HAMemt KLM 10 Sport in 'I kort AKKERTJES Sterrit naar de tulpen begonnen ct Notekraker S. wint te Duindigt Route in de Vogezen toch sneeuwig? Deelwerk voor sigaren makers? Ontploffing in Viking was sabotage De grootste en de beste! Harris versloeg Van Vliet Dick Renooy derde in Spanje Venlo Hockeyploeg nummer één Ook Indonesië naar de Olympische Spelen? Journalisten tegen het ontwerp-perswet Ministers van Unie van Brussel bijeen Zuid was productiever dan Noord Ook Londen vóór verdrag met Japan „Privateer" opgegeven werk kleding Ceen tijdbonificaties in Ronde van Nederland HUWELIJK Het Radioprogramma MAANDAG 17 APRIL 1950 Onder ideale weersomstandigheden en grote publieke belangstelling vond op de Lange Vijverberg voor het ge bouw van de KNAC te 's Gravenhage de start voor de Tulpenrallye plaats. Precies 17.32 gaf de starter Van Haa- ren het vertreksein van de eerste ploeg, die Den Haag als startplaats had gekozen, n.1. het duo VisserDen Ouden uit Rotterdam met Austin. Aan de starttafel was alles uitste kend geregeld en precies op tijd ver trok iedere volgende minuut een equipe. De meeste waren Nederlan ders, doch ook tal van buitenlandse equipes, waaronder de winnaars van het vorige jaar, de Engelsen Ms. Cooke en K. Wharton hadden de residentie als punt van vertrek gekozen. Ditmaal reden de Engelsen echter niet tezamen doch in verschillende ploegen. Opmerkelijk was de „Lilliput" Ro- vin van het duo PruisHemet, een bij zonder kleine wagen, waarvan boven dien de wielen beduidend kleiner dan normale wielen zijn. Niet gestart zijn de equipes van EenennaamWalraven KeulenKeislairmevr. Verkammen met Ctroen en Verkammenvan Van Keulpn met Vauxhall. De deelnemers aan de Tulpenrallye die vanuit Brussel vertrokken zijn in prachtig lenteweer gestart voor het gebouw van de Koninklijke Belgische Automobielcïub. De Fransman Redele met Renault is niet gestart. Uit Belfort 1 wam Zondagavond het bericht, dat de sneeuwploegen van de Direction des Ponts et Chaussees de gehele dag hadden gewerkt en 40 van de 50 km in de Vogezen sneeuwvrij waren gemaakt. De resterende tien ki lometer zullen Maandag gebeuren, zo dat te verwachten is, dat de deelne mers, die Dinsdag de route der 15 ber gen zullen afleggen, toch nog over een sneeuwvrij parcours kunnen rijden. De weersomstandigheden zijn inmid dels veel gunstiger geworden. Mocht het weer niettemin omslaan en zou er van nieuwe sneeuwval sprake zijn dan hebben de organisatoren voor een uit- wijkroute gezorgd. Voor de weinige toeschouwers zijn gistermorgen 22 deelnemers aan de Tulpenrallye te Glasgow gestart. Het was betrokken, somber weer en in het Zuiden werd zware regenval ver wacht. Oorspronkelijk hadden meer ploegen Glasgow als vertrekplaats ge kozen maar zij lieten zich later over schrijven naar Londen. De Nederlan der De Zeeuw met Alvis was op zijn startuur nog niet gearriveerd. Uit Londen zijn van de 22 ingeschre ven ploegen 4 niet gestart en wel L. G Riley met Morris, G. St. John Coo- per en mevr. John Cooper met M.G., M. Gavson en S. Lanzetter met Ford en mevr. D. M. Campbell en G. E. Joss met Allard. Voor het vertrek uit Kopenhagen werd de deelnemers een afscheidswijn aangeboden in een der paviljoens van Tivoli. Buiten woonde een duizend koppig publiek het vertrek bij. Niet gestart