Texel nam hartelijk afscheid van burgemeester Rehorst Gefusilleerde strijders leden van de stoottroep „Anna Paulowna" Supporters van H.R.C. werden lange tijd in het onzekere gelaten Always Forward verloor; H.R.C. nu weer alleen aan de kop Verliespunt voor S.R.C en Schagen 2 Hermes-dames ongeslagen kampioen Wethouder de Waard gaf terugblik op vier vruchtbare jaren „Wij kunnen Den Helder gelukwensen I" Biljartkampioenschap eerste klasse libre Lingiadefilm in de Witte Verzetsmonument bij Halfweg onthuld Vele sprekers Pim, Pam en Pom op avontuur in IN HET KORT Schagen keerde mei waardevol punivan D.I.O. terug H.R.C. b. (aspiranten) kampioen Kort voor het einde moest Vitesse caputaleren Roodjakken zegevierden tenslotte met 2-1 IVA 2 nog tweede klasser van Derde elftal verloor Kraaien 3 ^LS BURGEMEESTER REHORST morgenmiddag met de „Dorus Rijkers" de haven van Oudeschild verlaat, op weg naar zijn nieuwe gemeente, laten hij en zijn gezin een gemeenschap achter, waaraan zij in de laatste vier jaren ver knocht zijn geraakt. De wederkerigheid van deze sympathie is Zaterdagmiddag tijdens het afscheid van burgemeester Rehorst te Den Burg overtuigend ge bleken. Van vele zijden is de familie Rehorst een hartelijk vaarwel toegeroepen, waarbij de gevoelens van waardering en dankbaarheid voor hetgeen burge meester Rehorst voor de gemeente Texel heeft betekend, slechts werden ver mengd met een zekere spijt, dat een zo gewaardeerde burgervader reeds na vier jaren het eiland ging verlaten. De Texelse bevolking begrijpt echter ten volle, dat de benoeming van mr. G. D. Rehorst tot burgemeester van de gemeente Den Helder een onderschei ding is, waarvan een deel ook op het „Gouden Boltje" afstraalt. „Wij zijn er trots op, als kleine gemeente een bur gemeester aan een stad als Den Helder te mogen afleveren," zei loco-burge meester S. de Waard tijdens de raads vergadering, waarin burgemeester Re horst Zaterdagmiddag afscheid nam. Wethouder De Waard heeft in een gedegen redevoering een samenvatting gegeven van hetgeen op Texel onder de leiding van burgemeester Rehorst tot stand werd gebracht Op de credit zijde van de balans plaatste de wethou der een groot aantal posten, die elk re presentatief waren voor een aspect van het leven op Texel. De vermelde gegevens getuigden van een vooruit strevend beleid. Na de installatie van burgemeester Rehorst op 3 Januari 1946 werd een vooruitgang op allerlei gebied waargenomen. Om dat aan te tonen liet wethouder De Waard achter eenvolgens de revue passeren: de re organisatie van de brandweer, de op richting Sociale Dienst, oprichting ijs de medewerking aan de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid, de op richting van de woningbouwvereniging Texel, verbetering van wegen, stich ting der landbouwhuishoudschool, op richting Sociale Dienst, oprichting Ijs fabriek. Daarnaast werd veel werk verzet in het belang van het onderwijs, de electrificatie de watervoorziening, de visserij, de gezinszorg. Met waar dering sprak de .loco-burgemeester over de onvermoeide pogingen van mr. Rehorst om het aan Texel toegewezen bouwvolume te vergroten. „De balans geeft een uitermate gun stig resultaat," aldus wethouder De Waard. „Maar bovendien zijn daar nog de stille reserves: de gemakkelijke om gang met uw gemeentenaren, uw be langstelling voor het culturele leven en uw rustige en gemoedelijke manier van leiding geven." De heer De Waard was voor dat alles zeer dankbaar. Hij ein digde, na een sympathiek woord tot mevrouw Rehorst-Bol, met een harte lijke gelukwens. „Het moge u en uw gezin goed gaan. God zegene u in uw nieuwe gemeente". Tastbare