Een teleurstellende uitslag voor H.R.C. Sport in 't kort SRC versloeg Zeemacht met liefst 7-0 Nieuws uit Wieringen Roodjakken niet opgewassen iegen enthousiasme van Always Forward Kans op kampioenschap nog niet verloren WGW 2 ook in de bloemen HRC en Forward weer gelijk Helder verloor mei1 31 van Hoogezand JVC en Flevo deelden de punten - Hermes-dames wonnen tweede promotiewedstrijd ZAP versloeg HRC 2 Ook WGW 2 werd kampioen Raichenbach liet Roosenburg winnen - Njord versloeg Triton O. en O.-sportweek dit jaar een driekamp De herdenking op Wieringen Burgerlijke Stand Bridgeclub Het leven der bijen Urk J 1*10 mmilfi^ri nn 1_ Reeds drie minuten na het berin van <i„ ,T Forward—H.R.C. maakten de roodjakken hun eerstaf out als hierboven uitgedrukt een beetje te krachtig gezegd «anTt^ide "nl^een hebben fouten gemaakt, kapitale blunders zelfs f„ tLi. rtade ploegen punten in Hoorn houden en slaagde S( '^t ^e uitbundige greep van elf als terHers vasthoudende rLtter le„. En hoe het enorme aantal Helder*l^aT^T^ laatste gedeelte van de tweede helft, de aanvallen o„ a r- niet te stuiten. Toen begon een ieder terne te rrön ^rw'?"\er8 waren van de wedstrijd en men slaakte de een goed bekeken rollertje en ver bui ten het bereik van de keeper scheen de bal in het doel te zullen verdwij nen. Als aan de grond genageld bleef een ieder staan, maar tergend lang zaam verdween de bal aan de ver keerde kant van de paal over de ltjn. Prachtig spel van De Vries, dat even goed een zeer mooi doelpunt had kunnen opleveren. Samenspel. In die tweede helft waa de midden voor van Always Forward vervangen. Hart nam nu zijn plaats in. Voor HRC begonnen de tweede vijf en dertig mi nuten zeer hoopvol. Van links loste rechtsbinnen Knijff een fraai schot, dat onder teleurstellende kreten in 't zijnet verdween. HRC voerde vooral in deze periode het samenspel te ver door. Door een zacht regentje was het veld wat glad geworden en schoten de ballen ver door. Over de tweede helft kunnen wij trouwens kort zijn. Wat enigszins de moeite waard was zullen wij vermel den. Daar was in de eerste plaats een vrije schop, die natuurlijk door G. de Vries moest worden genomen. Onge looflijk hard schoot de bal op de borst van doelman De Vries af. Klemvast vangen bleek niet mogelijk. Rechts buiten Brandsma was er wel bij, maar hij kon niet gevaarlijk worden. Na twintig minuten stichtte een hoge voorzet van links verwarring in in de Helderse achterhoede. Er moest een doelpunt/in de lucht zitten en Swart, Bot en De Jong hadden hun handen vol. Hart schoot even naar Het veld in Hoorn was eigenlijk te klein om de grote schare belangstel lenden te kunnen herbergen. Letterlijk overal verdrongen de mensen elkaar om zoveel mogelijk van hun wedstrijd te kunnen opvangen. Onder luide toejuichingen betraden de ploegen het terrein, en toen de wedstrijd een aanvang nam was het lawaai welhaast oorverdovend. Van man tot man ging het leder, in een onbeheerst tempo. Eén zwaai met een been bracht de bal van het ene eind van het veld naar het andere. Toch kreeg men niet de indruk, dat HRC veel hinder had van de kleine maten van het net even te effectvolle terrein. Knijff van HRC was de eerste, die iets goeds deed met de bad. Even op brengen, daarna een tikje naar rechts, waar Brandsma geheel vrij stond. Maar weer werd de bal onbesuisd in de doelmond geplaatst. Gemist Plotseling, na drie minuten, was 'middenvoor De Vries in moeilijkheden. Hij werd zwaar op zijn huid gezeten door één van de achterhoedespelers. Niettemin gelukte het hem de bal te spelen. Zijn belager weerde af, doch gebruikte daarbij één van zijn handen. Onverbiddellijk wees scheidsrechter Van Male naar de witte