is de Deense ploeg N. B.. Lau- ridsenmevr. I. Lauridsen-H. Poulsen met Citroen. Zondagavond ruim half negen zijn zes teams te Bern gestart. Nadat deze ptoegen, w.o. zich de beide Nederland se teams J. de VriesK. Langedijk P Kooy met Austin en R. Platschek— D. M. F. van Heek—E. P. van Duins- bergen met Citroen bevonden, waren vertrokken, begon het zwaar te rege nen en ook op het verdere gedeelte Werkgevers en werknemers in de sigarenindustrie zoeken op het ogen blik een oplossing voor de moeilijk heden, waarin deze bedrijfstak is ge raakt. Er staat hun een stelsel van deelarbeid voor ogen, waarbij het per soneel de ene week werkt en de an dere overbruggingssteun ontvangt. Het ministerie van sociale zaken volgt de besprekingen met welwillende aan dacht. Verjaagdat lusteloze gevoeLNeemnAKKERTiC om weer monter en friste worden M/ misschien een griep te voorkomen. helpen direct.' Deze dagen moest een Britse Viking machine, die van Londen naar Parijs vloog, een noodlanding maken. Naar thans bekend is geworden, is men hiertoe gedwongen geweest, doordat in of nabij het toilet in het toestel een ontploffing is opgetreden. Op het ogenblik wordt door Scotland Yard samen met een deskundige van de British European Airways uitgezocht, waardoor deze explosie is ontstaan. Het is niet onmogelijk, dat er een po ging tot sabotage is gepleegd. Het toe stel staat thans onder strenge bewa king in een loods op het vliegveld van Norfolk. DOOR VAL VAN PAARD GEDURENDE JACHTRIT GEDOOD Een slip jacht georganiseerd door de Groninger Rij- en Jachtclub, had Za terdagmiddag een tragisch verloop. Bij de eerste run, die werd ingezet achter de meute in de buurt van het Drouwe- ner zand, waarvan de slip liep naar Gieten, viel de burgemeester van An- loo, de heer Willinge Prins, van zijn paard. Een meerijdende arts kon slechts de dood constateren. De jachtrit werd onmiddellijk afge broken. per rol De uitslagen van de Zondag gehou den draverijen te Dundigt luiden: Amaliaprijs. Afstand 1540 m. Prijzen- draverij voor paarden die nog geen f 500 hebben gewonnen. Ie afdeling: 1 Mary Reynolds (A. J. Siderius) tijd 2.22.8, km tijd 1.32.8; 2 Nevade L; 3 O Marijke. Totalisator: winnend f3.plaats f2.10, f3.10, f9.30; gekoppeld f39.40; covercal f5.30. Arabellap: ijs, Afstand 2040 m. (f 1250 f1250): 1 Juweeltje (E. G. in 't Veen) tijd 2.55.8, km tijd 1.32.5; 2 Nelly Har- vester; 3 Lexington. Totalisator: win nend f2.60, plats f 1.40, f2.—, f 1.60; ke- koppeld f6.70; covercal £8.50. Aiwinaprijs. Afstand 2040 m. (f 1250 f2500): 1 Notekraker S (W. H. Geer- sen) tijd 2.55.6. km tijd 1.26.9; 2 Madame B; 3 Miss A. Totalisator: winnend f 3. plaats f 1.30, f 1.40, f 1.30; gekoppeld f6.30, covercal f3.50. Amaliaprijs. 2e afdeling: 1 Lex V (E. G. in 't Veen) tijd 2.23.6, km tijd 1.33.% 2 Nelson; 3 Nanda D. Totalisator: wiif nend f2.20, plaats f 1.10, f 1.10, f 1.10; ge koppeld f4.60. covercal f2.30. Alwinaprijs. Afstand 2040 m. (f 1250 f 2500): 1 Nobilissemius K (F. A. Bos veld) tijd 3.06, km tijd 1.29.4; 2 Lady Ruth; 3 Karei Diamant. Totalisator: winnend f 19.80, plaats f 4.80, f 5.30, f6.90; gekoppeld f27.30. covercal f6.60. Met de hegemonie van HHYC in de hockeywereld is het gedaan. In de competitie om het kampioenschap van Nederland veroverde Venlo de eerste