. De zaak ig met in gang van 1 Januari 1950 in liquidatie getreden. Van officiële zijde is medegedeeld, dat in afwachting van de nieuwe ver- keerswetgeving enige souplesse zou worden betracht met de rijwielen met hulpmotor, die gedurende het laatste halfjaar bij duizenden op de Neder landse wegen zijn verschenen. Dat geldt dan speciaal de verkeersregels, het gebruik van rijwielpaden e.d. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat de berijders van dergelijke lichte motorvoertuigen w 1 in het bezit moeten zijn van een wegenbelasting- kaart. Van de autorijders G. D. S. uit Bloemendaal kwam een klacht binnen. Jongens hadden aan de Buitenhaven de voorruit van zijn personenauto stuk gegooid. De knapen zijn op het bureau voor hun gedrag onderhouden. 44. Pim, Pam en Pom raken hoe Maar dat is geen bezwaar, langer hoe meer in vervoering. Ze Pam klimmen op de rug van zijn in een sprookjesland terecht ge- halen op die manier een paar komen: Luilekkerland! Nadat ze een jes uit de boom. Pam laat er aantal zoute droppen geproefd heb- de grond vallen en Pim vergee ben, gaan ze verder op zoek. En wat maal dat zijn twee broertjes op j zien ze daar? Knakworstbomen waar rug zitten. Als hij naar voren spr gr zo maar knakworstjes aan bengelen, om dat worstje soldaat te ma Ze kunnen er alleen niet zo goed bij. wordt het een lelijke valpartij- Telkenjare organiseert de Schoolvoetbalcommissie een tournooi, dat zich al tijd in een grote belangstelling van de jeugd mag verheugen. Het lijdt geen twijfel, dat de ouders van harte instemmen met het streven, de jongen; een gezonde en nuttige ontspanning te geven, welke vooral in de Paasvacantie zeer welkom is. Wij zullen daarom niet aan dovemansoren kloppen, wanneer wij namens de commissie de honderden ouders, wier kinderen bij dit sportieve festijn z0n betrokken, opwekken tot het verlenen van de grootst mogelijke- steun. 'AvondmachinistencursusRK ULO I 0—1. Een interessant verloop had de wed strijd tussen OLS Hippolytushoef en OLS Den Burg. Deze eindigde in een gelijk spel (22), hoewel de Texelaars ook tegen de wind in een duidelijk veldoverwicht demonstreerden, Toen het nemen van strafschoppen de beslis sing moest brengen, scoorden de Wie- ringers twee doelpunten en wonnen hierdoor van een sterkere tegenstander. De wedstrijd van de dag was de ontmoeting tussen ULO I en Ambachts school I, die in een 10 overwinning voor laatstgenoemde eindigde. Voor deze match bestond opvallend veel be langstelling. De elftallen, die in de afdelingen A en D het kampioenschap behalen, zul len vermoedelijk reeds Maandag 17 April in Hoorn moeten uitkomen tegen de overeenkomstige kampioenen van het aldaar gehouden schoolvoetbal- tournooi. Vandaag komen in de derde ronde van afdeling A tegen elkaar uit: R.K. Jongensschool ISchool Huisduinen; School 4OLS Hippolytushoef; OLS BreezandR.K. School Breezand; School WesterlandSchool 5; Groen van Prinsterer-schoolSchool 14; R.K. Jongensschool 11School 7. De vierde ronde wordt morgenochtend aan de Sportlaan gespeeld. In de Afdelingen B2 en C wordt vandaag de eerste ronde gespeeld, en voor de Afdeling D staat voor vandaag reeds één wedstrijd in de tweede ronde op het programma (16.00—17.00 uur: ULO IAvondvaktekenschool II). De andere wedstrijden in de tweede ronde van Afdeling D komen morgen aan de beurt, evenals de tweede ronde in de Afdelingen B2 en C. In de halve com petitie van de Afdeling BI wordt mor genochtend om 9 uur de wedstrijd VGLO IComeniusschool gespeeld. Wij kunnen ons voorstellen, dat som mige ouders even een rimpel in het voorhoofd hebben getrokken, toen hun spruiten „met zulk