stip. Midden voor De Vries zou de penalty nemen; doodse stilte, een korte aanloop, een zacht schotOorverdovend gejuich van de Forward-aanhang, toen hun dappere en beweeglijke keeper De Vries het schot van zijn naamgenoot stopte. Met een ferme duik onthield hij HRC de leiding. Dat was een hele teleurstelling voor de roodjakken deze eerste „fout". Want zo moeten wij het verloren la ten gaan van deze unieke kans toch zien. Vanzelfsprekend piekerde nie mand er over G. de Vries een verwijt te maken. Wanneer hij echter harder had geschoten, dan was het een doel punt geweest. En een doelpunt, in de j eerste minuten gescoord, kan een ploeg veel vertrouwen geven en de tegenstander zeer deprimeren. Onze complimenten voor de wijze waarop doelman De Vries (het blijft toch im mer een lastige bal, een elf-meter schop!) zijn club het vertrouwen kon laten behouden. Even later kreeg middenvoor De Vries in moeilijke positie van Brands ma de bal toegespeeld. In volle ren schoot hij rakelings over. Always For ward liet zich evenwel geen ogenblik uit het veld slaan. Uit een hoge voor zet kopte middenvoor Eeken de bal vlak voor Dijkshoorn tegen de grond. De HRC-doelman kon er niet meer bij. Gelukkig was daar nog linksback Bot, die met een harde trap, één meter vóór de doellijn, zijn voorhoede aan 't werk zette. Het eerste werkelijke schot in deze sensationele wedstrijd kwam van De Werker, die weer een prachtige partij voetbal heeft gespeeld. Op een gegeven moment gaf deze speler met een scherpe pass lucht in de middenlinie. De bal belandde bij Rijkers. Deze zou een voorzet geven, maar via het been van de rechtsback van Always Forward draaide de bal het doel in. Keeper De Vries, die hier op niet had gerekend, was wel op de goede plaats, maar hij stopte de bal achter de doellijn. Lang niet iedereen geloofde, dat de bal had gezeten, maar scheidsrechter Van Male twijfelde er blijkbaar niet aan. Met een resoluut gebaar kende deze voortreffelijk leidende arbiter, een broer van onze vroegere interland keeper, HRC een doelpunt toe (01). Tekortkomingen. We begonnen dit verslag met HRC's eerste „fout". Beter kunnen wij nu spreken van tekortkomingen, want de roodjakken hebben geen kans gezien de lange wat onbehouden spelende spil Groot uit positie te brengen. Hieraan had de middenlinie, hoe goed overi gens verdedigend werk, vooral schuld. Teveel ballen werden door het mid den getrokken, ver uit de verdediging, waardoor de spil (wat heeft diens lange lichaam de HRC-aanval tot ra' zemij gebracht!) steeds weer kon in grijpen. Langer dan G. de Vries, lan ger ook dam Brandsma, toen' deze roodhemden van plaats hadden verwis seld in de tweede helft, stond hij steeds op de juiste plaats. Na een half uur spelen liep Knijff weer vast op deze „pilaar". En de rechtsbinnen van HRC had zijn schot zo zorgvuldig voorbereid. Helemaal uit de achterhoede haalde hij de bal naar voren, een tikje naar G. de Vries, weer terug en toen een schot. Het werd een ruzietje, want spil Groot was tijdig ter plaatse en kon nog voldoen de hinderen. Twee seconden later ver richtte Dijkshoorn een sublieme safe. Door een kluwen van wit- en rood hemden vuurde rechtsbinnen Hart een hard schot af. Als een veer schoot Dijkshoorn naar de rechterhoek en via zijn vuist verdween de bal over de ljjn. Vlak vóór de rust was mid denvoor De Vries spil Groot te slim af. Hoewel zwaar gehinderd wist de rode aanvalsleider zich vrij te spelen. links, ontliep De Jong en Swart «n van dichtbij gaf hij Dijkshoorn het na kijken (11). Na deze gelijkmaker was HRC finaal van de kaart. Regel- recht stoven de mannen uit Hoorn op een overwinning af. Geweldig enthou siast dreven zij hun aanval tot nóg