VOOR VAN WILLIGEN Gevallenen van Koninklijke Marine en de Koopvaardij herdacht T. C. GOVERS Is 't een kwestie Marinekapel veroverde Vlaamse bloemenstad r i KARPET BALATUM Snelle promotie van bekwaam vlagofficier Verzetsmoment plechtig onthuld De Bioscopen S T p F F Bezoek van de First Sea Lord aan Den Helder? PIET SCHMIDT Tussen Haaks en Kuifje Schout bij Nacht J. J. L. Willinge bevorderd tot vice-admiraal Prachtige staat van dienst Programma van Hermes ..Den vaderlant qhetrouwe' Tot maning van de levenden Hr. Ms. Willem van der Zaan" bracht officieel bezoek aan Gent Klokke Roeland is stom geworden... TIVOLI: Moord in de Tour de France DE WITTE: Alarm in de nachtexpress Voor de beker: HRC—ZAP aan de top £EN KALME NOORDWESTER BRIES trok op de da* der herdenking van de gevallenen een somber wolkenfloers over Den Helder. Zo vormde de natuur een stjjlvol décor voor de plechtigheid, die in de morgenuren werd gehouden bij het monument „Voor hen die vielen". De Koninklijke Marine eerde de nage dachtenis van de mannen der marine en der koopvaardij, die tijdens de jongste Oorlog hun leven offerden op het altaar der vrijheid. Voor de nabestaanden, waarvan velen bjj de herdenkingsplechtigheid tegenwoordig waren, was het een troostrijke ervaring dat hun omgekomen familieleden op een zo treffende wijze werden herdacht. Op het Havenplein stonden in een wjjd carré enige duizenden officieren, adelborsten, onderofficieren, manschap pen, Marva's en burgers opgesteld. Een diepe stilte viel, toen om vijf minuten vóór elf de vlag voor het monument halfstok werd gehaald. De Matrozenka" pel uit Hilversum speelde de eerste maten van het „Wien Neerland» bloed toen de Commandant Zeemacht Neder land, schout-bij-nacht I. W. Reijnierse, het terrein betrad. Even tevoren had den de officiële genodigden hun plaat sen ingenomen. Daarbij waren o.m. de vice-admiraal N. A. Rost van Tonnin gen, als vertegenwoordiger van H.M de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, generaal-majoor A. T. C. Opsomer, commandant Strijdkrachten te Velde, kolonel-waarnemer L. C. A. van Dam, commandant vliegbasis Leeuwarden, kolonel J. Portheine, garnizoens-com- mandant Amsterdam, luitenant-kolonel der mariniers H. O. Romwinckel, mr. J. M. Vos, waarnemend Directeur-Ge neraal van Scheepvaart, de heer A. S. de Bats, hoofdinspecteur Scheepvaart, en mr. G. D. Rehorst, burgemeester van Den Helder. Herdenkingsrede Schout-bij-nacht Reijnierse heette alle autoriteiten, de deputaties van Hr. Ms. schepen en instellingen en de verdere genodigden welkom en sprak daarop een herdenkingsrede uit. In bezielde bewoordingen herinnerde de Comman dant Zeemacht aan het offer, dat enige duizenden strijders ter zee en in de lucht hadden gebracht. Zij zijn het va derland getrouw gebleven tot in den dood. Naast de droefheid om de een zaamheid, die hun heengaan in veler levens heeft gebracht, leeft in onze har ten de dankbaarheid, omdat wij als vrije mannen en vrouwen mogen staan onder het fiere rood-wit-blauw. „Kun dood is ons leven", zeide de schout-bij-nacht. „Zjj zijn gestorven met in hun hart de hoop op een toe komst, waarin vrijheid en recht, vrede en verdraagzaamheid zouden heersen. Op ons allen rust de plicht, die wereld waar te maken. Wanneer wij met alle kracht, die in ons is, daarnaar streven, brengen wij de gevallenen een groter hulde dan ooit een monument vermag te doen". De tweede