Stad en Omgeving Herdenkingsplechtigheden 4 Mei Commandant Zeemacht Nederland reikte Koninklijke onderscheidingen uit Schipper Kuyck won eerste ronde der periodieke zeilwedstrijden Humanistisch Verbond streeft naar binding van aHe buitenkerkelijken Marine kreeg haar deel van Lintjesregen Khütie-mijnen blijven gevaarlijk! Doopsgezinde Zusterkring Marva's in tweede sloep door de finish! Kaarsrecht in de boot Bouw van eigen geestelijk tehuis Ook in Den Helder is men actief Op het Havenplein en in het Julianapark Om 10.55 uur gaan de vlaggen halfstok Tussen Haaks en Kuifje Hermes-dames boekten een n waardevolle zege Trainingsrit van D.O.K. Urk Pim, i am en Pom op avontuur in Luilekkerland Zaterdagmorgen heeft de Commandant Zeemacht Nederland, schout-by-nacht I. W. Reijnierse, aan een vijftal te Den Helder geplaatste officieren Koninklijke onderscheidingen nitgereikt. De kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, com mandant van het Koninklijk Instituut, en de kapitein ter zee t/d S. G. Baren- dregt, directeur van de Rijkswerf, werden bij K.B. van 21 April 1950 bij bevor dering benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. De luitenants ter zee der le klasse U. F. van Veen, staf-officier O.S. en O./Marvo, en J. Doorenbos, officier-instructeur en waarnemend chef-opleidingen bij de Artil lerie- en Geveehtsinformatieschool, werden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. De vlootpredikant ds. J. W. Sepmeijer werd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemd. Achtereenvolgens bezocht schout-bij - nacht Reijnierse „Argis", de Rijkswert en het Koninklijk Instituut, cfm ten slotte in de ontvangzaal van het Com- «nandementsgebouw de laatste onder scheidingen uit te reiken. De luitenant ter zee Doorenbos kreeg van de CZM een hartelijk dankwoord mede voor zijn uitstekende arbeid bij de opbouw van de jonge opleidingsinrichting „Ar gis". Kolonel Barendregt werd in het bij zijn van de afdelingschef gehuldigd voor de wijze, waarop hij leiding heeft gegeven aan het voor de Koninklijke Marine zo belangrijke werkbedrüf, dat zich de laatste jaren zo krachtig heeft ontwikkeld. Van het uitreiken der onderschei ding aan kolonel Van Straelen waren de officieren en burger-leraren, de ge hele bemanning van het Koninklijk Instituut en verder de Adelborsten getuige. Schout-bij-nacht Reijnierse sprak bij deze gelegenheid zijn grote waardering uit voor hetgeen kolonel Van Straelen heeft gedaan voor de vorming der toekomstige marine-offi cieren. In het Commandementsgebouw reik te de schout-bij-nacht, ten overstaan van de officieren van de staf, aller eerst de ridderorde uit aan ds. Sep meijer, daarbij wijzende op de grote betekenis van het werk der geeste lijke verzorgers bij de vloot. Tot de heer Van Veen richtte schout-bij-nacht Reijnierse een hartelijk persoonlijk woord, waarin hij uiting gaf aan zijn lof voor de voorbeeldige ijver en veel zijdigheid van de gedecoreerde. In dit geval kon de Commandant-Zee macht uit ervaring spreken, omdat hij de laatste jaren de heer Van Veen mocht rekenen tot zijn naaste en ver trouwde medewerkers, die verschillen de malen belangrijke functies heeft waargenomen. „Uw werk als staf-offi cier O.S. en O. en de wijze waarop U het contact tussen de marine en de burgerij onderhoudt, zijn boven alle lof verheven", zei schout-bij-nacht Reijnierse, die daarop de nieuwbe noemde ridders en hun echtgenoten van harte gelukwenste. Rijkswerf Op de Rijkswerf heeft Zaterdagmor gen de directeur, na zelf zijn pnder- scheiding in ontvangst te hebben ge nomen, enige eremedailles, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, aan leden van het werfpersoneel uitge reikt. De medaille in goud ontving de heer J. Brizée, adjunct-commies, die juist zijn gouden jubileum herdacht Het spreekt vanzelf, dat aan dit zeld