Helderse padvinders bereiden zich voorop het veertigjarig jubileum Stad en Omgeving Werfsportvereniging verzorgde een programma van zang en muziek T. C. GOVERS De Bioscopen Na de jongens kwamen de meesters op het voetbalveld in actie Volleybalcompetitie Twee promotie-wedstrijden voor HCSC IN HÉT~<ORT „De lachende Spinnekop" •Qen rertrc nrj .7ooor ir W'dlng n'iar maat PIET SCHMIDT Een maand voor vernieling geëist Epeda Matrassen AVRO-bridgedrive Tussen Haaks en Kuifje Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Openbare bijeenkomst Vv& op 2 Mei in Casino jaarboekje KNBO Tl VOL I: Kennismaking gezocht WITTE: De Bengaalse Lanciers Naiionale viering Zaterdag 22 April Koeriers brengen een tekening naar Utrecht Onderwijzers dolven' met 3—1 het onderspit Zuurstokken voor de overwinnaars Volgende week uitvoering van „De Zeezangertjes" Arbeider kwam met hand onder heistelling Vakschool voor Meisjes VAN MARSDIEP TOT IJ AG 18 APRIL 1M0 Er zijn tekenen, dat de Sportvereniging Rijkswerf zich langzaam maar zeker jaat ontwikkelen tot een personeelsvereniging met een bredere basis, waaruit kan blijken dat een dergelijke vereniging op de Rijkswerf in een behoefte zou voorzien. Gisteravond werd de ledA der werfsportvereniging een programma van zang en muziek aangeboden, dat geheel door eigen krachten werd verzorgd. Het is niet zo vreemd, dat onder een uitgebreid personeel als dat van de Jks- werf mensen met allerlei talenten schuilen. Het dubbelmannenkwartet „Euterpe" heeft zich reeds meerdere malen doen kennen als een ensemble van hoog ge halte, dat zijn nummers met veel mu zikaliteit en gevoel weet te brengen. De dirigent, de heer D. Ploeg, heeft blijk baar een zwak voor sfeerrijke werkjes, waarin tere nuanceringen voorkomen. De acht zangers, die stuk voor stuk on miskenbare kwaliteiten bezitten, weten deze fijngevoelige sfeer uitstekend te vertolken. Hun zang ls beschaafd en getuigt van ernstige studie. Gisteravond «tonden op hun programma werkjes van Schubert, Schumann, Weber en een enkel modern nummer. De uitvoe ring was welverzorgd, maar wij gelo ven dat „Euterpe" zich moet hoeden voor het gevaar, naar het zoetelijke te gaan neigen. Het repertoire kan mis schien met een enkel forser werkje worden uitgebreid. Dat de heren tot zeer mannelijke zang in staat zijn, werd bewezen in het so listische optreden na de pauze, en wel met name In de solo van de heer D. Ramler, die met zijn krachtige en wel luidende bariton „Die zwei Legionare" van Schumann ten gehore bracht. De heer D. Plosg zong zelf mede in het heel mooie trio „Agnus Dei". Met grote aandacht werd dit gevarieerde optreden van „Euterpe" beluisterd. Mej. J. Breeuwer, die enkele werkjes aan de piano begeleidde, speelde een tweetal soli, waarvan vooral de Prélude in cis van Rachmaninoff een zeer ver dienstelijke vertolking genoot. In de Polonaise van Chopin bleek zij wel ge hinderd te worden door de omstandig heid, dat de piano niet klankrijk ge noeg was. De Werfmelodisten onder leiding van de heer F. van Dierendonck hebben In een reeks vlotte composities hun Voor de Helderse volleybalcompetitie werd in de eerste klasse de wedstrijd Adelborsten 2—HKV gespeeld. Het was een goede partij, die door HKV verdiend met 15—8, 15—7 werd ge wonnen van de in een geheel nieuwe opstelling spelende Adelborsten. In de tweede klasse speelden de HAV-teams tegen elkaar. Het eerste team won gemakkelijk met 154, 15—2. Zeer spannende wedstrijden leverde de derde klasse op, waar de nog onge slagen ploegen Pro Patria 2 en Mulo 2 beide verloren. Sportschool Kuilman verraste met een overwinning op eerstgenoemde ploeg, en Mulo 1 was de andere gelukkige. Na een langdu rige strijd won GSS 2 van WSV 2. De ciifers waren: GSS 2WSV 2 915. 