spreker, mr. J. M. Vos, voerde het woord namens de gehele koopvaardij. Hij wees op de verwant schap tussen beide vormen van mari tieme activiteit, waardoor een gevoel van saamhorigheid wordt geschapen. Meer dan drieduizend zeelieden ter koopvaardij, dat is zestien procent van alle opvarenden, mochten het bevrijde vaderland niet terugzien. In de vijf ja ren die voorbijgingen, zijn vele won den geheeld, maar de littekens zijn ge bleven als een smartelijke herinnering. „Mogen onze eerbied en dankbaarheid jegens de gevallenen voor de nabe staanden een bron van vertroosting zijn", aldus mr. Vos. De vlootpredikant, ds. J. W. Sep- meijer, gewaagde in een ernstige rede van de trouw en de eenvoud, waarme de de Nederlandse zeeman tijdens de oorlog zijn plicht heeft vervuld. „Een mens die waarlijk groot is, en zijn taak in het leven verstaat, is trouw", zeide de vlootpredikant. „Wanneer wij thans de gevallenen herdenken, nemen wij een grootse taak op onze schouders, want wij moeten ons afvragen: Zijn wij hunner waardig? Dan moeten wij be kennen, menigmaal te hebben gefaald!" Kranslegging Nadat ds. Sepmeijer was voorgegaan in het „Onze Vader", werden twee mi nuten stilte in acht genomen. Toen volgde het Wilhelmus, gespeeld door de Matrozenkapel en roerloos door de me nigte aangehoord. Terwijl de kapel zachtjes enige coupletten van het lied - „O Heer die daer" liet horen, had de kranslegging plaats. Namens H.M. de Koningin legde vice-admiraal Rost van Tonningen een prachtige krans aan de voet van het monument. Schout-bij- nacht Reijnierse bracht op dezelfde wijze een eerbiedige hulde namens de Koninklijke Marine en mr. Vos na mens de Koopvaardij. Daarop legde burg. Rehorst een krans namens het gemeentebestuur van Den Helder. Voorts volgden kransen van de Vereni ging van Marine-Officieren, de Neder landse Redersvereniging, de Vereni ging van Nederlandse Koopvaardij kapitein 1943, de Militaire Belangen vereniging van Beroepsschepelingen bij de Zeemacht, de Contact-commissie van organisaties van werknemers ter Koopvaardij, de Zeevaartschool te Den Helder (mede namens de andere zee vaartscholen in Nederland), het perso- nel der Rijkswerf, het Karei Doorman fonds, het Prinses Margriet-fonds, het Marine Sanatoriumfonds, de Stichting EEN GOED KOOPT U BIJ WONINGINRICHTING KONINGSTRAAT Sinds jaren DE zaak voor karpetten. Pelita, de Marine-onderofficiersclub, de Nederlandse verenigingen van oud onderofficieren der Zeemacht, de Oor logsgravenstichting, de Koninklijke Ne derlandse bond van oud-onderofficie ren en de vereniging „Moed, Volhar ding, Zelfopoffering". tut de groep der nabestaanden tra den enkele dames naar voren om een bloemenhulde te brengen. Alvorens de plechtigheid werd gesloten sprak schout-bij-nacht I. W. Reijnierse een woord van hartelijke dank tot alle aan wezigen, in het bijzonder tot de verte genwoordiger van H.M. de Koningin en de andere hooggeplaatste autoriteiten. „Uw aller medeleven bewijst, dat de grote offers, door de gevallenen ge bracht, niet zijn vergeten". Herdenkingen elders. Naast deze algemene herdenkings plechtigheid te Den Helder, welke een nationaal Aarakter had, zijn Donderdag eenvoud ijiofl herdenkingen georganiseerd bij marine-instellingen elders in den lande. In de Oude Alexander-kazerne te Den Haag heeft de commandant van het marine-detachement Den Haag, ka pitein-luitenant ter zee B. J. Velder- man, een