hondenweer" een partijtje wilden voetballen. Laat men echter niet al te bezorgd zijn. Een flinke Hollandse jongen kan wel tegen een stootje, en het is goed wanneer hij vroeg leert, dat het in het leven niet altijd rozegeur en maneschijn kan zijn, en dat op zijn tijd een stormpje moet worden getrotseerd. Daarom: geeft de jongens een flinke klap op de schou der, stuurt ze met een welgemeende aanmoediging naar het sportveld en vraagt na afloop vol belangstelling naar hun (misschien allereerste) wed strijd-ervaringen. Zo'n evenement als een schoolvoetbaltournooi is voor de jeugd van groter belang dan men op pervlakkig zou denken. Er is nog een manier, waarop men de schoolvoetbalcommissie een zeer welkome steun kan verlenen. De pen ningmeester, de heer T. Quant, Ruygh- weg 90, is een zuinig man, maar des ondanks heeft hij met chronisch geld gebrek te kampen. Vele kleintjes ma ken één grote. Zelfs de allerkleinste gave zal door de commissie met blijd schap en dankbaarheid worden aan vaard. De wedstrijden Gisteren is het tournooi met frisse moed voortgezet en dé wind kreeg geen kans om als spelbreker op te tre den. Gistermorgen overwoog de com missie, de wedstrijden een dag uit te stellen, maar gelukkig werden de weersomstandigheden wat gunstiger en kon het programma normaal worden voortgezet. In afdeling A werd de tweede ronde afgewerkt en in afdeling D voltooide men de eerste ronde. De uitslagen waren als volgt: Afdeling A: RK Jongensschool 1 Rehobothschool 101; School Tuindorp School Huisduinen 56 (na straf schoppen); School 4BLO 50; OLS HippolytushoefOLS Den Burg 43 (na strafschoppen); OLS Breezand School 10 21; OLS Westerland School 6 II 100; School 5School Breezand 50 (wegens niet opkomen); Groen van Prinsterer-schoolOLS Cal- lantsoog 50 (wegens niet opkomen); School 14Chr. Opleidingsschool 31; School 6 IRK Jongensschool II 01 Afdeling D: Chr. ULO IRHBS I 07; Ambachtsschool IILyceum I 13; ULO I—Ambachtsschool I 0—1; In het volleybalprogramma voor Donderdagavond is door het niet kun nen uitkomen van Pro Patria, een kleine verandering gekomen. Hiervoor in de plaats speelt om 18.45 uur Zee macht 2 tegen Openbare Werken. Het volledige programma voor Donderdag avond luidt nu dus: 18.45 uur Zeemacht 2Openbare Werken; 19.15 uur HAV HAV 2; 19.45 uur Adelborsten 2HKV; 20.15 uur GSS 2—WSV 2; 20.45 Pro Patria 2ss Kuilman; 21.15 uur Mulo 1 —Mulo 2. Twee Duitse motorschepen zijn gisteren de haven binnengelopen om bij te leggen: de „Königsberg" is met een lading porceleinaarde onderweg van Koblenz naar Lübeck en de „Osterwich moet een lading zand van Stein (Zuid- Limburg) naar Nestwed brengen. De „Latwing" en „Gnom" lagen gisteren nog op de ree, en de „Seeteufel" wacht te het in de haven nog een dagje af. Hr. Ms. „Willem van der Zaan", die gedurende de Paasdagen in Nieu- wediep heeft gelegen, zette gistermid dag omstreeks drie uur haar oefenreis voort. Hr. Ms. onderzeeboot „O 21" heeft na een kleine reparatie te hebben on dergaan de Rijkswerf weer. verlaten. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aange voerd: 307 kg bot, 1531 kg garnalen, 509 kg kaan, 416 kg kabeljauw, 4132 kg schar, 16494 kg schol, 140 kg poon, 532 kg tarbot, 8209 kg tong, 3565 kg wijting en 30 kg vleet. Het is morgen hoog water om 5.20 en 17.10 uur, en laag water om 11.