Velsen behaalde in Nieuwediep het k ampioenschap nistT mm Kampioens-competitie basketbal Huisduiner „Zeezangertjes maakten een geslaagd debuut Bevelvoerder Jongman en zijn mannen blusten Zaterdag het best HELDER-VELSEN 0-1 Dertien minuten in de tweede helft De wHjakken weer een illusie armer Veertig jaar Padvinderij Zaterdagavond in Dennenheuvel In het kort Wijk Julianadorp werd nummer twee K.V.H. en HAV. wonnen weer Zwemkampioenschappen van de Rijkswerf HCSC versloeg Dindua 2 met 40 De tennis-compefifie Jonglisto in Tivoli Marine III ongeslagen bridge-kampioen in 2A Groentehandelaren in „Formosa" Hermes-dames verloren promotiewedstrijd Tussen Haaks en Kuitje MAANDAG 24 APRIL 1950 Reeds lang vóór hall drie was op het veld geen behoorlijke plaats meer te krijgen. Dit was niet de schuld van de actieve Helderbe- stuursleden, maar die van het terrein, welks ac commodatie niet op dit soort wei- strijden is Wieren berekend. Vandaar, dat tal van voetballiefheb bers zich een plaatsje zochten op de enorme bunker achter het terrein. Het is moeilijk te schatten hoeveel mensen deze kampioenswedstrijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen hebben aanschouwd. Wij weten slechts, dat Velsen met een kleine duizend man langs Helders krijtlijner. was verte genwoordigd. De juniorenwedstrijd tus sen Helder en Velsen, was in een 20 overwinning voor Velsen geëindigd, toen eerst het eerste elftal van Velsen en vervolgens Helder het veld op kwam. Er was voldoende sfeer over heel het veld, zodat de twee en twin tig voetballers met hartelijk gejuich konden worden begroet. Scheidsrech ter Bronkhorst deelde in deze, enthou siaste ontvangst. Het gejoel en gejuich was niet van de lucht, toen op het middenveld de aanvoerders Demmers en Van der Meu- len tossten. Het „Hup Helder" en „Hup Velsen" weerklonk uit duizenden ke len. Er werd met vlaggetjes gezwaaid, er werden clubkleuren gedragen, en op ladders, trappen, bankjes en kisten werd vol ongeduld het eerste fluitsig naal verbeid. Negentig minuten. Ongeveer half drie mocht midden voor Bakkum aftrappen. De juichkoren schreeuwden hun aanmoedigingen, en in ieders hart moet wel zo'n blij en toch angstig gevoel zijn geweest, toen rechtsbuiten Schouwenaars het vol gende ogenblik lenig en snel langs de lijn rende. De wedstrijd was be gonnen. Straks zou er wellicht een verliezer zijn, en een winnaar.Een kampioen... Over negentig minuten zou men weten wie dat was. Reeds in de eerste minuten hielp de scheidsrechter een kans om zeep. Schouwenaars was tot vlak bij het doel doorgedrongen, maar juist op het moment dat hij zou schieten werd hij door twee man aangevallen. De aanval die uit deze vrije schop ontstond, werd door linksback Bal met een veel te hoog schot afgesloten. Wat later deed zich een andere, nog fraaier kans voor. Van der Meulen had de bal bemachtigd. Van zijn voet kwam het leder bij Beek hoven, die doorgaf aan de inmiddels naar binnen gekomen Schouwenaars. Op het critieke ogenblik trapte deze echter finaal over de bal heen. Nee, Schouwenaars was deze middag niet fortuinlijk. Aan de andere kant was ook bijna een doelpunt gevallen! Daar was Bakkum stopperspil Van der Meulen te glad af. De Velsenaar plaat ste