harder werken en P. de Vries, die rusteloos over het veld zwierf, en Knijff moesten hun steun komen ver lenen. Er zat nóg een doelpunt in de lucht. Klopte niet Bij Racing klopte niets meer. Mis schien kwam het door dat onvermoei de harde spel van de tegenstander, misschien waren de mannen van De Jong te zeer gedeprimeerd. Hoe het ook zij, na een half uur spelen kreeg Van de Pol van Forward een kleine kans. En hij liet deze niet onbenut. Dijkshoorn werd voor de tweede maal gepasseerd (21). Even later viel Hart uit, zodat Forwards derde mid denvoor een kansje kon gaan wagen. HRC was er hopeloos uit. Men was totaal de kluts kwijt. En telkens dook het plompe reuzenlichaam van Groot op, wanneer gevaar te duchten viel. De roodjakken vochten verbitterd, de laatste minuten. Er was echter niets aan te doen. Toen scheidsrechter Van Male voor de laatste maal floot, stoof al wat Hoorn was het veld op. Er werden rondedansen uitgevoerd, al was men kampioen. Het lawaai kende geen grenzen meer. „Hup Forward hup", klonk het allerwege en elf rood hemden vielen in die geforceerde vreugde geheel in het niet, toen zij de kleedkamers opzochten. Verdiend. Wij kunnen rustig zeggen, dat Al ways Forward de overwinning heeft verdiend. Nadat de gelijkmaker was gescoord was er maar één ploeg, die voetbalde en dat was Always Forward Bij HRC waren vooral P. de Vries, De Werker, A. de Vries en Rijkers be hoorlijk op dreef. Swart en Bot deden goede dingen. De Jong bleef ditmaal onder de maat. Brandsma was niét beter dan Koster in voorgaande wed strijden. Knijff had zeer sterke mo menten. Ajax kon het Zondag te Heerenveen tegen de club van Abe Lenstra niet bolwerken en ging met 5—6 ten onder. Het moment, waarop de Ajacieden hun vijfde doelpunt maken door MicheU. V.r.n.l.: Dr&ger, MicheU, Broek man en de doelman van Heerenveen. SRC liet gisteren in 1 C geen steek vallen. De Schagenaars wonnen over tuigend van de sailors. De uitslag 70 spreekt voor zichzelf. Geelzwart, dat nog een klein kansje had, verspeelde dit door een 3—3 gelijk spel tegen Vlos. De strijd gaat nu alleen nog tussen Koedijk en SRC. De «tand in de kop groep is: Koedijk 19 11 7 1 29 SRC 19 11 7 1 29 Geelzwart 19 10 6 3 26 In de reserve eerste klasse C kon DTS 2 de punten tegen Alkm. Boys niet thui* houden. De Boys zegevierden met 31. DTS 2 staat nu met Randers 2, dat met 3—2 van Alcm. Victrix 4 verloor, definitief onderaan. De stand in de staart is thans Alkm. Boys 3 20 5 5 10 15 DTS 2 20 5 3 12 13 Randers 2 19 3 3 13 9 Tex. Boys behaalde in 2 C op Con Zelo een 20 overwinning. Con Zelo degradeert nu. Verder werden gespeeld: 3H: Schagen 3—Schoorl 2 1—3; Vrone 2Vios 2 26. 4j: Vios 3—Duinranders 2 1—0. 4k: SVW 3—Koedijk 3 50. 4m: Helder 7N. Niedorp 3 2—0; ZAP 4Winkel 3 12. 4n: Helder 6St. Boys 2 40. 4c: Helder 5-WGW 2 0—5; ZAP 3— Zeemacht 2 8—1 (WSW 2 kampioen). Junioren D: Jong Holland aHRC a 10; Scha gen a—Alcmaria a 2—0. L: SRC aWGW a 3—2. dspiranten lj: HCSC a-BKC b 2—0; HCSC b- Helder b 04. lv: ZAP bCon Zelo a 1—4; SRC a —ZAP a 1—2; WGW a—WGW c 3—0. 2h: Succes b—N. Niedorp b 41; Ou- desluis aWiron b 10; St. Boys a Winkel b 3—2. 2i: BKC eWatervogels b 31. Gouden Kruis HRC 4VZV 2 4—2; Schagen 2^ Winkel 1 1—1; Succes 2—SRC 2 2—2; Winkel 2Texel 2 12; Oudesluis 2 Watervogels 2 2—3; Flevo 2—LSW 1 1—9. In de derde klasse A slaagde Always Forward er in het bezoekende HRC een 21-nederlaag toe te brengen. Hierdoor delen deze ploegen thans weer de bovenste plaats. Schagen ver loor met 10 van Terrasvogels waar door de kans, aan degradatiewedstrij den te ontkomen, weer klein is gewor den. Verder werden gespeeld in 4deze afdeling VitesseAPGS 20 en SDW Beverwijk 20. De stand is: Helder