MÉ! B.W.? Zuid-Beveland in bruidstooi Vergadering Hoofdingelanden van de Anna Paulownapolder W/7# u in het Verschillende wegen krijgen stofvrij dek Julianadorp Zwerven door Tirol J.V.C. versloeg Con Zelo Texel Burgerlijke Stand PIET SCHMIDT NEÊRLANDS FRUITTUIN BLOESEMT En in lerseke eten we kreeft en oesters Voor Ukkepuk Onze Bridgerubriek IJmiriden Visserijbesommingen pe verzoeken van de raad der ge meente Anna Paulowna en van de Comrnissie „Rijtoer voor Ouden van nagen" ten aanzien van het gebruik -Is of de verbouwing van het Polder hui» tot een Tehuis voor Ouden van jagen werden achterhaald door een eenstemmig genomen besluit van de gtichting „Avondzon" om dat tehuis te bouwen op een terrein achter de jj.H. kerk. gij het voorstel tot technische her ziening van de bezoldiging van het polder-personeel deelde de voorzitter mede, dat de provincie niet te bewe zen was de eindsalarissen van opzich ter en adj-opzichter resp. op f 5520 en f 4200 te stellen. Zij mogen tot ten hoogste f 5400 en f 3950 gaan. De lo zen der polderarbeiders mochten van f 2094 tot f 2145 verhoogd worden, dat van de chauffeur-werkman van f 2197 tot f 2294, het salaris van de secretaris van f 1650 tot f 2000. Ten aanzien van het salaris van de penningmeester is geen voorstel gedaan, daar diens posi tie hierdoor slechts ongunstiger kon worden. De vergadering ging accoord met het voorstel om de vergoeding voor de woning van de opzichter te verlagen van f 450 tot f 350 (inclusief je eventueel toegelaten verhoging van 15 pet), en tot het toekennen van een verhoging van 5 pet. der lonen en sala rissen over het le en 2e kwartaal van 1950. Met het voorstel om de jaarwedde van de dijkgraaf te verhogen van f 1300 tot f 1500 met vrij wonen in het Pol derhuis en de vergoeding voor de heemraad, waarnemend-dijkgraaf van f 260-f 400 ging de vergadering accoord. Op verzoek van de Zaaizaadvereni ging „Z.A.P." werd een terrein aan de binnenhaven (Van Ewijcksluis) in erf pacht afgestaan tegen 4 ct. per m2. Het besluit is niet bindend. Het kohier van polderlasten werd vastgesteld op f 203518,94 of f 45 pes bunder. Betaaldagen 18 Scpt, 14 Oct. en 18 November. De heren Jb. Rezelman, K. J. Kaan en J. J. Jongejans zullen de Commis sie van Onderzoek van de rekening ever 1949 vormen. De aanbeveling ter benoeming van een heemraad wegens periodieke af treding van de heer Jac. Lindenbergh werd al* volgt opgemaakt: 1. Jac. Lin denbergh, 2. C. Broersma, 3. K. J. Kaan. Bij de rondvraag kreeg de heer Rezelman inlichtingen over de sluis bouw te Oudesluis en vroeg de heer Komen, wanneer het dag. bestuur de adressen van „Bloembollencultuur" en de Kath. L.- en Tb.bond, betrekking hebbend op de eventuele opheffing vai, de sluis aan het Westeinde, in behan deling dacht te nemen. De voorzitter deelde mede, dat naar aanleiding van het eerste verzoek er •en bespreking is geweest, over het tweede verzoek heeft de opzichter een uiteenzetting gegeven (tijdens de bloembollententoonstelling), die zeker verhelderend heeft gewerkt. Inder daad is er nog geen bericht gezonden als antwoord op het adres. De adressen komen te zijner tijd aan de orde. ,^eer. Kaan had met genoe gen kennis genomen van het besluit van „Avondzon" en vroeg het dag. be stuur van de polder de tuin en omge ving van het Polderhuis t« verzor gen en in te richten (b.v. door het plaatsen van banken). r>- voorzitter verwachtte een verzoek in die geest en zou dat wel in orde komen Op de vraag van de heer G. H. Schenk welke wegen een extra behan deling zouden krijgen, antwoordde de opzichter, de heer Taillie, dat opnieuw lan een stofvrij wegdek voorzien wor den: de Ooster-Zandvaartsweg van spoorwegovergang tot Balgweg; Burg. Lovmkstraat van J. C. de Leeuwweg tot Balgweg; de Balgweg zelf, voorzo ver deze nog niet is gedaan, de Wij- cienes Spaansweg, de Kleiweg, Meer weg en Zdiderweg en andere naar be hoefte. De Kerkweg over de gehele lengte. Dat was de titel van de causerie, die de heer C. Geurts uit Edam hield op de laatste ACCO-avond van dit seizoen en hij vertelde op zo'n sug gestieve wijze, dat zijn gehoor mee- zwierf op de vacantietocht, die hij in 1948 naar dat mooie, lieflijke land maakte. De spreker - verteller is eigen lijk beter zette de weinigen, die aan de oproep van het ACCO-bestuur gehoor hadden gegeven en naar Veer- burg waren gekomen, als 't ware naast hem in de coupé en liet hen de reis door Belgie, Frankrijk en Zwit serland meemaken, aankomen in het kleine Tirolse dorp en vandaar uit bergtochten ondernemen, Innsbrück bezoeken, maar bovenal kennis ma ken met de hartelijke, gastvrije be volking. Dank zij Esperanto-vrienden was die tocht in een tijd toen nog geen deviezen voor Oostenrijk be schikbaar werden gesteld mogelijk, maar moest natuurlijk met een vrijwel lege beurs gemaakt worden. Doch verteller noch „medereizigers" kwa men daardoor te kort. Integendeel, de Zondagmiddag ontving JVC I Con Zelo I. Con Zelo verdedigde zijn laatste kans. JVC had niets te verliezen of te winnen. Con Zelo koos het windvoor- deel en was daardoor vaak in de aan val, maar ook JVC wist aardige aan vallen op te zetten, die echter vaak «P buitenspel strandden. Toen de backs van JVC elkaar niet goed be grepen en de keeper misgreep, wist Con Zelo het eerste doelpunt te ma ken. Even later kreeg JVC een vrije schop toegewezen. De nieuwe mid- voor, Piet Hoornsman, nam deze en wel zo hard, dat de keeper totaal ver rast werd. EVen te voren had hij ook paal en lat al eens doen trillen door *en enorme kogel. De rust ging in met l—i. Na de rust kreeg JVC het wind- voordeel. De rechtsbuiten S. Kos had succes met een niet al te hard schot, waarbij de keeper missloeg. Even la- *«r eenzelfde geval. Een houdbaar schot van Th. Kater werd door de kee- Per verkeerd beoordeeld. De stand Was 3—1 en hierbij bleef het. De dameszangvereniging „Ons gen lied" zal deelnemen aan het zang concours van de Bond van zan "koren n Noord-Holland, dat te Hippolytus- «oef zal worden Geboren- Willem, zoon van Ane Huizinga en Johanna van Dijk; Johan nes J. zoon van Johannes J. Witte en Cornelia R. Bakker; Cornelia A., d. v Klaas de Jong en Anna P. Zijm; Alfon- sus J. m„ zoon van Nicolaas H. van Schoonhoven en Agatha M. Uijtenhaak; Theodorus A.. zoon van Raijmundus O G. de Grave en Catharina M. Smit; An ne C„ dochter van Dirk W. Keijser en Eetronella Slot. Getrouwd: Johannes J. Koopman *n Elisabeth J. Commandeur. Overleden. Henriette C. de Rode, jaar: Feitje Kalis, 86 jaar, wed. van s- de Waal. gevonden voorwerpen ®en actetas, een padvindersriem ren g«r. shawl, een terra shawl. 'Gen vertrouwd adrea voor CU.w kleding naar maat Ruyghweg 74 Tel. 31 76 Huize Doorn, waar de gewezen Duitse keizer Wilhelm II van 1920 tot 1941 woonde, van de lucht uit gezien. Zaterdagmorgen werd hier een perscon ferentie gehouden, waar o.m. de mogelijke openstelling van het kasteel voor het publiek werd besproken. Het mooie park is reeds voor het publiek te bezichtigen (Luchtopname ANP-FOTO reis werd er des te avontuurlijker door en... bracht hen in innig contact met de bewoners van het land. De heer Van Dam, die aan het einde de heer Geurts dankte, wekte de aan wezigen op propaganda te maken voor de ACCO-avonden, daar bij te gerin ge belangstelling het werk niet voort gezet kan worden. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant bevat de goedkeu ring van de gewijzigde statuten van de Zaaizaadvereniging „Anna Pau lowna" (ZAP), thans genaamd: Zaai zaad- en Pootgoedvereniging „Anna Paulowna" ZAP) eervol ontslag. Met ingang van 1 Mei is aan de heer B Zon Sr. op diens verzoek eervol ontslag verleend als agent van de Ned Middenstandsbank. Met ingang van de zelfde datum is aan de heer S. Kooij opgedragen de zaken van de Ned. Mid denstandsbank te behartigen. yOOR MIJ LIGT een lijstje van acht vragen, die tezamen bedoeld zijn als een soort aflopende wekker voor de Nederlandse huisvrouw. U moet name lijk weten, dat het voor haar hoog tijd is om wakker ta worden. Er staat immers een nieuw Burgerlijk Wetboek op stapel; dat werd tussen twee haakjes tijd, we doen er nu al anderhalve eeuw mee, dus u snapt En aangezien de rechtspositie van de huisvrouw bij het opstellen van dat nieuwe Wetboek natuurlijk ter sprake zal komen is het wel zeer dienstig, dat de vrouwen en bloc haar opinie in de zen zullen kenbaar maken. Doen zij dat niet, dan begrijpt u wel dat de heren opstellers er zich niet druk over zul len maken en zitten we straks misschien wéér anderhalve eeuw met een Bur gerlijk Wetboek, waarin wij geacht worden alleen maar plichten te hebben en nul komma nul rechten. Vindt u dat niet zo erg? Men moet geen hei! roepen voor men over de brug is, en dus doen we ver standig om dat vragenlijstje eens nauw keurig te bestuderen, alvorens we enthousiast Ja! of verontwaardigd Nee! roepen. Het is ten slotte niet alle dag kermis, en men fabriceert evenmin alle dag eén Burgerlijk Wetboek. Daar gaat hij dan. Vraag 1 en 2 mogen we wel over slaan met het oog op de plaatsruimte: wie wij precies als huisvrouw beschou wen en wat wij onder een beroep ver staan is niet met twee woorden ge zegd. Maar wij zullen het er allen wel over eens zijn, dat elke lezeres van deze regelen, die juist eens even ge makkelijk is gaan zitten nadat zij zes lange weekdagen heeft gedraafd ten gerieve van haar huis, bevattende een echtgenoot en eventuele kinderen, zich met enig recht „huisvrouw" mag noemen. En onder beroep zullen we maar stilzwijgend verstaan elke wet telijk erkende manier om aan de kost te komen. Vraag 3. Meent u, dat de huisvrouw een beroep vervult? U denkt aan dat: „aan de kost komen" en zegt: „Néé hoewel ja toch Als ik er niet was moest mijn man een huishoudster nemen raison van zoveel of op ka mers gaan wonen. Ik vervang boven dien een stoet personeel en geheel hem idem zoveel in de belasting.... Dus ja? Mooi, vervolgt vraag 3 dan dood* ernstig (ik zeg het wat minder of ficieel): wie is dan uw werkgever? Uw man? (laat het hem asjeblieft niet horen!) of uw gezin? (voor het me rendeel nog onmondig en dus niet be voegd om personeel in dienst te .heb ben) Of bent u misschien in dienst van de overheid? 'Hebt u een aan stelling van B. en W. in uw trouw boekje liggen?) U ziet, het wordt al lichtelijk nete lig. Maar dan moet u de volgende horen: Vraag 4: Meent u, dat de huisvrouw onder dezelfde verplichte sociale ver zekeringen moet vallen als de rest van het werkend mensdom? Ai, wat zijn we begonnen. De huis vrouw een voorwerp van aanhoudende zorg der regering. Zegeltjes plakkende, haar kinderbijslag opstrijkende, pen sioen trekkende ik houd mijn hart vast. Krijgen we nu ook vakverenigin gen van huisvrouwen, geschakeerd naar godsdienstige en politieke rich ting, met haar vrijgestelden, en heb ben wij straks als uiterst machtsmid del wellicht stakingen te verwachten? Werkloosheidskassen zullen wij voor lopig wel niet nodig hebben, maar wel