Achter de zeewering ligt het vergeten land Het paradijs der vrijgezellen in Australie's binnenland De bloeiende Bangerd Spaar-Spoiternij „Paradijs' in Middellandse Zee De natuur staat open voor de toerist Geen cabaret Geen dancing Niet op de hoogte Kruidenier trachtte vrouw te vergiftigen „Proletarisch" salonrijtuig voor Stalin Vier nationale ploegen in Ronde van Nederland Mr In 't Veld naar Amerika Waar naturalisten de beschaving ontvluchten Wederom arrestaties te Makassar Halve stad door felle branden verwoest Maar vrouwenhaters worden er bekeerd Nieuwe muntbiljetten van f 1. Hitier in een klooster" Koningin en Prinsesjes naar Rijksmuseum Onbekende duikboot tot zinken gebracht Tweeduizend kilometer rijwielpad r\E ZEEKANT van Noord-Holland-Noord, waar jaarlijks duizenden zakenlui, huis moeders en middenstanders uit alle delen van het land, en ook van ver daarbuiten, hun zorgen vergeten en, na het levens eer met voUe teugen gedronken te heb ben, als herboren mensen ons gewest ver laten, eindigt niet daar, waar de blonde of groene duintoppen in de Hondsbossche Zeewering overgaan. Wie achter deze ma jestueuze golfbreker Noordwaarts gaat, treft daar in het schijnbaar ongerepte landschap plaatsjes als Petten, Callants- oog en Huisduinen aan, die in schoonheid niets onder doen voor de dorpjes die meer in het centrum van de toeristentrek sijn gelegen. Het zijn plaatsjes, voor wier namen op de wereldkaart geen ruimte is, gn die men ook tevergeefs zal zoeken op de doorsnee-kaart van Nederland. Doch ook al zijn deze namen vrij onbekend, ze zijn gegrift in de harten der toeristen die eens hier verdwaald raakten en die de sfeer van dit vergeten land niet zouden willen ruilen voor die van enige andere vacantleplaats. Van Camperduin naar het Noorden gaande, bereikt men eerst het dorpje dat zo veel te lijden heeft gehad van de oor log, doch dat thans langzaam maar zeker zijn oude plaats weer gaat innemen. Het is aardig te zien, hoe in dat afwisselende duin- en polderlandschap plotseling een groepje gloednieuwe huizen is verrezen. Men moet zich nog wel met veel behel pen. doch de WV is er al weer actief. Vorig jaar moesten er vele aanvragen voor verhuur en pension worden afgewe zen. omdat er nog maar 24 huizen be schikbaar waren. Er werden toen 7000 overnachtingen ingeschreven. Thans staat Petten er beter voor, daar het aantal hui zen, waarin gedurende de zomermaanden onderdak verleend kan worden, gestegen is tot veertig. Het ledental in deze ge- Het blad Tokio Sjimboen meldt, dat 30 Japanners zich, bijna vijf jaar na het einde van de oorlog, nog steeds schuil houden op een klein eiland in de buurt van Sai- pan (Marianen). Familieleden in Japan zouden de „verzetslieden" geschreven hebben, dat de toestand thans veranderd was en zij zich moesten overgeven. Wonderiuin van Noord-Holland DE LENTE allerwegen de kale tak ken van bomen en struiken heeft doen uitbotten en met fris, jong lover heeft getooid, zijn wij in een vroege morgen een kijkje gaan nemen in de Bangerd, de streek tussen Zwaag en Wester-Blokkcr. Twee weken geleden stonden de pruimenbomen al in bloei en zij trokken vele bezoekers. Nu zij uitgebloeid zijn, staan de perenbomen in volle pracht. Donker tekenen de stammen zich af tegen de frisse wei degrond en daarboven breiden zich tak ken en twijgen wijd uit, beladen met een schat van bloesems, die grote, witte bouquetten vormen. In de uitgestrekte dorpen kleurt net voorjaar nu ook de knusse tuintjes voor de lage huizen en de strogedakte Noordhollandse