heeft in de vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Noordelijke tweede klasser Hoogezand het hoofd moeten buigen. Met 31 namen de Noordelingen revanche voor de neder laag van verleden jaar. Beide ploegen begonnen een fris partijtje. De gasten kwamen er na verloop van een half uur wat beter in, en wisten door hun linksbinnen de score te openen. De witjakken begonnen toen wat beter aan te pakken, en al gauw wist Van der Blom gelijk te maken. Kort vóór de rust hernam Hoogezand de leiding. In de tweede helft liet Van der Meu- en zich vervangen door Pater. Toes ging nu linksbinnen spelen. Het ver band was nu grotendeels uit de ploeg. Wel kwam het nog tot enkele gevaar lijke aanvallen, maar verder dan de beide backs kcm de voorhoede van Helder niet komen. Eenmaal kreeg Veenendaal een kans. Hij zag echter zijn kopbal in de veilige handen van de keeper belanden. Kort vóór tijd wisten de Hoogezanders een derde doelpunt te maken. Het elftal van Helder bestond uit de volgende spelers: Boogaart; Bal en Toes; Beekhoven. Van der Neut en Heijblok; Wieren, Dorlijn, Veenen daal, Van der Meulen (Pater) en Blom. Zondagmiddag ontving JVC 1 be zoek van Flevo I uit Middenmeer voor een Gouden Kruis-wedstrijd. Onmid dellijk na de aanvang ontwikkelde zich een vlugge strijd, waarbij Flevo het meest in de aanval was. Even een aarzeling in de JVC-achterhoede, en het was 10 voor Flevo. JVC begon beter aan te pakken. Flevo werd op eigen helft teruggedrongen en JVC wist gelijk te maken. Met stand 11 kwam de rust. Na de rust weer een aanvallend JVC. Bij een schermutseling voor het Flevo-doel kwam JVC gemakkelijk aan het tweede doelpunt, toen één der Flevospelers de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en in eigen doel schoot. Flevo gaf de moed niet op. De rechts buiten rende op het doel af, gaf een hard schot, dat de JVC-keeper nog aanraakte, maar dat over zijn hand in het doel verdween. De stand was dus weer gelijk (22). JVC kreeg nog de kans om het winnende doelpunt te maken toen het een penalty kreeg toe gewezen. Deze werd echter niet benut. Volgens het nieuwe reglement werd de wedstrijd nu 2 maal 7 minuut verlengd. In deze verlenging wist geen van beide partijen te doelpunten, zo dat de stand 22 bleef en de wedstrijd moet worden overgespeeld. In Utrecht heeft Hermes 1 (dames) zijn tweede promotiewedstrijd gewon nen. Vóór de rust gaf mej. Zomer een keurig staaltje hockey te zien, toen zij enkele tegenstandsters omspeelde en daarna keurig doorgaf aan mej. Oly. Deze benutte de haar geboden kans on berispelijk (01). Ook in de tweede helft was Hermes iets sterker dan Kampong 2. Het ge lukte invalster mej. Gastelaars de voorsprong te vergroten (0—2). In het laatste kwartier onderscheidde zich de Hermes-keeper nog enkele malen. Hermes 2 (dames) verloor in Hoorn met 10 van de Hoornse dames. Het doelpunt werd kort na de rust ge maakt. In de voorhoede van Hermes miste men een dame die goed kon schieten. Drie elftallen hebben nu vijf punten verzameld. De Hermes-dames moeten nu dus nog twee beslissings wedstrijden aan hun degratiecompe- titie toevoegen. Vriendschapelij k werden gespeeld: Hoorn 1Hermes 3 (heren) 00 en Hoorn aHermes a (jongens) 52. Van het bestuur vernamen wij, dat de Hermes-soiree die Dinsdagavond zou worden gehouden, voorlopig moet worden uitgesteld. Tijdens deze soiree zouden de prij zen van het school-hockey-tournooi worden uitgereikt. De prijswinnaars zullen dus even geduld moeten hebben. HRC Alw. Forward APGS Vitesse 19 19 20 19 Zilvermeeuwen 19 SDW 18 Terras vogels 18 Kinheim 19 DIO 19 Schagen 19 Beverwijk 19 In de reserve 3e klasse Helder 3 van WFC 3 met 13 12 10 8 5 6 5 5 5 5 5 Zaterdagavond heeft het tweede elftal van HRC het eerste elftal van de vierde klasser ZAP partij gegeven voor de beker. Hoewel de roodjakken zich kranig weerden, moesten zij met een 31 nederlaag genoegen nemen. Kort vóór het einde was de stand nog 1—1. 