naar zijn linksbuiten, wiens schot naast ging. Na vijf minuten ontkwam het heiligdom van Boekei nogmaals aan een doorboring. Bakkum was naar links gelopen, toen zijn linksbuiten met de bal naar het midden liep. Inplaats van zelf te schieten gaf Wijker af aan Bakkum. Deze schoot in buitenspelpo sitie net naast. Op zijn plaats. Het spel bracht beurtelings aan bei de zijden gevaarlijke situaties teweeg. Linkshalf Puhl hielp daaraan dapper mee door de bal uit inworpen bijna in' het doelgebied te gooien. Van der Neut zag op een gegeven ogenblik kans twee Velsenaren van zich af te schudden, om daarna de voorhoede aan het werk te zetten. Via Puhl belandde de bal ten slotte weer voor het doel van Velsen. waar Van der Meulen met zijn rug naar de goal toe met een ferme omhaal doe'man Demmers testte. Deze was op zijn plaats. (En bleef op zijn plaat zoals later bleek). De bal ging cor ner. Even later schoot de zeer actieve Schouwenaars rakelings langs. Een prachtig schot van Van der Meulen, op kniehoogte en midden in de goal, werd even prachtig door Demmers onscha delijk gemaakt. Helder was in deze periode onbe twist de sterkste. Helaas zag men geen kans een doelpunt te scoren. Uit bo venstaande is gebleken, dat de kansen er wel waren. Van der Meulen en zijn mannen hebben tijdens dit overwicht onzes inziens te weinig gebruik ge maakt van de rechtervleugel. De meeste Dertien minuten waren er gespeeld in de tweede helft van de wedstrijd Helder-Velsen, toen vele duizenden supporters zagen hoe een onhellsballetje de witjakken hun kampioensillusies ontnam. Dertien minuten na een eerste helft, die Helder enkele zeer fraaie kansen had geboden. Er moest dus nog ruim een half uur worden gespeeld. Een half uur, waarin zoveel kon gebeuren. Om kampioen te kunnen worden had de thuisclub evenwel minstens twee doelpunten nodig. En een teder zal na dat Velsen-doelpunt, in de dertiende minuut door de jeugdige rechtsbuiten Braam gescoord, wellicht met ons van oordeel zijn geweest dat Helder dat niet kon klaren. De Nieuwedlepers waren enigszins gedesillusion- neerd, maar dit was toch niet doorslaggevend in de nederlaag die ze tegemoet gingen. Het was veeleer de onmacht van de voorhoede, die, wjj willen het eerlijk en sportief erkennen, tegen de sublieme verdediging yan de Velsenaren maar bitter weinig had in te brengen. aanvallen werden over links geleid, waar Wieren een behoorlijke partij speelde maar toch geen direct gevaar was voor rechtsback Zuurbier. Zo kon het gebeuren dat verdwaalde ballen op de rechtervleugel Schouwenaars daar niet vonden. Deze trok zich auto matisch naar het middenveld, vanwaar geen resultaten werden bereikt. On geveer acht minuten voor de rust had Helder geen geluk. Van hoofd tot hoofd zweefde de bal voor de grote angstogen van doelman Demmers! Tweemaal moest deze rappe keeper zijn vuist er bij halen, maar weer kwam de bal terug. Er zat een doelpunt in de lucht. Al tien, vijftien minuten lang. Het bleef 00. Enkele minuten vóór de rust moest Bal ten koste van een corner redding brengen. Een alleraardigste combinatie tussen Dorlijn en Schouwenaars (voor mooi te ver doorgevoerd) had geen resultaat. Een halve minuut voor het verstrijken van de eerste