plaats door het sensationele hockey- gevecht met HHYC, die reeds jaren Nederlands kampioen is, met een 54 zege te beëindigen. De stand is thans: Venlo 2 2 0 0 12—4 4 DKS1 1 0 0 5—0 2 HHYC 2 1 0 1 10—5 2 Groningen 3 0 0 3 018 0 Dit weekeinde werden voorts de vol gende internationale hockeyontmoetin- gen gespeeld: Frankrijk—Nederland (dames) 0—3; Frankrijk—Belgie (he ren) 21 en EngelandIerland (heren) 3—2. De voorzitter van de KNVB, Karei Lotsy, is na een afwezigheid van vijl weken met het KLM-vliegtuig uit Djakarta op Schiphol teruggekeerd Hij vertelde, dat hij in 30 dagen tijds 29 vergaderingen en besprekingen en acht radiopraatjes heeft gehouden alsmede tijdens twaalf b<<e->nkomsten met militairen, in totaai 580 vrae°" heeft beantwoord. Volgens de heer Lotsy bestaat er een mogelijkheid, dat Indonesië een kleine afvaardiging zal zenden naa> d° Olympisch Spelen in Helsinki Dat 73' echter alleen mogelijk zijn. als het land erin slaagt tijdig een Olympisch Comité te vormen, dat bovendien bij tijds moet zijn aangesloten bij de in ternationale federaties. Mocht het zo ver komen, dan zullen misschien en kele Indonesische zwemmers of zwem sters en een aantal athleten aan de Spelen deelnemen. Reg Harris, de wereldkampioen, heeft Arie van Vliet weer eens ver slagen in een op de grasbaan van Tai- nes gehouden wedstrijd, bestaande uit drie manches. Harris won twee ritten over IJ/, ronde en werd tevens win naar van een achtervolgingswedstrijd over 4 ronden. In het internationaal schaak- tournooi te Boedapest hebben na drie ronden Boleslafki en Bronstein de lei ding met twee punten, gevolgd door Keres met 1% punt en een afgebro ken partij. De dokter besliste, dat Jan de Bruin Vrijdagavond zijn gevecht te gen Gilbert Stock na de vijfde ronde moest staken. Door een opgelopen oogwond mocht de Bruin niet verder boksen en werd Gilbert Stock winnaar verklaard door technische k.o. Jan de Bruin stond op dit tijdstip ruim op punten voor! De zeventienjarige Jan Hoogen- doorn van de vereniging Wibo uit Den Haag is gisteren nationaal jeugdkam pioen tafeltennis geworden. Hij sloeg in de finale zijn 18-jarige plaatsgenoot Wik de Greef met 21—13, 21—14. In het bos van Bredius is het Ne derlands kampioenschap terreinrijden 1950 van de Nationale Bond voor Rui- terwedstrijden gehouden Negen rui ters kwamen uit in de finale De in dividuele prijs viel ten deel aan de heer E H. M. van Loon Tilburg op Springsteel. De heer van Loon behaal de hiermede voor de derde keer het kampioenschap. Ook in de Scandinavische landen is de belangstelling voor motorsnel heidswedstrijden groot. Verschillende Motorbonden uit deze landen willen via de Koninklijke Nederlandse Mo torijders Vereniging tot een uitwisse ling van renners komen. Rik van Steenbergen won giste ren de zes en dertigste wegwedstrijd ParijsBrussel, een afstand van 326 kilometer. Hij maakte een tijd van 9.02.48 en werd op 2 lengten gevolgd door Lapebie. De Belgische B-ploeg heeft Zon dag met 42 van Luxemburg gewon nen Ruststand 41. De motorterreinwedstrijden op het landgoed „DuinreU" te 's-Graven- hage zullen dit jaar gehouden worden op Donderdag 18 Mei (Hemelvaarts dag) Internationale rijders uit Enge land en Belgie starten in de 350- en 500 c.c.