boerderijen. Tussen de ruige beukenhager strekken de sier lijke, slanke takken van de prunis zich uit en buigen licht door onder de pas- telkleurige vracht van gekartelde ro- setten. Daaronder laat de ribes haar roserode kraaltjes bengelen en in de bloembedden tussen het gras tieren viooltjes en sleutelbloemen welig naast groepjes statig rechte tulpen. Hier en daar kromt zich een oude, knoestige appelboom bij een vervallen schuurtje en uit het pas-ontloken bronsgroene lover van rijzige populieren klinkt het jubelend lied van de merel. Buiten de dorpen strekken zich de onafzienbare boomgaarden uit, afgewis seld door bloeiend weideland met vre dig grazende koeien. Schapen kijken ons nieuwsgierig na en lammeren maken dwaze, onhandige sprongen. Hier en daar bloeit een goud-geel koolzaadveld en tegen de loodkleurige hemel, tekent zich het silhouet af van een gelijkmatig voortstappende landman die zijn ploeg bestuurt. De appelbomen zijn het mooist nu zij in knop sta;' y en met hun teer-rose bloesem de ••uidstooi van de peren onderbreken. Zij brengen een zachte kleurschakering in de bongerds. Nu en dan zien wij een jonge aan plant, die zich in de zwarte, omge ploegde aarde moet wortelen. Het is nog niet te voorspellen of de bomen schade ondervonden van de sneeuwval die ons kort geleden zo plotseling verraste. Over een smalle vaart bij de Dracut buigen zich de bloesemende, grillig ge vormde takken van een appelboom en het weerkaatste blanke beeld in de ■waterspiegel wordt gebroken door een donkergeteerde punter, die bij de groene oeverhelling gemeerd ligt. Dromerig voor zich uitziend, de fiere hals met de 'ange manen licht gebogen, staat een paard, groot en donker onder het lichte scherm van bloeiende twij gen. Overal treffen ons in de rijke Ban gerd dergelijke schilderachtige tafereel Ij es. wier schoonheid een. onvergetelijke indruk maakt. Hier bloeit het voorjaar °P in ons hart. Het geeft een gevoel van bevrijding, dat warm en stralend, licht en jong maakt, zoals de eeuwenoude aarde zich telkenmale weer verjongt en verfrist in de lentetijd. De Bangerd een van Noordhol lands mooiste streken is vol zomer beloften. Zij groeit en bloeit om straks rijkelijk vrucht te dragen. B. C. A. meente bedraagt zeventig. Tijdens het Za' het bestuur trachten enkele attracties te organiseren. Er zullen waar schijnlijk een athletiekdag. een strand feest en een ruiterdemonstratie worden gegeven en bij voldoende belangstelling wordt er een bridge-drlve georganiseerd. Op een kort geleden gehouden vergade ring van het WV werd besloten 700 uit te trekken voor een garantiefonds dat besteed kan worden om de badplaatsen stand der WV Petten op de grote ten toonstelling, die in Alkmaar zal worden gehouden, een bijzonder cachet te geven. CALLANTSOOG: LANDELIJKE EENVOUD Bijzonder aardig gelegen is het zeedorp- Je Callantsoog. Men kan het vanuit Pet ten bereiken via een betonweg, die zo smal is dat twee auto's er elkaar nauwe lijks kunnen passeren. Dit dorp is het karakteristieke voorbeeld van landelijke eenvoud. Alle bewoners vormen er een grote familie; er is geen cabaret, er ls geen dancing en dagjesmensen komen er ook in de zomer sporadisch. Callantsoog heeft niets van zijn bekoring van vele Ja ren her ingeboet. Wie de dansmuziek wil ontvluchten en enkele weken geheel wil opgaan in de rust en de pracht van de natuur, zal hier vinden wat hij zoekt. Het dorp, dat gebouwd is rond een groot grasveld, wordt door een duinrug geschei den van een breed, zindelijk strand, waar het gedurende de warme