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 7.3 graden Celsius. Op Tweede Paasdag gaf Julianadn_ accordeonorkest „De Wioka's" 0 a leiding van de heer J. Strang een m kale show in de zaal van café Hendrik". De zaal was geheel "Wa. •.Prim gevuld De buurtvereniging „Molenstraat" geeft Zaterdag om acht uur in „Casino" een feestavond, waaraan medewerking zal worden verleend door het cabaret gezelschap „De Molenwiek", dat reeds eerder heeft getoond iets goeds te kun nen brengen. Het heeft er dus weer alle schijn van, dat leden en genodigden een gezellig feest tegemoet gaan. De muziek wordt, als steeds, verzorgd door de band van Jaap Kwak. Bij het opengaan van het scherm zat de twaalf grootste leden van het ork op het toneel opgesteld en gaven zestal nummer ten gehore, enige refreinzang van de dames Mooij wf* duet door de jongeheer P. Kuit en M Bregman volgde. Ook werden een na" aardige schetsjes opgevoerd, één (W een paar jonge leden, Kees Heyblok Ansje Zon en één door de voorzitt» de heer E. Zon, met de directeur Ee solo van P. Kuit ,,'s Avond in de kam1 pong", oogstte veel succes, niet minder len duet door Wim en Gerard Vonk Vóór de pauze traden nog de Annabel la's op, bestaande uit de dames Mooi! en de gezusters Kant. Na de vrij lange pauze, waarin d» nodige lootjes werden verkocht, trad d« jeugdafdeling van de Wioka's op, een vijftal accordeonisten van 10 a U 'jaar Deze speelden een viertal nummers waaronder het Wiegelied van Mozart' Twee van hen, Truus de Boer en Greetj» Kuit lieten zich in een duet horen. De Vineta-klokken, uitgevoerd door vier leden van de oudere afdeling klonk heel mooi. Ter afwisseling gaf de heer E. Zon een nummertje gedachtenlezen ten beste, waarom hartelijk gelachen werd De Annabella's lieten zich nogmaals hóren, er volgde nog een schetsje, waarbij ten slotte een bleekneusje van zes voet ten tonele kwam. Met een mooi tableau door de Annabella's en een da verende potpourri eindigde deze muzi kale show van de Wioka's, die op deze avond weer getoond hebben, dat het met hun vereniging onder leiding van de heer Strang nog steeds crescendo gaat. Hedenavond wordt ter afsluiting van het winterseizoen door de operette club van de Speeltuin Tuindorp de operette „De Prins van Sind" in Casino opgevoerd. Vrijdagavond spreekt de bonds voorzitter van de Nederlandse Kath. Bond van Administratief, verkopend en verzekeringspersoneel „Sint Fran- ciscus van Assisie", de heer J. de Wit, voor de leden van de Helderse afdeling over zijn onlangs gehouden reis door Amerika. UTRECHT, 11 April. 1950. Op de Utrechtse slachtveemarkt werden aangevoerd 17 runderen en 187 nuch tere kalveren. Prijzen voor runderen f 2—f 2.80 per kg. Slachtgewicht nuch tere kalveren f 33f 38 per stuk. De handel was matig. PR IS niet zo erg veel voetbalkennis voor nodig, om te kunnen weten dat de kansen van de beide plaatselijke derde klassers, Helder en H.R.C., wel bijzonder goed staan. Dit stemt natuurlijk elke rechtgeaarde Nieuwedieper tot tevredenheid. Wanneer voorts de voorspellingen uitkomen, dat Den Helder een grote stad gaat worden, dan voelt een ieder dat het aanbeveling verdient ook de sport een treedje hoger te brengen. Den Helder ligt weliswaar vrij geïsoleerd, wat het bereiken van uitzonderlijke prestaties zeker niet gemakkelijker maakt, doch twee derde klas sers in een stad van bijna vijf en dertig duizend inwoners is ln verhouding tot tal van andere kleinere steden ongetwijfeld een opbrengst die wat aan de lage kant is. met ons eens zijn, dat Den Helder meer heeft aan twee tweede klassers dan aan één tweede klasser. Waarom zou iedereen niet een steentje bijdra gen dit te bereiken. Dit steentje zal niet uit een geldelijke bijdrage behoe ven te bestaan, maar wel uit een warm enthousiasme. De spelers van deze derde klassers moeten aangemoedigd worden. Helder moet nog slechts één wedstrijd spelen. Als deze in een over winning eindigt, dan gaat de vlag in top. Helder