KLOPPER S GEBAK SMAAKT TOCH BETER! etalage-prijzen schilderen DUYVIS' SALATA JUTÏERTJES „Het was bar slecht bijenweer" ZïZir* UU Brabant' Dit - nNoZoUrHoï,and.h,,,n ^L LTti k5ken n«r Z™!™ *- «*- Raadsleden stonden terecht Een nieuw Stadion in Parijs Abdul Aziz nog niet naar Djakarta Sportprogramma Vlootoefening der Westerse onder Nederlands bevel Unie .DE KONINGSTRAAT 94 TELEFOON 2510 Bijenmarkt te Purmerend Stille dag voorde handel VGLO bevredigt niet In Bari klonk de Giovinezza Incident bij begrafenis van Turkse maarschalk BRITS GLIjVLIEGTUIG OVER HET KANAAL Nasleep van rode rel in Amsterdamse vroedschap Route Tulpen-rallye werd gewijzigd Chinese regering vordert Britse gebouwen te Peking DRAKA bestaat thans veertig jaar Bloembollenovereenkomst met Engeland verlengd Koninklijke Familie keert Vrijdag terug Tachtig jaar Ned. Gist en Spiritusfabriek EUROPESE GELEERDEN GAAN SAMENWERKEN Mooi initiatief van OEES Het bataljon Worang niet geland Nederlands-Indonesisch Wiering en militair overleg De sportfeesten van Tonegido te Wieringen Op h«t aanmaken komt het aan 85 cent per fles Te koop aangeboden Te koop gevraagd Ruilen Personeel Diversen KENNISGEVING Vaststelling wederopbouwplan „Centrum" IL DE BESTEf RECLAME DONDERDAG 18 APRIL 1950 (Van onze speciale verslaggever). Dat het bar slecht bijenweer was, daarover waren re -n- imkers, die gisterochtend en gistermiddag naar Purmerend uaL M"S' bun volken te kopen en te verkopen. Bar slecht bijenweer. koud en natTn guuT En se stonden elkaar te bewonderen om elkanders moed. dat se van «o ver komen waren, naar de marktplaats in de Beemster Héé m LI imker nlt Schljndel tegen zijn collega uit Zwijndrècht en LrtLi samen de bijenhouders uit Voorhout en uit Wieringen en uit ridd i ««T'i 6" helemaal uit Uddel, midden op de Veluwe nlar is moed IL a. Je, T°or' bolst van de nacht op weg te gaan in een gammel ^ééfooTL'Ln'bl^^Le^et^e-LTln de £n Boven hun hoofden klapt het rood-wit sb blauw van de Nederlandse driekleur M waterdruppels spatten over het Doelen- terrein, zó doen de gemeentewerklieden hun best om de sporen van de koemarkt- daags-tevoren weg te spulten. Ja, daar over sijn ze het eens, het ls bar slecht bbenweer. Daarom ls er ook minder aan voer dan verleden Jaar, en toen werkte bet weer óók al niet mee; 86 kasten en 82 korven herbergen tesamen 178 volken. Altijd nog 35 minder dan ln 1948, toen de afdeling Beemster van de Vereniging tot bevordering van de bijenteelt in Neder land voor het eerst een markt in Purmer end hield. Maar de heer Jaap Worp, de afdelings secretaris, heeft het in zijn ééndags- functie nog druk genoeg. Alle imkers, die hem zien lopen met de witte band om de arm, klampen hem aan. Per slot moet Je toch marktgeld ook betalen. Honderdacht enzeventig volken lijkt heel wat, maar het is toch maar o zo'n klein deeltje van de zwermen die in Nederland uit de bloe men, uit de klaver en het koolzaad hun voorraden verzamelen. Tussen de veertig en de vijftigduizend bijenvolken zwermen in ons land over de akkers, de heiden en de weidevelden. Zo staan ze dan bij hun korven en hun kasten, de imkers en ze lopen wat heen en weer en zetten de kraag hoog tegen de felle wind. En de bijen, die hier en daar weten te ontsnappen en wat beduusd door de onverwachte vrijheid wat doel loos rondzoemen, deren hen niet. Zolang je ze de ruimte geeft, doen ze geen kwaad. Maar tussen jaskraag en nekvel voelen ze zich belaagd en bedreigd en het waren dan ook zeer voorzichtige vingers