19—17, 15—3; Pro Patria 2—Sport school Kuilman 157, 1015, 8—15; Mulo 2—Mulo 1 10—15, 10—15. De stand inlfede derde klasse ziet er nu als volgt uit: Mulo 1 2 gesp. 4 pnt.; Mulo 2 3 gesp. 4 pnt.; Pro Patria 2 3 gesp. 4 pnt.. GSS 2 2 gesp. 2 pnt.; ss Kuilman 2 gesp 2 pnt.; HKV 2 2 gesp. 0 pnt.; WSV 2 2 gesp. 0 pnt. Het wedstrijdprogramma voor de volgende week luidt: 18.45 uur ss KuilmanMulo 2; 19 15 uur HKV 2—GSS 2; 19.45 uur Mulo 1 —WSV 2: 20.15 uur GSS—HAV; 20.45 uur Adelborsten 1Adelborsten 2; 2115 uur HAV 2Pro Patria. De ploeg Zeemacht 2 heeft zich we gens vele overplaatsingen uit de com petitie moeten terugtrekken. De reeds gespeelde wedstrijd tegen HAV 2 wordt vervallen verklaard H.C.S.C. (dames) speelde dezer da gen tegen D.S.S. 2 uit Alkmaar zijn eerste promotiewedstrijd om een plaats ir de derde klasse van de Nederlandse Tafeltennisbond. Onze stadgenoten be haalden een gemakkelijke overwin ning. De eerste partij ging tussen mej. Oosterloo en mej. D. Krab. Mej. Oos- terloo won vlot in twee games (218. 2111). Mej. T. Kwast was bijzonder goed op dreef tegen de sterkste speel ster van D.S.S., mej. J. Wesseling. Zij won in drie games, sterk aanvallend, met 22—20, 16—21, 21—12. Mep. Leen speelde haar eerste set tegen mej. Krab. De zenuwen waren haar in de eerste gam de baas. Zij verloor met 2112. Daarna herstelde mej. Leen zich keurig. Zij won de tweede en de derde game. Toen was het duidelijk, dat H.C.S.C. een grote overwinning tegemoet ging. Heel even leek het er op, dat D.S.S. een tegenpunt zou maken. Dat was in de partij tussen mej. Oosterloo en mej. Wesseling. Mej. Oosterloo mcrest er herhaaldelijk op worden gewezen, dat zij niet met open hand serveerde. Zij herstelde zich ten slotte en wist toch nog te winnen. Ook de resterende wedstrijden waren voor onze stadge noten, zodat H.C.S.C. en 100 zege mocht noteren. Reeds eerder speelde H.C.S.C. I (he ren) in Alkmaar een promotie-wed strijd tegen D.S.S. 1. Het werd een 73 overwinning voor de Heldersen. We°mhoff en Van der Spek wonnen al hun partijen. Teleurstellend waren ditmaal de prestaties van Smit, die geen enkele set de zijne mocht noe men. goede reputatie bevestigd. Zij waren goed op dreef, in het bijzonder in de rhythmische dansmuzieka Ook het op treden van deze serieus werkende ama teur» viel te loven, en de aanwezigen toonden zich terecht dankbaar. De heer Selier, voorzitter van de Sportvereniging Rijkswerf, eprak een kort slotwoord, waarna de directeur, kapitein ter zee S. G. Barendregt, zijn grote waardering uitte voor hetgeen de medewerkenden in hun vrije tijd had den weten te bereiken. Namens het be stuur der W.S.V. bood hij mej. Breeu wer een boeket tulpen en seringen aan. Tot besluit van deze gezellige en beschaafde avond werd nog een poosje gedanst. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. v. d Nieuwenhuizen, Plantsoenstraat 1, telefoon 2335 en A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t.m. Vrijdagavond waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87, telefoon 2929 (na zes uur Timorlaan 31, telefoon 2420). Hedenavond wordt voor d« leden van „Huisduiner Belang" in Zaal Den nenheuvel een opvoering gegeven van het toneelstuk „Waarvoor leven wij?" Morgenavond brengt het Helders R.K. Toneelgezelschap in Casino het stuk „Smeulend vuur' ten tonele. De leden van de Muziekkring Den Helder kunnen zich uiterlijk Dinsdag opgeven voor deelneming aan de excursie naar het Concertge bouw te Amsterdam op Zondag 7 Mei. Nagekomen predikbeurt: Bap tisten-gemeente, Weststraat 66a, 12 uur Zondagsschool, 19.30 uur evang. Hofhuis. Hedenmiddag om half drie wordt in de Witte Bioscoop onder auspiciën van de Helderse Sportraad de beken de Lingiade-film vertoond; aan de