De laatste dagen van het „Smaldeel Antillen" in de West Stad en Omgeving „Hotelratten" met gramofoonmuziek Van voetballen op straat tot aan ee„ vestigingsvergunning Lyceïsien in een luchtig toneelstuk Boete geëist tegen in Alkmaar vrijgesprokene Schaakkampioenschappen zijn begonnen Op 5 Mei een optocht voor kinderen Openbare Werken brengt „Het hoedje van Marius" IN HET KORT Twee teams van H.C.S.C. zijn gepromoveerd „De SerenataV' weer op de planken Tussen Haaks en Kuitje Schilderen van militaire gebouwen Twee avonden „Rose Marie" Nederlands kamerkoor ook voor „Een uur muziek" Voor de kantonrechter Rijbewijs lag al op postkantoor (e Tractor vernielde een stuk openbara weg Radio-station werd stormenderhand veroverd De „Heemskerck" is een stugge roker Ontspanningsavond voor ouden van dagen Kademuur wordt hersteld Afbouw scheepmakerij Texel Havenmond wordt uitgediept WOENSDAG 26 APRIL 1950 Na de waardige en op vele momen- tén indrukwekkende opvoering van „Adam in Ballingschap" heeft „De Ly- ceist" eens een stuk met een heel luch tig karakter willen brengen. Het zal niet meegevallen zijn, iets bruikbaars te vinden, omdat men nu eenmaal ge bonden is aan spelersmateriaal, dat het gemakkelijkst een jeugdige toon aan slaat. „Hotelratten" van A. J. Zoetmulder, waarop de keuze viel, plaatst een groep jonge tonelisten wel voor extra moeilijkheden, omdat de toeschouwer in de oudere figuren voortdurend de jeugd ziet meespelen. Daarbij komt nog, dat „Hotelratten" in de eerste twee bedrijven een wat wijdlopig ka rakter heeft, dat slechts door bijzonder vlot en soepel spel kan worden gemas keerd. Enkele medewerkenden wisten deze souplesse te bereiken, maar de samenhang was toch niet zodanig dat de opvoering vóór de pauze een bij zonder bevredigende indruk maakte. Het tempo was te traag, het invallen geschiedde te voorzichtig, het acteren bleef te gewild en de dialogen herin nerden ons aan een prettige bezigheid op school: het voorlezen van een ver haal door verschillende leerlingen om de beurt. Alleen de allerlaatste scène vóór de pauze, waarin Zoetmulder zijn eerste originele vondst had verwerkt, kwam heel aardig over het voetlicht. Iif de verwachting dat het derde be drijf in deze trant zou voortgaan, heb ben wij de pauze doorgebracht. Mochten wij in het eerste en tweede bedrijf gedacht hebben, dat de gramo foonmuziek bij het stuk behoorde, bij voorbeeld ter illustratie van de ge noeglijke sfeer in het hotel, tijdens de pauze bleek, dat wij ons lelijk hadden vergist. Casino is namelijk te vergelij ken met een huis, dat voor dubbele bewoning is ingericht. De bovenburen hadden een gezellige avond, waarbij men blijkbaar het gedreun van een uitbundige gel lidsversterker niet kon ontberen Het was dezelfde geluidsver sterker, die reeds eerder het genoegen van Casino-bezoekers (vooral op to neel- en muziekavonden) had getem perd. Omdat reeds diverse malen te vergeefs getracht is. op ondershandse wiize enige matiging te bereiken,, wil len wij thans in deze kolommen de gebruikers van de versterker erop wij zen. dat deze matiging niet alleen ge wenst. maar zelfs noodzakelijk is. Men kan toch ook wel plezier maken, zon der dat een luidsnreker het maximale volume produceert Het is maar een kwestie van zelfbeheersing en reke ning houden met de behoeften van anderen. In het derde bedrijf zijn wij er en'"ermate in geslaagd, door de fox trots en Engelse walsen heen te luis teren. waarbij de tonelisten ons flink De eigenares van een Helderse zaak voor herenmaatkleding stond gisteren voor het Amsterdamse- Ge rechtshof terecht. Verdachte werd er verantwoordelijk voor