-klasse. Op het circuit van Montjuich is Zondag de grote prijs van Spanje ver reden, waaraan ook werd deelgenomen door enkele Nederlanders. Dick Re nooy werd derde in de 125 cc-klasse, waarin de Italiaan Pagani op Mondial zegevierde. Bij de 350-ers werd de Engelsman Wood eerste op Volocette. In de ï>00 cc-klasse won Pagani deze dag voor de tweede maal, nu op Gïlera. Op het Internationale Concours Hippique te Nice (Frankrijk) bezette Luitenant Rijks met „Master" een achtste plaats voor Nederland. Voor 14.000 toeschouwers heeft de Belgische Luchtmacht Zaterdag te Sint Niklaas de Nederlandse piloten op het voetbalveld met 10 verslagen. Een Zaterdag te Utrecht gehouden congres van de in de Federatie van Nederlandse Journalisten samenwer kende verenigingen heeft zich uitge sproken tegen het wetsontwerp op de journalistieke verantwoordelijkheid Besloten werd de daartoe aangenomen motie, alsmede de verworpen stand punten ter kennis te brengen aan de regering en de Staten-Generaal. Het congres werd o.a. bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Utrecht, afgevaardigden van Kamerfracties, le den van de Persraad en prof. Pompe, voorzitter van de commissie, die is belast met het ontwerpen van een westelijke regeling voor het perswe zen in ons land. De ministers van Buitenlandse Za ken, Defensie en Financiën van de vijf landen, die aangesloten zijn bij het Brusselse pact, hebben Zondag middag in Brussel vergaderd. Er zijn twee overeenkomsten ondertekend. De ene heeft betrekking op de z.g. studen- ten-employé's en wil jeudige perso nen in staat stellen, in het buitenland op basis van uitwisseling van speciale grenskaarten voor grensarbeiders en stelt als principe, dat ceze mensen op dezelfde voorwaarden en tegen het zelfde loon zullen werken alsmede arbeiders in liet land. waar zij wer- U-n Er is voorts uitgebreid gesproken over de koster -oor de s<-iidkrachten der verschillende landen De discus sies zouden vandaag worden voort gezet. Het Zuidelijk elftal heeft gistermid dag te Breda met 32 van het Noor delijk elftal gewonnen. Aan beide zij den werden veel kansen gemist, maar uiteindelijk schoot Zuid het beste. Carlier van VW zorgde na achttien minuten voor 10. Een ver schot van de Groningse Be- Quick-speler Appel beoordeelde de Zuidelijke doelman Steiger (PSV) ver keerd en een 11-stand was geboren Dadelijk na de hervatting begon Zuid met scherp te schieten en het gelukte Franssen (PSV) zijn ploeg de leiding te verschaffen. Een fraaie pass van Van Overbeek (BW) werd even hier na door Weenink (Brabantia) doeltref fend afgewerkt (31). Een tweede te- genpunt verkreeg Noord slechts door foutief terugspelen van stopperspil Krijgh (BW). Brandsma (Heeren veen) plaatste de bal tofti langs de tevergeefs uitgelopen doelman Steiger PIECK MET VERLOF NAAR DE SOWJETUNIE De. Oostduitse president, Wilhelm Pieck, is Zondagochtend uit Berlijn naar de Sowjetunie vertrokken om daar zijn verlof door te brengen. In Westberlijnse bladen is onlangs verondersteld, dat Pieck naar Rus land zou gaan voor belangrijke bespre kingen over de toekomst van Duits land en v.n.1. over de Oostduitse ver kiezingen op 15 October. Ook de Britse regering is er voor dat spoedig een vredesverdrag met Japan tot stand komt. De Werkcommissie van het Gemenbest zal op 1 Mei bijeen komen, teneinde na te gaan, hoe