zaal zijn nog kaarten verkrijgbaar. Het bestuur van de Helderse Volks universiteit deelt ons mede, dat de voorstelling van „De lachende Spinne kop" werd verschoven naar Dinsdag avond 2 Mei in Casino. Ruyghweg 74 - Tel. 31 76 Bij verstek speelde Vrijdag voor het Amsterdamse Hof in hoger beroep de zaak tegen J. H. W. te Den Helder. W. had in November van het vorige jaar onder de invloed van alcohol en kele ruiten bij Helderse mensen ver nield. Van verdachte was een brief binnengekomen, waarin hij verklaarde geen sterke drank meer te gebruiken en zich evenmin nog te zullen keren tegen andermans bezittingen. Het strafregister van W. bevatte o.m. von nissen wegens wederspannigheid, ver nieling, belediging en huisvredebreuk. De procureur-generaal, mr. Hoeffel- man, achtte het vonnis van de Alk- maarse politierechter wel juist en eis te conform 1 maand. Uitspraak over veertien dagen. zijn verkrijgbaar bij Woninginrichting Koningstraat Gisteravond werd in Formosa de jaarlijkse AVRO-bridge-drive gehou den. Het aantal deelnemende paren was kleiner dan de vorige keer, maar de wedstrijden hebben niettemin een geaniemerd verloop gehad. De uitsla gen waren: A-lijn Noord—Zuid: 1. G. van Nu land—G. Timmer, Breezand, 2. heer en mevr. Hegeman, Wieringen. A-lijn Oost-West: 1. heer en mevr. Kooy, Hippolytushoef, 2. J. F. Polet T. Speur, Julianadorp. B-lijn NoordZuid: 1 mevr. van den Berg—J. A. Verbeek, Den Helder, 2. E. A. RusC. van Barneveld, Schagen. B-lijn OostWest: 1. Nieuwbuurt De Koning, Hippolytushoef, 2. mevr. Bakheer Dekker, Schagen. Na afloop reikte de heer Gilkens, die met de heer Krielaart de leiding van de drive had, de prijzen uit. Gisteravond is Hr. Ms. mijnenve ger „Schiermonnikoog" naar Scheve- ningen vertrokken. Het is morgen hoog water om 7.35 en 19.25 uur, en laag water om 1.35 en 13.35 uur. Maandag is het hoog water om 7.55 en 20.00 uur en laag water om 2.10 en 14.10 uur. De temperatuur van het zeewater was 7,8 graden Celsius. 47. Voorlopig hebben Pim, Pam en Pom nog helemaal geen last van mis selijkheid. Hoe verder ze Luilekker land inwandelen en... dat gaat maar heel langzaam hoor... hoe meer dingen ze ontdekken. Om beurten vragen ze eikaars aandacht. „Zeg hebben jullie die hekjes hier al gezien?" roept Pam. „Dat zijn geen hekjes hoor, maar ka neelstokken. Moet je eens proeven!" Maar verderop staat zijn broertje Pom al weer te schreeuwen en te la chen: „Moet Je hier eens komen kij ken, hier heb je hele bloembedden van lollies. Allerlei smaken. Kijk, daar staat een veld frambozenlollies en daar heb je citroenlollies en verderop staan droplollies. Kom ga mee. Die moet ik even proeven!" De afdeling Den Helder van a. Volkspartij voor Vrijheid en Democr» tie belegt op Donderdagavond 20 AprÜ een openbare bijeenkomst in „T0* mosa", in verband met de aanstaand» verkiezingen. De heer P. Blaauwboer burgemeester van Barsingeïfiorn, xtl spreken over „De taak van de provin. cie", en mr. dr. C. Berkhcwwer, Wo! raadslid te Alkmaar, zal „De vrijzio! nige politiek" behandelen. Blijken het Jaarboekje 1950 vin de Koninklijke Nederlandse Bond van oud-Onderofficieren is thans de Hel. derse afdeling op één na de grootst» van ons land. Den Haag staat nog steeds aan de top. maar de kans U groot, dat Den Helder eind 1950 num- mer één zal zijn, evenals vnor de oor. log het geval was. Het welverzorgd» JaaVboekje, waarin allerlei bijzonder, heden over de K.N.B.O. en de ver- schillende afdelingen zijn verzameld, is verkrijgbaar bij de secretaris, Ruygh. weg 150. In Tivoli wordt men tot en met Maan dag twee maal om de tuin geleld. Twee maal denkt men dat Inspecteur Temple de poëzie-schrljvende vrouwenmoordenaar heeft ontmaskerd, maar.... Scotland Yard is in de film „Kennismaking