geacht, dat haar waarnemer in de zaak bij de prijsberekenig van costuums, een te hoog arbeidsloon had doorberekend. De bijzondere politierechter te Alk maar had verdachte vrijgesproken. De officier van justitie tekende hiertegen appèl aan, waarop de zaak door de Hoge Raad naar het Am sterdamse Gerechtshof werd verwe zen. Tijdens de zitting bleek, dat in totaal een bedrag van f 2700.te veel was ontvangen. De zwager van verdachte, die de zaak drijft, verklaarde, als getuige gehoord, dat de te hoge prijzen te goeder trouw waren berekend en dat zij later in orde waren gebracht. Vroeger was hij stuurman ter koop vaardij geweest, maar hij had een functie in de herenmaatkledingzaak aanvaard en had zich in zeer korte tijd moeten inwerken. Hij was nogal eens verward geraakt in circulaires, beschikkingen en bepalingen. De proureur-generaal, mr. Hoeffel- man, wilde de bijzondere omstandig heden wel in aanmerking nemen en vreeg een geldboete van f 50.of tien dagen hechtenis. Uitspraak over veertien dagen. Dezer dagen werden in het clublokaal van de schaakvereniging M.S.C. de eerste partijen gespeeld om 't schaak kampioenschap van Den Helder. In de hoofdklasse, de tweede en derde klasse strijden zes spelers om de hoogste eer. It, de eerste klasse komen acht scha kers uit. Het aantal deelnemers voor deze kampioenswedstrijden is de orga niscrende vereniging iets tegengeval len Alleen een aantal leden van M.S.C. heeft zich aangemeld. De uitslagen van de eerste ronde waren: hoofdklasse: J. BommelK. J de Waard 10; K GeusA. C. Spoel afgebr.; W. J. GeusJ. Smit 01: eerste klasse: Th AdriaanseP de Vries 0I; J. AllaartK. Lengers u'tgest.; C. J. BoschJ. Koning 01; P W. DijkG. J. Geus afgebr.; twee de klasse: J. van Amersfoort vrij; E B'-chR. Muller 10; P. Kelder— B. Knoppers 01; derde klasse: Joh. AmersfoortL J. van V»en 0—1; C. BuvsR. de Leeuw 01; J. Burgers— 3. Geus 01. De tweede ronde wordt niet ge speeld op Maandag 1 Mei, maar op Dinsdag 2 Mei, weer in het clublokaal van M.S.C. hebben geholpen. Dit bedrijf, waarin „Hotelratten" de meeste aantrekkelij ke scènes bevat, werd behoorlijk en met begrip voor de situaties gespeeld en maakte dat „De Lyceist" op deze eerste opvoering toch met tevreden heid kan terugzien. Wij mogen aanne men, dat vanavond in de eerste twee bedrijven even vlot zal worden geac teerd, waardoor ..Hotelratten" een goe de plaats kan innemen in de reeks door „De Lyceist" opgevoerde stukken. Van de zestien medespelenden willen wij met veel waardering noemen: Rie Aalderink (als de pseudo-Frangaise), Elly Mulder (mevr. Engelman), Tini Schellinger (Emilie Bunschot), Rudy van der Heyden (Cisca), Ab Eiff (dr. Engelman) en Jan Coster (rechercheur Bottel). De voorstelling werd bijgewoond door burgemeester Rehorst. Het programma, dat door de Hel derse Gemeenschap ter viering van de bevrijdingsdag op 5 Mei werd samen gesteld, bevat onder andere een grote kinderoptocht. Het vertrek van deze optocht is bepaald op drie uur van de Ruyghweg af. Door de stad gaat het dan naar het gemeentehuis, waar prijzen zullen worden uitgereikt voor de mooist versierde autopeds, fietsen, kinderwagens, handwagens, hoepels, en vliegers. Tijdens de optocht zal aan de jeugdige deelnemers snoep worden uitgereikt. Voor de aardigst versierde wagens, autopeds e.d. van kinderen of groepen van kinderen zijn prflzen beschikbaar gesteld. De orga niserende commissie stelt zich een stoet voor met bloemen, zang en mu ziek, waarover men nog lang zal spreken. De jongens en meisjes die aan de optocht willen deelnemen, kunnen aan de volgende adressen, fa. Blom, Olivier van Noortstraat 60, Coöpe