speelt deze wedstrijd op eigen terrein, in eigen bekende omge ving. Een zege moet mogelijk zijn, en als de witjakken op alles overtreffen de wijze worden aangevuurd, dan is de titel als het ware voor het grijpen Want de sportieve aanmoedigingen van een talrijk publiek kunnen won deren doen. Het gaat er niet om, beide clubs nog eens te wijzen op de kans die zij heb ben op het kampioenschap van hun afdeling. Men is zich daarvan volko men bewust. Wellicht is het ook over bodig Helder en HRC te vertellen dat het seizoen 19491950 nimmer terug keert. Wie de voetbalsport lief heeft, en op de voet volgt, herinnert zich dat in voorgaande jaren óf Helder óf HRC een serieuze kans had op promotie. Thans liggen de zaken geheel anders Nu kunnen beide clubs in hetzelfde jaar de tweede klasse bereiken, waar in zij zeker een goede beurt zouden maken. Enthousiasme De echte sportliefhebbers sullen hel Vier wedstrijden Voor HRC is het slot van de compe- Sportminnend Den Helder gaat enkele veelbewogen weken tege moet. Wij doelen hiermede op de wedstrijden, die Helder en HRC nog resten. Onze vierde klasser Watervo gels en HCSC, dat in de Zater dagmiddagcompetitie uitkomt, eindigen dit seizoen op prachtige plaatsen. Zij werden echter geen kampioen. De kans op deze titel staat nog open voor HRC en Hel der, alsmede voor WGW (afd. Noord-Holland). In nevenstaand artikel gaan onze gedachten in de eerste plaats uit naar onze derde klassers. titie moeilijker. De roodjakken heb ben nog vier wedstrijden voor de boeg, evenals trouwens de grote con current Always Forward. Maar ook hier, en zeker niet in mindere mate, moet een ieder zich tot taak stellen HRC op sportieve wijze aan de top te krijgen. Het komt voor, dat de aanhangers van beide clubs tegen elkaar met de mond aan het voetballen zijn. Geluk- lig doen de besturen en de spelers daaraan niet mee. Het is voldoende bekend, dat in elke plaats tussen even hoog geklasseerde clubs een grote ri valiteit bestaat. En meestal is die ri valiteit in de meest onjuiste vorm gestoken. Ook in Nieuwediep ont- Met jeugdig élan en een aanstekelijke levenslust heeft het Leidse mandoline gezelschap „Sempre Avanti" gisteravond een prijzenswaardig debuut op de Casino-planken gemaakt. Voor de Leidenaars heeft de naam van dit ensemble, dat niet zonder reden met het populaire „Vrij en Blij" van de radio wordtj vergeleken, een goede klank, maar nog nooit was dit enthousiaste troepje bui ten de Sleutelstad opgetreden. Een ondershands contact, dat met het bestuur van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk was gelegd, leidde tot deze eerste uitvoering ver van de Leidse podia. Wij zijn er zeker van, dat zowel „Sempre Avanti als het zeer talrijke publiek de herinnering bewaart aan een avond die klonk als een klok. Daarenboven is het plezierig, dat de penningmeester van genoemde Stichting naar een iets groter geldkistje zal kunnen uitzien. Duitsland, Zwitserland, Amerika, Zuid- Af rika, Limburg enTexel. Het pu bliek kreeg lust om mee te zingen, en de kans daartoe kwam toen de accor- donist van het gezelschap, Henny Schouffeur, een potpourri van populaire melodietjes uit zijn instrument tover de. Hij zorgde voor enkele intermezzi en gaf daardoor zijn mede-muzikanten de gelegenheid eens even uit te blazen van de ongetwijfeld niet geringe ver moeienissen. Het kleine team zangeres jes had in de heer W. Brugmans een vurig en inspirerend aanvoerder. De meeste liedjes werden door hem gezon gen, een enkele maal met mej. Dicky Kraan als partner. Het ging er allemaal in als koek, en het applaus kreeg dik wijls het karakter van een ovatie. muzikale