hebben we er dan natuurlijk rekening mee te houden, dat éls wij straks ein delijk met een fikse griep in bed zijn gekropen en de controlerende genees heer na een dag of wat aan onze spon de verschijnt om na te gaan of wij de gemeenschap niet met een smoesje op lichtenVan ziekte gesproken! Vraag 5: Meent u (populair gezegd), dat als de huisvrouw onder de Ziekte wet valt, zij dan ook recht heeft op enige papieren guldens, of zou u het geschikter vinden dat zij van over heidswege een hulpje kreeg thuisge stuurd? Waarmee (aanvulling van Sas- kia) in het eerste geval natuurlijk weer enige slordige millioenen gemoeid zijn, en in het tweede geval een heirleger van plaatsvervangsters van staatswege moet worden aangeworven, gekeurd, opgeleid, in de kleren, eventueel uni form gestoken, gehuisvest, betaald en gepensionneerd, óók alweer met behulp van enige nog slordiger millioenen. Waarbij men niet nalaten kan voor de zoveelste maal aan de veelbezongen jon gedame, zoete lieve Gerritje geheten, te vragen: wie dat betalen zal? Vraag 6. Meent u, dat de gehuwde huisvrouw recht heeft op een bepaald bedrag van het gezinsinkomen? Met andere woorden: Meent u, dat u elke Zaterdag of elke laatste van de maand het spaarvarken uit uw kinderjaren te voorschijn moet halen en uw echt vriend decreteren: Asjeblieft meneer, stop er mijn percenten maar in. Ik schiet al aardig op naar mijn tiende paar Nylons of een snoepreisje naar de Rivièra Ach, laten wij toch ophoucten, wij zitten er nu al tranen bij te lachen of te huilen. Natuurlijk vervult de huisvrouw een beroep Praat me er niet van. Je zou eerder van zeven beroepen in één kunnen spreken. En zo verantwoorde lijk als haar zevenvoudig beroep is er geen enkel in de hele maatschappij te vinden. Iedereen mag fouten maken en krijgt daarvoor te gelegener tijd een veeg uit de pan Maar als de huis vrouw fouten maakt als zij Jantje's levertraan vergeet is Jantje op latere leeftijd een voos mannetje: als zij de worst, die een beetje dubieus riekt, per abuis toch op tafel zet is de hele fa milie morgen een gemengd bericht Als zij Marietje op de gevaarlijke leeftijd gan haar lot overlaat zal Marietje over een paar jaar misschien een doodonge lukkige levensmoede Marie zijn.... Maar moet dat allemaal in het Bur gerlijk Wetboek? Zullen we het toch maar niet liever aan onze eigen good will, en die van dat geliefde nest van ons overlaten? Zullen we het voor lopig nog maar doen zonder al die goedbedoelde vaderlijke zorg der over heid, en in deze langzamerhand dood gereglementeerde samenleving dat zware en veeleisende beroep van „huisvrouw" straks met trots tot het „enig onbeschermde, maar ook enig vrije" verklaren. SASKIA. yjn: ZICH DIT VOORJAAR HEEFT VERLUSTIGD In de kleurenpracht van de bollenvelden, in het vurige rood en het vlammende geel van de tulpen, in de rijkgeschakeerde pasteltinten van de hyacinthen, in de fantastische versierin gen en de fraaie bloemenmozaïeken en daarna ook de bloeiende boomgaarden wil bewonderen, trekt naar de Betuwe, naar de Zuid-Westhoek van de provincie Utrecht, of naar Zeeland. Ja, vooral naar Zeeland, naar Zuid-Beveland, de tuin van Nederland. Zeeland is anders... Wanneer men op deVliegberg in W'emel- dinge staat, achter het huis van de 87-jarige oud-burgemeester Wabeke, dan wordt men getroffen door de ijle, naar het paars neigende kleur aan de horizon, waar zich de Ooster-Schelde uitstrekt, een kleur, zoals men in geen enkel ander gewest van Nederland aantreft. Dan bloeit het eiland open in wit en roze van d® ontelbare vruchtbomen, die over het land verspreid staan, dan maakt de serene rust van de