ratie Brakkeveldweg, Coöperatie Ruyghweg, en fa. Kalsbeek, Binnen haven, een kaart krijgen, die vóór 1 Mei aan dezelfde adressen ingevuld weer moet worden ingeleverd. Op Donderdag 27 April om acht uur organiseert de personeelsvereniging van Openbare Werken „Werken en Ontspanning" in Casino een feest avond. Tijdens deze avond zullen leden van de personeelsvereniging onder regie van de heer J. Bruijn opvoeren „Het hoedje van Marius", een blijspel in drie bedrijven, geschreven door R. Feenstra. Wanneer „Het hoedje van Marius" over het voetlicht is gebracht, kunnen medespelenden \n toeschouwers zich nog enige tijd amuseren met een dansje. Het bestuur van de supporters vereniging „Rood-Wit" deelde ons mede, dat de hoofdprijs van de ver loting (een fiets) gewonnen is door de houder van lot nummer 2026. De fiets is reeds afgehaald. Het eerste dames-team van de ta- feltennisafdeling van HCSC heeft dezer dagen in Alkmaar tegen DSS 2 zijn laatste promotie-wedstrijd ge speeld. De eerste ontmoeting tegen deze vereniging eindigde in een 100 overwinning voor HCSC. De Helderse dames, die reeds aan een gelijk spel voldoende hadden om naar de derde klasse te kunnen promoveren, won nen ook- hun tweede ontmoeting. Het was jammer dat de Alkmaarse dames niet op tijd aanwezig waren, waardoor de wedstrijd niet helemaal kon worden gespeeld. Eén der dames presteerde het om eerst om kwart vóór negen te arriveren. Onze stad genoten bereikten een 50 voor sprong, waaraan zij dus ruimschoots voldoende hadden. Het speet ons te moeten constate ren, dat DSS zich zo weinig sportief heeft getoond. Het eerste he»en-team van deze Alkmaarse club, dat vorige week met 73 -van HCSC verloor, vond het blijkbaar niet meer nodig om naar Den Helder te komen, om in de returnmatch zijn laatste kans te verdedigen. De Alkmaarders versche nen niet, en verloren dus reglemen tair met 100. HCSC 1 promoveer de naar de eerste klasse. Het muziek-ensemble „De Serenata's", dat in November zijn vijfjarig bestaan hoopt te vieren, geeft op Zaterdag 6 Mei in restaurant „Formosa" weer een uitvoering. Het jeugdige gezelschap, dat onder leiding van de heer H. Bohlen al vele malen met succes optrad, heeft zich ditmaal verzekerd van de mede werking van Annie Manshanden en Jetty Wit en het dubbelmannenkwartet „Euterpe". Het ligt in de bedoeling de ze uitvoering te besluiten met een ge zellig bal. Het is morgen hoog water om 2.35 en 14.45 uur, en laag water om 8.25 en 21.45 uur. De temperatuur van het zee water was 8,3 graden Celsius. De eerst aanwezend Ingenieur der Genie te Haarlem heeft gisteren de volgende aanbestedingen gehouden Ten eerste: Gedeeltelijke binnen- en buitenverving van militaire ge bouwen te Den Helder. Inschrijvers waren: J. Koning, schilder, Schagen, f6350; Gebr. Gorter, Wieringen, f8000; Gebr. Hoogerduyn, N.V. Schil dersbedrijf, f 8308; A. Breed, Heer- hugowaard, f8800; J. G. Verlaat, Ka- merik (Utrecht) f 9184W. J. San ders en Zoon, schilder, Den Helder, f9300; P. J. Renooy, Schagerbrug, Gem. Zijpe, f11700. Ten tweede: Gedeeltelijke binnen bouwen te Den Oever en Kornwer- Dirkshorn, schilder, f4100; Gebr. A. Breed, Heerhugowaard, schilder, f 5290P. J. Renooy, Schagerbrug, schilder en behanger, f 5960Gebr. Hoogerduyn, N.V. Schildersbedrijf, f 5964. Het bestuur van „Harmonie" deelt ons mede, dat de voorgenomen operette- uitvoering door bijzondere omstandig heden moest worden uitgesteld tot Woensdag 31 Mei en Donderdag 1 Juni. Dan zal in Casino de operette „Rose Marie" van Vlessing (niet verwarren met de gelijknamige operette van Friml) ten tonele worden gebracht. Zo als gebruikelijk zijn deze