herdenkingsrede uitgespro ken, gevolgd door een toespraak van vloot-aalmoezenier A. O. H. Brugmans. Te Hilversum heeft een deputatie van 't M.O.K. deelgenomen aan de Stille Om gang in de vooravond, waarna een krans werd gelegd bij het monument in het Rosarium. van tijd? Dan is het een zaak die BEEMSTERBOER raakt. Komt tijd komt KIIZCRSTftAAf IS.17 DIN HtlDER Alle artikelen boven 10,— zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en bero ving Zoals bekend zal lord Fraser of North Cape, First Sea Lord van de Britse vloot, Vrijdag 12 Mei voor een bezoek aan ons land aan boord van de torpe- dobootjager „Nepal" te Amsterdam ar riveren. De mogelijkheid bestaat voorts, dat Lord Fraser een bezoek zal brengen aan de marinebasis te Den Helder. De First Sealord is de man, die tijdens de oorlog met zijn oorlogsbodem de „Duke of York" de „Scharnhorst" tot zinken bracht en later als commandant van de Britse Pacific vloot voor Engeland het document van de overgave van Japan ondertekende. Hij is 82 jaar oud en heeft een groot aandeel gehad in de ontwikkeling van de bewapening der Britse vloot. ■Qen oertrouiod adreó ooor clLu> kleding naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 31 76 EEN MOOIE COLLECTIE DESSINS IN NAAR DEN HELDER KONINGSTRAAT Hr. Ms. „Marsdiep" is gisteren naar Rotterdam vertrokken. Hr. Ms. „Vlieter" verliet de ha ven met bestemming Scheveningen. Het is morgen hoog water om 11.20 uur, en laag water om 5.20 en 18.05 uur. Maandag is het hoog water om 0.05 en 12.05 uur, en laag water om 5.55 en 18.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 9.7 graden Celsius. Zoals wij reeds meldden, wordt schout-bij-nacht J. J. L. Willinge met ingang van 15 Mei bevorderd tot vice- admiraal. Schoutbij-nacht J. J. L, Willinge werd op 13 April 1898 te Den Helder geboren. In 1915 kwam hij op het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord en in 1933 op de Hogere Marine Krijgsschool voor een twee jarige cursus. Daarna werd hij geplaatst bij het departement van Defensie. Eind 1936 werd hij geplaatst aan boord van de nieuwe kruiser Hr. Ms. „De Ruyter", waarmede hij voor de derde maal naar Nederlands Indle vertrok. Aldaar volg de zijn plaatsing bij het departement van Marine te Batavia en op 1 April 1940 volgde zijn benoeming tot kapi tein-luitenant ter zee. In 1941 werd hij benoemd tot chef van de staf van het Nederlandse eskader in Oost-Indie en in Januari 1942 werd hij belast met het commando over Hr. Ms. kruiser „Sumatra", waarmede hij in Februari 1942 uitweek naar Trincomalee (Co lombo). Via Zuid-Afrika arriveerde hij met deze kruiser in Engeland, en in April 1943 werd hem het bevel toever trouwd over Hr. Ms. kanonneerboot ,Van Kinsbergen" in de Westindische wateren. In October van dat jaar arriveerde hij weer te Colombo, waar hij fungeer de als chef van de staf van de bevel hebber der strijdkrachten in het Oos ten. Op 1 Mei 1944 volgde zijn benoe ming tot kapitein ter zee. In October 1945 kwam hij te Batavia aan. Na de benoeming van schout-bij-nacht A. S. Pinke tot commandant der zeemacht in Nederlands-Indie werd kolonel Willin ge belast met de functie van chef van de staf der zeemacht in Nederlands Indie. In Januari 1947 werd hij eervol van deze functie ontheven en keerde hij naar Nederland terug. Op 16 April 1947 werd hij benoemd tot commandant der zeemacht in Nederland en op 1 Mei van dat jaar