vriendelijke dorpjes in de verte de jachtige mens stil en geniet hij van zoveel schoonheid. OET ZIJN op Zuid-Beveland in de de eerste plaats fruittelers. De boom gaarden met appels, peren, pruimen, kersen en morellen rijen zich aaneen. De bongerds hebben zich getooid in hun edelste bloesempracht en over enige maanden zullen zij rijk vruchten duigen. Zij zullen dat doen rondom Goes, de welvarende plaats in het cen trum van de provincie, in 's Graven polder. in Kwadendamme, in Baarland, in Oudelande en Driewegen, in Ovezan- de, Nisse en Heinkenszand, in 's Heer Arendskerke, 's Heer-Hendrikskinderen, Lewedorp en Nieuwdorp, in alle dorpen in de „zak van Zuid-Beveland", in het ene meer in het andere minder. Want bijna geheel Zuidwestelijk Noord-Be veland is één grote fruittuin. En Zuid-Beveland staat thans in bloei; het viert zijn grote bloemenfeest. Wie van de bloesempracht wil genieten, trekke er nu heen. Op uitnodiging van de VW voor Zuid- en Noord-Beveland hebben wij met een aantal Nederlandse en Belgische journalisten een tocht over het eiland gemaakt en we hebben ge noten van het vele schoons, dat er te bewonderen valt. Ook van de Zeeuwse costuums. „U kunt befer uw vrouw een bontjas kopen dan een Zeeuws cos- tuum", zei één van onze begeleiders, „want met de fragiele kap, de rokken en de doek en met het vele goud moet men daarvoor ongeveer f 3000 neertel len...." MISSCHIEN heeft U bij het opruimen van de lappendoos nog een restantje ontdekt, waaruit juist zo'n aardig jurk je voor een kleine peuter (ca. 1 jaar) kan groeien. Is 't een bedrukt lapje, dan bent U al heel gauw klaar. U tekent het hier gegeven patroontje na: dat is de halve voorkant van het jurkje. U knipt het langs de ingetekende li.ir» door, zodat U het pasje en het rokje apart krijgt. De achterkant wordt precies zo, al leen met dit verschil, dat de halsuit snijding dan maar 2 cm. diep wordt, en U midden-achter aan het rugpasje een overslagje van 1cm. breed aanknipt voor de sluiting. Het beleg van 3 cm. breed kunt U zo mogelijk gelijk aan knippen. Dit wordt dan langs de sluit- kant naar binnen gevouwen. U'stikt de pasjes op de rokbaantjes, waarbij U een effen biesje mee kunt naaien, wat een aardige garnering vormt. De zij- en schoudernaden worden dichtgestikt en de mouwtjes en het halsje in de kleur van het biesje omgefestonneerd Een effen pasje op een bedrukt rokje of omgekeerd staat ook leuk, mits de kleuren goed bij elkaar passen. Is het hele jurkje van effen stof, dan gaan we het borduren, waarvoor U het hierbij gegeven motiefje kimt gebruiken, dat U b.v. 6 of 8 maal op het rokje aanbrengt (Eerst goed uitmeten!) Tussen twee motiefjes maakt U één bloempje, ter wijl U het pasje ook met losse bloemp jes versierd. U moogt het motiefje ook midden op het pasje zetten en het rok je met losse bloempjes bezaaien, als U dat mooier vindt. Dat laten we graag aan U over! JACQVES FATH heeft een ge streepte katoenen stof voor dit Lichte zomerjaponnetje gekozen. Het bovenste deel is tot aan het kleine witte kraagje gesloten. De olooien van dit deel laten zoveel 'uimte, dat schouders bedekt zijn, in de taille verdwijnen ze onder de brede 'akceintuur, die de heupen accentueert. Men zegt op Zuid-Beveland, dat da meisjes pas mogen trouwen, als zij al de 273 spelden, die de dracht in da plooi houden en bevestigen, precies en zonder fouten kunnen steken, maar deze mededeling hebben wij maar met een korreltje zout genomen. Een bezoek aan Zuid-Beveland en ongetwijfeld ook aan Noord-Beveland, het op agrarisch gebied meest gemecha niseerde oord in Nederland en ook ver daarbuiten loont de moeite, want ligt op het