Sport in 't kort Niet voor Dinsdag een accoord? Bisschop trekt zich tijdens wijding terug De provincie stiefkind der publieke belangstelling De handel in voetbalgrootheden Nieuwe regering is nog niei gevormd Nederlandse handelsvloot op vooroorlogs peil Economisch overleg in Japans' hoofdstad Merkwaardig voorval in Siefanusdom ie Wenen De heer M. A. Reinalda pleit voor decentralisatie Gewestelijke besturen moeten levende organen worden Padvinders vierden hun St. Jorisdag In Italië verdwijnen spelers spoorloos Karei Lotsy gaat naar Rio HUWELIJK Goede prestatie van De Hoog Protest van Evang. Kerk MAANDAG 24 APRIL 1950 De Belgische Koningskwestie Het is niet waarschijnlijk, dat voor pinadaf een definitief accoord tussen de Belgische partijen inzake de over- dracht van de bevoegdheden van ko ning Leopold aan kroonprins Boude- vijn tot stand zal komen. Morgen komt nl. de algemene raad der liberale party bijeen. Ook de katholieken tullen niet Toor morgen hun beslissing nemen. Dientengevolge Is er ook nog geen nieuwe regering tot stand gekomen. De eegeringsformule, die katholieken en liberalen zal verbinden, moet nog in onderling overleg tussen de leiders de- per groepen worden uitgewerkt; zij zal oen uitvloeisel zUn van het accoord ln- Mke de koningskwestie. Naar verluidt zouden de drie par tijen afspreken, dat de koning na over dracht van zijn bevoegdheden niet meer naar Belgie zal terugkeren. De C V.P. heeft er zich echter tegen verzet, dat deze afspraak ln de tekst van het accoord en in de regeringsverklaring oou worden opgenomen. Zij wensen niet deel te nemen aan een regering, die de koning verbant". Sommige ka- thoMcen willen zelfs, dat de koning in BlJgie zal blijven, om leiding te geven aan kroonprins Boudewijn. Met name sommige katholieke kranten ne men in dit opzicht een zeer scherp standpunt in. De Nederlandse koopvaardijvloot heeft met een bruto-registertonnage van 2.969.000 ln 1949 bijna de vóór oorlogse omvang bereikt. De wereldtonnage is met ruim 83.300.000 b.r.t gestegen boven die van 1939, toen dit cijfer bijna 70.000.000 be droeg. De algemene raad der Chr. Volks partij overigens heeft, na Zaterdag en Zondagmorgen te hebben vergaderd, zijn vertrouwen in de onderhandelaars en de kabinetsformateur uitgesproken en hun verzocht, in het kader van de koninklijke boodschap de onderhande lingen voort te zetten. PROFESSOR POOTJES OP 20 MEI VOOR DE RECHTBANK. In verband met de achteruitgaande gezondheid van professor J W. Poot jes, die zich in Utrecht in' het huis van bewaring bevindt, heeft de Am sterdamse rechtbank besloten de voort gezette behandeling van deze zaak vast te stellen op 20 Mei. De Amerikaanse economische confe rentie voor het Verre Oosten te Tokio is Zaterdag geëindigd. Drie 'en twintig diplomaten en economische deskundi gen uit Washington en de Aziatische hoofdsteden zijn tot de conclusie geko men, dat een herleving van de econo mische kracht en de stabiliteit van Azie kan worden verwacht; daarin moet Japan een grote rol spelen. Ech ter is het nodig, allerlei regeringscon troles te verzachten en de uitvoer naar de buiten Zuid-Oost-Azie gele gen gebieden te vergroten, aangezien deze landen .de beschikking moeten krijgen over meer harde valuta. In Tokio hoopt men, dat de bespre kingen een soort Marshall-plan voor het Verre Oosten tot gevolg zullen hebben. Zondagmorgen heeft zich ln de Ste- fansdom te Wenen tijdens de hoogmis een incident voorgedaan, dat vrywel enig is in de moderne geschiedenis van de R. K. Kerk, Mgr. Jachym, die tot bisschop zou worden gewyd in verband met zijn benoeming tot co- adjuctor