volgde zijn bevordering tot schout-bij-nacht. Begin Juli 1949, tijdens de vlootmanoeuvres van de Wes terse Unie, fungeerde schout-bij-nacht Willinge als commandant van de Ne derlandse strijdkrachten die aan „exer- cise Verity" deelnamen, en van 1 De cember 1949 tot begin Mei 1950 was hij commandant van het oefensmaldeel Nederlandse Antillen, waarmede hij de reis naar de West maakte. Het eerste dames-elftal van Hermes speelt morgen in Utrecht tegen Kam pong 1 een promotiewedstrijd. Het vertrek is gesteld op 9.10 uur met de trein. Het tweede dames-elftal speelt in Hoorn een degradatiewedstrijd. Heren 3 en jongens g gaan mee voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. De drie elftallen vertrek ken om kwart vóór negen met de bus van het Stationsplein. aan DE VOORAVOND VAN DE BEVRIJDINGSDAG heeft Den Helder i% A burger, herdacht, die in het verzet tegen de onderdrukker om het leven lijn ..ir/on.n Vunr het eerst kon dat geschieden bij een monument, dat ter nar,, darhtenis van deze mannen en vrouwen was van dit gedenkteken werd reeds spoedig na de be^r«di"?S* Idoor 8» Vereniging van Oud-Illegale Werkers, waarvan toen wulen dokter E. Loesberg voorzitfer was. Het monument kwam tijdig gereed v^or de onthu'.m, op dag, waarop Nederland voor de vijfde maal zqn doden herdacht. verzorging op zich heeft willen n» De onthulling had plaats na be- eindiging van de stille tocht, waaraan vele stadgenoten deelnamen. Bij het vliegermonument in de Tweeda Vroonstraat werd een ogenblik halt gehouden, om symbolisch de gevallen strijders der geallieerde landen te ge denken door het brengen van een bloemenhulde. Na aankomst in het Julianapark luisterde een grote menigte zwijgend naar de plechtige muziek, die „Win' nubst" ter inleiding speelde. Door de huidige voorzitter der V.O.I.W., ds. F. Tollenaar, werd daarop een ope ningswoord gesproken. Hij bedankte daarin de familie van de inmiddels overleden beeldhouwster, freule I. A. C. van Beeck Calkoen, voor het wel willend en belangeloos afstaan van het gipsmodel, voorts de directeur van het Legermuseum te Leiden, kolonel b.d. M. C. van Houten, die zijn bemidde ling had verleend voor de vervaardi ging van het bronzen afgietsel, de heer H. J. Mooy, die het monument had ontworpen, de fa. Kersbergen, die de plaatsing had verzorgd en ver der alle anderen die op enigerlei wijze aan de totstandkoming hadden mee gewerkt. Ds. Tollenaar vertelde, dat de bron zen leeuw, die bovenop de gemetselde sokkel is geplaatst, de strijd tegen de overweldiger symboliseert. Met opge heven rechterklauw stelt de leeuw zich teweer tegen iedere aanranding van de Nederlandse vlag, die hij met de linkerklauw beschermt. De pijlen bundel symboliseert de elf provin ciën. Op een zandstenen plaat aan de voorzijde van de sokkel zijn de woor den gebeiteld: Den Vaderlant Qhe trouwe, met de jaartallen 1940 en 1945. De onthulling Oud-burgemeester G. Ritmeester hield, alvorens tot de onthulling over te gaan, een rede, waarin hij de na tionale betekenis van het verzet in het licht stelde. De beste zonen en doch- teren van onze natie zijn getrouw ge weest tot in de dood. Onze dankbaar, heid jegens hen kan nooit groot ge noeg zijn. „Zij deden het uit liefde voor ons vaderland en onze Koningin zeide de heer Ritmeester, die daarop met het vlaggetouw de driekleur ver wijderde, die de bronzen leeuw aan het oog had onttrokken. Ds. Tollenaar