waar mede uw verslaggever een haarfijne an gel te voorschijn peuterde uit een onheil- spelend zwellende bult in zijn hals. De imkers lachen daarom. Zij lijken wel immuun voor de aanvallen, maar als ze hun korf keren of het deksel van hun kast lichten om de adspirant-kopers het volk te tonen, beschermen ze zich toch ook gezicht en hals met een gazen masker en een net van fijne mazen. Twee volken Kijk, welk een sterk volk. zie eens wat een broed. Hier en hier en daar Straks zullen de volken gescheiden wor den. De natuur wordt een halt toegeroe pen. Als je de bijen hun gang laat gaan, komen er wel vijf, zes volken van één. maar dan worden ze te klein, te zwak. Ze kunnen zich zelf dan niet in stand houden en moeten ondergaan. Twee ko ninginnen uit één volk wordt het leven toegestaan, meer niet. Bijenhouden doe je niet alleen voor je plezier. Maar ook om de honing en om het geld, dat met ver huren te verdienen valt. De kwekers zien de zwermen graag voor de bestuiving van hun vruchtbomen en de Bangert staat des zomers vol kasten en korven, die van de imkers worden gehuurd. En dan de ho ning, zoet en geurend in glazen potten, bijnaJwitte van de koolzaad, oker-gele van de klaver. Zou een btjenmarkt com pleet zijn zonder de potjes honing voor vijfentwintig stuivers? Het uur vordert. Af en toe spuit een gouden zon wat haastige stralen uit de Jagende wolkenlucht en dan gaan de kas ten even open. Binnen, onder het gaas. krioelen de volken in een rusteloos be wegen. De Purmerender jeugd staat er omheen, wat angstig, maar te nieuwsgie rig om vér af te blijven. En de handel gaat voort. Bijna geruisloos. De eigenaar van de Bijenstal „Muka van Wieringen trekt eens aan zijn sigaar, en de man uit Uddel schuift zijn zijden pet in de nek en steekt de duimen in de armsgaten van een dubbelborstig lusteren vest. Boven hun hoofden trekt nog altijd de rood-wit-blauwe vlag. Vijftien gulden voor een volk? Alla, vooruit dan maar. Hier nog een pot ho- ning, neem maar mee, één vijf en twintig. Traag is de handel, héél traag. En de prfjs wordt gedrukt. Want er is een imker uit Heemstede, die naar Canada gaat emigre ren. Zijn volken moeten weg, voor elke prijs. Hij verkoopt volk én kast tezamen voor twintig gulden. En dan te bedenken, mopperen de anderen, dat een goede kast alléén al drie tientjes kost Onverkocht En als om één uur de zon wel definitief schijnt te zullen doorbreken, zijn de meeste aanvoerders verdwenen. In een hoek van het Doelenveld staan nog de korven uit Uddel. Onverkocht. De imkers laden hun volken wat mistroostig op. Hun verre reis van de VeluWe naar het vlakke land van de Beemster was tevergeefs. Het laatste, wat ze van het marktveld zien, is de klapperende driekleur, die welhaast te vrolijk lijkt na zo'n mislukte dag.... Onderwijscongres P.v.d.A.: Op de tweede dag van het onderwijs congres, dat door de Partij van de Ar beid in Bellevue te Amsterdam wordt gehouden, kwamen de aanwezigen over het algemeen tot de conclusie, dat het voortgezet lager onderwijs, in zijn hui dige vorm, onbevredigend en onvol doende moet worden genoemd. Het vormt geen afgesloten studie en het is evenmin een deugdelijke voorberei ding voor verder nijverheidsonderwijs. Toen de 0-jarige grondschool met één jaar werd verlengd, werd het voortgezet lager onderwijs niet ge diend, omdat daarmede het program ma van de school niet veranderde. Het zevende leerjaar bleek slechts een her haling te geven van de leerstof. Een der referenten gaf te