zame feit nu dubbele aandacht werd besteed. Behalve de gouden medaille ontving de jubilaris de herinnerings tegel met oorkonde en een gratificatie De eremedaille in zilver werd uitge reikt aan de heer M. Janssen, com mandeur bij de Rijkswerf, en de heer T de Vries, schipper bij de marine transportdienst. Tenslotte reikte kolo nel Barendregt de bronzen medaille uit aan de heren W Keijzer, voorman vakman (sloepenmaker) en J. Jume- let, machine-bankwerker. Overige onderscheidingen Aan de Staatscourant ontlenen wij voorts de volgende onderscheidingen welke door H.M. de Koningin op voordracht van de Minister van Marine werden toegekend: Schout-bij-nacht J. B. Meijer, vlag officier Personeel der Koninklijke Ma rine, en schout-bij-nacht J. B. Berck vlagofficier van de Technische Diens: werden benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, met de zwaarden, werden be noemd de tijdelijk commandeur F. T Burghard (bij bevordering), de kapi tein ter zee W. van den Donker (bij bevordering), de gep. kapitein ter zee J. C. d'Engeibronnei. de kapitein tei zee t/d D. van Leeuwen, de kapitein luitenants ter zee G B M. van firke W J. Kruys en H G. Holtz. de luite nant-kolonel der mariniers H. O Romswinkel, de tijdelijk luitenant kolonel der mariniers T. J Rikkers de tijdelijk kapitein-luitenant ter zet van administratie J. M Giel en de ka pitein-luitenant ter zee arts J. C. vai Epen. Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd de hoofd vlootaalmoezenier J F. M de Sain er de administrateur hij het Ministeri- van Marine mr. W Bödeker. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau met de »vaarden werden be noemd de luitenants ter zee der eerste klasse J. F. Drijfhout van Hooff, R W baron van Lijnden, J. H. baron Mackay. P C. Kiepe (t/d). J. Sluijtei (adm.) Voorts ie luitenant ter zee vlieger der tweede klasse H H Vade> en de luitenant tei zee van speciale diensten der tweede klasse T. A. van Leeuwen. De eremedaille 'n goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, werd toegekend aan de oppertorpedomaker A. Jansen, de op- perschrijver J. Johannes en de gep. opperschrijver J. C. Verboom. De eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, werd toegekend aan de oppertelegrafist C. A. J. Erkens, de opperelectromonteur C. H. Kemmer, de opperbottelier E. de Boer, de opper- ziekenverpleger C. van Deventer, de adj.-onderofficler der mariniers J. Boonstra, de oppertambour A. Hein- huis, de schipper A. J. Legerstee, de majoor-torpedomaker M. P. de Kam, de majoor-machinist J. Steenaard, de majoor-machinist W. Overeem, de ma joor-timmerman K. Leijen, de majoor schrijver F. M. van der Grijn, de ser geant-machinist T. de Vries, de ser geant-kok H. C. van Schaik, de gewe zen marinier der le klasse J. Nie- mantsverdriet. De eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, werd toegekend aan de kwartiermeesters W. O. Mackintosh en R. Kooyman, de korporaal-konsta bel M. Daane, de militair werkman C Koeten en de gep. korporaal-kleer maker J. H. van der Horst. Aan de Nederlandse kust bevinden zieh nog op verschillende plaatsen antl- invaaie-mijnversperringen, bestaande uit *,g, „Khitie-mljnen", die destijds door de Duitsers werden aangebracht. Deze versperringen liggen in de gebie den, die nader zijn omschreven in het Bericht aan Zeevarenden, nr. 22, van 4 Februari 1950. Belanghebbenden raden wij aan, deze gebieden op hun zeekaarten aan te ge ven. Desgewenst kan men de omschrij ving der gebieden overnemen van de gemeentelijke publicaties, voor het raadhuis en bij de visafslag. Een Khatie-mijn bestaat uit een vijf tig centimeter hoog betonnen voetstuk, waarin springlading is aangebracht. Op het voetstuk staat een stalen driepoot, waarvan de benen in één punt samen komen. In dit punt is de z.g. „stoot- hoorn" (contactpunt) aangebracht. De