van kardinaal Innitzer, de aartsbisschop van Wenen, heeft op het moment, dat hij de eed als zodanig zou afleggen, medegedeeld, dat hij zich niet waardig gevoelde, deze hoge functie te bekleden en verzocht, haar te mogen verzaken. Het decreet van zijn benoeming was reeds voorgelezen en hij was bekleed met de tekenen zijner nieuwe waardig heid, toen hij zich tot kardinaal Innit- (Van onze Haagse redacteur). gINNENKORT bestaat de Provinciale Wet, schepping van Thorbecke, hon derd jaar. Deze gebeurtenis en de op handen zijnde verkiezing voor de Provinciale Staten waren voor het Contactcentrum op Voorlichtingsgebied in Den Haag aanleiding, om de heer M. A. Reinalda, Commissaris van de Koningin ln de provincie Utrecht, uit te nodigen zyn licht over de Provin ciale Wet en haar betekenis te laten schynen. De heer Reinalda is een sterk voorstander van de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk, van het dragen van verantwoordelijkheid door de kleinere gemeenschappen als ge meenten en provincies. Als zodanig was uit de mond van deze socialistische Commissaris de uitspraak; „Ik ben ln dit opzicht een conservatief Thor- beckiaan" begrijpelijk. zer richtte en in het Latijn enkele zin nen tot deze zeide. De gelovigen meen den nog, dat de 'nieuwe hoogwaardig heidsbekleder een formule uitsprak, die tot het ritueel van de bisschopswij ding behoorde, maar reeds herhaalde dr. Jachym in het Duits, wat hij tevo> ren in het Latijn had gezegd. Vervol gens verliet hij de kerk, om per auto naar het klooster terug te keren, waar in hij verblijf houdt. De kardinaal zet te de mis voort. Na afloop van de plechtigheid heeft dr. Dorr, kanunnik van het kathedrale kapittel der Ste- fansdom, de onthutste gelovigen toe gesproken. Hij wees er op, dat het meer was voorgekomen, dat iemand ^ich van de bisschopswijding terugtrok en verzocht de aanwezigen, deze be slissing te eerbiedigen. De mis werd bijgewoond door kan selier Figl, vertegenwoordigers van de geallieerde hoge commissarissen, leden van het diplomatieke corps, verschei dene ministers en een groot aantal ge lovigen. De 32-jarige dr. Franz Jachym is hoogleraar in de theologie aan de Uni versiteit te Wenen en wordt beschouwd als leider van de jongere richting in de R. K. kerk in Oostenrijk. Hij was een der jongste geestelijken, die ooit tot het bisschopsambt zijn geroepen en men voorspelde hem algemeen reeds een schitterende toekomst. Zijn benoeming tot co-adjuctor had reeds grote opschudding veroorzaakt, VAT CARBID TE AMSTERDAM ONTPLOFT. Zaterdagmorgen moest een chauffeur een vat carbid afleveren bij een sme derij in de Van Ostadestraat te Am sterdam. Tijdens de lossing vloog het vat uit elkaar, met het gevolg dat de chaufmir ernstig aan gezicht, borsten Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Provinciale Wet zal een Ge denkboek verschijnen, waarin de heer Reinalda een hoofdstuk geschreven heeft, dat zijn opvattingen weergeeft. Hij gaf zijn toehoorders in zoverre de primeur van dit artikel, dat hij enkele van de daarin ontvouwde denkbeelden als richtsnoer nam voor zijn betoog. De grondtoon daarvan was; er wordt en er is te veel gecon centreerd. Neem bijvoorbeeld de brandweer, waarvoor tegenwoordig ook al een centrale regeling en een centraal toe zicht bestaan. De vrijwillige brand weer, zoals zij in tal van plaatsen is gegroeid, is een prachtige uiting van burgerzin. Gewestelijk kan zij uitste kend geregeld worden. Waarom is er een centraal punt voor d» uitgifte van rijvergunningen? En wat voert eigenlijk de Rijksverkeers inspectie tegenwoordig nog uit, nu het