kennen, dat de moei lijkheden een gevolg zijn van verkeebd gericht onderwijs, een onvoldoende doordacht onderwijssysteem en een overwaardering van hoofdarbeid tegen over handenarbeid. Het onderwijs draagt, naar de mening van deze spre ker, een te sterk „intellectueel" karak ter. Josephine Bakèr trad dezer da gen in haar revue in de Italiaan se stad Bari op. Als gewoonlijk had zij enige bezoekers uit de zaal op het toneel laten komen, om hen 'n liedje te laten zingen. Onder hen was de 25-jarige Fede- rico Covella. Toen deze heer aan de beurt was, om zijn kunnen te demonstreren, verklaarde bij, geen ander lied te kennen dan het fascistische strijdlied Giovinezza, Josephine glimlachte en zei „Zing dat dan maar". Federico gaf aan dit verzoek gehoor. Prompt begon een deel van het publiek te applaudisseren, terwijl de rest ging zitten sissen en fluiten. De politie maakte aan 't gezang van Federico een eind, door hem mee te nemen naar het gevang. Gisteren zou te Istamboel het stof felijk overschot van de Turkse maar schalk Fewzi Tsjakmak met militaire eer ter aarde worden besteld. Voordat echter de plechtigheid een aanvang nam, hebben studenten de baar uit han den van de militaire dragers gerukt. Zij droegen haar naar de groeve, ter wijl de hoge autoriteiten, die zich achter de affuit hadden geschaard, ver baasd bleven staan kijken De studenten waren ontstemd omdat naar hun me ning de autoriteiten aan het overlijden van deze nationale held te weinig aandacht hadden besteed. Tsjakmak, de stichter van het moderne Turkse leger, was een der naaste medewerkers van Kemal Pasja bjj diers opstand te gen de sultan. Hij gaf ook de stoot tot de stichting van de nieuwe hoofdstad, Ankara. Lorne Welch, Brits instructeur voor glijvliegtuigen, is Woensdag met een glijvliegtuig het Kanaal overgestoken, Hij vloog van Redhill in Surey, naar Melsbroeck in de Belgische provincie Brabant, een afstand van ongeveer 300 km. Welch deed over zijn vlucht, die hij met. een volgens een Duits ont werp gemaakt glijvliegtuig maakte, on geveer zes en een half uur. Welch is de tweede vlieger, die meti een glijvliegtuig over het Kanaal is ge vlogen. De eerste was Stevenson, die in 1939 van Dunstable naar het strand van Calais vloog. Op 13 Juli 1949 ontketenden de com munistische leden van de Amsterdam se raad in de vergadering van dit col lege een rel, toen er werd gedebatteerd over de opstootjes, die zich hadden voorgedaan bij de vertoning van de film Het IJzeren Gordijn. De heer L. Seegers had een motie ingediend, die hij wenste toe te lichten. De bur gemeester, mr, A. J, d'Ailly, ontnam hem na korte tijd het woord, waarop de heer Seegers een groot tumult ver oorzaakte, dat met zijn verwijdering uit de zaal eindigde. Gistermorgen diende de zaak voor de Amsterdamse rechtbank. Er waren twee verdachten. De ene was de heer Seegers, die zich moest verantwoorden voor het feit, dat hij niet op vordering van de burgemees ter de raadszaal had verlaten, toen de vergadering was geschorst. De andere was de communistische journalist J. Brandenburg, eveneens lid van de Raad, die in de veldslag, die volgde op de verwijdering zijn geestverwant See gers, een agent van politie met een Parjjs zal een stadion krijgen met 100.000 tot 130.000 zitplaatsen, dat ge bouwd wordt door de particuliere on derneming „Société immobilière pari- sienne d'études et de constructions sportives'Het stadion, waarvoor de Pargse gemeenteraad een terrein van ruim acht en een halve hectare