herinnering Het oudste raadslid, de heer H. Zijm, hield daarop een toespraak, waarin hij mr. Rehorst een „man met democra tisch inzicht, ijver e" durf, gepaard aan voorzichtigheid en accuratesse" noem de. De heer Zijm heeft altijd de tact bewonderd, waarmede burgemeester Rehorst de raadsvergaderingen leidde. Hij bood ten slotte als aandenken a.in de Texelse ambtsperiode van mr. Re horst een fraa'.e pastel-tekening aan, secretaris en het verdere personeel in Bijrg. Wethouder Th. Hin wees in een har telijk speechje op de onpartijdigheid, waarmede burgemeester Rehorst de belangen van zijn gemeentenaren wist te behartigen. „Het is voor ons een teleurstelling, dat wij u moeten mis sen, maar wij kunnen de gemeente Den Helder met haar nieuwe burge meester gelukwensen". Vier gelukkige jaren Het was voor burgemeester Rehorst niet gemakkelijk, op al deze uitingen van sympathie en dankbaarheid te rea geren, en hij wilde daarom onmiddel lijk veel daarvan afwentelen op de wet houders en raadsleden, de gemeente- secrvetaris en het verdere personeel in gemeentedienst. Daarnaast heeft ook de prettige verstandhouding met de ge moedelijke bevolking van Texel er toe bijgedragen, dat burgemeester Rehorst nu bij zijn afscheid kon zeggen: „Wat Texel voor mij en mijn gezin is geweest, is veel meer dan ik zelf ooit voor Texel heb mogen doen. Wij hebben in vier gelukkige jaren heel veel goeds op het eiland mogen onder vinden. Texel zal nooit uit onze ge dachten gaan." Ook burgemeester Rehorst memo reerde enige momenten uit het leven op Texel tijdens de laatste vier jaren „Wij hebben op de bres gestaan voor de zelfstandigheid van onze gemeente en gestreefd naar een gezonde finan ciële verhouding met het Rijk." Hij eindigde zijn rede met een hartelijk woord van dank voor het afscheids- ges-henk, waarvoor een ereplaatsje in zijn Helderse woning zal worden in geruimd. Afscheid van de bevolking De officiële raadsvergadering werd daarop door wethouder De Waard ge sloten. Enkele genodigden maakten van de gelegenheid gebruik een woord van afscheid en gelukwens tot burgemees ter Rehorst te spreken. De heer H Leber deed dit namens de oud-raads leden, adjudant Van Breukelen namens de districts-commandant van de Rijks politie en de heer Vesseur namens de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Alle groeperingen van de Texelse ge meenschap hadden hun vertegenwoor digers gezonden naar de bijeenkomst, die in aansluiting op de raadsvergade ring werd gehouden in hotel „Texel" op de Groene Plaats. Circa tweehon derd dames en heren waren daar aan wezig. Van hen hebben verscheidenen het woord tot burgemeester Rehorst en zijn familie gericht. Vooral tijdens dit samenzijn kwam tot uiting hoezeer de Texelse bevolking aan haar burger vader gehecht was geraakt. Achtereenvolgens spraken de heren P. Bakker Az. (namens de waterschap pen en polders), C. A. Kaczor (wnd. voorz. Sociale Dienst), Ir. Hepma (na mens de T.E.M.), Van Alphen (gewes telijk voorzitter „Steun Wettig Gezag"), J. A. Schol (boswachterij Texel, mede namens oud-houtvester Boot), ds. Van Reijendam (namens de predikanten), C. J. de Lugt (voorz. Stichting voor de Landbouw en afgevaardigde van de N.V. TESO), W. H. Lap (namens de VW en de Reddingmaatschappij), J. van der Vis (namens de Texelse vis sers), C. J. van der Kooy (voorz. Alg. Middenstandsvereniging), J. Veldstra (commandant Vrijwillige Brandweer), mevr. De Wijn-Jonker (Stichting Vak onderwijs voor Meisjes), P. Smit (Wo ningbouwvereniging Texel), J. Schra- ma (voorz. Texgls Fanfare), J. Vla ming (Stichting 1940-'45), J. Beumkes (Stichting Landbouwschool), pastoor Van Dijk (R.K. geestelijkheid), A. Dros Vanavond wordt in café Woud aan de Binnenhaven een aanvang gemaakt met biljartwedstrijden onder auspi ciën van het District Den Helder van de NBB. Als inzet geldt de titel: kampioen le klasse libre. Het gemiddelde van de spelers uit deze klasse ligt tussen 4,50 en 7. De deelnemers aan dit tournooi zijn Fl. Alkemade uit Anna Paulowna, lid van Royal, een serieuze, rustige speler, maar niet geheel constant in zijn spel. De tweede speler is J. Rosing van Royal, een uitstekend speler, vooral sterk in het kleine spel. Jam mer, dat hij zich vaak bij pech of te genslag laat beïnvloeden. Doch staat hij hierboven, dan is hij één van de kanspaarden. De derde speler is C. van der Rol, ook al van Royal. Een rustige bedaarde speler, een vechter, die zijn partij pas gewonnen geeft als zjjn te genstander de laatste carambole heeft gemaakt. De vierde speler is C. KokvanVOP. Enkele jaren geleden was deze sympa thieke jongeman nog derde klasser. Nummer vijf is A. Kersbergen van Royal. Een uitstekend speler met am bitie, waarvan we nog veel kunnen verwachten, mits hij geconcentreerd speelt. Fel gebrand om een goed figuur te slaan. Nummer zes is Nic. de Graaf van Texel, persoonlijk lid van de NBB. Hij is de onberekenbare factor in dit ge- Bz. (Woningcommissie) en J. C. Rab (N.H. ver. Het Witte Kruis). Zij allen hebben, de én in bloemrijke, de ander in wat nuchterder taal, de burgemees ter hulde en dank gebracht voor het geen hij heeft gedaan in t belang van de bevolkingsgroepen, die zij vertegen woordigden. Burgemeester Rehorst heeft zich in zijn dankwoord tot hen allen persoon lijk gericht. De gehele burgerij van Texel kon later op de avond ten Raad- huize van de scheidende burgervader en zijn familie afscheid nemen. Ook dit onderdeel van het programma werd door velen dankbaar benut. In de mor genuren had de burgemeester reeds af- soheid genomen van het gemeenteper- soneel, waarbij hij werd toegesproken door de heren P. Beemsterboer (ge meente-secretaris), J. Tiessen (dir. ge meente-werken), J. Bruin (personeel T.E.M.), E. Noordijk (hoofd veterinair- hygiënische dienst), Chr. van der Kolk (onderwijzend personeel) en A. van der Brink (ambt. in algemene dienst). De heer Tiessen bood namens allen een fauteuil aan. De vele op deze afscheidsdag gespro ken goede en welgemeende woorden zullen in het hart van burgemeester Rehorst naklinken als een harmonisch slotaccoord, en hopen wij als het preludium van een gelukkige en vruchtbare ambtsperiode in het groei ende Den Helder. Zaterdagmiddag werd onder auspiciën van de Helderse Sportraad in de Witte Bioscoop de Lingiadefilm vertoond. Het initiatief van de Sportraad deze turn- film in Den Helder te brengen, was van harte toe te juichen. Daarom vooral was het jammer, dat de bioscoop zo veel lege plekken vertoonde. Misschien was dit gebrek aan belangstelling te wijten aan het mooie weer, en aan het school- voetbaltournooi. Een stad als Nieuwe- diep, die toch vier gymnastiekvereni-' gingen wist op te brengen, had onzes inziens de Witte Bioscoop tot de laatste plaats moeten bezetten. Voordat de Lingiadefilm op het doek werd gebracht, werden twee kleuren- filmpjes gedraaid. Deze boden de aan wezigen een kijkje in het Zweedse clubturnen. Menigmaal weerklonken kreten van verbazing, wanneer schier niet uit te voeren oefeningen op be wonderenswaardige wijze naar een ge slaagd einde werden gebracht. En daarna de Lingiadefilm. Via de trein en de douane arriveerde men in het land van de gymnastiek, Zweden. Indrukwekkende parades trokken aan de ogen van de grotendeels jongere be langstellenden voorbij, waarna de Lin- giade, het grote turnfeest, zich aan diende. Als een wervelwind begonnen zich de rhythmische. vrije en toestel oefeningen te ontwikkelen. Wij zijn ervan overtuigd, dat de Sportraad met deze film weer een zeer goede beurt heeft gemaakt. Het gebo- dene werd bijzonder op prijs gesteld. 