Zondagsrijverbod is opgeheven en er met de benzine niets meep aan de hand is? Alleen het toezicht op de autobussen en het verlenen van rij vergunningen zijn overgebleven, maar dit zijn typische bestuurstaken, die gemakkelijk door de gewestelijke be sturen verricht kunnen worden. De Rijkswaterstaat en de Provin ciale Waterstaat werken al jarenlang in ons land volkomen naast elkaar, hoewel de deskundigen het erover eens zijn, dat de waterstaatkundige belangen veel beter door het provin ciaal bestuur alleen behartigd kunnen borden. Het departement van Wederopbouw heeft tot taak het stimuleren van de krachten, die de woningbouw bevor deren, zoals de gemeenten, particulie ren en woningbouwverenigingen De wederopbouw is evenwel het veiligst •n handen van hen, die „er bovenop zitten" Natuurlijk is er toezicht nodig dat bepaalde gemeenten niet te veel cybeidskr achten en materialen naar zich toetrekken, maar decentralisatie heeft voordelen boven centralisatie, hetgeen gelukkig door mr. dr. J. in t Veld wordt ingezien Toch staat tus sen het Rijk en de lagere organen nog altijd de Rijksdienst voor de Weder Opbouw, Het is zeer nuttig, dat wat de Volksgezondheid betreft veel in wet ten is vastgelegd, doch de uitvoering *noet worden overgelaten aan de pro vincies en de gemeenten. Dit is een bestuurstaak, waarin velen betrokken •boeten worden. In Groningen is een rapport ver schenen over de taakverdeling tussen het Rijk en de provincies, waarin prof. mr. dr. C. W. van der Pot even eens tot de conclusie komt, dat de provinciale besturen tot levende orga nismen van de bevolking gemaakt moeten worden. Prof. V. d. Pot pleit daarin voor een ruimere armslag voor de provincies en hij wil, dat minder provinciale besluiten aan de goedkeu ring van de Kroon onderworpen zullen worden. Alleen de Kroon kan gemeen telijke beslissingen opschorten of ver nietigen, doch prof. V. d. Pot is van oordeel, dat eerder de provinciale be sturen door hun grotere kennis van de gewestelijke toestanden en verhou dingen daarvoor in aanmerking beho ren te komen. Voorts acht de hoogleraar een uit breiding nodig van de mogelijkheid om meer Staten-zittingen te houden, hij verlangt een nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen het Rijk en de provincies en zelfs wil hij de domeinen door de provincies doen exploiteren. De heer Reinalda was het met dit rapport geheel eens en vatte zijn be toog samen in de stelling, dat de za ken, waar het voor het volk om gaat, dichter bij het volk gebracht moeten worden! „Wij zullen onze broederschap van de goede daad alleen gaaf kunnen houden en doorgeven in de huidige wereld van verwarring en moedeloos heid, indien wij te allen tijde en on der alle omstandigheden bereid zyn tot de St. Jorisdaad: de daad van on baatzuchtigheid, van moed. Hoe klein deze daad dan ook moge zyn, zy zal mede helpen het eigenbelang en de onverschilligheid te doorbreken. De kracht hiertoe zal slechts hij vinden, die als St Joris de werkeiyke kracht buiten zichzelf zoekt, by God". Aldus luidde het slot van de bood/- schap van de heer W. C. Roest van Limburg, hoofdcommissaris van de Nederlandse padvinders, die Zondag in heel Nederland aan de welpen, ver kenners en voortrekkers werd voorge lezen. Zaterdagavond was als inzet van het 40-jarig bestaan van de padvinderij in Nederland een opvoering gegeven in het Kurhaus te Scheveningen van het oude Sint Jorisverhaal. Na afloop gaf de padvindersband een taptoe op het Kurhausterras, waar na de gele, groene en rode vuurpijlen, die Zaterdagavond ln heel Nederland door de padvinders werden afgestoken, de lucht