gezocht" al enige tijd bezig met de opsporing van een man, die in de advertentierubriek ken nismaking zoekt met knappe vrouwen, die hij daarna vermoordt. Aan Temple wordt opgedragen deze zaak tot klaarheid te brengen. Htj roept daarvoor de assistentie in van een meisje, wier vriendin het slachtoffer is geworden van de adverte rende en dichtende maniak. Het meisje gaat af op elk adres dat zij weet te ont dekken onder de rubriek „Kennismaking gezocht". En van deze avontuurlijke tocht was een goede en amusante „thriller" het gevolg. Een onverwachte ontknoping en goed spel van Lucille Ball. George San ders, Boris Karloff en Charles Coburn ln een goede film. De film „De Bengaalse Lanciers". die tot en met Maandag in de Witte-bioscoop wordt gedraaid, vertoont in vele opzich ten een gelijkenis met de roemruchte film „Gunga Din". Wie deze rolprent heeft ge zien zal „De Bengaalse Lanciers" niet willen missen. Het is een verhaal van wakkere mannen, die voor geen gerucht je vervaard zijn en zich liever laten mar telen door de volgelingen van een op standige Khan dan hun geheimen prijs t» geven. Cary Cooper speelt de rol van ka pitein McGregor, die twee nieuwe officie ren onder zich krijgt. Eén daarvan is lui tenant Stone, de zoon van de kolonel die commandant is van de Lanciers. Als het gehele regiment Lanciers dreigt zijn dood tegemoet te gaan, brengt McGregor red ding. Hij komt daarbij om het leven. De jonge Stone, die bijna de ondergang van het regiment Lanciers had bewerkstelligd, krijgt later uit handen van zijn vader een onderscheiding, die hem tot een ecnte Lancier maakt. Een bijzonder sympathie ke rol, naast Carry Cooper, vervult Fran- chot Tone als luitenant Forsythe. De Padvinderij in Nederland bereidt zich voor op de grootse viering van het veertigjarig jubileum, waarvoor het Nationale Hoofdkwartier als officiële datum. Zaterdag 22 April heeft vastgesteld. Het behoeft geen betoog, dat ook in Den Helder, waar de padvinders-beweging een bloeiend leven leidt, de nodige aan dacht aan dit jubileum zal worden besteed. Men heeft een originele oplossing gevonden van het vraagstuk, hoe men ondanks de gescheiden vieringen in de verschillende afdelingen het nationale karakter van deie hoogtijdag tot zijn recht kon laten komen. Dom. De officiële herdenkingsplechtigheid waarvan de aanbieding der albums deel uitmaakt, vindt een symbolisch hoogte punt in het afschieten van vuurpijlen in de kleuren van de padvinderij: groen, geek en rood. Onmiddellijk daarop worden door alle afdelingen en groepen over het ge hele land vuurpijlen afgestoken. Het Nationaal Hoofdkwartier heeft aan alle afdelingen het verzoek gericht, te wil len zorgen voor een tekening met een plaatselijk cachet. Al de tekeningen, die door de verschillende afdelingen bij het Nationaal Hoofdkwartier worden afgele verd, worden gebundeld in een aantal al bums, welke op Zaterdagavond 22 April aan Z.K.H. Prins Bernhard, in zijn kwali teit van Commissaris der Padvindersbe weging in Nederland, zullen worden aan geboden. (iet afdelingsbestuur van de Nederland se Padvindersvereniging te Den Helder beeft een zeer geslaagde tekening laten maken door één der leden, de heer Wllko J. Neehus, die allerlei voor Den Helder karakteristieke onderwerpen in één grote compositie heeft verenigd. Van de origi nele tekening, die op het formaat 54 bij (5 cm werd vervaardigd, drukken wij een verkleinde reproductie bij dit artikel af. Burgemeester G. Ritmeester heeft gaar ne aan het verzoek van het afdelingsbe stuur gevolg gegeven, om de tekening van zijn handtekening te voorzien als bewijs van sympathie voor de Padvindersbewe ging. De tekening wordt vanmiddag door enkele padvinders naar Utrecht gebracht. Radio-uitzending De