totale hoogte van de mijn is 2,475 m. Met de meeste nadruk wordt er op gewezen, dat het voor alle schepen en vaartuigen, van welke soort ook, zeer gevaarlijk is, zich in de bedoelde ge bieden te begeven Het opruimen der versperringen vindt regelmatig voort gang. Zodra een gebied nijt meer als gevaarlijk wordt beschouwd, wordt hiervan in het Bericht aan Zeevaren den kennis gegeven. Evenals verleden jaar organiseert de Zusterkring van de Doopsgezinde gemeente een verkoopdag, waar de vele handwerken, die gedurende het winterseizoen werden vervaardigd door leden en belangstellenden, ten verkoop worden aangeboden. De op brengst van deze verkoopdag, die op Woensdag 3 Mei van 's middags twee uur tot 's avonds tien uur in het kerkgebouw aan de Kerkgracht wordt gehouden, is bestemd voor de arbeid in de Doopsgezinde gemeente. Toen het uur aanbrak, waarop de eerste ronde van de periodieke zeilwed strijden der Koninklijke Marine zou beginnen, liet het zich niet aanzien, dat de watersportliefhebbers door moeder Natuur in de gelegenheid zouden worden ge steld, de kennismaking met het Marsdiep te hernieuwen: Witte schuimstrepen en striemende regenvlagen spraken een duidelijke taal, die allerminst de gedachte wakker riep aan ranke scheepjes met witte zeiltjes over een „spiegelend meer Maar naarmate de tijd vorderde, keerden de kansen, en men besloot de start toch maar te wagen. Om half drie zou het startschot vallen voor de eerste zeilwed strijd in het seizoen. Vijftien sloepen kwamen aan de start. Het bleek dat de stijve Noord wester bries voor de schippers aanlei ding was geweest, een flink rif in het zeil te steken. Wij zagen vele oude be kenden van verleden jaar, maar ook enkele anderen hadden ditmaal inge schreven. Het ging in deze eerste ron de tussen Bootsman Slingerland, schrij ver 3e kl. Dietz, matr. 3e kl. Brehm, schipper Scheer, schipper Kuyck, ka pitein-luitenant ter zee Sluyter, Ltz. II Tober, schipper Luiting, Ltz. III Steyn, kwartiermeester Dekker, Ltz. I Beudeker, kwartiermeester Goedege- buur, bootsman Berghout, bootsman Moor en kwartiermeester Bal. Een voor een snoven de scheepjes naar buiten, de bemanning in oliejas- sen gehuld en met zwemvesten om. Een gewaarschuwd mens geldt voor twee: de radio had harde wind beloofd voor district Noord en met een eerste wedstrijd kan voorzichtigheid geen kwaad. Marva's aan boord Even zetten we grote ogen op toen overste Sluyter onze uitkijkpost pas seerde: zijn boot was bemand met marva's. Meiskes gehuld in oliegoed veilig gepakt in een zwemvest en vast besloten om samen met hun stuurman te trachten een prijs in de wacht te slepen. De dames hadden geen betere leidsman kunnen kiezen want de heer Sluyter legde het vorig jaar beslag op de eerste prijs. Precies half drie gaf het schot aan dat de strijd was begonnen. Een beetje onwennig nog, over een grote opper, vlakte verspreid, trachtte men de startlijn te passeren, hetgeen voor ve len grotere moeilijkheden opleverde dan men gedacht had. Direct nam het drietal Sluyter, Kuyck, Luiting de lei ding door zich los te maken van de anderen. Rond de startton, benoorden het Wierhoofd ging het naar de Dode hond onder Texels wal. Het bood deze oude bekenden van ons Marsdiep geen moeilijkheden maar er was grote con currentie want ook de collega's begon nen gewend te raken en het duurde niet lang of tien van de vijftien deel nemers zaten elkaar dicht op de hie len. Het gijpen bij de Dode Hond gaf geen gevaarlijke momenten te zien en toen naar de spitse rode ton van het Malzwin, een rak, dat, rekening hou dend met de vloed, half bezeild was. Het ging alles voortreffelijk. Van het Malzwin terug naar de startlijn was een kruisrak. Minstens vijf sloepen voerden een felle strijd en de zeilnum mers, die inmiddels door de kijker weer waren te onderscheiden, verrie den dat de