helft bracht Dorlijn redding in de achterhoede van Helder door de bal corner te trappen. Deze werd door Braam genomen, en door Boekei boven de hoofden van een drietal aanvallers uit de lucht geplukt. Het bleef 00. De tweede helft begon hoopvol voor Helder. Doelman Demmers wierp zich reeds na enkele minuten als een leeuw voor de voeten van Wieren die een kansje zag. Demmers had het leder klemvast aan zijn borst. Een kopbal van Driehuis uit een effectvolle voor zet bracht de_ keeper niet in moeilijk heden. En toen, volkomen onverwacht, kon Velsen een doelpunt maken. Hoe het precies in zijn werk ging, kan wellicht niemand met zekerheid zeggen. Het le der kwam plotseling van links, waar Van der Meulen het beteuterd stond na te kijken. Twee Helder-spelers trap ten naar de bal. Boekei had zijn doel verlaten, en glad ais een aal schoot daar Braam naar voren. Met een be heerst tikje kon hij de reeds geslagen doelman van Helder het nakijken ge ven. Daarna heeft het een hele tijd ge duurd, alvorens Helder zich aan een enorme druk wist te ontworstelen. Him- pers en Bal, Van der Neut en Puhl, zij liepen als „dronken" door elkaar. Van der Neut bleef met een pijnlijk gezicht naar zijn voet staan kijken, terwijl Hoogedijk hem passeerde. Puhl kreeg bijtijds zijn verstand terug. Door boven op de bal te duiken voorkwam hij onheil. Veel was het toen niet meer met Helder. Van der Meulen raakte hinder lijk geblesseerd en Puhl was leegge- speeld. Schouwenaars dartelde nog als een veulen en Driehuis was niet min der actief, maar het wilde niet Hulde voor Bal en Beekhoven, die zichzelf zijn gebleven. Vooral hulde voor Bal, die op merkwaardig onopvallende wij ze de rots in de branding was gewor den. Wieren kreeg een moeilijke, maar goede kans, toen Van der Meulen een bal glad over zijn hoofd liet strijken, Het leder ging naast, terwijl de aan hang van Velsen met de hand voor de ogen de „gelijkmaker" niet wilde zien Laatste minuten. De laatste korte minuten, nadat Boe kei een kopbal van Bakkum op emi nente wijze vallende had gestopt, wa- reij geheel voor Helder. Aanval na aanval beukte op de veste van Vel sen, maar steeds was daar een been of een keepersvuist die het gevaar be zwoer. De achterhoede van Velsen heeft zich trouwens bijzonder onder, scheiden. Achter elkaar werden vier corners genomen. Zij leverden niets op. Vooral door de trapvastheid van de linksback, de zwartkop C. Tromp, en de talenten van doelman Demmers. In de aanval van Velsen vonden wij Bakkum de beste man. Deze speler passeerde soms op onbeschaamd logge wijze, en kon daarnaast ook zeer snel zijn. Een goede doorzetter. En dan Helder. De elf witjakken hebben zich kranig gehouden. Met de ze woorden hebben zij het kampioen schap niet, wij weten het. Maar wij ge loven op hun instemming te mogen rekenen wanneer wij zeggen: Velsen was Zondag beter. Goed het had ook een overwinning kunnen zijn voor v. d. Meulen c.s. Het had ook 00 kun nen blijven, maar als geheel maakte Velsen een wat sterkere indruk. Voor al de achterhoede heeft een pluim ver diend. De verdediging van Helder heeft zich óók kranig geweerd. Wij noemden Bal en Boekei reeds. Van der Neut had het niet gemakkelijk te genover Bakkum; Puhl deed