48. Pim, Pam en Pom raken niet uitgekeken. En... niet uitgeproefd! Al les moet gekeurd worden. Maar ook Wetsnavel doet zijn bést. Het is ech ter maar een klein vogeltje en kan niet zoveel eten. Maar Wetsnavel heeft een heerlijk schuimkransje ontdekten daar zit hij nu al een uur aan te pik ken, terwijl Pim, Pam en Pom overal aan het neuzen zijn. Maar tocjji eten ze al niet zoveel meer, die honden. Ze beginnen langzaam aan genoeg tekrH gen van al die snoeperijen. Hier eens een likje en daar nog eens «J klein hapje. Nee, het eten gaat ^4 zo vlot meer. Maar aan de ander kant kunnen ze het ook niet over hu» hart verkrijgen om al die heerlijkhe. den onaangetast te laten. Ze zjjn a„ eenmaal in Luilekkerland en moete» daar ten volle van profiteren! 0> de Spaarndammerdijk tussen Half weg en Haarlem is Zaterdagmiddag een monument onthuld ter nagedachtenis aan tien verzetsstrijders, die daar op 17 Februari 1945 na een aanslag op de spoorweg zijn gefusilleerd. Acht van de tien kwamen uit Den Helder en maak ten deel uit van de Stoottroep Anna Paulowna. Van de twee overigen be hoorde er één tot de Trouwgroep en de laatste had deelgenomen aan onder gronds werk nabij Rotterdam. De heer De Booy uit Den Helder, va der van één der slachtoffers, onthulde het op een marmeren voetstuk staande in brons uitgevoerde monument, dat een verzetsstrijder voorstelt, die met hoog geheven arm tot het verzet op roept. Het is ontworpen en vervaardigd door de heer Havermans. Na de ont- zelschap We zijn benieuwd naar zijn prestaties. De zevende en laatste man is J. Schneider van VOP. Een, die het klappen van de zweep kent. Hij speelt constant, niet brillant, maar degelijk. Bovendien speelt hij in club-home, wat voor hem voordelig is. De achtste spe ler, J. Burger van Royal, moet verstek laten gaan wegen;, een oogblessure. Het belooft weer spannend te wor den aan de Binnenhaven. De wedstrijd leider is weer de heer M. Looy, zodat een goed verloop van de wedstrijd ge garandeerd is. Heden- en morgenavond geeft Ta- venu in Casino een opvoering van „De grote race". Zaterdagmiddag heeft JVC a met 11 gelijk gespeeld tegen Wiron a. Het bestuur der Chr. Oranje vereniging verwacht alle leden mor genavond om 18.50 uur bij het plantsoen aan de Van Galenstraat, om deel te nemen aan het défilé voor burgemees ter Rehorst. hulling voerden nog het woord ds. Mo lenaar uit Scheveningen, voorzitter van het monumenten-comité, de heer Pol derman, ex-commandant van de Stoot troep Anna Paulowna, de burgemeester van Halfweg, de heer L. H. Simons en de scheidende burgemeester van Den Helder, de heer G. Ritmeester, die de dank van zijn gemeente vertolkte. Ten slotte spraken nog ds. Speelman, wiens zoon tot de gefusilleerden behoorde, en ds. Tollenaar. De grote strijd ln de tweede klasse A tussen Zaandijk en Volendam is in een 2—1 overwinning voor de Volendammers geëindigd. Zaandijk deelt door dei« nederlaag nu met Vriendenschaar de vóór-laatste plaats van deze afdeling. Beide clubs hebben nog twee wedstrijden voor de boeg. De competitie krijgt in de staart van 2 A dus wel een zeer spannend einde, daar Volendam en Alc maria ook nog niet buiten gevaar zijn. ook zo moeilijk maakten, wonnen nwt 2—1. De Amsterdammers hebben na met één wedstrijd méér gespeeld even- veel punten als Always Forward. Schagen keerde met één punt van De stand in