optreden van „Sempre Avanti zou alleen reeds voldoende zijn geweest om de mensen een welgeslaag de avond te bereiden. Maar onder de dames en heren, die dirigent J. Kukler tot zulke goede prestaties had geleid, waren er die nog meer in hun mars hadden. Onmiddellijk vóór en na de pauze werd door enkele leden een to neelstukje in twee bedrijven opgevoerd, getiteld „Een reuze idee". De schrijfster Willy Corsari weet wel, hoe zij een dergelijke amusante geschiedenis op eer). pakkende manier moet uitwerken. We zullen het verhaal niet vertellen, omdat het juist op de kleine trekjes aankomt. Laat het voldoende zijn, te verklaren, dat de tonelisten de aardigs verwikkelingen zeer verdienstelijk tot haar recht lieten komen. Het was ama teur-toneel, maar dan toch van behoor lijk kaliber. Ook dit onderdeel van het programma werd door het publiek bij zonder op prijs gesteld. Het was een sympathieke geste van enkele dames-leden van „Sempre Avanti" om tijdens de pauze te wille® We noemden in de aanhef reeds een paar kenmerkende eigenschappen van dit sympathieke Leidse ploegje. Maar daar waren nog meer elementen, die het succes van deze avond bij voorbaat verzekerden. Het repertoire van „Sem pre Avanti" bleek welvoorzien te zijn en de muzikanten en vocalisten toonden een verrassend uithoudingsvermogen. In een vlot tempo namen zij de Nieuwe diepse toehoorders mee op een gezel lige reis door de hele wereld, door het laten horen van een lange reeks frisse en gezellige volksliedjes, uit Engeland, breekt in dezen nog wel eens een ge zond inzicht. Men moet goed voor ogen houden, dat zich momenteel twee en twintig jongens geven om de hoogste eer te behalen. Dat zijn er dan elf van HRC en elf van Helder, die voor het kam pioenschap van hun vereniging strij den. Ware het niet dat een voetbal ploeg uit elf spelers bestaat, en niet uit het dubbele aantal, zij zouden zich met z'n twee-en-twintigen inspannen cm Nieuwediep zijn tweede klasser te geven. Luide kreten De twee elftallen verdienen onze steun. Zij behoeven de aanwezigheid van een grote aanhang, die opbou wende critiek levert. Is het niet zó, dat een speler nooit moedwillig een kans zal missen? En de doelman wan neer hij een bal verkeerd beoordeelt? Zij zullen fouten maken, vooral ;n de laatste zenuwslopende ontmoetingen En dan hebben die foutenmakers geen behoefte aan luide kreten van afkeu ring. Integendeel, dan moeten zij aan gemoedigd worden tot nieuw enthou- siasme, dat hun de gelegenheid geeft zich te herstellen. s Misschien zingen wij te hoog. Ver geeft het ons dan, want in de eerste deaasnort hl6r beu06ld °D het b31an^ gen En ri»? f" Ker plan te bren- gen. En dat streven is vanzelfsnrpWpnH met afhankelijk van promotie He. *vn ons echter voorkomen, dat een club die promoveert (natuurlijk moet hij j eefst kampioen zijn gewor. den) bijzondere prestaties heeft gele- verd waarmee hij de sport slvhU twëede'enker V°°ral °°k' omdat in de dan fn ln Veel mindere mat; kend» fere afdel'"gen het afbre- ende spel van toepassing is. rondgaan met steunbonnen voor de Stichting. Deze papiertjes, waarvan enkele recht gaven op een taart, gin gen grif van de hand. Het is vooral hieraan te danken, dat de Stichting °ok in financieel opzicht op een welgeslaag" de avond kan terugzien. Sinds de gemeenteraadsverkiezing®®, die verleden jaar werden gehouden, heeft het Helderse kiezerscorps kleine uitbreiding ondergaan, loeo waren er 18.420 stemplichtigen, 'dan» zullen 19.019 stadgenoten worden ui genodigd om op Woensdag 26 AP mede te werken aan de verkiezing leden der Provinciale Staten.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2