het Gemenebest hieraan zal kunnen mede werken, zo is te Londen medegedeeld. Het zoeken naar het vermiste Pri- vateervliegtuig is door de Amerika nen opgegeven. Men koestert geen hoop meer om overlevenden te redden. Het Britse s.s. „Beeckland" heeft ten Oosten van Gotland een gele rubber boot opgepikt, die dezelfde registratie nummers draaft als de overeenkomsti ge uitrustingstukken van het vermiste toestel. Er bevond zich niemand aan 'boord. Israël heeft geweigerd accoord te gaan met de voorwaarden, waarop de Arabieren vredesbesprekingen willen beginnen. PAULUSHERDENKING IN GRIEKENLAND Tengevolge van het feit, dat het vol gend jaar 1900 jaar geleden zal zijn, dat de apostel Paulus in Griekenland kwam, zal aldaar een herdenking plaats hebben. Het feest wordt in Juni gehouden en zal drie weken duren. Het gebeuren zal een oecumenisch ka rakter dragen. Er zal ook een serie speciale postzegels worden uitgegeven. De Turkse voetbalbond heeft be sloten niet aan het tournooi te Rio deel te nemen, wegens financiële moeilijkheden. Een andere reden is dat de Turkse voetballers niet in vorm zijn. UIT DUITSLAND TERUGGEBRACHTE KUNSTWERKEN Van 20 April tot en met 9 Juni zul len door de Stichting Nederlands Kunst bezit in het Rijksmuseum schilderijen, tekeningen en tapijten, welke uit Duits land zijn teruggebracht, worden ten toongesteld. Zij die menen op deze voorwerpen rechten te kunnen doen gelden, hebben toegang tot deze ex positie. Reeds dadelijk na het begin aer tweede helft van de voetbalwed strijd BelgieNederland gelukte het de Belgen het eerste doelpunt tegen Nederland te maken. Boven staande luchtopname, direct na de hervatting van het spel na de rust gemaakt, toont een overzicht van de situatie in het Deurne-stadion. (Luchtopname Anpfoto) FRANSE COMMUNISTEN DREIGEN MET STAKING TE BREST Te Brest is de vrouwelijke commu nistische afgevaardigde Mafie Lam- bert gearresteerd, omdat zij ervan wordt verdacht de hand te hebben ge had in de ontvoering van Pierre Pre- vost, een hogere functionaris van de Vereniging van Werkgevers te Brest. De communistische vakverenigings leiders hebben hierin aanleiding ge vonden de door hen geleide vakbon den op te wekken vandaag een alge mene staking te Brest uit te roepen. Er zou een overeenkomst zijn be reikt tussen het R.K. Episcopaat in Po len en de Poolse staat, welke de rech ten van de R.K. kerk in dat land regelt. Kan Langer Mee! HEER DAN 16 JAAR IN GEBRUIK BIJ DE K L M. NOG SLECHT^gEPERKT LEVERBAAR 1 PABR NV EHCO - HAAKSBERGEN De sportcommissie van de Neder landse Wielren Unie heeft thans haar goedkeuring gehecht aan het nieuwe reglement voor de derde Ronde van Nederland. Evenals verleden jaar heeft de tech nische leiding ook ditmaal in afwij king van het gebruik bij de meeste buitenlandse etappe-wedstrijden, geen tijdbonificaties in het vooruitzicht ge steld voor de winnaars der etappes. Mocht het geval zich voordoen dat twee renners in precies dezelfde tijd de leiding in het algemeen klassement veroveren (zoals verleden jaar met Schulte en de Belg Meersman het ge val was), dan zullen beide renners een oranje leidersshirt dragen. cellofaan 70 cent DOOR MARY BURCHELL 3P Is dat niet de achterneet van Chad Bur- dern? Een knappe jongen, maar die 't op paarden en vrouwen begrepen