ter be schikking heeft gesteld, zal naar schat tig anderhalf millioen francs kosten. ™cn verwacht, dat de werkzaamheden medio Juli zullen beginnen. Volgens het contract moet het stadion uiterlijk 1 Juli 1952 klaar zijn. De uitslagen van de eerste ronde van het internationale schaaktournooi |e Boedapest, waaraan tien grootmees ters deelnemen, luiden; Bronstein Szabo 1—0; NajdorfKotof afg.; Stahl- 8 Keres afg.; Lilienthal—Smyslof remise; FlohrBoleslafski afgebr. Er worden pogingen in het werk Sesteld om de Duitse zwaargewicht kampioen Hein ten Hoff in San Fran- clseo te laten boksen tegen Ezzard Charles. De Londenaar Al Phillips, oud- uropees vedergewichtkampioen, be- aalde te Londen een puntenoverwin- ning op Ronnie Clayton, houder van de Britse en Empire-titel. Phillips heeft door deze overwinning het recht ver kregen nogmaals tegen Clayton uit te komen, waarbij de titels op het spel zullen staan. Enkele dagen vóór de start van de „Tulpenrallye 1950" is gebleken, dat in de „route der vijftien bergen" nog veel sneeuw ligt. Dank zij de activiteit van de atuomobielclub te Epinal, die in de Vogezen resideert, zijn sneeuw ploegen aan het werk gezet om de rou te schoon te maken. Een andere moei lijkheid daagde op toen bekend werd dat op het traject van de duizend boch ten tussen Luxemburg en Luik een weggedeelte was opgebroken. Met me dewerking van de automobielclub t e Luik heeft de voorzitter van RAC- West, de heer P. J. Nortier, een nieuw parcours van ongeveer 20 km uitgestip peld. Voor de promotie-degradatiecom petitie eerste klasse District 1 zijn de volgende wedstrijden vastgesteld; 30 April: ZeeburginOSV; 7 Mei: OSV— DWV of Elinkwjjk en 15 Mei: DWV of Elinkwijk—Zeeburgia. Een Zaans KNVB-elftal, voorna melijk samengesteld uit spelers van KFC en ZFC, speelt Woensdagavond op het ZFC-terrein een lichtwedstrijd te gen het Ned. Poütie-elftal. stoel had geslagen en had gedreigd, hem met een waterglas te gooien. De zaak kwam gisteren niet uit de doeken. Mr. d'Ailly had bericht van verhindering gezonden en zijn verkla ringen waren nodig ter opheldering van verschillende kwesties. Zo voer de de verdediger van de heer Seegers, mr, B. Stokvis aan, dat hem ten on rechte het woord was onthouden. Dit moest worden uitgemaakt, evenals de vraag, of de vergadering reeds was geschorst, toen de agenten binnen kwamen om de heer Seegers weg te leiden. De heer Brandenburg voerde nog aan, dat hij werd aangevallen door een aantal agenten en dat hij toen uit zelfverdediging naar een stoel had gegrepen, om de slagen af te we ren, Beide processen werden aange houden tot 31 Mei. Dan zal de burge meester worden gehoord. De Chinese communistische rege ring heeft de Britse regering doen weten, dat zij de vroegere kazernes binnen het militaire gebouwencomplex van de Britse ambassade te Peking zal bezetten. De Amerikaanse, Franse en Neder landse militaire gebouwen zijn reeds in Januari in beslag genomen op het ogenblik, dat Engeland de Chinese communistische regering erkende. Veertig jaar zal het op 20 April ge leden zijn. dat de Nederlandse Draad en Kabelfabriek te Amsterdam haar productie begon. In die tijd heeft z« een hoeveelheid kabel vervaardigd, die de evenaar vijftig maal kan om spannen. Wekelijks maakt men thans 3000 km kabel. Bovendien vervaar digt de fabriek verschillende plastics, waarvan op de duur gordijn- en be- kledingsstoffen en zelfs dameskousen zullen kunnen worden vervaardigd. Er wordt o.a. nauw met Philips sa mengewerkt. In een communiqué van de Britse Board of Trade wordt medegedeeld, dat de regeling, die verleden jaar door de Nederlandse en Engelse regeringen ge troffen werd voor de invoer in Enge land van bloembollen, met een jaar verlengd is. De Koningin, prins Bernhard en de twee oudste prinsessen zullen deze week hun verblijf in de Franse Alpen beëin digen. De koninklijke familie is voor nemens Vrijdag naar Nederland terug te keren. VOETBAL Zondag 16 April: Antwerpen: Belgie Nederland. 