in gingen. WARWICK DEEPING OVERLEDEN. De bekende Engelse schrijver en arts Warwick Deeping is Donderdag op 73-jarige leeftijd te Weybridge (Sur- rey) overleden. Zijn bekendste boek was wel „Sorrell and Son". INDONESIË EN MOSKOU. Een Indonesische delegatie naar Moskou is uit Karatsji naar Nederland vertrokken. Het hoofd van deze mis sie, de heer Palar, zal, alvorens de reis naar Moskou voort te zetten, be sprekingen voeren met de Russische ambassadeur te Den Haag. (Van onze correspondent te Rome). Voor voetbalgrootheden worden te genwoordig hoge prijzen geboden, vooral in Italië, waar buitenlandse voetballers by de vleet „geïmporteerd" worden. Men kan deze lieden verge lijken met artikelen, die zo kostbaar zijn, dat men er niet voor terugschrikt ze het land binnen te smokkelen. De ze handel Is in Italië zo uitgebreid dat op het ogenblik spelers van niet minder dan veertien verschillende na tionaliteiten de voetbalkleuren van Italiaanse clubs dragen. Dat bij deze „aankopen" van voet ballers ook minder prettige verras singen voor de dag komen, ondervond de voetbalclub „Genua". De trots en glorie van deze club, de voormalige Argentijnse speler Marie Boye ver dween namelijk bij nacht en ontij in de richting Brazilië, zich blijkbaar wei nig ongerust makend over de tussen hem en zijn club afgesloten contrac ten. Hij verdween, zonder echter zijn dertig millioen lire te vergeten, die hem door de voetbalclub „Genua" als honorarium voor een jaar was uitbe taald. Toen men op het laatste moment de reis van Boye van Genua naar Rome bemerkte en men probeerde hem op het vliegveld Ciampino in Rome met behulp van de politie en de Argen tijnse consul tegen te houden, was het reeds te laat. De vogel was gevlogen waarschijnlijk om nooit meer terug te komen met bestemming Rio de Janeiro. De volgende dag sloeg een tweede bom in de Italiaanse voetbalregionen. De linksback van het Italiaanse elftal, Bertucellf, die met de Turijnse vereni ging „Juventus" een contract had lo pen, was eveneens verdwenen. Daarna volgden de verdwijningen el kaar aan de lopende hand op. Na een De Leeuw door de Ruyier geslagen scherven van het vat in de benen kreeg. Beiden zijn naar een zieken huis gebracht. De voorzitter van de K.N.V.B., de heer K. J. J. Lotsy, zal Zaterdag 29 April een byeenkomst bijwonen van de organisatiecommissie voor de wereld- kafnpioenschappen. Tevens zal de bondsvoorzitter de cupfinal ln Enge land bezoeken. Op 18 Juni vertrekt de heer Lotsy naar Rio de Janeiro, waar een congres van de FIFA wordt ge houden voordat het eindtournooi der wereldkampioenschappen aanvangt. Op het congres van de interna tionale amateur boksfederatie, dat ln Jtmi te Kopenhagen zal worden ge houden, komt een Iers voorstel in be handeling om het aantal klassen in de handen werd gewond en een meisje bokssport uit te breiden van acht tot tien, door invoeging van 'n lichtwelter- en een lichtmidden-gewichtklasse, het geen uiteraard een wijziging van de Zeven landverkenners én een zeeverkenner hebben Zaterdagmiddag in het Paleis Soestdijk aan Z.K.H. Prins Bernhard een album aangeboden, be staande uit tekeningen, die padvinders uit het gehele land hebben vervaar digd ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan v"n de Nederlandse Pad- vincfersbeweging. Prins Bernhard bekijkt het hem aangeboden album. Rechts van de Prins de hoofdcommissaris van de Katholieke Jeugdbewe ging, Baron H. F. N. van Voorst tot Voorst. DOOR MARY BURCHELL (45) Teresa werd pioenrood. De gedachte dat Marcia in de kerk als bruidsmeis je achter haar zou lopen, was haar te veel. „O, datdat