zomermaanden heerlijk is om te vertoeven. Drie en een halve kilometer van Callantsoog ligt het nog kleinere dorp Grote Keten, welks strand even aantrekkelijk is als dat Vkn Callantsoog, doch waar de duinenrij be langrijk breder is, zodat er alle gelegen heid is tot het maken van prachtige duin wandelingen. Al is Callantsoog dan niet groot, de WV is er actief. Zij organiseert onder meer strandfeesten en de plaatselijke toneel groep zal een uitvoering geven. Er zijn dit Jaar zes nieuwe woningen bijgekomen die gemeubileerd te huur zijn. De prijzen zijn over het algemeen dezelfde gebleven. Die voor de woningen variëren in de maanden Juli en Augustus van 65 tot 70 In de voor- en na-tijd liggen de prij zen lager. Voor pension moet men in het hoogseizoen gemiddeld 7,50 per dag be- j talen. Kinderen kunnen tegen sterk ge reduceerde prijzen onder dak gebracht worden. Vóór half Juli en na Augustus zijn ook de pensionprijzen aanmerkelijk minder. De vooruitzichten voor het ko mend jaar kunnen goed genoemd worden; reeds in de afgelopen herfst werden ver-; schillende woningen voor deze zomer ge reserveerd. Ook voor het kampeerterrein bestaat reeds veel belangstelling. Het laat zich aanzien, dat dit vriende lijke plaatsjg, welks dorpssfeer zo ge makkelijk overslaat op de toeristen, een goed seizoen tegemoet gaat. DMinister heeft gesproken, En wjj hebben het verstaan: Nederland moet nóg meer sparen Wil t niet naar de kelder gaan. Nu, ik moet u ik eerlijk zeggen, Dat ik reeds met spóren zat, Doch om nu nog méér te sparen, Ddt is helemddl toch wat. Als 'k mijn oor eens leg te luist'ren Langs de weg of in de trein. Dan hoor ik t°t in den treure Telkens maar weer dit refrein: ,J3at het leven toch zo duur is". En als ik het daar niet hoor, Dan verneem ik alle dagen Binnenshuis hetzélfde koor. Als de maand pas half voorbij is Knobbel je alweer met Ma, Hoe of je het eind moet halen, En je rekent voor en na. En ddn praten over sparenT Nu, ik noem het een pasktoil. 't Zou een allerleukste mop zijn Voor de eerste van April. Eén van twee: óf de minister Is een super-optimist, Of hij heeft zich in de penning Van zijn schuldenaars vergist. Want de lust tot sparen zal er Bij de meesten heus wel zijn, Maar het is gewoon onmoog'lijk, In het groot, of in het klein. Eén ding wil ik niet verhelen, En dat troost mij bovenal Dat in dezen de Regering Zélf het voorbeeld geven zal. Meer wil ik er niet van zeggen, 'k Ben helaas geen econoom, Doch alleen een kleine keffer Tegen een heel hoge boom. JABSON Voor de Arnhemse rechtbank is ze ven jaar geëist tegen een kruidenier uit Bennekom, dei had getracht zijn vrouw te vergiftigen door haar een bonbon aan te bieden, waarin arseni cum en kopersulfaat waren verwerkt. Voorts had hij een portemonnaie met f 500 weggenomen, die een cafébezoe ker had verloren. De Rijnbrug te Arnhem is gister morgen om kwart vóór twaalf officieel geopend. De brug werd in de dertiger jaren gebouwd, 10 Mei 1940 opgeblazen, hersteld en in September 1944 opnieuw verwoest. Een speciaal spoorrijtuig, dat geheel van Tsjechoslowaaks materiaal is ge bouwd en waarin zich de laatste tech nische nieuwigheden bevinden, is te Praag aangeboden aan V. A. Zorin, de Russische plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, als een ge schenk voor Stalin. Het salonrijtuig is uitgerust met airconditioning en een kleine bioscoop. Er is naar ge streefd alle invloeden der „burger lijke cultuur" bij de decoratie van het interieur te vermijden. De technische leiding van de Ronde van Nederland