uitvoeringen bestemd voor de leden en donateurs van „Harmonie". Wie zich nog als donateur wil opgeven kan daartoe terecht bij de bestuursleden, de heren C. Wever, Meeuwenstraat 19; C. van den Bogaerde, Keizerstraat 21; C. van Straaten, Hec- tor Treubstraat 93. Vrijdagavond geeft „Het Nederlands Kamerkoor", onder leiding van Felix de Nobel, in de Nieuwe kerk aan de Weststraat een concert. Wij herinneren er aan dat ook de schooljeugd dit koor zal kunnen beluisteren, want Vrijdagmiddag wordt in de serie con certen „Een uur muziek", eveneens in de Nieuwe kerk een uitvoering gege ven. De aanvang van dit concert is be paald op kwart over drie. j m* b.«' en voniyste 3.of 1 dag. De verdachte H. B. uit Den Burg kocht enige tijd geleden van een kor poraal der mariniers een overall. De korporaal kwam zelf vertellen, dat de overall zijn eigendom was. dus niet tot zijn uitrusting behoorde. Maar de kor poraal had geen vergunning om het kledingstuk te verkopen, zodat de ver dachte strafbaar was. De kantonrechter vroeg 15.of 5 dagen. De bakker H. W. uit Den Burg was de Weverstraat ingereden en had daarbij een veel te korte bocht geno men. Zijn auto kwam daardoor in bot sing met een motor, bestuurd door E. A. S. Verdachte H. W. en de getuigen mej. G. V. en de aangereden motor rijder gingen zonder tegenstribbelen accoord met de eis van de ambtenaar. io.subs. vijf dagen. De kanton rechter vond dat wellicht zó sympa thiek, dat hij er zes gulden van maakte. Zondagmiddag werd Velsen door een 10 overwinning op Helder kam pioen van zijn afdeling. Hier ziet u één van de vele spannende momenten uit deze belangrijke wedstrijd. Schouwenaars maakt het doelman Demmers lastig. Tussen aanvaller en doelman de uitstekend spelende linksback van Velsen, C. Tromp. Achter de Velsenaar op de voorgrond is middenvoor Driehuis gedeeltelijk zichtbaar. D. v. G. had met een tractor op de weg naar 't Horntje het asphalt over een afstand van tweehonderd en vijftig meter beschadigd. Dat bracht e enschade van f 150.met zich mede. Van G„ die niet aanwezig was, werd veroordeeld tot 15.- of vijf dagen. S. B. uit Wieringermeer had een meter of tien ten Zuiden van een schuur bij zijn boerderij wat afval ver brand. De schuur was later in vlam men opgegaan. Twee jachtopzieners, die kwamen getuigen, hebben B. met hun verklaringen zeker geen schade berokkend, maar toch vond de ambte naar dat deze roekeloos had gehandeld. Zijn eis luidde 50 - of vijftien dagen. Mr. 't Hooft maakte er f 40.subs. twintig dagen van. Graszoden J. C. M. uit Den Helder had „zon der geweld of bedreiging met geweld tegen personen een aantal, geheel of ten dele aan A. S. v. d. L„ in elk ge val aan een ander dan hem, verdachte, toebehorende graszoden" weggenomen. M. kreeg 10- of vijf dagen, omdat hij had moeten weten dat de zoden niet van hem waren. C. G. uit Den Helder vond het maar vreemd dal hij moest boeten om dat hij z'n eigen fiets 's nachts had laten buiten staan. De dagvaarding zei het weer zo mooi; het rijwiel had „niet onder voortdurend toezicht van een daartoe bekwaam persoon" gestaan. Het kostte G. 5.