de onderste regionen van 2A is thans: Alcmaria 18 Volendam 18 Zaandijk 18 Vriendenschaar 18 Rapiditas 18 4 8 2 9 4 9 4 9 3 13 32—38 29—36 27—29 27—34 19—47 In de derde klasse A mochten wij HRC eindelijk weer alleen op de eer ste plaats zetten. De roodjakken be haalden op eigen terrein een kleine zege (21) op Vitesse '22. Het mede- leidende Always Forward dolr echter in Amsterdam tegen APGS het onder spit. De politiemannen, die het HRC SRC heeft zich gisteren in de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland door LSW de kaas van het brood laten eten. De Schagenaars moesten met een 11 gelijk spel genoegen nemen, waardoor Koedijk, dat met een 10 zege van Kaagvogels terugkeerde, weer een voorsprong van twee punetn heeft gekregen. Met drie wedstrijden voor de boeg kan echter nog van alles gebeuren. dia T zegevierde met 60 over Cal- lantsoog. Hugo Boys 19 10 7 2 27 WGW 16 12 2 2 26 SVW 17 10 3 4 23 De wedstrijden Alcmaria 5Bergs n 2 en Alkmaar 2Texel 2 voor de res. 2e klasse C werden uitgesteld. De ove rige uitslagen waren: 3 h. Schagen 3—DTS 3 2—2; Duin- randers 1Vios 2 12. 3 j: Wiron 2Wieringerw. 2 31. 4 j: DTS 4Duinranders 2 08; LSW 3—Vios 3 0—6. 4 k: KSV 3—SVW 3 2—3. 4 m: Holl. T. 3—Helder 7 6—2; Kaag vogels 4ZAP 4 4—2. 4 n: Helder 6—Vesdo 1 1—1; St. Geel-Zwart had blijkbaar niet veel moeite met Alkmaar, dat met 41 klop kreeg. De Geelzwartjes hebben nog een heel klein kansje. Foresters versloeg St. Victor met liefst 72. Res. 1 C: Schagen 2 heeft tegen Suc ces 2 een veer gelaten (22). Een bui tenkansje dus voor HRC 4, dat vrij was. Grasshoppers blijft op de voet volgen door een 30 overwinning op Alkmaarse Boys 3. Alcmaria 4 is ge heel uit vorm; nu werd met 31 van BKC 2 verloren. Watervogels 2 ver loor op eigen terrein met 41 van DTS 2. De wedstrijd Randers 2Al ways Forward werd uitgesteld. Schagen 2 19 9 9 1 27 HRC 4 18 10 6 2 7.6 Grasshoppers 2 18 11 3 4 25 Alcmaria 4 18 9 3 6 21 2 C: WGW stevent regelrecht op het kampioenschap af. Nu werd Con Zelo met 21 verslagen. SVW geeft zich nog niet gewonnen; gisteren kreeg Texelse Boys op eigen veld een 20 nederlaag te verduwen. Dirkshorn en Wiron speelden gelijk (00). Hollan- Het vroege aanvangsuur van de wedstrijd HRC—Vitesse '22 heeft de penning meester van de roodjakken beslist geen schade berokkend. Het veld was tot in alle hoeken bezet door enthousiaste supporters, die echter weer menige zucht hebben geslaakt voor zU wisten dat hun club beide punten had behaald. Heel lang heeft het namelijk geduurd, voordat men met zekerheid kon zeggen: „HRC heeft de punten binnen!" En dat was pas, toen scheidsrechter Jansen voor de laatste maal floot en de stand 2—1 was. Het heeft echter maar bitter weinig gescheeld, of HRC had zich met een gelijk spel moeten troosten. Een zucht van verlichting moeten ook de elf kranige roodjakken hebben geslaakt, die zich ten volle hebben ge geven. Zij hebben hun uiterste best ge daan hun gasten te overrompelen met fijn combinatiespel en handige drib bels, waarin P. de Vries zo uitblinkt. Dat is hun het eerste kwartier van deze weinig emotionele wedstrijd ook we! gelukt Of kunnen wij het begin en het einde emotioneel noemen? Mis schien wel, want beide perioden is er gestreden tot en met; in de eerste helft door HRC en in de tweede helft vooral door Vitesse. Het eerste kwartier heeft ons de meeste voldoening geschonken. Als linksbinnen De Vries zich zo dartel langs zijn bewakers wrong, en rechts binnen Knyff door resolute manoeu vres van zijn lange benen de achter hoede van de blauwhemden van het kastje naar de muur deed sjouwen, dan voorspelde men de thuisclub een grote