is gereed gekomen met de samenstelling van de vier ploegen die Nederland in deze Ronde zullen vertegenwoordigen. Onder de twee-en- dertig renners die op 24 Mei op de Dam te Amsterdam zullen starten be vinden zich Neerlands sterkste profs, behalve de blonde Bossenaar Gerrit Schulte. De Nationale ploeg zal in de derde ronde van Nederland door Theo Middelkamp worden aangevoerd. Wim van Est, Bouk Schellingerhoudt. Henk de Hoog, Jef Janssen, Savels- berg, Geerts en Koot zullen als zijn ploegmaats fungeren. De tweede Ne derlandse ploeg, de A-ploeg, wordt ge vormd door de renners Van Beek Vooren, Van der Dungen, Van der Zande, Van Gelderen, Voorting, De Korver en Piet Eveif. Henk Faanhof zal de B-ploeg aanvoeren en hij wordt geassisteerd door Henk Lakeman Loos, Smits, Bakker, Van der Kamp De Groot en Vos. Een Brabants-Lim burgse equipe zal bestaan uit de ren ners Francken, Joossèn, Schoenmakers Van As, Vinken, Sijen, Lambrichs en Vroomen. Gisteravond is de Nederlandse mi nister van Wederopbouw en Volks huisvesting, mr. J. in 't Veld, met de KLM-lijnmachine naar New York vertrokken waar hij als enige Euro peaan zal spreken op de United States Conference of Mayors over de weder opbouw en volkshuisvesting in Ne derland. Het is de bedoeling van de minister om er meteen een studiereis van te maken. Vooral de oplossing in Ame rika van het probleem der goedkope arbeiderswoningen hoopt minister In 't Veld te bezien. (Van onze Parijse correspondent) UET ILE DU LEVANT IS WERKELIJK een soort aards paradijs. Je hebt er geen politie, de burgemeester is er tevens kapper en postbode, de kranten komen er niet en naar de radio kan je niet luisteren, want er is natuurlijk geen electriciteit. Je hebt er je eigen strandje aan de Middellandse Zee, waar je de gehele dag in de zon kunt liggen zonder dat iemand je komt lastig vallen. En al zou je willen dan zou je er niet eens sigaretten, sterke drank of z.g. schade lijke genotsmiddelen kunnen krijgen. De zon is er de enige en ook de onbe streden meester en wanneer je maar oppast, dat je niet te veel verbrandt, dan kan je verder precies doen en laten wat je zelf wilt. Auto's, trams, de metro of vliegtuigen zijn helse machines, die men er nog nooit heeft gezien en die er trouwens ook niet zouden kunnen rijden, waar je een hoogst enkele keer een „naturalist" tegenkomt, dat is alles, maar dat is dan ook meer dan genoeg. /"vP ONGEVEER vijftien kilometer van de Franse kust, omspoeld door het altijd blauwe water van de Mid dellandse Zee liggen drie eilanden. Twee ervan zijn vrijwel onbewoond, maar het derde, het Ile du Levant, is door de „naturalisten" uitverkoren tot vacantiecentrum. Het eiland is een twintig kilometer lang, ongeveer zes km breed en het bestaat eigenlijk uit een grote langwerpige rots, die geheel begroeid is met een dicht subtropisch kreupelhout. Je komt er, door in een stadje niet ver van Toulon een klein vrolijk beschilderd vissersbootje te nemen, dat je er in een uur of vier brengt. Wat zijn naturalisten? Naturalisten zijn niet, zoals u mis schien gedacht had, een nog onbekende stam wilden. Neen, naturalisten zijn mensen, die het gehele jaar ingespan nen in de een of andere grote stad wer ken en die tijdens hun vacantie al het geroezemoes, de drukte en het onna tuurlijke van het grote stadsleven wil len vergeten, om eens een paar weken helemaal volgens de natuur te kunnen leven. Dat wil zeggen, dat zij zodra zij op het Ile du Levant aan land zijn gestapt, hun stadse allures van zich afgooien. Het keurige