- of twee dagen. Tegen de Nieuwedieper J. P. zei de kantonrecther: „Je staat terecht (jawel, zei P.), omdat je dronken bent geweest". En dat was nog wel gebeurd, no» géén jaar na voer hetzelfde feit een boete te hebben gehad. „Heeft u nog iets te zeggen?", wilde de kan tonrechter weten. (Van onze speciale verslaggever) QOK HUISTOE VARENDE met lichtelijk kloppend hart, zijn de jongens van de „Doorman", de „Heemskerck" en de „Maurits" geen stilzitters. die over de zee turen tot de Hollandse duinen in zicht komen. Het leven aan boord van de oorlogsschepen gaat door en dat betekent, op een enkele dag na, waarop nog een laatste haven wordt bezocht, oefenen geblazen. Nauwelijks buitengaats Willem stad, waar het vertrek een aardige show werd van wuivende Curagaoenaars, plechtige tonen bij de afscheidsparade van de Mariniers, die model op het Water fort stonden aangetreden, begeleidende bootjes, die zich door geen hoge zee lieten terugdrijven, werd het weer harde werkelijkheid. schip, waar men de bewegingen van de vliegtuigen opneemt, coëfficiënten van snelheid van het object, vaart van het schip windkracht en temperatuur bere kent, om de -zuivere instelling van het geschut te bepalen. Enkele seconden voordat het eskader kwam aangieren, kreeg het de volle mep uit de 10,2 cm kanonnen, zij het met een verschil van 20 graden, omdat liet „maar" oefenen was... Bijna realiteit. Oefenen is altijd een stuk werkelijk heid. Na de drie maanden van deze reis die thans verstreken zijn, is het bijna een stuk echte oorlog geworden. Wij denken aan wat de mariniers van de „Doorman" de landingsdivisie van kapitein Edauw de vorige week op Curagao gepresteerd hebben bij de be storming van het radiostation van Suffisant. In de vroege vroegte liepen de mannen met zware stukken mortier en mitrailleurs te sjouwen over de puntige lavaruggen van het rotsachtige eiland, vechtend met het ontoegankelij ke terrein, waar je geen dekking kunt vinden zonder in een cactus te trappen, of er zelfs in te gaan liggen, zoals de luitenant die de auteur is van „De Zwarte Duivels van Rotterdam" en 'die na deze litteraire prestatie geen marine oefening meer overslaat. Wij waren als collega verplicht de vangarmen waar mee het cactusaangroeisel aan deze officier zat vastgehecht, één voor één te verwijderen, hetgeen tot groot ver- Seinen, plotten en vlaggenbijsen, af gewisseld door een torpedoaanval van de vliegtuigen van de Doorman op „Smoking Joe". Smoking Joe is de zeer toepasselijke bijnaam van de .Heems kerck". Het schip rookt n.1. permanent uit zijn dikke schoorsteen, zodat het achterschip te zwart is om met een tang aan te pakken. Een zwart achterschip is nog tot daaraan toe, maar in convooi varende is „Smoking Joewei eens een onuitstaanbare lastpost Het 's voorgekomen, dat een commandant van zo'n convooi onder de oorlog een telegrammetje over liet seinen „go back to po.-t. you are danger for the fleet" (ga maar terug naar de haven van uitvaart je bent een gevaar voor de gehele vloot). Een ding is er dat „Smoking Joe" zonder enig mankeren volbrengt n.1. een rookscherm maker Maar vandaag heeft hij laten zien dat hij nog tot iets meer in staat is. Uit een heiige lucht kwamen de Fi- reflies opzetten. In de verte lag het gevaarte van de „Doorman", die met zijn zwaarste zoeklicht moest seineD om door de mist heen te boren en voor men het wist zaten de Fireflies al in de wolken. Niemand had ze zien opstij gen; eerst de radarapparaten brachten op „Smoking Joe" uitkomst. Over en weer vlogen de seinen van diep uit het maak van de troep een pijnlijke opera tie werd. Een van de „duivels", die zo klassiek zijn vereeuwigd, kon niet na laten daarbij het raadsel op te geven: wat deze luit wel zou doen als hij straks bij zijn vrouw zou zijn, nog voor de gebruikelijke verwelkoming, die ook bij deze veel geplaagde man wel met de nodige omhelzingen gepaard zal gaan. Eerst gaat het raam open en gooit hij alle cactusplantjes naar bui ten, zo luidde de oplossing... Suffisant genomen. Maar met dat al werd het radiosta tion stormenderhand egnomen, nadat het in een volmaakte siuippartij tot op 500 meter genaderd was. Op