marva's hun schipper een grote steun waren geweest: het ging om de eerste of de tweede plaats. Een klein foutje b(j het overstag gaan. een niet voldoende aangetrokken zei's hoot deed de zeilers nog vele ma len van plaats verwisselen maar om 3.45 werd met een schot kenbaar ge maakt dat nummer één de reis had volbracht: schipper Kuyck passeerde Blijkens de laatste volkstelling is een zesde deel van het Nederlandse volk bij geen enkel kerkgenootschap aangesloten. Het percentage van zeventien is ree s aanmerkelijk hoger dan dat bij de vorige volkstelling. Men kan hieruit nie zonder meer een toeneming der onkerkelijkheid concluderen, omdat bjj e vorige tellingen waarschijnlijk door zeer velen louter pro forma een kerk genootschap was opgegeven. Wel kan men vaststellen, dat het tot geen en e kerkgenootschap behorende volksdeel steeds nauwkeuriger wordt begrensd. de oprichting van een Humanistische in snelle vaart de finish, op de voet ge. volgd door Kltz Sluyter met zijn kost bare lading. Nummer drie werd Ltz Tober met direct daarachter schipper Luiting. Slechts enige minuten nadat deze perfecte zeilers binnenkwamen pas seerde matr. 3e klas Brehm uit Hilver sum de eindstreep. Bravo Brehm, goed gedaan. We willen verraden, leizer, dat we nog even zijn blijven wachten om te zien hoe zeezieke marva's er uit zagen, maar we hebben de gelegenheid niet gehad. Kaarsrecht zaten ze in de boot toen deze de haven binnenvoer en de gelaatskleur verklapte een uitste kende gezondheid. De commissie ken de voor netheid aan deze sloep 85 pun ten toe. Het is meer dan we in een stil le schoolbank ooit hebben behaald, om over een slingerende sloep maar te zwijgen. Bravo dames! Het is onwaarschijnlijk, dat al deze mensen van ieder geestelijk leven zijn gespeend. Meer voor de hand ligt de gevolgtrekking, («it zij zich tot geen der bestaande geestei\ke groeperingen aan getrokken gevoelen. De kerken appel leren in evangelisatie en missie op de religieuze aanleg, die in deze .mensen sluimert. Sinds 17 Februari 1946 is daarnaast het Humanistisch Verbond werkzaam, dat heel buitenkerkelijk Ne derland tracht te binden tot een één heid, zonder daarbij uit te gaan van godsdienstige beginselen. Degenen, die na de bevrijding het initiatief tot oprichting van het Huma nistisch Verbond namen, gevoelden de behoefte aan een centrum van geeste lijk leven in humanistische zin. Ter propagering van de doelstellingen wer den de laatste vier jaren enige tiendui zenden geschriften en brochures ver spreid. Tot nu toe hebben bijna zes duizend Nederlanders zich aangesloten. Ook in Den Helder, waar anderhalf jaar geleden een Humanistische Ge meenschap werd opgericht, werkt men ijverig mede aan het bouwen van een „eigen geestelijk tehuis" voor de bui ten-kerkeljjken. In Mei 1948 kreeg de heer G. J. Grobben contact met de heer H. Lips, propagandist van het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond. Na enkele besprekingen met geestverwanten, o.m. de heer C. W. Dornseiffen, werd in December 1948 een vergadering gehouden, waarin men tot Evenals vorige jaren zal op de nationale herdenkingsdag, Donderdag 4 Mei, bij het monument „Voor hen die vielen", op het Havenplein, een plechtige her denking worden gehouden van alle gesneuvelden en overledenen van de Ko ninklijke Marine en de Koopvaardij tijdens de Tweede Wereldoorlog. De 's avonds te houden herdenking van de verzetsslachtoffers wordt wederom georganiseerd door de Vereniging van Oud-Illegale Werkera Bij de herdenking op het Havenplein zullen ditmaal weer vele militaire en burgerlijke autoriteiten aanwezig zijn. Waarschijnlijk zal ook H.M. de Konin gin zich laten vertegenwoordigen. Om kwart voor elf Donderdagmor gen zal het Marine-personeel, dat aan de plechtigheid deelneemt, opgesteld zijn op het Havenplein nabij het mo nument. Voor nabestaanden