pak, nylonkousen, schoenen en dassen worden in de kof fer gestopt en drie of vier weken is een minimaal klein zwemgedoetje de enig geoorloofde kleding. Roken is slecht, dus rookt men niet. Een mens eet over het algemeen (en vooral in Frankrijk) te veel vlees, dus doel iedereen hier een vegetariërskuur. Wijn wordt er niet gedronken, en zelfs geen stimulerende dranken zoals koffie en thee. Men staat op als de zon opkomt, wandelt, zwemt of zont de gehele dag en 's avonds gaat men met de kippen op stok. Kortom: iedereen ondergaat een zuiveringskuur. Op de meest zuidelijke punt van het eiland ligt een klein dorpje waar je een paar uiterst eenvoudige en goed kope hotelletjes vindt. Daar huur je voor een paar gulden een kamer, of anders sla je je tent op, waar je wilt en dan kun je leven als Robinson Cru- soe. Er zijn een paar wandelpaden op het eiland, maar verder moet je je eigen weg maar zoeken. Dit is niet eenvou dig, aangezien veel van die subtropi sche struiken de gewoonte hebben in je blote body te prikken en aangezien je als naturalist barrevoets gaat, mag je eerst wel voor een behoorlijk eelt- laagje zorgen. Eenvoudige gemeenschap JN HET DORPJE wonen een paar do zijn mensen, die van het tpurisme leven. Er is een gebouwtje, waarop „Liberté. Egalité, Fraternité" staat, waaruit dus blijkt, dat hier het wettige gezag van de Franse Republiek zetelt. Er zijn twee kamertjes, waarin zijn ondergebracht het gemeentehuis, het postkantoor, het staatsbosbeheer en de school. Aangezien de burgemeester bui ten directeur van het postkantoor en postbode ook de enige kapper is, kan men zich hier ook laten scheren. Op de school gaan tien kindertjes, die bruiD zien als halve negertjes en die onder wezen worden door een jong onderwij zeresje, dat ook de gehele dag in haai zwempakje rondloopt. 18 Mei a.s. zat te Alphen aan de Rijn het internationale vogelpark „Avifauna" worden geopend. De liefhebbers zullen er honderden soorten vogels in volières en bij vijvers kunnen bewonderen. Links op de foto één der mooie hoekjes in het vogelpark; rechts een na bootsing van de Hoornse Poort te midden van het vogelparadijs. Hedennacht zijn in Makassar weder' om enige arrestaties verricht. De be langrijkste hiervan betreft de voorma lige minister van soc:.ile zaken in het Oostindonesische kabinet, mr. Binol, die op het punt stond naar New Delhi te vertrekken als secretaris van de RIS-ambassade aldaar. Onder de arres tanten bevinden zich geen Nederlan ders. De Canadese stad Cabano, een cen trum van houtzagerijen, is door een zware brand geteisterd. Meer dan de helft van de stad is in vlammen opge gaan. tweehonderdvijftig huizen en drie hotels zijn verbrand. Doordat de bur- gemeester de evacuatie van de gehele bevolking had bevolen, zijn geen per soonlijke ongelukken gebeurd^ Gister avond was men de Jrand meester. STAKING OP ANTWERPSEN WERVEN. Alle 4700 scheepsherstellers in de haven van Antwerpen hebben 't wer« neergelegd. De werkgevers willen n.1. 't aantal da gen, waarover aan werkloze herstellers een uitkering voor bestaanszekerheid wordt gedaan, inkrimpen en bovendien 'n toeslag op de pensioenen afschaffen De arbeiders eisen niet alleen handha ving van deze heide rechten, maar ook een loonsverhoging van 15 pet, uitko ring van 80 pet. van het loon in geval van een ongeluk en afschaffing van het stelsel van overuren. Het Canadese Lagerhuis heeft met 147 tegen 32 stemmen een motie van de progressief conservatieven om de acti viteit van co nmunistische organisaties te verbieden, verworpen. De