50—17 50—24 31—28 36—32 25—38 25—37 20 32 32—35 30—40 32—44 23—36 A verloor 2—1 zijn 29 29 25 19 17 16 16 16 16 14 13 eerste degradatiewedstrijd. HRC kreeg met 30 klop van Volendam. WGW had gisteren weer reden tot juichen. Werd de vorige week het eer ste elftal kampioen, thans legde ook hel tweede elftal op deze titel beslag De laatste wedstrijd tegen Helder eindigde in een 50 overwinning Onze gelukwensen. In een zeer spannende race is Njord erin geslaagd het hoofdnummer van de Varsity te winnen met slechts 1/5 sec. verschil op Triton, dat van het begin af de leiding had, doch in de laatste meters door Njord werd gepas seerd. De uitslag luidt: 1. Njord, 2 Tri ton, 3. Nereus, 4. Laga. De Amsterdammer Van Scheltin- ga heeft Zaterdag het capitulatietour- nooi schaken te Wageningen gewon nen met drie punten. Kramer uit Leeu warden werd met twee punten tweede; zijn plaatsgenoot Van der Tol bezette de derde plaats. Zaterdag is de bekende wielerpio- nier George Hogenkamp te Amsterdam gehuldigd in verband met zijn vijf en zeventigste verjaardag. Te Hilversum is Zaterdag de eer ste van een drietal partijen tussen de wereldkampioen dammen Piet Roozen- burg en de oud-wereldkampioen, de Fransman Raichenbach, gespeeld. Roo- zenburg profiteerde van een fout, dif zijn tegenstander in de 43ste zet maak te. De Fransman gaf daarna direct op. In de promotiewedstrijd derde klasse tussen Schoten en Velsen brak de rechtsbinnen van de gasten, Stet, een been, toen hij zeven minuten vóór het einde op hetzelfde moment als een medespeler trachtte te scoren. De wed strijd werd, na geruime tijd onderbro ken te zijn geweest, uitgespeeld. Zondag werd te Oisterwjjk een nationale 15 kilometer loop gehouden, die gewonnen werd door Van der Zande uit Halsteren in 48 min. 49,4 sec. Tweede werd Slegt uit Eindhoven in 49.41.8. Overdijk van AAC uit Am sterdam bezette de derde plaats in 50.39.-. De Robben wonnen gisteren een waterpolotournooi, waaraan ook HVGB, HPC en ZIAN deelnamen. De Nederlandse amateur sprint kampioen Hijzelendoorn vertrekt Zon dag 11 Mei per vliegtuig naar Dene marken, waar hij in wedstrijden zal uitkomen. Na de twintigste van deze maand gaat hij naar Engeland om ook daar aan wedstrijden deel te nemen. Zestien van de sterkste junioren a-elftallen uit het gehele land hebben Zondag deelgenomen aan een door 't Gooi georganiseerd jeugdtournooi. Na vier en twintig wedstrijden in vier af- de ploegen van Ajax, Volewijckers, 't delingen plaatsten zich in de eindstrijd Gooi en DWS. Het tournooi wordt Zon dag beëindigd. Het gaat de keuze-commissie, die de Engelse ploeg voor de eindronde van de wereldkampioenschappen voetbal te Rio de Janeiro moet samenstellen, niet voor de wind. Franklin, de spil van Stoke City verklaarde geen prijs te stellen op een plaats in het elftal, waar na de commissie zich tot Hughes van Liverpool wendde. Deze wilde wel, maar kneusde Zaterdag enkele ribben, zodat ook hij niet mee zal kunnen doen. Van het bestuur der Stichting Co mité O. en O. ontvingen wij het ver heugende bericht, dat de organisatie van de Militaire Sportweek welke, zoals gemeld, dit jaar van 17 t/m 24 Juni wordt gehouden een vlot ver loop heeft. Door de ernstige ziekte van de voorzitter, de heer G. J. J. Bouman, heeft men diens stuwkracht en energieke medewerking moeten missen, maar daarom hebben de mede bestuursleden er een eer in gesteld, zich met dubbele activiteit op het voorbereidende werk