2e klasse A: ZaandijkVolendam. 3e klasse A: DIO—-Schagen, HRC Vitesse, APGSAlw. Forward, Zilver meeuwenSDW Se klasse B: IW—GVO. 4e klasse B: BerdosZAP, West Frie zenDe Rijp, ZouavenWW, St GeorgePurmerend. 4e klasse C: RandersHSV. 4e klasse F: RKAVICOranje Zwart, ASV—WMHO. Reserve 3e klasse A: OSV 3WMS 3, Alcm. Victrix 8LOC 2. Reserve 3e klasse B. ZFC 3QSC 2, Zeeburgia 3—DCG 3, KFC 4r-DWS 4, RCH 3—HRC 2. Reserve 3e klasse C: Volendam 3De Volewijckers 3, Watergraafsmeer 3 West Frisia 3. Op 20 April zal het tachtig jaar ge leden zijn, dat de Nederlandse Gist en Spiritusfabriek in werking kwam. Zij werd opgericht door een pas af gestudeerd technoloog van de Poly technische School te Delft, de heer J. C. van Marken. Thans wordt niet alleen gist vervaardigd, doch ook ace- ton, butanol en penicilline. Het kapi taal werd in de afgelopen tachtig jaar meer dan honderd maal zo groot. De fabriek was de eerste onderneming, die een personeelsvertegenwoordiging het aanzijn gaf. Evenals in 1949 znllen de in de Wes terse IJnie verenigde landen ook dit jaar gecombineerde vlootoefeningen honden. De eerste hiervan, die de naam „Activity" draagt, heeft eind Mei plaats. Deze oefening zal staan onder leiding van een vlagofficier van de Kon, Nederlandse Marine. De plannen voor de oefening worden opgesteld door de Nederlandse marinestaf in sa menwerking met officieren van de Britse en Franse marines en lucht strijdkrachten. Vliegkampschepen, kruisers, torpedo jagers, escorteurs, onderzeeboten, mari nevliegtuigen en vliegtuigen van bui tenlandse kustcommandos zullen aan de oefening „Activity" deelnemen. Het bij deze oefening betrokken aantal De organisatie voor Europese eco nomische samenwerking heeft een werkgroep van geleerden van Euro pese vermaardheid bijeengeroepen, die maatregelen heeft getroffen voor de bevordering der samenwerking op het gebied van wetenschappelijke on derzoekingen. Door persoonlijk contact tussen geleerden en onderzoekers op allerlei terrein zullen wetenschappe lijke gegevens voor alle landen be schikbaar komen en onderzoekingen over een en dezelfde kwestie in de verschillende landen kunnen worden voorkomen. Men wil verschillende be langrijke projecten gemeenschappe lijk gaan onderzoeken en lijsten rond zenden van onderwerpen, die voor ge meenschappelijk internationaal onder zoek in aanmerking komen. schepen is echter kleiner dan bij de oefening „Verity" in 1949 het geval was. Besloten is reeds, dat Nederland min stens met drie onderzeeboten aan de manoeuvres zal deelnemen. Deze drie schepen zfln de „Dolfijn", „Zwaardvis- en „O 27". Betreffende de verwarring wekken de berichten uit Makassar, seint Ane- ta nog, dat luit.