leden van het Engelse B-elftal oefenen in het Wembley-stadion te Lon den voor de wedstrijden in Italië, Nederland en Luxemburg. Het zijn v.r.nXt Laurie Scott (Arsenal), Willie Watson (Sunderland), Bobby Langton (Pres ton), R. Middleton (Chesterfield), Jessie Pye (Wolverhampton Wanderers), gedeeltelijk verscholeH achter Middleton, Reg Lewis (Arsenal) ach tergrond: Phil Taylor (Liverpool), Billy Nicholson (Tottenham Hotspur), Eddie Quigley (Preston), BUI Eckersley (Blackburn) en Eddy Bailey (Tottenham Hotspur). (Van onze correspondent in Sydney) JN DE binnenlanden van Australië zijn over het geheel genomen meer man nen dan vrouwen. Er is echter een dorp, dat beslist kan gelden als het paradijs der vrijgezellen. In het plaatsje Mum- bil, een slordige 650 km westelijk van Sydney, zijn van de vijfhonderd inwo ners vierhonderd acht en tachtig man nen. De andere twaalf zijn vrouwen, behorende tot degelijke echtparen. Ze worden door hun mannen zorgvuldig bewaakt. Meisjes zijn er helemaal niet. Zij, die er komen, krijgen zoveel te horen, dat ze spoedig weer verdwijnen. Vroeger was Mumbil een hëel orden telijk boerendorpje, met een normaal gezinsleven. Sinds men er echter is be gonnen met de constructie van de grote Burrendongdam als begin van een groot waterwerk, is de samenstelling der bevolking zeer eenzijdig mannelijk geworden. Toch zien alle mannen er behoorlijk verzorgd uit. Het merendeel houdt zich aan de gewoonte, zich eerst te gaan bt den en scheren, alvorens zij in het plaatselijke hotel een biertje gaan pikken, het enige vermaak, dat er in het dorp te vinden is. Dat is niet het enige opmerkelijke in het dorpje Er is nog meer: een politie agent ontbreekt! Er wordt niet ge vochten en niet gestolen in Mumbil. Dat komt, zo zeggen de bewoners, om dat er geen vrouwen zijn. Trottoirs zijn er niet in het dorp, zodat ook niemand kan worden bekeurd wegens fietsen op een voetpad. Weinig vermaak. Zondags wordt er in Mumbil hevig gevoetbald. Men moet ergens met zijn energie heen. Iedereen gaat door de week bij gebrek aan een andere manier om de tijd om te krijgen om negen uur 's avonds al naar bed. Een erg zuur grapje was de opening van een zaal voor feesten en danspartijen er valt immers niets te feesten en te dansen. Toch is het in Mumbil niet slecht leven. De bouwvakarbeiders verdienen er een 150 gulden in de week en de onge schoolde arbeiders die aan de dam werken, krijgen voor een werkweek van vijf dagen toch ook altijd nog een kleine honderd gulden. Voor kostgeld behoeven zij maar een 25 gulden uit te geven, zodat zij, hun eigen sokken stop pend en hun eigen was doend, nog aar dig wat kunnen overhouden. De kapper verdient er ook niet te veel want die is er niet in Mumbil. Soldaten op weg naar huis Cameronia passeerde 8 Mei Oues- sant naar Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt pas seerde 8 Mei Malta, naar Am sterdam. Zuiderkruis 9 Mei opgehouden voor Hoek van Holland, wegens mist; naar Rotterdam. Tabinta passeerde 8 Mei Malta naar Amsterdam. General M.B. Stewart 8 Mei 380 mijl Zuidelijk van Ceylon; naar Amsterdam. Er zijn nieuwe muntbiljetten van een gulden uitgegeven. De voorzijde is uit gevoerd in roodbruin op groene ach tergrond. Links staat het portret van H M. de Koningin, aan de onderzijde afgesloten door een ornament van oranjeappelen, waarboven de naam Ju- Iiana is aangebracht. Midden in het overige gedeelte staat het waardecijfer 1. waarboven de woorden Nederland en Muntbiljet zijn aangebracht Het biljet is gedateerd 8 Augustus 1949. draagt