goede dingen, en Beekhoven komt alle lof toe. In de voorhoede waren Driehuis, Wieren en Schouwenaars zeer actief. Bijzondere dingen hebben zij echter niet laten zien. Van der Meulen ont haalde ons op staaltjes fraai voetbal, tot hem in de tweede helft iets scheen te hinderen. Dorlijn begon zeer zwak, maar herstelde zich later behoorlijk. Scheidsrechter Bronkhorst heeft de wedstrijd naar ieders genoegen geleid DOET TTW VOORDEEL VOOR STOFTEN SPOORSTRAAT 1«. Het veertigjarig jubileum van de Padvindersbeweging in Nederland is ook in Den Helder op gepaste wijze gevierd. Met de centrale viering te Utrecht kon door alle padvinders, pad- vindsters, verkenners en welpen wor den meegeleefd op „Onrust", het troep- huis van „De Jutters Willemsoord". Voorafgegaan door het Stedelijk Mu ziekcorps marcheerden Zaterdagavond vele honderden padvinders en -sters van het Koningsplein naar de Burge meester Houwingsingel, waar rond de vlaggemast van „Onrust" werd geluis terd naar de radioreportage. Het bleef tot acht uur nog een reusachtige druk te in en om het troephuis. waar een in teressante tentoonstelling was inge richt. De bezoekers werden in kennis gebracht met de vele aspecten van de padvinderij, en konden in een aardige fancy-falr zichzelf en de padvinders een genoegen doen door (tegen een ge ringe betaling) van de verschillende attracties gebruik te maken. Wie er nog geen kijkje genomen heeft, kan van avond of morgenavond van zeven uur tot kwart vóór tien op „Onrust" te recht. Het loont de moeite. Gistermorgen werd rtet het gebrui kelijke ceremonieel de Sint Jorisdag- viering geopend met een vlaggenparade in het Julianapark In aansluiting daar op werd in het gebouw Palmstraat een wijdingsbijeenkomst gehouden, waarin ds. J. J. J. van Sluijs voorging. De dienst werd besloten met het zingen van het padvinderslied „Hoort, zegt het voort". Na de zegenbede werden de vaandels, die bij de aanvang van de bijeenkomst in het kerkgebouw waren geplaatst, weggedragen. De gehele dag hebben padvinders de wacht gehouden- bij de vlaggemast in het Julianapark. Gisteravond om zeven uur werden de vlaggen weggenomen. gaf een tweetal zelfs gelegenheid w solistisch optreden. De meisjes - Zaterdagavond heeft het jongste Helderse kinderkoor „De ^eezanger- tjes" uit Huisduinen, voor het eerst het openbaar gezongen. De zaal van de heer Kreuger was geheel bezet, waaru wel bleek dat de Huisduiners belang stelling hadden voor hetgeen de kinde ren onder de leiding van de heer A. Krijgsman hadden bereikt. Trouw was de laatste maanden iedere Woensdag gerepeteerd. Dat de kinderen hun best hadden gedaan, was Zaterdagavond wei te horen. Het koortje zong alleraardigst, meest eenstemmige liedjes. Echt in de lente sfeer waren „Zon en zangen ..Zingen Vol overgave zongen de jeugdige zan gertjes het werkje „Heimwee", waar op zij overschakelden naar een kinderlijk nummertje „Op bezoek Een echt jubelliedje was „De zwer ver". Van de veertien zangnummertjes Het bestuur van „De Lyceist" ver zoekt ons mede te delen, dat vanmid dag in Casino 'de plaatsbespreking wordt gehouden voor de toneelavon den op Dinsdag 25 en Woensdag 26 April. Voor donateurs van 4.154.30, voor leden van 4.305.30 en voor niet- leden