heeft, zo als alle Burderns, mag ik wel zeggen Je lijkt me te zacht en te lief voor hem De Burderns hebben vrouwen nodig als Jessica Preedy om hen in het rechte spoor te houden". „Moeder!" hijgden haar dochters tege lijk. Zelfs op haar „kwaadste" dagen, had mevrouw Clark zich nog nooit met zo afschuwelijke openhartigheid geuit Maar mevrouw Clark leek eerder ver genoegd dan ontdaan door de verslagen heid die ze veroorzaakte. „Wanneer is het huwelijk?" vroeg ze de half geamuseerde, half in verlegen heid gebrachte Teresa. Over drie weken, ongeveer". „Drie weken? Dat is gauw. Hoe komt het dat ik er niet eerder van gehoord heb?" en ze wierp een boze blik naar haar dochters, die zij er blijkbaar van verdacht, haar een ple zierig kletspraatje onthouden te heb ben. „Het is gisteren pas gebeurd", voelde Teresa zich verplicht te verklaren, uit eerlijkheid tegenover de dames Clark" En daar het er bovendien de schijn van had, dat heel Malever spoedig van de geschiedenis op de hoogte zou zijn stak er geen kwaad in mevrouw Clark het genoegen te gunnen, als eerste In gelicht te zijn. „Gisteren pas?" riep de oude dame uit, juffrouw Sophia's pogingen het decorum te herstellen door het uit spreken van een keurig geformuleerde gelukwens, afsnijdend. ..Ben je van plan. maar drie weken verloofd te zijn, voor ie Eliott Burden tot man neemt?" „Ja", gaf Teresa toe. „Wel", zei mevrouw Clark, „je bent niet alleen een lief klein meisje, je bent ook dapper". En ze nam haar handwerk weer op. te kennen gevend dat het gesprek ten einde was De gelegenheid, door deze kleine pauze ontstaan, direct aangriinend bracht iuffrouw Sophia hen weer te rug op veilig terrein, zeggend. „Ik heb maar vier van deze kleuren iuffrouw Vaylon De twee tinten rood zijn uitverkocht en ik betwijfel, of ik ze voor het eind van de maand heb ben zal. U kunt het proberen bij Ro- gers en Dayborn", voegde ze er aan toe, met een stuursheid, die te verstaan gaf dat ze wel van het bestaan van de firma afwist, maar elke verantwoor ding van zich schoof voor wat zich achter die vulgaire winkelpui mocht afspelen. „Dank u, juffrouw Clark. Ik zal het daar proberen, ofschoon ik weet, dat mijn tante er de voorkeur aan geeft, haar wol hier te kopen", zeide Teresa tactvol. „Wilt u haar zeggen, hoezeer het ons spijt dat we haar deze keer niet van dienst kunnen zijn?" zei juffrouw Sophia beleefd. „Ja, dat zal ik doen. En wel bedankt voor de moeite, die u genomen hebt met het zoeken van de andere kleu ren Teresa nam haar inkopen op en weer m de richting van het vuur kijkend zei ze met verheffing van stem: „Dag mevrouw Clark, wel ie dankt voor het praatje". (Wordt vervolgd' Beoordeel niemand, voordat gij m 2«n omstandigheden zijl ae- weest (Talmud) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.05 In de Sóete Suyckerbol. 6.20 De sport van Zaterdag. 6.30 Viool-recital. 7.15 Engelse les. 7.30 Ouverture. 7.40 Vandaag. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Hollands Strijkorkest. 9.00 De Speeldoos. 9.50 Harpen-ensemble. 10. JO 't Kerkvenster. 10.20 Dubbel Mannenkwartet. 10.35 Gram.muziek. 10.45 Avondoverdenking. 11.3,5 Avondconcert. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten cm 6, 8 en 11 uur. 6.20 George Formby zingt. 6.30 Strijdkrachten 7.00 Petre Mun- teanu. 