geloof ik niet", sta melde ze. ,Wat geloof je niet?" vroeg haar tante, meer nauwkeurigheid vragend dan ze placht te doen. ,Ik bedoel, ik geloof- niet, dat er bruidsmeisjes aan te pas zullen ko men. Ikik hoop, dat het een heel eenvoudige bruiloft zal zijn „Ik niet", antwoordde tante Lydia met nadruk. „De Burderns zijn geen mensen voor rustige ceremoniën, kijk maar naar de begrafenis van Chad Burdern. Begrijp je me?" Teresa zag terug op Chad Burderns begrafenis en begreep wat haar tante bedoelde. „Ikik zal er met Clara over spreken", mompelde zij verlegen. „Waarom met Clara?" wilde haar tante weten. ,.De bruid en haar fami lie moeten over de bruidsmeisjes- vraag beslissen". „Ik bedoelde dat. ik vragen wil, hoehoe zij over een rustige brui loft denken", legde Teresa gekweld uit. „In verband met het zo kort geleden overlijden van oom Chad", voegde ze er met een uit wanhoop geboren in spiratie aan toe. „Chad Burdern zou dood of levend, nooit zijn familie in de weg hebben willen staan, als het om uiterlijk ver toon ging", stelde tante Lydia positief vast. „Maar natuurlijk, praat er over als je daar behoefte aan hebt. En je moeder? Moet je eigenlijk niet naar haar toegaan en de zaak uitleggen, voor zover die uit te leggen is. Of heb je haar geschreven?" .Natuurlijk heb ik haar geschreven om van mijn engagement te vertellen", zei Teresa. „Maar in de eerstkomende dagen ga ik naar haar toe. Misschien wil ze dat ik uit ons huis trouw" Te resa leefde op bij deze nieuwe ge dachte. „Dat zal haar niet gevraagd wor den", verzekerde tante Lydia haar nicht- ie kil. „De Burderns zullen alles op •un manier regelen. Maar ik denk wel, dat een of twee van de kinderen mee mogen in de stoet. Belinda is een knap kindje, als ze maar niet tè on handig is met de sleep". „Belinda is een lieverd en ze is best te gebruiken", antwoordde Teresa fel, diep gegriefd door de geringschatting van haar jongste zusje. Tante Lydia glimlachte zwakjes en mompelde, „wat een geluk". En daar bleef het voorlopig by. Maar die dag doorhuiverde Teresa van tijd tot tijd de weerzin tegen tante Lydia's verschrikkelijk voorstel, Mar cia als bruidsmeisje te laten optreden. Dat het huwelijk uitgesteld zou wor den, en daardoor het gevaar dat door Marcia's ongeluk geweken was, weer zou gaan dreigen, leek onaannemelijk. Maar dat zij bruidsmeisje zijn zou! Dat was uitgesloten. EUiott belde 's middags op dat hy haar om half zeven ongeveer zou ko men halen, en Teresa besloot onmid dellijk gereed te zijn wanneer hij kwam. Als het haar zou lukken in de hall te zijn wanneer hij belde, des te beter; z^ wenste tante Lydia geen kans te geven met hem te spreken. Tante Lydia mocht dan de indruk wekken vaag te zijn, toch had Teresa de innerlijke overtuiging, dat haar van de huidige situatie niets ontgaan was. (Wordt vervolgd» geldende gewichtsgrenzen mee zal brengen. De bedoeling is wet meer speling in die grenzen te verkrygen opdat jonge boksers, die in een bepaal de categorie uitkomen, niet benadeeld worden door een al te grote gewichts handicap. Op da jaarvergadering van de Ne derlandse cricketbond, die Zaterdag te Utrecht is gehouden, werd bekend ge maakt, dat de eersteklas competities op 14 Mei aanvangen. Op 2 Juli zal de bond een technische dag organiseren. Tijdens het tournooi om de inter nationale tenniskampioenschappen van Italië bereikten mej. Hermsen (Ned.) en haar Amerikaanse partner miss Butler de kwartfinale van het dames dubbelspel door een 63, 6—2 over winning op het EngelsItaliaanse paar miss Hoahing—mevr. Bossi. De finale van het tournooi om de Schotse F A-beker eindigde