dat mo ment was de spanning door het prach tige werk van een ongeziene nadering, zo hoog geworden, dat tiet geen oefenen meer was toen de mariniers naar bene den. De kapitein had gevraagd om de heg, waarachter de mannen verscholen lagen alvorens het erop los ging, te sparen. „Wij zij nhier niet om de boel in elkaar te trappen", Jawel, maar het zuivere gevechtsinstinct wil ook wel wat op zo'n moment. Kruip je met zijn allen door de uitgang, waar een hek staat, dan is de hele troep een uitge lezen mikpunt voor de vijand en geen kapitein hield dus de mariniers meer tegen. Hette dat veldje, waar de jon gens overheen moesten, niet „Water- loo?" En moet een dergelijke histori sche naam bezoedeld worden met ele mentaire fouten tegen de krijgskunde? De verschrikte koenoekoeneger zal zijn rekening voor een nieuwe omheining om zijn erf wel ingediend hebben bij de marinebasis... Maar Suffisant werd genomen. Daar hielp zelfs de truc, die op Curagao be kend staat als „het zachte eitje van sergeant-majoor Kilng" niet meer aan. Deze expert, die ieder paadje en ieder cactusstekeltje van Curagao in figuur lijke zin in zijn hoofd heeft, had na tuurlijk weer een hinderlaag gelegd en kwam "vandaar uit de troep achterna stormen. Maar kapitein Edauw had een fraaie manoeuvre in elkaar gezet. Be halve van het Noorden werd Suffisant ook van het Zuiden uit benaderd en de stelling was onhoudbaar, zeker voor mariniers, die eindelijk de benen eens aan land kunnen uitslaan. Flauwe aardigheid? Er zijn beslist fouten gemaakt in dit spiegelgevecht. Een daarvan was dat men vergeten had dat mortireen en zware mitrailleurs bij zo'n laatste stormloop niet meegezeuld moeten wor den, maar op de heuvels opgesteld, van waar zij de overkant over de opruk kende manschappen heen, murw had den kunnen vuren. King's zachte eitje zou, wanneer die fout niet gemaakt was, aardig doorgelopen zijn. Zoveel hebben wij, ondeskundigen in de ho gere krijgskunde, er nog wel van be grepen. Zoals wij obk begrepen heb ben, dat er een pracht van een samen werking was tussen de état-majoor van de mariniesr, voortsluipend langs Cu- racao's onbegaanbare paden en de Seaotter, of het in de lucht hangende „gele gevaar" van de „Doorman", die eigenlijk bestemd is om op zee bij te springen, wanneer er iets gebeurt met een Firefly die in het water terecht mocht komen, maar die als verken ningsvliegtuig voortreffelijk werk heeft gedaan. Bijna kreeg de kapitein een oud blik van verorberde sperciebonen, gevuld met zand en een pracht van een situatietekening, die men van 500 meter hoogte naar hem toe keilde, bo ven op zijn kersepit. Denkt u nu nog, dat een oefening maar flauwe aardigheid is? Ook van de „line astern" vliegerij, waarbij twee Fireflies in de lucht haasje over lagen te buitelen boven het vliegveld Hato en de vliegers Poublon en Goossens de nodige loopings en rolls eruit sloegen, alsof zij met sportvliegtuigen bezig wa ren, kan dit niet gezegd worden Over gaande op de „Piper Cub", werd het helemaal een feest van de ene stunt na de andere. Zo is het afscheid van Cu ragao geweest: vandaar de volgende r0erende adie". waarbij zonder utrH no8 wel een enkele traan werd weggepinkt. ..Curagao, Cureagao, Aruba en Bo- naire, Ik groet u weer van verre Ik moet naar Holland toe..." Het is een oud lied, maar het zal wel nooit vergeten worden... „Nou niet veel", antwoordde de daehte, „want het is eerlijk gebeurÜ dus.De man kreeg 15.