droeg toen met een enkel woord het onthulde monument over aan het gemeentebestuur, dat de JQUIZENDEN GENTENAREN zijn er getuige van geweest, dat de Marinekapel, de trots der Koninklijke Marine, de Indrukwekkende plechtigheid bij het mo nument van Koning Albert van Belgie met muziek opluisterde. De kranslegging werd gevolgd door een grote parade, waaraan ook werd deelgenomen door de bemanning van Hr. Ms. „Willem van der Zaan". Deze münenlegger, die onlangs terugkeerde uit de West, heeft dus nadien weer een belangrijke goodwill-trip gemaakt. beeld, terwijl de Marinekapel de natio nale hymnen speelde. De plechtigheid werd besloten met een mars door de stad en een concert op de Koutert, on der de balustrade van het Nederlandse consulaat. Tusen de met vlaggen getooide eeuwenoude gevels van de oude Vlaamse stad klonken de tonen der marsmuziek en de roffels van de tam boers en pijpers. De mannen op de to rentrans van het Belfort, zagen hoe de Nederlandse Adelborsten en de be manning van Hr. Ms. „Willem van der Zaan", gevolgd door pelotons der Ame rikaanse, Belgische en Engelse marine door de straten marcheerden. De-com mandanten der oorlogsschepen, welke ter gelegenheid van de Floraliatentoon- stelling een officieel bezoek aan Gent brachten, legden namens hun regerin gen een krans bij het ruiterstandbeeld, dat ter nagedachtenis van Koning Al- bert in het Koning Albertpark is op- De luitenant ter zee le klasse D. B. van Heuven, de Nederlandse comman dant. legde als uiting van sympathie van het Nederlandse volk voor de Bel- gishe naburen, een fraaie krans aan de voet van het monument. De drie an dere commandanten volgden zijn voor- Een weelde van bloemen „Daor staot veur een aordig somma- ke", meende de gendarme, die in zijn keurige rood-zwarte uniform deel uit maakte van de wacht, die de duizenden bezoekers langs de aangegeven paden moest dirigeren. Het feestpaleis in het Citadelpark was in een machtig bloe- menparadijs herschapen. Terwijl buiten natte sneeuw viel, bloeiden hier de schoonste rozen, rhododendrons, hor tensia's en seringen. De citrusboompjes uit Nice torsten zware lasten van ci troenen en grapefruits aan hun groene takken. Bij de opening was Nederland ver tegenwoordigd door de Nederlandse ambassadeur baron Van Harinxma thoe Slooten, de Nederlandse militaire attaché en de burgemeesters van Am sterdam, Haarlem, Leiden, Vlaardingen, gericht. treffende hulde aan wtjlen Koning Albert der Belgen. Nijmegen en Terneuzen. De marineka pel gaf een openingsconcert. Op de Nederlandse afdeling waren onze bloemkwekers vertegenwoordigd met een schitterende collectie amaril- les, azalia's, freesia's en talrijke andere prachtige bloemsoorten, die tezamen 'n wonderschoon geheel vormden. Dagelijks voerden vliegtuigen verse bloemen en planten aan. Dat ons land tussen de inzendingen van Italië, Zwit serland, Frankrijk en Belgie een bui tengewone indruk maakte, bleek zon neklaar toen de Nederlandse afdeling de eerste prijs in ontvangst mocht ne men. Zelfs in de orchideeën-afdeling, waar de flora der Belgische Congo een belangrijke plaats innam, was een groot gedeelte voor de Hollandse kweekpro- ducten gereserveerd. Al het schoons dat West-Europa op bloemengebied kan bieden, stond in de grote hallen om aardige vijvertjes en grasperkjes ge groepeerd. Des avonds goten honder den lichtstaven een zee van fluoresce rend licht over de geurende