in een over winning voor de voetbalclub Glasgow Rangers. Zy wonnen met 3—0 van East Five. Ta Portsmouth werd een Inter nationaal schaaktournool gehouden om de Stevenson Memorial, waaraan ook onze landgenoot Prins deelnam. De uit slag was; Tartakower (Fr.) en Bis- guier (Ver. St.) ieder 7<^ punt, 3. Go- lombek (Eng), Penrose (Eng.) en Schmidt (Dld) ieder 7 punten, 6. Bo- guljubow (Dld) punt, 7. Prins (Ne derland) en Wade (N, Zeel.) leder 6 punten. De Nederlandse ruiters, die heb ben deelgenomen aan het Internationale concours hippique te Nice moesten in de strijd om de Prix des Nations met de derde plaats genoegen nemen. Na de eerste ronde stond Nederland bo venaan maar in de tweede ronde maak ten onze landgenoten bij het nemen van de veertien hindernissen wat meer fouten, waardoor Ierland eerste en Spanje tweede kon worden. De persoon lijke prijs werd gewonnen door de Ierse kapitein Tubridy. Onze landge noot Rijks bezette in dit persoonlijk klassement de tweede plaats. Vandaag keren de Nederlandse ruiters naar ons land terug. De jaarlijkse degenwedstrijd tussen een Nederlandse en een Belgische equipe eindigde in het voordeel der Nederlanders, die daardoor in het bezit kwamen van de wisselbeker. Voor één jaar althans. Het nat. kampioenschap hoofd klasse klein biljart 57/2 is door de Am- gedegen onderzoek bleek, dat in grote .Italiaanse steden een soort vijfde co lonne" aan het werk was, om veelge vraagde „voetbalgrootheden" naar Co- lumbia te smokkelen. De agenten van deze organisatie hadden vooral het oog op de midvoorspeler bij interna tionale wedstrijden, Amedeo Ajnedei, verder op Pesaola (Juventus), Basso (Inter) en andere interlandspelerg. De voetbalbond van Columbia heeft alle verbindingen met de Internatio nale Voetbal Federatie verbroken en kan zich dus „ongehinderd" en „vrij" bedienen van deze im- en exporthan- del in voetbalkeien, zonder daarvoor de goedkeuring te hebben van de in ternationale federatie. Naar men verneemt, is Boye met een cheque van niet minder dan 250.000 pesos verleid om naar Columbia ta komen, hetgeen ongeveer neerkomt op het niet onaantrekkelijke bedrag van 67.000 dollar. Men vraagt zich in Italië echter af, of er geen middelen te vinden zijn op de internationale voetbalmarkt een zelfde ordening te krijgen, zoals die ook heerst in het economische leven. De ijverige agenten van Zuid-Ame- rika zijn ook in alle andere Europese landen werkzaam, vooral in Duitsland. Niet minder dan viar-en-twintig ren ners presenteerden zich voor de eind sprint in de gisteren gehouden weg wedstrijd Luik—Bastenaken—Luik, 'n afstand van 263 kilometer, die gewon nen werd door de Belg Depredhomme in 7 uur 25 min. 25 sec. Te Theux (24 km) had een aantal renners, onder wie de Nederlander Lambrichs, ruim een minuut voorsprong op het hoofdpelo ton, dat verwoed achter de uitlopers aan jaagde. De snelheid varieerde tus sen de veertig en vijftig kilometer. De Belg Breuer, die bij de uitlopers be hoorde, begon na de contróle van Bastenaken (127 km) tekenen van ver moeidheid te tonen en op de helling van St. Hubert moest hy de Fransman Camellini alleen verder laten gaan. Lambrichs was reeds eerder op de hoofdgroep teruggevallen. Bij de door tocht van Marche (187 km) werd Ca mellini achterhaald. Van de Nederlanders plaatste De Hoog zich ex aequo 12e/24e met twaalf andere renners onder wie Sforrachl (It.)Klabinsky (Fr.), Camellini (Fr.), Breuer (B.) en Ernzer (Lux.) in dezelf de tijd als de winnaar, nl. 7.25.25. Tegen terreur in Oostzone In alle Rooms—Katholieke kerken in Oost-Duitsland is Zondag een her derlijk schrijven voorgelezen, waarin het materialisme „de wortel van het atheisme" wordt genoemd. In de brief wordt critiek geoefend op „de pogin gen ten oosten van het ijzeren gordijn om de bevolking van materialisme te doordringen". In de Evangelische kerken is een soortgelijk schrijven voorgelezen. HULP VOOR INDONESIË. De Amerikaanse missie naar Z. O.