te werpen. In hoofdlijnen zal het programma hetzelfde zijn als verleden jaar, echter met dit belangrijke verschil dat thans de Luchtstrijdkrachten als zelfstandig onderdeel in de WwJstrijden uitkomen. De O. en O. Sportweek wordt dus nu een driekamp tussen de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht en de Luchtstrijdkrachten, wat ongetwij feld de aantrekkelijkheid van het ge heel nog zal verhogen. Npöere bijzonderheden laten wij binnenkort volgen. voor den, URK, 5 Mei. Door 115 vaartuigen werd aangevoerd: 5458 pond Kuilpa- ling, prijs f 0.92—f 1.04; 1435 pond Lijnaal, prijs f 1.10f 1.46; 2658 pond Noordzeevis, prijs f 010f 0.80 per pond en 1671 manden Nest. prijs f 1.70 tot f 1.75 per mand van 25 kg. Honderden belangstellenden stroom den Donderdagavond naar het fraaie gedenkteken voor de gevallenen uit de oorlogsjaren, te Westerland. Omstreeks 8 uur kwam vanaf de school aldaar ook nog een lange stoet, geformeerd uit de plaatselijke verenigingen en haar deputaties naar het Monument, waar de welpen van de padvinderij u. gebruikelijke afzetting zorg- opgemarcheerd. In een grote boog stonden even later allen, vele rijen dik, om het gedenkteken ge schaard, waarna de 2 minuten stilte ter nagedachtenis aan hen die vielen in acht werden genomen. Vervolgens speelde de Kon. Muziek vereniging „Harmonie" de treurmars van Chopin', even later gevolgd door het „Ave Verum" van Mozart, gezon gen door de Zangverenigingen „Zang en Vriendschap" en „Excelsior", resp. uit Hippolytushoef en Den Oever. Het waren indrukwekkende ogenblikken. Toen sprak pastoor Kouwenhoven uit Amsterdam, die hier als pastoor de oorlogsjaren heeft meegemaakt. In gevoelvolle woorden schetste de spreker alle leed door de oorlog ver oorzaakt, na eerst te hebben herin nerd aan de schoonheid van ons land en ook van Wieringen en de rust, vrede, welvaart en godvruchtigheid die hier heersten, voordat door de ge hate bezetter zoveel was kapot ge maakt. Aan ons de taak, aldus spreker, dit weer in eendracht op te bouwen, hier bij vooral een appèl richtende tot de jeugd. Onze doden, zij die vielen voor het vaderland, zij die in geweerlopen staarden, zij die in concentratiekam pen zuchtten en stierven, zij, de ver drukten en getrapten, de naar Duits land gezondenen, de hongerenden en allen die in de verschrikking het le ven lieten, wij gedenken hen thans, maar zij vragen ons voort te werken aan datgene wat zij niet konden vol einden in de strijd om vrijheid en rechtvaardigheid, n.1. voor het hoog ste goed, de vrijheid te blijven waken. Zij vragen ons „dit nooit weer". Als natie moeten wij daarvoor strijden, in saamhorigheid en met God. Spreker besloot zijn rede, welke een diepe in druk maakte op de aanwezigen, met de eerste strophen van het 6e couplet van het Wilhelmus „Mijn schild en de betrouwe". Mej. Jo Mortier declameerde daar op op lofwaardige wijze het R.I.P., een gedicht van Guido Gezelle. Zeven en twintig schoolmeisjes gin gen voor in de bloemlegging, gewijd aan de nagedachtenis van de 27 Wie- ringer slachtoffers voor wie het mo nument is gesticht. Ook nabestaanden van de gevallenen, talrijke verenigin gen en particulieren volgden, zodat de voet van het monument geheel met bloemen was bedekt. Wieringen heeft op waardige wijze zijn doden herdacht. Eveneens organiseerde de Oranje vereniging de stille tocht naar de bloemlegging op de graven van de ge allieerde piloten en het graf van de verzetsman Maarten Snoodijk op de begraafplaats op Zandburen. School meisjes en padvinders brachten de eerbewijzen op deze dag verschuldigd. Geboren: Johanna Jacoba, d. v. C. Doorn en N. van Dalen. Cornelis Adrianus, z. van A. J. van Eekelen en C. Boersen. Geertruida