-kolonel Mokoginta, territoriaal commandant van de fede rale troepen alsnog overleg zal ple gen met Abdul Aziz of deze van daag al dan niet naar Djakarta zal gaan. Aziz heeft de militairen van het federale leger, die hij tijdens de actie te Makassar gevangen nam, in zoverre vrijgelaten, dat zij onder bescherming der staatspolitie werden gesteld. Zij kregen hun wapens niet terug, tenzij ze teruggaan naar Java. Zodra de be richten over de laatste ontwikkeling te Makassar in Djakarta de ronde gingen doen en een officiële bevestiging ont vingen, toen minister-president Moh. Hatta mededeelde, dat door het ba taljon Worang geen landing was ver richt, zulks in tegenstelling tot het geen door de radio-nieuwsdienst ge meld was, zijn op het ministerie van Defensie besprekingen begonnen tus sen de ministers van Defensie der RIS, de waarnemend chef-staf van het fe derale leger, kolonel Simtupang, de commandant van de Nederlandse troe pen, luit.-generaal Buurman van Vree den en de voorzitter van de sectie de fensie van de volksvertegenwoordi ging der RIS. Deze besprekingen gin gen over eventuele militaire maatre gelen, die in verband met de situatie te Makassar zouden moeten worden genomen. Aan deze bespreking namen ook deel: Moh. Hatta en de chef-staf van de Nederlandse troepen, generaal- majoor D. R. A. van Langen. Gisteren is in Amsterdam de mu sicus Jos. Silberman op 70-jarige leef tijd overleden. De storm, welke vooral op Tweede Paasdag tegen en in de avond het hoog tepunt bereikte, heeft het laatste sprankje hoop van het ijverige Tone- gidobestuur en exploitanten als een veertje doen verwaaien. De kermis, welke kaal aandeed doordat geen gei ten konden worden gespannen gaf Maandagavond een troosteloos aan zien. Maandagavond konden we er nog juist getuige van zijn, dat om ongeveer «es uur door een hevige rukwind de grote danstent tegen de grond ging. Het was een geweldige ravage en da schade was niet gering. Gelnkkig kwa men er geen persoonlijke ongelukken voor, hoewel er zich enkele personen in deze tent bevonden. Zondag bestond er veel belangstel ling voor de voetbalwedstrijd Succes BKC. Een fraaie wedstrijd is dit niat geworden. De wind had een te grota invloed en de conditie van het veld was, door de regenval van die dag, slecht Het was daarom meer een kansspelen wie hiervan wist te profiteren had dè touwtjes in handen. BKC moest met een 21 nederlaag huiswaarts keren. Ook de handbalwedstrijden zijn de dupe van de wind geworden. De heren van Tonegido 1 behaalden een 31 overwinning, terwijl het da meselftal met een 41 nederlaag ge noegen moest nemen. 's Avonds werd er door velen nog geprofiteerd van de diverse attracties, die op het terrein aanwezig waren en in de danstent was het druk. De tweede dag is zowel letterlijk als figuurlijk geheel in het water geval len. De terreincondities waren van dien aard, dat het spelen van wedstrijden onmogelijk was geworden. Pogingen moesten daarom ook worden opgege ven. Met man en macht werd er gewerkt schade aan tenten en kramen te voor komen. Sommige exploitanten waren reeds aan het opbreken. Om zes uur kwam er zo'n grote windvang onder de grote danstent dat het zeil scheurde en het hout krakend neerviel. Het bestuur van deze nog jonge ver eniging heeft met ijver en enthousias me deze traditionele feesten georgani seerd. Jammer, dat de elementen zo te gen werkten. Het collectieve veiligheidsverdrag tussen de leden van de Arabische Liga, waardoor zij in politiek, militair en economisch opzicht zullen worden ver bonden, wordt hedenavond te Cairo ondertekend. Alles voor bruiloften en partijen verhuurt 99 99' Welke amateur-schilder wil geregeld tegen vergoeding? Br. o. no. 626 Bur. van dit blad. SU mag door de natuur nóg zo rijk bedeeld zijn, de bladeren mogen nóg zo mals en broos zijn... op