van 5.306.00 uur. Op Donderdag 4 Mei wordt ten raadhuize aanbesteed het verbouwen van de dubbele baanwachterswoning aan de spoorlijn nabij de Anemonen- straat. Hedenavond houdt de Helderse zwemvereniging „Marsdiep" een alge mene vergadering in de grote zaal van „Formosa". Te Den Haag slaagde voor het Staatsexamen Muziek (eerste deel) mevr. M. van Vreeswijkde Laat, leerlinge van de stads-muziekmeester, de heer A. J. Leewens. Het is ,Ae elf" van Helder niet gelukt Nieuwediep met een kampioenschap te verrassen. Aanvoerder Van der Meulen en zijn mannen hebben niettemin een goed seizoen achter de rug. Van links naar rechts: Boekei, Bal, Himpers, Beekhoven, Puhl, Van der Neut, Van der Meulen, Driehuis, Dorlijn en Schouwenaars. Toen deze foto werd gemaakt speelde De Leur nog links buiten. Wieren treft u elders op deze pagina aan. Van de vele belangstellenden die Zaterdagmiddag aan de Kanaalweg de brandweer wedstrijden hebben bijgewoond, was, nadat de derde ploeg zijn voor geschreven oefening had gedaan, meer dan de helft verdwenen. Maar toen had men het ook gezien, daar de vijf Wjjkploegen uit Den Helder na loting precies dezelfde blusoefeningen moesten uitvoeren. De eerste ploeg, onder leiding van de heer R. Duinker, heeft het Zater dag het moeilijkst gehad. Men ver speelde veel tijd, door een brandkraan te nemen die te ver van het doel was verwijderd. Niettemin hebben de heer Duinker en zijn mannen als eerste ploeg zich kranig geweerd. Het is de commandant van de brandweer, de heer K. Rijpma, tegengevallen, dat de andere ploegen die de eerste groep aan het werk hadden gezien, deze vrijwel geheel nadeden. Zo verkreeg men wei nig variëring. De jury, bestaande uit de heren A. de Visser, N. Noë en Lan- gerak, noteerden onderstaande uitslag: 1. Wijk 3, bevelvoerder E. Jongman, 774 punten; 2. Wijk Julianadorp, bevel voerder C. Bregman, 810 punten; 3. Wijk 2, bevelvoerder J. J. Klaassen, 823 punten; 4. Wijk 1, bevelvoerder A. de Wilde, 909 punten; 5. Wijk 4, be velvoerder R. Duinker, 1513 punten. De winnende ploeg bestond uit de brandweerlieden E. Jongman (bevel voerder), L. van den Berg, F. Kater, H. Lewis, G. Hop, W. Mol, W. Krui- zinga, M. Brevoort, C. J. M. van Es sen. H. Jellema, H. J. A. Baart, C. Smit, E. Bakker, L. Carlebus, P. van de Weg en P. Loots. Men mocht over de belangstelling evenwel niet klagen. Behalve de wet houders, de heren L. F. van Loo, P. S. van der Vaart en C. Steenlage, de di recteur van de Rijkswerf, kapitein ter zee t/d S. G. Barendregt, een aantal raadsleden en andere genodigden, die vlak bij de „plaats des onheils" waren gezeten, blikten enkele honderden pa ren kinderogen van het gras langs de Dijk af op de te blussei „fikkies" neer. Rond het terrein, waarop de voorgevel van een huis (van hout) en een schuurtje waren verrezen, stond een groot aantal volwassenen. De vijf ploegen hadden tot taak kort na elkaar drie brandjes te blussen (in het huis, een oliebrand en ^een brandje in een schuur) Uit het brandende huis moest een pop worden ..gered". De oliebrand was aangelegd in een grote kuil. Deze brand woedde vlak achter het huis en bracht een enorme rook ontwikkeling voort. Hij bleek voor de brandweerlieden echter een