de handtekening van de minister van financien en heeft een rand van guil- loche. waarin de woorden Een Gulden en Wettig betaalmiddel zijn uitge spaard. Het midden van de achterzijde is bedrukt met rozetfiguren in don kerbruin. en grijs blauw; in een ruit vormig schild is in het midden hier van het waardecijfer 1 geplaatst da in de hoeken van het biljet wordt her haald. De afmetingen van het biljet zijn 60 mm bij 114 mm. Wie behoefte heeft aan de hulp van Figarq» moet een reis van 25 km naar Wellington naken.... en dus zijn de haren er wel wat langer dan normaal.. Niet hopeloos. Mumbil moge dan een paradijs zijn voor verstokte vrijgezellen, velen, die beweerden ;enoeg te hebben van alle vrouwen, hebben leren inzien, dat ze zonder de andere sekse niet kunnen leven. Er is overigens voor Mumbil nog enige hoop. Nauwelijks hadden de grote kranten in Australië dit mannen- dorp ontdekt en er het nodige nieuws vandaag gehaald, of tal van ongetrouw de dames zonden de plaatselijke hotel houder een brief met een verzoek om een baantje. De hospes is hier nog maar niet aan begonnen. Hij wil eerst zelf een vrouw zoeken. Sinds hij bij wijze van liefhebberij op zijn handen door de gelagkamer is gaan lopen, ziet hij in, dat hij er, verstandig aan zal doen, spoedig een eind te maken aan zijn vrijgezellenbestaan Volgens Heinz Kaerner, hoofdredac teur van het geïllustreerd blad „Tempo der Welt", zouden Hitier en Bormann beiden nog in leven zijn. Kaerner be weert, dat hij Bormann verleden jaar Juli in Frans Marokko heeft gezien. Bormann zou hem gezegd hebben dat Hitier nog leeft en dat hij onderdak heeft gevonden in een klooster in Thi- b et. „Ik geloof dat de tijd is aange broken om de wereld te zeggen dat wij nog in leven zijn", zo zou Bormann aan de journalist hebben verklaard. „Het is niet meer nodig voor de we reld te verbergen dat men ons op een goede d&B terug zal zien". De Koningin heeft gistermiddag met de prinsesjes Beatrix en Irene in het Rijksmuseum te Amsterdam de tentoon stelling „Koning-Stadhouder" bezocht. Zij vertoefden anderhalf uur in de tentoonstellingszalen. De prinsesjes toonden vooral belangstelling voor het poppenhuis anno 1400, dat op deze ten toonstelling te zien is. Steghen Young, een democratisch lid van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden, heeft een verklaring voorgelezen, waarin hij zegt, dat een Amerikaans oorlogsschip mogelijk „een onbekende onderzeeboot met diepte bommen tot zinken heeft gebracht." Hij zei: „Onderzeeboten hebben onze radar-verdediging in Alaska en verder naar het Zuiden aan onze Westkust verkend." Het net van de Nederlandse rij wielpaden zal dit jaar 2000 kilometer lang zijn. Dank zij jarenlange arbeid van tal van verenigingen zijn door deze paden belangrijke recreatiegebie den in bos en hei voor de toerist toe gankelijk geworden. Energiek wordt gewerkt aan ver dere uitbreiding van het aantal rij wielpaden. VROUW DOOR GAS VERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN Een 79-jarige vrouw uit de Frans van Mierisstraat te Amsterdam is door gas- verstikking om het leven gekomen. Vermoedelijk is zij zonder het te be merken met haar kleding in aanraking met de gaskraan gekomen, waardoor deze open kwam te staan. Iran heeft het plan zes zenders te laten vervaardigen voor midden en iiorte golf. van 50 tot 100 kilowatt elk. Dit zenderproject dat een bedrag van 400.000 tot 500.000 pond zal vergen, zal voor de helft door ons land worden uitgevoerd.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5