— 0f vijfd gen. Wanneer het weer gebeurt zal? ervoor moeten brommen. M'n ouwe vmj<f G. B. uit Julianadorp was ge», toen hij zonder rijbewijs een auto b? stuurde. Het bleek, dat de verdachte had proefgereden en dat een rijbewi (aan hem geadresseerd) „al op postkantoor lag". „En dan was het niet zómaar een ritje", verklaarde B tv bracht m'n ouwe vader naar de bu Die had bij me gelogeerd." Maar ia zonder rijbewijs een auto besturen h«t mag nu eenmaal niet: 5.- 0f twn dagen. De verdachte D. J. B. uit Tem) moest voorkomen omdat hij zond» vestigingsvergunning een bedrijf h»d voortgezet. „Ze kunnen van mij niet meer verlangen dat ik nog naar school ga" verweerde B. zich. Hij had al v»i, jaren in het bedrijf gezeten, zodat mm mocht aannemen dat hij zijn vak v». stond. De ambtenaar moest echter d« beschuldiging wettig en overtuigend bewezen achten. Hij eiste 10.- of vri dagen. De kantonrechter vond het ge. beurde niet zo erpstig en vonniste i Onder auspiciën van de Nederlands» Bond van Gemeente-ambtenaren, afde- ling Den Helder, wordt Zaterdagavond in het Badpaviljoen te Huisduinen een gezellige avond georganiseerd, bestemd voor de bewoners van het Badhotel (het verzorgingshuis van het B.M.Z.) en het gemeentelijk verpleeghuis te Huisdui. nen. De eigen cabaret-groep en het versterkte amusementsorkest van de gemeente-ambtenaren zullen een herhs- ling geven van de onlangs met zoveel succes op de jubileum-avond van het Rode Kruis opgevoerde cabaret-revue „Leuk-op-last". Het belooft voor de ouden van dagen een genoeglijke avond te worden. Het verzakte gedeelte van de Noor delijke kademuur aan de voorhaven van de Zeedoksluis, bij de Lange Brug, zal binnenkort worden hersteld. De hier aan verbonden werkzaamheden, in com binatie met het nazien en herstellen van het Noordelijk bruggenhoofd, wordt Vrijdagmorgen 12 Mei door de Directie van de Rijkswerf aanbesteed. Op Maandag 15 Mei, *s morgens om half twaalf, zal door de Directie van de Rijkswerf worden aanbesteed het ma ken van een beton-fundatie, vakwerk- bemetseling, houten zolderingen etc. ter verdere afbouw van de Scheepmakers- werkplaats. Zoals wij reeds mededeelden werd uit de vergadering van aandeelhou ders van de N.V. TESO, welke enig» weken geleden te Den Burg werd ge houden, een telegram gericht aan de minister van Waterstaat, met verzoek de vaargeul voor de haven te Oude- schild uit te baggeren. Deze vaargeul is zo ondiep, dat de Dr. Wagenmaker laatst met 300 passagiers aan boord voor de haven aan de grond liep. Naar we thans vernemen, zal de ha venmond de volgende maand onder handen worden genomen, waarbij de vaargeul op behoorlijke diepte ra' worden gebracht. ONDERSCHEIDINGEN Aan de heren J. Hopman te D* Koog en Jac. van Vliet te Den Burg werd het Oorlogsherinneringskrui* 1940 uitgereikt. Aan de heren H. Koop man te De Waal, D. Biesboer te Ooi- terend, O. Agter te Den Burg, S. Ab- ma voorheen te Den Burg en D. Zui- dewind eveneens voorheen te Den Burg werd het Ereteken voor Orda en Vrede uitgereikt. B. en W. hebben bekend gemaakt dat de grote lammerenmarkten dit jaar zullen worden gehouden op 1'* 22 en 30 Mei en 5, 12 en 19 Juni. LAMMERENMARKTEN In verband met de verjaardag vaB H.M. de Koningin zal op Maandag Mei geen wekelijkse veemarkt wordW gehouden. ONTSLAG Aan mevr. J. van der Vlies-Koop man uit Den Burg werd op haar v*f" zoek eervol ontslag verleend als tij delijk onderwijzeres aan de openbar* lagere school te Oudeschild, zulks met ingang van 8 Mei. VERGUNNINGEN Door B. en W. werden in totaal vergunningen tot het exploiteren vi» kampeerterreinen of schuren voor b* komende seizoen afgegeven. OMZET EIERVEILING In de week van 10 tot 15 April den 102595 eieren aangevoerd wel*^ een gemiddelde prijs per kilo W brachten van f 1.70.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2