peuleschil letje te zijn. Meer spannend dan fraai' (daarvoor lag het tempo aan beide zijden te laag en werd er door de officieren te slecht geplaatst en gecombineerd) was de wed strijd HAVOfficieren K.I.M. Spannend inderdaad. Dat leek er eerst niet op. De officieren begonnen goed en stonden reeds negen punten voor, voordat HAV tegen scoorde. De rust ging in met 94. Na de rust wisten de officieren nog geruime tijd hun voorsprong te behou den, maar toen liepen de HAV-ers, dank zij goed spelverdelen van hun aanvoer der Enklaar, de achterstand geleidelijk in. Toen, dank zij een benutte strafworp en een meesterlijk doelpunt uit een sprong van Enklaar stelde HAV de zege veilig. De eindstand was 1915. In de andere wedstrijd voor de Kamp. Comp. leek het er eerst op of de WSV voor een verrassing wilde zorgen. Zij stonden niet toe dat KVH zijn normale spel ontplooide. Langzaam aan werkte KVH zich echter los en met rust was de achterstand ingelopen en stonden de KVH-ers met één punt voor (98). Van WSV zeer zeker een goede prestatie. Echter, na de rust zou blijken dat de Werfsporters in de eerste helft hun kruit verschoten hadden. Bij KVH vlot te het beter en langzaam werd de score opgevoerd. KVH won ten slotte met 23—8. Ondanks de geestige reclame, ^iie de afgelopen week op het Rublicatiebord van de Rijkswerf was gemaakt, was men Zaterdagmiddag helaas niet in groten ge tale naar 't zwembad gegaan. Niettemin heerste er een genoeglijke sfeer in het bad. Wij zagen onder andere de com mandant Zeemacht Nederland Schout bij Nacht I. W. Reijnierse, de directeur van de Rijkswerf Kapt. t. Zee t.d. S. G. garendregt, de Commandant van het ion. Instituut Kapt. ter Zee van Straelen e.a. De nummers waren aardig gekozen. Vooral de veertig meter schoolslag voor heren van vijftig jaar en ouder, waarop de drie deelnemers zich best weerden. Na afloop werd een polowedstrijd ge speeld tussen de Werfsportvereniging en een team van de Gemeente. De gast heren wonnen met 41. De directeur van de Rijkswerf reikte hierna de prijzen uit. De uitslagen Lijn: 3 x 40 M. wisselslag est.: 1. Werktuig bouw 1 1 min. 32.2. 40 M. schoolslag boven 50 jaar: 1. J. Walboom 53.9 sec.; 2. P. Selier 54 sec.; 3. J. Hoelandt 55.9 sec. 40 M. schoolslag 2635 jaar: 1. F. Lonte 33.2 sec.; 2. C. v. d. Plaat 37 sec.; 3. T. Zwertbroek 37.1 sec. 40 m. rugslag: 1. L. Davidse 29.2 sec.; 2. H. Kohier 34 sec.; 3. J. Koningstein 34.1 sec. 6 x 40 m. schoolslag est.: 1. Werktuig bouw 3 mn. 37.3. 40 m. schoolslag 15—25 jaar: 1. A. v. Drimmelen 32 sec.; 2. C. Beneker 37 sec.; 3. Buitenkamp 37.1 sec.; 4. H. Koo- ger 37.4 sec. 7 x 40 m. borstcrawl est.: 1. Werktuig bouw 3 min. 37.3. 2 x 20 m. reddend zwemmen: 1. Da vidseKohier 55.3 sec. 40 m. borstcrawl 1525 jaar: 1. H. Hooger 26.1 sec.; 2. S. Houtkooper 28 sec.; 3. J. Koningstein 28.2 sec. 100 m. borstcrawl: 1. L. Davidse 1 min. 11.4 sec. 40 m. borstcrawl 2635 jaar: 1. L. Gladpootjes 31 sec.; 2. Koopman 34.2 sec. Voor het verliezers-tournooi traden aan Adelborsten 1 en GSS. De Adel borsten hadden een zeer productieve bui. Zonder een groot veldoverwicht uit te oefenen wisten zij een grote zege te behalen. Met 309 verloren de Sport school-spelers. De stand in de Kamp. Comp. is nu: KVH 3 3 0 0 6 80—32 Zeem. 2 2 0 0 4 54—30 HAV 2 2 0 0 4 42—25 Off. K. 2 0 0 2 0 26—50 Adel n 2 0 0 2 0 27—61 WSV 3 0 0 3 0 35—65 De stand in het Verliezerstournooi luidt: en De Bruijn zongen met heel r* stemmetjes een duet, en Thea Laan T* horen dat zij bijna de hoge C kon u** len. Het was een fris en gezellig gramma, dat voor „De Zeezangen!