Helderse padvindsters, padvinders, welpen en kabouters zullen met de offici ële aanbieding van de albums kunnen meeleven door het gezamenlijk beluiste ren van een radioreportage. Daartoe zul len de padvinders van alle richtingen zich op Zaterdagavond 22 April om half zeven verzamelen op het Koningsplein. Met vlaggen en vaandels marcheert de troep om zeven uur af naar het troephuis aan de Burgemeester Houwingsingel, waar de radio-uitzending, die om half acht be gint, zal worden beluisterd. Het programma wordt ingeleid door het padvinderslied „Hoort, zegt het voort", gespeeld op het carillon van de Utrechtse Na de plechtigheid marcheren alle deel nemers af naar het Koningsplein, waar de stoet wordt ontbonden. Iedere troep gaat dan naar het eigen troephuis, waar de avond verder rond het kampvuur wordt doorgebracht. Sint Jorisdag De volgende dag, Zondag 23 April, ls het Sint Jorisdag. Het ligt ln het voorne men dat alle padvinders, padvindsters, welpen en kabouters zullen deelnemen aan de Vlaggenparade, die 's morgens om acht uur ln het Julianapark wordt gehou den. Na deze dag-opening kunnen de pad vinders een speciale padvinders-kerkdienst bijwonen, die van half negen tot half tien wordt gehouden in het gebouw Palm straat. De Doopsgezinde predikant, ds. J. J. J. van Sluijs, zal in deze dienBt als voor ganger optreden. Er is Bprake vart, dat in de namiddag de padvinders ln groten getale naar de dui nen zullen gaan. Wel ls reeds vastgesteld, dat de vlag ln het Julianapark 's avonds om zeven uur zal worden neergehaald. De vóór-laatste dag van het school-voetbaltournooi is verlopen als de voor- De voor ïaa s soanning gebracht, veel vreugde en veel teleur, gaande dAgen. Hu weer. onder ideale omstandigheden z\jn weer 'twee en twintig Elftallen elkaar op sportieve wijze te lflf 8eSaan. En tot besluit nraehtiae suortdag werd gespeeld de „grote" wedstrijd van elf onder, wijzers tegen^ dnfkkerlj De Boer, die zich zelfs in een ongekende belangstellb* mocht verheugen. Drie scholen gingen gisteren al met een prijs scheep. In de afdeling (winnaars) speelden School 4 en School 2 Breezand gelijk (0-0). Strafschoppen beslisten de wedstrijd in het voordeel van de jongens uit Breezand (0—2), waarmee zij de derde prijs behaalden. De vierde prijs was dus voor School 4. De afdeling A 1 (verliezers) bracht School 5 de derde prijs door een 3—0 zege op School Westerland. De afdeling B 1 voerde VGLO 1 naar de top. Deze school zegevierde met liefst 6—1 over OLS Julianadorp. In de afdeling B 2 versloeg Ambachtsschool 7 met 4—9 Ambachtsschool 9. Am bachtsschool 8 kreeg met 31 klop van Ambachtsschool 11. De afdeling C le verde de volgende uitslagen op: Am bachtsschool 5Lyceum 2 42 (na strafschoppen)Ambachtsschool 3 ULO 2 1—0. In de afdeling D ten slotte won Lyceum 1 na strafschoppen met 4—8 van RHBS 1; AVTS 1—Ambachts school 1 2—0. Verliezersronde. Kweek school—AVTS 3 0—1; ULO 1—Avond Machinisten School 21 Het was al half zes geweest, toen de onderwijzers en de typografen het veld betraden. Wij zullen de lezer niet ver velen met 'n beschrijving van de veel zijdigheid in kledij van beide elftallen. Het zij slechts vermeld dat er spelers waren met veel te wijde kousen voor hun kuiten en dat hetgeen zich voor de overdekte van Helder afspeelde een zeer kleurige en fleurige indruk ves tigde. Vollediheidshalve voegen wij hieraan toe, dat, toen de wedstrijd zijn einde naderde, van beide laatstgenoem de vleiende aanduidingen weinig of niets over was. Slechts een enkele be roepsvoetballer (wij bedoelen spelers, die nog regelmatig de noppen dragen; het amateurisme ls in geen enkel op zicht geschonden, al wordt verhaald dat scheidsrechter Theo Oud de onder wijzers een doelpunt cadeau heeft