het aanmaken komt het aan. Neem Salata, de irisse, pittige ela-aaus, die zó ie samengesteld dat de tere smaak van de ala naar voren gehaald wordt. En hoe handig wat Salata erop, luchtig om en om keren. Klaar! Op SLA h«*rt SALATA De adressen Bureau enz. uitslui tend 'a middags na vier uur Een zomermantel, een battle- dress, blauw. Adres Zuidstraat 18. Z.g.a.n. theemeubel, eiken ledi kant met spiraal en eiken tafel. Burg. Houwingsingel 67. Na 6 uur. Een prima haard, een klein radiotoestel Siera (Philips). Beide zeer billijk. Adres bur.4 v. d. bl. Jonge witte dwergkees m. tuig je, 10.—. Adres bur. v. d. blad. Nieuw radiotoestel. Adres: Bloemstraat 42. Na 6 uur. Kinderwagen, kinderstoel, baby box in goede staat, tevens broed- eieren R.I. 20 ct. per stuk. Sluis dijkstraat 145. Spoorhuis. Of te huur, het woon- en win kelhuis, Emmastr. 40. Spoedig leeg te aanvaarden. Te bevr. bur. v. d. blad. Een jonge Duitse Herder, Niet ouder dan drie maanden. Aster plein 2. Thuis na 5.30. Woning in Haarlem, bev. voor- en achterkamer, keuken, grote tuin, schuur, boven twee slaap kamers, huur 5.50, voor wo ning in Den Helder. Liefst Tuin dorp. Brieven dnder no. 621 bur. v.a d. blad. Nieuw huis, Oud-Den Helder bevatt. drie slaapkamers, kamer en kamerkeuken, douche-cel, voor nette woning, liefst centrum. Adres bur. v. d. blad. Woningruil. Bovenwoning, Zuid straat 33, voor woning omgeving Centrum of Ruyghweg. Woningruil. Aangeboden een huis in het centrum van Haar lem, huur 30.— per maand, kamer en suite, keuken, 3 slaap kamers, voor woning in Den Hel der. Brieven onder no. 622 bur. v. d. blad. Mevr. v. Oyen, Ruyghweg 23, vraagt voor de ochtenduren flink meisje, niet beneden de 16 jaar. Aanmelden na 6 uur. Meisje gevraagd voor klein gez. 's ochtends 8.30—12.00, 's mid dags 1.30—3.00. Aanmelden Vrij dagavond na 7 uur. Middenweg 92 Voor direct gevraagd een eer ste of tweede kapster. Goed kun nende watergolven. v. d. Velde, Keizerstraat 26. Gevraagd: meisje voor de mor genuren bij v. Heteren, Ooievaar- straat 80. Gepens. persoon zoekt kennis making met beslist nette vrouw, boven de 50 jaar. Br. onder no. 623, bur. v. d. blad. Breiwerk gevraagd. Wordt net jes afgeleverd, billijke prijs. Adres bur. v. d. blad. Net echtpaar met baby zoekt inwoning of kamers, met gebruik van keuken. Br. onder no. 625 bur. v. d. blad. De Poppendokter. Voor weinig geld de pop hersteld. Bootman straat 1 bij de Jonge Arnoldus- straat. Zaandam. Per alle boden te bereiken. Burgemeester en Wethou ders van DEN HELDER brengen ten verzoeke van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ter al gemene kennis, dat het „Col lege van Algemene Commis sarissen voor de wederop bouw" bij besluit van 7 Maart 1950, no. 29025, op grond van het bepaalde in artikel 3, lid 1, van het Ko ninklijk Besluit van 7 Mei 1945, Staatsblad F 67, heeft vastgesteld het partieel we deropbouwplan voor het centrum van de stad Den Helder. De op deze vaststelling be trekking hebbende beschei den liggen van Vrijdag 14 April a.s. af, gedurende veer tien dagen, ter Secretarie deze gemeente, Afdeling Algemene Zaken, kosteloos voor een ieder ter inzage. Den Helder, 12 April 1950. De meeste grote bedreven hebben hun op komst te danken aan de juiste wjjze waarop zfl bun reclame gevoerd hebben. In bijna alle gevallen la dit DAGBLAD-RECLAME ge weest Schakelt U voor Uw bedrijf of artikel dit dagblad in en U bereikt koopkrachtige lezers!

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5