^ een geslaagd debuut betekende. De heer A. Krijgsman kon m ««n korte toespraak op de waarde van de zang wijzen. HijB*T|11* de medewerking in van het ïp paedagogijjt 170r\ TT.': van „Huisduiner Belang' eerst „De Adelb. I FAC GSS Helder Hermes 2 2 0 0 4 72—28 2 2 0 0 4 59—23 3 1 0 2 2 41—72 10 0 10 10—30 2 0 0 2 0 32—62 Het wedstrijd-programma voor deze week ziet er als volgt uit: Woensdag 26 April 20 uur Helder— GSS Verl. Tourn. Vrijdag 28 April 18.45 uur HAV—Zee macht Kamp. Comp.; 19.40 WSV—Off. K.I.M. Kamp. Comp.; 20.35 uur Helder Adelb. I Ver. Tourn.; 21.30 uur Her mesFAC 1 Verl. Tourn. Zaterdag speelde HCSC 1 haar laat ste competitie-wedstrijd van dit seizoen en wist deze met 4—0 te winnen. Het was een spannende wedstrijd waarbij Dindua zich een enthousiast en sportief tegenstander toonde. HCSC speelde met invallers voor Graaff en Hasselbach. M. van Veen was in prima vorm.'Me nig goed afgegeven bal kwam van zijn voet. Na de rust, die met 0—0 inging, zagen we Co Veen op de midvoorplaats en P. Ruiten als rechtsbuiten. Ruiten wist van de outlijn de bal voor het doel te brengen, waar Veen klaar stond om zijn club met een hard schot de leiding te geven. Tien minuten Jater was het P. Ruiten die met een prachtig schot er 20 van maakte. Veen en Ruiten scoorden 40. De eindstand in de eerste klasse ZMC is nu: Marken 1 16 15 1 0 79-21 29 HCSC 1 16 12 2 2 74-18 26 Dindua 2 16 8 3 5 37-38 19 EVC 1 16 5 4 7 35-47 14 And. Boys 1 16 6 0 10 25-36 12 Gouwzee Boyg 1 16 4 4 8 39 52 12 Blauw Wit 2 16 5 1 10 24-53 11 Flevo 1 16 4 2 10 46-66 10 HCSV 2 16 2 5 9 21-47 9 twee verliespjinten wegens n.o. HCSC 3 wist met 42 van Dindua 3 te winnen. Adsp. b verloren eervol met 1—0 van JVC a, terwijl adsp. c met 31 van HRC f verloren. Gisteren werd de tennis-competitie, waarmede vorige week een aanvang werd gemaakt, voortgezet. Het eerste team van de Helderse Tennisclub kreeg het derde van Amstelspelers op bezoek en boekte een 5—3 overwinning op de Amsterdammers. Het tweede team dat in Amsterdam tegen Shell 4 speelde, verloor met 62. Het derde ontving de tennisploeg van Linoleum Krommenie en het de gasten met een 5—3 over winning naar huis terugkeren. De bekende telepaath Jonglisto, die zijn experimenten met groot succes heeft vertoond in Amsterdam en het Kurhaus te Scheveningen, zal Donder dag in TivoU optreden. bestuuj dat blijkt,., eens had willen afwachten Zeezangertjes" wel ijverig ,t deerden. Uit het feit, dat de heer aan het eind van de avond namV Huisduin*: Belang" een dankwjSJ sprak, kon wel worden opgemaakt d»> het „De Zeezangertjes" in de toekom» niet aan medewerking zal ontbreken Na de pauze werd onder regie va» de heer D. Steeman het sprookje „Prin, Mario" (met Thea Laan in de hoofd! rol) opgevoerd. Het was een fleuri" zangspelletje, in één bedrijf, waarmed» de jeugdige acteurs en hun leider zeker eer inlegden. Na