bloemen pracht. Met de lift door de eeuwen Gent en Belfort zijn synoniem, maar dat men per lift naar het klokkespel van deze 12e eeuwse toren kan worden gebracht, vormt toch wel een nieuw gezichtspunt. Zelfs de klokke „Roe land" heeft het tegen de moderne tech niek moeten afleggen. Zijn bronzen stemme klinkt niet meer door het he den. Gebarsten staat hij in een donkere nis onder in de voet van da toren te peinzen over de dagen dat hij storm en brand klepperde over het Vlaande- renland. De mechanische lui-inrichting, welke in 1914 de zes man zou vervan gen die de klok moesten luiden, sloeg de klepel met iets meer kracht tegen de klokkewand, dan de 6050 kilogram wegende reus kon verdragen Binnen kort zal hij aan de talrijke monumen ten, die de Gentse plantsoenen sieren, worden toegevoegd. Om zijn ziel over te brengen naar de nieuwe klok, zijn van de rand en kele stukjes afgeslagen en bij het giet sel gevoegd. Van de plaats waar de 52 klokken van het carillon, die tezamen 2900 kilogram wegen, staan opgesteld, heeft men een prachtig uitzicht over de oude stad. Daar staat de St. Baafs- kerk in welke binnenste de wonder mooie panelen, geschilderd door de Gebroeders Van Eijck, „De aanbidding van het Lam Gods", worden bewaard. Aan de andere zijde de St. Nicolaas- kerk, 't Postkantoor en 't Gemeente huis, waarachter de Graslei met rijk gesierde gevels uit de 14e eeuw. In het Gravenkasteel en talrijke andere historische gebouwen, zijn musea on- bloemenpracht. dergebracht, die gezamenlijk een schat van kunstvoorwerpen en sieraden her bergen, die getuigt van grote wel vaart uit lang vervlogen tijden. Drukke dagen Behalve Hr. Ms. „Willem van der Zaan", waren de Amerikanen, Engel sen en Belgen, respectievelijk met USS „Ernest G. Small", de nieuwste torpe- dobootjager van 2200 ton, RN „True Lo- ve", een mijnenlegger van ongeveer 1000 ton, en de „Adriaan de Gerlache", vertegenwoordigd. De eerste dag leg den de commandanten beleefdheidsbe zoeken bii de Belgische autoriteiten, die weer tegenbezoeken brachten. Van schepen te bezoeken, maakten duizen den inwoners gebruik. De bemannin gen werden i i de gelegenheid gesteld, een bezoek aan de Floraliën te bren gen, roei- en voetbalwedstrijden te spe len en bij te wonen, of deel te nemen aan een aardige excursie naar de bier brouwerijen. Dit werd zeer op prijs ge steld en het bleef niet bij droge theo rieën. Vooral de taptoe op de Floraliën was een evenement dat nog lang in de herinneringen zal blijven voortleven. Dat Nederland zich van zijn beste zijde heeft laten kennen, kwam tot ui ting, toen de burgemeester van Gent aan de commandant van Hr. Ms. „Wil lem van der Zaan" een oorkonde en een gedenkpenning aanbood. De oor konde bestaat uit zes houtskooltekenin gen der stad Gent. De bronzen gedenk penning is gesierd met het beeld van de Gentse maagd en draagt de inscrip- Hr' Ms- ..Willem van der Zaan bij zijn bezoek van 21 tot 26 April 1950". F. L. Weesing men. Namens gemeentebestuur en be. volking van Den Helder aanvaardde burgemeester mr. G. D. Rehorst het monument, dat hij beschouwde als te zijn geplaatst ter ere van de doden en tot maning van de levenden. Na zijn toespraak legde de burgemeester een fraaie krans, gesierd met aronskelken, aan de voet van het monument. Ook namens de V.O.I.W. werd een krans gelegd en de Oranjegarde bracht een bloemenhulde, waarop „Winnubst" de hymne „Dankt dankt