van Mari ne en Koopvaardij is plaats op het ter rein gereserveerd. Om vijf minuten voor elf worden de vlaggen van alle schepen en inrichtin gen, alsmede de vlag bij het monu ment „Voor hen die vielen", halfstok gehesen. Om precies elf uur arriveert de Commandant Zeemacht Nederland, schout-bij-nacht I. W. Reijnierse, ver gezeld van de militaire burgerlijke autoriteiten, op het terrein van de plechtigheid. Daar zal een korte toespraak worden gehouden door schout-bij-nacht I. W Reijnierse, door de Directeur-Generaal van de Scheepvaart, en door de vloot predikant ds. J. W. Sepmeijer. Vervol gens zal ds. Sepmeijer voorgaan in ge bed, waarna één minuut stilte volgt ter nagedachtenis. Nadat de bij de plechtigheid aanwe zige Matrozenkapel uit Hilversum het volkslied heeft gespeeld, wordt tot de kranslegging overgegaan Onder meer zal door de Commandant Zeemacht een krans worden gelegd namens de gehele' Koninklijke Marine en door de Direc teur-Generaal van de Scheepvaart na mens de gehele Koopvaardij. Na de kranslegging zal aan de nabestaanden de gelegenheid tot het brengen van een bloemenhulde worden geboden. Onthulling verzetsmonument Het is de lezer uit vorige berichten reeds bekend, dat het tijdelijk verzets monument in het Julianapark op de Nationale Herdenkingsavond, Donder dag 4 Mei, omstreeks kwart vóór acht door oud-burgemeester G. Ritmeester zal worden onthuld. De leeuw is reeds op de gemetselde sokkel geplaatst, maar wordt nog door zeildoek aan het oog onttrokken. De onthulling vindt plaats na aan komst van de deelnemers aan de Stille Tocht. De stoet vertrekt om zeven uur van het Stationsplein naar het Vlieger monument in de Tweede Vroonstraat, waar een bloemenhulde wordt ge bracht. Dan keert men via de Spoor straat terug naar het Julianapark. Het tijdstip van de onthulling is zodanig gekozen, dat van 8.008.02 uur de twee minuten stilte in acht genomen kunnen worden. De traditionele herdenkingssamen komst in de Nieuwe Kerk begint om half negen. Door ds. F. Tollenaar, voorzitter der V.O.I.W., zal een rede worden gehouden. Medewerking wordt voorts verleend door de declamatrice mej. A. Sinjewel en de zangvereniging „Halleluja". Het is norgen hoog water om 7.50 en 20.00 uur, en laag water om 1.50 en 14.05 uur. Gemeenschap kwam. Het eerste werk van deze organisatie was het organiseren van maandelijkse bezinnings-bijeenkomsten, welke ge middeld door een vijftigtal stadgenoten werd bezocht. Als sprekers traden o.m. op dr. J. P. van Praag, voorzitter van het Humanistisch Verbond, dr. C. Ketner, dr. Garmt Stuiveling, ds. P. Eldering en mevr. A. RomeinVer schoor. Door al deze bijeenkomsten groeide tussen de kernleden een band, welke door het beleggen van huiska mer-samenkomsten en het houden van cursussen werd versterkt. Daarnaast is men sinds kort bezig met humanistische vormingscursussen voor de rijpere jeugd. Deze cursussen, waarin op on-dogmatische wijze allerlei levensbeschouwelijke problemen wor den behandeld, staan onder leiding van mevrouw Louwrier. Ook hierdoor wil de Humanistische Gemeenschap de be langstelling opwekken voor het leven, zoals de grote humanistische denkers het zien. Wanneer deze belangstelling er éénmaal is, geraakt het Humanistisch Verbond een stapje verder naar het ideaal: „Een eigen.... geestelijk tehuis voor anderhalf millioen buiten-kerke- lijken in Nederland". Inmiddels is het Humanistisch Ver bond reeds op practisch terrein aan het werk gegaan: geestelijk-maatschappe lijke arbeid van allerlei aard, deelne ming aan het werk voor de massa- jeugd, de buiten-kerkelijke militairen en de arbeiders in de DUW-kampen, huisvesting van buitenlandse pleegkin deren, en verlening van steun in gees telijke en materiële zorgen. Onder lei ding van de Stichting „Mens en We reld" werden in de grote steden advies- bureaux gevestigd met eigen