7.30 Wetenschap en oorlog. 7.45 Re geringsuitzending. 8.15 Het Paul Godwin-sex- tet. 8.45 Actuele kantteiceningen. 9.20 Sfeer en rhythme. 9.45 Hoe lang wacht ik nog op een eigen woning? 10.00 Radio Phalharmonisch- orkest. 11.15 Orgelspel. 11.35 Tommy Dorsey. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 „Wie komt er in mijn hokje?" 10.15 Muziek houdt fit. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Sonate. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Piano-assortiment. 12.33 audeville Strijkorkest. 1.20 Zangspel. 2.10 Concert. 2.30 Residentie-koor en -orkest. 3.00 Schoolradio. 3.30 Symphonisch Amusements muziek. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven! 5.45 KRO Amusements-orkest. 0.20 Sportpraatje. 6.30 Gedeelten uit opera's. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 De viool sonates van Bach. 8.15 Beethoven-cyclus door Concertgebouw-orkest. 10.30 Actualiteiten. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 The Mas- queraders". 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Men- delssohn. 9.30 „Aubade". 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleuter tje luister. 11.00 Tjac Troelstra, sopraan; Jan Nederpelt, piano. 11.30 De Wekker. 12.00 De stem van Mona Kerys. 12.40 Piano-duo 1.15 Financieel overzicht. 1.25 Dolf van dei Lin den. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio- matinée. 4.30 Brandaris. 5.30 Zuidzee-klan- ken. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Mannen-vierschaar. 7.15 Ham mond-orgel. 7.30 „Paris vous Parle". 7.35 Zangsterren. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Einar Björeboe en zijn ensemble.; 9Ao Buitenlands overzicht. 10.00 Harmonetto. 10.30 Aldo Ciccolino, piano. 11.15 Avondconcert. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.20 Eng. H.S.: Concert orkest. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Java. 11.00 Dagboek. 11.15 Arb.- orkest. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Omroep orkest. 13.15 Gram. 14.00 Symph.-concert. to.00 Eng. L.P.: Spa-orkest. 15.30 Voor de soldaten.15.45 Orkest Dean. 16.15 VI Br.: Verz.progr. 17.00 Orkest Luypaerts. 17-05 Fr. Br.: Interviews. 17.00 Voor de zieken. lr-'jjj Volksmelodieën. 18.00 Voo: de soldaten. 18.25 VI. Br.: Duivensport. 18 30 Voor de soldaten. 19.30 Eng. L.P.: „Top of the form" wedstm- den tussen scholen Londen—Amsterdam. 20.UU „Take it trom here" 20.30 Fram. Madame Butterfly. 21.30 VI. Br.: Orkest Larue 21.4o Actualiteiten. 22.15 Orkest Bart 22.45 Gram. LIJN IV: 7.15 Gram. 7.50 „Lift W> y°uï liearts" 8.10 Concert 9.05 Gram 10.00 Lu*-: Ménage et Musique (VI en Fr.) 11 30 Eng- H.s.: Hayward Strijkkwartet. 12.00 Gevar. muziek IS 30 Voor de arbeiders 13.00 Eng- L.P.: BBC Welsh Orchestra. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Eng H S.: „Music Hall 14.10 BBC North Orchestra 15.00 VI. Br.: Aang. 15.30 Fr Br.: Gram 17 00 Eng. L.r- Cazahnn-orkest. 17.30 Orgel. 18.00 Crean- 'rkest. 18 30 Bull's-orkest 19.00 Fr. Br. Om roeporkest. 19.50 VI. Bi Feuilleton. 2<>.w Fr. Br.: Omroen-rkest 20.30 Zang. 2'-w 'Ijfcnhar-:- 21 30 Eng H.S.: Here' "0- O" IS in.'r 'or to-night" fjg \rayta- 42.40 Humba-orkes' 23.W I oord 13.13 Zang guitaai e» sextet. 3.35 Recital.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4