zege. Hoe anders is alles verlo pen. Want HRC was niet bij machte doelpunten te scoren. Ja, er werd er één gemaakt, vóór de rust. Een corner van links bracht de bal via een hoofd op de schoen van P. de Vries, die met een inschoot. Via een lichaam ver dween het leder langs doelman Sonne- veld in de touwen (10). Maar daarna was het mis. Linksbuiten Rijkers kon er niet inkomen. Zijn voorzetten wil den het maar niet halen, en als hij even treuzelde raakte hij de bal kwijt aan Van Velzen, die naast de donkere linksback De Wildt een uitstekend fi guur sloeg. Rechtsbuiten Koster deed deze middag ook geen grote dingen En Geert de Vries faalde keer op keer. Hij mag zich gelukkig prijzen in de tweede helft als rechtbuiten de win nende goal te hebben gemaakt. Daar mee heeft hij bewezen er toch „bij" te zijn. Bekwaam doelman- Maar zo heeft een ieder zijn „zwar te" dag. Nemen wij bijvoorbeeld de keeper van Vitesse, die zo menig hard schot uit zijn heiligdom werkte. Hij had toch dat venijnige schot van G. de Vries, waarbij de bal door zijn handen achter de lijn verdween, ook kunnen hebben. Laten wij hierbij echter on middellijk schrijven, dat hij zich een bekwaam doelman heeft getoond. De nederlaag van zijn club was zeker niet aan hem te wijten. Misschien zijn de HRC'ers de zenu wen de baas geweest. Na een zeer hoopvol begin, dat een kampioensploeg tot ere zou strekken, was het eigenlijk geheel mis. En vooral in de tweede helft waren de roodjakken volledig de kluts kwijt. Vitesse heeft daarvan niet kunnen profiteren, hoewel Dijkshoorn éénmaal van geluk mocht spreken toen een bal via de lat weer het veld in sprong. De stand was toen 11 gewor den, door een „sofbailetje" dat backs en doelman van HRC buiten gevecht stelden. De lat behoedde HRC dus voor een achterstand. De gasten waren in deze periode bij zonder goed op dreef. Zeer gevaarlijk toonden zich rechtbuiten Sonneveld (die soms in zijn rushes niet te remmen bleek) en rechtbinnen Van der Valk, die met een opvallend raffinement menige aanval opbouwde. Het is wél duidelijk geweest, dat HRC verreweg de beste ploeg was. De roodjakken wisten zich echter niet los te werken, niet te bevrijden uit de ban van en thousiaste tegenstand. Eindelijk Maar een minuut of tien voor het einde lukte het dan toch. G. de Vries snelde op het doel af, en met 'n scherp schuin schot gaf hij Sonneveld het na kijken (21). Daarna werd het spel iets forser. Tevoren was een speler van Vitesse uitgevallen. De scheidsrechter blonk gistermiddag méér uit dan de beide ploegen. Over het spel van de meeste HRC'ers kan men tevreden zijn. De acherhoede was vrij betrouwbaar, de middenlinie vormde onzes inzienr het beste deel van het elftal Linkshalf De Vries doet zo stilletjes weg een massa fraai werk! Over de voorhoede hadden wij het reeds. Boys 2—Watervogels 4 0—3; SRC 3— Wiron 3 101. Junioren D: Alcmaria a—Jong Holland a 2—1; Helder aWest-Frisia a 10. E: Alcmaria bOudesluis a 40; BKC a—Kaagvogels a 1—1; Succes a— Randers a 42. Adspiranten 1 i: Succes a—Texel a 1—1; Water vogels a BKC a 50; Schagen a Kaag vogels a 11—0. 1 j. BKC bHRC b 03; Helder b— HRC c 02; JVC aFlevo b 11 (HRC b kampioen). 1 k: HRC eSchagen b 02; Dirks horn a HRC d 08; Wieringerwaard aHelder c 150. 1 v: Con Zelo a—WGW a 1—9; Geel zwart a—SRC a 4—2; VZV a—WGW o 2 h: Flevo d—Schagen c 1—3; Flevo c—Winkel b 3-2; Wiron b—Kaagvo gels b 2—0; Succes c—N.Niedorp b 4—0; Oudesluis a—Succes b 2—2. 