sociale werksters. De A. H. Gerhardstichting hoopt spoedig te komen tot oprichting van een tehuis voor ouden van dagen. Uit dat alles blijkt, dat het de leids lieden van het Humanistisch Verbond ernst is met het streven, buitenkerke lijk Nederland tot een éénheid te ma ken. Deze taak sluit ten nauwste aan bij de internationale uitwisseling van ideeën. In dit verband is men voorne mens, in de zomer van 1951 te Amster dam een internationaal demonstratief congres van het moderne humanisme te organiseren. Het verwezenlijken der idealen zal echter afhangen van de mate waarin men de sluimerende geestelijke tenden ties in de harten van anderhalf millioen buiten-kerkelijke Nederlanders zal weten op te wekken. De Nederlandse onderzeeboot „Dol fijn", die onder commando van luitenant ter Zee tweede klasse, C. E. Woldering, een reig maakt naar de Noordelijke wateren, i» Vrijdag bij de onderzeebootbasis in de Waalhaven te Rotterdam teruggekeerd. De uit 62 koppen bestaande bemanning van de Dolfijn; inzet, de commandant wan de Dolfijn C. E. Woltering. Hel tweede dameselftal van Hermej heeft gisteren in Overveen tegen Ever Swift een goede wedstrijd gespeeld. De Helderse dames behaalden een kleine doch zeer waardevolle 1—0 overwinning. In de eerste helft was Ever Swift de sterkste en het was vooral aan het uitstekende werk van de Hermeskeepster te danken, dat het met de rust nog 00 was. Een kwartier vóór het einde gelukte het Hermes te scoren (01). Dit bleek tevens het winnende doelpunt te zijn. De stand is nu: Hoorn 57; Hermes 2 55; Ever Swift 65; Pinoké 6—5. Als de Hermes-dames in Hoorn haar laatste wedstrijd weten gelijk te spe len, dan blijft Hermes 2 (dames) in de derde klasse. Bij vrij sterke wind heeft D.O.K gisteren zijn training op de weg voort gezet. De uitslagen waren: A-klasse '73.6 km): 1. J. Bijl 2 uur 16 min. 7 sec., 2. Bruin. B-klasse (64.4 km): 1. Zijp 2 uur 1 min. 2 sec., 2. De Neeve, 3. Porsius, 4. Zeegers. C-klasse. 1. Bosch 2 uur 12 min. 3 sec.; overige renners door pech uitgeschakeld. Een fraai succes heeft C. Ris be haald. In de Remde van Diemen wist hij in een zeer sterk veld een eer volle tweede plaats te bezetten. Na vijf en zeventig kilometer haalde Van Brenen uit Amsterdam Ris in. Samen gingen zij de 100 km Volmaken. In de sprint zegevierde Van Brenen. Trom petter reed ook een goede wedstrijd, al behoorde hij niet tot de prijswin naars. DE UK 69 IN ANDERE HANDEN De Urker visser Lub Kramer ver kocht zijn motorbotter de UK 69 naar Arnemuiden in Zeeland. Verschillende motorbotters zijn de laatste tijd ver kocht, waarvoor grote kotters in de plaats komen. SCHIP BINNENGEBRACHT. Tijdens de jongste storm kon schip per A. Gort met zijn schip „Op hoop van zegen", afkomstig van Amsterdam, de Urker haven niét binnenkomen. De UK 36, schipper K. Hakvoort, voer ter assistentie uit en bracht het schip be houden binnen. Het ongeluk is geschied- De bewaker die Pom een draai om de oren wilde geven, miste en viel voor over in de vijver. Ontzet blijven de drie hondjes staan. Dat hadden ze niet bedoeld. Ze begrijpen wel niet, waar om de bewaker zo boos op hen is maar ze vinden het toch heel akelig voor hem, dat hy in de vijver is ge omhnn 81,046 ZUÜ Water schiet omhoog en even later verschijnt het oedende hoofd van de bewaker. „Dat helemaal het toppunt", briest hij. „Nu ro] ik door jullie schuld ook nol in het water „Nee meneer, het is geen water, proeft U maar, het is monade", roept Pim. „Er heerlijk da het smaakt" Hij likt zijn lippen af W de herinnering. „Ja, da' moeten mij nodig vertellen", roept de he^a ker weer „Ik was er toch zeker DU. toen die vijver gevuld werd"- lijkertijd stapt hij uit de vijver. M«» Pim, Pam en Pjom wachten niet 0 hem. Ze begrijpen, dat het tijd hen is om de benen te nemen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2