nu allen God" speelde. Gezamenlijk wachtte men op het tijdstip van acht uur, toen over het gehele land de twee minuten stilte ter herdenking in acht werden genomen. De sobere plechtigheid werd besloten met het spelen van het Wilhelmus. In de Nieuwe Kerk De herdenkingssamenkomst, Donderdagavond in de Nieuwe Kerk werd gehouden, werd door zeer vele stadgenoten bijgewoond. In een eer. lijke rede richtte ds. F. Tollenaar vooral het woord tot de jeugd, di® misschien de diepere zin van herden kingen als deze nauwelijks beseft. Het gevaar bestaat, dat het uiterlijke gaat overheersen en dat men zich niet meer voldoende bezint op de geest der dap peren, die goed en bloed hebben wil. Ien offeren, opdat vrijheid, waarheid en recht in Nederland zouden terug- keren. Ook de na de bevrijding on. dervonden teleurstellingen mogen nimmer tot gevolg hebben, dat de idealen, waarvoor de gevallenen hun leven gaven, voor ons zonder beteke. nis geraken. Als treffende illustratie las ds. Tollenaar een brief voor van één zijner catechisanten, die deze jon geman een paar uur voor zijn terecht, stelling aan zijn ouder» had geschre. ven. Deze van diepe ernst getuigend» herdenkingsrede werd passend om- lijst door een zestal gedichten uit d« verzetspoëzie, welke met zeer veel ge voel werden voorgedragen door mej. A. Sin je wel. De gereformeerde zang vereniging „Halleluja" verhoogde de plechtige sfeer door het zingen van enige stemmingsvolle werken. Tot be. sluit, van de avond werd gezamenlijk het Volkslied gezoneen. In de Tivoli-bioscoop wordt tot en met Maandag vertoond de spannende film „Moord in de Tour de France", waarin René Dary, Suzanne Dehelly en Raymond Bussières de hoofdrollen vertolken. In deze film volgt de camera een Franse équipe tijdens een Tour de France. Door het vlakke land van Frankrijk gebeurt er niets, maar dan, in een berg, valt plotseling een renner dood neer. Op zijn stuur vindt men een rode tulp. Er gebeuren meer ongeluk ken, en steeds treft men bij een gestor ven renner een rode tulp aan. Een .iounaliste en een commissaris van po litie, die de tocht ook volgen, slagen er ten slotte in deze mysterieuze moord- zaak op te lossen. In de Witte-bioscoop gaat een schrij ver er per trein met de vrouw van zijn uitgever vandoor. Maar als hij langs zijn eigen huis rijdt, trekt hij aan de noodrem en rent naar zijn eigen vrouw. De express wordt intussen geramd door een goederentrein. Onder de do den zijn de uitgever en ook diens vrouw. De schrijver verneemt, dat de trein niet door zijn schuld is veronge lukt, maar door een verkeerde sein- stand. Doch dan blijkt, dat de vrouw van de uitgever de dood vond door 'n schot in de rug. De schrijver wordt verdachtEen spannende thriller, die tot en met Maandag draait. Vanavond om zes uur speelt HRC voor de beker tegen de vierde klasser ZAP. Deze wedstrijd zal ongetwijfeld weer tal van voetballiefhebbers naar de Sportlaan trekken. Voor HRC 2 is thans ook bekend, althans gedeeltelijk, tegen wie in de promotiecompetitie moet worden ge speeld. Het wachten is alleen nog op de kampioen van de resferve derde klasse C. Dit zal waarschijnlijk wor den WFC 2 of Volendam 3. Het voor lopige promotieprogramma ziet er als volgt uit: 7 Mei: Rapiditas 2—WA 2, 14 Mei: WA 2—HRC 2, 18 Mei. HRC -Rapiditas 2. VOOR zijde, wol, Imprimé, enz. als vanouds M SPOORSTRAAT 103.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2