afloop werden bloe- men overhandigd aan mevr. Krijgsman, die heel veel werk voor deze avond had verzet. Haar man ontving als blijk van waardering een doosje sigaren. Het derde viertal van Marine be. haalde Vrijdagavond het kampioen, schap van de 2e klas A. en zal dui t. z. t. tegen de kampioen van 2 B (VBC III) moeten uitkomen om de erepalm van de tweede klasse. Beid» viertallen hebben nog een gewon» competitiewedstrijd voor de boeg, di» weliswaar geen belang meer heeft, doch als een goede oefening voor da komende kampioensstrijd kan worden beschouwd. De uitslagen van Vrijdag zijn: Royal I—Marine II 38—28 Royal IIMarine I 20—JJ Royal IIIMarine V 29—46 Royal IVMarine III 21—49 De stand luidt nu: le klas A. 1. VBC II 7 5 2 0 12 126 2. HBC I 8 5 1 2 11 78 3. Marine I 7 4 2 1 10 21 4. RKBC I 7115 8-58 5. Royal II 7 0 0 7 0 - 16T le klas B. 1. VBC I 7 6 0 2. Royal I 7 5 0 3. HBC III 7 3 1 4. HBC II 8 3 0 5. Marine II 7 0 1 2e klas A. 1. Marine III 7 5 2 2. HBC V 8 5 1 3. VBC IV 7 3 1 4. Royal IV 712 5. RKBC II 7 10 2e klas B. 1. VBC III 7 6 0 2. Marine IV 7 4 1 3. Royal III 7 2 2 4. HBC VI 7 2 1 5. HBC IV 8 2 0 1 12 116 2 10 51 3 7-59 5 6 -54 6 1-74 0 12 112 2 11 136 3 7-63 4 4-61 6 2-124 1 12 211 2 9+2 3 6 -50 4 5-77 6 4-94 •Woensdag a.s. worden in Bellevu» gespeeld: RKBC I—Royal II. HBC III—Royal I. RKBC II—Royal IV. HBC VI—Royal III. In Formosa heeft Zaterdag het Rot terdamse gezelschap „Les Pollo's" een feestavond verzorgd van „Ons be lang", de afdeling Den Helder van d« Vereniging voor groentehandelaren. De voorzitter van het feestcomité opende de avond, waarna achtereen volgens de voorzitter van de Bond van groentehandelaren, de heer Mol, en de afdelingsvoorzitter, de heer Make laar, het woord voerden. Er werd een goed cabaret-program ma over het voetlicht gebracht, waar aan medewerking werd verleend door de heer Tom Borgerding als conferen cier. De heer Borgerding leidde ook het bal, dat tot de morgen duurde. De dames van „Hermes" hebben gis teren haar eerste promotiewedstrijd met 10 verloren. Onze stadgenoten speel den tegen Hilversum 3 een goede wed strijd. De Hilversumse dames profi teerden van een misverstand in de Hel derse achterhoede. Hierna kwamen Hilversum 6 en Her mes 2 (heren) tegen elkaar in het veld. Hilversum nam de leiding. Slemmef maakte gelijk (1—1). Na de rust bleek Helder het tempo beter te kunnen vol gen. Even voor het einde kon Slemmef het winnende doelpunt scoren (1®)- Hermes 2 (dames) verloor met 2—1 van Pinoké 2. Met de rust was hier de stand 11. In de tweede helft heeft Hermes enkele fraaie kansen gehad. De „Prinses Juliana" van het On derwijsfonds voor de Scheepvaart Zaterdagavond in de haven aangeko men. Er zullen weer enkele oefenreizen met zeevaartscholieren worden ge" maakt. De beide Belgische mijnenvegers zijn Zaterdagmorgen naar hun thuis haven Ostende teruggekeerd. Het is morgen hoog water om D™ uur, en laag water om 5.55 en 18.50 uur- VISSERIJ-BERICHT URUK, 22 April. Door 102 vaar tuigen werd aangevoerd: 2625 PoB kuilpaling f 0.95—f 1.05. 497 pond liln" aan 1.00—1.10, 8258 pond Noordzeevi* 0.080.90 per pond en 1505 manden nest 1.40 per mand van 25 kg.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2