Adriana, d. van M. Vroone en R. Reijnhout. Pie ternel Marianna, d. van J. P. Kreijger en M. Rotgans. Jan, z. van W. Kloosterman en H. Schiphof. Nico- laas Adrianus, z. van A. C. Looze en J. Krommedam. Sietzo, z. van E. van der Laan en Z. IJzer. Ondertrouwd: M. J. Heijli- genberg en A. Stadig. A. van der Vliet en B. Kingma. J. Mintjes en R. van der Veen. Getrouwd: W. Pijlman en A. Nieuwenburg. Overleden: Neeltje Boersen, echtg. van J. Huijbers, oud 78 aar. Na-competitie Wieringer Bridgeclub. Stand na 3 ronden. Tussen haakjes de uitslagen van deze week. A-lijn: 1 Koning—vd Velde 104 (37), 2 KoornTakes 104 (41), 3 Klomp— Montulet 96 (27^), 4 Kooyde Haan 95% (34^), 5 BoskerNieuwbuurt 93 (37), 6 Kraande Herder 90 (271/,), 7 Smit—Luyt 85% (25^), 8 KuiperSchmitt 83 (22) punten. B-lijn: 1 Reuningsvan Es 100 (85)j 2 Slikker—Doves 99(26%), '3 Dek kerGarrelts 98 (27), 4 DamRussel- man 94 (42i/,), 5 mevr. Kooy—Hof 93 (28), 6 van HoeselEngel 8914 (39)4), 7 Echtpaar Hegeman 89 29), 8 mevr. Jongkind—Deljkers 61% (24^>. C-lijn: 1 Mooije—Rijkers 109 (42). 3 Bos—Beugel IO61/, (33%), 3 Omis— Takes 105 (34), 4 LeenMolenkamp 95 (27), 5 Jasper—de Jong 91J^ (39^), 6 Koopmanvan Dijk 88(26i7 HollanderHalfweg 81 y, (26%), 8 Dames BlaauboerMontulet 80 (29). Dé filmvoorstelling onder auspiciën van de afdeling Wieringen, waarin een film van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland werd vertoond, stond in het middelpunt der belangstelling. Verschillende besturen van plaatselijke verenigingen, het ge meentebestuur en de hoogste klassen der scholen waren voor deze vertoning uitgenodigd. In deze uitstekend opge nomen technicoler werd het leven be licht van de bijenvolken. Tot in de finesses werd het bijenleven gade geslagen, zoals b.v. het oriënterings instinct der bijen, de darren verdrij ving en het aanbrengen van de honing, de vloeibare zonneschijn. Interessant is nog te vermelden, dat één pond honing aan voedingswaarde gelijk staat met drie flessen melk of 1250 gram vlees of 16 eieren. De film, welke door jong en oud aandachtig werd gevolgd, heeft haar doel niet gemist. Alle lof dus voor de initiatiefnemers. RONDE VAN HET IJSELMEER De deelnemers aan de wielerronde van het IJselmeer, welke rit weder om is georganiseerd door de Amster damse Sportclub „De Germaan", zullen op de eerste dag, 24 Juni, tussen 13.45 en 14.30 uur onze gemeente passeren. De route gaat via Lambertschaag, Wie- ringermeer, Stonteldijk, Sluisweg, Af sluitdijk naar Steenwijk. BOUWVERGUNNING Bouwvergunning is verleend aan de heer N. Heijblok te Oosterland tot de verbouwing van zijn woonhuis aan de Akkerweg en aan J. Lont JGz. tot verbouwing van zijn winkel op het Kerkplein. OPBRENGST COLLECTE De op 16 Maart j.1. in deze gemeente gehouden lijstencollecte van het Leger des Heils (William Booth) had een netto-opbrengst van 271.—. VISSERIJ EXAMENS Op het visserij examen gehouden te Urk, slaagden voor het dienstdiploma stuurman de volgende candidaten: C. Bakker, R. Kramer, J. Post, H. Bak ker en F. Bakker. Voor het diploma „Bekendheid met de bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee" (de z.g. wet van uitwijking) slaagden: H. Kramer, I. Nentjes, J. Romkes. P. van Slooten, Fr. Hoefnagel en H. Romkes. VOOR HEN DIE VIELEN Nadat door zeer velen de gang naar het kerkhof was gemaakt, ter herden king aan hen die voor vrijheid en recht vielen, werd in de Geref. Kerk een samenkomst gehouden, waarin voorging de plaatselijke predikant ds. De Boer. Op Vrijdag werd de bevrij ding herdacht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendricus, z. van P. ten Napel en Eitje de Boer.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5