- Azie onder leiding van de heer Grif fin heeft medegedeeld, dat aan Indo nesië steun zal worden gegeven op het gebied van landbouwtechnische uit rusting, medische verzorging en volks opvoeding. Hulp zal worden verleend in de vorm van goederen en techni sche middelen, waarvoor telegrafisch aanbevelingen aan het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken zijn verstuurd. ALGEMENE VERGADERING VAN „NEDERLAND—USSR". Gedurende het weekend heeft de vereniging „NederlandUSSR" te Am sterdam haar jaarlijkse algemene ver gadering gehouden. De secretaris, dr. E. Rebling hield een inleiding over de uitbreiding van de vereniging, die naar hij mededeelde thans meer dan 10.000 leden telt. In 1949 bedroeg het ledental 6.500. Hij spoorde de vergade ring aan tot activiteit om te komen tot nog groter uitbreiding, daarbij beto gend, dat het wenselijk ls een goede voorlichting te geven over de Sovjet Unie. De uitslag 87 23.78 112 18.16 88 22.10 84 21.42 115 16.06 120 14.32 88 17.04 112 8.78 was: 1 Mol, Amsterdam 12 2 De Jong, Den Haag 9 3 Kruythof, Barendrecht 8 4 Wynen, Nijmegen 8 5 Van Reyen, Heerlen 7 6 v. Bokhoven, Helmond 7 7 Kastelijn, Rotterdam 5 8 Lieshout, Rotterdam 0 De Leeuw heeft in een optimis tische bui Kees de Ruyter uitgedaagd voor een te Leeuwarden te spelen invi- tatiewedstrijd groot biljart 47/2. De einduitslag van de middag- en avond partijen, die door De Ruyter met ge middelden van 28.57 en 30.76 wesden gewonnen tegen De Leeuw 12.28 en 10.76, bewees opnieuw, dat laatstge noemde zich niet meer een volwaardig tegenstander van de Waalwijker kan noemen. Ook de laatste partij van de tweekamp over 500 caramboles vrij spel was voor De Ruyter met een gemiddel de van 38.46. In het spionnage-proces te Praag is de doodstraf geëist tegen de drie voornaamste verdachten; de 34-jarige majocrr Jaromir Nechansky, de 26- jarige student Veleslav Wahl en de boekhouder Mtias Spryrt. GEEN WERK MEER VOOR STUDIO'S TE DUIVENDRECHT. Blijkens het jaarverslag van de Ne- derlandsche bioscoop bond is 1949 voor de Nederlandse filmindustrie geen jaar van voorspoed geweest. Ook in deze tak van het filmwezen, aldus het ver slag, zijn de gevolgen van de verhoog de heffing der vermakeiykheidsbelas- ting merkbaar. De studio te Duiven- drecht heeft haar poorten moeten sluiten. Rheumatische Pijnen tergen de mens tot levensmoewordens toe. Maar met Knuchen keerde voor milHoe" nen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen wondermiddel. Het ls alleen maar een natuurlijk middel, samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed te kunnen functionneren. Die natuurlijke middelen mankeren veelal aan het gewone dagelijkse voedsel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werkt. Met de dage lijkse dosis Kruschen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het evenwicht weer in stand en geeft ge Uw bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwek kende kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen ander mens makent vlot, fit, welgemoed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeu righeid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten. INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.)

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5