2 i. Helder e—HRC h 0—2. DIO terug, door een 3—3 gelijk spel te bevechten. De Schagenaars zijn nog wel niet uit de brand, maar het begint er nu toch weer op te lijken. Zilver meeuwen moest tegen S. D. W. met een gelijk spel genoegen nemen. Het werd 0—0. In kop en staart dus tot het einde spanning. HRC 17 12 Alw. Forw. 17 10 APGS 18 10 Vitesse 16 Zilvermeeuwen 18 DIO Kinheim SDW Terrasvogels Beverwijk Schagen 18 17 16 16 17 16 48-14 17 46—22 25 29—22 25 32—29 16 24-37 16 8 29—39 15 8 30—33 14 3 8 22—36 13 5 7 17—30 13 3 9 22—31 13 3 9 26—39 11 In de derde klasse B zegevierde IW met 31 over GVO. Voor de afdeling 4 A werd de competitie besloten met de wedstrijd BKC—Wieringerwaard. De Wieringerwaarders wonnen met 2-1. Purmerend keerde in de afdeling 4 B met beide punten van St. George terug (0—1). De Purmerenders moeten nu hun laatste wedstrijd nog winnen, dan eindigen ze gelijk met RKAFC, waardoor een beslissingswedstrijd tus sen deze twee de kampioen zal moeten aanwijzen. Berdos zag zowaar kans van ZAP zijn laatste wedstrijd te winnen (32). Nu wordt het afwachten wat Andijk in zijn laatste wedstrijd zal doen. Westfriezen en De Rijp deelden gelijk op (11). De wedstrijd Zouaven —WW werd uitgesteld. RKAFC 18 11 8 2 43—20 27 Purmerend 17 10 5 2 41—24 25 WW 18 11 2 5 43—27 24 West-Friezen 17 6 5 6 21—30 17 ZAP 16 7 2 7 33—27 16 Zouaven 18 4 6 8' 34—41 14 De Rijp 18 4 6 1 23—39 14 St. George 16 5 3 8 25—33 13 Berdos 18 6 1 ii 17—30 13 Andijk 17 3 5 9 27—37 11 Res. 3 A: Alcmaria Victrix 3—LOC 2 5—1. Res. 3 B: HRC behaalde een waarde volle zege op RCH 3. Voor de bekercompetitie werd nog ingelast: Randers—UW 1—3; OSV- DTS 2—3. Op Texel speelde IVA 2 gisteren te gen Ready zijn tweede en laatste de gradatiewedstrijd. De Nieuwediepers wonnen met 8—2. Flameling was de verrassing van de dag. Hij won al zijn partijen. Samen met Pronk won hij ook de dubbel. Pronk en Vermeer namen elk twee sets voor hun rekening. Door deze overwinning mag IVA 2 in de tweede klasse blijven spelen. Het is p 0m het kampioenschap van de derde klasse minuut mèer H» P *ejV°rden' die veel Publiek trok en tot in de laatste worden spannend geweest. Tot tweemaal toe moest de wedstrijd ten slotte üar^pkien'no^nen.6 De «"—-dames *Cl Mej. Zomer opende de score voor Hermes (0—1). Niet lang daarna maak te HIC echter gelijk (1—1), waarbij het iot de rust bleef. Na de hervatting verdween al heel spoedig een bal ach ter de keeper van Hermes in 't doel (2—1). Tot grote vreugde van Hermes en haar aanvang gelukte het mej. Zo mer na flink doorzetten de partijen weer op gelijke voet te brengen (2-2) Er werden geen doelpunten meer ge maakt, waarna de wedstrijd tweemaal zeven en een halve minuut werd ver lengd. Deze verlenging leverde niets op, zodat andermaal dezelfde tijd aan oe verlenging werd toegevoegd Ook wm hbleef,„het 2~2' Van Bondswege was bepaald, dat wanneer na tweemaal verlenging geen resultaat werd ver kregen, het aantal doelpunten in de competitie gemaakt, de doorslag moe' geven. Hermes had er meer gescoord, en was dus kampioen. Een keurige prestatie van onze Helderse dames, on geslagen het kampioenschap te beha len! Het elftal zag er gisteren als volg- uit: doel: W. van der Plas; achter: J- Maasland en L. Reuser; midden Kwast (invalster voor W. Dhonth) Hoogewerf en J. Slemmer, voor: T- Meizen (invalster voor L. Quant); G' Aarts; L. Oly, R. Zomer en G. Ooster huis (invalster voor S. Verwey)- Hermes 2 (dames) verloor m laatste minuten met 21 van Hoorn Hier is de stand nu: Ever Swift k—*' Hoorn 1 2—3; Hermes 2 3—3; P"10* 32. Hermes 2 (heren) kreeg een les-'e. hockey van Laren en verloor met De beslissingswedstrijd om het kam pioenschap tussen Hermes 3 (heren) Kraaien 3 eindigde in een 10 üX f winning voor de Kraaien. Deze werde» dus kampioen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2