ge- Het in September 1949 opgerichte Huisduiner kinderkoor „De Zeezan gertjes" o.l.v. de heer A. Krijgsman zal op Zaterdagavond 22 April een uitvoering geven in „Dennenheuvel" te Hulsduinen. Het programma vóór de pauze bestaat uit de zangnummer tjes, waarop de kinderen enige maan den ijvérig hebben gestudeerd. Na de pauze wordt onder regie van de heer D, Steeman het sprookje „Prins Mario" opgevoerd. daan) was bij machte bij het huis-toe gaan aan een geforceerde houding een glimlach te paren. Over het verloop van de strijd het. volgende: de onder wijzers verloren met 3—1. Zij kunnen zich echter met een gerust hart temid den van hun leerlingen wagen, want de nederlaag was zeer eervol en werd sportief gedragen. Elf gelukkige Debo- ers ontvingen in de kleedkamer elk een zuurstpk. Hetgeen natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. En vandaag is het de dag van de finales van het school-voetbaltournooi Als er zulke wedstrijden worden ge speeld als de overige dagen het geval ls geweest, dan kunnen de toeschouwers genieten. Gistermiddag, toen de arbeiders die bezig zijn aan de stalen damwand aan de Buitenhaven voorbereidingen trof fen om hun dagtaak te beëindigen, ge beurde een vrij ernstig ongeluk. De ar beider J. C. T. uit Den Helder kwam met een hand onder de Morrlson-hei- stelling, die achteruit reed in de rich ting van de straat. T. had juist de rail vastgepakt waarover het vijf-en-zeven- tig ton wegende gevaarte wordt voort bewogen. Ongelukkigerwijs waren pas de stootblokken weggenomen, en zette T. zijn hand net v<Jór een van de wie len. Hij moest ernstig gewond ter ver pleging in het St. Lidwinaziekenhuii worden opgenomen. Aan boord van het troepentrans- portschip „General C. H. Muir", dat op Maandag 24 April uit Indonesië wordt terugverwacht, bevindt zich onze stad genoot de heer N. B. van der Vrlng, Javastraat 159. In September beginnen aan de Vak school voor Meisjes de volgende cur sussen: een tweejarige voorbereidends opleiding voor meisjes, die zes klassen van de lagere school hebben door lopen, een éénjarige opleiding voor hulp ln de hulshouding en een twee jarige opleiding voor huisnaaister voor meisjes die de voorbereidende oplei ding achter de rug hebben, een twee jarige opleiding vöor hulp ln de huls houding voor meisjes die twee klassen van het ULO hebben gevolgd en ten slotte een éénjarige huishoudelijke op leiding voor meisjes met ULO-diploms of drie jaar HBS. Nieuwe leerlingen voor deze cursus sen kunnen worden aangegeven °P Dinsdag 18, Woensdag 19 en Donder dag 20 April, 'g middags van half drie tot half vijf, en voorts tijdens de we- kelijkse spreekuren op Dinsdagmid dag van half drie tot vier uur en op Donderdagavond van zeven tot aeht uur. f- In Schagen stapte een schaap door een raam een huis binnen. Gelukkig voor de inboedel der bewoners kwa men er niet meer schapen „over de dam". Q Onder groote belangstelling op Wieringen het stoffelijk overschot van dr. J. Beeker ter aarde besteld. Twee Zaandijkers zijn zo gelukkig geweest een deel van de dezer dagen gevallen honderdduizend te trekken. D* een op een tiende, de ander op e4" twintigje, beide gekocht bij de kapper Molenaar, die wel een gelukskantoor schijnt te hebben. Vorig jaar December nog viel op een door hem geleverd Lotisico-twintigje de 25.000. Mejuffrouw Mietje van Baar viert morgen een zeldzaam jubileum. 0,n herdenkt zij namelijk het feit, dat zestig jaar geleden in dienst trad bü ót familie Bakker. In al die zestig jaren heeft zij de familie Bakker trouw e» toegewijd gediend. Zij woont thans de Hoeverweg te Alkmaar. °P, tentoonstellingsterrein „Van de Wadde tot het IJ" te Alkmaar is de tuinaanleg begonnen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2