eiland ook niet lerseke, het dorp van de oesters, de kreeften en de mos selen? Met een oesterschip zijn we tot midden op de Ooster-Schelde gevaren. Daar wierp men twee keer het sleepnet uit, dat voor de rijke Zeeuwse oester kwekers goud uit zee ophaalt. Vóór ons werd de vangst uitgespreid: heerlijke oesters, die vooral in Belgie en Frank rijk en nu ook in Duitsland zeer gezocht zijn en die in grote hoeveelheden wor den uitgevoerd. Verleden jaar verdwe nen er 18.000.000 over onze grens, één millioen oesters bleven in ons land voor de binnenlandse consumptie. We heb ben ze ons laten smaken, de verse oes ters, zo uit zee. En we hebben genoten van de kreeft, die men u bij Nolet, ver maard om zijn oesters en kreeften bij Belg en Fransman, serveert. MAAK HET DE LEIDER ZO MOEILIJK MOGELIJK Het is niet zonder reden dat lk het advies geef tijdens een contract dat mogelijk down is te spelen, niet eerst een zekere slag te incasseren onder het motto: „Binnen is binnen". Vaak maakt men het daardoor de leider juist gemakkelijk. Nog maar al te veel spelers voelen er weinig voor eerst eens na te gaan hoe en op welke wijze men het best kan tegenspre- len. Zij zoeken de weg van de minste weerstand, niet beseffend dat alleen op die wijze t' zekere downslag ge mist wordt. Het volgende spel Is daarvan een treffende illustratie: Sch. B, 8, 3 Ha. H, V, 10, 9, T Ru. A, 6, 2, KI. 7, 6 N Sch. V, 9, 7 Sch. 5, 2 Ha. 8, 5 WO, Ha. A, B, 6, 4, 2 Ru. V, 9, 8, 5, 4, Ru. H, B, 7 KI. B, 5, 3 Z KI. A, 4, 2 Sch. A, H, 10, 6, 4 Ha. 3 Ru. 10, 3 KI. H, V, 10, 9, 8 De bieding verliep als volgt: Z: 1 KL.W: pas; N: 1 S.A.; O: 2 Ha. Z; 2 Sch; W: pas; N: 3 Sch; O: pas. Z: 4 Sch; O: dubbel, rondgepast. W. speelde gehoorzaam Ha 8 voor, de hoogste kaart van de kleur, die O. had laten horen. Bij N. kwam natuur lijk de H. en O. nam met de Aas, meteen KI. Aas naspelend. Een breed glimlachende Z. constateerde een en ander met genoegen. Op dat moment toch was het contract al zeker, omdat alleen Sch. V. nog verloren kan wor den, hetzij bij een Kl.-renonce( bij W. of O.) het zij door verkeerd snijden. O. speelde bij de derde slag KI. na, Z. nam met de Heer, speelde een kleine KI. en troefde met Sch. B. in bij N. Toen na Sch. A en H. de vrouw bleef zitten, legde Z. terecht de kaarten open. „Als u Ru. voorgetrokken had, was ik down gegaan", zei hij tegen W., die onmiddellijk zijn repliek voor het grijpen had.... „Ik moet toch uit komen in de kleur die m'n partner biedt!" klonk het verontwaardigd. Neen, we zullen ons ditmaal niet verdiepen in de discussie der spelers. W. had in dit geval moeten begrij pen dat 2 H. van O. alleen betekende, dat hij wel iets in die kleur had, maar dat dit volgbod na de 1 S.A. van N. in het geheel niet wilde zeggen, dat W. daarin moest uitkomen. Juist na dat 1 S.A-bod had W. beter ge daan eerst eens af te wachten, welke dekking N. in Ha. had. Daar een Sch- uitkomst evenmin aanlokkelijk was en Z. met KI. had geopend, was in dit geval 'n Ru.-uitkomst het meest voor de hand liggend. Desondanks had O. nimmer na Ha.- Aas KI.-Aas mogen trekken. Daar Ha. geen enkel vooruitzicht bood be halve voor Z. had O. in dit geval Ru. 7 moeten spelen, het isico lopend dat Z. ook nog Ru.-vrouw zou maken. Zei ik al niet eens in een vorige rubriek dat uitkomen een teer punt is? Wie het biede? goed volgt en daa-uit de juiste conclusies trekt zal stellig ervaren dat het heus zo moeilijk niet is als vaak wordt beweerd- De besommingen van Zaterdag wa an: stoomtrawler f 21700, loggers Kw 76, f 4735, Kw. 22, f 3170, Kw. 17.' f 1970, Kw. 84 f 1885.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5